indy: 2008-02

<-- 2008-01 --- 2008-03 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

indy (FRI) 02/01/2008 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Nimbus vs Trueno Infernal
2) Black Tauro vs Black Boy
3) Celestial (Veracruz) vs Rey Egipto, Apolo (Veraruz), Matematico Jr., Cyborg (Veracruz), Michael, Triple X, Matrix (Veracruz), El Hijo Del Buitre, El Imperial, Acero, Apolo Segvia [Rey de Reyes]

JUBA (SAT) 02/02/2008 Arena Coliseo Reynosa, Reynosa, Tamaulipas
1) Estreus, Príncipe Azteca, Rey Patriota b Chamaco Becerra, El Bufalo, Luminoso Jr.
2) Magnífico b Kaoma Jr.
3) Al Cruz Jr., Benny Ruiz, Corazón de Barrio, Estrella Dorada Jr. b Cougar Boy, Imagen II, Infierno, Spawn
4) Máscarita Sagrada 2007 & Sicodélico Jr. b Hator & Mini Hator
5) Blue Demon Jr. & Súper Parka b Dr. Wagner Jr. & El Hijo Del Santo

LUM (SAT) 02/02/2008 Arena el Halcon, Monterrey, Nuevo León
1) Niño De La Selva b Kairo
2) Fomer Lover & Laser Man b Codigo Rojo & Guerrilero Jr.
3) Androide, Diluvio Negro II, Monje Negro Jr. b Azteca Warrior, Furor, Galactar
4) Gato Volador & Tigre Universitario b Difunto I & Difunto II [LUM TAG]

indy (SAT) 02/02/2008 Auditorio Salvador Allende, Guadalajara, Jalisco
1) Arturo Reyes vs Diego Lozada
2) Alce Negro vs Desorden
3) Forastero vs Star Myg
4) Espíritu De La Muerte vs Hikryo
5) Lucero Azul I, Lucero Azul II, Lucero Azul II vs Nigromante I, Nigromante II, Star King

indy (SAT) 02/02/2008 WFS Arena de Aztahuacan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Hardcore b AKU
2) Crazzy Rock b Puma 2000
3) Espectrito I & Mini Bestia Magnifica b Máscarita Sagrada & Mini Vagabundo
4) Galardon De Plata, Máscara Magnifica, Rock Star b Bestia Magnifica II, Darketo, Shadowman
5) Halcón Galáctico, Mr. Bull, Vértigo DRAW Dr. Muerte, Pandemónium, Xibalva

indy (SUN) 02/03/2008 Arena Aficion
1) Sacristán del Diablo vs Centella Dorada
2) Gato Negro & Tigerman vs Hidroman & Krypton
3) Tuzo Infernal I, Tuzo Infernal II, Tuzo Infernal III vs Académico, Maldito Jr., Samot
4) Hannibal, Ranfley, Slash vs Colmillo Blanco, Drastik Boy, El Colibrí

MBLW (SUN) 02/03/2008 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Niño Sin Amor & Príncipe Del Misterio vs Galeno & Yudoca
2) Máscara Oriental & Ying Yang vs Ángel o Demonio & Demoniaco
3) Dragón Fly & Príncipe Leono vs Chacal Ruiz Jr. & Desconocido Jr.
4) Apolo Star & Astro Latino vs Alma Roja & Guerrero De La Muerte and Caballero De Oro & Sexy Salazar and Gemelo Del Averno I & Gemelo Del Averno I [SLP TAG]

AULL (SUN) 02/03/2008 Arena Lopez Mateos
1) Demonio Rojo & Miserable b Enrique Ricon & Soldado del Futuro
2) Hermano Shadow I & Hermano Shadow II b Hombre De Guerra & Mini Killer
3) Cerebro Diabólico, Epitafio, Herejía b King Star Tiger, Robin Maravilla, Tortuguillo Ninja III
4) Rey Krimen, Sádico, Sepulturero I, Último Gladiador b Psicópata, Terry 2000, Último Vampiro, Yakuza
5) Damián 666 & Mano Negro Sr. b LA Park & Villano III

indy (SUN) 02/03/2008 Arena Poza Rica, Poza Rica, Veracruz
1) Ciclón Azteca & Dark Sagitario b Águila Mecanic & Comando Infernal
2) Magneto & Power Ranger XP b Dragón Ninja & Súper Loco
3) Escorpio Doradao Jr. & Piloto Infernal b Byron Temerario & Muerte Nocturna
4) Cobra & Paramedico b Piloto Suicida (Monterrey) & Serval

indy (SUN) 02/03/2008 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Ángel Diabólico vs King Flash
2) Legionario & Rey Terco Jr. vs Ninja De La Sombra & Rey Tormenta
3) Aku, El Lacandón I, Lacandón II vs Águila Negra, Capitán Comando, Silver Kid
4) La Plaga, Millenium, Payaso Solei II vs Demen Extreme, Krypton, Roca
5) Jeque, Warrior Steel I, Warrior Steel II vs El Yaki, Flama Roja, Payaso Solei I

