All: 1999-03

<-- 1999-02 --- 1999-04 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

AAA TV (MON) 03/01/1999 Nuevo Laredo, Tamaulipas [RB]
1) Niño de la Calle I, Oscar Sevilla, Venum II b Gran Apache, Marabunta, Mr. Cóndor
2) Máscara Sagrada AAA, Máscara Sagrada Jr., Original DQ El Sanguinario, Fuerza Nuclear, Kendor
3) El Alebrije, Heavy Metal, Latin Lover DQ Kick Boxer, Sangre Chicana, The Panther
4) el Hijo del Perro Aguayo & Perro Aguayo Sr. © b El Cobarde & Hijo del Cobarde [MEX TAG]
5) Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II b Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo [cage]

CMLL (TUE) 03/02/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Ángel de Plata (90s) & Flecha b El Fiero & Sangre Azteca
2) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Jeque & Reyes Veloz
3) Américo Rocca, Damián el Guerrero, Guerrero del Futuro b Kid Guzman, Skayde, Súper Kendo
4) Astro Rey Jr., Brazo de Oro, Starman DQ Fishman, Karloff Lagarde Jr., Valentin Mayo
5) Atlantis, Mr. Niebla, Shocker b Black Warrior, Satánico, Villano III

AAA (WED) 03/03/1999 Arena Ecatepec de Morelos, Ecatepec, Estado de México [RB]
1) Espectro Jr. © b Abismo Negro [MEX MIDDLE]

indy (THU) 03/04/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Áspid vs Barrio Boy
2) Disck Jocker, El Tackle, Imperio Negro vs Boy Rocker, Gran Davis Jr., La Amenaza
3) Bala de Plata, Conflictus, Piloto Suicida II vs Mercenario I, Mercenario II, Mr. Guerrero
Piloto Suicida's debut. Mercenarios are from Juarez
4) Piloto Negro vs Último Rebelde

CMLL (FRI) 03/05/1999 Arena México [RB]
1) Mano Negra Jr. & Olimpus b Enemigo Publico & Fugaz
2) Solar I & Solar II DQ Dr. O'Borman Jr. & El Hijo Del Gladiador
3) Mr. Águila, Tony Rivera, Zorro b Halcón Negro, Violencia, Zumbido
4) Tzuki b Espectrito I [lightning] Tzuki vs Espectrito I (posted by LuchaLibreDeMexico)
5) El Hijo Del Santo, Emilio Charles Jr., Negro Casas DQ Bestia Salvaje, Blue Panther, Fuerza Guerrera
6) Apolo Dantés, Cien Caras, Gran Markus Jr., Máscara Año 2000 b Brazo de Plata, Head Hunter I, Head Hunter II, Salomon Grundy

CMLL (SUN) 03/07/1999 Arena Coliseo [RB]
1) El Fierito b Máscarita Magica
2) Alacrán De Durango & Filoso DQ Jeque & Reyes Veloz
3) Máscara Mágica, Torero, Zorro b Chicago Express, Mano Negra, Mogur
4) Cien Caras, Fishman, Máscara Año 2000 b Mr. Niebla, Salomon Grundy, Tinieblas Jr. [torneo, semifinal]
5) Atlantis, Head Hunter I, Head Hunter II b Black Warrior, Fuerza Guerrera, Violencia [torneo, semifinal]
6) Cien Caras, Fishman, Máscara Año 2000 b Atlantis, Head Hunter I, Head Hunter II [torneo, final]
7) Ringo Mendoza b Satánico © [CMLL MIDDLE]

indy (SUN) 03/07/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Silver Boy vs Muerte De La Frontera
2) Black Justice, El Loco, El Vengador vs American Boy I, American Boy II, Rey Muerte
3) Fantomas, Flecha Veloz, Simbad El Marino vs El Duende, Índio Wama I, Índio Wama Jr.
4) Silver Cat II vs Mr. Caprice [mask]
5) Birdman II, Caballero De Plata I, Gitano vs Araña 2000, La Amenaza, Trébol

indy (SUN) 03/07/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Capricornio & Latino Jr. vs Mr. Volts & Murciélago
2) Predicador I & Predicador II vs Ku Kux Klan I & Ku Kux Klan II
3) Baby Olmos, Diabólico I, Diabólico II vs Gran Jefe II, Gran Jefe Jr., Sexy Libra
4) Conflictus, Dorado, El Imperial vs Cavernario Galindo Jr., Kain, La Amenaza

