All: 2007-06

<-- 2007-05 --- 2007-07 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

Juniors (FRI) 06/01/2007 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Vengador Del Futuro vs Tirano
2) Bat Boy 2 & Cazador vs Asesino Maldito & Black Metal
3) Breack Demon, Conde Bartok, Demoledor vs Pantera Silva, Turbo X, X Turbo
4) Big Mama & Linda Star vs Diosa Maya & Lady Warrior

LLF (FRI) 06/01/2007 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Tigresa Del Norte b Flor de Loto, La Bandida, Reyna Vampira
2) Ayako Hamada b Xochitl Hamada, Goddess, Tsunami, Diana La Cazadora, La Justiciera, La Chacala, Poly Star [Copa LLF]

CMLL (FRI) 06/01/2007 Arena México
1) Metálico, Neutrón, Stuka Jr. b Arkángel de la Muerte, Loco Max, Nitro
2) Flash, La Sombra, Súper Nova b Hirooki Goto, Ohara, Shigeo Okumura *
3) Villano III, Villano IV, Villano V b Atlantis, Olímpico, Sangre Azteca
4) Damián 666, Hijo del Lizmark, Terrible b Dr. Wagner Jr., Marco Corleone, Místico *
5) Mr. Águila b Sagrado [Leyenda de Plata, semifinal] *

Evolucion XXI (FRI) 06/01/2007 Auditorio Americo Villarreal Guerra, Ciudad Madero, Tamaulipas
1) Porro & Sádico b Furia Roja & Hechicero
2) Máscarita Sagrada b Transmetal
3) Kai, Sasaki, Yamato b Centauro, Neumoxin, Oro Negro
4) Peligo & Veneno b Axxel & La Figura [Copa Sergio Posadas]

indy (FRI) 06/01/2007 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Drago, Sparks, TJ Crazy b Conde Murciélago, El Kanaima, Máscara Negra
2) Mandingo, Mazambula, Mozambique b Águila Negra, Diabolic, Forastero
3) King Azteca, Pandillero I, Pandillero II b Kimura, Súper Rhijo, Transformer
4) Rubi Gardenia & Tornado Negro b Diamantina & Enfermero Jr. [Relevos Increíbles]
5) Enfermero Jr. b Diamantina [hair]
6) El Hijo de Rey Misterio & El Ninja b Ku Kluk Klan I & Súper Muñeco [Relevos Increíbles]
7) Súper Muñeco b Ku Kluk Klan I [mask]
8) Blue Demon Jr., Medico Asesino Jr., Rey Misterio Sr. DQ Cien Caras Jr., Espectro Jr., Psicosis I

AAA, GONZALEZ (FRI) 06/01/2007 Auditorio Municipal, San Luis de la Paz, Guanajuato
1) Ángelus, Chiva Rayada I, Chiva Rayada II vs Drake Morgan, Fetiche I, Pirata Morgan
2) El Ángel & Martha Villalobos vs Nygma & Rossy Moreno
3) El Elegido & La Parka Jr. vs Abismo Negro & Pirata Morgan

AAA, ZATARAIN (FRI) 06/01/2007 Estadio Arturo C. Nahl, La Paz, Baja California Sur
1) Exotico Rosabel, Máscara Divina, Relámpago vs Mario Mora, Sangre Chicana, Tiger Boy
2) Kempo Dragón vs Shyru Dragón [NWG EXTREME]
3) Charly Manson, Chessman, Cibernético vs Cuervo, Escoria, Ozz

AULL (SAT) 06/02/2007 Arena Lopez Mateos
1) Chico del Barrio & Hombre De Guerra vs Red Man & Star Kat
2) Babe Torres & Esfinge vs Kilvan & Lazzerman
3) Magnífico, Triple X, Yakuza vs Ira, Psicópata, Rey de Corazones
4) Kung Fu Jr., Ogun, Rocky Santana vs el Hijo del Pierroth, Ghefar, Pierroth II
5) El Hijo de Aníbal, Solar I, Último Dragón vs Hijo De Máscara 2000, Negro Navarro, Rey Krimen

indy (SAT) 06/02/2007 El Jiadi, El Arenal, Hidalgo
1) Krypton & Millenium vs BLack Butcher & Sacristán del Diablo
2) Luger & Tigerman vs El Colibrí & Medics III
3) Blue Prince I, Blue Prince II, Blue Prince III vs Hannibal, La Plaga, Medics I
4) Titanio & Tuzo Infernal vs Mensajero de la Muerte & Titan

indy (SUN) 06/03/2007 Arena Aficion
1) Dragón de Plata vs Meteoro
2) Black Butcher & Sacristán del Diablo vs Colmillo Blanco & Zoom Driver
3) Blue Prince I, Blue Prince II, Blue Prince III vs Medics I, Medics III, Súper Tauro
4) Gran Petroneo, Impostor, La Plaga vs Mensajero Del Muerte, Tigerman, Titan

