All: 1998-10

<-- 1998-09 --- 1998-11 -->
CMLL . AAA . IWRG . AZTECA . indy . CMLL DF . AAA TV . All

indy (THU) 10/01/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Apóstol Jr. II vs Pequeño Star
2) Mr. Guerrero & Scriba vs Imperio Negro & Volcan Negro and Boy Rocker & Sexy Piscis and Diabólico I & Star I and Bala de Plata & Piloto Suicida [Trofeo Cuauhtemoc]
3) Último Rebelde vs Piloto Negro [callejera]

Promo Azteca (THU) 10/01/1998 Palenque de la Feria, Aguascalientes, Aguascalientes [RB]
1) Maniacop & Monje Chino b Súper Aladino & Súper Black
2) Caramelo, Gallo Boy Z, Pandita b Agente, Mr. Crimen, Operativo
3) Apolo Dantés, Emilio Charles Jr., Mosco de la Merced b Black Warrior, León Dorado, Ricky Santana
4) Virus © b Oriental [MEX LIGHT]
5) El Hijo Del Santo b Scorpió Jr.

CMLL (FRI) 10/02/1998 Arena México [RB]
1) Olimpus & Tajiri b Rencor Latino & Reyes Veloz
2) Halcón Negro, Último Guerrero, Zumbido b El Hijo del Solitario, Mr. Águila, Olímpico
3) Head Hunter I, Head Hunter II, Shocker DQ El Boricua, Gran Markus Jr., Ricky Santana
4) Bestia Salvaje, Fuerza Guerrera, Scorpió Jr. b El Hijo Del Santo, Felino, La Fiera
5) Apolo Dantés, Máscara Año 2000, Pierroth Jr. b Atlantis, Emilio Charles Jr., Rayo de Jalisco Jr.

CMLL (SUN) 10/04/1998 Arena Coliseo [RB]
1) El Fiero & Enemigo Publico b Ángel de Plata (90s) & Sombra de Plata
2) Fugaz & Jeque b Flecha & Mano Negra Jr.
3) Américo Rocca, El Hijo Del Gladiador, Mogur b Kendo, Kid Guzman, Ultraman Jr.
4) El Boricua, Gran Markus Jr., Ricky Santana b Brazo de Oro, Mr. Águila, Pantera
5) Brazo de Plata, Lizmark Sr., Tinieblas Jr. DQ Apolo Dantés, Cien Caras, Villano III

indy (SUN) 10/04/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Chucho Mar Jr. & El Novato b Dosis & Mitsunori
2) La Bruja, La Intrusa, Serpiente b Diana La Cazadora, Miss America, Tiffany
3) Orlando Santacruz, Ráfaga De Oro, Robocop b Engendro, Gran Houdini, Neurosis
4) La Llamarada, La Máscara, Pimpinela Escarlata, Rey Bucanero b Ricky Banderas, Silver Star, Torero, White Wolf
5) Felino, Pierroth Jr., Scorpió Jr., Súper Crazy b American Destroyer, Antifaz del Norte, Tarzan Boy, Zorro

indy (SUN) 10/04/1998 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Oso Salvaje vs Rey Muerte
2) Águila II, Esqueleto, Murciélago vs Destroyer 2000, El Loco, Gran Brujo
3) Mariposa Negra & Princesa Maya vs La Chacala & Letty Rock
4) Birdman I vs Avalancha
5) Diabólico I, Diabólico II, Sexy Piscis vs Ángel Negro, Dany Gardenia, Kain

indy (SUN) 10/04/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Guerrero & Jaguar Negro vs El Bárbaro & Vikingo Negro
2) Caballero De Plata II & Corsario Rojo vs Águila Salvaje & Torbellino De La Muerte
3) El Ninja & Fantástico I vs El Tackle & Vaquero Salazar
4) Caballero De Plata, Star I, Star II vs Cat Killer, Impostor, Tony Rodríguez

