All: 2008-08

<-- 2008-07 --- 2008-09 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

indy (FRI) 08/01/2008 Arena Azteca Budokan, Ciudad Nezahualcoyotl, Estado de México
1) Cataclismo & Thunder Boy b Gran Conde & Príncipe Siniestro
2) Araknos, Metal Boy, Okawa b Demente Extreme, Hermano Muerte, Mega
3) Muerte Negra b Black Spirit
4) Linda Star & Martha Villalobos b Lady Warrior & Rossy Moreno
5) Scorpió Jr. & Zumbido DQ Hijo de Máscara Año 2000 & Máscara Año 2000 Jr.
6) Dr. Wagner Jr., Groon XXX, Marco Rivera b Hijo del Cien Caras, LA Park, Rey Lobo

LLF (FRI) 08/01/2008 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Reyna Vampira vs Lady Puma
2) Dama de Hierro & La Bandida vs Bombom & Rayito De Luz
3) Angelica & Perla Negra vs ? & ??
4) Danah, Goya, Reina Azteca vs La Chacala, Poly Star, Tsunami

CMLL (FRI) 08/01/2008 Arena México []
1) Puma King & Tiger Kid b Sombra de Plata & Tigre Blanco
2) Dark Angel, Lady Apache, Luna Mágica b Amapola, La Nazi, Princesa Sugheit *
3) Alex Koslov, Mictlán, Valiente b Dragón Rojo Jr., Misterioso II, Sangre Azteca *
4) Blue Panther, Dos Caras Jr., Marco Corleone DQ Terrible, Texano Jr., Villano V *
5) Místico, Mr. Niebla, Negro Casas b Dr. Wagner Jr., el Hijo del Perro Aguayo, Héctor Garza [Relevos Increíbles] * DR WAGNER JR,HIJO DEL PERRO,HÉCTOR VS MR NIEBLA,MISTICO,NEGRO CASAS 2008 (posted by decadas80s90s2000) HÉCTOR GARZA,H PERRO AGUAYO,DR WAGNER VS MR NIEBLA,MISTICO,NEGRO CASAS 2008 (posted by decadas80s90s2000)

AAA (FRI) 08/01/2008 Centro Civico Santa Clara, Ecatepec, Estado de México
1) El Alebrije & Mexicano vs Decnnis & El Brazo
2) Black Abyss & Head Hunter I vs Abismo Negro & Gronda

source: https://scontent-ort2-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50976957_2284458165147931_6848538336605241344_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-ort2-2.xx&oh=1d138ceef9fb429641f0712a3c6edffa&oe=5CF0785A

(Lucha Libre AAA CDMX)

AAA (FRI) 08/01/2008 Explanada de la Iglesia, San Lorenzo Tezonco, Iztapalapa, Distrito Federal
1) Argenis & Gato Eveready vs ? & Hijo de Pirata Morgan
2) ? & Crazy Boy vs Jack Evans & Teddy Hart
3) Alan Stone & Cibernético vs El Mesías & Ozz

indy (FRI) 08/01/2008 Pista Las Bugambilias, Monterrey, Nuevo León
1) Burrito & Ricochet vs Bella Karina & La Mancha
2) Aventurero & Gato Volador vs Estrella Dorada Jr. & Vaquero Romo
3) Hator & Monje Negro Jr. vs ? & Mosco de la Merced

AAA (FRI) 08/01/2008 Puerto Esmeralada, Puerto Vallarta, Jalisco
1) Chessman b Electroshock

Revelion de Empersas (SAT) 08/02/2008 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Cruz De Plata & Fidel Perez b José el Caporal & Juan el Ranchero
2) León Rojo & Tarzan Boy b Black Spider, Chico de Barrio, Pedro Navajas, Rey Unicornio
3) Azteca Warrior, Galactar, Kaientai, Money Pack b Cerebro Negro, Dance Boy, Sepulturero I, Xtreme Dragón
4) Ángel o Demonio, Big Memo, Ovett b Black Soul, Titanic, Voltaje Negro

indy (SAT) 08/02/2008 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Marino vs Osiris
2) Despiadado & Príncipe Negro Jr. vs Killer Dog & Rey Cobra
3) Platino & Rey Negro vs Furia Roja & Rey Azteca
4) Genio del Aire & Humilde vs American Rebel & Renegado

