All: 2006-09

<-- 2006-08 --- 2006-10 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

LLF (FRI) 09/01/2006 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Princesa Yara vs La Bandida
2) La Chacala & Tsunami vs Patty Rey & Poly Star
3) Princesa Sugheit vs Reyna Azteca [2nd, LLF NAT]
4) Diana La Cazadora & La Mistica vs Flor de Loto & Tigres Del Norte

CMLL (FRI) 09/01/2006 Arena México
1) Tigre Blanco & Tigre Metálico b Artillero & Súper Comando
2) Felino, Máximo, Metro b Mephisto, Misterioso II, Sangre Azteca
3) Kenzo Suzuki, Pierroth, Universo 2000 b Hijo del Lizmark, La Máscara, Lizmark Sr. *
4) Místico b Negro Casas, Sagrado, Volador Jr., Damián 666, Mr. Águila, Averno, Alex Koslov [cibernetico, Leyenda de Plata, semifinal] *
Damian replaced Atlantis
5) el Hijo del Perro Aguayo, Héctor Garza, Terrible b Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Heavy Metal * HIJO DEL PERRO AGUAYO PRESENTA A SHOCKER COMO PERRO DEL MAL (posted by decadas80s90s2000)

indy (FRI) 09/01/2006 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Intermax vs Gangrena
2) Randuz & Thunder Boy vs Cinico & Clon
3) Scream, Tazmania, Viernes 13 vs Bengalí, Richochet, Thunder Mask
4) Extreme Tiger, Star Boy, Súper Astro vs La Familiz Mexicali
5) Arandú, Mortiz, TJ Boy vs Bestia Salvaje, Dr. Cerebro, Veneno

AAA (FRI) 09/01/2006 Coliseo Laguna, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Semental & Tony Rodríguez b Lobo del Aire & Máquina 27
2) Miss Janeth & Tiffany b Cinthia Moreno & Estrellita
3) Charly Manson & Fuerza Guerrera b Laredo Kid & Oriental
4) Dralion & Nightmare b Crazzy Boy, Perverso De Panama I, Perverso De Panama II, Psicosis
5) Crazzy Boy & Psicosis b Perverso De Panama I & Perverso De Panama II [mask]
6) Intocable & La Parka Jr. b Alan Stone & Chessman

AAA (FRI) 09/01/2006 Plaza de Toros, Ixtapaluca, Estado de México
1) Alacran Dorado & Escorpión Dorado Jr. vs Rey Hechicero & Soldado del Diablo
2) Máscarita Divina & Máscarita Sagrada 2000 vs Mini Charly Manson & Mini Psicosis
3) Fabi Apache & Josseline vs Miss Janeth & Rossy Moreno
4) El Brazo, El Elegido, Súper Porky vs Muerte Cibernetica, Scorpió Jr., Shocker

KAOZ (SAT) 09/02/2006 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Titania vs La Tigresa, Tsunami
2) Chico de Barrio vs Shakira, Rey Pantera, El Maligno
3) Titanic vs Iron, Voltaje Negro, Galactar
4) La Intrusa vs Orquídea Negra

indy (SAT) 09/02/2006 Auditorio Municipal Zocalo, Puebla, Puebla
1) Ángel Mágico & Impacto Chino vs Cobra Dorada & Dandy Siniestro
2) Asturiano, Black Tiger (Zocalo), Tigre Rojo vs Bobby Jack, Mr. Rafafa, Toro Bill Sr.
3) Shockercito & Último Dragóncito vs Pequeño Damian 666 & Pequeño Halloween
4) Coco Blanco, Coco Rojo, Coco Verde vs Carta Brava Jr., Cerebro Negro, Fantasma de la Ópera
5) Dr. Wagner Jr. & Místico vs Atlantis & Black Warrior