CMLL (SUN) 06/03/2007 Arena Coliseo
1) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Artillero & Zayco
2) Starman, Trueno, Valiente b Apocalipsis, Ramstein, Súper Comando *
3) Dark Angel, Diana La Cazadora, Lady Apache b Amapola, Medussa, Princesa Sugheit * Dark Angel, Diana La Cazadora, Lady Apache vs Amapola, Medussa, Princesa Sugheit (posted by luchablogvault)
4) Máscara Púrpura, Máximo, Volador Jr. b Satánico, Texano Jr., Virus *
5) Blue Panther, Marco Corleone, Negro Casas b Atlantis, Olímpico, Tarzan Boy * Blue Panther, Marco Corleone, Negro Casas vs Atlantis, Olímpico, Tarzan Boy (posted by luchablogvault)

CMLL (SUN) 06/03/2007 Arena Coliseo Guadalajara
1) Virgo b Milenio
2) Casanova (Guadalajara) & Estrella de Jalisco b Fraile de la Muerte & Impostor
3) Mr. Trueno & Rey Trueno b Idolo & Nube Roja
4) Infierno, Jeque, Maléfico b Metal Blanco, Metalik, Metatrón
5) Emilio Charles Jr., Máscara Mágica, Toxico (GDL) b Flash, Gallo, Stuka Jr.
6) Místico & Sagrado b Averno & Misterioso II

AAA (SUN) 06/03/2007 Arena Coliseo Monterrey
1) Akido, Euforia (Monterrey), Mercurio b Ciclone, Panterita De Ring II, Rey Imagen
2) Karis & Ramsés b Orus & The Mummy
3) La Parkita, Máscara Divina, Virtual X b Mini Psicosis, Monje Negro Jr., Rey Infernal
4) Súper Astro & Zorro b Aventurero & Hator
5) Charly Manson, Chessman, Cibernético b Cuervo, Escoria, Ozz

indy (SUN) 06/03/2007 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Alma Roja & Imperial Jr. vs Furia Azul Jr. & Mr. Sombra
2) Arañita & Bello Willy vs Chacal Ruiz Jr. & Desconocido Jr.
3) Yudoca vs Romevientos [SLP LIGHT]
4) Centella Inca, Cosaco Loco, Dragón vs America, Bogar, Gigante Warrior

indy (SUN) 06/03/2007 Arena Emiliano Zapata, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Baby Perez, Valiente Jr., Yakuza vs Alarido Nocturno, Escorpión Dorado Jr., Kilvan
2) Fénix, Rey Fénix, Zenky vs Comando Del Aire, Coyote, Diturbio
3) Macho Jr. vs Electrodo Jr. [Emiliano Zapata SINGLE]
4) Ciber Black, Kung Fu Jr., Rey Mariscal vs Cripta, Fuerza Maligna, Sepulcro
5) Axxel, Rocky Santana, Shocker, Valiente vs Black Terry, Lapida, Máscara Año 2000 Jr., Shu el Guerrero

NEE (SUN) 06/03/2007 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Anthrax vs Violento Larry
2) Golden Boy vs Beto Alcala
3) Furor vs Azteca Warrior
4) Titanic vs Voltage Negro, Marrullero

IWRG (SUN) 06/03/2007 Arena Naucalpan
1) Antaris & Tiger Kid vs Flecha & Macho II
2) Esfinge, Fabián el Gitano, Star Boy vs Oficial 911, Oficial AK47, Oficial Fierro
3) El Dandy, Negro Navarro, Veneno vs Dr. Markus, Enfermero Jr., Máscara Año 2000 Jr.
4) Cerebro Negro, Dr. Cerebro, Suicida © vs Kai, Sasaki, Yamato [IWRG IC TRIOS]

indy (SUN) 06/03/2007 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Akiwi & Chamaco Perez b Guerrerito De La Sombra & Zergeth
2) Granaloco & Mini Rayo Dorado b Humilde & Marino Salvaje
3) Legionario & Minino b Cat Boy & Centinela
4) Discipulo I, Discipulo II, Player b Chaman, Rey Vudu I, Rey Vudu II
5) Ángel De Los Niños, Rayo Dorado I, Rayo Dorado II b Kid Star, Killer Machine, Warrior Machine

