All: 1998-08

<-- 1998-07 --- 1998-09 -->
CMLL . AAA . IWRG . AZTECA . indy . CMLL DF . AAA TV . All

CMLL (SUN) 08/02/1998 Arena Coliseo [RB]
1) El Fiero & Fugaz b Flecha & Pegasso
2) Atlantico, Brandon, Solar II b Américo Rocca, Bufalo Salvaje, Jeque
3) Ángel Blanco Jr., Chicago Express, Mogur b Kendo, Sendero, Tajiri
4) El Fantasma, Pantera, Solar I b Mano Negra, Rey Bucanero, Violencia
5) La Fiera, Negro Casas, Rayo de Jalisco Jr. b Black Magic, Black Warrior, Máscara Año 2000

indy (SUN) 08/02/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Aras, Brazo de Platino, Mosco de la Merced b Gitano del Norte, Orientale I, Orientale II
2) Arandú, Damián 666, La Máscara DQ Pantera Del Ring, Sergio Romo Jr., Silver Star
3) El Dandy, Felino, Pimpinela Escarlata, Súper Crazy DQ Antifaz del Norte, El Hijo Del Santo, Tarzan Boy, Vampiro

source: http://www.thecubsfan.com/cmll/images/cards/1990Laguna/19980802auditorio.png

(self)

ROSH (SUN) 08/02/1998 Auditorio Municipal, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon 1998-08-02]
1) Fantasma del Amor & Peregrino vs Ángel Negro & El Tackle
2) Blue Rocket, Cóndor de Oro, Satar I vs Rey Salvaje, Scriba, Silver Line
3) Poly Star & Princesa Sugehit vs La Intrusa & La Tigresa
4) Bengalí, Halcón Maltés, Panthro vs Bello David, El Mestizo, Sexy Piscis
5) Atlantis & Emilio Charles Jr. vs Blue Panther & Satánico

AAA TV (MON) 08/03/1998 Domo de la Feria, León, Guanajuato [RB]
1) Alda Moreno, Rossy Moreno, Sahori b La Venus, Miss Janeth, Xochitl Hamada
2) Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II b Discovery, Ludxor, Súper Nova (AAA) II, Venum II
3) Abeja Africana, La Avispa, La Hormiga, La Mosca b Blue Demon Jr., el Hijo del Perro Aguayo, La Parka Jr., Sicodélico Jr.
4) Abismo Negro, Fuerza Guerrera, Sangre Chicana b Heavy Metal, Latin Lover, Octagón

indy (THU) 08/06/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Conde Negro vs Barrio Boy
2) Billy Jeans & Imperio Negro vs Boy Rocker & Tackle
3) Mr. Guerrero, Scriba, Sexy Piscis vs Bala de Plata, Dany Gardenia, Driver Cross
4) Último Rebelde b Piloto Negro [hair]
Relede won via cheating

CMLL (FRI) 08/07/1998 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Virus © b Oriental [MEX LIGHT]

CMLL (FRI) 08/07/1998 Arena México [RB, WON 1998-08-24]
1) Atlantico & Brandon b Rencor Latino & Reyes Veloz
2) El Hijo del Solitario, Mr. Águila, Olímpico b Ángel Blanco Jr., Halcón Negro, Último Guerrero
3) Emilio Charles Jr., Head Hunter I, Head Hunter II b Apolo Dantés, Villano IV, Villano V
4) Máscara Año 2000 b Brazo de Plata [hair]
5) Bestia Salvaje, Karloff Lagarde Jr., Scorpió Jr. b Atlantis, Felino, Negro Casas [torneo, semifinal]
6) Black Warrior, Blue Panther, El Hijo Del Santo b Atlantis, Felino, Negro Casas [torneo, semifinal]
7) Bestia Salvaje, Karloff Lagarde Jr., Scorpió Jr. b Black Warrior, Blue Panther, El Hijo Del Santo [torneo, final]

CMLL (FRI) 08/07/1998 Arena Neza [RB]
1) Satánico © b Solar I [CMLL MIDDLE]

Promo Azteca (FRI) 08/07/1998 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB]
1) Máscarita Sagrada & Octagoncito (original) b Jerrito Estrada & Piratita Morgan
2) Tinieblas Jr. b Pierroth Jr.
3) Tornado Negro b Súper Astro
4) Rayo de Jalisco Jr. DQ Cien Caras

