All: 1999-04

<-- 1999-03 --- 1999-05 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

CMLL (FRI) 04/02/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Flecha & Sombra de Plata b Fugaz & Sangre Azteca
2) Damián el Guerrero & Guerrero del Futuro b Mano Negra Jr. & Olimpus
3) Blue Panther & Último Guerrero b Fuerza Guerrera & Rey Bucanero [Gran Alternativa, torneo, quarterfinal]
4) Emilio Charles Jr. & Tony Rivera b Satánico & Violencia [Gran Alternativa, torneo, quarterfinal]
5) Atlantico & Mr. Niebla b Felino & Starman [Gran Alternativa, torneo, quarterfinal]
6) Astro Rey Jr. & Shocker b Apolo Dantés & Karloff Lagarde Jr. [Gran Alternativa, torneo, quarterfinal]
7) Blue Panther & Último Guerrero b Emilio Charles Jr. & Tony Rivera [Gran Alternativa, torneo, semifinal]
8) Atlantico & Mr. Niebla b Astro Rey Jr. & Shocker [Gran Alternativa, torneo, semifinal]
9) Blue Panther & Último Guerrero b Atlantico & Mr. Niebla [Gran Alternativa, torneo, final] Blue Panther & Último Guerrero vs. Atlantico & Mr. Niebla (posted by Kozmic Trooths)
10) El Hijo Del Santo & Negro Casas DQ Bestia Salvaje & Scorpió Jr. © [CMLL TAG] * Bestia Salvaje & Scorpió Jr. vs El Hijo Del Santo & Negro Casas (posted by Kozmic Trooths) El Hijo Del Santo & Negro Casas vs. Bestia Salvaje & Scorpio Jr. (posted by Kozmic Trooths)

CMLL (FRI) 04/02/1999 Arena Neza [RB]
1) Último Dragóncito © b Vaquerito [CMLL MINI]
2) Oriental b M-3 [mask]

CMLL (SUN) 04/04/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Bracito de Oro, Cicloncito Ramírez, Máscarita Magica b El Fierito, Sombrita, Tritoncito
2) Filoso, Mano Negra Jr., Olimpus b Alan Stone, Jeque, Moto Cross
3) Chicago Express, El Hijo Del Gladiador, Mogur b Astro Rey Jr., Pantera, Torero
4) Brazo de Plata, Negro Casas, Salomon Grundy DQ Bestia Salvaje, Cien Caras, Gran Markus Jr.
5) Mr. Niebla b Blue Panther

indy (SUN) 04/04/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Birdman II & Gitano vs Enigma & Jaguar Negro
2) Blue Fox & Simbad El Marino vs Cheyenne I & Cheyenne II
3) El Dorado, Fantástico I, Fantástico II vs El Tackle, Reptil, Vaquero Salazar
4) Centella Azul & Centella Azul Jr. vs Acuario & Puma

IWRG TV (SUN) 04/04/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Ryo Saito & Zonik b Neón & Rey Cuervo *
2) Fantasy & Yasushi Kanda b Mercurio & Susumu Mochizuki *
3) Multifacetico, Slayer, Último Vampiro b Geo, Neo, Príncipe Maya *
4) Salsero, Suicida, Súper Muñeco DQ Bombero Infernal, Dr. Cerebro, Shiima Nobunaga *
5) El Matador, Máscara Sagrada, Súper Parka b America, Pirata Morgan, Texano *

indy (SUN) 04/04/1999 Auditorio Municipal, Torreón, Coahuila [el Siglo de Torreon, El Siglo de Torreon (Results)]
1) Bala de Plata vs El Tackle
2) La Máscara & Stuka Jr. vs Disck Jocker & Último Rebelde
3) Jerry Estrada vs Stuka I
no finish listed, but said to be best match in the night. Hair match challenged followed.
4) Valente Fernandez DQ Herodes [super libre, street]
DQ in a Super Libre match...
5) Tinieblas Sr. b Medico Asesino [mask]
Alushe and Enfermerito's masks on the line - but Asesino walked off without unmsaked.

