All: 1999-10

<-- 1999-09 --- 1999-11 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

CMLL (FRI) 10/01/1999 Arena México [RB]
1) Enemigo Publico & Reyes Veloz b Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II
2) Pantera, Ringo Mendoza, Zorro b Arkángel de la Muerte, Karloff Lagarde Jr., Violencia *
3) Head Hunter I, Head Hunter II, Mr. Águila DQ Rey Bucanero, Satánico, Último Guerrero
4) Apolo Dantés, Bestia Salvaje, Scorpió Jr., Zumbido DQ Brazo de Plata, Gigante Silva, Rayo de Jalisco Jr. *
5) Atlantis, Mr. Niebla, Negro Casas DQ Dr. Wagner Jr., Shocker, Villano III *

AAA (FRI) 10/01/1999 Auditorio Benito Juárez, Veracruz, Veracruz [La Magia del Ring 12]
1) Panterita, Sangre Y Fuego, Súper X b Bronco, El Duende, Tormento Chino
2) Apocalipsis, Copiloto, Maravilla Star, Ricky Marvin b Acuaman, Buitre I, Buitre Jr., Silver Star
3) Alda Moreno & Esther Moreno b Miss Janeth & Rossy Moreno
4) Latin Lover, Máscara Sagrada, Octagón b Abismo Negro, El Cordobres, Jaque Mate
1/3

AAA (FRI) 10/01/1999 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB]
1) Blue Demon Jr. b Black Demon [mask]

AAA (SAT) 10/02/1999 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México [La Magia del Ring 12]
1) Black Hunter II, Black Hunter III, Black Hunter IV b Black Machine, Leopardo, Mohicanito
2) Dolarito b Chucky, Pesito
3) Miss Janeth & Rossy Moreno b Julissa & Yuki Miyazaki
4) Máscara Sagrada Jr., Mochiano I, Oscar Sevilla b Extreme Boxer, Kick Boxing, Street Boxer
5) Felino, Heavy Metal, Latin Lover b El Cobarde, El Hijo del Solitario, Tonina Viper
Tonina Viper = Tokyo Viper?

CMLL (SUN) 10/03/1999 Arena Coliseo [RB]
1) El Fiero & Príncipe Negro b Pegasso & Sombra de Plata
2) Damián el Guerrero & Guerrero del Futuro b Alacrán De Durango & Filoso
3) Mr. Hoy, Olimpus, Solar II DQ Américo Rocca, Chicago Express, El Hijo Del Gladiador
4) Starman, Tigre Blanco, Torero b Black Warrior, Ricky Santana, Violencia
5) Dr. Wagner Jr., Máscara Año 2000, Universo 2000 b Rayo de Jalisco Jr., Ringo Mendoza, Tinieblas Jr.

indy (SUN) 10/03/1999 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) The Panther b Jerry Estrada [hair]

indy (SUN) 10/03/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Rey Muerte vs Delfin
2) El Cholo, Gran Tamaro, Mr. Vaner vs Baby Rodríguez, El Loco, Fantomas
3) Silver Cat I & Silver Cat II vs Júpiter Negro & Mr. Caprice
4) Gitano & Mr. Volts vs Dr. Maldad & Sexy Killer
5) Diabólico I, El Hijo De Huracán Ramírez, Pequeño Halcón vs Cavernario Galindo Jr., Coraje II, Piloto Suicida

indy (SUN) 10/03/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Guerrero & Silver Boy vs Índio Wama Jr. & Rey Pony
2) Fedayín & Fuego vs Blue King II & Índio Wama I
3) Fantástico I, Fantástico II, La Piraña vs Caballero Halcón, Cavernario Galindo Jr., Tony Rodríguez
4) Águila Roja, Antrax, Lizmark Sr. vs Blue Panther, Gran Davis Jr., Kain
Super Astro was originally announced, but replaces by Lizmark mid week.

