All: 2007-09

<-- 2007-08 --- 2007-10 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

indy (SAT) 09/01/2007 Arena Antunez, Apatzingán, Michoacán
1) Iceberg & Príncipe Tigre vs Chamaco Loco & King Star
2) Argho & Rey Payaso II vs Darth Maul & Maniak II

indy (SAT) 09/01/2007 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) American Rebel & Killer Dog vs Platino & Rey Negro
2) Humilde vs Mr. Tempest [IWA Heavy]

indy (SAT) 09/01/2007 Centro Deportivo, El Paraiso, Alvaro Obregon, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Flechador Del Cielo & Murciélago Elid vs Coyote Dorado & Mr. Karma
2) Dira La Indomable & Sexy Dark vs Karla & Magic Killer
3) Súper Black vs Legionario [lumber jack]
4) Alan Star & Rey Fénix vs Electrodo Jr. & Mr. Black [super libre]
5) Huracán Ramírez, Huracán Ramírez Jr., Vagabundo Jr. vs Jaque Mate, Payaso Cocolin I, Payaso Cocolin II

indy (SAT) 09/01/2007 Club Deportivo Alianza, Torreón, Coahuila
1) Hechicero III vs Bad Boy
2) Ángel del Silencio & Capitán Star vs Abogado Del Diablo I & Abogado Del Diablo II
3) Panthro Jr. & Tigro vs Codigo Rojo & Dr. Tormenta
4) Panthro vs Karonte [super libre]
5) Ángel Dorado Jr. vs Azteca Warrior [mask, hair]

indy (SAT) 09/01/2007 Iztapalapa, Distrito Federal
1) Dr. Wagner Jr., Místico, Negro Casas vs Damián 666, Héctor Garza, Mr. Águila Part 1 (posted by Fhernando Viçente Reyes) Part 2 (posted by Fhernando Viçente Reyes)

Event Notes: actual date unknown

CMLL (SAT) 09/01/2007 Lienzo Charro, San Juan del Río, Querétaro
1) Niño de Acero & Tigre Volador Jr. vs Arlequín & Yamaguchi
2) Mr. Búho & Tigre Volador vs Cosaco Loco & Sakura
3) Capitán Muerte & Puma vs Sato & Yamato
4) La Máscara, Valiente, Volador Jr. vs Dr. X, Nitro, Virus
5) Alex Koslov, Marco Corleone, Rey Bucanero vs Sangre Azteca, Toscano, Último Guerrero

WFS (SAT) 09/01/2007 WFS Arena de Aztahuacan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) King Firer & Puma 2000 vs Kaiser & Sueno Azteca
2) Byron, Chico Che, Extreme Insect vs Black Crazy, Estrella Del Espacio, Gallo De Jalisco Jr.
3) Pulsar, Rey Imperio, Rock Star vs Darketo, Frankenstein Jr., Gallo De Jalisco
4) Dr. Muerte, Rams, The Vampher vs Payaso Infernal I, Payaso Infernal II, Payaso Infernal III
5) Black Terry, Enrique Vera, Vértigo vs Andy Barrow, Macabro Rojo, Xibalva

indy (SUN) 09/02/2007 Arena Aficion
1) Meteoro vs Sangre Maya
2) Académico & Colmillo Blanco vs Chester & La Krysys
3) Black Butcher, Mensajero de la Muerte, Titan vs Fantástico I, Fantástico Jr., Furia Extreme
4) Tigerman vs Sacristán del Diablo [Trofeo Hidalgo LIGHT]

CMLL (SUN) 09/02/2007 Arena Coliseo
1) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II DQ Artillero & Súper Comando
2) Dr. X, Hooligan, Loco Max b Sombra de Plata, Tigre Blanco, Trueno
3) Euforia, Nosferatu, Satánico b Mictlán, Neutrón, Stuka Jr. * *
4) Emilio Charles Jr., Misterioso II, Virus b La Máscara, Máscara Púrpura, Máximo *
5) el Hijo del Perro Aguayo, Terrible, Villano V b Dos Caras Jr., Rey Bucanero, Volador Jr. * Dos Caras Jr., Rey Bucanero, Volador Jr. vs el Hijo del Perro Aguayo, Terrible, Villano V (posted by luchablogvault)