AAA TV (FRI) 08/07/1998 Gimnasio Olímpico Juan de la Barrera, Ciudad de México, Distrito Federal [RB, Rob Viper, WON 1998-08-31]
1) Miss Janeth & Xochitl Hamada b Alda Moreno & Rossy Moreno
2) La Parkita & Octagoncito b Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
3) Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo b Full Contact, Hong Kong Lee, Kato Kung Lee Jr., Kung Fu Jr. [MEX ATOMICO, quarterfinal]
4) Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Negro, Coco Rojo b Directo, Duro, Octagón, Pentagon II [MEX ATOMICO, quarterfinal]
5) Dos Caras, Heavy Metal, Latin Lover, Perro Aguayo Sr. b Abismo Negro, Cibernético, Maniaco, Psicosis II

CMLL (SUN) 08/09/1998 Arena Coliseo [RB]
1) Ángel de Plata (90s) & Sombra de Plata b El Cafre & El Supremo II
2) Filoso & Olimpus b Américo Rocca & Bufalo Salvaje
3) Dr. O'Borman Jr., El Hijo Del Gladiador, Zumbido b Sendero, Solar II, Súper Kendo
4) Black Warrior, Fishman, Mano Negra b La Fiera, Máscara Mágica, Olímpico
5) Head Hunter I, Head Hunter II, Lizmark Sr. b Bestia Salvaje, Blue Panther, Satánico

indy (SUN) 08/09/1998 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Lluvia Negra vs Rey Muerte
2) Águila II & Guerrero vs El Loco & Murciélago Negro
3) El Águila vs Cop Killer [super libre]
4) Mariposa Negra & Princesa Maya vs Gatubela & Letty Rock
5) Bird Man & Fantasma del Amor vs Araña 2000 & Dr. Maldad

indy (SUN) 08/09/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Mr. Guerrero & Scriba vs Acuario & La Amenaza
2) Cóndor de Oro, El Ninja, Silver Line vs Ony Rodríguez, Star I, Torbellino De La Muerte
3) Gran Jefe II & Gran Jefe Jr. vs Índio Chirikawa I & Índio Chirikawa II

indy (SUN) 08/09/1998 Auditorio Municipal, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Ráfaga vs Sonic
2) Mano Blanca & Samuray vs Jaguar Negro & Panter Man
3) Disck Jocker, Rey Halcón, Zafiro vs Perro De La Noche I, Perro De La Noche II, Trébol
4) Cóndor de Oro, Silver Line, Stuka vs Bestia Negra I, Bestia Negra II, Blue Rocket

indy (SUN) 08/09/1998 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Rey Pony vs Asesino Blanco
2) El Vigilante vs Fantomas
3) Blue Fox, Gallo Alekin, King Star vs Felino, Índio Wama I, Índio Wama II
4) Centella Azul, Flecha Veloz, Payasito vs Comandante Puma, Espanto IV, Espanto V
5) Caballero Halcón b Soberano Jr. [super libre]
straight falls, sets up a title mach

AAA (SUN) 08/09/1998 Nuevo Laredo, Tamaulipas [RB]
1) Sangre Chicana b Máscara Sagrada © [MEX LH]

indy (SUN) 08/09/1998 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Caminante vs American Boy
2) Guerrero & Hijo Del Averno vs Águila Salvaje & Tony Varela
3) Enigma & Samuray vs Jaguar Negro & The Dog
4) Diabólico I & Junior Halcón vs Ángel Negro & Black Trébol
Diabolico I listed twice, one is Diabolico II
5) Antrax, El Dorado, Gran Davis vs Diabólico I, Kain, Ministro I

CMLL (TUE) 08/11/1998 Arena Coliseo [RB]
1) Tony Rivera b Guerrero del Futuro [hair]

AAA TV (WED) 08/12/1998 Ciudad Juárez, Chihuahua [RB]
1) Heavy Metal & Latin Lover DQ Cibernético & Kick Boxer [Brass Knuckles] Kickboxer y El Cibernetico vs Heavy Metal y Latin Lover (posted by aztecpride004)

CMLL (THU) 08/13/1998 Aguascalientes, Aguascalientes [WON 1998-09-14]
1) Mr. Crimen & Shurican b Jinete Mágico & Súper Black
2) Macana & Operativo b Mega Elektra & Turuk
3) Espectrito I & Tramposito b King Kover & Súper Muñequito
4) Alan Stone, Shocker, Zorro COR Mosco de la Merced, Súper Crazy, Violencia
5) Black Magic, La Parka Jr., Negro Casas DQ Head Hunter I, Satánico, Scorpió Jr.

indy (THU) 08/13/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Águila vs Conde Negro
2) Ángel Negro & Apotol Jr. vs Billy Jeans & Tackle
3) Bala de Plata, Dany Gardenia, Sexy Piscis vs El Reptil, La Amenaza, Scriba
4) Mr. Guerrero, Tony Rodríguez, Último Rebelde vs Piloto Negro, Piloto Suicida, Stuka Jr.

