All: 1993-07

<-- 1993-06 --- 1993-08 -->
CMLL . AAA . UWA . indy . CMLL DF . AAA TV . All

EMLL (THU) 07/01/1993 Arena Isabel, Cuernavaca, Morelos [luchablog photolog (20130917_185119)]
1) Kundra vs Lynx
2) Filoso vs Pánico
3) Cachorro Mendoza & Ringo Mendoza vs Titan & Tornado Negro
4) Américo Rocca, Ciclón Ramírez, El Dandy vs Felino, Javier Cruz, Negro Casas

AAA (THU) 07/01/1993 Arena Querétaro [luchablog photolog (20130917_185119)]
1) Pequeño Calo & Voladorcito vs Fuercita Guerrera & Pequeño Cobarde
2) Hazam, Lamaprin, Súper Muñeco vs Aullido, Espectro, Karis La Momia
3) Love Machine, Máscara Sagrada, Perro Aguayo vs Cien Caras, Máscara Año 2000, Satánico

indy (FRI) 07/02/1993 Arena Gerardo Calderon Rocha, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) El Duende & Flecha Veloz vs Índio Wama II & Landru
2) Kaincito, Ministrito De La Muerte I, Ministrito De La Muerte II vs Forasterito, Ratón Miguelito, Vientito Negro
3) Antrax, Blue Rocket, Sublime vs Asesino, Complice, Crimienla
4) Águila Azul, Águila Roja, Rudy González vs Acuario, Ministro I, Ministro II

CMLL (FRI) 07/02/1993 Arena México [RB]
1) America II, Arkángel de la Muerte, Guerrero De La Muerte b Antar, Bronce II, Plata
2) Mano Negra, Mogur, Tornado Negro b Corazón De León, El Brazo, Oro *
3) Bestia Salvaje, Felino, Negro Casas b Atlantis, Ciclón Ramírez, Vampiro *
4) Último Dragón © b Javier Cruz [UWA MIDDLE] * Ultimo Dragon v. Javier Cruz (posted by dataintcash)
Ultimo Dragon kept his title.
5) La Fiera b Sangre Chicana [hair] * La Fiera vs. Sangre Chicana (posted by Kozmic Trooths)

UWA (FRI) 07/02/1993 Arena Neza [luchablog photolog (20130917_185150)]
1) Aeroflash vs Turako
2) Lady Apache & Xochitl Hamada vs La Diabólica & Maria Del Ángel
3) Súper Pinocho & Súper Ratón vs Scorpió Jr. & Shu el Guerrero
4) Villano I, Villano IV, Villano V vs Silver King, Súper Astro, Texano
5) Canek, Killer, Yamato vs Dos Caras, Enrique Vera, Gran Hamada
Canek's return.

indy (FRI) 07/02/1993 Compton, California [WON]
1) Ángel Star & Pequeño Halcón b Máquina Infernal I & Máquina Infernal II
2) Flash & Rayo De Plata DRAW Ponky Boy II & Tornado Negro II
3) Al Murrieta & Thunder Machine b Halcón Blanco & Vitalic
4) Capitán Oro, Forim Kazam, Triton b Gory Chavez, Muralla Del Ring, Súper Boy
5) Cesar Sando Jr., Crazy Boy, Lover Boy b Mercurio, Piloto Suicida, Stuka Jr.

AAA TV (FRI) 07/02/1993 Gimnasio Olímpico Juan de la Barrera, Ciudad de México, Distrito Federal [RB]
1) El Colorado & El Giro b Dr. Maldad & Mr. Maldad
2) Baby Sharon & The Rose b May Flowers & Rudy Reyna *
3) Ángel Azteca, Pantera Del Ring, Winners b Arandú, Rocco Valente, Tony Arce *
4) Blue Panther, Fuerza Guerrera, La Parka b Eddy Guerrero, Lizmark Sr., Love Machine * B. Panther/Parka/F. Guerrera v. Lizmark/E. Guerrero/L. Machine (posted by dataintcash)
5) Octagón, Perro Aguayo Sr., Rayo de Jalisco Jr. b Máscara Año 2000, Satánico, Universo 2000 *

indy (SAT) 07/03/1993 Arena Apatlaco, Ciudad de México, Distrito Federal [luchablog photolog (20130917_185158)]
1) Bengalí & Halcón Guerrero vs Remolino Negro & Tormenta Negra
2) Lethal & Olimpia vs Bestia Negra I & Bestia Negra II