PROLLM (SUN) 02/03/2008 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Betos Boy, Conquistador, Forastero b Cat Metal, Daga, Lobo Metálico
2) Alarido Nocturno, Niebla Negra I, Niebla Negra II DQ Ave Nocturna, Osiris, Terrorista
3) Buitre, Dr. Cerebro, Negro Navarro vs Freelance, Último Vampiro, Ultramán Jr.
4) Atlantis, Black Terry, Ephesto b Huracán Ramírez, Justiciero, Magnífico

indy (TUE) 02/05/2008 Arena Coliseo Monterrey
1) Former Lover, Guerrillero, Perla Negra vs El General, Lady Puma, Lasser Boy
2) Ejecutor & The King vs Ángel Dorado & Sika
3) Mosco de la Merced vs Sexy Piscis
4) Cripta, Lapida, Sepulcro vs 5X, Bengalí, Rey Demonio Jr.
5) Golden Boy & Símbolo vs Corazón Adicto & Mr. Cuervo

indy (THU) 02/07/2008 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Dark Saint & Jerry Brown vs Camorra & Insólito
2) Rey Fobia & Sexy Libra vs Dulce Paola & Moro Jr.
3) Brillante, Piloto Suicida, Stuka I vs Psycho, Súper Leopardo, Súper Star
4) Difunto II vs El Tackle [hair, mask]

LUM (SAT) 02/09/2008 Arena el Halcon, Monterrey, Nuevo León
1) Niño De La Selva vs Mini Vaquero Romo
2) Codigo Rojo & Sexy Girl vs Fomer Love & Zulu
3) Bengalí, Cats, Raiden vs Golden Boy, Rey Demonio Jr., Símbolo
4) Gato Volador, Huracán Ramírez, Tigre Universitario vs Diluvio Negro I, Hijo de Espanto II, Monje Negro Jr.

indy (SAT) 02/09/2008 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Tronx vs Skaysilver
2) Vagabundo vs Maverick
3) Hormiga Atómica & Rayo De Plata vs Killer Dog & Marino
4) Platino, Príncipe Negro Jr., Rey Negro vs Caudillo II, Despiadado, Rey Azteca

GALLI (SUN) 02/10/2008 Addison Communinty Center, Addison, Illinois
1) Negrocito Fantástico b White Guy From Iowa
2) ? & El Chilango b Bazooka & Fúnebre
3) Blade b Resitencia
4) Charly Manson Jr. b Gringo Loko, Guerrillero, Pentagono Del Infierno, Slayer, Discovery, Guerrerito del Futuro, El Infernal, El Tiger, Águila del America, Amenaza Del Siglo, Golden Star [GALLI, royal rumble]
5) Yakuza b Huracán Ramírez Jr. [IWC]
6) Jerry Lynn & Samuray b Isaias Velazquez & Steve Boz

indy (SUN) 02/10/2008 Arena Emiliano Zapata, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Bird Man & Dunkel b Terror Negro & Venum Black
2) Comando Del Aire & Macho Jr. b Flecha Verde & Meteoro Kid
3) Halcón Diabólico I, Halcón Diabólico II, Muralla Sangrienta b Caramelo, Halcón Salvaje, Rey Fénix
4) Cerebro Negro & Suicida DQ Dr. Cerebro & Fantasma de la Ópera

indy (SUN) 02/10/2008 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Mesa Warriors vs Piolas Canadienses
2) Áspid & Camorra vs Aldebaran & El Tackle
3) Espacial, Piloto Suicida, Sexy Piscis vs Araña Cibernetica I, Araña Cibernetica II, Muerte Siniestra

