All: 1994-12

<-- 1994-11 --- 1995-01 -->
CMLL . AAA . UWA . indy . CMLL DF . AAA TV . All

source: http://www.thecubsfan.com/cmll/images/cards/1990Laguna/19941201aol.png

(self)

Dipp (THU) 12/01/1994 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon 1994-12-01]
1) Volcan Negro vs Pequeño Star [super libre]
2) Bala de Plata, Star, Stuka Jr. vs La Amenaza, Mr. Guerrero, Sexy Piscis
3) El Muerte, El Zombie, Jorobado vs Brillante, Stuka, Stuka II
4) Tony Rodríguez vs Pequeño Halcón [hair]

CMLL (THU) 12/01/1994 Pista Arena Revolución, Ciudad de México, Distrito Federal [WON 1994-12-12, WON 1994-12-26]
1) Águila Solitaria & Huracán Sevilla b Antifaz & Gargola El Sultan
2) Hayabusa, Héctor Garza, Ringo Mendoza b El Cortado, Hombre Bala, MS-1 Jr.
3) Lady Apache b Pantera Sureña [DF WOMEN]
4) MS-1, Pierroth Jr., Satánico b Atlantis, Dos Caras, La Fiera
5) La Diabólica b La Practicante [mask]
La Practicante is Alejandra Arriaga Morales, 18 years old, from Mexico City, four years a wrestler.

CMLL (FRI) 12/02/1994 Arena México [WON 1994-12-19, WON 1994-12-26]
Attendance: 3500
1) La Diabólica & Lady Star b Cinthia Moreno & Lady Apache
2) Astro Rey Jr., Halcón Negro Jr., Javier Cruz b Olímpico, Pantera, Ultimatum
3) Black Magic, Mano Negra, Mocho Cota b El Dandy, Hayabusa, La Fiera
4) Atlantis, Silver King, Texano b Corazón De León, Dos Caras, Negro Casas * Atlantis, Silver King y el texano vs Dos caras, Negro casas y chris jericho (posted by SoloLuchaLibre) Atlantis/Silver King/Texano vs. Corazón De León/Dos Caras/Negro Casas (posted by Kozmic Trooths)
*** 3/4
5) Emilio Charles Jr. & Satánico b Dr. Wagner Jr. & Pierroth Jr. [CMLL TAG, torneo, semifinal] *
** 1/2

UWA (FRI) 12/02/1994 Arena Neza [WON 1994-12-26]
1) Princesa Blanca b La Demoledora
2) Cóndor Man & Oriental b Brazo del Futuro & Relicario
3) Macho I, Macho II, Súper Crazy b El Seminarista, Perro Silva, Príncipe Maya
4) Aeroflash, Nuevo Audaz, The King b Loco Valentino, Mala Sangre, Retador
5) el Signo, Negro Navarro, Rocky Santana DQ Mr. Jack, Villano III, Villano V

AAA TV (FRI) 12/02/1994 Gimnasio Olímpico Juan de la Barrera, Ciudad de México, Distrito Federal [WON 1994-12-12]
Attendance: 4000
1) Karloff Lagarde Jr. b Rey Misterio Jr. * * *
2) El Hijo Del Santo, Lizmark Sr., Octagón, Perro Aguayo Sr. b Blue Panther, El Hijo Del Espectro, Fishman, La Parka [torneo, semifinal] * El Hijo Del Santo/Lizmark/Octagón/Perro Aguayo vs Blue Panther/El Hijo Del Espectro/Fishman/La Parka (posted by Kozmic Trooths)
3) Cien Caras, Jerry Estrada, Máscara Año 2000, Universo 2000 b Chicano Power, King Lion, Konnan, Misterioso [torneo, semifinal] *
4) Fuerza Guerrera & Juventud Guerrera b Heavy Metal & Latin Lover © [MEX TAG] * Fuerza Guerrera & Juventud Guerrera vs. Heavy Metal & Latin Lover (posted by Kozmic Trooths)
5) Cien Caras, Jerry Estrada, Máscara Año 2000, Universo 2000 b El Hijo Del Santo, Lizmark Sr., Octagón, Perro Aguayo Sr. [torneo, final] *