CMLL (SAT) 08/02/2008 Arena Pavilion del Norte, Saltillo, Coahuila
1) Dragón De Jade, Dragón Ninja, Dragón Oriental b Ángel del Infierno, Caballeo De Fuego, Sombra Lagunera
2) Luna Mágica, Marcela, Paty Rey b Amapola, Hiroka, Lady Star
3) Bam Bam & Máscarita Dorada b Pequeño Damian 666 & Pequeño Halloween
4) Dr. X, Nitro, Spartaco b Flash, Latino, Valiente
5) Blue Panther & Negro Casas DQ Atlantis & Olímpico

AAA (SAT) 08/02/2008 Auditorio CECUCO, San Juan del Río, Querétaro
1) Dark Boy & Furia Oriental vs Creeper & Dark Crazy
2) Fire Dragón & Red Star vs Atómico & Soldado Diabólico
3) Estrellita & La Parkita vs La Diabólica & Mini Histeria
4) el Ángel & Oriental vs Picudo & Silver Cat
5) Jack Evans & Teddy Hart vs Abismo Negro & Brazo de Plata

CMLL (SAT) 08/02/2008 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Zarco b Dragón Chino
2) Arlequín & Sangre Guerrera b Sparks & Súper Galgo
3) Halcón Tapatío & Mr. Maldito b Astro Boy & Silver Star
4) Mortiz & Scorpió Jr. b Celestial & Rayman
5) Averno b Místico [copa Auditorio de Tijuana 2008]

AAA (SAT) 08/02/2008 Centro Social Y Recreativo del STRM, Zumpango, Estado de México
1) Ángel Del Silencio & Levicoc vs Hacha Dorada & Invasor
2) Rey Guerrero & Skayderman vs Cobra De Fuego & Furia Negra
3) Juventud Dorada, Manos de Seda, Metal Boy vs Garra De Acero, Mega Oficial, Nahual
4) Chris Stone & Gato Eveready vs Polvo de Estrellas & Yuriko
5) El Alebrije, El Brazo, Octagón vs Joe Lider, Nicho el Millionario, X-Fly

AAA (SAT) 08/02/2008 Domo del Parque Solidaridad, Tonalá, Jalisco
1) Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown vs ?, ??, ???
2) Billy Boy & Fabi Apache vs Gran Apache & Mari Apache
3) Cibernético, El Elegido, Máscara Divina vs ?, El Mesías, Psicosis

indy (SAT) 08/02/2008 Fronton Internacional de San Juan Ixtayopan, Tláhuac, Distrito Federal
1) Comando Inmperial & Crossman vs Salvador Imperial & Star King
2) Marquies Jr. vs Astucia, Proyector Sugar, Zaruman, Gran Kendor, Jimmy Boy, Warrior I, Azteca Infernal, Tiburón Escarlata, Alacran Costeno, Jaque Mate Jr. [copa ixtayopan]
3) Ángel Solitario Jr. vs Mr. Psiquico
4) ?, Felino, Kung Fu Jr. vs Cien Caras Jr., Hijo de Máscara Año 2000, Semental

indy (SAT) 08/02/2008 Parque de Beisbol de la Deportiva Miguel Aleman, Celaya, Guanajuato
1) Mini Máximo & Tzuki vs Pequeño Warrior & Pierrothito
2) Dark Angel, Lady Apache, Marcela vs Hiroka, La Nazi, Mima Shimoda
3) Calígula, Flash, Messala, Stuka Jr., Súper Nova vs Black Man Jr., Caifan, Destello, Kung Fu Jr., Rey Lobo [cage, mask]
4) Alex Koslov, La Máscara, La Sombra vs Atlantis, Mr. Niebla, Rey Bucanero
5) Intocable, Marco Corleone, Shocker vs Averno, el Hijo del Perro Aguayo, Mephisto

CMLL (SAT) 08/02/2008 Polideportivo La Huizachera, Tehuacán, Puebla
1) Colombiana & Princesa Sureño vs Jacky & La Rebelde
2) La Parkita & Máscarita Sagrada vs Bracito De Plata & Pentagoncito
3) Huracán Ramírez & Huracán Ramírez Jr. vs Coco Rojo & Coco Verde
4) Damián 666 & el Hijo del Perro Aguayo vs Héctor Garza & Rayo de Jalisco Jr.