AAA Villalobos (SAT) 09/02/2006 Bodegon John F. Kennedy, El Chamizal, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Ricochet vs Kid Koala
2) La Pulga vs Súper Loco
3) X-Men vs Callejero
4) Sombra Vengadora & Súper Máscara vs Iluminadora & Transmetal
5) Big Mama, Buena Niña, Máscara De Oro Y Plata vs Cat Killer, Cindy Golpes, Disturbio
6) Máscara Divina & Súper Máscara vs Bobby Villalobos & Johnny Villalobos
7) ?, Martha Villalobos, Ogun vs Lady Warrior, Mini Cibernetico, Pentagon Black

indy (SAT) 09/02/2006 Club Deportivo Alianza, Torreón, Coahuila
1) Ave Azul II vs Capricornio
2) Ave Azul I & Former Lover vs Destroyer & Gringo Extrim
3) Bengalí & Pahtro vs Bestia & Potro Jr.
4) Ángel Dorado I & Enrique Vera vs Criminal & Sergio Romo Jr.

CMLL, ARROYO (SAT) 09/02/2006 Plaza de Toros San Juan, Atizapán de Zaragoza, Estado de México
1) Mr. Búho vs Cosaco Loco
2) Tiger Kid & Tigre Volador vs Sakura & Súper Colt
3) Lady Rose & Marcela vs Hiroka & Señora Muerte
4) Felino, Negro Casas, Virus vs Arkángel de la Muerte, El Dandy, Skrull

AAA, JUNIORS (SAT) 09/02/2006 Salón Zitácuaro, Zitácuaro, Michoacán
1) Chiva Rayada I & Chiva Rayada II vs Espantapájaros I & Espantapájaros II
2) Alan, Decnnis, Jesse vs Nygma, Picudo, Silver Cat
3) Lola González, Máscarita Divina, May Flowers vs La Hechicera, Mini Charly Manson (Chicago), Polvo de Estrellas
4) Shocker vs Muerte Cibernetica, Scorpió Jr.

indy (SAT) 09/02/2006 Tiendas Radar, Querétaro, Querétaro
1) Ángelus & Black Maravilla vs Mr. Diabolic & Mr. Power
2) Gamo Negro & Mini Diabolic vs Drama 2000 & Exterminador
3) Diosa Maya & Lady Warrior vs Estrella De Fuego & Linda Star
4) Negro Campos & Oficial Fierro vs Cripta & Sepulcro

RXLL (SAT) 09/02/2006 Universidad, Guadalajara, Jalisco
1) Hego Boy I & Hego Boy II b Phoenix Star & Zokre
2) Turbo b X-Fly, Shiryu Dragón, Akuma, Flash, ?
3) Lacey b Nic Grimes
4) Extreme Tiger b Mortiz
5) ? & ?? b ??? & ????
6) Flash II & Tropico b Aaron Aguilra & Kaos
7) Ron Killings b Bobby Lee Jr.
8) Vampiro b X-Pac Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)

indy (SUN) 09/03/2006 Arena Aficion
1) Millenium & Yelmo 2000 vs Diávolo & King Black
2) Andy Robles, Colmillo Blanco, Krypton vs Demonio Star, La Krysys, Tigerman
3) Zoom Driver vs Súper Tauro [? IC]
4) Tony Boy vs Mensajero de la Muerte

CMLL (SUN) 09/03/2006 Arena Coliseo
1) Pequeño Violencia & Pierrothito b Bracito de Oro & Pequeño Olímpico
2) India Sioux, Lady Apache, Princesa Blanca b Amapola, La Nazi, Rosa Negra *
3) Brazo de Oro, Metro, Virus b Mr. México, Ohara, Shigeo Okumura * Brazo de Oro, Metro, Virus vs Mr. México, Ohara, Shigeo Okumura (posted by thecubsfan)
4) Felino, Sagrado, Satánico b Alex Koslov, Eclipse, Olímpico * *
5) Heavy Metal, Místico, Negro Casas b Averno, Black Warrior, Mephisto * Heavy Metal, Místico, Negro Casas vs Averno, Black Warrior, Mephisto (posted by thecubsfan)

