All: 2000-10

<-- 2000-09 --- 2000-11 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

CMLL (SUN) 10/01/2000 Arena Coliseo [RB]
1) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Fugaz & Jeque
2) Amapola & La Diabólica b Flor Metálica & Josseline
3) Astro Rey Jr., Máscara Mágica, Solar I b Arkángel de la Muerte, Dr. OBorman Jr., Halcón Negro
4) Ringo Mendoza, Tinieblas Jr., Villano IV DQ El Boricua, Pierroth Jr., Violencia
5) Apolo Dantés, Cien Caras, Universo 2000 DQ Emilio Charles Jr., Hijo del Lizmark, La Parka I

indy (SUN) 10/01/2000 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Chucho Mar Jr. & Jr. b Raiden & Rey Tirano
2) Fuerza Guerrera, Último Guerrero, Violencia b Felino, Rayman, Tony Rivera
3) Blue Panther, Cien Caras, El Dandy, Zumbido b Antifaz del Norte, Hijo del Lizmark, Mr. Niebla, Rayo de Jalisco Jr.

indy (SUN) 10/01/2000 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) El Cholo & Rockero vs Águila Salvaje & Barrio Boy
2) Corsario Rojo & Satán vs Furcio del Ring I & Furcio del Ring II
3) Centella Azul Jr., Halcón Blanco, Pequeño Halcón vs Gran Jefe II, Gran Jefe III, Gran Jefe Jr.
4) Centella Azul I, Fantástico I, Fantástico II vs Araña 2000, Araña Cibernetica, Araña del Futuro

IWRG (SUN) 10/01/2000 Arena Naucalpan [RB]
1) Brazo de Plata Jr., Fantasma Jr., Moon Walker, Último Vampiro DQ Guardia, Mega, Oficial, Vigilante
2) Fantasy b Dr. Cerebro
3) Alan Stone, Black Dragón, Brazo de Plata b Ciclón Ramírez, El Hijo del Diablo, Negro Navarro

CMLL (SUN) 10/01/2000 Arena Neza [RB]
1) Arkángel de la Muerte © b Astro Rey Jr. [CMLL WELTER]

indy (SUN) 10/01/2000 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Bala de Plata, Diabólico I, Zafiro vs Antrax, El Genio, Kain
2) Mr. Volts & Mr. Volts I vs Sexy Libra & Sexy Piscis
3) El Duende & Payasito vs Circus & Vigilante
4) Rey Pony vs Invasor

CMLL (MON) 10/02/2000 Arena Puebla [RB]
1) Espíritu Maligno b Lestat
2) Andros, La Mafia, Murciélago b Mano Negra Jr., SWAT, Wishmaster
3) Centella de Oro, Máscara Mágica, Solar I b Karloff Lagarde Jr., Tarahumara, Veneno
4) Tarzan Boy, Villano III, Villano IV DQ Rey Bucanero, Satánico, Último Guerrero
5) Apolo Dantés, Cien Caras, Dr. Wagner Jr., Scorpió Jr. b Atlantis, Gigante Silva, Perro Aguayo Sr.

indy (TUE) 10/03/2000 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Diamante Negro Jr. & Sicopata b Anfibio & Shakiro
2) Esfinge & Titanic b Chako & Fly Boy
3) Orientale I, Orientale II, Trueno Jr. DRAW Crazy Demon, Jungla Negra Jr., Neón
4) Centurión Negro, Pimpinela Escarlata, Violencia b Hijo del Lizmark, Silver Star, Tony Rivera
5) Antifaz del Norte, La Parka, Mr. Niebla b Blue Panther, El Dandy, Zumbido

CMLL (WED) 10/04/2000 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Melody & Poison b Aquiles & Kingler
2) Astro Rey Jr. & Pantera b Arkángel de la Muerte & Veneno
3) Hijo del Lizmark, Tarzan Boy, Tony Rivera b Rey Bucanero, Secret Sasuke, Último Guerrero
4) Negro Casas DQ Dr. Wagner Jr.

