All: 2006-10

<-- 2006-09 --- 2006-11 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

indy (SUN) 10/01/2006 Arena Aficion
1) King Black vs Diávolo
2) Blue Prince I & Blue Prince II vs Súper Tauro & Tigreman
3) Lord Fighter & Rey Mariscal vs Despiadado & Furia Extreme
4) Blue Prince III, Huracán Ramírez, Huracán Ramírez Jr. vs Hannibal, Jaque Mate Jr., La Chona

CMLL (SUN) 10/01/2006 Arena Coliseo
1) Molotov & Valiente b Súper Comando & Zayco
2) Arkángel de la Muerte, Hooligan, Mr. México b Oro II, Tigre Blanco, Tigre Metálico * Oro II, Tigre Blanco, Tigre Metálico vs Arkangel de la Muerte, Hooligan, Mr. México (posted by thecubsfan)
3) Hombre Sin Nombre (Safari), Misterioso II, Sangre Azteca b La Máscara, Pantera, Virus *
4) Averno, Emilio Charles Jr., Mephisto b Lizmark Sr., Máximo, Volador Jr. * Lizmark Sr., Máximo, Volador Jr. vs Averno, Emilio Charles Jr., Mephisto (posted by thecubsfan)
5) Blue Panther, Místico, Negro Casas DQ Atlantis, Black Warrior, Universo 2000 * UNIVERSO 2000 ,BLACK WARRIOR SIN MASCARA POR PRIMERA VEZ SE PRESENTA VS MISTICO,BLUE PANTHER 2006 (posted by decadas80s90s2000)

ACOSTA (SUN) 10/01/2006 Arena Coliseo Cordobés, Córdoba, Veracruz
1) Ángel Del Futuro, Laredo Kid, Rey Cometa vs Ángel Mortal, El Cholo (Laguna), Gallego
2) Máscarita Divina & Máscarita Sagrada vs Mini Ozz & Rocky Marvin
3) El Elegido & Juventud Guerrera vs Electroshock & Pimpinela Escarlata

AAA (SUN) 10/01/2006 Arena Coliseo Cordobés, Córdoba, Veracruz
1) Ángel Del Futuro, Laredo Kid, Rey Cometa vs Ángel Mortal, El Cholo (Laguna), Gallego
2) Máscarita Divina & Máscarita Sagrada 2000 vs Mini Ozz & Rocky Marvin
3) El Elegido & Juventud Guerrera vs Electroshock & Pimpinela Escarlata

CMLL (SUN) 10/01/2006 Arena Coliseo Guadalajara
1) Estrella de Jalisco b Fraile de la Muerte
2) Carlo Roggi & Golden b Depredador (Guadalajara) & Valentin Mayo
3) Conflictus & Súper Máquina b Gallo & Tony Rivera *
4) Metro & Stuka Jr. b el Hijo del Pierroth & Toxico (GDL) *
5) Dr. Wagner Jr., Hijo del Lizmark, Rayman b Olímpico, Pierroth, Tarzan Boy *
6) Rey Bucanero © b Último Guerrero [CMLL LH] *

AAA (SUN) 10/01/2006 Arena Coliseo Monterrey
1) Panterita Del Ring II & Rey Imagen vs Kaotico & Mercurio
2) Karis, Orus, The Mummy vs Apolo Negro I, Ben Hur, Black Diamond
3) Ángel Del Amor, Chiva Rayada I, May Flowers vs Chiva Rayada II, Medico, Polvo de Estrellas
4) La Fiera, Mocho Cota, Sangre Chicana vs Cirujano, Guerrero Negro Jr., Rey Infernal [bull terrier captains]
5) Brazo de Plata, Corazón de Barrio, El Brazo vs Alan Stone, Muerte Cibernetica, Zumbido

indy (SUN) 10/01/2006 Arena Coliseo Reynosa, Reynosa, Tamaulipas
1) Asterisco b Zeus
2) Buffalo & Chamaco Ortiz b Black Star & Luminoso
3) Dakota & Turok b Rey Patriota & Súper Boy
4) Asterisco & Enrique Vera b Halcón de Oro & Nacho Zapata
5) Canek Jr., Imagen I, Yuma b Estrella Dorada, Shocker, Súper Parka

