All: 2003-07

<-- 2003-06 --- 2003-08 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

CMLL (TUE) 07/01/2003 Arena Coliseo [RB]
1) Brazo de Oro Jr. & Sombra de Plata b Messala & Pólvora
2) Neutrón, Rayo Tapatío I, Rayo Tapatío II b Flecha, Mogur, Reyes Veloz
3) Ringo Mendoza, Tigre Blanco, Virus b Dr. X, Nitro, Veneno
4) Negro Casas, Villano III, Villano IV b Apolo Dantés, Masada, Nosawa
5) Black Tiger III, Cien Caras, Máscara Año 2000 b Atlantis, Brazo de Plata, Vampiro *

indy (TUE) 07/01/2003 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Tony De La Cruz b Epidemia
2) Chamaco Rivera Sr. & Rety Sagitario b Chamaco Rivera Jr. & Rey Araña
3) Clon De Rey Mendoza & Hijo Del Rene Guardado b Corazón de Barrio & Sergio Romo Jr.
4) Androide, Jungla Negra Jr., Neón, Zumbido b Apolo Estrada Jr., Chucho Mar Jr., Estrella Dorada Jr., Gato Volador
5) El Dandy & Pierroth b Jerry Estrada & Pancho Tequila

IWRG TV (THU) 07/03/2003 Arena Naucalpan [RB]
1) ??? & Bestia Salvaje b El Dandy & Negro Casas

indy (THU) 07/03/2003 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Sexy Piscis & Súper Parka vs Espanto V & Último Guerrero
2) Baby Olmos, Brillante, Piloto Suicida vs Mr. Guerrero, Scriba, Súper Star
3) Pequeño Star & Tackle vs Camorra & Súper Punk
4) Corsario Rojo & Príncipe Zafiro vs Moro Jr. & Venum

Event Notes: Mr. Niebla, Dr. Wagner Jr, and Blue Panther said to be coming in later.

AAA (THU) 07/03/2003 Auditorio Jose Maria Morelos y Pavon, Aguascalientes, Aguascalientes [RB]
1) Fugitivo & Iron Boy b Hijo Del Kiss & Mr. Dragón
2) Los Cholos b Los Colombianos
3) Dos Caras Jr., Rayman, Zorro b Espíritu, Picudo, Silver Cat
4) Electroshock & Lady Apache © b Chessman & Tiffany [AAA MIXED TAG]
5) Canek, El Hijo del Solitario, Máscara Sagrada AAA b Cibernético, Jason The Terrible, Leatherface

AAA TV (THU) 07/03/2003 Gimnasio Agustín Millán, Toluca, Estado de México
1) La Parkita & Máscarita Sagrada 2000 vs Espectrito I & Mini Abismo Negro Mascarita Sagrada 2000 & La Parkita vs Mini Absimo Negro & Espectrito Jr. - 7/3/03 (posted by Rob Viper)
2) Cuervo, Escoria, Ozz b Alan, Billy Boy, Decnnis  (posted by Lucha Libre AAA (Twitch))
Billy was DQed for fouling Escoria after Escoria did the same to Decnnis (and Copetes had broken up a Decnnis submission.) Cuervo challenged for an atomicos title shot.
3) May Flowers, Pimpinela Escarlata, Polvo de Estrellas b Ángel Mortal, Gallego, Mr. Cóndor *  (posted by Lucha Libre AAA (Twitch))
Polvo pinned Mr. Condor, but the Diabolicos attacked the tecnicos after the match anyway.
4) Mr. Águila COR Zorro © [UWA LH] * *  (posted by Lucha Libre AAA (Twitch))
Psicosis and Orietnal were seconds. A mystery man in a black mask fouled Zorro on the outside, threw Aguila to beat the count, and fouled Zorro again to make sure he wouldn't make it back in. Title changed hands. Zorro attacked the mystery man post match to unsurprisingly reveal Juventud Guerrera, Aguila's recent ally.
5) Chiva Rayada I, El Chamagol, Oriental vs Histeria, Mosco De La Merced AAA, Psicosis II *
6) La Parka Jr., Lizmark Sr., Octagón vs Abismo Negro, Ghefar, Pentagon Black *