CMLL (SUN) 09/02/2007 Arena Coliseo Guadalajara
1) Golden & Neón b Impostor & Valentin Mayo
2) Guerrero Samurai II & Nube Roja b Mr. Trueno & Rey Trueno
3) el Lobo, Hijo de Máscara Año 2000, Maléfico b Gallo, León Blanco, Magnum *
4) Rayman b Sangre Azteca *
5) Alex Koslov, Dr. Wagner Jr., Negro Casas b Mephisto, Toxico (GDL), Último Guerrero *

AAA (SUN) 09/02/2007 Arena Coliseo Monterrey
1) Dr. Cianuro & Scravos b Iron Xtreme & Rey Imagen
2) Águila Extrema & Virtual X b Euforia (Monterrey) & Mercurio
3) Monje Negro Jr. & Rey Infernal b Guerrero Blanco & Hombre Sin Miedo
4) Kauro Ito & Sangre Chicana b Ayako Hamada & Viper 007
5) El Mesías & Espíritu b Octagón & Zorro

indy (SUN) 09/02/2007 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Bello Willy, Caballero De Oro, Mini Arañita, Reyna Azteca vs Lady TNT, Mini Calaquita, Sexy Salazar, Venganza
2) Galaxia 79, Gemelo Del Averno I, Gemelo Del Averno II vs Demoniaco, Galeno, Simon BLanco
3) Astro Latino & Príncipe León vs Bogar & Guerrero De La Muerte
4) Guerrero Jaguar & Máscara Oriental vs Alma Roja & Sepulturero I

indy (SUN) 09/02/2007 Arena Emiliano Zapata, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Medieval vs Astro Boy
2) Poseidón & Tiger Serval vs Medico I & Medico II
3) Fénix & Valiente Jr. vs Jaque Mate & M-1
4) Antaris, Caramelo, Flecha Verde vs Disturbio, Fuerza Maligna, Macho Jr.
5) Hanaoka, Masusaki, Tomonomu Suzuki vs Negro Navarro, Trauma I, Trauma II

AULL (SUN) 09/02/2007 Arena Lopez Mateos
1) Blasfemia vs Chico del Barrio
2) El Luchador, Pequeño Black Shadow, Rey Krystal vs Pequeño Ángel, Pequeño Demonio, Pequeño Rebelde
3) Mr. Potro, Star Cat, Yakuza vs Black Jaguar II, Epitafio, Shuriken I
4) Epidemia, King Star Tiger, Robin Maravilla vs Rey Krimen, Tortuga Mutant I, Tortuga Mutant II
5) Averno, Onita Santana, Sádico b Psicópata, Terry 2000, Volador Jr.

IWRG (SUN) 09/02/2007 Arena Naucalpan
1) Andros & Tortuguillo Ninja I vs Narcosatanico I & Narcosatanico II
2) Tormenta I & Tormenta II vs Chavo Extrem & Golem
3) Halcón Salvaje, Samba, Tiger Kid vs Fantasma de la Ópera, Macho II, Puma King
4) Cerebro Negro, Freelance, Marco Rivera vs Kai, Sasaki, Yamato
5) El Hijo de Aníbal, Ultramán Jr., Veneno vs Electroshock, Hijo del Cien Caras, Máscara Año 2000 Jr.

indy (SUN) 09/02/2007 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Flamita & Vengador Azul b Flecha Amarilla & Tigre Negro
2) Mr. Krimen, Rey Del Vudu I, Rey Del Vudu II b King Flash, Ninja De La Sombra, Rey Tormenta
3) Black Hunter I, Black Hunter II, Mecano b Black Lancer, El Lacandón I, Lacandón II
4) El Yaki, Mohicano I, Mohicano II, Súper Yidra b Black Bird I, Black Bird II, Chico Che, Chiva Rayada
5) Flama Roja b Kid Star [hair]

indy (SUN) 09/02/2007 Av 4. de Mayo, Merced Gomez, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Dragón Lee & Príncipe Azul vs Aeroman & Baby Dark
2) Comodín & Poseidón vs Astro Boy & Medieval
3) Fénix & Valiente vs Halcón Diabólico I & Halcón Diabólico II

indy (SUN) 09/02/2007 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Baby Vans vs Estigma
2) Ave Nocturna, Osiris, Terrorista vs Buitre, Cat Metal, Destructor
3) Alex Steel, Justiciero Jr., Wizard vs Macho III, Niebla Negra I, Niebla Negra II
4) Magnífico vs Valiente
5) Justiciero & Negro Navarro vs Felino & Texano Jr.