CMLL (SAT) 07/03/1993 Arena Cancún, Cancún, Quintana Roo [luchablog photolog (20130917_185158)]
1) Matematico II & Matematico III vs ? & El Indómito
2) Solar I, Súper Muñeco, Volador vs El Cobarde, Espanto Jr., Herodes
3) Eddy Guerrero, El Hijo Del Santo, Hijo del Lizmark vs Fishman, Heavy Metal, Satánico
4) Love Machine vs Blue Panther

EMLL (SAT) 07/03/1993 Arena Puebla [luchablog photolog (20130917_185158), RB]
1) Pantera vs Tornado Negra
2) Ciclón Ramírez & El Dandy vs Felino & Negro Casas
3) Mano Negra © b Oro [NWA MIDDLE]
Oro came as champion, but Mano Negra won the title.

CMLL (SAT) 07/03/1993 Pista Arena Revolución, Ciudad de México, Distrito Federal [luchablog photolog (20130917_185158), WON]
1) Ángel de Plata & Pegasso vs Escudero Rojo & Rey Bucanero
2) El Legendario & El Vencedor vs El Fiero & Rey Bárbaro
3) Babe Richard, Guerrero De La Muerte, Halcón Negro b El Mestizo, Gran Apache, Talisman Jr.
4) Águila Solitaria, El Brazo, Triton vs El Jinete, Kahoz, Popitekus
Jinete replaced Hijo del Glaidador.
5) Bestia Salvaje, Emilio Charles Jr., Sangre Chicana b Américo Rocca, Corazón De León, Pierroth

indy (SAT) 07/03/1993 Pomona, California [WON]
1) Máquina Infernal I & Máquina Infernal II b Ángel Star & Pequeño Halcón
2) Sombra De Plata & Vitalic b Mythor & Rey Cobra
3) Flash & Halcón Blanco b Hechicero II & Tornado Negro II
4) Verdugo De Guatemala I & Verdugo De Guatemala II DQ Súper Boy & Triton
5) Mercurio, Piloto Suicida, Stuka Jr. b Al Murrieta, Gory Chavez, Marco Polo

CMLL (SUN) 07/04/1993 Arena Coliseo [luchablog photolog (20130917_185207), RB]
1) Ángel de Plata & Pegasso vs Comodín & Escudero Rojo
2) Gran Apache, Platino, Talisman Jr. vs America, El Fiero, Halcón Negro
3) Damián el Guerrero, Guerrero del Futuro, Guerrero Maya b Águila Solitaria, Bronce II, Plata
4) La Fiera, Oro, Último Dragón b Mano Negra, Mogur, Popitekus
5) El Mestizo b Babe Richard [hair]

indy (SUN) 07/04/1993 Palacio de los Deportes, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) La Piraña vs Guerrero Místico
2) Mini Conflictus & Mini Panterita Del Ring vs Mini Gran Danton & Mini Punck
3) Galáctico & Silver Line vs Black Machine & Mr. Terror
4) Halcón Blanco, Star I, Star II vs Gran Danton & Mr. Guerrero
5) Caballero Halcón & Conflictus vs Megatron & Tony Rodríguez [Relevos Increíbles]
Tony is America WELTER, Megatron is COAHUILA MIDDLE