indy (SUN) 10/03/1999 Arena Lopez Mateos [RB]
1) Flama Negra I & Flama Negra II b Fetiche I & Fetiche II
2) Brazo Cibernetico, Misterio, Ultra Seven b Mr. Usa, Profecia, Vikingo
3) León Rojo & Muerte No 1 b Pancho Pantera & Súper Boy
4) Full Power & Sexy Boy b Gringo Loko & Guarura
5) Andy Barrow, Danny Boy, Vigilante b Enrique El Salvaje, Rocky Santana, Skayde

indy (SUN) 10/03/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Brujo vs Satán
2) Averno vs Vigilante
3) Circus & Payasito vs Baby Star I & Loco Encadenado
4) Blue Rocket, King Star, Sexy Libra vs Caballero Diabólico, Predicador, Soberano Jr.
5) Espanto IV, Hijo de Markus, Pequeño Markus, Puma vs Conflictus, Disck Jocker, Junior Halcón, Zafiro

indy (SUN) 10/03/1999 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Símbolo Rojo vs Vampiro
2) La Piraña vs Gallito Arlequín
3) Disck Jocker & Zafiro vs Cop Killer & Volcan Negro
4) Espanto IV, Espanto V, Hijo del Espanto vs Dany Gardenia, Piloto Negro, Piloto Suicida

CMLL (TUE) 10/05/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Bracito de Oro & Cicloncito Ramírez b El Fierito & Sombrita
2) Alacrán De Durango & Filoso b Jeque & Reyes Veloz
3) Américo Rocca, Dr. OBorman Jr., Súper Cacao b Mr. Hoy, Olimpus, Tigre Blanco
4) Arkángel de la Muerte, Valentin Mayo, Violencia b Astro Rey Jr., Súper Astro, Torero
5) Apolo Dantés, Cien Caras, Máscara Año 2000, Satánico b Gigante Silva, Head Hunter I, Tinieblas Jr.

AAA TV (WED) 10/06/1999 San Luis Potosí, San Luis Potosí [RB]
1) Mini Histeria & Mini Psicosis b Mini Abismo Negro & Mini Electro Shock
2) Esther Moreno b Xochitl Hamada [Reina De Reinas]
3) Centella Inca, Felino, Heavy Metal b Kick Boxer, Ku Klux Klan, Pentagon II
4) Abismo Negro, Cuervo, Electroshock, Shiiba DQ Cibernético, Histeria, Maniaco, Psicosis II
5) el Hijo del Perro Aguayo, Latin Lover, Máscara Sagrada AAA DQ Killer, Pirata Morgan, Texano

IWRG (THU) 10/07/1999 Arena Naucalpan [luchawiki]
1) Mr. México © b Pantera II [IWRG IC MIDDLE]

indy (THU) 10/07/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Pequeño Star & Súper Araña vs Imperio Negro & Mr. Volts
2) Sexy Libra & Sexy Piscis vs Dany Gardenia & Sexy Killer
3) Espanto IV, Espanto V, La Amenaza vs Disck Jocker, El Genio, Piloto Suicida
4) Pantera Del Ring, Piloto Negro, Tinieblas Sr. vs Gran Markus, Mr. Guerrero, Último Rebelde

CMLL (FRI) 10/08/1999 Arena México [RB]
1) Solar II & Súper Kendo b Guerrero del Futuro & Mogur
2) Virus b Mano Negra Jr. [lightning]
3) Brazo de Oro, Pantera, Starman b Halcón Negro, Karloff Lagarde Jr., Rencor Latino
4) Black Warrior, Último Guerrero, Zumbido b Antifaz del Norte, Astro Rey Jr., Lizmark Sr.
5) Blue Panther, Fuerza Guerrera, Pierroth Jr. DQ Brazo de Plata, Emilio Charles Jr., Tarzan Boy
6) Dr. Wagner Jr., Shocker, Villano III DQ Atlantis, Mr. Niebla, Negro Casas