CMLL (SUN) 08/03/2008 Arena Coliseo
1) Astro Boy & Starman b Semental & Zayco
2) India Sioux, Princesa Blanca, Sahori b La Seductora, Medussa, Rosa Negra
3) Axxel, Felino, Máscara Púrpura b Euforia, Nosferatu, Virus * DailyMotion (posted by thecubsfan)
4) Grey Shadow, La Máscara, Volador Jr. DQ Black Warrior, Olímpico, Rey Bucanero *
5) Atlantis, Hijo del Lizmark, Último Guerrero b Héctor Garza, Marco Corleone, Volador Jr. *

CMLL (SUN) 08/03/2008 Arena Coliseo Guadalajara [retro80s90s (YouTube)]
1) Idolo & Impostor b Azazel & Fraile de la Muerte
2) Évola & Ráfaga b Nube Roja & Oro II
3) Gallo, León Blanco, Metal Blanco b Exterminador, Maléfico, Toxico (GDL)
4) Misterioso II, Sangre Azteca, Satánico b La Sombra, Metatrón, Valiente
5) Negro Casas b Blue Panther

indy (SUN) 08/03/2008 Arena Coliseo Monterrey
1) La Rebelde & Victor Victoria b Lady Puma & Zagas
2) Corazón de Barrio & Mercurio b Mariposa Monarca & Vendeta
3) Aventurero, Bam Bam, Golden Boy b Chica de Arabia, Guerrero Griego, Rey Demonio Jr.
4) Estrella Dorada Jr., Mistico (Juarez), Tigre Universitario b Rey Hechicero, Sergio Romo Jr., Símbolo *
5) El Hijo de Aníbal, El Hijo del Solitario, Huracán Ramírez b Hator, Herodes, Máscara Año 2000 Jr.

indy (SUN) 08/03/2008 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Alma Roja, Bello Willi, La Yedra vs Chacal Ruiz, Desconocido Jr., Lady TNT
2) Guerrero Jaguar, Príncipe Del Futuro, Rey Patriota vs Cachorro, Gemelo Del Averno I, Gemelo Del Averno II
3) Cosaco Loco vs Centella Inca [SLP CRUISER]
4) Black Star & Luminoso vs Aracnido & Iron Man and Amorfis & Black Boy and Iron Boy & King Boy and Darling & Guerrero Negro Jr. and ASTEC & Contragolpe and Chacor & Jerry Brown and Depredador (Guanajuato) & Scott and Arañita & Astro Latino and Judoka & Príncipe León [torneo, Guerreros del Ring]

LUM (SUN) 08/03/2008 Arena el Halcon, Monterrey, Nuevo León
1) Dance Boy, Money Pack, Perico vs COdigo Rojo, Fomer Love, Panthro Jr.
2) Big Memo, León Rojo, Obett vs Azteca Warrior, Espanto Jr., Pantro Sr.
3) Ángel o Demonio, Cerebro Negro, Sepulturero I vs Bengalí, Difunto I, Difunto I
4) Gato Volador vs Monje NEgro, Potro Jr. [hair]

AULL (SUN) 08/03/2008 Arena Lopez Mateos
1) Golden Bull, Mohicano I, Mohicano II, Mohicano III b Cheke Pena, El Mimo, Pachuco, Torbellino Negro
2) Batman, Chicago Power, Pandita, Vértigo b Coco Azul, Coco Rojo, Coco Verde, Pandemónium
3) Águila Tapada, Balam, Rock Star b Crazzy Rock, Dragón Asesino, Murciélago Negro
4) Cicloncito Ramírez & La Parkita b Espectrito De Ultratumba & USA Machine
5) Mano Negra & Solar I b Black Terry & Negro Navarro
6) Black Terry, Blue Demon Jr., Dos Caras Sr., Súper Astro, Último Dragón DQ Cien Caras Jr., Mephisto, Monsther, Rambo, Último Guerrero