indy (SUN) 02/10/2008 Arena Popeye, Saltillo, Coahuila
1) La Máscara (Coahuila) b Rey Heaven
2) Cholo Maldito & Dark Rocker b David Luna & Espantapájaros
3) Mini Guason & Mini Popeye b Mini Batman & Robin
4) Dr. Infierno Jr., Johnny Sanchez, Negro Rivera b Eclipise (Coahuila), Príncipe Azul, Saeta Amarilla
5) Relámpago, Zorro Plateado, Zorro Plateado Jr. b Guerrero 2000, Jason Killer, Pajaro Azteca

indy (SUN) 02/10/2008 Arena Solidaridad
1) Androide & Furor b Azteca Warrior & Dralion
2) Corazón de Barrio, Hijo de Trueno, Morvius b Apolo Estrada Jr., Black Diamond, Estrella Dorada Jr.
3) Dark Angel b Princesa Sugheit
4) Sky DRAW Orquídea Negra [hair]
5) Diluvio Negro II, Súper Astro, Valiente b Caifan Rockero I, Potro Jr., Rey Misterio Sr.

PROLLM (SUN) 02/10/2008 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Forastero & Stigma b John Taylor & Lobo Metálico
2) Alarido Nocturno & Storm b Eterno & Terrorista
3) Hanaoka, Satoshi, Suzuki b Ave Nocturna, Huizar, Yakuza
4) Magnífico, Negro Navarro, Último Vampiro b Tony Rivera, Valiente, Yakuza

Fraternidad 2000 (SUN) 02/10/2008 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Century 2000 vs Niño Malo
2) Aerokarma, John Terry, Nimbus vs Apolo Segoia, Black Jack, Kronos (Veracruz)
3) Batman, Cyborg (Veracruz), Sangre Y Fuego vs Black Baby, Matrix (Veracruz), Triple XXX
4) Celestial (Veracruz), Matematico Jr., Rey Egipto vs Acero, Relámpago Cadenas Jr., Tormento Chino

indy (SUN) 02/10/2008 Deportivo Los Soberanos, Torreón, Coahuila
1) Cirus & Pequeño Violencia vs Depredador (Torreon) & Guerrero Mistico Jr.
2) Brillante, Espacial, Pantera vs Hermano Violencia, Oso Negro, Piloto Negro (Laguna)
3) Araña Cibernetica, Araña del Futuro, Araña Steel vs Black Jet, Diabólico, Kain

indy (TUE) 02/12/2008 Arena Coliseo Monterrey
1) Mr. Vega, Mr. X, Rey Panera ?? Black Metal, Black Panther, Black Soul
2) Mini Gato Volador & Mini Tigre Universitario b Mini 5X & Mini Hator
3) Bengalí, Galactar, Titanic b Golden Boy, Rey Demonio Jr., Símbolo
4) Diluvio Negro II & El Gitano b Chamaco Becerra & Tigre Universitario
5) 5X, Dama de Hierro, Freedom 3X, Kaoma Jr., Rey Apóstol b Anibal el Vampiro, Ares, Facundo, Vampiro 2008

LJLL (WED) 02/13/2008 Coliseo Tulancingo, Tulancingo, Hidalgo
1) Masterson Boy vs Mr. Apocalipsis, ?, Iron Man, Artirus, Slayer, Lanzeloth, Rocky Lobo, Carlos El Chiquitini, Angelito Azul, Dinastía, King Power, Electric Rain, Konami, Ángel Suicida [battle royal]
2) Black Fire, Concord, Drastik Boy vs Hanaoka, Kagra, Kajiwara
3) Pesadilla & Taz El Feroz vs Ohara & Suzuki

indy (FRI) 02/15/2008 Arena Aficion
1) Aquila vs Tigerman
2) Maldito Jr. & Samot vs Platino & Titan
3) Aurora & Josseline vs La Seductora & Lady Rabbit
4) Black Terry, Radioactivo, Shu el Guerrero vs Cerebro Negro, El Exótico, Faraón Jr.
5) Hijo del Cien Caras & Killer Jr. vs Enfermero Jr. & Enrique Vera

indy (FRI) 02/15/2008 Poza York, Veracruz, Veracruz
1) Lee Panther & Muerte Nocturna b Magneto & Piloto Infernal
2) Byron Temerario & Dr. Cerebro b Piloto Suicida (Veracruz) & Serval
3) Luna Mágica & Marcela b Amapola & Hiroka
4) Dr. Wagner Jr. & Felino DQ Ephesto & Último Guerrero

LUM (SAT) 02/16/2008 Arena el Halcon, Monterrey, Nuevo León
1) Niño De La Selva vs Norteño Jr.
2) Burrito & Fomer Love vs Norteño Sr. & Sexy Girl
3) Androide & Panthro vs Karonte & Mongol Chino
4) Bengalí, Cats, Raiden vs Codigo Rojo, Espanto Jr., Monje Negro Jr.

