All: 1998-06

<-- 1998-05 --- 1998-07 -->
CMLL . AAA . IWRG . AZTECA . indy . CMLL DF . AAA TV . All

CMLL (TUE) 06/02/1998 Arena Coliseo [RB]
1) Emilio Charles Jr. b Scorpió Jr. Emilio Charles Jr. vs. Scorpió Jr. (posted by Kozmic Trooths)

ICW (TUE) 06/02/1998 Plaza de Toros, Piedras Negras, Coahuila [PWI Brett Wolfe]
1) Máscarita Sagrada & Octagoncito (original) b Pierrothito & Piratita Morgan
2) John Saxon, Mr. Wrestling III, Salomon Grundy DQ Manbasa, One Man Gang, The Natural Born Killer
3) Antifaz & Arandú b Mosco de la Merced & Súper Crazy
4) Súper Porky, Tarzan Boy, Vampiro b Black Magic, Pirata Morgan, Rey Bucanero

Promo Azteca (WED) 06/03/1998 Arena Aficion [RB]
1) Mini Rey Misterio Jr. & Octagoncito (original) b Espectrito I & Jerrito Estrada
2) Macana & Operativo b Alan Stone & Moto Cross
3) Atlantis, El Hijo Del Santo, Rayo de Jalisco Jr. b Villano III, Villano IV, Villano V

indy (THU) 06/04/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Letty Rock & Súper Chin vs Barrio Boy & La Chicana
2) Stuka Jr. vs La Máscara II
3) El Mestizo © vs Zafiro [LAGUNA MIDDLE, EDM MIDDLE]
Mestizo has both titles.
4) Stuka I vs Espanto [street]
5) Disck Jocker vs La Máscara [mask]

Event Notes: LuchaMania III

CMLL (FRI) 06/05/1998 Arena México [WON 1998-06-22]
Attendance: 18000
1) Chicago Express & Valentin Mayo b Sendero & Ultraman Jr.
2) Máscara Mágica, Olímpico, Solar I b Rey Bucanero, Último Guerrero, Violencia
3) Mr. Águila, Negro Casas, Shocker b Black Warrior, El Hijo Del Santo, Satánico Mr Aguila, Negro Casas.& Shoker (posted by puessino)
4) Atlantis, Head Hunter I, Head Hunter II b Apolo Dantés, Bestia Salvaje, Cien Caras
5) Rayo de Jalisco Jr. b Steel [mask] Rayo De Jalisco Jr  Vs Steel Val Venis 060898 (posted by LuchaLibreDeMexico)

AAA TV (FRI) 06/05/1998 Zacatecas, Zacatecas [RB]
1) Oscar Sevilla & Venum II b Charly Manson & R-15
2) Mini Abismo Negro b Octagoncito © [MEX MINI] Mini Abismo Negro vs. Octagoncito (posted by Kozmic Trooths)
3) Blue Demon Jr., el Hijo del Perro Aguayo, La Parka Jr., Máscara Sagrada (Alebrije) DQ Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II
4) Heavy Metal b Kick Boxer [bull terrier]
5) Latin Lover, Pentagon II, Perro Aguayo Sr. b Abismo Negro, Cibernético, Electroshock

CMLL (SUN) 06/07/1998 Arena Coliseo [Matt Farmer]
1) El Fiero & Fugaz b Ángel de Plata (90s) & Sombra de Plata
2) Guerrero del Futuro & Jeque b Filoso & Mano Negra Jr.
3) Ángel Blanco Jr., Dr. O'Borman Jr., El Hijo Del Gladiador b ???, ???, ???
4) Chicago Express & Mogur b Ringo Mendoza & Tajiri
5) Head Hunter I, Head Hunter II, Lizmark Sr. DQ Cien Caras, Gran Markus Jr., Steel

indy (SUN) 06/07/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Black Soul & Gargantua Jr. b Captain Star & Guardia
2) Caifan Rockero I & Crazy Demon b Orientale I & Orientale II
3) Arandú, Jerry Estrada, La Máscara b Panthro, Silver Star, Tarzan Boy
4) Apolo Dantés, El Dandy, Pirata Morgan, Súper Crazy b Antifaz del Norte, Atlantis, El Hijo Del Santo, Vampiro
5) LA Park b Pimpinela Escarlata

indy (SUN) 06/07/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Guerrero & Rey Pony vs El Protector & Esqueleto
2) Baby Olmos & Caballero De Plata vs Ku Kux Klan II & Ku Kux Klan III
3) Índio Chirikawa I & Índio Chirikawa II vs Gran Jefe II & Gran Jefe Jr.
4) Conflictus & El Dorado vs Acuario & As Rey