AAA (THU) 08/13/1998 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México [RB]
1) Rey Del Espacio b Mohicano II [hair]
2) Abismo Negro b Máscara Sagrada © [MEX MIDDLE]

AAA TV (THU) 08/13/1998 Huamantla, Tlaxcala [RB, WON 1998-08-31]
1) Arachnofobia & Casanova b Furia Guerrera & Mohicano I
2) Alda Moreno, Linda Star, Princesa Sugheit b La Fugitiva, La Venus, Miss Janeth Linda Starr, Princesa Sugeith y Alda Moreno vs Miss Janeth, La Fugitiva y La Venus (posted by aztecpride004)
3) Cadáver De Ultratumba, El Hijo Del Espectro, Espectro Jr. b Directo, Duro, Freesbe II
4) Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II DQ Abeja Africana, La Avispa, La Hormiga, La Mosca
5) el Hijo del Perro Aguayo, Octagón, Perro Aguayo Sr. b El Fuhrer, Killer, Sangre Chicana

Promo Azteca (FRI) 08/14/1998 Arena Isabel, Cuernavaca, Morelos [RB]
1) Agente & Operativo b Juan Barrio & Pepe Pueblo
2) Flor Metálica & Galilea b Esprella De Fuego & La Chola
3) Mega Elektra, Salsero, Súper Muñeco b Brazo de Platino, El Hijo del Diablo, Súper Crazy
4) La Parka I b Pirata Morgan [IWC Heavy]

CMLL (FRI) 08/14/1998 Arena México [RB]
1) Oriental & Sendero b Virus & Zumbido
2) Mr. Águila, Pantera, Tarzan Boy b Karloff Lagarde Jr., Rey Bucanero, Último Guerrero
3) Máscara Año 2000 b Head Hunter II [Gran Prix, 1st, torneo]
4) Miguel Perez Jr. b Atlantis [Gran Prix, 1st, torneo]
5) Apolo Dantés b Black Magic [Gran Prix, 1st, torneo]
6) Emilio Charles Jr. b Kevin Quinn [Gran Prix, 1st, torneo]
7) Ricky Santana DQ Cien Caras [Gran Prix, 1st, torneo]
8) Rayo de Jalisco Jr. DQ Vampiro [Gran Prix, 1st, torneo]
9) El Boricua b Mr. Niebla [Gran Prix, 1st, torneo]
10) Head Hunter I b Universo 2000 [Gran Prix, 1st, torneo]
11) Máscara Año 2000 b Miguel Perez Jr. [Gran Prix, quarterfinal, torneo]
12) Apolo Dantés b Emilio Charles Jr. [Gran Prix, quarterfinal, torneo]
13) Rayo de Jalisco Jr. b Ricky Santana [Gran Prix, quarterfinal, torneo]
14) Head Hunter I b El Boricua [Gran Prix, quarterfinal, torneo]
15) Apolo Dantés b Máscara Año 2000 [Gran Prix, semifinal, torneo]
16) Rayo de Jalisco Jr. b Head Hunter I [Gran Prix, semifinal, torneo]
17) Apolo Dantés b Rayo de Jalisco Jr. [Gran Prix, final, torneo] Apolo Dantes vs Rayo de Jalisco Jr (posted by puessino)

CMLL (SUN) 08/16/1998 Arena Coliseo [RB, WON 1998-08-31]
1) Bracito de Oro & Último Dragóncito b El Fierito & Pierrothito
2) Bufalo Salvaje, Chicago Express, Mogur b Atlantico, Filoso, Solar II
3) el Signo, Fishman, Mano Negra b El Hijo del Solitario, Olímpico, Ringo Mendoza
4) Head Hunter I, Head Hunter II, Kevin Quinn b Apolo Dantés, Bestia Salvaje, Gran Markus Jr.
5) Blue Blazer II, El Boricua, Miguel Perez Jr., Ricky Santana b Brazo de Plata, Emilio Charles Jr., Felino, Shocker