CMLL (FRI) 07/04/2003 Arena México [RB]
1) Sicodélico Jr. & Starman b Ramstein & Sangre Azteca
2) Bestia Salvaje, Emilio Charles Jr., Scorpió Jr. b Ángel Azteca, Blue Demon Jr., El Hijo de Aníbal [Gran Prix, torneo, quarterfinal]
3) Máscara Mágica, Shocker, Terrible b Arkángel de la Muerte, Súper Crazy, Zumbido [Gran Prix, torneo, quarterfinal]
4) Hijo del Lizmark, Mr. Niebla, Sagrado b Black Warrior, Blue Panther, Fuerza Guerrera [Gran Prix, torneo, quarterfinal]
5) Averno, Mephisto, Satánico b Bobby Quance, Ricky Reyes, Rocky Romero [Gran Prix, torneo, quarterfinal]
6) Máscara Mágica, Shocker, Terrible b Bestia Salvaje, Emilio Charles Jr., Scorpió Jr. [Gran Prix, torneo, semifinal]
7) Averno, Mephisto, Satánico b Hijo del Lizmark, Mr. Niebla, Sagrado [Gran Prix, torneo, semifinal]
8) Averno, Mephisto, Satánico b Máscara Mágica, Shocker, Terrible [Gran Prix, torneo, final] *
9) Dr. Wagner Jr. b Heat * Dr. Wagner jr. VS Heat (posted by Manny Kusanagi)

BAJA STAR (FRI) 07/04/2003 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB]
1) Juventud Guerrera & The Fly b Scream & Viernes 13
2) Black Spider & Centauro b Black Silver & Tucan
3) Mandingo, Mazambula, Mozambique b Siniestro, Star Boy, Thunder Boy
4) Estudiante, Humilde, Negro Azteca b Infierno, Pandillero I, Pandillero II
5) Damián 666 DDQ Halloween
6) Mil Máscaras & Vampiro b Rey Bucanero & Último Guerrero

indy (FRI) 07/04/2003 Expo Feria Gómez Palacio, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Príncipe Zafiro & Sky vs Moro Jr. & Psycho
2) Hombre Araña, Piloto Negro, Soberano Jr. vs Darth Mool, Difunto I, Tony Rodríguez
3) Stuka, Súper Astro, Ultraman vs Fishman, Jerry Estrada, The Matrix

Event Notes: these are all free shows

AAA (FRI) 07/04/2003 Parque Revolucion, Culiacan, Sinaloa [RB]
1) Twister b Bizarro
2) Jibaro b Doberman & Humo
3) Ciclope & Oscar Sevilla b Kalipsus & Mamba
4) Psicosis II b Delfin [mask]
5) Head Hunter I & Head Hunter II DDQ Mr. Águila & Zorro

indy (SAT) 07/05/2003 Deportivo Diabolico II, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Guerrero Místico Jr. vs Mr. Eagle
2) Circus vs Mr. Maniaco
3) Averno & Kain vs Black Justice & El Dorado
4) Payasito vs Satán [super libre]

indy (SAT) 07/05/2003 Expo Feria Gómez Palacio, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Black Justice & Blue Fox vs Averno & Guerrero
2) Cóndor de Oro, Silver Line, Stuka Jr. vs Araña del Futuro, Baby Olmos, Leopardo Negro
3) Brazo de Plata, Olímpico, Ultraman vs Doctor Wagner, Fishman, Pancho Tequila

Event Notes: free show

indy (SUN) 07/06/2003 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Black Fox, Chica de Arabia, Rudi Reyna b Atreyu, Galactar, Willy Wong
2) Monje Negro I & Monje Negro II DQ Corazón de Barrio & Stuka Jr.
3) Androide, Clon De Rey Mendoza, Jungla Negra Jr., Neón b Apolo Estrada Jr., Chucho Mar Jr., Estrella Dorada Jr., Gato Volador
4) Black Power, Hijo Del Rene Guardado, Jerry Estrada, Llamarada b Olímpico, Sergio Romo Jr., Stuka Sr., Ultraman
5) Brazo de Plata, El Hijo de Aníbal, LA Park b Black Tiger III, Dr. Wagner Jr., Rey Infernal