IWRG TV (SUN) 03/07/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Genki Horiguchi & Zonik b Kenichiro Arai & Rokambole Jr.
2) Dr. Cerebro, Judo Suwa, Star Boy b ???, Ryo Saito, Suicida
3) Shiima Nobunaga © b Mega [IWRG IC WELTER]
4) TARU b Kato Kung Lee [World Martial Arts]
5) Kato Kung Lee Jr. b Punch Power [mask]

indy (SUN) 03/07/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Barrio Boy vs Satán
2) Águila Salvaje & Dr. Maldad vs Ángel Negro & Guerrero
3) Centella Azul Jr. & Junior Halcón vs Pequeño Cometa & Profecia 666
4) Centella Azul, Gran Davis Jr., Soberano Jr. vs Cavernario Galindo Jr., Comandante Puma, Tony Rodríguez

AAA TV (SUN) 03/07/1999 Toreo de Cuatro Caminos, Naucalpan, Estado de México [RB]
***Rey de Reyes 1999***
1) Alda Moreno, Esther Moreno, Rossy Moreno b La Migala, Miss Janeth, Xochitl Hamada Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
2) Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo © b Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II [MEX ATOMICO] AAA 1999 LOS VIPERS vs LOS VATOS LOCOS (posted by LuchaLibreDeMexico)
3) Octagón b El Alebrije, Espectro Jr., El Hijo del Solitario [Rey de Reyes, semifinal]
4) Cibernético b Dos Caras, Abismo Negro, Máscara Sagrada AAA [Rey de Reyes, semifinal]
5) Latin Lover b Gran Apache, Oscar Sevilla, The Panther [Rey de Reyes, semifinal]
6) Electroshock b Canek, Blue Demon Jr., Pentagon II [Rey de Reyes, semifinal]
7) Antonio Silva, Carlos Gutierrez, Kick Boxer, Thai Boxer b el Hijo del Perro Aguayo, Heavy Metal, La Parka Jr., Máscara Sagrada Jr. [cage]
8) Cibernético b Latin Lover, Octagón, Electroshock [Rey de Reyes, final]
9) El Cobarde L Perro Aguayo Sr., Sangre Chicana [bull terrier, hair] Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)

CMLL (TUE) 03/09/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Bracito de Oro & Máscarita Magica b Tritoncito & Vaquerito
2) Fugaz & Guerrero del Futuro b Alacrán De Durango & Mano Negra Jr.
3) Astro Rey Jr., Starman, Torero DQ Karloff Lagarde Jr., Mano Negra, Valentin Mayo
4) Brazo de Plata, Head Hunter I, Head Hunter II b Fishman, Gran Markus Jr., Violencia
5) Shocker b Black Warrior

indy (THU) 03/11/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) El Tackle vs Boy Rocker
2) La Amenaza, Scriba, Tony Rodríguez vs Dany Gardenia, El Mestizo, Gran Davis Jr.
3) Cavernario Galindo Jr. vs Conflictus [street]
4) Disck Jocker, Mr. Guerrero, Último Rebelde vs Piloto Negro, Stuka, Stuka Jr.

Event Notes: Pentagon I will unmask on the show

CMLL (FRI) 03/12/1999 Arena México [RB]
1) Filoso & Kid Guzman b Jeque & Reyes Veloz
2) Atlantico, Máscara Mágica, Olímpico b Arkángel de la Muerte, Dr. O'Borman Jr., Shu el Guerrero
3) Emilio Charles Jr., Felino, Ringo Mendoza b Blue Panther, Satánico, Villano III
4) Oriental b Virus [lightning] Oriental vs Virus - Lighting Match (March 12, 1999) (posted by Rob Viper)
5) Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000 b Atlantis, Mr. Niebla, Tinieblas Jr.
6) El Hijo Del Santo & Negro Casas DQ Bestia Salvaje & Scorpió Jr.