CMLL (SUN) 06/03/2007 Arena Solidaridad
1) Orientale I, Orientale II, Tony Rivera vs Eclipse, Ephesto, Sergio Romo Jr.
2) Diluvio Negro I, Diluvio Negro II, Dr. Wagner Jr. vs Black Warrior, Olímpico, Terrible
3) Caifan Rockero I vs Estrella Dorada Jr. [hair]

indy (SUN) 06/03/2007 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Ave Nocturna, Osiris, Wizard vs Buitre, Cat Metal, Venom
2) Furia Guerrera & Rudy Garduño vs Hermano Niebla Negra I & Hermano Niebla Negra II
3) Rey de Corazones, Star Boy, Yakuza vs Ojo de Tigre I, Ojo De Tigre II, Ojo de Tigre Jr.
4) Fabián el Gitano, Marco Corleone, Negro Casas vs Jaque Mate, Magnífico, Negro Navarro

indy (SUN) 06/03/2007 Deportivo 11 de Julio, Pachuca, Hidalgo
1) Control, Matador II, Sombra Blanca vs Payaso De Rodeo II, Príncipe Gladiador, Sombra Azul
2) Capo, The Black, Trincala vs Pequeño Ángel, Pequeño Samurai I, Signo Especial II
3) De Luto III, De Luto Jr., Tarasco III vs Barrio Azteca, Barrio Latino, Piloto Suicida, Poder Azul

indy (SUN) 06/03/2007 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Diestro & Sepultura vs ? & Black Bull
2) Dark Saint & Rey Tempestad vs Chacor & Jerry Brown
3) Boomerang & Máquina 27 vs Latino Jr. & Vigilante
4) Dorado Jr. & Índio Chirikawa II vs Araña Cibernetica & Araña del Futuro
5) Black Jet, Diabólico I, Kain vs Acuario, As Rey, Chamuco Treviño

GMLL (SUN) 06/03/2007 Gimnasio Municipal de Lucha Libre Johnny Bayoni, Ciudad Guzmán, Jalisco
1) Johnny Bayona & Kid Norteño vs Furia Del Ring I & Furia Del Ring II
2) Dalia Negra & Estrall Oriental vs Mercenario Americano I & Mercenario Americano II

AAA (SUN) 06/03/2007 Gimnasio Nazario Ortiz Garza, Saltillo, Coahuila
1) Incognito (Coahuila) & Red Danger b Águila Oriental & Fuerza Latina
2) El Escuadron De La Muerte DRAW Dragón De Jade, Dragón Ninja, Relámpago
3) Ave Negra I, Guerrero Negro Jr., Rey Infernal b Iron, Toreto, Valek
4) Laredo Kid & Rey Cometa b Corazón de Barrio & Hator

CMLL (SUN) 06/03/2007 Gimnasio Nuevo León
1) La Sombra (Monterrey), Leono, Rey Hechicero b Nitro, Potro Jr., Silver Star
2) Sangre Azteca & Último Guerrero b Alex Koslov & Shocker

AAA (SUN) 06/03/2007 Plaza de Toros La Colorada, Guadalajara, Jalisco
1) Máscarita Divina & Máscarita Sagrada vs Mini Abismo Negro & Mini Charly Manson
2) Billy Boy, Pimpinela Escarlata, Sexy Star vs Fabi Apache, Gran Apache, Polvo de Estrellas
3) Crazy Boy, Joe Lider, Juventud Guerrera vs Antifaz del Norte, Histeria, Mr. Niebla
4) El Elegido, La Parka Jr., Súper Porky vs Alan Stone, Scorpió Jr., Zumbido

CMLL (SUN) 06/03/2007 Plaza de Toros, Tlahuelilpan, Hidalgo
1) Pequeño Violencia & Pierrothito b Pequeño Olímpico & Último Dragóncito
2) Luna Mágica & Marcela b Hiroka & Mima Shimoda
3) Hirooki Goto & Ohara vs Metálico & Tigre Blanco
4) Dos Caras Jr., Heavy Metal, Hijo del Lizmark b Máscara Año 2000, Pierroth, Universo 2000