CMLL (SUN) 07/04/1993 Pista Arena Revolución, Ciudad de México, Distrito Federal [luchablog photolog (20130917_185207)]
1) Misterio Tapatío & Ultimatum vs Lynx & Voltron
2) Aguilita Solitaria & Bronceito vs Gargolita & Masakrito
3) El Trueno, Metálico, Shogun vs Bufalo Salvaje, Kung Fu, Rey Bárbaro
4) Antar, Chamaco Valaguez, Pantera vs Javier Cruz, Negro Casas, Tornado Negro
5) Ciclón Ramírez vs Felino [super libre]

indy (SUN) 07/04/1993 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Índio Wama & Índio Wama Jr. vs El Duende & Flecha Veloz
2) Mini Chirikawita & Pequeño Samuray vs Kaincito & Viento Negro
3) Chacal Asesino & Viento Negro III vs Complice & Sigma
4) American Star, Comandante Puma, Play Boy vs Flash, Rayo Cósmico, Zarpa De Tigre
5) Índio Chirikawa I, Índio Chirikawa II, Pequeño Halcón vs Acuario, As Rey, Pequeño Cometa [super libre]
Pequeno Halcon is the relevacion of 1993!

UWA (SUN) 07/04/1993 Toreo de Cuatro Caminos, Naucalpan, Estado de México [luchablog photolog (20130917_185207, WON]
1) Lady Apache & Xochitl Hamada b La Diabólica & Maria Del Ángel
2) Black Power II, el Signo, Negro Navarro b El Engendro, Shu el Guerrero, Villano I
3) Villano IV, Villano V, Yamato (Toguchi) b Gran Hamada, Silver King, Texano
4) Enrique Vera & Súper Astro b Killer & Scorpió Jr.
5) Dos Caras & Pierroth Jr. b Canek & Loco Zandokan

UWA (MON) 07/05/1993 Arena Puebla [RB]
1) El Engendro, Scorpió Jr., Shu el Guerrero © b Black Power, el Signo, Negro Navarro [UWA TRIOS]

CMLL (TUE) 07/06/1993 Arena Coliseo [WON]
1) Comodín & Lynx b Ángel de Plata & Misterio Tapatío
2) El Legendario & Filoso DRAW Escudero Rojo & Rey Bucanero
3) Antar, Bronce II, Plata b Gedo, Jado, Kung Fu
4) Américo Rocca, Cachorro Mendoza, Ringo Mendoza b Guerrero De La Muerte, Mogur, Tornado Negro
5) Atlantis, Pierroth Jr., Último Dragón DQ Jaque Mate, Kahoz, Masakre

CMLL (WED) 07/07/1993 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [WON]
1) Ángel Negro b Súper Lagrinitas
2) Lalo El Exotico b Cobra Jr.
3) Ángel o Demonio & Faradio b Louis & Rolls Royce
4) Arkángel de la Muerte, Gedo, Jado b Bronce II, Ludwig Star, Plata
5) Black Magic, Emilio Charles Jr., Jado DQ Atlantis, Brazo de Plata, Último Dragón

indy (FRI) 07/09/1993 Arena Gerardo Calderon Rocha, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Índio Wama II vs El Duende
2) Kaincito & Ministrito De La Muerte II vs Forasterito & Vientito Negro
3) Blue Rocket, Flecha Veloz, Lobo Negro vs Asesino, Complice, Criminal
4) Kain, Ministro de la Muerte I, Ministro de la Muerte II vs Águila Azul, Antrax, Sublime

CMLL (FRI) 07/09/1993 Arena México [DJ Spectro (YouTube)]
1) Atlantis, Corazón De León, El Dandy b Black Magic, Javier Cruz, Mano Negra *
2) La Fiera & Vampiro b Emilio Charles Jr. & Sangre Chicana * Sangre Chicana/Emilio Charles Jr. v. La Fiera/Vampiro Casanova (posted by dataintcash)
3) Felino b Ciclón Ramírez [mask] * Felino vs Ciclon Ramirez CMLL Mask vs Mask (posted by LuchaLibreDeMexico)

indy (FRI) 07/09/1993 Arena Rogelio Reyes, Matamoros, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Babe Star vs Ministro de la Muerte I
2) La Incognita & La Vengadora vs Letty Rock & Pantera Negra
3) Pequeño Samuray, Rayo Cósmico, Zarpa De Tigre vs Cometa Negro, Pequeño Cometa, Play Boy
4) Diabólico I, Diabólico II, Diabólico III vs Acuario, As Rey, Chamuco Treviño