CMLL (SUN) 03/14/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Flecha & Pegasso b Alan Stone & Moto Cross
2) Damián el Guerrero & Enemigo Publico b Olimpus & Solar II
3) Américo Rocca, Chicago Express, Mogur b Ángel Azteca, Máscara Mágica, Mr. Hoy
4) Pantera, Shocker, Solar I b Karloff Lagarde Jr., Shu el Guerrero, Violencia
5) Emilio Charles Jr., Head Hunter I, Head Hunter II DQ Máscara Año 2000, Satánico, Villano III

CMLL (SUN) 03/14/1999 Arena Coliseo Guadalajara [luchablog photolog (2013-09-15 23.27.12)]
1) Emperador vs Cadete 2000
2) Akira & Pirata vs Arturo García & Monje Frankenstein
3) Dakota, Makabre, Silver Fox vs Capitán Garfio, Guerrero Maya, The Danger
4) Pepe Aguayo vs Escoces [hair]
5) Mr. Niebla, Tinieblas Jr., Tinieblas Sr. vs Bestia Salvaje, Gran Markus Jr., Universo 2000

indy (SUN) 03/14/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Silver Boy vs Delfin I
2) Águila I & Rayo De Plata vs Bicee & Muerte De La Frontera
3) Fantomas, Furia Negra, Mariposa Negra vs Índio Wama I, Índio Wama Jr., Letty Rock
4) Ángel Negro & Flecha Veloz vs Dr. Maldad & El Duende
5) Birdman II, Caballero De Plata I, Gitano vs Rey Salvaje, Súper Araña, Trébol Jr.

indy (SUN) 03/14/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Capricornio & Oriental vs Mr. Volts & Satán
2) Apóstol Jr. & Fantasma del Amor vs Ku Kux Klan II & Ku Kux Klan IV
3) Baby Olmos, Conflictus, Imperial vs Cat Killer I, Cat Killer II, Cavernario Galindo Jr.
4) Loco Del Ring I & Loco Del Ring II vs Águila Azul & Mr. Pegasso

IWRG TV (SUN) 03/14/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Ryo Saito & Zonik b Cobra & Crazy Star *
2) Fantasy & Yasushi Kanda b Mercurio & Rokambole Jr. *
3) Multifacetico, Suicida, Último Vampiro b Dr. Cerebro, Punch Power, Star Boy *
4) Brazo Cibernetico, Brazo de Platino, El Brazo b Guardia, Maniacop, Oficial *
5) Kato Kung Lee, Kato Kung Lee Jr., Moon Walker DQ Bombero Infernal, Fireman, Pirata Morgan *

indy (SUN) 03/14/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Imperio Negro & The Cat vs Áspid & Texano
2) Bala de Plata & Limbo vs Fuego & Pequeño Star
3) Black Star, Diabólico I, Piloto Negro vs Boy Rocker, Piloto Negro, Scriba
4) Blue Panther, Último Guerrero, Último Rebelde vs Atlantis, Felino, Silver Star

indy (SUN) 03/14/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Barrio Boy vs Blue Ángel
2) Murciélago & Vigilante vs Furia Verde & Lee Roy Jr.
3) Averno & Boby Saucedo vs Corsario Rojo & Enigma
4) Caballero Diabólico, La Incógnita, Sexy Killer vs Circus, La Venus, Payasito
5) Junior Halcón vs Profecia 666 [mask]