CMLL (SUN) 09/03/2006 Arena Coliseo Guadalajara
1) Estrella de Jalisco & Golden b Flama & Impostor
2) Sahori & Silueta b Atenea & Medussa
3) El Lider, Gallo, Máscara Púrpura DQ Hombre Sin Nombre (Safari), Maléfico, Mr. Trueno *
4) Hiroka © b Marcela [CMLL WOMEN] *
5) Máscara Año 2000, Misterioso II, Universo 2000 b Hijo del Lizmark, Lizmark Sr., Volador Jr. *
6) Ántrax b Depredador (Guadalajara) [hair] *

AAA (SUN) 09/03/2006 Arena Coliseo Monterrey
1) Sexy King & The Mummy b Apolo Negro & Mercurio
2) Black Diamond, Medico, Rey Infernal b Ángel Del Amor, Rey Infernal, Virtual X
3) La Parkita & Octagoncito b Mini Abismo Negro & Mini Psicosis
4) Mocho Cota, Orius, Sangre Chicana b Ben Hur, Centurión Negro, Monje Negro Jr. [rs]
5) Ben Hur L Monje Negro Jr., Centurión Negro [hair]
6) Abismo Negro, Cirujano, Pirata Morgan b Corazón de Barrio, El Alebrije, El Brazo

indy (SUN) 09/03/2006 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon 2006-09-03]
1) ? vs ??
2) Araña Cibernetica & Araña del Futuro vs Flecha Veloz & V-57
3) Apóstol Jr., As Rey, Chamuco Treviño vs Gran Jefe I, Gran Jefe II, Gran Jefe III
4) Flor Metálica & Gatubela vs Corinthian & Princesa Dorada

IWRG (SUN) 09/03/2006 Arena Naucalpan
1) Golem b Black Dragón
2) Belcebú & Comando Mega b Gran Cuchillo & Platino
3) Avisman, Paramedico, Sicario DQ Ángelus, Divino, Kung Fu Jr.
4) Fabián el Gitano, Panterita, Tony Rivera b Cyborg, Enfermero Jr., Xibalva
5) Pantera, Sicodélico Jr., Solar I DQ Head Hunter I, Pierroth, Shigeo Okumura

IWRG (SUN) 09/03/2006 Arena Neza
1) Comando Gama b Red Bull
2) Cibelius & Tiger Kid b Black Stone & Súper Camaleón
3) Ave Fénix, Black Shadow Jr., Robotman b Bacteria, Hormiga, Mosca
4) Halcón Salvaje, Hombre Araña, Suicida b Black Jaguar, Dr. Cerebro, Puma
5) Heavy Metal, Negro Casas, Sagrado b Diesel, Nitro, Olímpico

CMLL (SUN) 09/03/2006 Arena Progreso, Guadalajara, Jalisco
1) Tortuguillo Karatekas vs Tortugas Mutantes
2) Batman, Hombre Arena, Superman vs Luis Cirio, Manny Cirio, Tony Cirio
3) El Hijo del Solitario, Máximo, Místico vs Black Warrior, Loco Max, Olímpico

indy (SUN) 09/03/2006 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Amenaza Oriental & Fuy Boiy vs Niebla Negra I & Niebla Negra I
2) Dragón Mágico & Dragón Rojo Jr. vs Tormenta I & Tormenta II
3) Exotico Pena & Golden Bull vs Alegria & Hijo De Araña De Oro
4) Black Lancer & Magic Tiger vs Espiral Negro & Jocker
5) Araña De Oro Jr., Dinámico II, Kato Kung Lee II vs Dalia Negra, Flanagan, Killer Machine

indy (SUN) 09/03/2006 Arena Solidaridad
1) Arkángel (M) & Lasser King b Barrabas & Venganza
2) Dranzer, Eclipse (M), Scravos b Ángel Dorado Jr., Hunter Jr., Pegasso
3) Halcón Militar, Mongol Chino Jr., Venum b Gato Volador, Nacho Libre, Silver Star
4) Apolo Estrada & Estrella Dorada Jr. b Diluvio Negro I & Diluvio Negro II [AAA NORTH TAG]
5) Dr. Wagner Jr., Silver King, Soberano Jr. b Sangre Azteca, Sergio Romo Jr., Terrible