AULL (SAT) 02/16/2008 Arena Lopez Mateos
1) Ángel De Plata b Tormento
2) Drimen & Rey Cristal b Blasfemia & Hombre De Guerra
3) Epidemia, Robin Maravilla, Yakuza b Dr. Muerte, Heavy Boy, Ice Killer
4) Rey Krimen, Rocky Santana, Sádico, Sepulturero I b Cerebro Maligno, Epitafio, Herejía, Judas el Traidor
5) La Sombra, Sagrado, Último Vampiro DQ Averno, Ephesto, Último Gladiador

UMLL (SAT) 02/16/2008 Arena Olimpia Solidaridad, Guadalajara, Jalisco
1) Máscara Sagrada, Solar I, Súper Muñeco vs El Hijo de Aníbal, El Hijo del Solitario, Gran Markus Jr.
2) El Hijo Del Santo & Mil Máscaras vs Blue Demon Jr. & Súper Parka

WFS (SAT) 02/16/2008 WFS Arena de Aztahuacan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Garra Nocturna vs Kaiser
2) Puma 2000 vs Sueno Azteca
3) Chamaco Badillo & Darketo vs Byron & Galadron De Plata
4) ?, Crazzy Rock, Mini Vagabundo vs Espectrito I, Mini Bestia Magnifica I, Mini Bestia Magnifica II
5) Dr. Muerte, Pandemónium, Xibalva vs Bull, Halcón Galáctico, Vértigo

indy (SUN) 02/17/2008 Arena 2 de Junio, Col. Benito Juárez, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Kalypso vs Tormenta Asesina
2) Siglo XXI vs Hell Boy
3) Ambar, Chico Che, Mega Boy vs Demen Extreme, Hottaro, Taquero Malido II
4) Cat Man, Perro Loco, Puma 2000 vs Azteca, Guerrero Mistico, Guerrero Mistico Jr.
5) Artillre 2000 vs Extreme Insect [mask]

indy (SUN) 02/17/2008 Arena Aficion
1) Centella Dorada vs Diávolo
2) Chester & Luger vs La Krysys & Slash
3) Despiadado, Guerrero Suicida, Ranfelx vs Colmillo Blanco, Hidroman, Tony Sierra
4) Drastik Boy, El Colibrí, Fantástico vs Hannibal, Maldito Jr., Samot

indy (SUN) 02/17/2008 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Ángel Solitario, Espíritu Guerrero, Flamita vs Eleggua, Fuego Azul, Mini Andy Barrow
2) Terror & Viento vs Amenaza Oriental & Flecha Magica
3) ?, Puma 2000, Siniestro Negro vs Fight Panther, Ice Cobra, Ninja De La Sombra
4) Bacteria, Narcosatanico I, Narcosatanico III vs Flama Azul, Rayo Tapatío I, Toro Negro Jr.
5) Flama Roja vs Jeque [Arena San Juan Title]
6) Roca vs La Plaga [mask]

NWG (SUN) 02/17/2008 Arena Victoria, Guadalajara, Jalisco
1) Giovanny vs Guerrero Nocturno
2) Índio Cheyenne & Tigre Negro vs Enigma & Escorpio Rojo
3) Roberto Paz Jr. vs Hit Man [NWG MASTER]
4) Gasparin vs Terror Blnco
5) Apocalipsis vs Tony Rodríguez [NWG AZTECA]

indy (SUN) 02/17/2008 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Dr. Antrax & Yango vs Fantasma De Oro & Pegasso De Plata
2) Canijo De Amarillo, Corsario De Fuego, Poseidón vs Baby Moreno, Guepardo, Rey Infierno
3) Planetario, Samuray, Soldado vs Armagedon, Eslabón Perdido, Pegasso Black

indy (SUN) 02/17/2008 Auditorio del Pueblo, Durango, Durango
1) Hipnosis, Lobo del Aire, Rolando Avila b Negro Sosa, Rey Corsario, Siniestro
2) Camaleón, Gran Miserio, Mulato b Alacran Asesino, Dragón Negro, Viento Negro
3) La Parkita & Máscarita Sagrada b Bracito De Plata & Pentagoncito