CMLL (TUE) 03/16/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Cicloncito Ramírez & Último Dragóncito b El Fierito & Sombrita
2) Américo Rocca, Chicago Express, Mogur b Rayo Tapatío I, Rayo Tapatío II, Skayde
3) Arkángel de la Muerte, Dr. O'Borman Jr., Shu el Guerrero b Ángel Azteca, Atlantico, Mr. Hoy
4) Fuerza Guerrera & Satánico b Brazo de Oro & Salomon Grundy [torneo, semifinal]
5) Head Hunter I & Head Hunter II b Emilio Charles Jr. & Tinieblas Jr. [torneo, final]
6) Head Hunter I & Head Hunter II b Fuerza Guerrera & Satánico [torneo, final]
7) Black Warrior © b Shocker [NWA LH] aztecapride004 (posted by aztecpride004)
Warrior took 1/3 to keep the title

indy (THU) 03/18/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) El Tackle vs Boy Rocker
2) La Amenaza & Mr. Guerrero vs Gran Davis Jr. & Scriba
Mr. Guerrero and Scriba are brothers.
3) Conflictus, Dany Gardenia, Piloto Negro, Stuka Jr. vs Cavernario Galindo Jr., Disck Jocker, Tony Rodrdiguez, Último Rebelde
4) Brillante © vs El Mestizo [DURANGO WELTER, LAGUNA WELTER, DF WELTER, hair]
the retired Brillante now holds all three titles, and is once again coming out to defned them against Mestizo's hair.
5) El Hijo Del Santo, Pimpinela Escarlata, Stuka I vs Blue Panther, Hijo del Espanto, Jerry Estrada

Event Notes: benefit show for Pentagon I/Espanto Jr. Espanto II will make an appearance.

AAA TV (THU) 03/18/1999 Xalapa, Veracruz [RB]
1) Heavy Metal & Máscara Sagrada Jr. b Kick Boxer & Thai Boxer [cage]
2) el Hijo del Perro Aguayo & Perro Aguayo Sr. b El Cobarde & Sangre Chicana

CMLL (FRI) 03/19/1999 Arena México [SuperLuchas]
***Dos Leyendas: El Santo & Salvador Lutteroth***
1) Pantera & Starman b Karloff Lagarde Jr. & Valentin Mayo
2) Blue Panther b Rodolfo Ruiz
3) Último Guerrero & Violencia b Kahoz & Scorpió Jr. [torneo, quarterfinal] Clips del V Torneo Salvador Lutterroth (posted by aztecpride004)
4) Ringo Mendoza & Súper Astro b Felino & Máscara Mágica [torneo, quarterfinal] Clips del V Torneo Salvador Lutterroth (posted by aztecpride004)
5) el Signo & Negro Navarro b Olímpico & Tony Rivera [torneo, quarterfinal] Clips del V Torneo Salvador Lutterroth (posted by aztecpride004)
6) Mr. Niebla & Shocker b Fishman & Villano III [torneo, quarterfinal] Clips del V Torneo Salvador Lutterroth (posted by aztecpride004)
7) Ringo Mendoza & Súper Astro b Último Guerrero & Violencia [torneo, semifinal] Clips del V Torneo Salvador Lutterroth (posted by aztecpride004)
8) Mr. Niebla & Shocker b el Signo & Negro Navarro [torneo, semifinal] Clips del V Torneo Salvador Lutterroth (posted by aztecpride004)
9) Ringo Mendoza & Súper Astro b Mr. Niebla & Shocker [torneo, final] Clips del V Torneo Salvador Lutterroth (posted by aztecpride004)
10) Atlantis, Brazo de Plata, Gigante Silva b Apolo Dantés, Gran Markus Jr., Máscara Año 2000, Universo 2000 Gigante Silva/Atlantis/Brazo De Plata vs Apolo Dantes/Gran Markus Jr./MA2K/U2K - 3/19/99 (posted by Rob Viper)
11) El Hijo Del Santo & Negro Casas b Bestia Salvaje & Scorpió Jr. [mask, hair] El Hijo Del Santo & Negro Casas vs Scorpio Jr. & Bestia Salvaje (Mask/Hair vs Mask/Hair) - 3/19/99 (posted by Rob Viper)