CMLL (SUN) 12/04/1994 Arena Coliseo Guadalajara [RB]
1) Satánico b Apolo Dantés © [CMLL MIDDLE]

UWA (SUN) 12/04/1994 Arena Neza [RB]
1) Rayo Tapatío I b Gran Petroneo [mask]

indy (SUN) 12/04/1994 Arena Obreros del Progreso, Saltillo, Coahuila [El Siglo de Torreon, El Siglo de Torreon (Results)]
1) Mazzinger Z, Mazzinger Z Jr., Sergio Romo Jr. b Bello David, Chavo Lomeli, Platio
2) Pandillero b Príncipe Azul © [SALTILLO WELTER]
guessing it's FILL
3) Águila Surena & Piloto II b Bobby Sanchez & Caballero De Fuego
4) Star King I & Star King II ?? El Pirata & Rebelde Sureño
5) Microchips ?? Guerrero Atómico

indy (SUN) 12/04/1994 Arena Puerto Rico, Guatemala City, Guatemala [Rocket]
1) Safiro 2000 vs Salvaje Jr.
2) Cadejo I & Cadejo II vs Ángel O Satán I & Ángel O Satán II
3) Cachorro Davis & Gemelo Gatica vs Black Power & Dr. Karonte
4) Papillon vs Gran Bufalo [mask, ? CHAMP]
5) Estrella Brava II & Safiro vs Alto Voltaje & Cadáver

CMLL (SUN) 12/04/1994 Pista Arena Revolución, Ciudad de México, Distrito Federal [Box Y Lucha, RB]
1) El Dandy b Jaque Mate © [NWA LH]

Event Notes: RB has this as Arena Coliseo, but Box Y Lucha lists it Pista Arena Revoulcion

AAA TV (MON) 12/05/1994 León, Guanajuato [WON 1995-01-09]
1) El Matematico & Matematico II b Energy & La Flecha Humana
2) Centurion I, Centurion II, Picudo b Súper Caló, Tiger Man, Winners
3) Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Rojo b Rocco Valente, Tony Arce, Vulcano *
4) El Hijo Del Espectro, Fuerza Guerrera, Juventud Guerrera b El Hijo Del Santo, Heavy Metal, Latin Lover * *
5) Cien Caras, Jerry Estrada, Máscara Año 2000, Universo 2000 b La Parka, Lizmark Sr., Octagón, Perro Aguayo Sr. *

CMLL (TUE) 12/06/1994 Arena Coliseo [WON 1995-01-02]
Attendance: 2000
1) Bufalo Salvaje & El Cafre b Ángel de Plata & Xavier Rocca
2) Pegasso & Ultimatum b America II & Kundra
3) Metálico, Olímpico, Olimpus b Astro Rey Jr., El Supremo II, Lynx
4) Héctor Garza, Humberto Garza Jr., Súper Astro b Bestia Salvaje, Guerrero De La Muerte, Mocho Cota
5) Negro Casas, Rayo de Jalisco Jr., Texano b Black Magic, Gran Markus Jr., Pierroth Jr.

source: http://www.thecubsfan.com/cmll/images/cards/1990Laguna/19941208aol.png

(self)

Dipp (THU) 12/08/1994 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon 1994-12-08]
1) Bala de Plata, Piloto Negro, Stuka Jr. vs La Amenaza, Mr. Guerrero, Reptil Jr.
2) El Muerte, El Zombie, Jorobado vs Brillante, Stuka, Stuka II
3) Volcan Negro vs Pequeño Star [mask]
4) Baby Love, Diamante, Zafiro vs May Flowers, Rudy Reyna, Sexy Piscis