IWRG (SUN) 10/04/1998 Arena Naucalpan [RB]
1) Arquero I & Fantasy b Maligno & Mercurio
2) Bracito de Oro, Mini Crazzy Boy, Mini Gran Cochisse b Dragóncito De Oro, Mini Elektra, Mini Konnan
3) Guardia, Oficial, Vigilante b General, Mega, Suicida
4) Halcón 2000, Star Boy, Yasushi Kanda DQ Dr. Cerebro, Predicador, Shiima Nobunaga
5) Mr. Niebla (IWRG) b Magnum Tokyo © [IWRG IC MIDDLE]

CMLL, Promo Azteca (SUN) 10/04/1998 Chiautempan, Tlaxcala [RB]
1) Elektra b Oso Vikingo
2) Galilea & Princesa Blanca b Estrella Dorada & La Mohicana
3) Caramelo, El Duende, Pandita b Jurassico, Maniacop, Operativo
4) Ángel De Los Niños & Felino b Blue Panther & El Hijo del Diablo

indy (SUN) 10/04/1998 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Siglo Star vs Satán
2) El Vigilante & Tony Varela vs Blue Ángel & Rey Pony
3) Averno & Blue Rocket vs Cop Killer & El Bárbaro
4) Cóndor de Oro & Silver Line vs Corsario Rojo & Enigma
5) Caballero Halcón & Tony Rodríguez vs Acuario & Puma

indy (SUN) 10/04/1998 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Gran Danton Jr. vs Símbolo Rojo
2) Apóstol Jr. vs Imperio Negro
3) Lobo Negro & Pequeño Star vs Araña 2000 & Dr. Maldad
4) Gran Jefe II & Gran Jefe Jr. vs Disck Jocker & Piloto Negro
5) Gran Davis, Mr. Guerrero, Scriba vs Antrax, Piloto Suicida, Zafiro

CMLL (TUE) 10/06/1998 Arena Coliseo [RB, WON 1998-10-19]
1) Flecha & Pegasso b Enemigo Publico & Sangre Azteca
2) Guerrero del Futuro & Jeque b Mano Negra Jr. & Olimpus
3) Atlantico, Kendo, Sendero b Dr. O'Borman Jr., Rencor Latino, Valentin Mayo
4) Brazo de Oro, Ringo Mendoza, Tony Rivera b Black Warrior, Karloff Lagarde Jr., Violencia
5) Apolo Dantés, Cien Caras, Dr. Wagner Jr. b Brazo de Plata, Rayo de Jalisco Jr., Tinieblas Jr.

CMLL, Promo Azteca (WED) 10/07/1998 Aguascalientes, Aguascalientes [RB, WON 1998-10-19]
1) Flor Metálica & Princesa Blanca b Amapola & La Diabólica
2) Agente, El Hijo del Diablo, Mr. Crimen b Ángel De Los Niños, Gallo Boy, Salsero
3) Máscara Sagrada, Oriental, Tajiri b Felino, Virus, Zumbido
4) El Hijo Del Santo & Negro Casas DQ Fuerza Guerrera & Scorpió Jr.

indy (THU) 10/08/1998 Arena Azteca Budokan, Ciudad Nezahualcoyotl, Estado de México [Box Y Lucha]
1) Full Contact b Rey Terco [mask]

indy (THU) 10/08/1998 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Baby Olmos & Fantástico I vs Esqueletor & Oriental
2) Letty Rock vs La Loba
3) Piloto Negro © vs Último Rebelde [AMERICAS CHAMP]
4) Disck Jocker, Gran Davis, Zafiro vs ?, ??, ???
the three most important exoticos will be the opponents, but they didn't specify which ones