indy (SUN) 09/02/2007 Estadio Cancún 86, Cancún, Quintana Roo
1) Astro Negro, Cachorro, Leono Rojo Jr. vs Aventurero (local), Supersonic, Vaquero De Oro
2) La Parkita & Octagoncito (original) vs Bracito de Platino & Piratita Morgan
3) Princesa Sugheit & Xochitl Hamada vs Marcela & Sahori
4) Coco Amarillo, Coco Azul, Coco Rojo vs Ice Killer, Villano III, Villano V
5) Súper Muñeco & Súper Parka vs Electroshock & Pentagon Black

CMLL (SUN) 09/02/2007 Gimnasio de la Sociedad Manuel Acuna, Saltillo, Coahuila
1) Águila Oriental b Sr. Águila
2) Guerrero Dl Ring & Lobo Negro b Eclipse (local) & Vago De Bronx
3) Chavo Lomeli, Green Demon, Latino b Dragón Ninja, Zorro Plateado, Zorro Plateado Jr.
4) Ave Negra, Negro Rivera, Red Danger b Corazón de Barrio, Relámpago, Vago Bronx
5) Damián 666, Héctor Garza, Mr. Águila b Sagrado, Silver King, Texano Jr.

CMLL (SUN) 09/02/2007 Gimnasio Nuevo León
1) Alex Koslov & Dos Caras Jr. vs Hijo del Lizmark & Terrible

indy (SUN) 09/02/2007 Pista Triton, San Lorenzo, Naucalpan, Estado de México
1) Rey Lagarto vs American Crazy
2) A. Cobra, Fight Panther, Murciélago Elid vs Dr. Lecter, Dr. Lecter Jr., Siniestro Negro
3) El Legendario (93) & Electrodo Jr. vs Rey Fénix & Súper Black
4) New Boy, Príncipe Lobo, Súper Star vs Mr. Black, Perro Cibernetico, Traficante
5) Blackman Jr., Kato Kung Lee II, Winners Black vs Bestia Magnifica, Fuerza Boricua, Full Contact

AAA (SUN) 09/02/2007 Poliforo Juan Gabriel, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Galaxy b Hermes
2) Peluchin I & Peluchin II DQ Guerrero Escarlata & Rey Guerrero
3) La Parkita & Mini Hator DQ Mini Charly Manson & Mini Chessman
4) Gran Apache, Rocky Star, Scorpió Kumbig King b Billy Boy, El Increible, Trimegistro
5) El Brazo, Magno, Súper Clamato b Ari Romero Jr., Cinta De Oro, Zumbido
6) Ari Romero, Hator, Mr. Niebla b El Hijo Del Santo, Mil Máscaras, Tinieblas Jr.

AAA (SUN) 09/02/2007 Poliforo Juan Gabriel, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) ? vs ?
2) ? & Cinthia Moreno vs La Sirenita & Martha Villalobos
3) Guerrero Escarlata, Peluchin I, Peluchin II, Rey Guerrero vs Hurricane Hector, Nathan Sin, Randy Terrez, Scorpió Kumbia King
4) Magno, Súper Astro, Súper Clamato vs ?, Ari Romero Jr., Rocky Star
5) Brazo de Plata & El Brazo vs Hator & Sangre Chicana
6) Ari Romero vs Mil Máscaras

CMLL (MON) 09/03/2007 Arena Puebla
1) Black Tiger (Puebla), Blue Center, Forajido DQ Mr. Ráfaga, Siki Osama Sr., Siki Ozama Jr.
2) Furia Chicana, Karisma, Toro Bill Sr. b Cerebro Negro, Kraken, Maniacop
3) Máximo, Sagrado, Volador Jr. b Eclipse, Ephesto, Sangre Azteca
4) Blue Panther, Dos Caras Jr., Rey Bucanero b Averno, Hijo del Lizmark, Mephisto
5) el Hijo del Perro Aguayo b Último Guerrero

AAA (MON) 09/03/2007 Cancha de Futbol Rap, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) La Parkita & Mini Laredo Kid vs Mini Charly Manson & Mini Chessman
2) Mosco de la Merced, Tigre Cota, Tito Santana II vs Billy Boy, El Brazo, Insólito
3) En Insólito, Hombre Sin Miedo, Sangre Chicana b Mr. Niebla, Viper 2007, Zumbido
4) Abismo Negro b La Fiera [hair]