indy (SUN) 10/01/2006 Arena el Halcon, Monterrey, Nuevo León
1) Mitsunori vs Androide, Ricochet, Black Xtreme, ?, ??, ???, ???? [mask, hair]
2) Chuy Escobedo Jr. vs Macabro [seconds hair]

indy (SUN) 10/01/2006 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon 2006-10-01]
1) Guerrero & Puertorriqueño vs Índio Chirikawa Jr. & X-Men
2) Oso Negro & Vaquero Salazar vs Espacial & Insólito
3) El Ranchero, Sexy Libra, Sexy Piscis vs Caballero Halcón, Leopardo Negro, Súper Star

IWRG (SUN) 10/01/2006 Arena Naucalpan
1) Golem & Platino b Belcebú & Black Danger
2) Paramedico & Ultra Mega b Halcón Salvaje & Red Bull
3) Fantasma de la Ópera, Loco Max, Macho II b Freelance, Star Boy, Tiger Kid
4) Cerebro Negro, Felino, Solar I DQ El Hijo del Diablo, Máscara Año 2000 Jr., Pierroth II
5) Black Warrior, Canek, Pentagon Black b Dos Caras Jr., Místico, Mr. Niebla

IWRG (SUN) 10/01/2006 Arena Neza
1) Antaris vs Vampiro Metálico
2) Ave Fénix & Tiger Kid vs Bacteria & Black Stone *
3) Astro Boy, Mágico (Monterrey), Sagrado vs Cyborg, Pentagon Black, Xibalva *
4) Misterioso II vs Negro Casas, Veneno, Pantera © [hair, mask, IWRG IC WELTER] *
5) Místico vs Black Warrior © [NWA MIDDLE] *

indy (SUN) 10/01/2006 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon 2006-10-01]
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) Araña Negra, El Mago I, Imperio Negro vs Black Rock, Nébula, Sexy Jolett
4) Cavernario Galindo, La Máscara, Necropsia vs Áspid, El Tackle, Indomable

indy (SUN) 10/01/2006 Arena Pinkusky, Campeche, Campeche
1) Espíritu Maya vs Captian America
2) Ángel Celestial vs Sangre Latina
3) Gavilán & Saeta Del Ring vs Cobraman & Imperio Dorado
4) Demonio Rojo, Mecanico Infernal, Pinkusky Jr. vs Halcón Rojo, Halcón Rojo Jr., Lobo Salvaje

indy (SUN) 10/01/2006 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Dr. Gama & Roger vs Guererito De La Sombra & Rayo Del Misterio
2) Artillero & Bam Bam vs Black King & Tormento Negro
3) Inexes & Mixteco Jr. vs Arkanos & Mike Tiger [super libre]
4) HIjo De Araña De Oro & Súper Celeste vs Chaman & Kid Star
5) Araña De Oro Jr., Chac-Mol, Excalibur vs Ángel Negro, Barba Negra, Rey Lobo

indy (SUN) 10/01/2006 Arena Solidaridad
1) Criminal & Norteño vs Coco Rayado & Zulu
2) Ángel Dorado Jr., Diana La Cazadora, Hunter vs Halcón Militar, Poly Star, Venum
3) Orientale I & Orientale II vs Gato Volador & Silver Star
4) Mongo Chino Jr., Shigeo Okumura, Texano Jr. vs Aoolo Estrada Jr., Chucho Mar Jr., Estrella Dorada Jr.
5) Diluvio Negro I, Diluvio Negro II, Shocker vs Ramsés, Sergio Romo Jr., Súper Parka

indy (SUN) 10/01/2006 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Águila Guerrera, Ave Nocturna, Wizard vs Cazador, Hermano Niebla I, Terrorista
2) Coraje, Osiris, Storm vs Alarido Nocturno, Rudy Garduño, Tiger Kid
3) Yakuza vs XPanther [ANL]
4) Celta King, Máximo, Volador Jr. vs Black Terry, Magnífico, Shu el Guerrero
5) Felino & Justiciero vs Atlantis & Jaque Mate

indy (SUN) 10/01/2006 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon 2006-10-01]
1) Black Boy & Fantástico III vs Fugitivo & Zaga
2) Blue Rocket, Bumerang, Junior Halcón vs Araña del Futuro, Gran Jefe II, Gran Jefe Jr.
3) Lee Roy Jr. vs Rey Halcón, Vigilante