CMLL (FRI) 10/09/1998 Arena México [WON 1998-10-19]
1) Brandon & Kid Guzman b Chicago Express & Mogur
2) Solar I, Ultraman Jr., Yoshihiro Tajiri DQ Arkángel de la Muerte, El Hijo Del Gladiador, Zumbido
3) Halcón Negro Jr., Satánico, Villano III b La Fiera, Olímpico, Tigre Blanco
4) El Boricua, Gran Markus Jr., Ricky Santana b Emilio Charles Jr., Head Hunter I, Head Hunter I
5) Bestia Salvaje, Pierroth Jr., Scorpió Jr. DQ Atlantis, El Hijo Del Santo, Negro Casas

indy (SAT) 10/10/1998 Deportivo Diabolico II, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Black Destroyer vs Siglo Star
2) King Star & Mr. Porky vs Asesino Blanco & Coraje II
3) Jacinto El Guerrero & Porfiro vs Bala de Plata & Piloto Suicida
Porfiro & Jacinto are Los Jorobados
4) Dorado & Último Rebelde vs Caballero Halcón & Espanto IV

indy (SAT) 10/10/1998 Deportivo Gran Markus, Ciudad Lerdo, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Gasparin vs Alacran
2) Símbolo Rojo vs Guerrero
3) Araña 2000 & Dr. Muerte vs Dr. Muerte & Lobo Negro
4) Fuego & Zafiro vs Astro Flash & Disck Jocker

CMLL (SUN) 10/11/1998 Arena Coliseo [RB]
1) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b El Fiero & Fugaz
2) Filoso & Solar II b Américo Rocca & Damián el Guerrero
3) El Hijo del Solitario, Máscara Mágica, Torero b Fishman, Karloff Lagarde Jr., Rey Bucanero
4) Brazo de Oro, Pantera, Ringo Mendoza b Black Warrior, El Boricua, Ricky Santana
5) Blue Panther, Máscara Año 2000, Universo 2000 b Emilio Charles Jr., Lizmark Sr., Negro Casas

FILL (SUN) 10/11/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Gitano del Norte, Pantera Del Ring, Príncipe Franky b Ares, El Engendro, La Máscara
2) Arandú, Head Hunter I, Head Hunter II, White Wolf b American Destroyer, Ricky Banderas, Tinieblas Jr., Zorro
3) Felino, Pierroth Jr., Pimpinela Escarlata b Antifaz del Norte, El Hijo Del Santo, Tarzan Boy

indy (SUN) 10/11/1998 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Rey Muerte vs Águila II
2) Bestia Blanca & Murciélago vs Destroyer 2000 & Gran Brujo
3) Circus & Payasito vs El Duende & Ray Morgan
4) Birdman II, El Gitano, Omega vs Ángel Negro, Araña 2001, Vértigo
5) Birdman I vs Avalancha [mask]

indy (SUN) 10/11/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de TOrreon]
1) El Bárbaro & Esqueletor vs Corsario Rojo & Jaguar Negro
2) Caballero De Plata I, Caballero De Plata II, El Ninja vs La Rosa, Pequeño Cometa, Vaquero Salazar
3) Conflictus, Star I, Star II vs As Rey, Cavernario Galindo Jr., Chuky
4) Baby Olmos b Tackle [hair]
Tackle mentioned as being hair

IWRG (SUN) 10/11/1998 Arena Naucalpan [RB, WON 1998-10-19]]
1) Cobra & Mercurio b Brazo Cibernetico & Súper Boy
2) Paramedico & Predicador b Fantasy & Súper Yens
3) Elektra, Halcón 2000, Mega b Guardia, Oficial, Vigilante
4) Star Boy b Dr. Cerebro
5) Maniacop, Mr. Niebla (IWRG), Sumo Fuji b Ciclón Ramírez, Galeno, Yasushi Kanda

indy (SUN) 10/11/1998 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Black Destroyer vs Siglo Star
2) Asesino Blanco & Coraje II vs Payasito & Ratón Miguelito
Coraje & Asesino Blanco are Los Predicadores I & II
3) Blue Rocket & Enigma vs Cop Killer & Loco Navarro
4) Black Trébol & Torbellino De La Muerte vs Cóndor de Oro & Silver Line
5) Acuario, Tauro I, Tauro II vs Águila Roja, Diabólico I, Diabólico II