CMLL (MON) 06/04/2007 Arena Puebla
1) Espíritu Maligno, Fénix, Siki Ozama Jr. b Centella de Oro, Súper Star, Zigma
2) Maniacop, Negro Navarro, Virus b La Sombra, Máscara Púrpura, Mictlán
3) Alex Koslov, Felino, Sagrado DQ Hirooki Goto, Ohara, Shigeo Okumura
4) Leono b Loco Max [hair]
5) Heavy Metal, Negro Casas, Volador Jr. b Damián 666, Halloween, Mr. Águila

CMLL (MON) 06/04/2007 Auditorio Municipal, Tampico, Tamaulipas
1) ?? & Baby Ruiz b ? & Iron Boy
2) Mensajero de la Muerte & Silver Fox b Baby Lover & Lumino
3) Mr. Aguilita & Pequeño Halloween b Bam Bam & Último Dragóncito
4) Astro Boy, Sensei, Valiente b Neutrón, Sombra de Plata, Tigre Metálico
5) La Máscara, Máximo, Místico b Black Warrior, Sangre Azteca, Último Guerrero

AAA (MON) 06/04/2007 Cancha de Futbol Rap, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Alan Crespo & Rey Galáctico b Descuartizador & Violento
2) Insólito, Maravilla Lopez, Sangre Chicana Jr. b Black Mamba, Maléfico, Rió Bravo
3) Ayako Hamada & Cinthia Moreno b Miss Janeth & Rossy Moreno
4) El Brazo, Insólito, Oriental b La Fiera, Sangre Chicana, Tito Santana II
5) Gran Hamada, Hombre Sin Miedo, Súper Astro b Antifaz del Norte, Hator, Histeria

AAA (MON) 06/04/2007 Cancha de Fútbol Reforma, Tehuacán, Puebla
1) Máscarita Divina & Máscarita Sagrada vs Mini Charly Manson & Mini Chessman
2) Crazy Boy, Joe Lider, Juventud Guerrera, Psicosis II vs Cuervo, Escoria, Espíritu, Ozz
3) El Elegido, La Parka Jr., Súper Porky vs Alan Stone, Scorpió Jr., Zumbido

AAA (MON) 06/04/2007 Domo de la Feria, León, Guanajuato
1) La Parkita & Octagoncito vs Mini Abismo Negro & Mini Histeria
2) Fabi Apache, Gran Apache, Pimpinela Escarlata vs ?, Polvo de Estrellas, Sexy Star
3) El Alebrije, Gronda II, Zorro b Abismo Negro, Charly Manson, Pirata Morgan

AAA (MON) 06/04/2007 Gimnasio Municipal, Irapuato, Guanajuato
1) Estrellita & Lady Rabbit b La Diabólica & Tiffany
2) Bobby Lee Jr., Máquina Infernal, Prisionero 13 b Alan, Billy Boy, Decnnis
3) Laredo Kid, Némesis AAA, Rey Cometa b Nygma, Picudo, Silver Cat
4) Chessman & Cibernético b Máscara Divina & Octagón

CMLL (TUE) 06/05/2007 Arena Aficion
1) Colmillo Blanco & Rocca vs Mensajero de la Muerte & Titan
2) El Exótico & Radioactivo vs Mensajero de la Muerte & Titan
3) Enfermero & La Sombra vs Kraken & Violencia
4) Fabián el Gitano & Heavy Metal vs Mr. Águila & Sangre Azteca

CMLL (TUE) 06/05/2007 Arena Coliseo
1) Pólvora & Zayco b Súper Camaleón & Súper Tri
2) India Sioux, Lady Apache, Princesa Blanca b Hiroka, La Nazi, Mima Shimoda
3) Pequeño Olímpico © b Pequeño Damian 666 [CMLL MINI]
4) La Sombra, Leono, Mictlán b Hirooki Goto, Ohara, Shigeo Okumura
5) Dos Caras Jr., Dr. Wagner Jr., Sagrado b Atlantis, Mephisto, Tarzan Boy

CMLL (TUE) 06/05/2007 Arena Coliseo Guadalajara
1) Exterminador b Milenio
2) Danger (Guadalajara) b El Lider
3) Oro II b Mr. Trueno
4) Flash b Infierno
5) Jeque b Gallo
6) Emilio Charles Jr. & Maléfico b Magnum & Stuka Jr.
7) Blue Panther & Negro Casas b Averno & Ephesto

AAA JUBA (TUE) 06/05/2007 Arena Juba, Reynosa, Tamaulipas
1) La Parkita & Octagoncito vs Mini Abismo Negro & Mini Hator
2) Miss Janeth & Rossy Moreno b Black Star & Rey del Camino
3) Chamaco Ortiz, El Brazo, Oriental b Imagen I, Imagen II, Turok
4) Máscara Divina & Súper Astro b Aventurero & Pirata Morgan