CMLL (THU) 10/05/2000 Arena Isabel, Cuernavaca, Morelos [RB]
1) Suplex & Zoku b Amuraby & Futuro
2) Bestia Magnifica I, Bestia Magnifica II, Brazo de Platino b Ringo Mendoza, Salsero, Zapatista
3) Rey Bucanero & Último Guerrero © b Tarzan Boy & Tony Rivera [CMLL TAG]
4) La Parka b Dr. Wagner Jr.

IWRG TV (THU) 10/05/2000 Arena Naucalpan [RB]
1) Avisman b Sensei
2) Nuevo Multifacetico & Zonik b Rey Cuervo & Rodi
3) Fantasy, Star Boy, Último Vampiro b Mega, Paramedico, Súper Mega
4) Black Dragón, Olímpico, Pantera b Bombero Infernal, Cripta, El Enterrador
5) Brazo de Plata, El Fantasma, Súper Parka b El Dandy, Shocker, Silver King

indy (THU) 10/05/2000 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Piloto Negro, Piloto Suicida, Último Rebelde vs Caballero Halcón, Cavernario Galindo Jr., Tony Rodríguez
2) Brillante, El Tackle, Star I vs Espanto IV, Espanto V, Soberano Jr.
3) ? & Bala de Plata vs Enigma & Junior Halcón
4) Pequeño Star & Volcan Negro vs Circus & Payasito

CMLL (THU) 10/05/2000 Palenque de la Feria, Aguascalientes, Aguascalientes [RB]
1) El Divino & Naruki Doi b Coyote & Shimizu
2) Ángel De Niños, Gallo Boy Z, Takayuki Mori b Guerrero De La Noche, Índio Loco, Taku Murakami
3) Virus © b Ricky Marvin [MEX LIGHT]
4) Cien Caras, Máscara Año 2000, Scorpió Jr. b Hijo del Lizmark, Lizmark Sr., Perro Aguayo

GWAS (THU) 10/05/2000 Tulancingo, Hidalgo [RB]
1) El Impostera & Escoria b Bella Rosa & Pequeño Cochisse
2) Atómico Ramírez, Max Man, Turbo b Black Thunder, Burak, Coralillo Atomico Ramirez/Max Man/Turbo vs Black Thunder/Burak/Coralillo - 10/5/00 (posted by Rob Viper)
3) Kato Kung Lee Jr., Kung Fu Jr., Skayde b Diamante Blanco, Negro Peralta, Neo
4) Coco Blanco, Coco Rojo, Coco Verde b Drako, El Sismo, Halcón Dorado Jr.
5) El Brazo, Kung Fu, Súper Muñeco DQ El Indómito, Fishman, Negro Navarro

indy (FRI) 10/06/2000 Arena Gerardo Calderon Rocha, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) ? vs ??
2) Índio Wama & Índio Wama Jr. vs Egipcio & Fantomas
3) Flecha Veloz, Imperio Negro I, Imperio Negro II vs Frankenstein, Fuego, Mini Frankenstein
4) Hijo de Markus, Pequeño Halcón, Pequeño Markus vs Gran Jefe II, Gran Jefe III, Gran Jefe Jr.

CMLL (FRI) 10/06/2000 Arena México [Matt Farmer, RB]
1) Fire & Pierrothito b Bracito de Oro & Cicloncito Ramírez
2) Antifaz del Norte, Felino, Tigre Blanco b Karloff Lagarde Jr., Mr. México, Nosawa
3) Hijo del Lizmark, Mr. Niebla, Olímpico b Fuerza Guerrera, Gran Markus Jr., Violencia *
4) Black Warrior, Blue Panther, Dr. Wagner Jr. b Atlantis, Rayo de Jalisco Jr., Tarzan Boy *
5) Negro Casas b El Hijo Del Santo [Leyenda de Plata, final] * El Hijo Del Santo vs Negro Casas (Leyenda De Plata) - 10/6/00 (posted by Rob Viper)