FILL (SUN) 08/16/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Crazzy Boy, Halcón Negro, La Máscara b Ángel del Espacio, Príncipe Franky, Ráfaga De Oro
2) Damián 666, Pimpinela Escarlata, Súper Crazy b Antifaz del Norte, Pantera Del Ring, Tarzan Boy
3) Héctor Garza, LA Park, Tinieblas Jr., Vampiro b Arandú, El Dandy, Máscara Año 2000, Silver King

indy (SUN) 08/16/1998 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Lluvia Negra vs Black Justice
2) Capricornio & El Murciélago vs El Loco & Esqueleto
3) Águila I vs Cop Killer [mask]
4) Gatubela & Letty Rock vs Mariposa Negra & Princesa Maya
5) Dr. Maldad & Sexy Libra vs El Gitano & Gran Espada

indy (SUN) 08/16/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) ? vs ??
2) Acuario & Gallito Alekin vs Ku Kux Klan II & Ku Kux Klan III
3) Bronco Reptil, Histeria, Star I, Tony Rodríguez vs Cóndor de Oro, Mr. Guerrero, Scriba, Silver Lince
AAA's Histeria visiting
4) El Ninja vs Torbellino De La Muerte [? CHAMP]

IWRG (SUN) 08/16/1998 Arena Naucalpan [RB, WON 1998-08-31]
1) Bestia Rubia & Halcón 2000 b Koreano & Rockero Del Diablo IV
2) Némesis & Rey Pantera b Dino Guzman & Ryo Saito
3) Rockero del Diablo I, Rockero Del Diablo II, Rockero Del Diablo III b Bruly, Circus, Rody
4) Bombero Infernal, Mega, Suicida DQ Chicago Express, Dr. Cerebro, Shiima Nobunaga
5) Head Hunter I, Head Hunter II, Magnum Tokyo b Black Magic, Felino, Gran Markus Jr.

AAA TV (SUN) 08/16/1998 Auditorio Manuel Bonilla Valle, Manzanillo, Colima [RB]
1) Alda Moreno & Sahori DQ Miss Janeth & Xochitl Hamada Miss Janeth & Xochitl Hamada vs Sahory & Alda Moreno (posted by aztecpride004)
2) Abeja Africana, La Avispa, La Hormiga, La Mosca DQ Discovery, Ludxor, Súper Nova (AAA) II, Venum II
3) Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Negro, Coco Rojo b Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo
4) Heavy Metal, La Parka Jr., Octagón b Abismo Negro, Heavy Dracula, Sangre Chicana
5) Perro Aguayo Sr. © DRAW Cibernético [MEX HEAVY]

indy (SUN) 08/16/1998 Auditorio Municipal, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Tamaro vs Mano Blanca [Comodín]
Black Terror is a wild card
2) Misterio Negro & Ráfaga vs Antares & Sonic
3) Perro De La Noche I & Perro De La Noche II vs Caminante & Rey Halcón
4) Cóndor de Oro & Silver Line vs Enigma & Trébol Negro

indy (SUN) 08/16/1998 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Fantomas & Rey Pony vs Asesino Blanco & Coraje II
Coraje II reurning from injury
2) Índio Wama I & Índio Wama II vs Baby Star I & Baby Star II
3) Blue Fox & Furia Verde vs El Felon & Loco Navarro
4) Flecha Verde, Kaliman, Solin vs Espanto IV, Espanto V, Puma
5) Soberano Jr. © vs Caballero Halcón [AMERICAS WELTER, mask]

indy (SUN) 08/16/1998 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Hijo Del Averno vs Águila Salvaje
2) Guerrero vs Caminante
3) Billy Jeans & Junior Halcón vs Ángel Negro & Black Trébol
4) Diabólico I, Diabólico II, El Dorado vs Antrax, Kain, Tony Rodríguez
5) Poly Star & Rossy Moreno vs Lady Venum & Martha Villalobos
just listed as Venum, assuming Lady Venum

CMLL (MON) 08/17/1998 Arena Puebla [RB]
***Arena Puebla 45th Anniversary Show (A)***
1) Toro Bill Sr. b Máscarita Magica
2) Felino, La Fiera, Tony Rivera b Negro Navarro, Scorpió Jr., Zumbido
3) Apolo Dantés, Blue Panther, Universo 2000 b Head Hunter I, Head Hunter II, Kevin Quinn
4) El Boricua, Miguel Perez Jr., Ricky Santana b Negro Casas, Pierroth Jr., Rayo de Jalisco Jr.