AAA TV (FRI) 07/09/1993 Gimnasio Olímpico Juan de la Barrera, Ciudad de México, Distrito Federal [RB]
1) Marabunta, Mr. Cóndor, Ricky Boy b Tortuguillo Ninja I, Tortuguillo Ninja II, Tortuguillo Ninja III
2) El Hijo del Solitario, Hijo del Lizmark, Tinieblas Jr. b Cobarde II, El Fantasma, Sicodelico *
3) Rocco Valente & Tony Arce © b Ángel Azteca & Winners [MEX TAG] *
4) El Hijo Del Santo, Love Machine, Rayo de Jalisco Jr. b Fuerza Guerrera, Ice Killer, Rambo *
5) MS-1, Pirata Morgan, Satánico b Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000 * Los Hermanos Dinamita vs. Los Infernales (posted by lamadredequitegross)

CMLL (SAT) 07/10/1993 Pista Arena Revolución, Ciudad de México, Distrito Federal [WON]
1) Ángel de Plata b Astro Rey Jr.
2) El Jinete & Rey Bárbaro b Olimpus & Talisman Jr.
3) America II & Halcón Negro Jr. b Metálico & Platino
4) Brazo de Oro, Brazo de Plata, El Brazo b Gran Markus Jr., Jaque Mate, Titan
5) Corazón De León, Pierroth Jr., Vampiro Canadiense DQ Bestia Salvaje, Emilio Charles Jr., Sangre Chicana

indy (SAT) 07/10/1993 Pomona, California [WON]
1) Máquina Infernal b Sombra De Plata
2) Ángel Star & Vitalic b Máquina Infernal #2 & Scarface
3) Thunder Machine b Michelle Starr
4) El Barón & Superstar Jr. b Chamaco Rebelde & Venom
5) Mercurio, Piloto Suicida, Stuka Jr. DQ Al Murrieta, Lover Boy, Marco Polo

CMLL (SUN) 07/11/1993 Arena Coliseo [WON]
1) El Legendario & Olimpus b El Fiero & Rey Bucanero
2) Cinthia Moreno & Miss Janeth b Lady Star & Tania
3) Águila Solitaria, Cachorro Mendoza, Triton b Guerrero De La Muerte, Mogur, Tornado Negro
4) Brazo de Oro, El Brazo, Súper Brazo b Black Magic, Sangre Chicana, Titan
5) La Fiera, Oro, Ringo Mendoza DQ Jaque Mate, Kahoz, Masakre

indy (SUN) 07/11/1993 Auditorio Municipal, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Babe Star & Fantasma Del Ring vs Ministro de la Muerte I & Ministro de la Muerte II
2) La Vengadora & Princesa Maya vs Letty Rock & Pantera Negra
3) Águila Azul, Blue King II, Rudy González vs Chacal Asesino, Índio Wama, La Tarántula
4) Águila Roja, Antrax, Índio Chirikawa I vs Asesino, Chamaco Trevin, Criminal
5) Kin, Ministro de la Muerte I, Ministro de la Muerte II vs Diabólico I, Diabólico II, Diabólico III

indy (SUN) 07/11/1993 Feria del Pequeno Comercio, Saltillo, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) Mini Calo, Mini Perro Aguayo, Voladorcito, Winnercito vs Fuercita Guerrera, Parkita, Pequeño Cobarde, Picudito
4) Angelito Azteca, Máscarita Sagrada, Octagoncito vs Espantito, Espectrito I, Jerrito Estrada

indy (SUN) 07/11/1993 Palacio de los Deportes, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Stuka Jr. vs Fúnebre
2) Corsario Rojo & La Piraña vs Atlantic Jr. & Enigma
3) Cóndor de Oro & Silver Lince vs Limbo & Príncipe Halcón
4) Star I & Star II vs El Reptil & Gran Danton
5) Cavernario Galindo Jr., Mr. Guerrero, Tony Rodríguez vs ?, ??, ???