indy (SUN) 09/03/2006 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) As De Oros & Coraje vs Trauma I & Trauma II
2) Máscarita Año 2000 & Mini Hombre Araña vs Mini Head Hunter I & Mini Head Hunter II
3) Águila Negra, Enigma, Marques Jr. vs Black Jaguar, Jaque Mate II, Kido
4) Cachorro Mendoza, Justiciero, Magnífico vs Dr. Cerebro, Jaque Mate, Shu el Guerrero

indy (SUN) 09/03/2006 Deportivo La Nueva Moctezuma, Monterrey, Nuevo León
1) Sombra del Ring vs Beto Alcala
2) Mitzunori vs Bright Star
3) Rey Hechicero vs Androide
4) Espanto Jr. & Karonte vs Panthro & Tigre Universitario

indy (SUN) 09/03/2006 Deportivo Los Soberanos, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon 2006-09-03]
1) Fugitivo & Zagú vs Corsario Rojo & Silver Boy
2) Cadete Del Atlántida, Insólito, Lobo del Aire vs Brack Man, Guerrillero, Rey Sagitario
3) Depredador & Semental vs Espacial & King Lagunero
4) Oso Negro Jr., Soberano Jr., Tony Rodríguez vs Ministro de la Muerte I, Ministro de la Muerte II, Ministro De La Muerte III

indy (SUN) 09/03/2006 Lambada Night Club, Reynosa, Tamaulipas
1) Faraón, Latino Heat, Misterio Latino vs Dakota, Loco Ruiz, Yoka I
2) Dr. Wagner Jr. & Silver King vs Sangre Azteca & Terrible

CMLL (SUN) 09/03/2006 Pista la Estrella, Chimalhuacán, Estado de México
1) Emperador & Máscara Negra vs Damian el Inmortal & Maravilla De Chimalhuacan
2) Destroyer, Flecha, Ramstein vs Estruendo, Skar, Sombra de Plata
3) Luna Mágica & Princesa Blanca vs Amapola & Rosa Negra
4) Felino, La Máscara, Texano Jr. vs Arkángel de la Muerte, el Hijo del Pierroth, Emilio Charles Jr.
5) Heavy Metal & Místico vs Black Warrior & Tarzan Boy

indy (SUN) 09/03/2006 Plaza de Toros Salvador Barrera, Ciudad Lerdo, Durango [El Siglo de Torreon 2006-09-03]
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) Flor Metálica & Gatubela vs Corinthian & Princesa Dorada
4) Gran Markus, Gran Markus III, Hijo de Gran Markus, Sexy Libra vs Cóndor de Oro, Flecha Veloz, Indomable, Sexy Piscis

AAA TV (SUN) 09/03/2006 Plaza de Toros, Tula, Hidalgo [RobViper (Music Video)]
1) Estrellita, Máscarita Divina, Pimpinela Escarlata b Mini Charly Manson, Polvo de Estrellas, Tiffany *
2) Gran Apache b Rey Cometa [torneo, semifinal, dream] *
3) Laredo Kid b Pesadilla [torneo, semifinal, dream] *
4) Kaoma Jr. b Chiva Rayada I [torneo, semifinal, dream] *
5) Cuervo, Escoria, Ozz b El Elegido, Oriental, Zorro *
6) Scorpió Jr. b Súper Porky [bull terrier] *
7) Intocable, La Parka Jr., Octagón b Charly Manson, Chessman, Muerte Cibernetica *

indy (SUN) 09/03/2006 Poliforum Zamna, Mérida, Yucatán
1) Anubis & Estrella De Fuego b Ángel Infernal & Fuego Infernal
2) Amenaza Rojo & Angelito Vengador b Haragan & Imperio Dorado
3) Halcón Rojo, Halcón Rojo Jr., Lobo Salvaje b Súper Muñeco, Súper Pinocho, Súper Ratón
4) El Hijo del Solitario & Huracán Ramírez b Fuego Infernal & Villano III
5) Atlantis, Blue Demon Jr., Último Guerrero b Blue Panther, El Hijo Del Santo, Rayo de Jalisco Jr.