IWRG (SUN) 08/03/2008 Arena Naucalpan
1) Anubis & Dinamita Kid b Dragón & Eragón
2) Fénix, Jack, Star Boy b Judas el Traidor, Tormenta I, Tormenta II
3) Coco Verde, Cocochips, Cocolores b Capitán Muerte, Cyborg, Xibalva
4) American Machine, Dr. Cerebro, Hijo de Pierroth (IWRG) b Multifacético, Pantera, Ultramán Jr.
5) Fuerza Guerrera, Hijo del Cien Caras, Máscara Año 2000 Jr. b LA Park, Scorpió Jr., Zumbido

CMLL (SUN) 08/03/2008 Arena Neza
1) El Pillo & Lobo Azul b Geprado & Kid Zaeta
2) Motocross II & Rey Neza b Black Danger & Black Heart
3) Ambar, Guerrero Mistico, Súper Chiva b Boricua, Fuerza Boricua, Furia Boricua
4) Chac-Mol, Marco Rivera, Sensei b Arkángel de la Muerte, Puma King, Tiger Kid
5) Texano Jr., Toscano, Villano III b Fabián el Gitano, Felino, La Máscara

indy (SUN) 08/03/2008 Arena Pavilion del Norte, Saltillo, Coahuila
1) Blue Panther & Negro Casas DQ Atlantis & Olímpico

indy (SUN) 08/03/2008 Arena Ray Alcantara, Oaxaca, Oaxaca
1) Chamorro vs Samael
2) Mini ZOmbie & Sub Zero vs Mexican Boy & Mini Vuelo Espacial
3) Caballero Jr. & Casanova vs Behemonth & Príncipe Azur
4) Arkamos, El Coyote, Furia Azteca, Zombie vs Águila Imperial, Ángel Nazi, Dios Egipcio, Relámpago Gomez Jr.
5) Challenger & Flecha India vs Caballero de la Muerte & Guerrero Estelar [Ray Alcantara TAG]

AAA (SUN) 08/03/2008 Arena Solidaridad
1) Panterita & Virtual X vs Iron Extreme & Jorobado II
2) Ángel Mortal, Gallego, Mr. Cóndor vs Águila Extrema, Babe Fox, Rey Imagen
3) Jesse, Nygma, Yuriko vs Diabolik, Guerrero Blanco, Monje Negro Jr.
4) TDN vs Euforia (Monterrey) [hair, mask]
5) Chris Stone, El Alebrije, La Momia vs Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown

AAA (SUN) 08/03/2008 Cancha de Fútbol Samba, La Piedad, Michoacán
1) Mini Rey Cometa & Mini Súper Nova vs Mini Espíritu & Mini Zumbido
2) La Diabólica & Payasonico vs Cinthia Moreno & Guerrero Universal
3) Máscara Divina & Oriental vs Decnnis & El Brazo
4) Abismo Negro & Cibernético vs Black Abyss & Psicosis

CMLL, PROLLM (SUN) 08/03/2008 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Aleph & Guman b Conquistador & Estruendo
2) Daga, Joe Black, Sexy Salomé b Alma Negra, Betos Boy, Espejismo
3) Greco Stone, Heavy Boy, Storm b Niebla Negra I, Niebla Negra II, Rudy Garduño
4) Misterio, Negro Navarro, Yakuza b Black Spider, Epidemia, Judas el Traidor
5) Ephesto & Magnífico b Fabián el Gitano & Stuka Jr.

indy (SUN) 08/03/2008 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) La Borrega vs Chanfle
2) El Herrero vs Linbader [hair]
3) Circus & Payasito vs Blue Ángel & Muerte Negra
4) El Tackle & Ranchero vs Seyko & Vigilante
5) El Burrito & Hijo del Soberano vs Gran Jefe Jr. & Tony Rodríguez

indy (SUN) 08/03/2008 Deportivo Los Soberanos, Torreón, Coahuila
1) Caballero Halcón & Ecliptico vs Averno (Laguna) & Pequeño Violencia
2) Máquina 27 vs Guerrero [super libre]
3) Black Box vs Dorado Jr., Alfil [AMERICAS WELTER]
4) El Auténtico, Emperador Azteca, Sexy Francis vs Boomerang, Chamuco Treviño, Sexy Libra