CMLL (SUN) 10/10/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Pegasso & Ricky Marvin b El Cafre & Príncipe Negro
2) Américo Rocca, Damián el Guerrero, Enemigo Publico b Filoso, Olimpus, Solar II
3) Brazo de Oro, Starman, Súper Kendo b Chicago Express, El Hijo Del Gladiador, Violencia
4) Apolo Dantés, Blue Panther, Dr. Wagner Jr. b Lizmark Sr., Olímpico, Tinieblas Jr.
5) Máscara Año 2000 b Rayo de Jalisco Jr.

indy (SUN) 10/10/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) El Loco vs Mr. Vaner
2) Baby Rodríguez & Fantomas vs El Cholo & El Rockero
3) Mariposa Negra & Princesa Maya vs Gatubela & Letty Rock
4) Águila Salvaje, El Gitano, Mr. Volts vs La Flor, Sexy Killer, Sexy Libra
5) El Hijo De Huracán Ramírez, Pequeño Halcón, Piloto Suicida vs Cavernario Galindo Jr., Coraje, Dany Gardenia

indy (SUN) 10/10/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) ? vs ??
2) Índio Wama I & Índio Wama II vs Fedayín & Flecha Veloz
3) Fantástico I, Fantástico II, Silver Line vs Caballero Halcón, La Amenaza, Tony Rodríguez
4) Antrax, Star I, Star II vs Cavernario Galindo Jr., Gran Davis Jr., Kain

IWRG (SUN) 10/10/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Genki Horiguchi & Ryo Saito b Bad Boy & Maligno
2) Fantasy, Kung Fu Jr., Yasushi Kanda b Kenichiro Arai, Stalker Ichikawa, Susumu Mochizuki
3) Black Dragón, Star Boy, Último Vampiro b Bombero Infernal, El Millonario, Mr. México
4) Guardia, Maniacop, Oficial b Rey Bucanero, Satánico, Último Guerrero
5) Fuerza Guerrera DQ Suicida

indy (SUN) 10/10/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Siglo Star vs Felon
2) Satán & Scerno vs Gran Brujo & Vigilante
3) Asesino Blanco & Loco Encadenado vs Circus & Payasito
4) Blue Rocket, Junior Halcón, King Star vs Caballero Diabólico, Soberano Jr., Stranger
5) Gran Jefe II, Gran Jefe II, Gran Jefe Jr. vs Diabólico I, Disck Jocker, Zafiro

indy (SUN) 10/10/1999 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Símbolo Rojo vs El Vampiro
2) El Cholo vs El Rockero
3) Disck Jocker & Zafiro vs Cop Killer & Espantito
4) Conflictus & Pequeño Halcón vs Disck Jocker & Zafiro

CMLL (TUE) 10/12/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Johnny Boy & Pegasso b Amenaza Negro & El Fiero
2) Flor Metálica & Marcela b Amapola & La Diabólica
3) Rencor Latino, Súper Cacao, Virus b Ángel Azteca, Tigre Blanco, Torero
4) Black Warrior, Dr. Wagner Jr., Mr. México, Pierroth Jr. b Antifaz del Norte, Gigante Silva, Ringo Mendoza
5) Astro Rey Jr. © b Valentin Mayo [MEX WELTER]

CMLL (TUE) 10/12/1999 Arena Coliseo Guadalajara [luchablog photolog (2013-09-15 23.32.29)]
1) Acuario & Águila De Oro vs Milenio & Siniestro
2) Cadete 2000 & Mágico vs Magnum & Mulato
3) Eclipse © vs Infernal [OCCIDENTE WELTER]
Eclipse is champion
4) Akira © vs Negro Vera [OCCIDENTE LIGHT]
Akira is champion
5) Emperador, Mr. Power, Pepe Aguayo vs Asesino Negro, Asesino Negro Jr., Red Terror Jr.