CMLL (TUE) 08/18/1998 Arena Coliseo [RB]
1) Brazo de Plata, Rayo de Jalisco Jr., Tigre Blanco b Black Magic, Miguel Perez Jr., Violencia

CMLL, Promo Azteca (TUE) 08/18/1998 Palenque de la Feria, Aguascalientes, Aguascalientes [RB]
1) Mr. Crimen & Shurican b Jinete Mágico & Súper Black
2) Macana & Operativo b Mega Elektra & Turok
3) Espectrito I & Tramposito b King Lover & Súper Muñequito
4) Alan Stone, Shocker, Zorro b Mosco de la Merced, Súper Crazy, Violencia
5) Black Magic, La Parka I, Negro Casas DQ Head Hunter I, Satánico, Scorpió Jr.

AAA (WED) 08/19/1998 Ecatepec, Estado de México
1) Canek, Dos Caras, Sicodelico vs Abismo Negro, Black Demon, Kick Boxer

CMLL (WED) 08/19/1998 Jojutla, Morelos [RB]
1) Virus © b Oriental [MEX LIGHT]

CMLL (WED) 08/19/1998 Korakuen Hall, Tokyo, Japan [WON 1998-08-31]
Attendance: 800
1) Cacao b Mikami
2) Miss Mongol b Ai Fujita
3) Arkángel de la Muerte & Último Guerrero b Tsubasa & Ultraman Jr.
4) Black Warrior & Rey Bucanero b Mano Negra Jr. & Mr. Niebla
5) Atlantis, El Hijo Del Santo, Lizmark Sr. b Fishman, Pirata Morgan, Satánico

indy (THU) 08/20/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Conde Negro vs Barrio Boy
Albrto Dipp says rumors Heavy Metal & Kid Boxer are coming in soon are not correct.
2) El Tackle & Imperio Negro vs Boy Rocker & Pequeño Star
3) Sexy Piscis & Stuka Jr. vs Bronco Reptil & Dany Gardenia
4) Piloto Negro & Piloto Suicida vs Mr. Guerrero & Último Rebelde

CMLL (THU) 08/20/1998 Kawasaki, Japan [WON 1998-08-31]
1) Kiku & Sasaki b Cacao & Takai
2) Arkángel de la Muerte & Último Guerrero b Tsubasa & Ultraman Jr.
3) Mano Negra Jr. & Mr. Niebla b Black Warrior & Fishman
4) Pirata Morgan & Satánico b Atlantis & Lizmark Sr.
5) El Hijo Del Santo b Rey Bucanero

CMLL (FRI) 08/21/1998 Arena México [RB, WON 1998-08-31]
1) El Fierito & Pierrothito b Cicloncito Ramírez & Máscarita Magica
2) Solar I & Solar II b Dr. O'Borman Jr. & El Hijo Del Gladiador
3) Blue Blazer II, Kevin Quinn, Mr. Águila DQ Blue Panther, El Boricua, Halcón Negro
4) Emilio Charles Jr., Head Hunter I, Head Hunter II b Apolo Dantés, Máscara Año 2000, Ricky Santana
5) Felino, La Fiera, Negro Casas, Shocker b Bestia Salvaje, Scorpió Jr., Villano IV, Villano V

CMLL (FRI) 08/21/1998 Odawara, Japan [luchawiki]
1) Satánico © b Lizmark Sr. [CMLL MIDDLE]

CMLL Japan (SAT) 08/22/1998 KBS Hall, Kyoto, Japan [RB]
1) Súper Cacao b Tudor The Turtle
Seemed to be listed as Tortuga on other show.
2) Ultraman Jr. b Arkángel de la Muerte
3) Black Warrior & Último Guerrero b Mano Negra Jr. & Tsubasa
4) El Hijo Del Santo b Fishman サント vs フィッシュマン 1998年8月22日 京都KBSホール (posted by fukumenmania)
5) Atlantis, Lizmark Sr., Mr. Niebla © b Pirata Morgan, Rey Bucanero, Satánico [CMLL TRIOS]