AAA (THU) 12/08/1994 Cuautitlán, Estado de México [WON 1995-01-09]
Attendance: 6500
1) Violento I & Violento II b Marvin & Misterio
2) Lola González & Vicky Carranza DQ La Briosa & Neftaly
3) La Parka & Psicosis DQ Hijo del Lizmark & Rey Misterio Jr.
4) Blue Panther & Perro Aguayo b Fuerza Guerrera & Konnan

CMLL (THU) 12/08/1994 Pista Arena Revolución, Ciudad de México, Distrito Federal [WON 1994-12-19]
1) Atlantico & Ringo Mendoza b Emilio Charles Jr. & Mocho Cota [quarterfinal]
2) El Cortado & Loco Zandokan b ? [quarterfinal]
3) Hombre Bala & Pierroth Jr. b Bello Adan & Héctor Garza [quarterfinal]
4) El Dorado & Oro II b MS-1 & MS-1 Jr. [quarterfinal]
5) Hombre Bala & Pierroth b El Cortado & Loco Zandokan [semifinal]
6) Atlantico & Ringo Mendoza b El Dorado & Oro II [semifinal]
7) Hombre Bala & Pierroth b Atlantico & Ringo Mendoza [final]
8) Atlantis DQ La Fiera

CMLL (FRI) 12/09/1994 Arena México [WON 1995-01-02]
1) Lynx & Reyes Veloz b Shajay & Ultimatum
2) Astro Rey Jr., Halcón Negro Jr., Tornado Negro I b Chamaco Valaguez, Justiciero, Solar II
3) Kato Kung Lee, La Sombra, Pantera DQ Felino, Guerrero De La Muerte, Kung Fu
4) Bestia Salvaje, Black Magic, Gran Markus Jr. b El Dandy, La Fiera, Súper Astro
5) Dr. Wagner Jr., Emilio Charles Jr., Satánico b Atlantis, Corazón De León, Dos Caras *

indy (FRI) 12/09/1994 Arena Naucalpan [El Siglo de Torreon]
1) Dos Caras, Rayo de Jalisco Jr., Súper Astro vs Silver King, Texano, Zandokan I
2) Hayabusa, La Fiera, Mr. Niebla vs Bestia Salvaje, Kraneo, Sable
3) Cadete 2000 & Fantastik vs Cerbebelo & Cerebro
4) Carta Brava Jr. vs Colt

Event Notes: date could be off slightly

UWA (FRI) 12/09/1994 Arena Neza [WON 1995-01-09]
Attendance: 250
1) Leopardo Negro I, Leopardo Negro II, Turako b Vaquero Fantasma I, Vaquero Fantasma II, Vaquero Fantasma III
2) Karloff Lagarde Jr., Perro Silva, Príncipe Maya b Aeroflash, Gamma, Nuevo Audaz
3) el Signo, Negro Navarro, Rocky Santana DCOR Scorpió Jr., Shu el Guerrero, Villano IV
4) Cibernético & Villano III DQ Canek & Mr. Jack [Relevos Increíbles]
5) El Seminarista b Súper Crazy [mask]
unmasked as Francisco Islas

indy (SAT) 12/10/1994 Continental Nogales, Ciudad Lerdo, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Ministro de la Muerte I & Ministro de la Muerte II vs Halcón Blanco & Viento Negro
2) Coraje I & Gran Espada vs Astro Boy & El Duende
3) Golden Ruby, La Barbie, Orquídea Negra vs Flashman, Flecha Veloz, Fuego
4) El Muerte, El Zombie, Rumualdo El Jorobado vs Águila Roja, Antrax, Halcón Blanco
5) Caín, Ministro de la Muerte I, Ministro de la Muerte II vs Diabólico I, Diabólico II, Diabólico II