indy (SUN) 10/11/1998 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Símbolo Rojo vs Alacran
2) Imperio Negro vs Apóstol Jr.
3) Astro Flash & Birdman Jr. vs Gallo Alekin & Latino Jr.
4) Bala de Plata, Disck Jocker, Stuka Jr. vs Jacinto El Guerrero, La Máscara II, Porfirio
5) Dany Gardenia, Tony Rodríguez, Último Rebelde vs Piloto Negro, Piloto Suicida, Soberano Jr.

AAA TV (SUN) 10/11/1998 Tlalnepantla, Estado de México [RB, RobViper (Music Video)]
Attendance: 4000
1) Alda Moreno, Lady Discovery, Princesa Sugheit b Miss Janeth, Rossy Moreno, Xochitl Hamada
2) Chiva Rayada I, Chiva Rayada II, Niño de la Calle I DQ Cadáver De Ultratumba, El Hijo Del Espectro, La Llorona Loca
3) Dollar, Oscar Sevilla, Peso b Abismo Negro, Cuerno De Chivo AAA, Mini Abismo Negro
4) Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II © b Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Negro, Coco Rojo [MEX ATOMICO]
5) El Alebrije, Heavy Metal, Octagón b Cibernético, Espectro Jr., Pentagon II

indy (MON) 10/12/1998 Plaza de Toros Lauro Luis Longoria, Nuevo Laredo, Tamaulipas [WON 1998-11-16]
1) Antifaz del Norte b La Máscara [mask]
La Mascara was Jorge Martinez, 22, from Gomez Palacio

CMLL (TUE) 10/13/1998 Arena Coliseo [RB, WON 1998-10-26]
1) El Fierito & Pierrothito b Bracito de Oro & Cicloncito Ramírez
2) Américo Rocca & Enemigo Publico b Brandon & Filoso
3) Máscara Mágica, Solar I, Torero DQ Chicago Express, Rey Bucanero, Valentin Mayo
4) Head Hunter I, Head Hunter II, Ringo Mendoza b Apolo Dantés, Black Warrior, Universo 2000
5) Rayo de Jalisco Jr. © b Cien Caras [CMLL HEAVY]

CMLL, Promo Azteca (THU) 10/15/1998 Palenque de la Feria, Aguascalientes, Aguascalientes [RB]
1) Guerrero De La Noche & Potro Salvaje b Monje Chino & Súper Punk
2) Ángel De Los Niños, Caramela, Pandita b Lobo Vikingo, Oso Vikingo, Rey Vikingo
3) El Hijo del Diablo & Mr. Crimen b Salsero & Súper Black
4) Brazo de Plata, Gallo Boy Z, Mr. Águila b Fishman, Último Guerrero, Zumbido
5) Cien Caras, Head Hunter I, Head Hunter II b Máscara Sagrada, Shocker, Starman

CMLL (FRI) 10/16/1998 Arena México [RB, WON 1998-10-26]
1) Atlantico & Solar II b Dr. O'Borman Jr. & Reyes Veloz
2) Kendo, Oriental, Tajiri b Arkángel de la Muerte, Rencor Latino, Virus
3) Halcón Negro, Último Guerrero, Zumbido b Mr. Águila, Olímpico, Tony Rivera
4) Felino, La Fiera, Negro Casas b Fuerza Guerrera, Satánico, Scorpió Jr.
5) Atlantis, Emilio Charles Jr., Lizmark Sr. b Apolo Dantés, Gran Markus Jr., Máscara Año 2000