indy (SUN) 07/11/1993 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Águila Salvaje & Gran Jefe Jr. vs Complice & Flecha Veloz
2) Pequeño Cometa, Puma, Viento Negro III vs Caballero De Plata, Flash, Zarpa De Tigre
3) As Rey & Play Boy © vs Índio Chirikawa II & Rayo Cósmico [COAHUILA WELTER, TEXAS MIDDLE]
Play Boy is COAHUILA WELTER champ, As Rey is TEXAS MIDDLE
4) Pequeño Halcón vs Acuario [hair]
Acuario is being nicknamed Vampiro Coahuilense and hit Halcon with a bottle

UWA (SUN) 07/11/1993 Toreo de Cuatro Caminos, Naucalpan, Estado de México [WON]
1) Casandro, Pimpinela Escarlata, Ray Richard b Celestial, El Sagrado, Rocky Santana
2) Black Power II, el Signo, Negro Navarro b Karloff Lagarde Jr., Scorpió Sr., Villano I
3) Enrique Vera, Gran Hamada, Súper Astro b Killer, Villano IV, Villano V
4) El Engendro, Scorpió Jr., Shu el Guerrero b Silver King, Texano, Transformer
5) Canek & Yamato (Toguchi) DQ Dos Caras & Pierroth Jr.

CMLL (WED) 07/14/1993 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [WON]
1) Black Silver Jr. DQ Misterio Verde Jr.
2) Lalo El Exotico b Aquiles
3) Arkángel de la Muerte & Guerrero De La Muerte b Ludwig Star & Pantera
4) Ciclón Ramírez b Felino, Black Magic, Sangre Chicana, Negro Casas, Brazo de Plata, Pierroth Jr., La Fiera

CMLL (WED) 07/14/1993 Arena Naucalpan [WON]
1) Ángel o Demonio b Capitán Acero
2) Cerebelo & Visitante b Excalibur II & Kunda
3) Cerebro, Kraneo, Kung Fu b El Hijo De Huracán Ramírez, Nuevo Huracán Ramírez Jr., Oro
4) Gran Hamada, Mil Máscaras, Mr. Niebla b Canek, Villano IV, Yamato (Toguchi)

CMLL (FRI) 07/16/1993 Arena Coliseo [Matt Farmer, RB]
Attendance: 450
1) El Hijo Del Gladiador & Mano Negra b Bestia Salvaje & Guerrero De La Muerte * Mano Negra/El Hijo del Gladiador v. Bestia Salvaje/Guerrero de la Muerte (posted by dataintcash)
2) La Fiera & Ringo Mendoza DQ Dr. Wagner Jr. & Tornado Negro *
3) Américo Rocca & Oro DQ Cachorro Mendoza & Gran Markus Jr. *
4) El Dandy & Negro Casas b Corazón De León & Último Dragón * part 1 (posted by timmy8271b) part 2 (posted by timmy8271b) part 3 (posted by timmy8271b) part 4 (posted by timmy8271b) part 5 (posted by timmy8271b)
money thrown in

indy (FRI) 07/16/1993 Arena Rogelio Reyes, Matamoros, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Chirikawita vs Kaincito
2) Misterio Negro Jr. & Rudy González vs Asesino & Criminal
3) La Vengadora vs La Incognita [super libre]
4) Antrax, Gran Jefe Jr., Pequeño Halcón vs Acuario, Kain, Puma

AAA (FRI) 07/16/1993 Gimnasio Olímpico Juan de la Barrera, Ciudad de México, Distrito Federal [WON]
1) Mini Calo & Mini Winners b El Picudito & La Parkita
2) Lola González, Martha Villalobos, Vicky Carranza b La Briosa, La Monster, Neftaly
3) El Hijo del Solitario, Hijo del Lizmark, Tinieblas Jr. b Cobarde II, El Fantasma, Sicodelico
4) El Espanto Jr., Mocho Cota, Rambo b Eddy Guerrero, Misterioso, Volador
5) Máscara Sagrada, Octagón, Salomon Grundy b Ángel Blanco Jr., Chicano Power Jr., Herodes

indy (SAT) 07/17/1993 Pomona, California [WON]
1) Renegado Estrada b Palomino Ramírez
2) Máquina Infernal I & Máquina Infernal II DCOR Mythor & Scar Face
3) El Índio & Ponky Boy II b Leopardo Negro & Rayo De Plata
4) Gory Chavez & Súper Boy b Capitán Oro & Flash
5) Enigma De Oro, Kayam, Venom b Mercurio, Piloto Suicida, Stuka Jr.

