All: 1999-02

<-- 1999-01 --- 1999-03 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

CMLL (MON) 02/01/1999 Arena Puebla [RB]
1) Tony Rivera b Negro Navarro [hair]

CMLL (TUE) 02/02/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Pegasso & Rayo Tapatío I b El Fiero & Sangre Azteca
2) Filoso & Flecha b Enemigo Publico & Fugaz
3) Oriental, Pantera, Tony Rivera b Dr. O'Borman Jr., Karloff Lagarde Jr., Mogur
4) Brazo de Oro, Brazo de Plata, Salomon Grundy b Rey Bucanero, Último Guerrero, Violencia
5) Black Warrior, Blue Panther, Fuerza Guerrera b Atlantis, Felino, Olímpico

indy (THU) 02/04/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Áspid vs Boy Rocker
2) Fuego vs El Tackle
3) Piloto Negro & Silver Star vs Dany Gardenia & La Amenaza
4) Directo, Duro, El Dorado vs Gran Davis Jr., Mr. Guerrero, Último Guerrero

AAA TV (THU) 02/04/1999 Arena Toluca, Toluca, Estado de México [RB]
1) Mini Abismo Negro & Mini Psicosis b Octagoncito & Peso
2) Miss Janeth, Rossy Moreno, Xochitl Hamada b Esther Moreno, La Fugitiva, La Migala AAA  NOCHE  DE  DAMAS  MIGALA (posted by parka20101)
3) Niño de la Calle I, Oscar Sevilla, Venum II DQ Gran Apache, Mohicano I, Mr. Cóndor Jr.
4) El Alebrije, el Hijo del Perro Aguayo, Heavy Metal, Máscara Sagrada Jr. DQ Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo

CMLL (FRI) 02/05/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Rencor Latino & Virus b Atlantico & Kid Guzman
2) Mini Rey Misterio Jr. & Último Dragóncito b Espectrito I & Tritoncito
3) Emilio Charles Jr., Mr. Niebla, Shocker b Apolo Dantés, Satánico, Villano III
4) Rayo de Jalisco Jr., Tinieblas Jr., Tinieblas Sr. DQ Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000
5) El Hijo Del Santo & Negro Casas DQ Bestia Salvaje & Scorpió Jr. © [CMLL TAG]

AAA TV (FRI) 02/05/1999 Cuautitlán, Estado de México [, RB]
1) Abeja Africana & La Avispa b El Halcón & Stripper I
2) La Briosa, La Venus, Martha Villalobos b Alda Moreno, Linda Star, Princesa Sugheit
3) Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Negro, Coco Rojo b Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo
4) Espectro Jr. © b el Hijo del Perro Aguayo [MEX MIDDLE]
5) El Alebrije, Heavy Metal, Octagón b Electroshock, Kick Boxer, Pentagon II

Toryumon (FRI) 02/05/1999 Osaka Prefectural Gymnasium, Osaka, Japan [RB]
1) Shima Nobunaga © b Magnum Tokyo [IWRG IC WELTER]

CMLL (SUN) 02/07/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Máscarita Magica & Último Dragóncito b El Fierito & Vaquerito
2) Damián el Guerrero & Jeque b Alacrán De Durango & Mano Negra Jr.
3) El Hijo Del Gladiador, Fishman, Mano Negra b Mr. Hoy, Solar I, Starman
4) Lizmark Sr., Ringo Mendoza, Salomon Grundy b Blue Panther, Karloff Lagarde Jr., Satánico
5) Cien Caras, Fuerza Guerrera, Máscara Año 2000 b Atlantis, Emilio Charles Jr., Mr. Niebla

CMLL (SUN) 02/07/1999 Arena Coliseo Guadalajara [luchablog photolog (2013-09-15 23.26.57)]
1) Magnum vs Siniestro
2) Cadete 2000 vs Arturo García
3) Guerrero Samurai & Silver Fox vs Dr. Kent & Guerrero Maya
4) Bracito de Oro, Mágico, Mini Rey Misterio vs Espectro 1, Espectro 2, Pequeño Tin Tan
5) Black Warrior © vs Shocker [NWA LH]
Shocker is champion

indy (SUN) 02/07/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Águila II vs Chamaco Hernández
2) American Boy & Rey Muerte vs Black Justice & Murciélago Negro
3) Fantomas, Silver Cat I, Silver Cat II vs Apóstol Jr., Júpiter Negro, Mr. Caprice
4) Rey Salvaje vs Peregrino
5) Capitán Power & Kain vs Diabólico I & Diabólico II

indy (SUN) 02/07/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Lee Roy Jr. & Príncipe Azul vs Averno & Vigilante
2) Flecha Veloz & Súper Araña 2000 vs El Tackle & Gallito Arlequín
3) Fantástico I & Silver Line vs Dosis & Vaquero Salazar
4) Bello David, Herodes, Puma vs El Ninja, Escudero, Gran Davis Jr.