Event Notes: date could be off; listed as

indy (SUN) 12/11/1994 Arena Obreros del Progreso, Saltillo, Coahuila [h.elsiglodetorreon.com.mx/Repository/getFiles.asp?Style=OliveXLib:LowLevelEntityToSaveGifMSIE_ELSIGLO&Type=text/html&Locale=spanish-skin-custom&Path=EDT/1994/12/10&ChunkNum=-1&ID=Ar05600&PageLabel=56 El Siglo de Torreon]
1) Águila De Oro vs Black Demon
2) Star King I & Star King II vs Comando Negro & Rebelde Sureño
3) Águila Surena vs Bobby Sanchez [super libre]
4) Mazzinger Z Jr. vs Latino [super libre]
5) Piloto 2000, Rocky Macias, Sergio Romo Jr. vs Halcón Infernal I, Halcón Infernal II, Marshall

AAA TV (SUN) 12/11/1994 Toluca, Estado de México [WON 1995-01-09]
1) Rocco Valente, Tony Arce, Vulcano b Charro de Jalisco, El Mariachi, El Mexicano
2) Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Rojo b Lizmark Sr., Súper Muñeco, Volador I [torneo, quarterfinal] *
3) El Hijo Del Santo, Octagón, Rey Misterio Jr. b El Fantasma, Lizmark Sr., Tinieblas Jr. [torneo, quarterfinal] *
4) Chicano Power, Konnan, Misterioso b Blue Panther, Fuerza Guerrera, Psicosis [torneo, quarterfinal] *
5) Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000 b Heavy Metal, Latin Lover, Perro Aguayo Sr. [torneo, quarterfinal] *
6) Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Rojo b El Hijo Del Santo, Octagón, Rey Misterio Jr. [torneo, semifinal] *
7) Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000 b Chicano Power, Konnan, Misterioso [torneo, semifinal] *
8) Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Rojo b Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000 [torneo, final] *

AAA (WED) 12/14/1994 Arena Lopez Mateos [WON 1995-01-16]
1) El Cisne, Rodan X Jr., Torbellino b Coyote, Guerrero Mistico, Uro
2) Slayer, Sombra Del Amor, Torero b Aguijon, El Chacal, Picudo
3) Hijo del Lizmark, Rey Misterio Jr., Tinieblas Jr. b Espectro Jr., Juventud Guerrera, Rambo
4) Psicosis b Heavy Metal [WWA WELTER]

UWA AAA (WED) 12/14/1994 Arena Neza [WON 1994-12-26]
1) La Demoledora & Martha Villalobos b Larrosa & Princesa Blanca
2) Ángel Mortal, Mr. Cóndor, Rocky Santana b El Seminarista, Gamma, Tiger Man
3) el Signo, Negro Navarro, Vulcano b Bali, Nuevo Audaz, Sugryva
4) Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Rojo DDQ Villano III, Villano IV, Villano V
5) El Hijo Del Santo, Octagón, Transformer b La Parka, Scorpió Jr., Shu el Guerrero

source: http://www.thecubsfan.com/cmll/images/cards/1990Laguna/19941215aol.png

(self)

Dipp (THU) 12/15/1994 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon 1994-12-15]
1) Piloto Negro & Tackle vs Ángel Negro & El Khalifa
2) Bala de Plata, Stuka Jr., Volcan Negro vs Flanagan, La Amenaza, Súper Punck
3) Baby Love, Stuka, Stuka II vs Mr. Guerrero, Piloto Suicida, Tony Rodríguez
4) Orquídea Negra & Pimpinela Escarlata vs Dany Gardenia & Sexy Piscis

indy (THU) 12/15/1994 Gimnasio Municipal, Saltillo, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000 vs Chicano Power, Konnan, Misterioso
2) Súper Caló, Volador, Winner vs May Flowers, Pimpinela Escarlata, Rudy Reyna
3) Bobby Ramírez, Charo Mendez, Macross vs ?, Iris Guajardo, Valente Castillo