AAA Villalobos (SUN) 10/01/2006 Plaza Portatil, Centro Historico, Tepeaca, Puebla
1) Máscara De Oro Y Plata, Rey Dorado, Shika vs Heavy, Iluminado, Transmetal
2) Linda Star & Luna Mágica vs Cat Killer & Lady Metal
3) La Parkita & Octagoncito vs Mini Juventud Guerrera & Pentagoncito
4) Súper Muñeco, Súper Pinocho, Súper Ratón vs Bam Bam, Bobby Villalobos, Johnny Villalobos
5) ?, El Dandy, El Hijo Del Santo vs Blue Demon Jr., el Signo, Negro Navarro

PYCV (SUN) 10/01/2006 Poliforum Zamna, Mérida, Yucatán
1) Mutante & Panther Boy Jr. b Black Poison & Súper Boy
2) Corsario Jr. & Mensajero del Diablo b Corazón Roquero & Vaqureo De Oro
3) Exterminador, Lazzerman, Mortal Kombat b Chupacabra, Dr. Siniestro, Rebelde Punk [quarterfinal, PYCV TRIOS, #1 Contenders]
4) Máscara Púrpura, Silver King, Suicida b Blade, Máscara Año 2000, Terrible
5) Satánico b Veneno [super libre]
6) Dark Angel & Diana La Cazadora b La Nazi & Princesa Sugheit [hair]

AAA (MON) 10/02/2006 Arena Cuatro Caminos, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Chiva Rayada I, Chiva Rayada II, Insólito vs Black Mamba, Danger (AAA), Ministro
2) May Flowers, Pimpinela Escarlata, Polvo de Estrellas vs Rió Bravo, Sergio Romo Jr., Tito Santana II
3) Hombre Sin Miedo vs Escorpión Negro Jr.
4) Intocable, La Fiera, Sangre Chicana vs Alan Stone, Hator, Zumbido

CMLL (MON) 10/02/2006 Arena Puebla
1) Blue Center, Forajido, Iron b Fuerza Tiger, Mr. Ráfaga, Murciélago
2) Asturiano, Blue Center, Legionario b Ares, Bobby Jack, Siki Ozama Jr.
3) Black Tiger (Puebla), Máscara Púrpura, Texano Jr. b Fuerza Chicana, Maniacop, Skándalo
4) Felino, La Máscara, Sagrado b Alex Koslov, Misterioso II, Terrible
5) Místico & Negro Casas DQ Black Warrior & Último Guerrero

CMLL (TUE) 10/03/2006 Arena Aficion
1) Súper Tauro vs Blue Prince I
2) Arenita, El Exótico, Tony Boy vs Furia Extreme, Halcón Dorado, Loco Max
3) Tigre Blanco & Tigre Metálico vs Kraken & Nitro
4) Shocker & Volador Jr. vs Halloween & Mr. Águila

CMLL (TUE) 10/03/2006 Arena Coliseo
1) Flash & Súper Nova b Pólvora & Vaquero
2) Danger, Trueno, Valiente DQ Apocalipsis, Ramstein, Zayco
3) Fabián el Gitano, Leono, Texano Jr. b Arkángel de la Muerte, Dr. X, Shigeo Okumura
4) Emilio Charles Jr., Máscara Año 2000, Universo 2000 b Lizmark Sr., Sagrado, Satánico
5) Blue Panther, Heavy Metal, Sagrado DQ Atlantis, Misterioso II, Último Guerrero