CMLL, VIP (SUN) 08/03/2008 Gimnasio Nuevo León
1) Furor b Coco Viper, Androide, Galactar, Maléfico, Átomo (Monterrey), Dranzer, Scravos, Boomerang, Ángel Silencio, Mitsunori, Arquero, Yako [cibernetico, cibernetico]
2) Máscarita Dorada & Pequeño Dragóncito b Coquito Amarillo & Mini Hator
3) Diana La Cazadora & Perla Negra b La Justiciera & Princesa Sugheit
4) Coco Amarillo, Coco Blanco, Mosco De Merced II, Tramposo b Batman, Memo Valles, Spiderman, Súper Muñeco
5) Ángel Blanco Jr., Antifaz del Norte, Averno, Virus b Halcón, Hijo de Trueno, Sagrado, Turbinia

AAA (SUN) 08/03/2008 Palacio de los Deportes, Villahermosa, Tabasco
1) Máscarita Sagrada 2007 & Mini Charly Manson vs Mini Abismo Negro & Mini Chessman
2) Crazy Boy & Último Gladiador vs Joe Lider & Nicho el Millionario
3) Chessman, Gronda, La Parka Jr. vs Electroshock, Kenzo Suzuki, Konnan

AAA (MON) 08/04/2008 Arena Cuatro Caminos, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Danah & Street Boy b Black Mamba & Goya
2) Babe Rap, Brazo De Plata Jr., Príncipe Diamante b Ángel Mortal, Gallego, Mr. Cóndor
3) Rió Bravo, Tigre Cota, Tito Santana II b Jesse, Nygma, Yuriko
4) Chris Stone, El Alebrije, Pimpinela Escarlata, Sangre Chicana b Antifaz del Norte, Cobarde Jr., El Cobarde, Escorpión Negro Jr.
5) Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown b Alan Stone, Cibernético, Súper Porky

CMLL (MON) 08/04/2008 Arena Puebla
1) Black Tiger (Puebla) & King Jaguar vs Espíritu Maligno & Saurón
2) Dark Angel, India Sioux, Luna Mágica vs La Nazi, Medussa, Rosa Negra
3) Máscara Púrpura, Máximo, Metalik vs Euforia, Nosferatu, Policeman
4) Alex Koslov, La Sombra, Volador Jr. vs Averno, Ephesto, Mephisto
5) Blue Panther, Dos Caras Jr., Marco Corleone vs Atlantis, Hijo del Lizmark, Último Guerrero

CMLL (MON) 08/04/2008 Domo de la Feria, León, Guanajuato
1) Carta Brava & Turbo vs Lucio & Tony
2) Batman & Robin vs El Mosco & La Morgue
3) Brazo de Plata, Metalik, Súper Brazo vs Arkángel de la Muerte, Misterioso II, Nitro
4) Sangre Azteca vs La Sombra © [NWA WELTER]
5) Blue Panther, Héctor Garza, Místico vs Averno, el Hijo del Perro Aguayo, Villano V

CMLL (TUE) 08/05/2008 Arena Coliseo Guadalajara
1) Milenio b Thunder Boy
2) Depredador (Guadalajara) b Samurai
3) Súper Máquina b Magnum
4) Infierno & Satánico b Máximo & Valiente
5) Rayman & Sagrado © b Misterioso II & Mr. Niebla [OCCIDENTE TAG]
6) Alex Koslov, Marco Corleone, Shocker b Olímpico, Terrible, Texano Jr.

indy (TUE) 08/05/2008 Arena Coliseo Monterrey
1) Black Galaxy & Príncipe Misterio vs El Colombiano & Erick el Rojo
2) Mini Gato Volador & Mini Tigre Universitario vs Coquito Amarillo & Máscarita Negra
3) David & Goliat b Golden Boy & Paip Chulo (Monterrey) and Mariposa Del Amor & Mariposa Monarca
4) Karonte b Panthro [Nuevo Leon MIDDLE]
5) 5X, Kaoma Jr., La Mole b Hermano Diablo I, Hermano Diablo II, Moroco