source: https://scontent-ort2-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22281931_10214302773828392_1356771159041022901_n.jpg?_nc_cat=0&oh=8e6116dd9634335b3ff6c8bdc2d5660b&oe=5C0A387B

(Ave Dragon (Facebook))

EMLL (SUN) 02/07/1999 Centro Deportivo Morelos, Nogales, Sonora
1) Blue Ángel vs Nocturno II
2) Tizoc vs Serpiente
3) Huron El Guerrero & Jaock vs Güero Cota & Maik Canedo
4) Escorpión Negro Jr., Índio, Sol Oriente vs Impacto Jr., Nocturno, Pirata Trinity

indy (SUN) 02/07/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Satán & Tmaro vs Flashman & Rey Pony
2) Asesino Blanco & Coraje II vs El Bárbaro & Jaguar Negro
Coraje II and Asesino Blanco may have been wrestling as Predicador I, Predicador II
3) Acuario & Silver Star vs Baby Olmos & Imperial
4) Loco Encadenado & Loco Navarro vs Circus & Payasito
5) Bronco Reptil, Cavernario Galindo Jr., Gran Markus II vs Conflictus, Piloto Negro, Último Rebelde

CMLL (TUE) 02/09/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Bracito de Oro & Máscarita Magica b Tritoncito & Vaquerito
2) Alan Stone & Moto Cross b Alacrán De Durango & Olimpus
3) Ángel Azteca, Atlantico, Máscara Mágica b Américo Rocca, Chicago Express, El Hijo Del Gladiador
4) Astro Rey Jr., Ringo Mendoza, Starman DQ Shu el Guerrero, Último Guerrero, Valentin Mayo Astro Rey Jr./Ringo Mendoza/Starman vs. Shu el Guerrero/Último Guerrero/Valentin Mayo (posted by Kozmic Trooths)
5) Black Warrior, Fuerza Guerrera, Satánico b Atlantis, Brazo de Plata, Olímpico

CMLL (TUE) 02/09/1999 Arena Coliseo Guadalajara [RB]
1) Rayo de Jalisco Jr. b Gran Markus Jr. [hair]

Event Notes: Originally listed as 02/07/1999, but a lineup for that show was found which doesn't include that match. Guessing on the correct date but probably wrong.

CMLL (WED) 02/10/1999 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Mr. Smith b Apóstol
2) Aspirante b Súper Lagrimitas
3) Ares el Guerrero, Deliron, Ludwig Star b Ciclón Ramírez, Huracán Ramírez, SWAT
4) Brazo de Plata, Máscara Sagrada, Salomon Grundy DQ Apolo Dantés, Fishman, Universo 2000
5) Emilio Charles Jr., Hijo del Lizmark, Negro Casas DQ Black Warrior, Blue Panther, Scorpió Jr.

indy (THU) 02/11/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Áspid vs Vagabundo
2) El Tackle & Fuego vs Boy Rocker I & Pequeño Star
3) Caballero Halcón, Mr. Guerrero, Último Rebelde vs Disck Jocker, Dorado, Stuka Jr.
4) Conflictus, Sexy Piscis, Stuka I vs Bronco Reptil, Cavernario Galindo Jr., Espanto IV

Event Notes: includes a picture of Disck Jocker

CMLL (FRI) 02/12/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Enemigo Publico & Fugaz
2) Dr. O'Borman Jr., Rencor Latino, Virus b Kid Guzman, Mano Negra Jr., Oriental
3) Mr. Águila, Mr. Hoy, Pantera b Karloff Lagarde Jr., Rey Bucanero, Violencia
4) Apolo Dantés, Bestia Salvaje, Scorpió Jr. b Felino, Mr. Niebla, Shocker
5) Cien Caras b Tinieblas Jr. Cien Caras vs. Tinieblas Jr. (posted by Kozmic Trooths)