AAA (FRI) 10/06/2000 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB]
1) Súper Light & Tiger Mask b Sangre Guerrera & Shamu
2) Benny Carranza & Multicolor b Ángel Del Tijuana & Índio Toro
3) Akuma, Príncipe Arandú, Venum Black b Escorpión Negro Jr., King Azteca, Súper Crazy
4) Electroshock, Head Hunter I, Head Hunter II b El Alebrije, La Parka Jr., Máscara Sagrada
5) Héctor Garza © b el Hijo del Perro Aguayo [MEX LH]
6) Abismo Negro DQ Cibernético

indy (SAT) 10/07/2000 Deportivo Diabolico II, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Avestruz vs Vampiro Negro
2) Barrio Boy vs Capi Boy
3) Driver Cross & Zafiro vs Black Rino & El Tackle
4) La Parka Jr. & Piloto Negro vs Kain & Último Rebelde

indy (SUN) 10/08/2000 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Flor de Loto & La Justiciera b La Serpiente & Luna Mágica
2) La Bruja & Poly Star b Diana La Cazadora & La Intrusa
3) Charles Lucero, Fantasma de la Quebrada Jr., La Llamarada b Gitano del Norte, Suplex, Tony Rivera
4) Damián 666, Fuerza Guerrera, Pimpinela Escarlata DQ Felino, Hijo del Lizmark, Mr. Niebla
5) Blue Panther, El Dandy, Shocker, Zumbido b Antifaz del Norte, La Parka, Mr. Niebla, Tarzan Boy

IWRG (SUN) 10/08/2000 Arena Naucalpan [RB]
1) Guardia, Oficial, Vigilante b Alan Stone, Moto Cross, Solar I
2) Dr. Cerebro © b Fantasy [IWRG IC WELTER]

indy (SUN) 10/08/2000 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Circus vs Vigilante
2) Junior Halcón & Sexy Killer vs Predicador I & Sexy Libra
3) Antrax, El Genio, Kain vs Bala de Plata, Diabólico, Zafiro
4) El Duende b Payasito © [AMERICAS WELTER]

indy (MON) 10/09/2000 Nuevo Laredo, Tamaulipas [luchawiki]
1) Pirata Morgan & Texano © b el Hijo del Perro Aguayo & Héctor Garza [MEX TAG]

CMLL (TUE) 10/10/2000 Arena Coliseo [RB]
1) Emilio Charles Jr., Lizmark Sr., Ringo Mendoza DQ Fuerza Guerrera, Gran Markus Jr., Mano Negra *
2) Gigante Silva & Rayo de Jalisco Jr. b Apolo Dantés, Cien Caras, Satánico *

CMLL (WED) 10/11/2000 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Aquiles b Poison
2) Black Thunder & Histrion b Apolo Chino & Centauro
3) Virus b Fugaz, Sangre Azteca, Neutrón, Sombra de Plata, Ricky Marvin [cibernetico]
4) Blue Panther, Fuerza Guerrera, Scorpió Jr. b Atlantis, Brazo de Plata, Mr. Niebla

IWRG TV (THU) 10/12/2000 Arena Naucalpan [RB]
1) Fantasy, Nuevo Multifacetico, Star Boy b Doi, Ryo Saito, Susumu Mochizuki
2) Bombero Infernal, Ciclón Ramírez, El Hijo Del Gladiador b Black Dragón, Fantasma Jr., Pantera
3) Súper Parka, Villano III, Villano IV b El Dandy, Scorpió Jr., Silver King

indy (THU) 10/12/2000 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Flashman vs Imperio Negro
2) Bala de Plata & Volcan Negro vs El Tackle & La Máscara
3) Araña Cibernetica, Araña del Futuro, Súper Araña vs Piloto Negro, Sryder, Star I
4) Caballero Halcón vs Último Rebelde [hair]

CMLL (FRI) 10/13/2000 Arena México [RB]
1) Sangre Azteca & Virus b Ricky Marvin & Sombra de Plata
2) Olímpico b ? [cibernetico]
3) Atlantis, Mr. Niebla, Tarzan Boy b Bestia Salvaje, Shocker, Universo 2000 *
4) Blue Panther & El Hijo Del Santo DQ Negro Casas & Scorpió Jr. [Relevos Increíbles] * Blue Panther & El Hijo Del Santo vs. Negro Casas & Scorpio Jr. (posted by Kozmic Trooths)