CMLL (TUE) 08/05/2008 Arena México []
1) Astro Boy & Starman b Artillero & Súper Comando
2) Bam Bam, Fantasy, Tzuki b Fire, Pequeño Violencia, Pequeño Warrior *
3) Flash, Máscara Púrpura, Metalik b Bronco III, Loco Max, Nitro *
4) Dos Caras Jr., Grey Shadow, La Sombra DQ Dragón Rojo Jr., Rey Bucanero, Sangre Azteca *
5) Atlantis, Negro Casas, Último Guerrero b Héctor Garza, Hijo del Fantasma, La Máscara © [CMLL TRIOS] * HÉCTOR GARZA,H FANTASMA,MASCARA VS ÚLTIMO GUERRERO,ATLANTIS,NEGRO C (posted by decadas80s90s2000)

AAA (WED) 08/06/2008 Auditorio Miguel Barragan, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Apolo Star, Guerrero Jaguar, Sexy Salazar vs Capitán Furia, El Dragón, Imperial Jr.
2) Máscarita Sagrada 2007 & Octagoncito DQ Mini Abismo Negro & Mini Chessman
3) Estrellita, Fabi Apache, Mari Apache b Cinthia Moreno, La Diabólica, Pasion Kristal
4) Jack Evans & Teddy Hart b Crazy Boy & Juventud Guerrera
5) Kenzo Suzuki & Pirata Morgan b Cibernético & El Elegido

IWRG (THU) 08/07/2008 Arena Naucalpan
1) Eragón b Avisman
2) Trauma I & Trauma II b Destello & Jack *
3) Linda Star & Martha Villalobos b Lady Warrior & Rossy Moreno *
4) Ciclón Negro, Dr. Cerebro, Septiembre el Terrorista b Aeroman, Centauro, Fénix *
5) Fuerza Guerrera, Scorpió Jr., Zumbido b Corazón De Barrio, Hator, Multifacético *

indy (THU) 08/07/2008 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Insólito & Jerry Brown vs Cadete De La Atlantida & Scriba Jr.
2) El Auténtico & Espacial vs Araña Steel & Camorra
3) Araña Cibernetica, Mr. Guerrero, V-57 vs Brillante, Dorado Jr., Piloto Suicida
4) El Tackle vs Tonia Jackson Jr. [FILL HEAVY]

AAA (THU) 08/07/2008 Plaza de Toros Portátil, Tlalminulpa, Atitalaquía, Hidalgo
1) Máscarita Sagrada 2007 & Sexy Star vs Mari Apache & Mini Abismo Negro
2) Aerostar, Gato Eveready, Súper Fly vs Nygma, Polvo de Estrellas, Yuriko
3) Chessman, La Parka Jr., Ricky Marvin vs El Mesías, Electroshock, Pirata Morgan

CMLL (FRI) 08/08/2008 Arena México
1) Metálico & Tigre Blanco b Apocalipsis & Inquisidor
2) Arkángel de la Muerte, Hooligan, Skándalo b Fabián el Gitano, Metalik, Tony Rivera *
3) Alex Koslov, Felino, Mictlán b Dragón Rojo Jr., Ephesto, Misterioso II *
4) Blue Panther, Marco Corleone, Volador Jr. b Heavy Metal, Terrible, Villano V *
5) Mr. Niebla, Negro Casas, Último Guerrero b Dr. Wagner Jr., Héctor Garza, Shocker *

IMDET (FRI) 08/08/2008 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Centella & Eterno b Black Scorpió & Juventud Azteca
2) Calavera & Pitbull b Astucia & Black Ether
3) La Chacala, Mr. Maldito, Wama b Animaniac, La Metalika, Shamu
4) Celestial, Cuernito, Hijo de Kendo, Súper Rino b La Ola Del Terror
5) Huracán Ramírez Jr., Súper Kendo, Súper Muñeco b Hijo De Espectro Jr., Pierko el Boricua, Tornado Negro