Event Notes: this run of shows all promoted by Carlos Elizondo

AAA TV (SUN) 04/04/1999 Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México [RB]
1) Alda Moreno, Cinthia Moreno, Rossy Moreno b Miss Janeth, Vicky Carranza, Xochitl Hamada
2) Mini Abismo Negro, Mini Histeria, Mini Psicosis b Chivita Rayada, La Parkita, Octagoncito [lumberjack]
3) Histeria, Maniaco, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II b Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo *
4) El Alebrije, Máscara Sagrada AAA, Perro Aguayo Sr. b Cibernético, El Cobarde, Sangre Chicana *

indy (SUN) 04/04/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Tony Pitufo vs Rey Pony
2) Guerrero & Sexy Killer vs Blue Ángel & Lee Roy Jr.
3) Circus & Payasito vs Averno & Vigilante
4) Blue Fox & Furia Verde vs Predicador I & Predicador II
5) Junior Halcón & Soberano Jr. vs Gallito Arlequín & Tony Rodríguez

indy (SUN) 04/04/1999 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Guerrero & Símbolo Rojo vs Murciélago & Sexy Libra
2) La Novicia & Princesa Maya vs Gatubela & Letty Rock
3) Áspid & Volcan Negro vs Fuego & Imperio Negro
4) Piloto Negro & Piloto Suicida II vs Disck Jocker & Scriba
5) Espanto IV, Espanto V, Sexy Piscis vs Caballero Halcón, Dany Gardenia, Mr. Guerrero

CMLL (TUE) 04/06/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Pegasso & Sombra de Plata b El Cafre & Sangre Azteca
2) Damián el Guerrero & Guerrero del Futuro b Filoso & Skayde
3) Américo Rocca, Chicago Express, Mogur b Kid Guzman, Olimpus, Solar II
4) Arkángel de la Muerte, Mano Negra, Violencia b Máscara Mágica, Pantera, Torero
5) Brazo de Plata, Ringo Mendoza, Tinieblas Jr. DQ Blue Panther, Cien Caras, Fuerza Guerrera

CMLL (WED) 04/07/1999 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Power Man b Apóstol
2) Histrion b Aspirante
3) Ares el Guerrero & Deliron b Ciclón Ramírez & SWAT
4) Cósmico, Oriental, Solar I b Fantasma de la Quebrada, Karloff Lagarde Jr., Violencia
5) Atlantis, Felino, Súper Astro b Black Warrior, Blue Panther, Fuerza Guerrera

indy (THU) 04/08/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Barrio Boy & Letty Rock vs Áspid & Novicia
2) Imperio Negro, La Amenaza, Scriba vs Bala de Plata, Fuego, Volcan Negro
3) Mr. Guerrero & Último Rebelde vs Piloto Negro & Suicida II
4) Dany Gardenia vs Piloto Suicida I [hair]

CMLL (FRI) 04/09/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Enemigo Publico & Fugaz b Alacrán De Durango & Flecha
2) Lady Apache & Princesa Blanca b La Diabólica & La Infernal
3) Atlantico, Solar I, Súper Kendo b Dr. O'Borman Jr., Rencor Latino, Valentin Mayo
4) Cicloncito Ramírez b Tritoncito [lightning] Cicloncito Ramirez vs Tritoncito - 4/9/99 (posted by Rob Viper)
5) Astro Rey Jr., Mr. Niebla, Shocker b Black Warrior, Rey Bucanero, Satánico
6) Emilio Charles Jr., Gigante Silva, Tinieblas Jr. b Apolo Dantés, Cien Caras, Último Guerrero, Universo 2000

AAA (FRI) 04/09/1999 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México [RB]
1) El Mohicano Jr. & Payasito b Hayatomi & Zenky
2) Caballero De La Cruz, Charly González, Súper Cross b Black Hunter I, Black Hunter II, Black Hunter III
3) Luis Cirio, Rayo De La Muerte II, Tony Cirio b Black Machine, Rayo De La Muerte I, Súper Z
4) Espectro Jr. © b Mohicano I [MEX MIDDLE]
5) Canek & Shiiba DQ Dos Caras & El Hijo del Solitario [Relevos Increíbles]

Mora (FRI) 04/09/1999 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB]
1) Animaniac & Imposter b ??? & Orión
2) Arandú, Brazo de Plata, Mr. Tempest, Súper Parka b Cien Caras, Damián 666, Halloween, Tornado Negro
3) Konnan & Rey Misterio Jr. b Psicosis & Rey Misterio Sr.