AAA (SUN) 07/18/1993 Gimnasio Municipal, San Pedro, Coahuila [El Siglo de TOrreon]
1) El Cobarde, Fuerza Guerrera, La Parka vs Ángel Azteca, Máscara Sagrada, Octagón
2) Brillante, Diamante, Zafiro vs El Reptil, Gran Danton, Súper Punck
3) ? vs ??
4) ? vs ??
5) ? vs ??

indy (SUN) 07/18/1993 Palacio de los Deportes, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Atlantic Jr. vs Guerrero Mixtico
2) Mini Megatron & Mini Pantera Del Ring vs Mini Gran Danton & Mini Punck
3) Príncipe Halcón & Silver Line vs Gran Danton & Mr. Guerrero
4) Caballero Halcón & Halcón Blanco vs Megatron & Tony Rodríguez
5) Ángel Azteca & Octagón vs El Cobarde & Fuerza Guerrera

indy (SUN) 07/18/1993 Plaza de Toros Fermin Espinoza Armillita, Saltillo, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) Angelito Azteca & Mini Calo vs Parkita & Picudito
4) El Hijo del Solitario & Solar I vs Espectro & Ice Killer
5) Eddy Guerrero & Lizmark vs Fishman & Máscara Año 2000

indy (SUN) 07/18/1993 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Babe Star & Forasterito vs Ministrito De La Muerte I & Ministrito De La Muerte II
2) Asesino & Criminal vs Chacal & Complice
3) King Galaxia & Rey Salvaje vs Cometa Negro & Gran Jefe Jr.
4) Kain, Ministro de la Muerte I, Ministro de la Muerte II vs Blue King I, Caballero De Plata, Sublime
5) Índio Chirikawa II, Pequeño Halcón, Zarpa De Tigre vs Acuario, As Rey, Puma

AAA TV (SUN) 07/18/1993 Tonalá, Jalisco [RB]
1) Heavy Metal, Picudo, Psicosis b Ángel Azteca, Rey Misterio Jr., Winners * Rey Misterio Jr./Angel Azteca/Winners vs Psicosis/Picudo/Heavy Metal - 7/18/93 (posted by Rob Viper)
2) Perro Aguayo Sr., Rayo de Jalisco Jr., Rayo de Jalisco Sr. DQ Fishman, Ice Killer I, Jerry Estrada *
3) MS-1, Pirata Morgan, Satánico DQ Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000 *
4) Blue Panther DQ Love Machine [hair] * Manini Kusanagi Presenta: Blue Panther VS Love Machine II (posted by Manny Kusanagi)

UWA CMLL (SUN) 07/18/1993 Toreo de Cuatro Caminos, Naucalpan, Estado de México [WON 1993-08-16]
1) Celestial, El Sagrado, Transformer b Casandro, Pimpinela Escarlata, Ray Richard
2) Gran Sheik, Karloff Lagarde Jr., Villano I DRAW El Engendro, Scorpió Jr., Shu el Guerrero
3) Black Power II, el Signo, Negro Navarro b Killer, Luis Mariscal, Scorpió Sr.
4) Loco Zandokan, Villano IV, Villano V b Enrique Vera, Súper Astro, Texano
5) Canek & Yamato (Toguchi) b Corazón De León & Dos Caras

CMLL (WED) 07/21/1993 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [WON]
1) El Siniestro & Lalo El Exotico b Black Silver & Génesis
2) Ludwig Star b Arkángel de la Muerte
3) Ciclón Ramírez, Pierroth Jr., Vampiro DQ Dr. Wagner Jr., Emilio Charles Jr., Negro Casas
4) Brazo de Plata © DQ Black Magic [CMLL HEAVY]

CMLL (WED) 07/21/1993 Arena Lopez Mateos [WON]
1) Dick Angelo Jr. & Takeda b Macho II & Ray Navarro
2) Espanto IV & Espanto V DDQ Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II
3) Lobo Rubio & Shu el Guerrero DQ Cro-Magnon & Troglodita
4) Corazón De León & El Dandy b Silver King & Texano © [WWA TAG]