AAA, NOAH (MON) 09/03/2007 Differ Ariake, Tokyo, Japan
1) Máscarita Divina & Octagoncito b Mini Abismo Negro & Mini Histeria
2) Chikayo Nagashima, Oriental, Pimpinela Escarlata b Casandro, Fabi Apache, Takashi Sugiura
3) Laredo Kid & Súper Fly b Atsushi Aoki & Ippei Ota
4) Crazy Boy, Joe Lider, Juventud Guerrera b Antifaz del Norte, Fuerza Guerrera, Histeria and El Elegido, KENTA, Taiji Ishimori
5) Charly Manson, Chessman, Cibernético NC Mushiking Terry, Naomichi Marufuji, Ricky Marvin

CMLL (TUE) 09/04/2007 Arena Aficion
1) Concord & Furia Extreme vs Black Butcher & Sacristán del Diablo
2) Arenita & Súper Astro Jr. vs Gamo El Centauro & Jorge El Elegante
3) Enfermero & Máximo vs Cerebro Negro & El Hijo del Diablo
4) el Hijo del Perro Aguayo & Terrible vs Blue Demon Jr. & La Máscara

CMLL (TUE) 09/04/2007 Arena Coliseo [RobViper (Highlights)]
1) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Artillero & Súper Comando
2) Fire, Pequeño Violencia, Pierrothito b Bam Bam, Bracito de Oro, Pequeño Olímpico
3) Leono, Metálico, Tigre Blanco b Arkángel de la Muerte, Dr. X, Loco Max
4) Eclipse, Satánico, Shigeo Okumura DQ Felino, La Sombra, Máscara Púrpura
5) Averno, Hijo del Lizmark, Mephisto b Blue Panther, Negro Casas, Sagrado

CMLL (TUE) 09/04/2007 Arena Coliseo Guadalajara
1) Thunder Boy b Virgo
2) Évola b Azazel
3) Nube Roja b Exterminador
4) El Lider b Asesino Negro
5) el Lobo b Oro II
6) Gallo & Rayman b Danger (Guadalajara) & Máscara Año 2000
7) Olímpico, Toscano, Último Guerrero b Alex Koslov, Marco Corleone, Rey Bucanero

CMLL (WED) 09/05/2007 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Rey Fobia & Venum vs Imperio Negro & Star Jr.
2) Baby Olmos, Moro Jr., Pequeño Star vs Espacial, Flecha Veloz, Scriba Jr.
3) Piloto Suicida & Sexy Piscis vs Diamante Negro & Mr. Guerrero [LUM TAG]
4) Heavy Metal & Negro Casas vs Terrible & Último Guerrero

CMLL (WED) 09/05/2007 Centro de Convenciones, Ciudad Madero, Tamaulipas
1) Dark Angel, Lady Apache, Luna Mágica b Hiroka, Mima Shimoda, Princesa Sugheit
2) Astro Boy, Súper Flama, Súper Nova, Valiente vs Artillero, Dr. S, La Muerte, Súper Comando
3) Satánico & Silver Fox b La Máscara & Lumino, Iron Boy & La Sombra, Baby Lover & Brazo de Platino, Euforia & Mensajero de la Muerte, Máscara Negra & Nitro [Gran Alternativa]
4) Ephesto, Mephisto, Sangre Azteca b Máscara Púrpura, Máximo, Stuka Jr.
5) Alex Koslov, Hijo del Lizmark, Marco Corleone b Damián 666, Mr. Águila, Terrible
6) Averno, LA Park, Último Guerrero b Dr. Wagner Jr., el Hijo del Perro Aguayo, Héctor Garza

IWRG (THU) 09/06/2007 Arena Naucalpan
1) Golem b Akuma
2) Tortuguillo Ninja I & Tortuguillo Ninja II b Judas el Traidor & Puma King
3) Freelance, Marco Rivera, Samba b Kai, Sasaki, Yamato
4) Cerebro Negro, Felino, Negro Navarro b Cyborg, Hijo del Cien Caras, Septiembre Negro II
5) Blue Demon Jr. b Alex Koslov, Máscara Año 2000 Jr. [Copa Azul]

CMLL (THU) 09/06/2007 Arena Neza
1) Black Man & Renegado b Daredevil & Hombre Bala Jr.
2) Vaquero & Zayco b Molotov & Sensei
3) Artillero, Pólvora, Súper Comando b Astro Boy, Metálico, Tigre Blanco
4) Arkángel de la Muerte, Colmillo Blanco, Shigeo Okumura b Leono, Ramstein, Valiente
5) Hijo del Lizmark, Misterioso II, Olímpico b Blue Panther, Máximo, Volador Jr.