AAA TV (SAT) 10/14/2000 Auditorio Municipal, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon, RB]
1) Dizzy, Pegasso, TJ Boy b Cuervo, El Cementerio, Karis La Momia (97)
2) Alda Moreno, Estrellita, Lady Apache b Miss Janeth, Rossy Moreno, Tiffany
3) Oriental b Súper Crazy [UWA WELTER] Oriental vs Super Crazy - 10/13/00 (posted by Rob Viper)
4) El Cobarde, Pirata Morgan, Texano b Héctor Garza, Latin Lover, Zorro
5) Cibernético, Head Hunter I, Head Hunter II DQ Abismo Negro, Octagón, Sangre Chicana

Event Notes: Originally listed on the 13th, paper says Saturday (14th)

CMLL (SUN) 10/15/2000 Arena Coliseo [RB]
1) El Fierito & Pierrothito b Cicloncito Ramírez & Último Dragóncito
2) Alan Stone, Jeque, Mogur b Flecha, Olimpus, Rayo Tapatío I
3) Enemigo Publico, Solar I, Starman b Arkángel de la Muerte, Karloff Lagarde Jr., Valentin Mayo
4) Gigante Silva, Tarzan Boy, Villano IV b Mr. México, Satánico, Último Guerrero, Violencia
5) Perro Aguayo Sr. b Scorpió Jr.

indy (SUN) 10/15/2000 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) La Bruja & La Serpiente b Flor de Loto & La Justiciera
2) La Tigresa & Poly Star b Diana La Cazadora & Princesa Yara
3) Diluvio Negro II, La Llamarada, Súper Vaquero b Gitano del Norte, Makabre, Suplex
4) Brazo de Oro, Emilio Charles Jr., Mr. Niebla b Charles Lucero, Diluvio Negro I, Pimpinela Escarlata
5) Antifaz del Norte, La Parka, Negro Casas, Safari b Bestia Salvaje, El Dandy, Shocker, Zumbido

indy (SUN) 10/15/2000 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Águila Roja & Satán vs Corsario Rojo & Índio Chirikawa
2) Averno & Guerrero vs El Cholo & Rockero
3) Araña del Futuro & Súper Araña 2000 vs Bala de Plata & Vaquero Salazar
4) Gran Jefe II, Gran Jefe II, Gran Jefe Jr. vs Fantástico I, Fantástico II, Gran Davis Jr. [mask, hair]
all three masks vs all three hairs

INDY (SUN) 10/15/2000 Arena Lopez Mateos [RB]
1) Virus © b Moreno Casas [MEX LIGHT]

IWRG (SUN) 10/15/2000 Arena Naucalpan [RB]
1) Mega & Súper Mega b Fantasy & Star Boy
2) Bombero Infernal, Cripta, El Enterrador b Guardia, Oficial, Vigilante

indy (SUN) 10/15/2000 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Águila II vs Blue Ángel
2) El Cholo & Rockero vs Asesino Blanco & Índio Wama Jr.
3) Blue Fox & Sexy Killer vs Loco Encadenado I & Sexy Libra
4) Diabólico I, Junior Halcón, Zafiro vs El Genio, Kain, Predicador
5) Payasito vs El Duende [mask, hair]
unclear who's putting up what. Duende beat Payaisto for AMERICAS WELTER previous week.

CMLL (TUE) 10/17/2000 Arena Coliseo [RB]
1) Jeque & Príncipe Negro b Flecha & Pegaso II
2) Mano Negra Jr., Olimpus, Volador Jr. b Alan Stone, Moto Cross, Reyes Veloz
3) Brazo de Oro, Máscara Mágica, Ringo Mendoza b Dr. OBorman Jr., Mr. México, Veneno
4) Rey Bucanero, Último Guerrero, Universo 2000 b Felino, Villano III, Villano IV
5) Arkángel de la Muerte © b Solar I [CMLL WELTER] * Arkángel de la Muerte vs. Solar (posted by Kozmic Trooths)

CMLL (WED) 10/18/2000 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Apolo Chino & Rey Dinamo b Black Thunder & Destroyer
2) El Fierito & Pierrothito b Cicloncito Ramírez & Último Dragóncito
3) Sangre Azteca & Virus b Mano Negra Jr. & Volador Jr.
4) Brazo de Oro, Tarzan Boy, Tony Rivera DCO Rey Bucanero, Satánico, Último Guerrero
5) Atlantis & Gigante Silva b Apolo Dantés, Fuerza Guerrera, Shocker