CMLL (TUE) 10/03/2006 Arena Coliseo Guadalajara
1) Flama b Neón
2) Metal Blanco b Rey Trueno
3) Évola b Infierno
4) Conflictus b Gallo
5) el Hijo del Pierroth, Máscara Mágica, Pierroth b El Lider, Stuka Jr., Tony Rivera
6) Olímpico & Tarzan Boy b Dr. Wagner Jr. & Metro

indy (TUE) 10/03/2006 Arena Coliseo Monterrey
1) Pajaro Loco I & Pajaro Loco II vs Chico de Barrio & Rafles
2) Burrito, Corazón Adicto, Hollywood vs Ángel Negro, Burrico, Toro Blanco
3) Chacos, Chamaco Maravilla Jr., King Space vs Ejecutor, Granadero, Red Flamer
4) Vudu © vs Black Sabath [FILL SH]
5) Dulce Poly & Humberto Garza Jr. vs ? & Pancho Tequila
6) Konnan Big vs Vagabundo [seconds hair]

AAA JUBA (TUE) 10/03/2006 Arena Juba, Reynosa, Tamaulipas
1) Rey del Camino b ?
2) Black Star & Misterio Negro b El Bufalo & El Patriota
3) Maldición, Rey del Camino, Titan b Chamaco Ortiz, Chiva Rayada I, Chiva Rayada II
4) Alan Stone & Zumbido b El Brazo & Pimpinela Escarlata
5) Corazón de Barrio b Hator [UWF MIDDLE]

AAA TV (WED) 10/04/2006 Auditorio Miguel Barragan, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Máscarita Divina, Máscarita Sagrada 2000, Octagoncito b Mini Abismo Negro, Mini Charly Manson, Mini Psicosis * * Oct2006 Minis (posted by LuchaLibreDeMexico)
2) Crazy Boy, Joe Lider, Psicosis II b Alan, Billy Boy, Decnnis * *
3) Abismo Negro, Antifaz del Norte, Charly Manson, Histeria b Cuervo, Escoria, Espíritu, Ozz * *
4) El Elegido, Intocable, Oriental, Zorro b Alan Stone, Hator, Scorpió Jr., Zumbido * *
5) Brazo de Plata, La Parka Jr., Octagón b Chessman, Konnan, Muerte Cibernetica * *

AAA Villalobos (WED) 10/04/2006 Reninto Ferial, San Miguel de Allende, Guanajuato
1) Big Mama, Pulga, Ricochet vs Espia Jr., La Rebelde, Súper Loco
2) Máscara Divina, Shika, Súper Máscara vs Heavy, Iluminado, Transmetal
3) Dragóncito, La Parkita, Máscarita Divina vs Mini Arkángel, Mini Cibernetico, Mini Electro Shock
4) Diosa Maya, Linda Star, Martha Villalobos vs La Colombiana, La Hechicera, Lady Warrior
5) Rey Vampiro, Sombra Vengadora, Súper Brazo vs Johnny Villalobos, Pentagon Black, Pirata Morgan Jr.

IWRG (THU) 10/05/2006 Arena Naucalpan
1) Brazo Jr. b Black Jaguar
2) Ave Fénix & Gran Cuchillo b Black Jaguar & Black Stone *
3) Astro Boy, Freelance, Tony Rivera b Black Terry, Fantasma de la Ópera, Makabro Jr. *
4) El Fantasma, Fabián el Gitano, Fantasma Jr. DQ Head Hunter I, Head Hunter II, Veneno *
5) Mr. Niebla, Pantera, Volador Jr. DQ Nitro, Pentagon Black, Shigeo Okumura *

CMLL , DIPP (THU) 10/05/2006 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) El Mago & Flashman vs Black Rock & Fuego
2) Dorado Jr. & Espacial vs Oso Negro Jr. & Semental
3) Araña Cibernetica, Araña del Futuro, Hijo del Soberano vs Súper Leopardo, Súper Star, Tony Rodríguez
4) Averno & Mephisto vs Felino & LA Park