CMLL (FRI) 09/07/2007 Arena México
1) Starman & Trueno b Calígula & Messala
2) Euforia, Nosferatu, Virus b Mictlán, Súper Nova, Valiente * Mictlán, Súper Nova, Valiente vs Euforia, Nosferatu, Virus (posted by luchablogvault)
3) Damián 666, Mr. Águila, Texano Jr. b La Sombra, Sagrado, Volador Jr.
4) el Hijo del Perro Aguayo, Héctor Garza, Terrible b Alex Koslov, Marco Corleone, Rey Bucanero *
5) Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Negro Casas b Hijo del Lizmark, Olímpico, Último Guerrero *

LUM (FRI) 09/07/2007 Arena Pipo, Monterrey, Nuevo León
1) Burrito & Fomer Love vs Fuerza Vengadora & Maléfico
2) Raiden & Tigre Universitario vs Memo Valles & Potro Jr.

indy (FRI) 09/07/2007 Arena PLAJIM, Saltillo, Coahuila
1) Big Box & Rey Del Espacio b Tsunami & Wizard
2) Alma Negra Jr., Lobo Negro, Quinto Infierno b Capitán Yamato, Conflictus, David Luna
3) Acertigo, Johnny Sanchez, Pingüino b Guerrero Del Ring, Popeye, Vago De Bronx
4) Zorro Plateado & Zorro Plateado Jr. b Negro Rivera & Pandillero

BAJA STAR (FRI) 09/07/2007 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Randuz & Saeta b Army & Sangre Guerrera
2) Kimura, Platino, Transfomer b Arlequín, El Duende, Mr. Maldito
3) Ricochet & Súper Kendo b Enfermero Jr. & Pancho Cachondo
4) Scream, Tazmania, Viernes 13 b Mortiz, Príncipe Arandú, TJ Boy
5) Electroshock b El Dandy, LA Park [Copa 2007]

AAA (FRI) 09/07/2007 Gimnasio del Estadio Carlos Serdán Arechavaleta, Veracruz, Veracruz
1) Century & Tiger Boy vs Comet Williams & Kronos (indy)
2) Katin, La Parkita, Rey Egipto, Rocko Marvin vs Black Love, El Espectrito, Mini Charly Manson, Siniestro
3) Apolo, Black Baby, Celestial (Veracruz), Matematico Jr., Sangre Y Fuego vs Acero, Caballero Imperial, El Buitre, Sombra Guerrero, Triple XXX
4) Ferrari Jr., Laredo Kid, Rey Cometa, Ricky Marvin vs Cuervo, Escoria, Ozz, Rockero Infernal
5) El Elegido, Intocable, Súper Porky vs Charly Manson, Chessman, Corsario Matriz

LUM (FRI) 09/07/2007 Parque Tolteca, Guadalupe, Nuevo León
1) Memo Valles & Potro Jr. vs Sergio Romo Jr. & Súper Parka

KAOS EXTREME (SAT) 09/08/2007 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Goddess b La Chacala
2) Galactar b Chico de Barrio
3) Beto Alcala b Furor, Marrullero, Voltaje Negro
4) Erick Snake b Kaietai, Insane

indy (SAT) 09/08/2007 Arena Reencuentro, Xalapa, Veracruz
1) Chakal vs Aeroboy
2) Gran Cheerokee & Rey Satán vs Ángel Azul & La Furia
3) Agiuila Dorada, Diamante, Relámpago vs Clon, Crazy Man, Rey Tiburón
4) Escorpión Dorado, GMC, Rey Pantera vs Brillante, Gore, Trueno
5) Caballero Negro & Caballero Ninja vs As Del Espacio & Tigre Cósmico [VERACRUZ TAG]

indy (SAT) 09/08/2007 Centro Deportivo, Zumpango, Uruapan, Michoacán
1) Hanson, Príncipe Tigre, Venom vs Coyote Jr., Darth Maul, Peligroso
2) Argho & Signo Solar vs Justicia Infernal & Maniak II