indy (SUN) 07/06/2003 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Murciélago vs Chivigón
2) Corsario Rojo I & Corsario Rojo II vs Averno & Guerrero
3) Hermano Muerte & Mismo vs Dragóncito & La Calaquita
4) Antrax, Diabólico I, Kain vs Brillante, El Dorado, Ranchero

indy (SUN) 07/06/2003 Arena Solidaridad [RB]
1) Falcón Kid & Mercurio b Cuerno De Chivo & Mitsunori
2) Astro Negro Jr. & Astro Negro Sr. b Orientale I & Orientale II
3) Ben Hur, el Tacua, Tigre Universitario b Ángel De Barrio, Chiva Rayada II, Oriental
4) Dos Caras Jr., Máscara Sagrada AAA, Zorro b El Brazo, Pirata Morgan, Sangre Chicana
5) Héctor Garza b Pimpinela Escarlata [hair]
6) El Hijo Del Santo, Head Hunter I, Head Hunter II b Heavy Metal, Jason The Terrible, Leatherface

indy (SUN) 07/06/2003 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Cop Killer & Rey Pony vs Black Demon & Soldado Universal
2) Corsario Rojo I & Corsario Rojo II vs Blue Ángel & Yuséfalos
3) Índio Wama Jr. & Lee Roy Jr. vs Bumerang & Índio Wama I
4) Black Trébol & Sexy Libra vs King Lagunero & Pequeño Sanguinario
5) Bestia Blanca, Chamuco Treviño, Misterioso II vs ?, Imperial, Junior Halcón

AAA (SUN) 07/06/2003 Monterrey, Nuevo León [RB]
1) Falcón Kid & Mercurio b Cuerno De Chivo & Mitsunori
2) Astro Negro Jr. & Astro Negro Sr. b Orientale I & Orientale II
3) Ben Hur, el Tacua, Tigre Universitario b Ángel De Barrio, Chiva Rayada II, Oriental
4) Dos Caras Jr., Máscara Sagrada AAA, Zorro b El Brazo, Pirata Morgan, Sangre Chicana
5) Héctor Garza b Pimpinela Escarlata [hair]
6) El Hijo Del Santo, Head Hunter I, Head Hunter II b Heavy Metal, Jason The Terrible, Leatherface

CMLL (TUE) 07/08/2003 Arena Coliseo [RB]
1) Bracito de Oro & Último Dragóncito b Fire & Pierrothito
2) Mogur, Ramstein, Sangre Azteca b Alacrán De Durango, Neutrón, Starman
3) Black Warrior, Universo 2000, Zumbido b Ángel Azteca, Negro Casas, Virus
4) Atlantis, Mr. Niebla, Sagrado b Averno, Mephisto, Satánico *
5) Blue Panther, Fuerza Guerrera, Súper Crazy b Bobby Quance, Pinoy Boy, Rocky Romero

indy (TUE) 07/08/2003 location unknown, Reynosa, Tamaulipas [luchawiki, wrestling-titles]
1) La Parka Jr. © b Halcón de Oro [Mex Cruiser]

CMLL (WED) 07/09/2003 Arena Lopez Mateos [RB]
1) Emilio Charles Jr. © b Satánico [CMLL MIDDLE]

IWRG (THU) 07/10/2003 Arena Naucalpan [La Magia del Ring 207]
1) Black Fire & Star Boy vs Macho II & Macho III
2) Cerebro Negro & Zonik 2000 vs Multifacetico & Suicida
3) Black Dragón, Solar I, Virus vs ?, Maniaco, Rambo
4) Negro Casas & Scorpió Jr. vs Bestia Salvaje & El Dandy

indy (THU) 07/10/2003 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Príncipe Zafiro vs Flashman
2) Pequeño Star & Tackle vs Camorra & Moro Jr.
3) Baby Olmos & Piloto Negro vs Leopardo Negro & Moro III
4) Mr. Niebla, Súper Parka, Vértigo vs Mr. Guerrero, Tony Rodríguez, Último Guerrero
article emphasises Mr. Guerrero has offer to go to CMLL and is #1 rudo in the area, but hasn't decided if he's going to Mexico City

AAA (THU) 07/10/2003 Auditorio del Estado, Mexicali, Baja California [La Magia del Ring 207]
1) Luminoso & Mike Castillo vs Scream & Tazmania
2) Babe Cobra, Dragón, Tigrillo vs Animaniac, Chamu, Espia Chino
3) Ángel Mensajero, El Alebrije, Zorro vs El Brazo, Monsther, Mr. Águila
4) La Parka, Latin Lover, Nicho el Millionario vs Abismo Negro, Héctor Garza, Rey Misterio Sr.