CMLL (SUN) 02/14/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Pegasso & Sombra de Plata b El Cafre & Sangre Azteca
2) Damián el Guerrero, Guerrero del Futuro, Reyes Veloz b Mano Negra Jr., Rayo Tapatío I, Skayde
3) Chicago Express, Fishman, Mogur b Solar II, Starman, Súper Kendo
4) Brazo de Plata, Salomon Grundy, Tinieblas Jr. b Black Warrior, Rey Bucanero, Violencia
5) Fuerza Guerrera b Mr. Niebla

indy (SUN) 02/14/1999 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Tarzan Boy b Pimpinela Escarlata [hair]

indy (SUN) 02/14/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) El Loco vs Fantasma Del Ring
2) American Boy, Rey Muerte, Sexy Killer vs Black Justice, Gato Negro, Murciélago Negro
3) Júpiter Negro & Mr. Caprice vs Silver Cat I & Silver Cat II
4) Águila Azul, Mr. Pegasso, Simbad El Marino vs Apóstol Jr., El Duende, Ramar
5) Diabólico I & Diabólico II vs Kain & Trébol Jr.

indy (SUN) 02/14/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Lee Roy Jr. & Príncipe Azul vs Averno & Vigilante
2) Silver Line & Súper Araña 2000 vs Gallito Arlequín & Vaquero Salazar
3) El Ninja, Fantástico I, Fantástico II vs Gran Jefe, Gran Jefe Jr., La Amenaza
4) Caballero De Plata, Gran Davis Jr., Stuka Jr. vs Bello David, El Tackle, Puma

AAA (SUN) 02/14/1999 Arena Lopez Mateos [RB]
1) El Violento & Ojo Sangriento b Fire Fox II & Gyver
2) Pequeño Yaqui & Stripper I b Luis Sirio & Tony Sirio
3) Bestia Rubia, Coco Amarillo, Kung Fu Jr. b Danny Boy, Enrique Sirio, Popitekus
4) Espectro Jr. © b Coco Azul [MEX MIDDLE]

IWRG TV (SUN) 02/14/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Ryo Saito b Rey Pantera
2) Kato Kung Lee II & Zonik b Kenichiro Arai & Rokambole Jr.
3) El Interceptor, Mega, Último Vampiro b Dr. Cerebro, Mercurio, Star Boy
4) Judo Suwa, Punch Power, Sumo Fuji b Halcón Dorado Jr., Kato Kung Lee, Kato Kung Lee Jr.
5) Cyborg, Mr. Niebla (IWRG), Súper Parka DQ Bombero Infernal, Maniacop, Shiima Nobunaga

CMLL (SUN) 02/14/1999 Arena Neza [luchawiki]
1) Black Warrior b Atlantis © [NWA LH]

AAA (SUN) 02/14/1999 Arena Solidaridad [RB]
1) Miss Janeth, Rossy Moreno, Xochitl Hamada b La Estrella De Fuego, Martha Villalobos, Princesa Sugheit
2) Abismo Negro, Hamada Chino, Jerry Estrada DQ Blue Demon Jr., el Hijo del Perro Aguayo, La Parka Jr.
3) Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo b AAA Mosco De La Merced, Histeria, Maniaco, Psicosis II © [MEX ATOMICO]
4) Sangre Chicana © b Latin Lover [MEX LH]
5) The Panther b Hator [mask]

indy (SUN) 02/14/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Siglo Star vs Tamaro
2) El Bárbaro & Sexy Libra vs Fantasma del Amor & Jaguar Negro
3) Loco Del Ring I & Loco Del Ring II vs Circus & Payasito
4) Acuario, Rey Salvaje, Silver Star vs Baby Olmos, Imperial, Piloto Negro
El Barbaro turned on Jaguar Negro the previous week.
5) Cavernario Galindo, Espanto IV, Gran Markus II vs Caballero Halcón, Conflictus, Último Rebelde

AAA (MON) 02/15/1999 Nuevo Laredo, Tamaulipas [RB]
1) El Cobarde b Perro Aguayo Sr. [MEX HEAVY]
listed as the UWA JLH previously.