AAA (THU) 10/05/2006 Auditorio Carlos Serdan Arechavaleta, Veracruz, Veracruz
1) Cancerbero Jr. & Triple X b Astro Boy (Veracruz) & Hijo Del Cirujano
2) La Jarochita b Rott Wailer
3) Black Baby, Rey Egipto, Sangre Y Fuego b Arachnofobia, El Buitre, Guerrillero Camboyano
4) La Practicante, Matrix, Paramedico, Químico b Apolo, Conquistador, Éxtasis, Ferrari
5) Crazy Boy, Ferrari Jr., Joe Lider b Ángel Mortal, El Hijo Del Buitre, Mr. Cóndor
6) El Alebrije, Gronda II, La Parka Jr. b Charly Manson, Chessman, Muerte Cibernetica

LLF (FRI) 10/06/2006 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Bruja DQ La Bandida
3) Patty Rey b La Chacala, Tigresa Del Norte
4) Princesa Yara DRAW Justicera
5) Poly Star b Flor de Loto [LLF NAT, torneo]

AULL (FRI) 10/06/2006 Arena Lopez Mateos
1) Karina Duval & Luna Mágica ?? Lady Maldad & Rosa Negra
2) La Mistica & Sahori DQ La Nazi & Medussa
3) Tsunami © b India Sioux [LLF Juvenil]
4) Amapola b Marcela [IWRG IC WOMEN]
5) American Angel & Lady Apache b Hiroka & Simply Luscious

CMLL (FRI) 10/06/2006 Arena México
1) Leono & Stuka Jr. b Hooligan & Loco Max
2) Amapola, Hiroka, Princesa Sugheit DQ Dark Angel, Diana La Cazadora, Lady Apache
3) Alex Koslov, Hirooki Goto, Kenzo Suzuki b Felino, Rey Bucanero, Texano Jr.
4) Hijo del Lizmark, La Máscara, Negro Casas b Damián 666, Halloween, Shocker
5) Dr. Wagner Jr., Místico, Volador Jr. DQ Atlantis, Black Warrior, Último Guerrero * Dr. Wagner Jr., Místico, Volador Jr. vs Atlantis, Black Warrior, Último Guerrero (posted by thecubsfan)

IWRG (FRI) 10/06/2006 Arena Neza
1) Cibelius vs Belcebú
2) Brazo Jr. & Platino vs Bacteria & Macho II
3) Astro Boy, Ave Fénix, Tiger Kid vs Black Jaguar, Black Stone, Comando Mega
4) Cerebro Negro, Dr. Cerebro, Suicida vs Black Terry, Fantasma de la Ópera, Veneno
5) Mr. Niebla, Villano III, Villano IV vs Máscara Año 2000 Jr., Nitro, Pentagon Black

LUM (FRI) 10/06/2006 Arena Pipo, Monterrey, Nuevo León
1) Chico de Barrio & Scravos vs Eclipse (Monterrey) & Iron Extreme
2) Karonte & Mongolo Chino Sr. vs ? & Enrique Vera
3) Potro Jr. vs Silver Star [super libre]

indy (FRI) 10/06/2006 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Arlequín vs El Duende
2) Eclipse & Thunder Boy vs Tucan & Voltio
3) Bengalí, El Ninja, Ricochet vs Animaniac, Pancho Cachon, Shamu
4) Arandú, Mortiz, TJ Boy vs Éxtassis, Extreme Tiger, Star Boy
5) Axxel, LA Park, Máscara Sagrada vs El Hijo del Diablo, Espanto Jr., Héctor Garza

indy (SAT) 10/07/2006 Arena Buenavista, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Descuartizador vs Aventurero
2) Crazy Warrior & Ratón Motorizado vs Muerte Subita II & Sultan Del Norte
3) Fly Boy, Mini Laredo Kid, Rayito De Luz vs Mandragora, Mini Muerte Subita, Muerte Subita I
4) Mocho Cota, Oscuridad, Street Boy I vs Bad Boy, Black Mamba, Nexxus

indy (SAT) 10/07/2006 Arena Lite de Río Bravo, Río Bravo, Tamaulipas
1) Mr. Crimen vs Asesino Negro
2) Aventurero vs Potro Salvaje
3) Burrito & Shrek vs Hollywood & Mágico Thor
4) Tortuga Ninja III, Tortuguillo Ninja I, Tortuguillo Ninja II vs Alondra, Gardenia Azteca, Sexy Star
5) Gato Volador & Súper Galáctico vs Red Flamer & Rene Guajardo Jr.