indy (WED) 10/13/1999 Arena Lopez Mateos
1) Ricky Marvin & Sombra de Plata vs Fugaz & Sangre Azteca
2) Full Power, Rayo Tapatío I, Rayo Tapatío II vs Alan Stone, Enemigo Publico, Moto Cross
3) Olímpico, Pantera, Tony Rivera vs Arkángel de la Muerte, Violencia, Zumbido
4) Brazo de Oro, Brazo de Plata, Rayo de Jalisco Jr. vs Máscara Año 2000, Rey Bucanero, Universo 2000

indy (THU) 10/14/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Flecha Veloz vs Índio Wama I
2) Boy Rocker, La Máscara I, La Máscara II vs El Tackle, Volcan Negro, Zafiro
3) El Dorado, La Parka Jr., Stuka I vs Hijo del Espanto, Jerry Estrada, Pimpinela Escarlata

indy (THU) 10/14/1999 Arena Toluca, Toluca, Estado de México
1) Golden Star vs Asesino Cósmico I
2) Face I & Face II vs Macho I & Macho II
3) Dollar, Flying, Niño de la Calle vs Ángel Mortal, José Ramona, Sumatra
4) Virtual © vs Mr. Cóndor [EDM LIGHT]
5) Coco Negro, Coco Rojo, Coco Rosa vs Randy, Raymond, Vangelis

AAA, Contreras Luna (THU) 10/14/1999 Deportivo la Colmena Ermita Zaragoza, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Súper Zeta vs Mohicanito
2) Black Hunter I & Black Hunter II vs Black Machine & Hayatumi
3) El Grupero & Ricky Ricon vs Bronco González & Mohicano II
4) La Parkita & Octagoncito vs Mini Histeria & Mini Killer
5) El Alebrije, Máscara Sagrada, Mohicano I vs ?, May Flowers, Nygma

CMLL (FRI) 10/15/1999 Arena México [RB]
1) Flecha & Ricky Marvin b Fugaz & Príncipe Negro
2) Máscara Mágica & Starman b Arkángel de la Muerte & Dr. OBorman Jr.
3) Rey Bucanero, Satánico, Último Guerrero DQ Olímpico, Súper Astro, Tony Rivera
4) Brazo de Plata, Emilio Charles Jr., Tarzan Boy DQ Apolo Dantés, Máscara Año 2000, Universo 2000
5) Cien Caras, Scorpió Jr., Shocker b Mr. Niebla, Rayo de Jalisco Jr., Tinieblas Jr.

AAA (FRI) 10/15/1999 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México [La Magia del Ring 12]
1) Black Secret & Guardaespaldas b Power Fénix & Supercan
2) Black Hunter I, Black Hunter II, Black Hunter III b Black Machine, Leopardo, Mochicanito © [San Juan TRIOS]
Title change.
3) Grupero, Linterna Magica, Mohicano II, Rey Del Espacio vs Apolo Chino, Bronco González, Homicida, Narcosatanico I
Was supposed to be Spice Boys and Los Insectos in a super libre match
4) Miserable & Mohicano b Extreme Boxer & Ricky Ricon [relevos suicidas]
5) Extreme Boxer b Ricky Ricon [hair]
6) Negro Navarro, Street Boxer, Thai Boxer b Charly Manson, May Flowers, Nygma

source: https://scontent-ort2-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/29790898_1503142139797491_5856144206542688205_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeFz4I-dXOCe-eW1oui4hztPIncSrjXsMgxdQFUgzyJeD4UICRJgxZShsq7Wvu-Y3b9RvZEXJixN6NMl8WQEi2HDj8OqurmVWXnB-fOX3m0jzA&oh=3e28b5d55673b08f1e3114a9efdbc51d&oe=5B27D556

(scontent-ort2-2.xx.fbcdn.net)

Mora (FRI) 10/15/1999 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB]
1) El Conquistador & Grafftti vs Enfermero Jr. & Haystack
2) Arandú, Mr. Tempest, Venum Black vs Fantomas, Fobia, Tornado Negro
3) Atlantis, El Hijo Del Santo, Venum Black b Damián 666, Rey Misterio Sr., Villano III
4) Halloween b Súper Parka [hair]