CMLL (SUN) 06/07/1998 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [WON 1998-06-08]
1) Sueno Chicano & Thunderbird vs Bestia Salvaje & Jaque Mate
2) Máscara Mágica, Shocker, Tigre Blanco vs Karloff Lagarde Jr., Negro Casas, Rey Misterio Sr.
3) Universo 2000 © vs Rayo de Jalisco Jr. [CMLL HEAVY]

indy (SUN) 06/07/1998 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) El Felon vs Rey Pony
2) Baby Star I & Baby Star II vs Pequeño Cometa & Vaquero Salazar
3) La Novicia & Princesa Maya vs Gatubela & Letty Rock
4) Abaleor Halcón, Puma, Tony Rodríguez vs Águila Roja, Centella Azul, Soberano Jr.
5) Espanto IV vs Cavernario Galindo Jr. [hair]

AAA TV (SUN) 06/07/1998 Gimnasio Manuel Bernardo Aguirre, Chihuahua, Chihuahua [RB, WON 1998-07-06]
***TripleMania VI***
1) Charly Manson & Venum II b Oscar Sevilla & R-15 [Relevos Increíbles] AAA  TRIPLEMANIA  VI  P1 (posted by AAASupercards)
2) Octagón, Octagoncito, Pentagon II b Abismo Negro, Electroshock, Mini Abismo Negro
3) Blue Demon Jr., La Parka Jr., Latin Lover, Máscara Sagrada (Alebrije) DQ Cibernético, Histeria, Maniaco, Psicosis II [lumberjack] AAA  TRIPLEMANIA  VI  P3 (posted by AAASupercards) AAA  TRIPLEMANIA  VI  P4 (posted by AAASupercards) AAA  TRIPLEMANIA  VI  P5 (posted by AAASupercards)
4) el Hijo del Perro Aguayo & Perro Aguayo Sr. b Fuerza Guerrera & Mosco De La Merced AAA © [MEX TAG] AAA  TRIPLEMANIA  VI  P2 (posted by AAASupercards) AAA  TRIPLEMANIA  VI  P3 (posted by AAASupercards)
5) Kick Boxer b Heavy Metal [cage, seconds hair] AAA  TRIPLEMANIA  VI  P5 (posted by AAASupercards) AAA  TRIPLEMANIA  VI  P6 (posted by AAASupercards)

CMLL (TUE) 06/09/1998 Arena Coliseo [RB]
1) Rencor Latino b Apolo Chino [mask] Apolo Chino vs Rencor Latino (Mask vs Mask) - 6/9/98 (posted by Rob Viper)
2) Emilio Charles Jr., Felino, Shocker DQ Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Universo 2000

indy (THU) 06/11/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon (Complete), El Siglo de Torreon (Free)]
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) El Tackle vs Fúnebre, Scriba [bull terrier]
4) Espanto IV & Stuka I vs El Mestizo & Zafiro and Espanto V & Stuka Jr. and Mr. Guerrero & Piloto Negro [Relevos Increíbles]
5) El Grenas b El Virtua [hair]
match between referees. I think this is the hair match refereed to on the 09/17 program but not 100% sure.
6) La Máscara vs Diamante, La Máscara II, Disck Jocker [mask, hair, cage]
everyone but La Mascara putting their hair on the line.

FULL (THU) 06/11/1998 Korakuen Hall, Tokyo, Japan [WON 1998-06-22]
Attendance: 1000
1) Kazuhiko Masada b Chinnen Nishida
2) Momoe Nakanishi b Kayo Noumi
3) Brazo de Oro, Brazo de Plata, Súper Brazo b Brazo Cibernetico, Brazo de Platino, El Brazo
4) Mosco de la Merced & Súper Crazy b Kid Guzman & Tarzan Boy
5) Dos Caras, El Sicodelico Jr., Giant Dos Caras b Negro Casas, Pierroth Jr., Villano III
Giant Dos Caras is Kenji Takano

CMLL (FRI) 06/12/1998 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Karloff Lagarde Jr. © b Pantera [CMLL WELTER]