AAA Villalobos (SAT) 10/07/2006 Auditorio Municipal, Soyaniquilpan, Estado de México
1) Big Mama & Nativa vs Diosa Maya & La Rebelde
2) Máscara Divina, Súper Máscara, X-Men vs Heavy, Iluminado, Transmetal
3) Buena Niña, Pulga, Ricochet vs Cat Killer, Mini Head Hunter I, Mini Head Hunter II
4) Shika, Sombra Vengadora, Súper Brazo vs Johnny Villalobos, Pirata Morgan Jr., Rambo Jr.
5) Dragón Oriental, La Parkita, Martha Villalobos vs Lady Warrior, Mini Arkángel, Mini Electro Shock

indy (SAT) 10/07/2006 Club Deportivo Alianza, Torreón, Coahuila
1) Imperio Romano I b ?
2) Payaso Loco I & Puma Negro b Ave Azul I & Former Lover
3) Chamaco Maravilla & Chamacop Maravilla Jr. b Súper Apostole II & Súper Apostole III
4) Panthro b Karonte [INDY NORTH MIDDLE]

indy (SAT) 10/07/2006 Deportivo Torreón, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) Rey Vampiro vs Avispón
2) Ángel de Oro & Súper Spirit vs Guerrero Inca & Ruco Del Ring
3) Batichica, Dulce Paola, Trébol Jr. vs Boby Saucedo, Gatubela, Sexy Libra
4) ?, As Rey, Chamuco Treviño vs Cóndor de Oro, Piloto Negro Jr., Silver Line

indy (SAT) 10/07/2006 Gimnasio Heroes, Tecámac, Estado de México
1) Alacran Dorado & Escorpio Dorado vs Chaman I & Chaman II
2) Tzuki & Último Dragóncito vs Mr. Aguilita & Pierrothito
3) Filoso II, Marco Rivera, Tony Rivera vs Camorra, Kato Kung Lee II, Rey Lobo
4) Astro Boy, Blue Panther, Ogun vs Dr. X, Loco Max, Nitro

indy (SAT) 10/07/2006 Unidad Deportiva San Agustin Millan, Toluca, Estado de México
1) Máscara Negra & Mexiquense vs Damian el Inmortal & Guerrero Águila
2) India Sioux & Marcela vs Amapola & Hiroka
3) Destroyer, Emperador, Flecha vs Estruendo, Skar, Sombra de Plata
4) Alex Koslov, Shigeo Okumura, Veneno vs Máximo, Texano Jr., Volador Jr.
5) El Hijo Del Santo & Heavy Metal vs Mr. Águila & Shocker

indy (SUN) 10/08/2006 Arena Aficion
1) Yelmo 2000 vs Millenium
2) Académico & Tigreman vs Concord & La Krysys
3) Blue Prince II & Blue Prince III vs Furia Extreme & Súper Tauro
4) Despiadado, Lord Fighter, Rey Mariscal vs Hannibal, Mensajero de la Muerte, Titan

CMLL (SUN) 10/08/2006 Arena Coliseo
1) Calígula & Messala b Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II
2) Hooligan, Mr. México, Ramstein b Fabián el Gitano, Starman, Texano Jr. *
3) Brazo de Oro, Felino, Virus b Dr. X, Hombre Sin Nombre (Safari), Sangre Azteca *
4) Máscara Púrpura b Hooligan
5) La Máscara, Lizmark Sr., Máximo b Averno, Emilio Charles Jr., Mephisto * La Máscara, Lizmark Sr., Máximo vs Averno, Emilio Charles Jr., Mephisto (posted by thecubsfan)
6) Hijo del Lizmark, Místico, Rey Bucanero b Atlantis, Shocker, Último Guerrero *