indy (SAT) 04/10/1999 Deportivo Diabolico II, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Blue Ángel & Rey Pony vs Averno & Satán
2) Letty Rock & Princesa Maya vs Novicia I & Novicia II
3) Guerrero vs Lee Roy Jr.
4) Comandante Puma & Tony Rodríguez vs Gran Davis Jr. & Mr. Porky

CMLL (SUN) 04/11/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Bracito de Oro & Máscarita Magica b El Fierito & Sombrita
2) Filoso, Mano Negra Jr., Olimpus b Alan Stone, Moto Cross, Reyes Veloz
3) Astro Rey Jr., Mr. Hoy, Starman b El Hijo Del Gladiador, Karloff Lagarde Jr., Rencor Latino
4) Black Warrior, Blue Panther, Fuerza Guerrera b Emilio Charles Jr., Ringo Mendoza, Tony Rivera
5) Brazo de Plata b Gran Markus Jr.

CMLL (SUN) 04/11/1999 Arena Coliseo Guadalajara [luchablog photlog (2013-09-15 23.26.38)]
1) Magnum vs Mulato
2) El Halcón & Esparatco vs Fantasma De La Muerte & Malandrin
3) Dakota, Makabre, Silver Fox vs Capitán Garfio, Guerrero Maya, Septiembre Negro
4) Akira & Akuma © vs Danger & Dr. Kent [OCCIDENTE TAG]
Akuma & Akira are listed as champions
5) Atlantis, Brazo de Oro, Salomon Grundy vs Dr. Wagner Jr., Scorpió Jr., Villano III

indy (SUN) 04/11/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Birdan II & El Gitano vs Murciélago & Vikingo
2) Guerrero & Simbad El Marino vs Cheyenne I & Cheyenne II
3) Centella Azul Jr., Fantástico I, Fantástico II, Índio Chirikawa II vs El Tackle, Puma, Reptil, Vaquero Salazar
4) Centella Azul vs Acuario [hair]

IWRG TV (SUN) 04/11/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Caballero Azteca & Rey Cuervo b Fantasy & Zonik *
2) Multifacetico & Slayer b Kenichiro Arai & Susumu Mochizuki *
3) Kato Kung Lee, Suicida, Último Vampiro b America, Dr. Cerebro, Judo Suwa *
4) El Matador, Salsero, Súper Parka DQ Bombero Infernal, Maniacop, Shiima Nobunaga *
5) Pirata Morgan b Máscara Sagrada [IWC Heavy] *

indy (SUN) 04/11/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Lee Roy Jr. & Rey Pony vs Averno & Satán
2) Blue Ángel & El Murciélago vs El Duende & Vigilante
3) Índio Wama Jr., Loco Del Ring I, Loco Del Ring II vs Blue Rocket, Flecha Veloz, Furia Verde
4) Junior Halcón vs Gallito Arlequín
5) Antrax, Caballero De Plata, Gran Davis Jr., Soberano Jr. vs Gran Jefe II, Gran Jefe Jr., Kain, Tony Rodríguez

AAA TV (SUN) 04/11/1999 Tlalnepantla, Estado de México [RB]
1) Ángel Mortal, Marabunta, Mr. Cóndor b Danny Boy, Kung Fu Jr., Virtual *
2) Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Negro, Coco Rojo b Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo *
3) Kick Boxer & Thai Boxer b La Parka Jr. & Máscara Sagrada Jr. *
4) Canek b Cibernético [cage] *

CMLL (TUE) 04/13/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Cicloncito Ramírez & Máscarita Magica b Pierrothito & Sombrita
2) La Diabólica & La Infernal b Flor Metálica & Princesa Blanca
3) Américo Rocca, Mogur, Rencor Latino b Kid Guzman, Mr. Hoy, Súper Kendo
4) Ángel Azteca, Olímpico, Tony Rivera DQ Bestia Salvaje, Black Warrior, Mano Negra
5) Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Scorpió Jr. b Emilio Charles Jr., Negro Casas, Ringo Mendoza