CMLL (FRI) 06/12/1998 Arena México [RB, WON 1998-07-06]
1) Cicloncito Ramírez & Último Dragóncito b El Fierito & Pierrothito
2) Último Guerrero, Virus, Zumbido b Olímpico, Oriental, Ultraman Jr.
3) Black Warrior, Rey Bucanero, Scorpió Jr. b El Fantasma, Mr. Águila, Tony Rivera
4) Apolo Dantés, Bestia Salvaje, Satánico b Atlantis, Lizmark Sr., Último Dragón
5) Head Hunter I, Head Hunter II, Rayo de Jalisco Jr. b Cien Caras, Máscara Año 2000, Steel

indy (FRI) 06/12/1998 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [WON 1998-06-22]
1) El Hijo Del Santo, Felino, Máscara Sagrada b Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Psicosis
Sagrada replaced La Parka (I). Match was said to be very good.

FULL (FRI) 06/12/1998 Morioka, Japan [WON 1998-06-22]
1) Kazuhiko Masada b Chinnen Nishida
2) Brazo de Oro, Brazo de Plata, Súper Brazo b Brazo Cibernetico, Brazo de Platino, El Brazo
3) Kid Guzman & Tarzan Boy b Mosco de la Merced & Súper Crazy
4) Dos Caras, El Sicodelico Jr., Giant Dos Caras b Negro Casas, Pierroth Jr., Villano III
Giant Dos Caras is Kenji Takano

CMLL (SUN) 06/14/1998 Arena Coliseo [RB, WON 1998-07-06]
1) Ángel de Plata (90s) & Pegasso b El Cafre & El Supremo II
2) Brandon, Ninja de Fuego, Solar II b Américo Rocca, Damián el Guerrero, Jeque
3) Arkángel de la Muerte, Guerrero De La Muerte, Mano Negra b Máscara Mágica, Sendero, Ultraman Jr.
4) Head Hunter I, Head Hunter II, Rayo de Jalisco Jr. DQ Cien Caras, Satánico, Violencia
5) Ringo Mendoza & Tajiri b Chicago Express & Mogur [hair]

indy (SUN) 06/14/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Pierrothito & Piratita Morgan b Máscarita Sagrada & Súper Muñequito
2) Arandú, Jungla Negra, Último Rebelde b Ángel del Espacio, Silver Star, Súper Parka
3) Antifaz del Norte, Shocker, Vampiro DQ Apolo Dantés, Bestia Salvaje, Pirata Morgan
4) El Hijo Del Santo DQ El Dandy

indy (SUN) 06/14/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Capricornio vs Águila Salvaje
2) Gran Jefe & La Amenaza vs Acuario & As Rey
3) Ku Kux Klan I & Ku Kux Klan II vs Baby Olmos & Caballero De Plata
4) Alondra, La Rosa, Sexy Libra vs Conflictus, El Dorado, Imperial

indy (SUN) 06/14/1998 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Blue Ángel vs Fantomas
2) Asesino Blanco & El Felon vs Averno & Rey Pony
3) Baby Star I & Baby Star II vs Flecha Veloz & Payasito
4) Furia Verde & Junior Halcón vs El Torreón & Vaquero Salazar
5) Espanto IV, Espanto V, Soberano Jr. vs Caballero Halcón, Kain, Tony Rodríguez

FULL (SUN) 06/14/1998 Kawasaki, Japan [WON 1998-06-22]
Attendance: 484
1) Kazuhiko Masada b Chinnen Nishida
2) Miho Wakizawa b Noriko Toyoda
3) Brazo Cibernetico, Brazo de Platino, El Brazo b Brazo de Oro, Brazo de Plata, Súper Brazo
4) El Sicodelico Jr. & Kid Guzman b Mosco de la Merced & Súper Crazy
5) Dos Caras, Giant Dos Caras, Tarzan Boy b Negro Casas, Pierroth Jr., Villano III
Giant Dos Caras is Kenji Takano

Event Notes: sellout

AAA (WED) 06/17/1998 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí [RB]
1) Barón Suicida & Corazón De Dragón b Chacal Ruiz Jr. & Desconocido Jr.
2) Apache Blanco & Comando DQ Cosaco Loco & Guerrero Apache
3) Black Maravilla, Bogar, Centella Inca b America, Demencía, Gran Amenaza
4) Abismo Negro b Pentagon © [MEX MIDDLE]
5) el Hijo del Perro Aguayo & Heavy Metal b Kick Boxer & Picudo