AAA TV (FRI) 03/19/1999 Veracruz, Veracruz [RB]
1) Discovery, Ludxor, Súper Nova (AAA) II, Venum II b Cholo I, Cholo II, Cholo III, Cholo IV
2) Directo, Duro, Niño de la Calle I, Oscar Sevilla b Ángel Mortal, Gran Apache, Marabunta, Mr. Cóndor
3) el Hijo del Perro Aguayo, Heavy Metal, Máscara Sagrada Jr. b Abismo Negro, Kick Boxer, Sangre Chicana [cage]
4) El Cobarde © b Perro Aguayo Sr. [UWA LH]

CMLL (SUN) 03/21/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Ángel de Plata (90s) & Pegasso b El Cafre & Príncipe Negro
2) Mano Negra Jr. & Solar II b Enemigo Publico & Jeque
3) Atlantico, Kid Guzman, Oriental b Damián el Guerrero, Guerrero del Futuro, Reyes Veloz
4) Astro Rey Jr., Mr. Hoy, Pantera b Fishman, Mano Negra, Zumbido
5) Gigante Silva, Head Hunter I, Head Hunter II b Bestia Salvaje, Máscara Año 2000, Scorpió Jr., Universo 2000

indy (SUN) 03/21/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Silver Boy vs Delfin I
2) Vengador & Vikingo Negro vs El Loco & Frontera
3) Águila I & Rayo De Plata vs Águila II & Pison
4) Birdman II, Furia Negra, Gitano vs Ángel Negro, Dr. Maldad, Rey Salvaje
5) Caballero De Plata I vs Súper Araña [trofeo]
Trophy has no name!

indy (SUN) 03/21/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) El Bárbaro & Satán vs Coreano Rojo & Oriental
2) Loco Del Ring I & Loco Del Ring II vs Apóstol Jr. & Fantasma del Amor
3) Centella Azul, Centella Azul Jr., Mr. Pegasso vs Acuario, Puma, Sexy Libra
4) Baby Olmos, Conflictus, Dorado vs Cat Killer I, Cat Killer II, Cavernario Galindo Jr.

IWRG (SUN) 03/21/1999 Arena Naucalpan
1) Zonik vs Cobra *
2) Fantasy & Genki Horiguchi vs Rokambole Jr. & Stalker Ichikawa *
3) Bruly, Rody, Slayer vs Mercurio, Rey Cuervo, Susumu Mochizuki *
4) Mike Segura, Multifacetico, Último Vampiro vs Dr. Cerebro, Punch Power, Star Boy *
5) Brazo Cibernetico, Brazo de Platino, El Brazo, Kato Kung Lee, Moon Walker, Mr. Niebla (IWRG) vs Bombero Infernal, Fireman, Guardia, Maniacop, Oficial, Vigilante [Guerra Sin Escape] *

indy (SUN) 03/21/1999 Auditorio Municipal, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Áspid & Bala de Plata vs Barrio Boy & Imperio Negro
2) Boy Rocker & Disck Jocker vs Forajido & Stuka Jr.
3) Bello David, Dr. Muerte, Rudy Reyna vs Halcón De Oro, Interpido, Maravilla Azteca
4) Asterisco, Máscara Sagrada Jr., Stuka I vs Coco Amarillo, Electroshock, Rene Guajardo Jr.
5) Mil Máscaras, Murciélago, Octagón, Valente Fernandez vs Herodes, Jerry Estrada, Medico Asesino, Pentagon

Event Notes: Carlos Elizando appears to be promoter.

AAA TV (SUN) 03/21/1999 Chihuahua, Chihuahua [RB]
1) El Alebrije, El Ángel, el Hijo del Perro Aguayo, Latin Lover b Crazy 33, El Cobarde, Sangre Chicana, Yanko
2) Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo © b Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II and Maravilloso, Nigma (Chihuahua), Samurai (Chihuahua), Takeda [cage, MEX ATOMICO]
3) Heavy Metal b Kick Boxer [cage]

indy (SUN) 03/21/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Averno vs Vigilante
2) Baby Star I & Baby Star II vs Sexy Killer & Tony Varela
3) Circus & Payasito vs Predicador I & Predicador II
4) Gran Jefe II & Gran Jefe Jr. vs Diabólico I & Soberano Jr.
5) Caballero Halcón, Junior Halcón, Pequeño Halcón, Príncipe Halcón vs Espanto IV, Espanto V, Kain, Tony Rodríguez