CMLL (TUE) 04/13/1999 Arena Coliseo Guadalajara [luchablog photolog (2013-09-15 23.27.23)]
1) Mágico vs Siniestro
2) Caudillo vs Dr. Kalin
3) Cadete 2000 & El Halcón vs Fantasma De La Muerte & Magnum
4) Babe Rock, Emperador, Pirata vs Infernal, Rey Águila, Rey Lagarto
5) Hijo De Flash, Makabre, Silver Fox vs Cesar Dantes, Guerrero Maya, Septiembre Negro

indy (THU) 04/15/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Barrio Boy & Imperio Negro vs Áspid & Zorro
2) Bala de Plata, El Tackle, Volcan Negro vs Boy Rocker, La Máscara II, Scriba
3) Conflictus, Piloto Negro, Piloto Suicida II, Sexy Piscis vs Caballero Halcón, Cavernario Galindo Jr., El Mestizo, Mr. Guerrero
4) Espanto IV, Espanto V, Hijo del Espanto, La Máscara I, Último Rebelde vs Astro Jet, Disck Jocker, Piloto Suicida, Stuka I, Stuka Jr.

CMLL (FRI) 04/16/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Pegasso & Sombra de Plata b Jeque & Sangre Azteca
2) Olimpus & Skayde b Alan Stone & Moto Cross
3) Máscara Mágica, Mr. Águila, Starman b Arkángel de la Muerte, Karloff Lagarde Jr., Virus
4) Tzuki b Espectrito I [lightning] Tzuki vs Espectrito I - 4/16/99 (posted by Rob Viper)
5) Rey Bucanero, Satánico, Violencia DQ Brazo de Oro, Pantera, Súper Astro
6) Gigante Silva, Mr. Niebla, Tinieblas Jr. DQ Apolo Dantés, Cien Caras, Último Guerrero, Universo 2000

AAA TV (FRI) 04/16/1999 Tulancingo, Hidalgo [RB]
1) Cibernético b Sangre Chicana [Campeon De Campeons] AAA 1999 SANGRE CHICANA vs CIBERNETICO (posted by LuchaLibreDeMexico)
2) Perro Aguayo Sr. & Texano b Babe Face & Latin Lover [Parejas Incredibles]
3) Latin Lover b Babe Face [hair]

indy (SAT) 04/17/1999 Deportivo Diabolico II, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Averno vs Rey Pony
2) Novicia I & Novicia II vs Letty Rock & Princesa Maya
3) Guerrero vs Lee Roy Jr. [mask, hair]
El Guerrero puts his mask versus Lee Roy Jr.'s mask
4) Gran Davis Jr., Mr. Porky, Último Rebelde vs Puma, Silver Star, Tony Rodríguez

CMLL (SUN) 04/18/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Ángel de Plata (90s) & Flecha b El Cafre & Príncipe Negro
2) Alacrán De Durango & Filoso b Enemigo Publico & Fugaz
3) Atlantico, Solar II, Torero b Chicago Express, Guerrero del Futuro, Mogur
4) El Hijo Del Gladiador, Fishman, Mano Negra b Astro Rey Jr., Pantera, Solar I
5) Brazo de Plata, Salomon Grundy, Tinieblas Jr. DQ Apolo Dantés, Fuerza Guerrera, Máscara Año 2000

indy (SUN) 04/18/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Chamaco Hernández & Vengador vs El Cholo & Vikingo Negro
2) Águila II vs El Loco
3) Black Justice & Gato Negro vs Destroyer 2000 & Índio Wama I
4) Sexy Killer & Sexy Libra vs Gitano & Rayo De Plata
5) Águila Azul, Birdman II, Mr. Pegasso vs Apóstol Jr., Boby Saucedo, Mr. Volts

indy (SUN) 04/18/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Oriental & Siglo Star vs Ku Kux Klan & Símbolo Rojo
2) Enigma & Guerrero vs Cheyenne I & Cheyenne II
3) Imperial & Índio Chirikawa II vs Acuario & Reptil
4) Antrax, Gran Davis Jr., La Amenaza vs Gran Jefe II, Gran Jefe Jr., Kain