AAA TV (THU) 06/18/1998 Arena Toluca, Toluca, Estado de México [RB, WON 1998-07-13]
1) Arachnofobia, Casanova, Virtual b Cuerno De Chivo AAA, Mutliador, R-15
2) La Parkita & Octagoncito b Mini Abismo Negro & Mini Electro Shock
3) Abeja Africana, La Avispa, La Hormiga, La Mosca b Chiva Rayada I, Chiva Rayada II, El Mexicano, Freesbe II
4) Blue Demon Jr., Directo, Duro, Oscar Sevilla DQ Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo
5) el Hijo del Perro Aguayo, Heavy Metal, Latin Lover DQ El Hombre De Negro, Fuerza Guerrera, Kick Boxer

CMLL (FRI) 06/19/1998 Arena México [RB, WON 1998-07-13]
1) Jeque & Reyes Veloz b Brandon & Olimpus
2) Rencor Latino, Último Guerrero, Virus b Ángel Azteca, Ninja de Fuego, Oriental Ángel Azteca VS Último Guerrero (posted by Ángel Azteca) Virus, Ultimo Guerrero, Rencor Latino vs Angel Azteca, Ninja Del Fuego,Oriental   6 98 (posted by LuchaLibreDeMexico)
3) Apolo Dantés, Dr. Wagner Jr., Scorpió Jr. b Emilio Charles Jr., Head Hunter I, Head Hunter II
4) El Hijo Del Santo, Karloff Lagarde Jr., Violencia b Felino, Shocker, Tony Rivera
5) Black Magic, Cien Caras, Steel b Rayo de Jalisco Jr., Tinieblas Jr., Vampiro

source: http://www.thecubsfan.com/cmll/images/cards/1990Laguna/19980619aol.png

(self)

Dipp (FRI) 06/19/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon 1998-06-19]
1) ? vs ??
2) Piloto Negro & Volcan vs Dany Gardenia & Sexy Piscis
3) Stuka I & Stuka Jr. vs Espanto IV & Espanto V
4) El Dorado & Mil Máscaras vs Canek & Gran Markus

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/11021131_877592852305436_4712087459552057390_n.jpg?oh=df4f4768965c7c34ce5bc9a620cba241&oe=57894DA1

(Lucha Libre La Epoca Dorada)

MORA (FRI) 06/19/1998 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Mil Máscaras vs Negro Casas, Villano IV, Villano V
scheduled to appear
2) The Kiss vs Pierroth Jr. [mask]

AAA TV (FRI) 06/19/1998 Gimnasio Miguel Hidalgo, Puebla, Puebla [RB]
1) Arachnofobia & Electroshock b ? [battle royal]
2) Chiva Rayada I & Chiva Rayada II b Abeja Africana & R-15 [torneo, quarterfinal]
3) Black Demon & El Mexicano b Charly Manson & La Parka Jr. [torneo, quarterfinal]
4) Coco Azul & Coco Rojo b Máscara Sagrada Jr. & Oscar Sevilla [torneo, quarterfinal]
5) Arachnofobia & Electroshock b La Avispa & Venum II [torneo, quarterfinal]
6) Chiva Rayada I & Chiva Rayada II b Black Demon & El Mexicano [torneo, semifinal]
7) Coco Azul & Coco Rojo b Arachnofobia & Electroshock [torneo, semifinal]
8) Chiva Rayada I & Chiva Rayada II b Coco Azul & Coco Rojo [torneo, final]
9) Blue Demon Jr., Directo, Duro, Máscara Sagrada (Alebrije) DQ Abismo Negro, Histeria, Maniaco, Psicosis II
10) Kick Boxer b Heavy Metal [bull terrier]

CMLL (SUN) 06/21/1998 Arena Coliseo [RB, WON 1998-07-13]
Attendance: 5500
1) El Fierito & Pierrothito b Bracito de Oro & Máscarita Magica
2) Fugaz, Guerrero del Futuro, Jeque b Filoso, Flecha, Stranger
3) Sendero, Tajiri, Ultraman Jr. DQ Guerrero De La Muerte, Mano Negra, Valentin Mayo
4) Emilio Charles Jr., Tajiri, Tony Rivera DQ Dr. Wagner Jr., Scorpió Jr., Steel
5) Rayo de Jalisco Jr. b Cien Caras