AAA (TUE) 06/05/2007 Casino Los Fresnos, Tepic, Nayarit
1) Alan & Tiger Boy vs Chris Stone & Mario Mora
2) Billy Boy, Máscarita Sagrada, Pimpinela Escarlata vs Decnnis, Mini Abismo Negro, Polvo de Estrellas
3) Abismo Negro, Espíritu, Kenzo Suzuki vs Charly Manson, Chessman, Zorro

CMLL (TUE) 06/05/2007 Centro de Convenciones Mundo Nuevo, Matamoros, Tamaulipas
1) Dark Angel & Miss America vs Ayako Hamada & Xochitl Hamada
2) Máscara Sagrada & Máscarita Sagrada vs Pentagon Black & Pentagoncito
3) Alex Koslov, Axxel, Shocker vs Espanto Jr., Gran Hamada, Héctor Garza

AAA (TUE) 06/05/2007 Domo de la Feria, León, Guanajuato
1) Cosaco Lco, Fuerza K-9, Maligno vs Dragón de Oriente I, Dragón de Oriente II, Relámpago
2) Baby Lee, Pegasso, Súper Fly vs Gallego, Máquina Infernal I, Mr. Cóndor
3) Mini Abismo Negro & Mini Histeria vs La Parka Jr. & Octagón
4) Bobby Lee Jr., Polvo de Estrellas, Sexy Star, Skud vs Fabi Apache, Gran Apache, Krimen, Pimpinela Escarlata
5) El Alebrije, Gronda II, Zorro vs ?, Abismo Negro, Pirata Morgan

AAA, ARCHI (WED) 06/06/2007 Auditorio Municipal Fernando Gutierrez Barrios, Papantla, Veracruz
1) Mini Abismo Negro & Mini Chessman vs Máscarita Divina & Máscarita Sagrada
2) Cuervo, Espíritu, Ozz vs Laredo Kid, Némesis AAA, Súper Fly
3) Intocable, Súper Porky, Zorro vs Alan Stone, Scorpió Jr., Zumbido

LUM (WED) 06/06/2007 Centro Social el Mezquital, Ciudad Apodaca, Nuevo León
1) Burrito & Yaco vs Galactar & Mongol Chino Jr.
2) Enrique Vera & Tigre Universitario vs Maldito & Potro Jr.

IWRG (THU) 06/07/2007 Arena Naucalpan
1) King Boy & Soldado del Futuro b Avisman & Puma King *
2) Esfinge, Star Boy, Veneno b Enfermero Jr., Krator, Pierroth Jr. *
3) Oficial 911, Oficial AK47, Oficial Fierro b Astro Boy, Ave Fénix, Oro Negro *
4) El Dandy, Felino, Negro Casas b Hijo del Cien Caras, Máscara Año 2000 Jr., Pantera *

indy (THU) 06/07/2007 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Latino Jr. & Zaracatan Jr. vs Cadete De La Atlantida & Scriba Jr.
2) Moro Jr. & Pequeño Star vs Cadete 2000 & Centella Azul Jr.
3) Ángel de Oro & Sexy Libra vs Dulce Paola & Guerrero Inca
4) Guerrero De La Muerte I, Guerrero De La Muerte II, Guerrero De La Muerte III vs Ministro de la Muerte I, Ministro de la Muerte II, Ministro De La Muerte III

source: https://scontent-ort2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/27545460_1873814682690612_2697398560010567949_n.jpg?oh=321e9d2cfe52c32bdaeb9535e9bb16d4&oe=5B1B17D1

(Facebook)

AAA (THU) 06/07/2007 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz [Xalapa Lucha]
1) Hijo del Tirantes, Mino Tonia, Octagoncito vs Karina Duval, Mini Histeria, Mini Killer
2) Gengis Khan & Ricky Estrada vs Erik Montana & Estigma and Dallas Yango & Ringo Estrada [hair]
3) Huracán Ramírez & Huracán Ramírez Jr. vs El Brazo & Hijo del Brazo and El Galgo & Hijo Del Galgo and Pentagon & Pentagon Jr.
4) ????, Billy Boy, El Elegido vs Lord War, Muerte Cibernetica, Yamamoto