AAA TV (FRI) 10/16/1998 Zacatecas, Zacatecas [RB, WON 1998-11-09]
1) AAA Pantera, Arachnofobia, Niño de la Calle I b Hombre Loco, José Ramona, Medico Brujo
2) Alda Moreno, Linda Star, Princesa Sugheit DQ Miss Janeth, Rossy Moreno, Xochitl Hamada
3) Dollar, Oscar Sevilla, Peso DQ Cuerno De Chivo AAA, Mini Psicosis, Psicosis II
4) Histeria, Kick Boxer, Maniaco, Mosco De La Merced AAA DQ el Hijo del Perro Aguayo, La Parka Jr., Ludxor, Máscara Sagrada Jr.
5) Canek, El Alebrije, Octagón DQ Abismo Negro, Cibernético, Electroshock

Event Notes: WON lists this as in Leon.

source: http://www.thecubsfan.com/cmll/images/cards/1990Laguna/19981017auditorio.png

(self)

AAA TV (SAT) 10/17/1998 Audiorio Municipal Torreon, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon, RB]
1) AAA Pantera, Niño de la Calle I, Oscar Sevilla b Hombre Lobo, Medico Brujo, Monje Maldito
2) Alda Moreno, Linda Star, Princesa Sugheit b Miss Janeth, Rossy Moreno, Xochitl Hamada
3) el Hijo del Perro Aguayo, La Parka Jr., Ludxor, Máscara Sagrada Jr. b Cadáver De Ultratumba, El Hijo Del Espectro, Espectro Jr., La Llorona
4) Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II © DQ Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo [MEX ATOMICO]
5) Blue Demon Jr., Canek, El Alebrije, Octagón DQ Abismo Negro, Cibernético, Electroshock, Kick Boxer

indy (SAT) 10/17/1998 Deportivo Gran Markus, Ciudad Lerdo, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Súper Chin vs Alacran
2) Gran Brujo vs Guerrero
3) El Gitano & Lobo Negro vs Bestia Blanca & Dr. Maldad
4) Piloto Suicida & Stuka Jr. vs Araña 2000 & Gran Jefe II

CMLL (SUN) 10/18/1998 Arena Coliseo [RB]
1) Flecha & Sombra de Plata b El Fiero & El Supremo II
2) Alacrán De Durango, Mano Negra Jr., Olimpus b Damián el Guerrero, Guerrero del Futuro, Jeque
3) El Hijo Del Gladiador, Fishman, Rey Bucanero b El Hijo del Solitario, Sendero, Tigre Blanco
4) Apolo Dantés, Máscara Año 2000, Satánico DQ Emilio Charles Jr., Rayo de Jalisco Jr., Shocker
5) Negro Casas b Blue Panther

indy (SUN) 10/18/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Chucho Mar Jr. & El Novato b Black Soul & Mitzunori
2) La Bruja, La Intrusa, Tigresa b Diana La Cazadora, Flor de Loto, Samantha
3) Black Panther, Sergio Romo Jr., Silver Star DQ Gran Houdini, La Llamarada, La Máscara
4) La Máscara, Pierroth Jr., Pimpinela Escarlata, White Wolf b American Destroyer, Antifaz del Norte, Ricky Banderas, Zorro
5) El Hijo Del Santo NC Felino [WWA WELTER]

indy (SUN) 10/18/1998 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Rey Muerte vs Lluvia Negra
2) El Cholo & Oso Salvaje vs Águila II & Black Justice
3) Fantasma del Amor & Hijo De Las Aguilas vs Bestia Blanca & Brujo
4) Circus & Payasito vs El Duende & Ray Morgan
5) Birdman II, Caballero De Plata I, Caballero De Plata II vs Ángel Negro, Carnero, Vértigo

indy (SUN) 10/18/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Baby Star I & Baby Star II vs Acuario & Pequeño Cometa
2) Fantástico I & Imperial vs El Tackle & Vaquero Salazar
3) Conflictus, El Ninja, Sexy Piscis vs Cavernario Galindo Jr., Dany Gardenia, Espanto IV