AAA (FRI) 10/15/1999 Auditorio General José María Arteaga, Querétaro, Querétaro
1) Mini Histeria, Mini Killer, Mini Mosco vs Coquito Amarillo, Coquito Azul, Coquito Rojo
2) Mexicano & Sicodélico Jr. vs Shiiba & Tobikage
3) Blue Demon Jr., el Hijo del Perro Aguayo, La Parka Jr., Máscara Sagrada Jr. vs Histeria, Maniaco, Mosco de la Merced, Psicosis
4) Canek, Dos Caras, Mil Máscaras vs Cibernético, Pirata Morgan, Texano

AAA (FRI) 10/15/1999 Mercado de Loma Linda, Naucalpan, Estado de México [La Magia del Ring 12 (lineup)]
1) Macho II vs Platino
2) Dollar & Virtual vs Macho I & Zumatra
3) Coco Negro, Coco Rojo, Coco Rosa vs Cadáver De Ultratumba, El Hijo Del Espectro, Espectro Jr.

AAA (SAT) 10/16/1999 Colonia Benito Juárez, Naucalpan, Estado de México [La Magia del Ring 12]
1) Macho I & Macho II b Magic Tiger & Símbolo Jr.
2) Century 2000 & Virtual b La Rata I & Zumatra
Virtual is EDM Lightweight champion, Century 2000 is EDM M
3) Mini Abismo Negro & Mini Psicosis b La Parkita & Octagoncito

Event Notes: date is a guess

CMLL (SUN) 10/17/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Bracito de Oro, Cicloncito Ramírez, Último Dragóncito b El Fierito, Pierrothito, Tritoncito
2) Américo Rocca, Damián el Guerrero, Mogur b Alacrán De Durango, Pegasso, Triton
3) Brazo de Oro, Máscara Mágica, Olimpus b Arkángel de la Muerte, El Hijo Del Gladiador, Violencia
4) Antifaz del Norte, Emilio Charles Jr., Ringo Mendoza b Apolo Dantés, Satánico, Zumbido
5) Rayo de Jalisco Jr. © b Máscara Año 2000 [CMLL HEAVY]

indy (SUN) 10/17/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Baby Rodríguez vs Rey Muerte
2) Black Justice, Fantasma del Amor, Simbad El Marino vs El Cholo, Guerrero Samurai, Rockero
3) Águila Salvaje vs Sexy Libra
4) Birdman & Imperial vs La Flor & Sexy Killer
5) Cóndor de Oro, Pequeño Halcón, Silver Line vs Antrax, Kain, Mercenario

indy (SUN) 10/17/1999 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Índio Wama I & Índio Wama Jr. vs Corsario Rojo & Guerrero
2) Flecha Veloz, Star I, Star II vs Gran Davis Jr., La Amenaza, Vaquero Salazar
3) Caballero Halcón & Tony Rodríguez vs Fantástico I & Fantástico II
4) Águila Salvaje vs Blue Panther

IWRG (SUN) 10/17/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Genki Horiguchi b Calavera
2) Volador Jr. & Zonik b Neo & Rokambole Jr.
3) Bombero Infernal, Cyborg, Mega b Fantasy, Kung Fu Jr., Star Boy
4) Black Dragón, Suicida, Último Vampiro b El Enterrador, Susumu Mochizuki, Yasushi Kanda

AAA (SUN) 10/17/1999 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México [La Magia del Ring 12 (lineup)]
1) Blue Tiger & Súper Zeta vs Magic Tiger & Saeta Blanca
2) Canadonga & Metraton vs Mr. Búho & Protector
3) Apolo Chino, Rey Del Espacio, Sakura vs Contra Cara, Lobo Vikingo, Súper Punk
4) El Grupero vs El Bronco González

AAA TV (SUN) 10/17/1999 Arena Solidaridad [La Magia del Ring 14, RB]
1) Ares (Nuevo León), El Potro, Venum II b Cadáver De Ultratumba, El Cementerio, Vudu Ares/Potro Jr./Venum II vs Budu/Cadaver De Ultratumba/Cementario - AAA 10/17/99 (posted by Rob Viper)
2) Alda Moreno, Cinthia Moreno, Esther Moreno b Miss Janeth, Rossy Moreno, Xochitl Hamada
3) Felino, Hator, La Parka Jr., Path Finder DQ Abismo Negro, El Hijo Del Espectro, El Hijo del Solitario, Electroshock
4) Cuerno De Chivo AAA L Oscar Sevilla, Gran Apache, Panthro [cage] Alex marin (posted by Alex Marin)
Apache betrayed Cuerno de Chivo.
5) Heavy Metal, Latin Lover, Máscara Sagrada AAA, The Panther b Cibernético, Histeria, Maniaco, Psicosis II
The Head Hunters debuted here, joining LLL.