CMLL (MON) 03/22/1999 Arena Puebla [RB]
1) Astro Rey Jr. b Arkángel de la Muerte © [MEX WELTER]

CMLL (TUE) 03/23/1999 Arena Coliseo [RB]
1) El Fierito & Tritoncito b Bracito de Oro & Máscarita Magica
2) La Diabólica & La Infernal b Flor Metálica & Princesa Blanca
3) Mr. Hoy, Oriental, Torero DRAW El Hijo Del Gladiador, Valentin Mayo, Virus
4) Olímpico, Pantera, Starman b Mano Negra, Último Guerrero, Violencia
5) Blue Panther, Máscara Año 2000, Universo 2000 b Head Hunter I, Head Hunter II, Tinieblas Jr. Universo 2000, Mascara Año 2000 y Blue Panther vs The Head Hunters y Tinieblas Jr. (posted by aztecpride004)

CMLL (WED) 03/24/1999 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Súper Lagrimitas b Ángel Negro
2) El Guerrero & Turko b Aspirante & Full Power
3) Tzuki b Espectrito I [lightning]
4) Gigante Silva & Hijo del Lizmark b Apolo Dantés, Gran Markus Jr., Universo 2000
5) Bestia Salvaje & Scorpió Jr. b El Hijo Del Santo & Negro Casas

indy (THU) 03/25/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Áspid vs Barrio Boy
2) Piloto Suicida II vs Mr. Guerrero, El Tackle [AOL Rey de Reyes, semifinal]
3) Piloto Suicida II vs Conflictus, Fuego [AOL Rey de Reyes, semifinal]
Piloto Suicida II is listed in two matches.
4) Piloto Negro vs Scriba, Boy Rocker [AOL Rey de Reyes, semifinal]
5) Stuka I vs Último Rebelde, Gran Davis Jr. [AOL Rey de Reyes, semifinal]
6) ? vs ??, ???, ????
7) El Mestizo & Tony Rodríguez vs Brillante & Disck Jocker [referee hair]
Tony Rodriguez & Mestizo defend El Viruta's hair, Disck Jocker & Brillante defend El Grenas hair.

Event Notes: show entitled Lucha Wars 99

CMLL (FRI) 03/26/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Alan Stone & Moto Cross b Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II
2) Mano Negra Jr. & Olimpus b Enemigo Publico & Reyes Veloz
3) Arkángel de la Muerte, Karloff Lagarde Jr., Rey Bucanero b Brazo de Oro, Máscara Mágica, Mr. Águila
4) Último Dragóncito b Pierrothito [lightning] Ultimo Dragoncito vs Pierrothito - 3/26/99 (posted by Rob Viper)
5) Emilio Charles Jr., Felino, Mr. Niebla DQ Black Warrior, Satánico, Villano III
6) El Hijo Del Santo, Gigante Silva, Negro Casas b Apolo Dantés, Bestia Salvaje, Gran Markus Jr., Scorpió Jr. Negro Casas, Hijo del Santo, Gigante Silva vs Apolo Dantes, Scorpio Jr, Gran Marcus y Bestia Salvaje (posted by aztecpride004)

CMLL (SUN) 03/28/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Flecha & Pegasso b Jeque & Sangre Azteca
2) Guerrero del Futuro & Súper Cacao b Alacrán De Durango & Filoso
3) Américo Rocca, Damián el Guerrero, Mogur b Atlantico, Kid Guzman, Solar II
4) Astro Rey Jr., Solar I, Starman b Chicago Express, Fishman, Shu el Guerrero
5) Black Warrior, Blue Panther, Scorpió Jr. b Emilio Charles Jr., Mr. Niebla, Súper Astro

indy (SUN) 03/28/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Rayo De Plata & Silver Boy vs Delfin & Rey Muerte
2) Black Justice & Vengador vs Sexy Killer & Sexy Libra
3) Birdman vs Furia Negra
4) Boby Saucedo, Gato Negro, Omega vs Mr. Volts, Rey Salvaje, Súper Araña
said to be Super Arana's last match before heading to Arena Coliseo Guadalajara

indy (SUN) 03/28/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Corsario Rojo & Jaguar Negro vs El Bárbaro & Enigma
2) Fantástico I, Fantástico II, Piloto Negro II vs El Tackle, Latino Jr., Vaquero Salazar
3) Centella Azul, Centella Azul Jr., El Dorado vs Acuario, Puma, Último Rebelde
4) Conflictus vs Cavernario Galindo Jr. [trofeo]
Trophy has no name. Paper believes this is setting up a hair match.