CMLL (TUE) 02/16/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Flecha & Pegasso b El Fiero & Jeque
2) Américo Rocca, Guerrero del Futuro, Reyes Veloz b Filoso, Mano Negra Jr., Solar II
3) Brazo de Oro, Mr. Hoy, Torero b Arkángel de la Muerte, Karloff Lagarde Jr., Rencor Latino
4) Emilio Charles Jr., Lizmark Sr., Salomon Grundy DQ Gran Markus Jr., Último Guerrero, Villano III
5) Olímpico b Fuerza Guerrera [CMLL WELTER] Fuerza Guerrera vs. Olímpico (posted by Kozmic Trooths)

indy (THU) 02/18/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) El Tackle & Mini Disck Jocker vs Áspid & Zorro
2) Gran Davis Jr. vs Raider
3) Piloto Negro & Último Rebelde vs Mr. Guerrero & Stuka I
4) Sexy Piscis vs Espanto IV
5) Stuka Jr. vs Conflictus, Disck Jocker, Cavernario Galindo Jr.
four way match, which may set up a future apuesta match

Mora (THU) 02/18/1999 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [Arena Tijuana, RB]
1) Hermano Diablo I & Hermano Diablo II vs Quinto Dimension & Súper Halcón
2) Arandú, Fantomas, Mr. Tempest b Gengis Khan, Tornado Negro, Venum Black
3) Súper Parka & Súper Porky vs Cien Caras & Máscara Año 2000
4) Rey Misterio Sr. DCOR Mr. Niebla
5) El Hijo Del Santo & Negro Casas b Bestia Salvaje & Scorpió Jr.

CMLL (FRI) 02/19/1999 Arena México [RB]
1) Bracito de Oro & Tzuki b Espectrito I & Espectrito II
2) Rey Bucanero & Violencia b Pantera & Starman
3) Black Warrior, Blue Panther, Satánico b Felino, Ringo Mendoza, Shocker
4) Cien Caras, Fuerza Guerrera, Máscara Año 2000 b Head Hunter I, Head Hunter II, Tinieblas Jr.
5) Bestia Salvaje, Dr. Wagner Jr., Scorpió Jr. b Atlantis, Mr. Niebla, Negro Casas

AAA (FRI) 02/19/1999 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB]
1) Fantomas, La Parka Jr., Quinta Dimension b El Depredador, Perro Russo, Pimpinela Escarlata
2) AAA Mosco De La Merced, Histeria, Maniaco b Charly Manson, May Flowers, Nygma
3) Dos Caras, Octagón, Perro Aguayo Sr. b Cibernético, Jerry Estrada, Pentagon

AAA TV (FRI) 02/19/1999 Puebla, Puebla [RB]
1) Xochitl Hamada b Alda Moreno, La Fugitiva, La Venus [Reina De Reinas, semifinal]  (posted by Rob Viper)
2) Miss Janeth b Princesa Sugheit, Lady Discovery, La Migala [Reina De Reinas, semifinal]  (posted by Rob Viper)
3) Rossy Moreno b La Nazi, Linda Star, Vicky Carranza [Reina De Reinas, semifinal]  (posted by Rob Viper)
4) Esther Moreno b Sahori, La Briosa, Martha Villalobos [Reina De Reinas, semifinal]  (posted by Rob Viper)
5) el Hijo del Perro Aguayo, Kung Fu Jr., Máscara Sagrada Jr. DCO El Hijo Del Espectro, El Hijo del Solitario, Picudo
6) Xochitl Hamada b Miss Janeth, Rossy Moreno, Esther Moreno [Reina De Reinas, final]  (posted by Rob Viper)
7) Canek, El Alebrije, Latin Lover DQ El Cobarde, Espectro Jr., Sangre Chicana

AAA TV (SAT) 02/20/1999 Tlaxcala, Tlaxcala [RB]
1) Arachnofobia, Crazzy Boy, Milenium b La Hormiga, Némesis IWRG, Rudy El Salvaje
2) Cholo I, Cholo II, Cholo III, Cholo IV b Discovery, Ludxor, Súper Nova (AAA) II, Venum II Los Cadetes Del Espacio vs Los Cholos - 2/20/99 (posted by Rob Viper)
3) el Hijo del Perro Aguayo, Kung Fu Jr., Máscara Sagrada Jr. DQ El Hijo Del Espectro, El Hijo del Solitario, Picudo
4) El Cobarde, Espectro Jr., Sangre Chicana DQ Canek, El Alebrije, Latin Lover