AAA (SUN) 10/18/1998 Arena Lopez Mateos [WON 1998-10-26]
Attendance: 3000
1) Blue Tiger & Fire Fox I b León Rojo & The Mark
2) Bestia Rubia & El Gato Karateka b El Canalla & El Quinto Down
3) Bat Blue, Hong Kong Lee, Kung Fu Jr. b Enrique Cirto, Luis Cirio, Tony Cirio
4) Danny Boy, Dos Caras, El Sicodelico Jr. b Cyborg, Heavy Dracula, Ice Killer

IWRG (SUN) 10/18/1998 Arena Naucalpan [RB, WON 1998-11-02]
1) Colt b Halcón Guerrero
2) Fantasy & Ryo Saito b Mercurio & Predicador
3) Bruly, Circus, Rody b Furia Americana, Guardia, Sumo Fuji
4) Bombero Infernal, Maniacop, Mr. Niebla (IWRG), Oficial, Shiima Nobunaga, Vigilante b America, Halcón 2000, Mega, Suicida, Tortuguillo Karateka, Yasushi Kanda [elimination, lumberjack]
5) Dr. Cerebro DQ Star Boy

indy (SUN) 10/18/1998 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [EL Siglo de Torreon]
1) Black Destroyer vs Satán
2) Baby Star I & Baby Star II vs Príncipe Blanco & Rey Pony
3) Black Trébol & Chabelo Navarro vs Blue Rocket & Junior Halcón
4) La Amenaza & Play Boy vs Águila Roja & Ratón Miguelito
5) Tauro I & Tauro II vs Diabólico I & Diabólico II [super libre]

AAA TV (SUN) 10/18/1998 Durango, Durango [RB]
1) Flash, Lobo del Aire, Rayo Cósmico b Caballero Negro, Negro Sosa, Pantera Asesina
2) Dollar, Niño de la Calle I, Peso b Cuerno De Chivo AAA, José Ramona, Mini Psicosis
3) Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II DQ Cadáver De Ultratumba, El Hijo Del Espectro, Espectro Jr., La Llorona Loca
4) Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo DQ Blue Demon Jr., el Hijo del Perro Aguayo, La Parka Jr., Máscara Sagrada Jr.
5) Canek, El Alebrije, Octagón b Abismo Negro, Cibernético, Electroshock

Event Notes: Almost exact same show appears as 1998-11-08

MAXPROAD (SUN) 10/18/1998 El Deportivo Los Galena, Ciudad de México, Distrito Federal [RB, WON 1998-11-02]
1) Gran Emir & Venganze b Kempo Kid & Tigre Azteca
2) Campesino Tizoc & Robot Guerrero b Índio Loco I & Índio Loco II
3) Ángel De Los Ninos, Cahorro Mendoza, Lover Boy b Bello Carinoso, Espíritu Guerrero, Maniacop
4) Súper Muñeco, Súper Pinocho, Súper Ratón DQ Dr. Psiquitora, Karloff Lagarde Jr., Mohicano I
5) Máscara Sagrada, Pirata Morgan, Súper Parka DQ Head Hunter I, Head Hunter II, Kreper Viking

CMLL (MON) 10/19/1998 Arena Puebla [RB]
1) Negro Casas b Satánico [hair]

CMLL (TUE) 10/20/1998 Arena Coliseo [RB]
1) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Fugaz & Jeque
2) Brandon & Filoso DQ Américo Rocca & Enemigo Publico
3) Chicago Express, Mano Negra, Rencor Latino b El Hijo del Solitario, Sendero, Ultraman Jr.
4) La Fiera, Pantera, Shocker DQ Black Warrior, Último Guerrero, Violencia
5) Emilio Charles Jr., Felino, Negro Casas b Bestia Salvaje, Satánico, Scorpió Jr.