indy (SUN) 06/21/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Tiffany b La Bruja [Nothern Mexico Women]
2) Pantera, Príncipe Franky, Súper Parka b Halloween, La Máscara, Mongol Chino Jr.
3) Arandú, El Dandy, Súper Crazy b Antifaz del Norte, Silver Star, Tarzan Boy
4) Damián 666, Pierroth Jr., Rey Bucanero b LA Park, Máscara Sagrada, Vampiro

indy (SUN) 06/21/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Destroyer & Trébol vs Capricornio & Cop Killer
2) El Egipcio & Silver Line vs Alondra & La Rosa
3) Ku Kux Klan I & Ku Kux Klan II vs Baby Olmos & Fantástico I
4) Cóndor de Oro, El Ninja, Imperial vs Bronco Reptil, Dragón, La Amenaza

IWRG (SUN) 06/21/1998 Arena Naucalpan [RB, WON 1998-07-13]
1) Meteorik & Ryo Saito b Golden Fox & Rey Pantera
2) Comic, Halcón 2000, Súper Boy b Cobra, Némesis, Predicador
3) Bruly, Mr. Niebla (IWRG), Oro Jr. b Andy Barrow, Dr. Cerebro, Punch Power
4) Bombero Infernal b Star Boy [hair]
5) El Hijo Del Gladiador © b Tony Rivera [IWRG IC MIDDLE]

AAA TV (SUN) 06/21/1998 Deportivo Azcapotzalco, Azcapotzalco, Distrito Federal [RB]
1) Bat Blue & Century 2000 b Hércules & Sanson
2) Espantapájaros, Quinto Dan, R-15 b Freesbe II, Full Contact, Virtual
3) Mini Abismo Negro © b La Parkita [MEX MINI]
4) Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II b Blue Demon Jr., el Hijo del Perro Aguayo, La Parka Jr., Máscara Sagrada Jr.
5) Abismo Negro, Kick Boxer, Killer b Heavy Metal, Latin Lover, Máscara Sagrada (Alebrije)

indy (SUN) 06/21/1998 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Vikingo Negro vs Guerrero
2) Asesino Blanco & El Felon vs Fantomas & Rey Pony
3) Índio Wama I & Índio Wama II vs Furia Verde & Junior Halcón
4) Flecha Veloz, Payasito, Ratón Miguelito vs Baby Star I, Baby Star II, Vaquero Salazar
Raton is returning from injury
5) Centella Azul, El Dorado, Soberano Jr. vs Comandante Puma, Dragón Chino, Tony Rodríguez

indy (SUN) 06/21/1998 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) ? vs ??
2) Imperio Negro vs Súper Chin
3) Stuka vs Diamante, Star II, Fúnebre II [Laguna Rey de Reyes, semifinal]
4) Zafiro vs Silver Star, Volcan Negro, Scriba [Laguna Rey de Reyes, semifinal]
5) Mr. Guerrero vs Fúnebre I, Dandy García [Laguna Rey de Reyes, semifinal]
6) Disck Jocker vs Stuka Jr., Tackle, Black Machine [Laguna Rey de Reyes, semifinal]
7) ? vs ??, ???, ???? [Laguna Rey de Reyes, final]

CMLL (TUE) 06/23/1998 Arena Coliseo [RB]
1) Halcón Negro, Virus, Zumbido b Olímpico, Oriental, Súper Kendo CMLL   Olimpico, Kendo &  Oriental vs Virus, Zumbido &  Halcon Negro (posted by LuchaLibreDeMexico)
2) Steel b Rayo de Jalisco Jr.

indy (TUE) 06/23/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Súper Chin vs Tackle
2) El Genio & Piloto Negro vs Fúnebre II & Profecia 2000
3) Stuka Jr. & Zafiro vs Cavernario Jr. & El Mestizo [bull terrier]
4) Disck Jocker, El Virtua, Stuka I vs El Grenas, Mr. Warrior, Último Dragón

CMLL (FRI) 06/26/1998 Arena México [RB]
1) Fugaz & Jeque b Mano Negra Jr. & Stranger
2) Sendero, Solar II, Ultraman Jr. b Ángel Blanco Jr., Dr. O'Borman Jr., El Hijo Del Gladiador
3) Brazo de Oro, Brazo de Plata, Mr. Águila b Apolo Dantés, Gran Markus Jr., Violencia
4) Felino, La Fiera, Negro Casas DQ Bestia Salvaje, Blue Panther, El Hijo Del Santo
5) Rayo de Jalisco Jr. b Steel [super libre] Rayo de Jalisco Jr vs Steele (posted by LuchaLibreDeMexico)