CMLL (SUN) 02/21/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Máscarita Magica & Último Dragóncito b Sombrita & Vaquerito
2) Alacrán De Durango & Olimpus b Enemigo Publico & Jeque
3) Chicago Express, Damián el Guerrero, Dr. O'Borman Jr. b Atlantico, Kid Guzman, Súper Kendo
4) Astro Rey Jr., Solar I, Solar II b El Hijo Del Gladiador, Fishman, Mano Negra
5) Emilio Charles Jr., Lizmark Sr., Ringo Mendoza, Salomon Grundy DQ Black Warrior, Fuerza Guerrera, Satánico, Villano III

indy (SUN) 02/21/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Silver Boy vs Vikingo Negro
2) American Boy & Vengador vs El Loco & Rey Muerte
3) Black Justice, Gato Negro, Simbad El Marino vs El Duende, Ray Morgan, Sexy Killer
4) Silver Cat II b Júpiter Negro [mask]
5) Águila Azul, Flecha Veloz, Mr. Pegasso vs Ramar, Súper Araña, Trébol Jr.

indy (SUN) 02/21/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Murciélago & Rey Pony vs Águila & Símbolo Rojo
2) Caballero De Plata I & Furia Verde vs Boby Saucedo & El Tackle
3) El Ninja, Fantástico I, Fantástico II vs El Virus, La Amenaza, Vaquero Salazar
4) Gran Jefe II, Gran Jefe Jr., Kain vs Diabólico I, Diabólico II, Índio Chirikawa

IWRG TV (SUN) 02/21/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Ryo Saito b Cobra
2) Sagrado & Volador Jr. b Mercurio & Rokambole Jr.
3) Fantasy, Slayer, Último Vampiro b Dr. Cerebro, El Interceptor, Star Boy
4) Cyborg, Kato Kung Lee Jr., Suicida DQ Bombero Infernal, Maniacop, Punch Power
5) Máscara Sagrada b Halcón Dorado Jr., Kato Kung Lee, Mega, Súper Parka, Shiima Nobunaga, Sasuke The Great, Sumo Fuji, Judo Suwa, TARU [cibernetico]

indy (SUN) 02/21/1999 Arena Neza [luchawiki]
1) Arkángel de la Muerte © b Pantera [MEX WELTER]

indy (SUN) 02/21/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Asesino Blanco & Pequeño Star vs Blue Fox & Fantasma del Amor
2) Blue Rocket, Centella Azul, Junior Halcón, Soberano Jr. vs Acuario, Espanto Jr., Puma, Rey Salvaje
3) Cavernario Galindo Jr. vs Conflictus

indy (SUN) 02/21/1999 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Lee Roy Jr. vs Vigilante
2) Baby Star I, Baby Star II, Volcan Negro vs Araña 2000, Índio Wama I, Índio Wama II
3) El Tackle vs Boy Rocker
combined weight is over 300 KG
4) Bronco Reptil, La Máscara, Piloto Negro vs Disck Jocker, Gran Davis Jr., Stuka Jr.

CMLL (TUE) 02/23/1999 Arena Coliseo [RB]
1) El Fierito & Tritoncito b Cicloncito Ramírez & Máscarita Magica
2) Alan Stone & Moto Cross b Alacrán De Durango & Olimpus
3) Chicago Express, Dr. O'Borman Jr., Mogur b Atlantis, Kid Guzman, Súper Kendo
4) Ángel Azteca, Máscara Mágica, Pantera b Guerrero De La Muerte, Mano Negra, Violencia
5) Emilio Charles Jr., Shocker, Tinieblas Jr. b Black Warrior, Máscara Año 2000, Villano III

RdP (WED) 02/24/1999 Palenque, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Migrash vs Sombra De La Muerte
2) Asesino Maldito & Coyote Azul vs Galeno & Tomahawk
3) Hector Izar & Spawn vs Llanero & Sangre Brava
4) Espartacus, Mini Leopardo, Rayo de Plata Jr. vs Payaso Loco II, Payaso Loco III, Sexy Leoncito
5) El Hijo Del Santo, Huracán Ramírez, Rayo De Plata vs Blue Panther, Break Demon, Conde Bartok

indy (THU) 02/25/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Áspid vs Barrio Boy
2) Flashman & Fuego vs Tortuga Karateka I & Tortuga Karateka II
3) Dany Gardenia, Diabólico I, Diabólico III vs Disck Jocker, El Tackle, Star I
4) La Amenaza, Mr. Guerrero, Último Rebelde vs Conflictus, Piloto Negro, Stuka Jr.