CMLL (THU) 12/15/1994 Pista Arena Revolución, Ciudad de México, Distrito Federal [El Siglo de TOrreon, WON 1994-12-26]
1) Capitán America, Celestial, Huracán Sevilla b Antifaz, El Cortado, Titan
2) Águila Solitaria, Huracán Sevilla, Silver King DQ Ari Romero, Mocho Cota, Sangre Chicana
3) Gran Markus Jr., Jaque Mate, MS-1 b Brazo de Oro, Brazo de Plata, Súper Brazo
4) MS-1 Jr. b The Rock © [Mex Cruiser]
title change
5) Ringo Mendoza b Hombre Bala [hair]

CMLL (FRI) 12/16/1994 Arena México [WON 1995-1-16, WrestlingData]
***Juicio Final, 1994***
Attendance: 7000
1) Damián el Guerrero, Felino, Guerrero Maya b Blue Demon Jr., El Hijo del Solitario, Máscara Mágica
2) Bestia Salvaje, El Hijo Del Gladiador, Mano Negra b El Dandy, Kato Kung Lee Jr., Negro Casas *
3) Corazón De León, Mil Máscaras, Vampiro b Dr. Wagner Jr., Gran Markus Jr., Pierroth Jr. *
4) Silver King & Texano b Emilio Charles Jr. & Satánico [CMLL TAG] *
5) La Fiera b Black Magic [hair] *

CMLL (SUN) 12/18/1994 Arena Coliseo [CMLL, WON 1995-1-16]
1) Guerrera Purpura & Maria Del Ángel b Flor Metálica & Sahori
2) Escudero Rojo, Rey Bucanero, Reyes Veloz b America II, El Supremo II, Kudra
3) Américo Rocca, El Hijo del Solitario, Ringo Mendoza b Cachorro Mendoza, El Hijo Del Gladiador, Jaque Mate
4) Corazón De León, Ringo Mendoza, Vampiro b Bestia Salvaje, Black Magic, Gran Markus Jr.
5) Apolo Dantés b Mogur [hair]
straight falls

indy (SUN) 12/18/1994 Arena Obreros del Progreso, Saltillo, Coahuila [El Siglo de Torrreon]
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) ? vs ??
4) Negro Rivera & Súper Vaquero vs Dragón Oriental & Eclipse
5) Bello David, Bello Guerrero, Juanga Sanchez vs Green Demon I, Mr. Gallo, Rocky Macias

source: http://www.thecubsfan.com/cmll/images/cards/1990Laguna/19941218vargas.png

(self)

indy (SUN) 12/18/1994 Gimnasio Municipal Luis L. Vargas, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) El Caminante & Payasito vs Ave Negra & El Cuatrero
2) Corsario Rojo & El Samuray vs Capitán Power & Silver Cat
3) Astro Boy, El Enigma, Trébol vs Dragón Chino, El Criminal, La Piraña
4) Caballero De Plata, Forasterito, Galáctico vs Black Machine I, Black Machine II, Gran Jefe Jr.
5) Rudy González, Stuka I, Stuka II vs Chamuco Treviño, Espanto IV, Espanto V

CMLL UWA (TUE) 12/20/1994 Arena Coliseo [WON 1995-01-23]
1) Torugillito Karatekita I & Torugillito Karatekita II b Gran Nikolai & Micro Goliath
2) Antifaz, Escudero Rojo, MS-1 Jr. DRAW Águila Solitaria, Celestial, Shinobi
3) Black Power, Karloff Lagarde Jr., Loco Zandokan b Atlantico, El Hijo De Huracán Ramírez, Nuevo Huracán Ramírez Jr.
4) Felino, Jaque Mate, Villano IV b Apolo Dantés, Pantera, Súper Astro
5) El Dandy, Silver King, Texano b Pirata Morgan, Scorpió Jr., Villano III

source: http://www.thecubsfan.com/cmll/images/cards/1990Laguna/19941222aol.png

(self)