CMLL (FRI) 07/11/2003 Arena México [RB]
1) Alan Stone & Chris Stone b Halcón Negro & Valentin Mayo
2) Atlantis, Olímpico, Rayo de Jalisco Jr. b Brazo de Oro, Brazo de Plata, Safari [#1 Contenders, CMLL TRIOS, torneo, 1st]
3) Apolo Dantés, Cien Caras, Máscara Año 2000 b Tinieblas Jr., Villano III, Villano IV [#1 Contenders, CMLL TRIOS, torneo, 1st]
4) Rey Bucanero, Tarzan Boy, Último Guerrero b Nitro, Pierroth, Sadam [#1 Contenders, CMLL TRIOS, torneo, 1st]
5) Felino, Negro Casas, Volador Jr. b Masada, Takemura, Veneno [#1 Contenders, CMLL TRIOS, torneo, 1st]
6) Atlantis, Olímpico, Rayo de Jalisco Jr. b Apolo Dantés, Cien Caras, Máscara Año 2000 [#1 Contenders, CMLL TRIOS, torneo, quarterfinal] *
7) Rey Bucanero, Tarzan Boy, Último Guerrero b Felino, Negro Casas, Volador Jr. [#1 Contenders, CMLL TRIOS, torneo, quarterfinal]
8) Rey Bucanero, Tarzan Boy, Último Guerrero b Atlantis, Olímpico, Rayo de Jalisco Jr. [#1 Contenders, CMLL TRIOS, torneo, semifinal] *
9) Bestia Salvaje, Emilio Charles Jr., Scorpió Jr. b Máscara Mágica, Shocker, Terrible *

indy (FRI) 07/11/2003 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RB]
1) Scream & Tazmaniac b Sangre Guerrera & Spawn [hair]
2) King Dragón b Príncipe Dragón
3) Animal, Babe Cobra, Tigrillo b Animaniac, Espia Chino, Shamu [hair, captain hair]
4) El Alebrije, La Parka Jr., Mr. Águila b Abismo Negro, El Brazo, Monsther
5) Zorro b Enfermero Jr. [hair]
6) Latin Lover & Psicosis I b Héctor Garza & Rey Misterio Sr.

indy (FRI) 07/11/2003 Deportivo Diabolico II, Gómez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Mr. Eagle vs Guerrero Místico Jr.
2) Circus & Guerrero vs Cop Killer & Rey Muerte [Trofeo Diabolico II]
3) Averno vs Black Justice [hair]
4) Payasito vs Satán [mask, hair]
Payasito's mask vs Satan's hair

Event Notes: 8th anniversary of Diabolico II's passing. His last match was in July 1996 in Auditorio Municipal de Torreón, teaming wiht his brother Diabólico I & Dorado against Romualdo Jorobado, Sombie y Muerto. He died after dive. There's mass honoring him on the 12.

AAA (FRI) 07/11/2003 Palenque de la Expo, Cancún, Quintana Roo [La Magia del Ring 207]
1) Pegasso & Torero vs Cuervo & Escoria
2) Cinthia Moreno & Oriengal vs El Apache & Fabi Apache
3) Dos Caras Sr. & El Hijo del Solitario vs Head Hunter I & Head Hunter II
4) Canek, Juventud Guerrera, Lizmark vs ?, Pentagon, Pirata Morgan

indy (SAT) 07/12/2003 Arena Xochimilco, Xochimilco, Distrito Federal [luchablog photolog (2013-09-15 22.23.45)]
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) Casanova & Ultramán Jr. vs Cholo I & Cholo II
4) Solar I, Súper Astro, Ultraman vs Black Terry, José Luis Feliciano, Shu el Guerrero
5) Villano III, Villano IV, Villano V vs el Signo, Negro Navarro, Texano

indy (SAT) 07/12/2003 Expo Feria Gómez Palacio, Gómez Palacio, Durango []
1) ? vs ??
2) Apolo Estrada Jr., Hombre Araña, Sexy Piscis vs Mr. Guerrero, Scriba, Tackle
3) El Hijo de Aníbal, Mr. Niebla, Sagrado vs Satánico, Tarzan Boy, The Matrix
Sagrado is added, moving down Hombre Arana