FULL (THU) 10/22/1998 Korakuen Hall, Tokyo, Japan [WON 1998-11-02]
Attendance: 1231
1) Asian Cougar b Gran Choki
2) Dos Caras De La Muerte & Nishida b Dancing Danny & Sicodélico Jr.
3) Nanae Takahashi b Momoe Nakanishi
4) Súper Crazy b Mosco de la Merced [UWA WELTER]
5) Dos Caras, Gran Hamada, Sicodélico Jr. b Dos Caras De La Muerte, Kenji Takano, Pentagon

CMLL (FRI) 10/23/1998 Arena México [RB]
1) Cicloncito Ramírez & Último Dragóncito b El Fierito & Pierrothito
2) Oriental, Ringo Mendoza, Tajiri b Karloff Lagarde Jr., Virus, Zumbido
3) Apolo Dantés, Blue Panther, Gran Markus Jr. b Brazo de Plata, Head Hunter I, Head Hunter II
4) Atlantis, Rayo de Jalisco Jr., Tinieblas Jr. DQ Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000
5) Halcón Negro b Olímpico © [CMLL WELTER]

indy (SAT) 10/24/1998 Club Deportivo Gran Markus, Ciudad Lerdo, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Príncipe De Plata vs Fantomas
2) Astro Flash & Gallo Alekin vs Murciélago & Símbolo Rojo
3) Bestia Blanca & Dr. Maldad vs Disck Jocker & Zafiro

indy (SAT) 10/24/1998 Deportivo Diabolico II, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Hijo Del Apóstol vs Fantomas
2) El Imperial & Peregrino vs Beto Navarro & El Gallito
3) Fuego, Mr. Porky, Ratón Miguelito vs Boy Rocker I, Pequeño Star, Rey Salvaje
4) El Dorado & Gran Davis vs Gran Jefe Jr. & Silver Star

CMLL (SUN) 10/25/1998 Arena Coliseo [RB]
1) El Fiero & Sangre Azteca b Flecha & Sombra de Plata
2) Bracito de Oro & Mini Rey Misterio Jr. b Espectrito I & Espectrito II
3) Amapola, La Diabólica, Tania b Flor Metálica, Lady Apache, Princesa Blanca
4) Brazo de Oro, La Fiera, Solar I b Fishman, Karloff Lagarde Jr., Rey Bucanero
5) Blue Panther, Máscara Año 2000, Universo 2000 b Head Hunter I, Head Hunter II, Mr. Niebla

indy (SUN) 10/25/1998 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Pierroth Jr., Pimpinela Escarlata, Pirata Morgan, Súper Crazy DQ Antifaz del Norte, Brazo de Plata, Máscara Sagrada, Shocker

indy (SUN) 10/25/1998 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Rey Muerte vs Black Justice
2) El Cholo & El Lobo vs Águila II & Vikingo Negro
3) Circus & Payasito vs El Duende & Ray Morgan
4) Bestia Blanca & Oriental vs Hijo De Las Aguilas & Peregrino
5) Birdman II, Caballero De Plata I, Caballero De Plata II vs Rey Salvaje, Trébol Jr., Vértigo

indy (SUN) 10/25/1998 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Oriental & Silver Boy vs Esqueleto & Latino Jr.
2) Fantástico I & Fantástico II vs Acuario & Vaquero Salazar
3) Gran Jefe I & Gran Jefe II vs Dany Gardenia & Sexy Piscis
4) Conflictus, El Imperial, El Ninja vs Cavernario Galindo Jr., Espanto, Play Boy

AAA (SUN) 10/25/1998 Arena Lopez Mateos [RB, WON 1998-11-02]
1) Luis Cirio & Tony Cirio b Babe Starr & Bestia Rubia
2) Lady Discovery & Princesa Zahori DQ La Fugitiva & Miss Janeth
3) Bat Blue, Directo, Duro DQ Cadáver De Ultratumba, Enrique Cirio, Ice Killer
4) Canek, El Alebrije, El Mexicano b Electroshock, Espectro Jr., Heavy Dracula

Page: 1 2

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-21 05:19

Return to Index