CMLL (SUN) 09/03/2006 Tamaulipas
1) Farason, Latino Heat, Misterio Latino vs Dakota, Loco Ruiz, Yoka I
2) Dr. Wagner Jr. & Silver King vs Sangre Azteca & Terrible

indy (SUN) 09/03/2006 WFS Arena de Aztahuacan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Águila Tapada & Ahijado Del Diablo vs Pinolillo & Valentino XXI
2) Darko Day & Payasito Cocolin vs Aguilita Misteriosa & Ángel Imperial
3) Ahijado de la Muerte & Masti vs Gulliver & Mimo
4) Dinomiun, Goku, Rayo De Fuego vs Ángel Exterminador, Payaso Cocolin, Payaso Cocolin I
5) Tigre Blanco, Tigre Metálico, Vagabundo Jr. vs Bestia Magnifica, Dr. OBorman Jr. II, Dr. X

CMLL (MON) 09/04/2006 Arena Puebla
1) Fuerza Tiger & Murciélago b Iron & King Jaguar
2) Fuerza Chicana, Karisma, Toro Bill Jr. b Blue Center, Centella de Oro, Zigma
3) Batman, Kazuchika Okada, Sagrado b Bobby Jack, Ohara, Yankee Star
4) Heavy Metal, La Máscara, Rey Bucanero, Último Dragón DQ Atlantis, Eclipse, Olímpico, Último Guerrero
5) Black Warrior © b Místico [NWA MIDDLE]

AAA (MON) 09/04/2006 Domo de la Feria, León, Guanajuato
1) Billy Boy, Bobby Lee, Decnnis, Skud DQ Gran Apache, Krimen, Mike Aguirre, Mr. Cóndor
2) Laredo Kid, Rey Cometa, Súper Fly DQ Cuervo, Espíritu, Ozz
3) El Elegido & Súper Porky b Abismo Negro & Chessman

CMLL (TUE) 09/05/2006 Arena Aficion
1) Despiadado, Gigante Epidemia, La Chona, Medics I vs Arenita, Chico Che, Gato Negro, Rey Mariscal
2) La Máscara, Tony Boy, Último Dragón vs Mensajero de la Muerte, Olímpico, Sangre Azteca
3) Silver King vs El Hijo del Solitario [trofeo Brazo de Oro]

CMLL (TUE) 09/05/2006 Arena Coliseo
0) Bacteria & Cheneque b Antares & Goku
1) Astro Boy & Súper Nova b Pólvora & Vaquero
2) Leono, Sensei, Starman b Artillero, Jeque, Súper Comando
3) Arkángel de la Muerte, Hooligan, Nitro b Pantera, Tigre Metálico, Tony Rivera
4) Alex Koslov, Pierroth, Shigeo Okumura b Felino, Metro, Satánico
5) Atlantis, Averno, Mephisto b Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Heavy Metal

CMLL (TUE) 09/05/2006 Arena Coliseo Guadalajara
1) Rey Trueno b Thunder Boy
2) Exterminador b Destroyer (Guadalajara)
3) Güero Loco b Nube Roja
4) Marcela & Sahori b Hiroka & Medussa
5) Máscara Púrpura & Volador Jr. b Hombre Sin Nombre (Safari) & Misterioso II
6) Máscara Año 2000 & Universo 2000 b Hijo del Lizmark & Sagrado

Juba (TUE) 09/05/2006 Arena Juba, Reynosa, Tamaulipas
1) Rocker Boy b Guerrero Del Camino
2) Black Star & Maldición b Luminoso & Misterio Negro
3) El Ángel, El Bufalo, Latin Boiler b Dakota, Nacho Zapata, Titanic
4) Pimpinela Escarlata b Imagen I
5) Antifaz del Norte & Hator b Asterisco & Chamaco Ortiz and Corazón de Barrio & Estrella Dorada Jr.