indy (SUN) 02/17/2008 Auditorio Municipal Santiago, Jaral del Progreso, Guanajuato
1) Eclipse (Guanajuato) vs Joel Guerrero
2) Maravilloso & Mr. Cromo vs Crazy Man & Fuerza Oscura
3) Pequeño Infinito & Pequeño Oso vs Vaguito I & Vaguito II
4) Cupido I, Cupido Jr., Payaso Maravilla vs Cara Infernal, Katakumba, Pantano

indy (SUN) 02/17/2008 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Niño Malo & Zafiro (Veracruz) vs Murillo & Urbina
2) Enigma, La Jarochita, Príncipe Celeste vs Kronos (Veracruz), Shun Ly, Tormento
3) Apolo (Veracruz), Cyborg (Veracruz), Junior, Sangre Y Fuego vs El Imperial, Hijo del Buitre, Rockero Infernal, Sombra Guerrera
4) Celestial (Veracruz), Matematico Jr., Rey Egipto vs Acero, Candenas Jr., Tormento Chino

indy (SUN) 02/17/2008 Poliforum Zamna, Mérida, Yucatán
1) Halcón Rojo Jr., Piloto I, Piloto II DQ Darko, Panther Boy Jr., Tormenta Negra Jr.
2) Halcón Rojo, Johny Reyna, Lobo Salvaje b La Chona, Sexy Geminis, Torinto
3) Angelito Vengador b Arkanos [mask]
4) El Hijo de Aníbal & Rayman b Hijo del Cien Caras & Máscara Año 2000 Jr.
5) Blue Demon Jr. & Latin Lover b Héctor Garza & LA Park

AULL (SUN) 02/17/2008 Salón Quinta Paraiso, Cuautitlán Izcalli, Estado de México
1) Mini Tortuguillo Ninja I & Mini Tortuguillo Ninja II vs Pequeño Demonio & Pequeño Rebelde
2) Rey Krystal & Spider Boy vs Hombre De Guerra & Kivlan
3) Robin Maravilla & Súper Panda vs Epitafio & Judas el Traidor
4) Psicópata, Terry 2000, Yakuza vs Rey Krimen, Sádico, Sepulturero I
5) Alex Koslov, La Sombra, Último Vampiro vs Averno, Loco Max, Rocky Santana

indy (TUE) 02/19/2008 Arena Coliseo Monterrey
1) Pedro Navajas & Perla Negra vs Lady Puma & Tequilita
2) Guerrero Griego & Laser Man vs Fomer Lover & Metalic
3) Gardenia Azteca, Mariposa Monarca, Rosa Salvaje vs Ángel Negro, Misionero, Sika
4) Bengalí & Karonte vs Ejecutor & Maravilla Azteca
5) Ángel Dorado, Corazón Adicto, Golden Boy vs Rey Demonio Jr., Símbolo, The King

DTU (FRI) 02/22/2008 Autolavado VM, Tulancingo, Hidalgo
1) Sepulturero I vs Rey Krimen Part 1 (posted by dtuoficialextremos)
2) Ángel Extreme vs Águila Misteriosa
3) Juan el Ranchero vs Ángel o Demonio, Demoledor [hardcore]
4) Fantasma de la Ópera vs Pesadilla, Money Pack, Paranoika, Talaxis, Amo de la Noche, Radge, Dance Boy, Big Memo, ?
5) Aero Boy © vs Violento Jack, Suicida [DTU] DTU 2008 PARTE 04 (posted by dtuoficialextremos)
6) Extreme Tiger & Halloween vs Joe Lider & Último Gladiador

indy (FRI) 02/22/2008 Centro de Convenciones Mundo Nuevo, Matamoros, Tamaulipas
1) Constelación, Cruz De Plata, Guerrillero Jr. b Cougar Boy, Fidel Perez, Lazerman
2) Mini Black Soul b Mini Titanik
3) Beto Alcala b Azteca Warrior [death]
4) Furor b Sky
5) Galactar b Black Soul, Titanic [PYCV EXTREME]

GALLI (FRI) 02/22/2008 Ramada Inn, Glendale Heights, Illinois
1) Negrotistico b Joey Marx
2) Meteoro 1 & Meteoro 2 b Chilango & Fúnebre
3) Resistencia & Venganza DQ Blade & Centella De Oro (GALLI)
4) Discovery & Tiger b Demenzía & Guerrillero
5) Charly Manson Jr., Samuray, Slayer b Coco Liso, Coco Negro Chicago, Coco Verde Chicago