CMLL (SUN) 10/08/2006 Arena Coliseo Guadalajara
1) Rey Trueno b Milenio
2) Exterminador & Metal Blanco b Fraile de la Muerte & Mr. Trueno
3) Carlo Roggi & Évola b Güero Loco & Infierno *
4) Conflictus & Súper Máquina b Gallo & León Blanco *
5) Kenzo Suzuki & Tarzan Boy b Metro & Satánico [torneo, quarterfinal, corona] *
6) Blue Panther & Dr. Wagner Jr. b el Hijo del Pierroth & Pierroth [torneo, quarterfinal, corona] *
7) Kenzo Suzuki & Tarzan Boy b Blue Panther & Dr. Wagner Jr. [torneo, semifinal, corona] *

AAA (SUN) 10/08/2006 Arena Coliseo Monterrey
1) Panterita Del Ring II & Rey Imagen b Euforia (indy) & Mercurio
2) Ben Hur, Black Diamond, Medico b Karis, Mocho Cota, Orus
3) Ángel Del Amor, el Ángel, Mummy b Guerrero Negro Jr., Monje Negro Jr., Rey Infernal
4) Sangre Chicana b Cirujano
5) Cuervo, Escoria, Ozz b Alan, Billy Boy, Decnnis
6) Intocable & La Parka Jr. b Alan Stone & Charly Manson

indy (SUN) 10/08/2006 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila [El Siglo de Torreon]
1) ? vs ??
2) Cop Killer vs Fantasma Del Ring
3) Índio Chirikawa Jr. & X Men vs Guerrero Místico & Puertorriqueño
4) As Rey, Caballero Halcón, Chamuco Treviño vs ?, Apóstol Jr., Índio Chirikawa II
As Rey listed on both sides.
5) Sexy Libra & Sexy Piscis vs Súper Leopardo & Súper Star

IWRG (SUN) 10/08/2006 Arena Naucalpan
1) Forastero b Sasaki
2) Ave Fénix & Tiger Kid b Paramedico & Ultra Mega
3) Astro Boy, Fabián el Gitano, Freelance DQ Black Stone, Fantasma de la Ópera, Macho II
4) El Fantasma, Fantasma Jr., Hijo del Fantasma b El Hijo del Diablo, Enterrador 2000, Pierroth II
5) Alex Koslov, Shigeo Okumura, Último Guerrero DQ Astro Boy, Mr. Niebla, Texano Jr.

IWRG (SUN) 10/08/2006 Arena Neza
1) Turako vs Belcebú
2) Brazo Jr. & Cibelius vs Bacteria & Black Stone
3) Coco Blanco, Coco Rojo, Coco Verde vs Kraneo, Macabro, Xibalva
4) Cerebro Negro, Dr. Cerebro, Suicida vs Nitro, Pierroth II, Pierroth Jr.
5) Negro Casas, Pantera, Rey Bucanero vs Misterioso II, Pentagon Black, Veneno

indy (SUN) 10/08/2006 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [El Siglo de Torreon]
1) El Mago II vs Lancelot
2) Furi Dragón & Star Jr. vs Águila Salvaje & Estrella Fugaz
3) Áspid & El Mago I vs Araña Negra & Black Rock
4) Imperio Negro I, Indomable, Sexy Piscis vs Cavernario Galindo Jr., El Tackle, Ramsés

indy (SUN) 10/08/2006 Arena Querétaro
1) Estrella Dorada b Luminoso
2) Jaguar b Galaxy
3) Prince Valiente Jr. & Zain b Drabek I & Drabek II [torneo, semifinal]
4) Hermano Lince I & Hermano Lince II b Cometa Negro & Fuego Latino [torneo, semifinal]
5) Prince Valiente Jr. & Zain b Hermano Lince I & Hermano Lince II [torneo, final]
6) Neurosis, Soberano, Star Troon b Apolo Valaguez, Chamaco Valaguez Jr., Dr. Karonte Jr.

Page: 1 2 3 4 5

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-18 05:21

Return to Index