CMLL (TUE) 09/05/2006 Arena Querétaro
1) Dr. Karonte b Lince
2) Drabek I & Drabek II b Fuego Latino & Zain
3) Ursus & Virus b Loco Max & Makabro
4) Villano III, Villano IV, Villano V b el Signo, Negro Navarro, Texano Jr.
5) Black Warrior & Último Guerrero b Máximo & Místico

AAA (TUE) 09/05/2006 Campo Esfuerzo Obrero, Ciudad Mendoza, Veracruz
1) Errante Blanco & Halcón Latino b Kripton & Silver Kiss
2) Black Korso & Tormento Negro b Aerostar & Caballero Negro
3) Máscarita Sagrada 2000 & Octagoncito b Mini Chessman & Mini Ozz
4) El Alebrije, el Ángel, Oriental b Alan Stone, Monsther, Scorpió Jr.
5) Charly Manson, Chessman, Muerte Cibernetica b La Parka Jr., Máscara Sagrada, Octagón

AULL (WED) 09/06/2006 Arena Lopez Mateos
1) Cicloncito Ramírez & Hormiga Atómica b Pequeño Demonio & Pequeño Rebelde
2) Súper Nova b Psicópata [AULL Light, torneo, quarterfinal] AULL Lightweight Title Tournament (Quarterfinals) (posted by Rob Viper)
3) Sádico b Tortuguillo Ninja III [AULL Light, torneo, quarterfinal] AULL Lightweight Title Tournament (Quarterfinals) (posted by Rob Viper)
4) Krimen b Gato Karateka [AULL Light, torneo, quarterfinal] AULL Lightweight Title Tournament (Quarterfinals) (posted by Rob Viper)
5) Terry 2000 b Digital [AULL Light, torneo, quarterfinal] AULL Lightweight Title Tournament (Quarterfinals) (posted by Rob Viper)
6) Sádico b Súper Nova [AULL Light, torneo, semifinal] AULL Lightweight Title Tournament (Semi-Finals) (posted by Rob Viper)
7) Terry 2000 b Krimen [AULL Light, torneo, semifinal] AULL Lightweight Title Tournament (Semi-Finals) (posted by Rob Viper)
8) Dr. Wagner Jr., Místico, Rey Bucanero DQ Atlantis, Black Warrior, Último Guerrero

indy (THU) 09/07/2006 Arena Aficion
1) Despiadado vs Colmillo Blanco
2) Amapola & Hiroka vs India Sioux & Lady Apache
3) La Máscara & Máximo vs Averno & Mephisto
4) Dr. Wagner Jr., Místico, Rey Bucanero vs Atlantis, Black Warrior, Último Guerrero

IWRG (THU) 09/07/2006 Arena Naucalpan
1) Red Bull vs Rey Estruendo
2) Antaris & Platino vs Comando Gama & Comando Mega
3) Ave Fénix, Free Lance, Tiger Kid vs Cyborg, Macabro, Xibalva
4) Felino, Pantera, Texano Jr. vs Fantasma de la Ópera, Masada, Shigeo Okumura
5) Máscara Sagrada, Ramsés, Shocker vs Misterioso II, Olímpico, Veneno

indy (THU) 09/07/2006 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) Imperio Negro I & Insólito vs Averno & Venum
2) Lee Roy Jr. & Súper Punk vs Áspid & Diamante Negro
3) Ángel Azteca Jr., Piloto Suicida, Sexy Piscis vs Extreme Sichter, La Amenaza, Mr. Guerrero
Angel Azteca Jr.'s debut in the building
4) Brillante Jr. b Camorra [mask]
listed as a Brillante win

LLF (FRI) 09/08/2006 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Titania vs La Bandida
2) La Justiciera vs Poly Star
3) La Chacala vs Patty Rey
4) Princesa Yara vs American Angel
5) La Mistica vs Tigresa Del Norte
6) Diana La Cazadora vs Flor de Loto