CMLL (FRI) 07/23/1993 Arena Coliseo [RB]
1) Rey Bárbaro & Reyes Veloz b Ángel de Plata & Pegasso
2) El Trueno, Filoso, Talisman Jr. b Bufalo Salvaje, El Supremo II, Halcón Negro Jr.
3) Antar, Metálico, Triton b Kung Fu, Pánico, Tornado Negro *
4) Américo Rocca & Oro DQ Cachorro Mendoza & Gran Markus Jr. *
5) Dr. Wagner Jr., Felino, Negro Casas b Corazón De León, El Dandy, La Fiera * N. Casas/Felino/Wagner Jr. v. Dandy/Fiera/Corazon L. (posted by dataintcash)

indy (FRI) 07/23/1993 Arena Rogelio Reyes, Matamoros, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Pequeño Samuray vs Babe Star
2) Índio Chirikawa I & Índio Chirikawa II vs Kain & Pequeño Cometa
3) Águila Roja, Gran Jefe Jr., Stuka vs Ministro de la Muerte I, Ministro de la Muerte II, Puma
4) La Incognita b La Vengadora [mask]
Incognita betrayed Vengadora to set up the mask match. Vengadora later mentioned as not wearing a mask.

AAA TV (FRI) 07/23/1993 Gimnasio Olímpico Juan de la Barrera, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Juventud Guerrera, Marabunta, Mr. Cóndor vs Matematico II, Matematico III, Tiger Man *
2) Máscarita Sagrada, Micro Konnan, Octagoncito vs Espectrito I, Jerrito Estrada, Picudito *
3) MS-1, Pirata Morgan, Satánico b Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000 *
4) Eddy Guerrero, El Hijo Del Santo, Love Machine DQ Blue Panther, Fishman, Fuerza Guerrera * H. Santo/E. Guerrero/L. Machine v. F. Guerrera/B. Panther/Fishman (posted by dataintcash)

CMLL (SAT) 07/24/1993 Pista Arena Revolución, Ciudad de México, Distrito Federal [WON]
1) Babe Richard & Reyes Veloz b Kundra & Ultimatum
2) Olímpico & Olimpus b Babe Richard & El Supremo II
3) Guerrero De La Muerte, Halcón Negro Jr., Tornado Negro I b El Legendario, El Mestizo, Gran Apache
4) Pantera, Plata, Ringo Mendoza DQ Bestia Salvaje, Javier Cruz, Mogur
5) Blue Demon Jr., Ciclón Ramírez, Pierroth Jr. DQ Black Magic, Dr. Wagner Jr., Sangre Chicana

indy (SUN) 07/25/1993 Auditorio Municipal, Matamoros, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Asesino & Criminal vs Babe Star & El Fantasma
2) Gran Comandante & Gran Jefe Jr. vs Chacal Asesino & Completo
3) Caballero De Plata & Rey Salvaje vs Diabólico I & Diabólico II
4) Águila Roja, Rayo De Sinaola, Zarpa De Tigre vs Kain, Ministro de la Muerte I, Ministro de la Muerte II

Event Notes: early show (so they can do the regular one in Torreon later)

UWA (SUN) 07/25/1993 Ciudad México, Distrito Federal [WON]
1) Guerrero De La Noche I & Guerrero de la Noche II DDQ Apolo Chino & Ninja Blanco II
2) Casandro & Pimpinela Escarlata b Celestial & Takeda
3) Gran Hamada, Ninja Blanco I, Súper Astro b Bronce II, Plata, Platino
4) El Engendro, Villano IV, Villano V b Ciclón Ramírez, Texano, Triton

AAA (SUN) 07/25/1993 Cuautitlán, Estado de México [WON]
1) Kamikaze I b Arafat
2) Kick Boxer & Tornado b Dr. Maldad & Mr. Maldad
3) Súper Caló & Winners DQ Bello Greco & Vulcano
4) Máscara Sagrada & Perro Aguayo DQ Cien Caras & La Parka

Page: 1 2

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-08-20 05:24

Return to Index