AAA (SAT) 09/08/2007 Palenque de la Expo Gomez, Gómez Palacio, Durango
1) Máscarita Divina & Octagoncito vs Jerrito Estrada & Mini Chessman
2) Aerostar & Ángel de Oro vs Gran Apache & Tony Rodríguez
3) Abismo Negro, Histeria, Mr. Niebla vs Laredo Kid, Rey Cometa, Súper Fly
4) Crazy Boy & Joe Lider © vs Extreme Tiger & Juventud Guerrera and Escoria & Espíritu and Cuervo & Ozz [AAA TAG]
5) Charly Manson, Chessman, Zorro vs Kenzo Suzuki, Psicosis II, X-Pac

indy (SAT) 09/08/2007 Santa Apolonia Teacalco, Tlaxcala
1) Lady Love & Sexy Dulce vs Chica Americana & Rabiosa
2) 9 Milimetros & Ave Magica vs Circulo Negro & Poder Oculto
3) Cupido III, Cupido Jr., Kiseki vs ?, Drama 2000, Furia Del Norte

indy (SUN) 09/09/2007 Arena Aficion
1) Aeroboy & Konami vs Radge & Violento Boy
2) Sangre Maya & Tigerman vs Chester & Sacristán del Diablo
3) Furia Extreme vs Black Butcher
4) Blue Prince I, Blue Prince II, Blue Prince II vs Áspid, Colmillo Blanco, Despiadado

CMLL (SUN) 09/09/2007 Arena Coliseo
1) Bam Bam & Fantasy b Pequeño Violencia & Pierrothito
2) Apocalipsis, Loco Max, Ramstein b Astro Boy, Molotov, Tiger Kid *
3) Hooligan, Shigeo Okumura, Skándalo b Fabián el Gitano, Leono, Ogun *
4) Averno, Emilio Charles Jr., Mephisto DQ Felino, Máscara Púrpura, Máximo *
5) Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Rey Bucanero DQ Atlantis, Olímpico, Último Guerrero * Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Rey Bucanero vs Atlantis, Olímpico, Último Guerrero (posted by luchablogvault)

CMLL (SUN) 09/09/2007 Arena Coliseo Guadalajara
1) Thunder Boy vs Milenio
2) Casanova (Guadalajara) & Estrella de Jalisco vs Fraile de la Muerte & Impostor
3) Metalik & Metatrón vs Depredador (Guadalajara) & Exterminador
4) Gallo & La Sombra vs Maléfico & Sangre Azteca *
5) León Blanco vs el Lobo [mask] *
6) Máximo, Negro Casas, Sagrado vs Misterioso II, Toscano, Toxico (GDL) *

AAA (SUN) 09/09/2007 Arena Coliseo Monterrey
1) Iron Xtreme & Panteria Del Ring II b Dr. Cianuro & Dranzer
2) Águila Extrema b Mercurio, Criminal [bull terrier]
3) Guerrero Blanco & Iron b Monje Negro Jr. & Virtual X
4) Rey Infernal & Sangre Chicana b Tigre Cota & Viper 007
5) Hator, Scorpió Jr., Zumbido b Alan Stone, El Elegido, Hombre Sin Miedo

indy (SUN) 09/09/2007 Arena Ex Conasupo, Los Reyes Acaquilpan, Estado de México
1) Águila Nocturna, Charly Boy, Dragón Celestial vs Lobito, Máscara Consagrada, Templario
2) Medieval & Orus vs Súper Boy & Torax
3) Lacra & Muralla Sangrienta III vs Rey Diamante & Súper Dragón
4) Chamaco Rebelde, Muralla Sangrienta I, Muralla Sangrienta II vs ?, Blue King II, Bronco Mejia
5) Complice, Rey Terco, Sensei vs Marco Rivera, Motivo, Zarpa Negra

AULL (SUN) 09/09/2007 Arena Lopez Mateos [luchawiki]
1) Epidemia & Robin Maravilla © b Tortuga Mutant I & Tortuga Mutant II [AULL TAG]
Epidemia & Robin Maravilla are champions

IWRG (SUN) 09/09/2007 Arena Naucalpan
1) Freelance, Halcón Salvaje, Marco Rivera vs Black Terry, Fantasma de la Ópera, Macho II
2) Cerebro Negro, Felino, Negro Navarro vs Cien Caras Jr., Enfermero Jr., Hijo de Máscara Año 2000
3) El Hijo de Aníbal & El Hijo del Solitario vs Hijo del Cien Caras & Máscara Año 2000 Jr.

CMLL (SUN) 09/09/2007 Arena Neza
1) Hermano Muerte III b El Renegado
2) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Ramstein & Zayco
3) Mr. Aguilita, Pequeño Damian 666, Pequeño Halloween b Bracito de Oro, Eléctrico, Pequeño Olímpico
4) Ángel Azteca Jr., Súper Nova, Tony Rivera b Calígula, Dr. X, Messala
5) Arkángel de la Muerte, Atlantis, Euforia b Dr. Wagner Jr., La Máscara, Valiente

Page: 1 2 3 4

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-17 05:20

Return to Index