indy (SUN) 10/17/1999 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Rey Pony vs Satán
2) Vigilante vs Averno
3) Asesino Blanco & Loco Encadenado vs Circus & Payasito
4) Blue Rocket, Caballero De Plata, King Star vs Caballero Diabólico, Soberano II, Soberano Jr.
5) Blue Panther, Gran Jefe II, Gran Jefe Jr. vs Diabólico I, Junior Halcón, Último Rebelde

indy (SUN) 10/17/1999 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Símbolo Rojo vs Vampiro
2) Gatubela & Letty Rock vs Astroyana & Mariposa Negra
3) Bala de Plata & Volcan Negro vs Bala de Plata & Scriba
4) Dany Gardenia, Soberano Jr., Tony Rodríguez vs Conflictus, Pequeño Halcón, Zafiro

AAA TV (MON) 10/18/1999 Parque de Beisbol La Junta, Nuevo Laredo, Tamaulipas [La Magia del Ring 12 (lineup)]
1) Alda Moreno, Cinthia Moreno, Esther Moreno vs Miss Janeth, Rossy Moreno, Xochitl Hamada
2) Huron, Kendor, Original vs Budu, Cadáver De Ultratumba, Cementario Huron/Kendor/Original vs Budu/Cadaver De Ultratumba/Cementario - AAA 10/18/99 (posted by Rob Viper)
3) La Parka Jr., Oscar Sevilla, Path Finder vs El Hijo Del Espectro, El Hijo del Solitario, Gran Apache
4) Felino & Heavy Metal vs Latin Lover & The Panther and El Cobarde & Sangre Chicana and Abismo Negro & Electroshock [Copa Chuy Vega]
Felino started back in CMLL a day later, may have no-showed this one.
5) Cibernético, Histeria, Maniaco, Psicosis vs Charly Manson, May Flowers, Nygma, Picudo [cage]
Vipers will be seconded by Dr. Francisco Cantu, while the Vatos Locals will have Lic. Erasmo Amezquita

Event Notes: no idea if or when any of htis aired

CMLL (TUE) 10/19/1999 Arena Coliseo [RB]
1) Alacrán De Durango & Sombra de Plata b Jeque & Príncipe Negro
2) Américo Rocca, Guerrero del Futuro, Mogur b Filoso, Olimpus, Solar II
3) Arkángel de la Muerte, Fishman, Karloff Lagarde Jr. b Máscara Mágica, Solar I, Starman
4) Tigre Blanco b Súper Cacao [mask] TIGRE BLANCO VS SUPER CACAO 19-10-99 MASCARA VS MASCARA (posted by Alex Marin)
5) Black Warrior, Blue Panther, Cien Caras b Rayo de Jalisco Jr., Ringo Mendoza, Tinieblas Jr.

AAA TV (TUE) 10/19/1999 Plaza de Toros San Javier, Ciudad Acuña, Coahuila
1) Alda Moreno, Cinthia Moreno, Esther Moreno vs Miss Janeth, Rossy Moreno, Xochitl Hamada
2) Heavy Metal vs Felino, The Panther, Máscara Sagrada, La Parka Jr., Oscar Sevilla, Original, Path Finder, Cibernético, Electroshock, Abismo Negro, Psicosis, El Hijo Del Espectro, Budu, Maniaco, Cadáver De Ultratumba [ruleta rusa]
Felino had jumped back to CMLL by this day, couldn't have worked this match.
3) Latin Lover b El Cobarde © [MEX HEAVY] LATIN LOVER VS EL COBARDE CAMPEONATO NACIONAL COMPLETO 19-10-99.mp4 (posted by Alex Marin)