IWRG TV (SUN) 03/28/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Zonik b Neón
2) Relámpago & Volador Jr. b Dark Cuervo & Rokambole Jr.
3) Mercurio, Punch Power, Susumu Mochizuki b Bruly, Multifacetico, Rody
4) Fireman, Kenichiro Arai, Maniacop DQ Moon Walker, Suicida, Último Vampiro
5) Máscara Sagrada, Salsero, Súper Parka b Bombero Infernal, Pirata Morgan, Texano

indy (SUN) 03/28/1999 Auditorio Municipal, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon, El Siglo de Torreon]
1) La Máscara & Último Rebelde vs Disck Jocker & Stuka Jr. [Relevos Increíbles]
2) Coco Amarillo, Electroshock, Rudy Reyna vs Chiva Rayada I, Chiva Rayada II, Maravilla Azteca
3) Valente Fernandez vs Herodes
4) Jerry Estrada, Medico Asesino, Pentagon, Sangre Chicana b Murciélago, Octagón, Stuka I, Tinieblas Sr.
Medico has a mascot - El Enfermerito - to feud with Alushe. Enfermerito helped Medico won, setting up a rematch the following week.

indy (SUN) 03/28/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Tony Varela vs Rey Pony
2) Blue Ángel & Lee Roy Jr. vs Averno & Vigilante
3) Circus, Furia Verde, Payasito vs Caballero Infernal, Predicador I, Predicador II
4) Antrax, Gallito Arlequín, Kain vs Black King, Junior Halcón, Pequeño Halcón
5) Caballero Halcón, Diabólico I, Soberano Jr. vs Gran Jefe II, Gran Jefe Jr., Tony Rodríguez

indy (SUN) 03/28/1999 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Guerrero vs Murciélago
2) Áspid & Volcan Negro vs Boy Rocker & Imperio Negro
3) Piloto Negro & Piloto Suicida II vs Boy Rocker & Scriba
4) Caballero Halcón, Espanto IV, Sexy Piscis vs Dany Gardenia, Kain, Mr. Guerrero

CMLL (TUE) 03/30/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Ángel de Plata (90s) & Pegasso b El Fiero & Príncipe Negro
2) Skayde & Solar II b Enemigo Publico & Jeque
3) Kid Guzman, Mr. Hoy, Oriental DQ Américo Rocca, Dr. O'Borman Jr., Virus
4) Brazo de Oro, Máscara Mágica, Solar I b Arkángel de la Muerte, Mano Negra, Valentin Mayo
5) Brazo de Plata, Olímpico, Salomon Grundy DQ Cien Caras, Fuerza Guerrera, Villano III

AAA TV (WED) 03/31/1999 Auditorio Miguel Barragan, San Luis Potosí, San Luis Potosí [RB]
1) Arachnofobia, Centella Inca, Crazzy Boy DQ Ku Klux Klan, Mohicano I, Némesis
2) Miss Janeth, Vicky Carranza, Xochitl Hamada b Alda Moreno, Cinthia Moreno, Rossy Moreno
3) Dos Caras, El Alebrije, Máscara Sagrada AAA DQ Electroshock, Espectro Jr., Killer
4) Cibernético b Canek [bull terrier]
5) Antonio Silva, Carlos Gutierrez, Kick Boxer, Thai Boxer b el Hijo del Perro Aguayo, Heavy Metal, La Parka Jr., Máscara Sagrada Jr. [cage]

Page: 1

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-04-21 05:20

Return to Index