AAA TV (SUN) 04/18/1999 Auditorio Benito Juárez, Zapopan, Jalisco [RB]
1) Arachnofobia, Oscar Sevilla, Venum II b Abeja Africana, Cuerno De Chivo AAA, R-15
2) Miss Janeth, Vicky Carranza, Xochitl Hamada DQ La Fugitiva, La Migala, La Practicante
3) Heavy Metal b Kick Boxer [boxing] * AAA 1999 HEAVY METAL vs KICKBOXER (posted by LuchaLibreDeMexico)
4) Felino, Latin Lover, Perro Aguayo Sr. b Espectro Jr., Sangre Chicana, Texano *
5) Blue Demon Jr., el Hijo del Perro Aguayo, La Parka Jr., Máscara Sagrada Jr. b Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo © [MEX ATOMICO] *

indy (SUN) 04/18/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Averno & El Duende vs Lee Roy Jr. & Murciélago
2) Blue Fox & Furia Verde vs Loco Del Ring I & Loco Del Ring II
3) Blue Rocket, Diabólico I, Flecha Veloz vs Chucky, Índio Wama Jr., Vaquero Salazar
4) Blue Ángel vs Vigilante [mask, hair]
Blue ANgel's mask vs Vigilante's hair

AAA TV (MON) 04/19/1999 León, Guanajuato [RB]
1) Felino, La Parka Jr., Latin Lover, Máscara Sagrada Jr. b Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo
2) Kick Boxer DQ Heavy Metal [chain]
3) el Hijo del Perro Aguayo & Perro Aguayo Sr. © b Sangre Chicana & Texano [MEX TAG]

CMLL (TUE) 04/20/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Pegasso & Sombra de Plata b El Fiero & Sangre Azteca
2) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Enemigo Publico & Fugaz
3) Ángel Azteca, Atlantico, Kid Guzman b Américo Rocca, Chicago Express, Mogur
4) Astro Rey Jr., Solar I, Súper Astro b Arkángel de la Muerte, Valentin Mayo, Virus
5) Apolo Dantés, Blue Panther, Cien Caras b Brazo de Plata, Ringo Mendoza, Salomon Grundy Apolo Dantés/Blue Panther/Cien Caras vs. Brazo de Plata/Ringo Mendoza/Salomon Grundy (posted by Kozmic Trooths)

CMLL (WED) 04/21/1999 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Kid Guzman b Histrion [hair]
2) Black Warrior © b Olímpico [NWA LH]

IWRG TV (THU) 04/22/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Turbo & Zonik b Black Thunder & Caballero Azteca
2) Rey Cuervo & Rokambole Jr. b Fantasy & Volador Jr.
3) Kato Kung Lee Jr., Star Boy, Último Vampiro b Dr. Cerebro, Lobo Vikingo, Punch Power
4) Kato Kung Lee, Mega, Moon Walker b America, Andy Barrow, Guardia
5) El Matador & Salsero DQ Bombero Infernal & Fireman [relevos suicidas]
6) Bombero Infernal b Fireman [mask]

indy (THU) 04/22/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Imperio Negro & La Máscara II vs Áspid & Bala de Plata
2) El Choloc & El Tackle vs Boy Rocker I & Rinoceronte
Choloc is 180kg, El Tackle 120 kg, Rocker I 110 kg, Rinoceronte 180 kg
3) El Mestizo, Mr. Guerrero, Tony Rodríguez vs Conflictus, Gran Davis, Piloto Negro
4) La Parka I & Súper Parka vs El Cobarde & Hijo del Cobarde

CMLL (FRI) 04/23/1999 Arena Coliseo [RB]
1) El Fierito & Pierrothito b Bracito de Oro & Máscarita Magica
2) Dr. O'Borman Jr. & Reyes Veloz b Mano Negra Jr. & Olimpus
3) Karloff Lagarde Jr., Rey Bucanero, Violencia b Máscara Mágica, Olímpico, Tony Rivera
4) Mr. Águila b Valentin Mayo [lightning] Mr. Aguila vs Valentin Mayo - 4/23/99 (posted by Rob Viper)
5) Black Warrior, Gran Markus Jr., Satánico DQ Brazo de Oro, Head Hunter I, Head Hunter II
6) Mr. Niebla, Negro Casas, Tinieblas Jr. DQ Dr. Wagner Jr., Scorpió Jr., Último Guerrero Dr. Wagner Jr./Scorpió Jr./Último Guerrero vs. Mr. Niebla/Negro Casas/Tinieblas Jr. (posted by Kozmic Trooths)