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13256547_186048868458067_3342325928800867594_n.jpg?oh=fc751d1f0e48460d4c9939d95c0062f1&oe=5985EEF0

(Constantino Pena (Facebook))

indy (WED) 10/18/2000 Arena Coliseo Tlaxcala, Tlaxcala, Tlaxcala
1) Filarmunico vs Sagitario
2) El Único vs El Gatillo
3) Apocalipsis vs El Comandante
4) Asterisco & El Único vs Desconocido Jr. & Súper Chucky
5) Halcón De Oro vs Arizona II

Event Notes: location could be wrong

AAA TV (WED) 10/18/2000 San Luis Potosí, San Luis Potosí [RB]
1) La Parkita, Máscarita Sagrada 2000, Octagoncito b Espectrito Jr., Mini Abismo Negro, Mini Kahoz
2) Máscara Sagrada Jr., Oscar Sevilla, Path Finder b Cuervo, El Cementerio, Gran Apache AAA February 18, 2001 (Matches taped on 10/18/00 & 2/4/01) (posted by KrisZ891979)
3) Dr. Infierno, Espectro Jr., Kahoz, Karis La Momia (97) b Blue Demon Jr., La Parka Jr., Máscara Sagrada AAA, Mr. Llamas
4) Héctor Garza DQ Toro Irisson
5) Abismo Negro, el Hijo del Perro Aguayo, Heavy Metal DQ Cibernético, Head Hunter I, Head Hunter II

IWRG TV (THU) 10/19/2000 Arena Naucalpan [RB]
1) Avisman b Halieen
2) Nuevo Multifacetico & Zonik b El Millonario & Paramedico
3) Alan Stone, Black Dragón, Moto Cross b El Hijo Del Gladiador, Mega, Súper Mega
4) Felino, Villano III, Villano IV DQ Bombero Infernal, Cripta, El Enterrador
5) Scorpió Jr. © b Silver King [IWRG IC HEAVY]

indy (THU) 10/19/2000 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Imperio Negro & Volcan Negro vs Fúnebre & Pequeño Star
2) Centella Azul vs Acuario, Stuka I, Espanto IV, Brillante, Piloto Negro, Hijo del Espanto, Ángel Negro, Puma, Zafiro, Último Rebelde, Espanto V, Piloto Suicida, Centella Azul Jr., Stuka Jr., Soberano Jr. [seeding battle royal]

AAA (THU) 10/19/2000 Arena Toluca, Toluca, Estado de México [RB]
1) ??? & ??? b El Resplandor & Fuego Jr.
2) Tiffany © b Estrellita [MEX WOMEN]
3) Espíritu, May Flowers, Nygma, Picudo b Histeria, Maniaco, Mosco de la Merced, Psicosis
4) Máscara Sagrada Jr. & Torero b Monje Loco & Slayer
5) El Cobarde & Pirata Morgan b el Hijo del Perro Aguayo & Latin Lover

indy (FRI) 10/20/2000 Arena Gerardo Calderon Rocha, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Índio Chirikawa Jr. vs Barrio Boy
2) El Extraño & Satán vs Apóstol Jr. & Fantomas
3) Fuego, Imperio I, Imperio I vs Dany Gardenia, Sexy Killer, Sexy Libra
4) Jerrito Estrada & Mini Sanguinario vs Mini Juez & Mini Milenio

CMLL (FRI) 10/20/2000 Arena México [RB]
1) Filoso & Neutrón b Guerrero del Futuro & Masada
2) Astro Rey Jr., Starman, Súper Kendo b Halcón Negro, Karloff Lagarde Jr., Valentin Mayo
3) Lizmark Sr., Olímpico, Tinieblas Jr. b Black Warrior, Pimpinela Escarlata, Violencia
4) Apolo Dantés, Satánico, Shocker b Atlantis, Emilio Charles Jr., Tarzan Boy *
5) Blue Panther, El Hijo Del Santo, Fuerza Guerrera b Bestia Salvaje, Negro Casas, Scorpió Jr. [Relevos Increíbles] Bestia Salvaje/Negro Casas/Scorpió Jr. vs. Blue Panther/El Hijo Del Santo/Fuerza Guerrera (posted by Kozmic Trooths)