Event Notes: benefit show for Piloto Suicida. Piloto Suicida II will make an apperance on the card.

CMLL (FRI) 02/26/1999 Arena México [RB]
1) Lady Apache & Princesa Blanca DQ La Diabólica & La Infernal
2) Brazo de Oro, Mr. Águila, Starman b Arkángel de la Muerte, Bufalo Salvaje, Karloff Lagarde Jr.
3) Atlantis, Felino, Torero b Blue Panther, Rey Bucanero, Satánico
4) Brazo de Plata, Head Hunter I, Head Hunter II b Apolo Dantés, Cien Caras, Dr. Wagner Jr.
5) Bestia Salvaje & Scorpió Jr. b El Hijo Del Santo & Negro Casas [CMLL TAG] Bestia Salvaje & Scorpió Jr. vs. El Hijo Del Santo & Negro Casas (posted by Kozmic Trooths)

indy (FRI) 02/26/1999 Hamamtsu, Shizuoka, Japan [luchawiki]
1) Virus © b Oriental [MEX LIGHT]

indy (SAT) 02/27/1999 Deportivo Diabolico II, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Jaguar Negro vs El Bárbaro
2) Asesino Blanco & Coraje II vs Corsario Rojo & Enigma
3) Circus, Fantástico I, Payasito vs El Tackle, Pequeño Star, Vaquero Salazar
4) ? & Último Rebelde vs Cavernario Galindo Jr. & Dany Gardenia

Event Notes: The recently deceased El Diabolico will be honored on the show.

CMLL Japan (SAT) 02/27/1999 Nagoya, Japan [RB]
1) Salsero b Maxx Bunny
2) Goku (AAA), Halcón Negro, Súper Cacao b Masoru Seno, Naohiro Hoshikawa, Tsubasa
3) Masato Yakushiji b Rencor Latino [CMLL SL]
4) Oriental & Zumbido b Súper Demokin & Último Guerrero
5) Súper Delfin b Olímpico © [CMLL WELTER]

CMLL (SUN) 02/28/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Alacrán De Durango & Pegasso b El Fiero & Sangre Azteca
2) Mano Negra Jr. & Solar II b Fugaz & Reyes Veloz
3) Arkángel de la Muerte, Guerrero De La Muerte, Mogur b Mr. Hoy, Súper Kendo, Torero
4) Atlantico, Ringo Mendoza, Solar I b Fishman, Satánico, Violencia
5) Atlantis, Salomon Grundy, Tinieblas Jr. DQ Cien Caras, Dr. Wagner Jr., Máscara Año 2000

indy (SUN) 02/28/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Silver Boy vs Muerte De La Frontera
2) El Loco & Rey Muerte vs American Boy II & Vengador
3) Black Justice, Gato Negro, Simbad El Marino vs American Boy I, El Duende, Sexy Killer
4) Águila Azul, Flecha Veloz, Mr. Pegasso vs Ramar, Súper Araña, Trébol Jr.
5) Silver Cat II © vs Mr. Caprice [COAHUILA MIDDLE, mask]
Mr. Caprice wagered his mask, Silver Cat II puts up his title

IWRG TV (SUN) 02/28/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Rey Pantera & Susumu Mochizuki b Volador Jr. & Zonik
2) Kenichiro Arai & Mercurio b Sagrado & Slayer
3) Dr. Cerebro, Punch Power, Star Boy b Kato Kung Lee Jr., Suicida, Último Vampiro
4) Halcón Dorado Jr., Mega, Mr. Niebla (IWRG) b Bombero Infernal, Fireman, Shiima Nobunaga
5) Maniacop, Súper Crazy, TARU b Kato Kung Lee, Máscara Sagrada, Súper Parka

indy (SUN) 02/28/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Áspid vs Vagabundo
2) Circus, Guerrero, Payasito vs Águila Salvaje, Averno, Sexy Libra
3) Asesino Blanco & Coraje II vs Blue Fox & Fantasma del Amor
4) Pequeño Cometa & Pequeño Star vs Centella Azul Jr. & Junior Halcón
5) Blue Rocket, Centella Azul I, Soberano Jr. vs Acuario, Comandante Puma, Rey Salvaje

Page: 1 2

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-04-22 05:22

Return to Index