AAA (SAT) 07/12/2003 Feria del Pequeno Comercio, Saltillo, Coahuila [La Magia del Ring 207]
1) Chessman, Polvo de Estrellas, Sangre Chicana vs Chiva Rayada, Jason The Terrible, Máscara Sagrada Jr.

indy (SAT) 07/12/2003 Gimnasio Nuevo León [RB]
1) Hipnosis & Tláloc b Blue Ángel & Chacos
2) Ares, Gitano del Norte, Trueno Jr. b Anibal el Vampiro, Doberman, Raiden
3) Coco Blanco, Coco Rojo, Coco Verde b Blue Fish, Centurion Negro Sr., Mongol Chino and Bello David, Bello Guerrero, Rosa Blanca
4) Antifaz del Norte & Negro Casas b Dr. Wagner Jr. & Súper Crazy

AAA (SAT) 07/12/2003 Palenque, Ciudad Obregón, Sonora [La Magia del Ring 207]
1) El Brazo, Héctor Garza, Mastodonte vs El Alebrije, El Sonorense, Zorro

indy (SUN) 07/13/2003 Arena Azteca Budokan, Ciudad Nezahualcoyotl, Estado de México [La Magia del Ring 207]
1) Espiral Negro, Golden Bull, King Diamon vs Infinito, Príncipe Mágico, Skyderman
2) Anticristo, Canibal, La Cripta vs Aventurera, Rosa Salvaje, Sculman
3) Mounstruo I, Mounstruo II, Puma vs Huracán Ramírez Jr., Jague Dorado, Sexy Danny

CMLL (SUN) 07/13/2003 Arena Coliseo [RB]
1) Epidemia & Rey Vikingo b Meteorix & Sakura
2) Explosivo & Sombra de Plata b Pólvora & Vaquero
3) Fantasma Jr., Mano Negra Jr., Tigre Blanco b Guerrero del Futuro, Jeque, Reyes Veloz
4) Máscara Año 2000, Máscara Mágica, Súper Crazy b Bestia Salvaje, Nosawa, Takemura [torneo, semifinal]
5) Arkángel de la Muerte, Averno, Mephisto b Bobby Quance, Pinoy Boy, Rocky Romero [torneo, semifinal]
6) Máscara Año 2000, Máscara Mágica, Súper Crazy b Arkángel de la Muerte, Averno, Mephisto [torneo, final]
7) Cien Caras, Rey Bucanero, Universo 2000 b Brazo de Plata, Negro Casas, Súper Parka
8) Último Guerrero © b Atlantis [CMLL LH]

INDY (SUN) 07/13/2003 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Oceanic b Darkness
2) Fuego Negro & Pócima Letal b Aspirantito & Wild Cat
3) El Enterrador, Fireman, Zaeta b Aquiles, Star Boy, Zigma
4) Dr. Aéreo & Pez Tiger b Sangre Guerrera & Tony Sierra
5) Dr. Aéreo & Pez Tiger b Gran Bardo & Punky
6) Dr. Aéreo b Pez Tiger [Copa T@vo.net]
7) Ludwig Star DQ La Orca [Acapulco Middle]

indy (SUN) 07/13/2003 Arena Coliseo Monterrey [RB]
1) Rey Araña b Black Star
2) Galactar & Willy Wong b Black Fox & Chamaco Rivera
3) El Ninja, Lobo Negro, Panthro b Crazy Demon, Espanto Jr., Monje Negro II *
4) Apolo Estrada Jr., Chucho Mar Jr., Estrella Dorada Jr., Gato Volador b Androide, Clon De Rey Mendoza, Jungla Negra Jr., Neón [FILL ATOMICO] *
5) Llamarada, Perro Ruso, Satánico b El Hijo de Aníbal, Felino, Mr. Niebla *
6) Sagrado, Shocker, Tinieblas Jr. b Black Tiger III, Dr. Wagner Jr., Tarzan Boy *