AAA (FRI) 06/26/1998 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB, WON 1998-07-06]
Attendance: 800
1) Amnesia & Leoncito Chino b Bola De Humo & Cuatrero
2) Forastero, Kid Relámpago, Neón b Mandingo, Mazambula, Mozambique
3) Ángel de Tijuana & El Guerrillero b Enfermero Jr. & Sindrome
4) La Parkita & Octagoncito b Mini Abismo Negro & Mini Cibernetico
5) Coco Negro, Coco Rojo, Rey Misterio Sr. b Arandú, el Hijo del Perro Aguayo, Kiss
6) Blue Demon Jr. DQ Depredador [UWA Heavy]

AAA (SAT) 06/27/1998 San Luis Río Colorado, Sonora [RB, WON 1998-07-06]
Attendance: 350
1) Bola De Humo b Mandingo
2) Shamu & Thunderbird b Mazambula & Mozambique
3) La Parkita & Octagoncito b Mini Abismo Negro & Mini Cibernetico
4) Arandú, Blue Demon Jr., el Hijo del Perro Aguayo b Negro Azteca, Payaso Negro, Payaso Rojo

CMLL (SUN) 06/28/1998 Arena Coliseo [RB]
1) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Príncipe Negro & Regional
2) Américo Rocca, Damián el Guerrero, Guerrero del Futuro b Brandon, Flecha, Olimpus
3) El Hijo del Solitario, Solar I, Tajiri b Arkángel de la Muerte, Chicago Express, Rencor Latino
4) El Fantasma, Máscara Mágica, Olímpico b Fishman, Guerrero De La Muerte, Karloff Lagarde Jr.
5) Blue Panther, El Hijo Del Santo, Satánico b Felino, La Fiera, Shocker

indy (SUN) 06/28/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Silver Star b Arandú [UWF SUPER MIDDLE]
2) Antifaz del Norte, LA Park, Máscara Sagrada, Tarzan Boy b Pimpinela Escarlata, Pirata Morgan, Rey Bucanero, Súper Crazy

indy (SUN) 06/28/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) ? vs ??
2) Batichica & La Novicia vs Gatubela & Letty Rock
3) Black Machine, Cóndor de Oro, El Ninja, Silver Line vs El Reptil, La Amenaza, Star I, Star II
4) Baby Olmos & Fantástico b Ku Kux Klan II & Ku Kux Klan III [mask]
outcome reported the following week

indy (SUN) 06/28/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Arlequín & Pequeño Star vs Imperio Negro & Volcan Negro
2) Piloto Negro, Star I, Star II vs Boy Rocker I, Boy Rocker II, Último Rebelde
3) Bala de Plata, Conflictus, El Tackle vs El Genio, Mr. Guerrero, Scriba

Event Notes: return to running sunday shows here

indy (SUN) 06/28/1998 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Tin Tan vs El Murtero, Tirantes (Laguna) [hair]
referee match
2) Asesino Blanco & El Felon vs Fantomas & Vikingo Negro
3) Baby Star I & Baby Star II vs Blue Fox & Rey Pony
4) Índio Wama I, Índio Wama II, Letty Rock vs Flecha Veloz, Payasito, Princesa Maya
5) Centella Azul & Súper Sonic vs Comandante Puma & Mr. Pegaso
6) El Dorado & Soberano Jr. vs Gran Davis Jr. & Tony Rodríguez

Event Notes: Anniversary show here scheduled for the following week.

indy (SUN) 06/28/1998 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) ? vs ??
2) El Tackle vs Pequeño Star
3) Mr. Guerrero & Scriba vs Piloto Negro & Stuka Jr.
4) Antrax, Diamante, Zafiro vs Dany Gardenia, Kain, Stuka I

CMLL (TUE) 06/30/1998 Arena Coliseo [RB]
1) El Hijo Del Espectro, Fishman, Violencia b Ciclón Salvadoreno, Máscara Mágica, Tony Rivera

AAA TV (TUE) 06/30/1998 Pachuca, Hidalgo [RB]
1) Directo, Duro, el Hijo del Perro Aguayo, Freesbe II b Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo
2) Abismo Negro & Kick Boxer b Heavy Metal & Máscara Sagrada (Alebrije) [cage]
3) Mini Abismo Negro © b La Parkita [MEX MINI]

Page: 1

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-16 05:19

Return to Index