indy (THU) 12/22/1994 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Bala de Plata, Piloto Negro, Tackle, Volcan Negro vs Ángel Negro, Black Tiger, El Khalifa, Pequeño Star
2) Enigma, Stuka, Stuka II, Stuka Jr. vs El Reptil, Piraña, Reptil Jr., Súper Punck
3) Baby Love, Brillante, Diamante, Zafiro vs La Amenaza, Mr. Guerrero, Piloto Suicida, Tony Rodríguez
4) Barbie, May Flowers, Pimpinela Escarlata, Rudy Reyna vs Baby Sharon, Dany Gardenia, Orquídea Negra, Sexy Piscis

Event Notes: Alberto Dipp has been listed as promoter this year.

CMLL (FRI) 12/23/1994 Arena Coliseo [WON 1995-1-16]
1) La Sirenita & Lady Apache b La Diabólica & La Fugitiva
2) Blue Demon Jr., Brazo de Oro, El Hijo del Solitario b El Hijo Del Gladiador, Mano Negra, Mocho Cota *
3) Pantera b Astro Rey Jr. [King of the Mountain] *
4) Felino b Pantera [King of the Mountain] *
5) Halcón Negro b Felino [King of the Mountain] *
6) Shocker b Halcón Negro [King of the Mountain] *
7) Shocker b Arkángel de la Muerte [King of the Mountain] *
8) Texano b Shocker [King of the Mountain] *
9) Silver King b Texano [King of the Mountain] *
10) Silver King b Dr. Wagner Jr. [King of the Mountain] *
11) Black Magic b Silver King [King of the Mountain] *
12) Black Magic b Olímpico [King of the Mountain] *
13) Satánico b Black Magic [King of the Mountain] *
14) Satánico b Máscara Mágica [King of the Mountain] *

UWA (FRI) 12/23/1994 Arena Neza [WON 1995-1-16]
1) Pesadilla & Rencor Latino b Gallo de Oro & Rey Gallo
2) Paris & Rey Pantera b Leopardo Negro & Súper Crazy
3) Aeroflash, El Sagrado, Rey Gallo b Retador, Rocky Santana, Turako
4) Karloff Lagarde Jr., Nuevo Audaz, Transformer b Negro Navarro, Shu el Guerrero, Villano IV
5) Mr. Jack DQ Canek
6) Mr. Jack COR Villano III [Karloff Lagarde Cup]

CMLL (SUN) 12/25/1994 Arena Coliseo Guadalajara [WON 1995-1-16]
1) Babe Richard, Cerebro, Corazón Salvaje b Celestial, Solar II, Xavier Rocca
2) Américo Rocca, El Hijo del Solitario, Ponzoña DQ Arkángel de la Muerte, Cachorro Mendoza, Guerrero De La Muerte
3) Mocho Cota, Mogur, Titan b Apolo Dantés, Ringo Mendoza, Texano
4) El Dandy, Rayo de Jalisco Jr., Silver King b Bestia Salvaje, Gran Markus Jr., Jaque Mate
5) Javier Cruz b Cesar Dantes [hair]

indy (SUN) 12/25/1994 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Boy Rocker I & Boy Rocker II vs Maya & Tackle
2) Baby Love, Diamante, Zafiro vs Atlantic Jr., Bronco Reptil, Reptil Jr.
3) Dany Gardenia, Orquídea Negra, Sexy Piscis vs Cavernario Galindo, Piloto Suicida, Tony Rodríguez
4) Baby Sharon, May Flowers, Rudy Reyna vs Conflictus, Megatron, Stuka

CMLL (TUE) 12/27/1994 Arena Coliseo [WON 1995-1-16, WON 1995-1-23]
Attendance: 350
1) Damiancito El Guerrero & Felinito b Cicloncito Ramírez & Orito
2) Escudero Rojo, Rey Bucanero, Reyes Veloz b El Trueno, Filoso, Metálico
3) Damián el Guerrero, Guerrero del Futuro, Guerrero Maya b Águila Solitaria, Chicago Express, Solar II
4) Jaque Mate, Mano Negra, Mocho Cota b Brazo de Oro, Brazo de Plata, Kato Kung Lee
5) Pantera © b Felino [CMLL WELTER]
20:47, ****