AAA TV (FRI) 08/08/2008 Centro de Convenciones, Ciudad Madero, Tamaulipas [RobViper (Music Video)]
1) Argenis, Babe Rap, Billy Boy b Rió Bravo, Tigre Cota, Tito Santana II *
2) Mini Kenzo Suzuki b Máscarita Divina [AAA MINI, torneo] *
3) Aerostar b Súper Fly, el Ángel, Gato Eveready, Extreme Tiger, Último Gladiador, Teddy Hart, Escoria, Jack Evans [Alas de Oro] * DailyMotion (posted by thecubsfan) part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
4) Cinthia Moreno, La Hechicera, Oriental b Fabi Apache, Gran Apache, Mari Apache * part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
5) Brazo de Plata, El Alebrije, El Elegido DQ Decnnis, El Brazo, Escorpión Negro Jr. * part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
6) Antifaz del Norte, Histeria, Psicosis b Alan Stone, La Parka Jr., Máscara Divina
7) Chessman & Cibernético b Cuervo & El Mesías and Kenzo Suzuki & Konnan * part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)

FMLL (FRI) 08/08/2008 Pico Rivera Sports Arena, Whittier, California
1) Chiva USA, Rosa Salvaje, Súper Chavo b Alas De Oro, Juventud Azteca, Poder Infernal
2) Bionico, Gallinero I, Gallinero II b Acero Dorado, Meteorik, Yelka
3) Jaguar de Oro b Profeta Jr. [mask]
4) Piloto Suicida (California) b Shamú Jr. [FMLL HEAVY]
5) Hijo del Cien Caras & Villano III b Huracán Ramírez Jr. & Rayo de Jalisco Jr.
6) El Hijo Del Santo & LA Park b Blue Demon Jr. & Rey Misterio Sr.

AAA (FRI) 08/08/2008 Salon 21, Ciudad de México, Distrito Federal
1) el Ángel, Fabi Apache, Mini Charly Manson, Pimpinela Escarlata vs Espíritu, Jesse, La Diabólica, Máscarita de la Muerte
2) El Alebrije & Máscara Divina vs Decnnis & El Brazo
3) Cibernético, Máscara Divina, Octagón vs Black Abyss, Head Hunter I, Psicosis II

AULL (SAT) 08/09/2008 Arena Lopez Mateos
1) SPace Warrior b Gallito De Oro
2) Belcebú & Sol de Oriente b Balam & Platino
3) Mr. Potro, Súper Panda, Triple X b Fishman Jr., Trauma I, Trauma II
4) Solar I, Súper Astro, Ultraman b Black Terry, Mano Negra, Rambo
5) Dos Caras Jr., Villano IV, Villano V DQ el Signo, Negro Navarro, Rocky Santana

indy (SAT) 08/09/2008 Auditorio Municipal, Huehuetoca, Estado de México
1) Saeta Azul vs Relgioso
2) Lluvia & Zeuxis vs La Rebelde & Mayam
3) Bronce (indy), Oro (indy), Plata (indy) vs Ice Killer), Jasson, Love Machine (indy)
4) Antrax, Damian El Guerrero JR., El Charro vs Angeuz, Heracles, Zaurón
5) Enrique Vera, Poder Mexica, Súper Astro vs Hijo de Máscara Año 2000, Máscara Año 2000, Universo 2000

Televisa (SAT) 08/09/2008 Bar Caribe Salsa, Beijing, China
1) Místico b Averno

Event Notes: One off exhibition in a Chinese bar, put together by Televisa. Mistico was in China as part of Televisa's Olympic diving coverage. No ring; they tied an area off with ropes by using the pillars in the bar.

indy (SAT) 08/09/2008 Gimnasio Bimbo, Veracruz, Veracruz
1) Bad Boy, Capitán, Torbellino vs Diosa Del Rio, Súper America, Tormento Chino
2) Águila Sen Sei & Limbat vs El Duende & Rocker
3) Baby Panthers & Multato vs Gabacho & Metalero
4) Micro Capitán vs Micro Chip

Page: 1 2 3 4 5

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-20 05:22

Return to Index