IWRG TV (THU) 10/21/1999 Arena Naucalpan [RB]
1) Zonik b Maligno
2) Galaxia R2, Guerra C-3, Halieen b Caballero Azteca, Calavera, Rokambole Jr.
3) Dr. Cerebro, El Matador, Mr. México b Kato Kung Lee Jr., Kung Fu Jr., Torero
4) Cyborg, Maniacop, Vader Cop b Kenichiro Arai, Susumu Mochizuki, Yasushi Kanda
5) Máscara Sagrada, Súper Parka, Último Vampiro b Mega, Scorpió Jr., Shocker

indy (THU) 10/21/1999 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) La Máscara II & Mr. Volts vs Boy Rocker & Súper Araña
2) El Cirujano & Pequeño Markus vs Fantástico I & Fantástico II
3) Disck Jocker, Piloto Negro, Sexy Piscis vs Caballero Halcón, Hijo de Markus, Mr. Guerrero
4) Antrax, Diabólico I, Rayo de Jalisco Jr. vs Gran Markus II, Kain, Universo 2000

indy (FRI) 10/22/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) El Cholo vs Mr. Vaner
2) Black Justice & Capricornio vs Sexy Killer & Sexy Libra
3) Bala de Plata, Birdman, El Tackle vs Furia Verde, Gran Brujo, Súper Araña
4) Disck Jocker, Pequeño Halcón, Zafiro vs Dany Gardenia, Kain, Sexy Piscis

CMLL (FRI) 10/22/1999 Arena México [RB]
1) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Alan Stone & Moto Cross
2) Brazo de Oro & Pantera b Valentin Mayo & Violencia
3) Rey Bucanero, Satánico, Último Guerrero DQ Olímpico, Súper Astro, Tony Rivera
4) Felino, Mr. Niebla, Negro Casas b Bestia Salvaje, Scorpió Jr., Shocker
5) Brazo de Plata, Emilio Charles Jr., Tarzan Boy b Apolo Dantés, Máscara Año 2000, Universo 2000 and Fuerza Guerrera, Pierroth Jr., Villano III

indy (SAT) 10/23/1999 Deportivo Diabolico II, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Símbolo Rojo vs Black Justice
2) Mariposa Negra & Troyana vs Gatubela & Letty Rock
3) Fantástico I & Pequeño Halcón vs Gran Jefe II & Gran Jefe Jr.
4) Cavernario Galindo, Espanto IV, Espanto V vs Piloto Negro, Silver Star, Último Rebelde

AAA TV (SAT) 10/23/1999 San Luis Potosí, San Luis Potosí [RB]
1) Espectro Jr. b Máscara Sagrada AAA [MEX MIDDLE]

CMLL (SUN) 10/24/1999 Arena Coliseo [Matt Farmer, RB]
1) Bracito de Oro & Último Dragóncito b Sombrita & Tritoncito
2) Flecha, Mano Negra Jr., Mr. Hoy b Damián el Guerrero, Reyes Veloz, Sangre Azteca
3) Astro Rey Jr., Pantera, Triton b El Hijo Del Gladiador, Guerrero del Futuro, Rencor Latino
4) Blue Panther, Máscara Año 2000, Universo 2000 b Emilio Charles Jr., Felino, Ringo Mendoza
5) Violencia © b Brazo de Oro [DF HEAVY]

indy (SUN) 10/24/1999 Arena Cuauhtemoc, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Chamaco Hernández vs Mr. Vaner
2) Baby Rodríguez & Dr. Maldad vs El Cholo & Gran Brujo
3) Águila Salvaje vs Sexy Libra [super libre]
4) Birdman II, Guerrero, Samurai vs ?, Sexy Killer, Súper Araña
3 vs 2 as listed - probably a mistake
5) Águila Azul, Cóndor de Oro, Silver Line vs Antrax, Dragón Chino, Kain

Page: 1 2

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-04-21 05:20

Return to Index