CMLL (FRI) 09/08/2006 Arena México
1) Texano Jr. & Trueno b Apocalipsis & Ramstein
2) India Sioux, Lady Apache, Marcela b Hiroka, Medussa, Rosa Negra
3) Averno, Eclipse, Mephisto b Blue Panther, La Máscara, Sagrado *
4) Atlantis, Kenzo Suzuki, Último Guerrero b Dr. Wagner Jr., Rey Bucanero, Último Dragón * ÚLTIMO DRAGÓN,DR WAGNER,REY BUCANERO VS ATLANTIS,ÚLTIMO GUERRERO KENZO 2006 (posted by decadas80s90s2000) Dr. Wagner Jr., Rey Bucanero, Último Dragón vs Atlantis, Kenzo Suzuki, Último Guerrero (posted by thecubsfan)
5) el Hijo del Perro Aguayo, Mr. Águila, Shocker b Heavy Metal, Hijo del Lizmark, Negro Casas * HIJO DEL PERRO,SHOCKER,MR ÁGUILA VS HIJO DE LIZMARK,NEGRO CASAS,HEAVY METAL  2006 (posted by decadas80s90s2000)
6) Místico b Black Warrior [Leyenda de Plata, semifinal] *

BAJA (FRI) 09/08/2006 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Galeno & Gigante Blanco b Phantom & Súper Treus
2) Wama & Yarak b Dragón Yakuza & Spyder Black
3) Hijo de Kendo & Thunder Mask NC Pandillero I & Pandillero II
4) Depredador (TJ), Fobia, Infierno b Diamantina, El Ángel, Rubi Gardenia
5) Ángel Blanco Jr., Blue Demon Jr., Súper Parka b El Hijo de Rey Misterio, Rayman, Rey Misterio Sr.

AAA (FRI) 09/08/2006 Salon Zapotitlan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Crazy Boy, el Ángel, Psicosis vs Cuervo, Escoria, Ozz
2) ?, El Brazo, Gronda II vs ?, Electroshock, Histeria

indy (SAT) 09/09/2006 Arena Bodegon, El Chamizal, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Rayito Xtreme b Asesino
2) Anarquista & Chicano b Kidman & Tormenta Oriental
3) Boca Negra & Pandillero b Dragón & Pakal
4) Black Thunder, Trauma I, Trauma II b Fantasma Jr., Samba, Turbo
5) Black Terry, Negro Navarro, Shu el Guerrero b El Dandy, El Fantasma, Solar I

indy (SAT) 09/09/2006 Arena Lite de Río Bravo, Río Bravo, Tamaulipas
1) Potro Salvaje vs Dante
2) Esqueleto Bailarin & Guerrillero Jr. vs Colmillo Blanco & Etreus
3) Yamazaki vs Callejero
4) Payaso Del Norte 3 & Sexy Star vs Súper Galáctico & Vampiro Casanova
5) Máscarita Sagrada & Octagoncito (original) vs Bracito De Plata & Pentagoncito BLack

CMLL (SAT) 09/09/2006 Arena Xochimilco, Xochimilco, Distrito Federal
1) Gatillero & Messala b Súper Nova & Valiente
2) Pequeño Damian 666 & Pequeño Halloween b Mini Fantasy & Último Dragóncito
3) Hijo del Lizmark & Último Dragón b Averno & Mephisto
4) Felino, Heavy Metal, Negro Casas b Damián 666, Mr. Águila, Terrible

AAA (SAT) 09/09/2006 Auditorio Municipal, San José Iturbide, Guanajuato
1) Ángel Mortal, Big Boy, Mr. Cóndor vs Águila Leones, Jesse, JJ
2) Máscarita Sagrada 2000 & Octagoncito vs Mini Charly Manson & Mini Chessman
3) El Alebrije & Súper Porky vs Abismo Negro & Electroshock

Page: 1 2 3 4

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-08-21 05:29

Return to Index