CMLL (FRI) 10/20/2000 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Pilotito Negro & Príncipe Zafiro vs Moro Jr. & Mr. Guerrerito
2) Piloto Negro & Zarakatán Jr. vs El Takle & Pequeño Star
3) Piloto Suicida, Sexy Piscis, Stuka Jr. vs Leopardo Negro, Ministro I, Mr. Guerrero
4) El Hijo Del Santo & Villano III vs Blue Panther & Dr. Wagner Jr. [Relevos Increíbles]

indy (SUN) 10/22/2000 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) La Justiciera & Princesa Yara b La Serpiente & La Tigresa
2) La Bruja & Poly Star b Diana La Cazadora & La Intrusa
3) Hijo del Lizmark, Silver Star, Suplex b Charles Lucero, Damián 666, Diluvio Negro I
4) Bestia Salvaje, Psicosis, Rey Bucanero, Scorpió Jr. b Brazo de Plata, El Hijo Del Santo, Negro Casas, Tarzan Boy
5) La Parka b Shocker

indy (SUN) 10/22/2000 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Brujo & Murciélago vs Índio Chirikawa Jr. & Tamaro
2) Gran Jefe II & Gran Jefe III vs Índio Chirikawa II & Vaquero Salazar
3) Furico vs Rockero [hair, mask]
Furico's hair vs Rockero's mask
4) Fantástico I, Fantástico II, Gran Davis Jr. vs Araña del Futuro, Gran Jefe Jr., Súper Araña 2000

IWRG (SUN) 10/22/2000 Arena Naucalpan [RB]
1) Talisman 2000 & Talisman Jr. b Rockero del Diablo & Súper Atlas
2) Galaxia R2 & Guerra C-3 b Averno 2000 & Ryo Saito
3) Bestia Rubia, Dr. Cerebro, El Millonario b Alan Stone, Moto Cross, Último Vampiro
4) Mega & Súper Mega b Fantasy & Star Boy
5) Gigante Silva, Mr. Niebla, Solar I b Bombero Infernal, El Dandy, El Enterrador, Negro Navarro

indy (SUN) 10/22/2000 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Barrio Boy vs Índio Chirikawa II
2) El Extraño & Satán vs Apóstol Jr. & Fantomas
3) Fuego, Imperio I, Imperio II vs Dany Gardenia, Sexy Killer, Sexy Libra
4) Jerrito Estrada & Mini Sanguinario vs Mini Juez & Mini Milenio 2000

indy (SUN) 10/22/2000 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Blue Ángel vs Soldado Universal
2) Letty Rock & Muneca Diabólica vs Guerrera Azteca & Mariposa Negra
3) El Duende, Sexy Killer, Sexy Libra vs Blue Fox, Fantasma del Amor, Payasito
4) Junior Halcón vs Predicador
5) El Genio & El Tackle vs Bala de Plata & Zafiro

CMLL (MON) 10/23/2000 Arena Puebla [RB]
1) Karloff Lagarde Jr. b Astro Rey Jr. © [MEX WELTER]

AAA (MON) 10/23/2000 Nuevo Laredo, Tamaulipas [luchawiki]
1) Pirata Morgan & Texano © b La Parka Jr. & Sangre Chicana [MEX TAG]

CMLL (TUE) 10/24/2000 Arena Coliseo [RB]
1) Gigante Silva, Negro Casas, Tinieblas Jr. DQ Apolo Dantés, Black Warrior, Fuerza Guerrera, Último Guerrero *

indy (TUE) 10/24/2000 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Aracnido & Rockero b ??? & Babe Rock
2) Diamante Negro Jr. & Gavilán Negro b Chako & Jr.
3) Diluvio Negro I, El Engendro, Esfinge b Cats, Chucho Mar Jr., Halcón Galáctico
4) Damián 666, La Llamarada, Psicosis b Astuto, Makabre, Suplex
5) Bestia Salvaje, Rey Bucanero, Scorpió Jr. b Brazo de Plata, Hijo del Lizmark, Silver Star

Page: 1 2

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-08-23 05:23

Return to Index