Chirikawa (SUN) 07/13/2003 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Águila Salvaje vs Chirikawita
2) Furcio del Ring I, Furcio del Ring II, Furcio Del Ring III vs Juventud Rebelde, Mickey Mouse, Silver Boy
3) Hermano Muerte & Tackle vs Brillante & Ranchero
4) Dany Gardenia, Sexy Libra, Sexy Piscis vs Fantástico I, Fantástico II, V-57

IWRG (SUN) 07/13/2003 Arena Naucalpan [La Magia del Ring 207]
1) Águila Oriental & Black Fire vs ? & Sureño Del Muerte
2) Cerebro Negro, Paramedico, Zonik 2000 vs Avisman, Brazo de Plata Jr., Fantasy
3) Impacto, Pantera, Texano Jr. vs ?, Crazy 33, Negro Navarro

AAA (SUN) 07/13/2003 Arena Solidaridad [La Magia del Ring 207]
1) Lady Apache & Martha Villalobos vs Miss Janeth & Princesa Sugehit
2) La Parkita & Octagoncito vs Mini Abismo Negro & Rocky Marvin
3) ?, El Hijo del Solitario, Súper Caló vs Histeria, Jason The Terrible, Mosco de la Merced
4) Heavy Metal, Pimpinela Escarlata, Rayman vs Cibernético, Electroshock, Leatherface

AAA (SUN) 07/13/2003 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz [La Magia del Ring 207]
1) Chessman, El Apache, Pentagon vs ?, Máscara Sagrada Jr., Torero

CMLL (SUN) 07/13/2003 Arena Xochimilco, Xochimilco, Distrito Federal [RB]
1) Cósmico (indy) & Escorpión Dorado Jr. b Cobra Extreme & Tigre
2) Celestial & Príncipe Mágico b Caín & Mr. Guerrero
3) Éxtassis & Ultramán Jr. b Cholo I & Cholo II
4) Solar I, Súper Astro, Ultraman DQ Black Terry, José Luis Feliciano, Shu el Guerrero
5) Villano III, Villano IV, Villano IV b el Signo, Negro Navarro, Texano Jr.

AAA (SUN) 07/13/2003 Centro de Convenciones, Nogales, Sonora [La Magia del Ring 207]
1) ? & El Sonorense vs El Brazo & Mocho Cota
2) El Alebrije & Zorro vs Monsther & Mr. Águila
3) La Parka & Latin Lover vs Abismo Negro & Héctor Garza

AAA (SUN) 07/13/2003 Centro de Usos Multiples CUM, Hermosillo, Sonora
1) El Brazo, Héctor Garza, Mr. Águila vs El Alebrije, El Sonorense, Zorro
2) La Parka & Latin Lover vs Abismo Negro & Héctor Garza

CMLL, PROLLM (SUN) 07/13/2003 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México [luchablog photolog (2013-09-15 23.25.47), RB]
1) Ave Nocturna, Huizar, Storm b Kraven, Payasito, Rey de Corazones
2) Extraño, Macho II, Puma DQ Gold Star, Perro de Guerra, Ranger
3) Anticristo, Black Terry, Shu el Guerrero b Brazo de Oro, Negro Navarro, Último Vampiro
4) Scorpió Jr. & Zumbido DQ Justiciero & Kid Contreras

indy (SUN) 07/13/2003 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Cop Killer & Mr. Satán vs Blue Ángel & Invasor
2) Índio Wama Jr. & Lee Roy Jr. vs Boomerang & Índio Wama I [Relevos Increíbles]
3) Centella Azul I & Centella Azul Jr. vs Acuario & Black Trébol
4) Junior Halcón & Mano Negra vs As Rey & Espanto V

indy (SUN) 07/13/2003 Estacionamiento Torress, León, Guanajuato [La Magia del Ring 207]
1) Gallito Tapatío vs Tauro Salvaje
2) Aries, Dimension Espacial, Inmortal vs Bronco, Comando Ruso, Rey Saturno
3) Ángel Del Acero, Capitán Universo, Cíclope, Skud vs Bestia Negra, Extreme, Tiempo Negro, Zeus Rojo
4) Aéreo (Ciudad Juarez), Neutrón, Volcan vs Águila De Fuego, Diabólico, Violencia
5) Jaguar Blanco, Mil Máscaras, Ricky Marvin vs Asesino Negro, Gran Markus Jr., Irlandes