CMLL (SUN) 08/23/1998 Arena Coliseo [RB, WON 1998-08-31]
1) Flor Metálica & Lady Apache b Amapola & La Diabólica
2) Amapola, La Diabólica, Pantera Sureña b Flor Metálica, Ham Fo Won, Lady Apache
3) Atlantico & Súper Kendo DQ Américo Rocca & Bufalo Salvaje
4) Chicago Express, el Signo, Valentin Mayo b Brazo de Oro, Olímpico, Ringo Mendoza
5) Brazo de Plata, Kevin Quinn, Tinieblas Jr. DQ Apolo Dantés, El Boricua, Máscara Año 2000
6) Emilio Charles Jr. b Ricky Santana

indy (SUN) 08/23/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Flor de Loto, Miss America, Tiffany b La Bruja, La Intrusa, La Serpiente
2) ???, Ángel Blanco Jr., La Máscara b Ángel Azteca, Ángel del Espacio, Príncipe Franky
3) Diluvio Negro I, El Dandy, Súper Crazy b ???, ???, Antifaz del Norte
4) Héctor Garza, LA Park, Máscara Sagrada b Bestia Salvaje, Pimpinela Escarlata, Silver King

indy (SUN) 08/23/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Ku Kux Klan II & Ku Kux Klan III vs Silver Cat I & Silver Cat II
2) Gallito Alekin & Junior Halcón vs Araña 2000 & Fedallín
3) Disck Jocker & Soberano Jr. vs Escriba & Mr. Guerrero
4) El Dorado, Stuka Jr., Zafiro vs Bronco Reptil, Star I, Tony Rodríguez

IWRG (SUN) 08/23/1998 Arena Naucalpan [RB, WON 1998-08-31]
1) Koreano & Némesis b Bestia Rubia & Halcón 2000
2) Fantasy & Ryo Saito b Paramedico I & Paramedico II
3) Bruly, Circus, Rody b Rockero del Diablo I, Rockero Del Diablo II, Rockero Del Diablo III
4) Judo Suwa, Shiima Nobunaga, Sumo Fuji b Magnum Tokyo, Pantera, Star Boy
5) Dr. Cerebro b Bombero Infernal, Suicida
6) Suicida b Bombero Infernal [hair]

indy (SUN) 08/23/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Destroyer Star vs Cop Killer
2) Pequeño Star vs Flash
3) Sexy Piscis & Volcan Negro vs Dany Gardenia & Mr. Guerrero
4) Piloto Negro & Piloto Suicida vs Boy Rocker & Último Rebelde
follow up from Boy Rocker running in to help Reblede

AAA TV (SUN) 08/23/1998 Azcapotzalco, Distrito Federal [RB, WON 1998-08-31]
1) Virtual & Winners II (97) b Espantapájaros & Nahuatl
2) La Parkita, Mini Ludxor, Octagoncito b Mini Abismo Negro, Mini Cibernetico, Mini Psicosis
3) Cadáver De Ultratumba, El Hijo Del Espectro, Espectro Jr. b Directo, Duro, Freesbe II
4) Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II b Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Negro, Coco Rojo [MEX ATOMICO]
5) Blue Demon Jr., el Hijo del Perro Aguayo, Octagón DQ Abismo Negro, El Cobarde, El Hijo Del Cobarde

indy (SUN) 08/23/1998 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) El Vigilante vs Blue Ángel
2) Asesino Blanco & Coraje II vs Baby Star I & Baby Star II
3) Gran Jefe II & Gran Jefe Jr. vs Baby Olmos & Fantástico I
4) Espanto IV, Espanto V, Vaquero Salazar vs Furia Verde, Kaliman, Solin
5) Flecha Veloz © vs Índio Wama Jr. [AMERICAS LIGHT]

CMLL JAPAN (SUN) 08/23/1998 KBS Hall, Kyoto, Japan [luchawiki]
1) El Hijo Del Santo b Arkángel de la Muerte, Ultraman Jr., Súper Cacao, Tortuga, Último Guerrero, Mano Negra Jr., Rey Bucanero, Tsubasa, Black Warrior, Mr. Niebla, Fishman, Atlantis, Lizmark, Satánico, Pirata Morgan [battle royal] 16選手参加バトルロイヤル CMLL・JAPAN「ルチャフィエスタ98」 (posted by fukumenmania)
Santo submitted Atlantis to win
2) Atlantis, Lizmark, Mano Negra Jr. b Arkángel de la Muerte, Fishman, Último Guerrero 6人タッグマッチ CMLL・JAPAN「ルチャフィエスタ98」 (posted by fukumenmania)
3) Black Warrior b Rey Bucanero © [NWA LH]

Page: 1 2

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-15 05:22

Return to Index