CMLL (FRI) 04/23/1999 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB]
1) Atlantis & Gigante Silva b Apolo Dantés, Máscara Año 2000, Universo 2000
2 vs 3
2) Brazo de Plata & El Hijo Del Santo b Rey Misterio Sr. & Villano III

CMLL (SUN) 04/25/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Flecha & Pegasso b Fugaz & Príncipe Negro
2) Guerrero del Futuro, Mogur, Virus b Filoso, Mr. Hoy, Torero
3) Karloff Lagarde Jr., Mano Negra, Violencia b Atlantico, Pantera, Starman
4) Dr. Wagner Jr., Fuerza Guerrera, Zumbido b Head Hunter I, Head Hunter II, Salomon Grundy
5) Astro Rey Jr. © b El Hijo Del Gladiador [MEX WELTER]

indy (SUN) 04/25/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) ? vs ??
2) Ku Kux Klan II & Ku Kux Klan III vs Imperial & Oriental
3) Enigma & Mr. Volts vs El Cuatrero & Gran Jefe Jr.
El Cuatero is from Juarez
4) Antrax, Disck Jocker, Gran Davis vs Bronco Reptil, Kain, La Amenaza

IWRG TV (SUN) 04/25/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Bombero Infernal © b Salsero [IWRG IC MIDDLE]

indy (SUN) 04/25/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Murciélago vs Tony Varela
2) Kymura I & Kymura II vs Cop Killer & El Duende
3) Ángel Negro & Dr. Maldad vs Índio Wama Jr. & Vigilante
4) Chucky I, Chucky II, Espanto IV, Espanto V vs Blue Fox, Flecha Veloz, Junior Halcón, Vaquero Salazar
5) Cavernario Galindo Jr., Puma, Tony Varela vs Centella Azul, Diabólico I, Soberano Jr.

CMLL (TUE) 04/27/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Amapola & La Andrómeda b Flor Metálica & Marcela
2) Ángel Azteca, Atlantico, Mr. Hoy b Chicago Express, El Hijo Del Gladiador, Mogur
3) Negro Casas, Salomon Grundy, Tinieblas Jr. b Bestia Salvaje, Villano III, Zumbido
4) Américo Rocca b Kid Guzman [hair] Américo Rocca vs. Kid Guzman (posted by Kozmic Trooths)
5) Ringo Mendoza © b Blue Panther [CMLL MIDDLE]

CMLL (FRI) 04/30/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Alan Stone & Moto Cross b Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II
2) Máscarita Magica, Tzuki, Último Dragóncito b El Fierito, Espectrito I, Tritoncito
3) Astro Rey Jr., Oriental, Starman b Arkángel de la Muerte, Dr. O'Borman Jr., Rencor Latino
4) Satánico, Último Guerrero, Zumbido b Brazo de Oro, Head Hunter I, Head Hunter II Brazo de Oro/Head Hunter I/Head Hunter II vs. Satánico/Último Guerrero/Zumbido (posted by Kozmic Trooths)
5) Apolo Dantés, Dr. Wagner Jr., Fuerza Guerrera, Gran Markus Jr. DQ Gigante Silva, Mr. Niebla, Tinieblas Sr.

CMLL (FRI) 04/30/1999 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB]
1) Súper Elektra & Tornado Negro b Kiss & Solar I [Relevos Suicida, quarterfinal]
2) Lizmark Sr. & Máscara Año 2000 b Pirata Morgan & Zandokan [Relevos Suicida, quarterfinal]
3) El Fantasma & Universo 2000 b Fobia & Súper Astro [Relevos Suicida, quarterfinal]
4) Cien Caras & Mil Máscaras b Black Warrior & Brazo de Plata [Relevos Suicida, quarterfinal]
5) Pirata Morgan & Zandokan b Kiss & Solar I [Relevos Suicida, semifinal]
6) Black Warrior & Brazo de Plata b Fobia & Súper Astro [Relevos Suicida, semifinal]
7) Kiss & Solar I b Fobia & Súper Astro [Relevos Suicida, final]
8) Súper Astro b Fobia [mask]
9) Atlantis & Negro Casas b Bestia Salvaje & Scorpió Jr.

Page: 1

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-18 05:19

Return to Index