AAA (THU) 06/07/2007 Chetumal, Quintana Roo
1) Gran Apache & Súper Caló vs Laredo Kid & Súper Fly
2) Estrellita, Sexy Star, Tiffany vs ?, ??, Fabi Apache
3) El Alebrije & Oriental vs Extreme Tiger & Psicosis II

AAA (THU) 06/07/2007 Feria, Cuautepec, Hidalgo
1) Aero Boy, Radge, Violento Jack vs ?, Black Fire, Konami
2) Máscarita Divina, Mini Crazy Boy, Mini Joe Lider vs Mini Cuervo, Mini Escoria, Mini Ozz
3) Fabi Apache & Vicky Carranza vs La Diabólica & Rossy Moreno
4) Crazy Boy & Joe Lider vs Alan & Decnnis and Paranoia & Pesadilla and Aero Boy & Violento Jack [hardcore]
5) Brazo de Plata & Octagón vs Scorpió Jr. & Zumbido

indy (FRI) 06/08/2007 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Anarquía Punk & Francotirador vs Abalan & Black Dragón (San Luis Potosí)
2) Estigma, Príncipe Del Futuro, Vengador Del Futuro vs Furia Salvaje, Jungla Negra, Tirano
3) Bat Boy, Danny Boy, Flechador Justiciero vs Mensajeros
4) Pantera Silva, Turbo X, X Turbo vs Breack Demon, Demoledor, Gran Demonio
5) Celestial, Juniors, Rey DIvino vs Black Maravilla, Conde Bartok, The Rockers

CMLL (FRI) 06/08/2007 Arena México
1) Fantasy & Tzuki b Pequeño Violencia & Pierrothito
2) La Sombra, Máscara Púrpura, Súper Nova b Euforia, Misterioso II, Nosferatu *
3) Alex Koslov, Marco Corleone, Rey Bucanero b Damián 666, Halloween, Terrible * Alex Koslov, Marco Corleone, Rey Bucanero vs Damián 666, Halloween, Terrible (posted by luchablogvault)
4) Villano III, Villano IV, Villano V DQ Atlantis, Olímpico, Sangre Azteca *
5) Místico b Mr. Águila [Leyenda de Plata, final] * MR ÁGUILA VS MISTICO LEYENDA DE PLATA 2007 (posted by decadas80s90s2000)
6) Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Shocker b Black Warrior, Toscano, Último Guerrero

LUM (FRI) 06/08/2007 Arena Pipo, Monterrey, Nuevo León
1) el Tacua, Gato Volador, Rey Hechicero vs Dransre, Potro Jr., Silver Star

CMLL (FRI) 06/08/2007 Instalciones de la Feria, Amanalco, Estado de México
1) Bengala & Damian el Inmortal vs Guerrero Águila & Maravilla
2) Amapola & Rosa Negra vs Princesa Blanca & Sahori
3) Destroyer, Emperador, Flecha vs Estruendo, Skar, Sombra de Plata
4) La Máscara, Texano Jr., Volador Jr. vs Hirooki Goto, Ohara, Shigeo Okumura
5) Alex Koslov, Dos Caras Jr., Negro Casas vs Averno, Black Warrior, Mephisto

AAA TV (FRI) 06/08/2007 Parque de Beisbol Rojo Gomez, Cozumel, Quintana Roo [RobViper (Music Video)]
1) Gran Apache & Súper Caló b Laredo Kid & Súper Fly *
2) Cinthia Moreno, Estrellita, Sexy Star b Ángel Williams, Ayako Hamada, Fabi Apache * Ayako Hamada,Angel,Faby Apache l VS Cinthia Moreno,Estrellita,Sexy Star (posted by decadas80s90s2000)
3) Crazy Boy, Extreme Tiger, Joe Lider b Escoria, Espíritu, Psicosis II * MEXICAN POWERS VS VS LA SECTA ,psicosis(LEÓN NEGRO) (posted by decadas80s90s2000)
4) Alan Stone, Scorpió Jr., Zumbido b El Alebrije, El Elegido, Oriental *
5) Cuervo, El Mesías, Kenzo Suzuki, Ozz b Chessman, Cibernético, La Parka Jr., Zorro *

CMLL (SAT) 06/09/2007 Arena Popo, Valle de Chalco, Estado de México
1) Amapola & Rosa Negra vs Princesa Blanca & Sahori
2) Máximo, Texano Jr., Volador Jr. vs Hirooki Goto, Ohara, Shigeo Okumura
3) Alex Koslov, Dos Caras Jr., Marco Corleone vs Black Warrior, Duermo, Mephisto

Page: 1 2 3 4

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-17 05:20

Return to Index