AAA (SUN) 07/13/2003 Feria del Pequeno Comercio, Saltillo, Coahuila [La Magia del Ring 207]
1) Chiva Rayada, Kevin, Vangelis vs Charly Manson, La Rata I, La Rata II

AAA (SUN) 07/13/2003 Tlaxiaco, Oaxaca [La Magia del Ring 207]
1) Cuervo & Ozz vs Mamba & Policeman
2) Fabi Apache & Mini Path Finder vs Espectrito I & La Chola
3) Alan, Billy Boy, Pegasso vs Ángel Mortal, Gallego, Mr. Cóndor
4) Canek, Coco Azul, Coco Negro vs Nygma, Pirata Morgan, Polvo de Estrellas

CMLL (MON) 07/14/2003 Arena Puebla [RB]
***Arena Puebla 50th Anniversary Show***
1) Akira & Legionario b Andros & Mr. Ráfaga
2) Ramstein, Sangre Azteca, Toro Bill Sr. b Asturiano, Centella de Oro, Sombra de Plata
3) Ángel Azteca, the Tiger, Tigre Rojo DQ Maniacop, Negro Navarro, Tarahumara
4) Averno, Crazy 33, Mephisto b Safari, Virus, Volador Jr.
5) Brazo de Plata, Mr. Niebla, Súper Parka DQ Emilio Charles Jr., Pierroth Jr., Takemura
6) Shocker b Máscara Año 2000 [hair]

AAA (MON) 07/14/2003 Palenque de la Feria, Irapuato, Guanajuato [La Magia del Ring 207]
1) Muerte Viviente I & Muerte Viviente II vs Dimension Espacial & Eclipse
2) Crazy Star & Virtual vs Astaroth & Crimen
3) La Parkita & Máscarita Sagrada vs Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
4) Electroshock & Lady Apache vs Chessman & Tiffany
5) La Parka & Latin Lover vs Héctor Garza & Pirata Morgan

AAA (MON) 07/14/2003 Palenque Expomex, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Miss Janeth & Rocky Marvin vs Martha Villalobos & Octagoncito
2) Charly Manson, Histeria, Mosco de la Merced vs ?, ??, ???
3) Pimpinela Escarlata, Rayman, Súper Caló vs ?, Cibernético, Leather Face

CMLL (TUE) 07/15/2003 Arena Coliseo [RB]
1) Brazo de Oro Jr. & Brazo de Plata Jr. b Messala & Súper Comando
2) Alan Stone, Chris Stone, Neutrón b Halcón Negro, Sangre Azteca, Valentin Mayo
3) Villano III & Villano IV b Scorpió Jr. & Takemura [torneo, quarterfinal]
4) Máscara Año 2000 & Universo 2000 b Ángel Azteca & Brazo de Plata [torneo, quarterfinal]
5) Blue Panther & Fuerza Guerrera b Ringo Mendoza & Tigre Blanco [torneo, quarterfinal]
6) Olímpico & Safari b Black Warrior & Veneno [torneo, quarterfinal]
7) Máscara Año 2000 & Universo 2000 b Villano III & Villano IV [torneo, semifinal]
8) Olímpico & Safari b Blue Panther & Fuerza Guerrera [torneo, semifinal]
9) Máscara Año 2000 & Universo 2000 b Olímpico & Safari [torneo, final]
10) Satánico b Atlantis

CMLL (WED) 07/16/2003 Arena Coliseo Acapulco, Acapulco, Guerrero [RB]
1) Skayde & Turbo b Black Thunder & Hooligan
2) Brazo de Oro, Impacto, Ludwig Star b Arkángel de la Muerte, Crazy 33, Guerrero del Futuro
3) Averno, Black Warrior, Súper Crazy b Olímpico, Sagrado, Volador Jr.
4) Rey Bucanero, Tarzan Boy, Último Guerrero b El Dandy, el Hijo del Perro Aguayo, Negro Casas

Page: 1 2

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-04-25 05:22

Return to Index