LUM (SAT) 02/23/2008 Arena el Halcon, Monterrey, Nuevo León
1) Codigo Rojo & Voltage Negro vs Goliath & Zulu
2) Bengalí, Cats, Gato Volador, Panthro vs Hijo de Espanto II, Karonte, Norteño Sr., Símbolo
3) Diluvio Negro II, Monje Negro Jr., Pimpinela Escarlata vs Difunto I, Difunto II, Sangre Chicano

AULL (SAT) 02/23/2008 Arena Lopez Mateos
1) Rey Krystal & Space Warrior vs Pequeño Porro I & Pequeño Porro II
2) Cerebro Maligno, Epitafio, Herejía DQ Blasfemia, Chavo Extreme, Judas el Traidor
3) Hijo De Enrique Vera, Psicópata, Yakuza b Rey Krimen, Sádico, Violento
4) Chucho El Roto, Terry 2000, Último Vampiro b Ángel o Demonio, Rocky Santana, Sepulturero I
5) El Hijo de Aníbal, Enrique Vera, Kung Fu Jr. b Damián 666, Killer Jr., Mr. Águila

indy (SAT) 02/23/2008 Auditorio de Villas del Sol, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Tromba vs Duendo Negro
2) Black Ventura & Cuervo (San Luis Potosí) vs Gemelo Del Averno I & Gemelo Del Averno II
3) Bat Boy & Chico Malo vs Alma Roja & Simon Blanco
4) Astro Latino & El Galáctico vs Cosaco Loco & Imperial Jr.

FMLL (SAT) 02/23/2008 Congress Theatre, Chicago, Illinois
1) Fusion b Silueta Azul
2) Guerrerito del Futuro b Máscarita Sagrada [? MINI]
3) Águila del America & Lucifer DQ Sicodélico Jr. & Slayer
4) Mil Máscaras & Rayo de Jalisco Jr. b Emilio Charles Jr. & Hijo del Cien Caras

M3 (SAT) 02/23/2008 Palenque del Parque Morelos, Tijuana, Baja California
1) Éxtassis b Yorel, Supremo Jr., Silver Star, Mr. Maldito, Black Spider, Extreme Kid, Animaniac, El Colibrí, Star Boy [WWA AIRE]
2) La Máscara, Rubi Gardenia, Súper Astro b Ángel Blanco Jr., Arandú, TJ Boy
3) Tarzan Boy b El Dandy
4) Averno & Místico b Dr. Wagner Jr. & Nicho el Millionario [Relevos Increíbles, losers advance]
5) Dr. Wagner Jr. © b Nicho el Millionario © [UWA Heavy, WWA JH]

indy (SAT) 02/23/2008 Presidencia Muncipal, Tenango de las Flores, Huauchinango, Puebla
1) Bravo Herrera & Maya Astral vs Comando Espacial & El Milagroso
2) Aventurero (Puebla) & Full Contact vs Destrello & Ricochet
3) King Warrior & Súper Loco vs Águila Tapada & Hombre Bala Jr.
4) Cisne Blanco & La Parkita vs Mini Electrshock & Mini Mosco
5) Cadáver De Ultratumba & Corsario Negro vs Coco Amarillo & Estrella Del Ring

indy (SUN) 02/24/2008 Arena Aficion
1) Centella Dorada vs Diávolo
2) Hidroman & Slash vs Black Spaw & Despiadado
3) Aquila, Dragón de Plata, Súper Pantillero vs Áspid, Pastillero Black, Samot
4) Drastik Boy, El Colibrí, Fantástico vs Hannibal, Impostor, Maldito

indy (SUN) 02/24/2008 Arena Coliseo Monterrey
1) Lady Puma & Mini Tequila b Pedro Navajas & Perla Negra
2) Mariposa Monarca & Mercurio b El Tackle & The Warrior
3) Ángel Negro, Ejecutor, La Bestia b Corazón Adicto, Maravilla Azteca, Sika
4) Pancho Tequila, Rey Demonio, Vudu b Ángel Del Amor, Bam Bam (Monterrey), Casanova
5) Hator, Hijo de Espanto II, Símbolo 2000 b Golden Boy, Humberto Garza Jr., Stuka I

Page: 1 2

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-08-23 05:26

Return to Index