AAA (WED) 12/28/1994 Arena Lopez Mateos [WON 1995-1-16]
1) Capitán Sangre, Cinico, Freddy Luger b Antibalas, Cabellero Del Ring, Tigre Volador
2) Rayo Star & Ultra Rayo b Edmuerd & Perseo Jr.
3) El Fantasma, El Mariachi, El Mexicano DQ Chicano Power, Fishman, Rambo
4) Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000 b Coco Amarillo, Coco Azul, La Parka

source: http://www.thecubsfan.com/cmll/images/cards/1990Laguna/19941229aol.png

(self)

Dipp (THU) 12/29/1994 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon 1994-12-29]
1) Boy Rocker vs Junior Halcón
2) Cóndor de Oro & Silver Line vs Piraña & Reptil Jr.
3) Cavernario, Piloto Suicida, Tony Rodríguez vs Brillante, Enigma, Stuka Jr.
4) May Flowers, Rudy Reyna, Sexy Piscis vs Conflictus, Megatron, Stuka

CMLL (THU) 12/29/1994 Pista Arena Revolución, Ciudad de México, Distrito Federal [WON 1995-01-09]
1) Estrella de Plata & Yago b El Bárbaro & Thor
2) Cadete 2000 & King Xadow DQ Ramsés & The Rock
3) Ciclón Ramírez, El Hijo De Huracán Ramírez, Nuevo Huracán Ramírez Jr. DQ Black Power II, El Cortado, Kraneo
4) MS-1, MS-1 Jr., Satánico b American Machine, Blue Demon Jr., Brazo de Plata

CMLL (FRI) 12/30/1994 Arena Coliseo [CMLL, WON 1995-01-09]
Attendance: 1000
1) Dr. Wagner Jr. & Halcón Negro Jr. b Astro Rey Jr. & Gran Markus Jr. [Gran Alternativa, quarterfinal]
2) Héctor Garza & Negro Casas b Guerrero De La Muerte & Pierroth Jr. [Gran Alternativa, quarterfinal]
3) Arkángel de la Muerte & Satánico b Dos Caras & Olímpico [Gran Alternativa, quarterfinal]
4) El Dandy & Shocker b La Fiera & Máscara Mágica [Gran Alternativa, semifinal]
5) Héctor Garza & Negro Casas b Dr. Wagner Jr. & Halcón Negro Jr. [Gran Alternativa, semifinal]
6) Arkángel de la Muerte & Satánico b El Dandy & Shocker [Gran Alternativa, semifinal]
7) Héctor Garza & Negro Casas b Arkángel de la Muerte & Satánico [Gran Alternativa, final]

UWA (FRI) 12/30/1994 Arena Neza [WON 1995-1-16]
1) Bird Boy & Monster Man b Cósmico & Maythor
2) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Leopardo Negro & Súper Crazy
3) Retador, Rocky Santana, Turako b Hanzo Nakajima, Sato, Shiryu
4) Súper Pinocho, Súper Ratón, Transformer b Negro Navarro, Villano IV, Villano V
5) Canek © b Mr. Jack [UWA Heavy]

WWA (FRI) 12/30/1994 Compton, California [WON 1995-01-09]
Attendance: 375
1) Impacto b Ultra Rojo
*
2) El Índio b Flamer
-*
3) Astucia & Poison b Sable & Wolverine
**1/4
4) Mercurio & Piloto Suicida DQ Oro Negro & Tornado Negro II
***
5) Fobia, León Negro, Psicosis b Rey Misterio Jr., Rey Misterio Sr., Súper Muñeco
***

Page: 1

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-17 05:16

Return to Index