indy: 2008-11

<-- 2008-10 --- 2008-12 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

DTU (SAT) 11/01/2008 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) ? & Konami vs Drastik Boy & Hormiga
2) Paranoiko & Talaxys vs Amo de la Noche & Relámpago De Fuego
3) Pesadilla vs Dance Boy, Dark Finder, Demente Xtremme
4) Radge vs Sick Boy, Money Pack
5) Crazy Boy & Violento Jack vs Aero Boy & Joe Lider and Ángel o Demonio & Kaentai

NWA MEXICO (SAT) 11/01/2008 Gimnasio Olímpico Juan de la Barrera, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Fantástico b Eragón [NWA LIGHT, quarterfinal]
2) Senky b Angus [NWA LIGHT, quarterfinal]
3) Black Thunder b Skayde Jr. [NWA LIGHT, quarterfinal]
4) Trauma II b Arkano [NWA LIGHT, quarterfinal]
5) Turbo b Alma Infernal [NWA LIGHT, quarterfinal]
6) Skayde b Hermano Muerte II [NWA LIGHT, quarterfinal, quarterfinal]
7) Trauma II b Fantastic [NWA LIGHT, semifinal]
8) Turbo b Senky [NWA LIGHT, semifinal]
9) Skayde b Black Thunder [NWA LIGHT, semifinal]
10) Skayde b Trauma II, Turbo [NWA LIGHT, final]
11) Incógnito & Siniestro b Cien Caras Jr. & Súper Parka
12) Negro Navarro © b Black Terry [AMERICAS LH] negro navarro vs. balck terry nwa (posted by alfonso lizarraga)

indy (SAT) 11/01/2008 Salón el Rey, Compton, California
1) Bionico, Jaguar de Oro, Súper Chavo vs Alex Romano, Profeta, Yelka
2) Casando, El Hijo de Rey Misterio, Príncipe Unlimited vs Acero Dorado, Piloto Suicida, Shamú Jr.
3) Atlantis & LA Park vs Felino & Mephisto

LUM (SUN) 11/02/2008 Arena el Halcon, Monterrey, Nuevo León
1) Shadow Men vs Niño De La Selva
2) Black Killer & Mr. Cuervo vs Misionero & Sexy Girl
3) Creazy Demon & La Bestia vs Codigo Rojo & Fomer Love
4) Karonte & Mongol Chino vs Gato Volador & Tigre Universitario
5) Head Hunter I, Potro Jr., Sergio Romo Jr. vs Caifan 69, Humberto Garza Jr., Silver Star

AULL (SUN) 11/02/2008 Arena Lopez Mateos
1) King Dragón & Relámpago b Dinamic Boy & Granaloco [ruleta de la muerte, semifinal]
2) Epitafio & Fantasma de la Ópera b Chico Che & Súper Panda
3) Coco Verde & Cocolores b Rey Krimen & Sádico [ruleta de la muerte, semifinal]
4) Hormia Atómica & Yakuza b Silver Cat I & Silver Cat II [ruleta de la muerte, semifinal]
5) José Caporal & Psicopat b Epidemia & Robin Maravilla [ruleta de la muerte, semifinal]
6) Chico Che & Súper Panda b Silver Cat I & Silver Cat II
7) Rey Krimen & Sádico b Epidemia & Robin Maravilla [ruleta de la muerte, semifinal]
8) Coco Rojo, Monsther, Rambo b Enrique Vera, Enrique Vera Jr., Rocky Santana
9) Silver Cat I & Silver Cat II b Epidemia & Robin Maravilla © [ruleta de la muerte, final, AULL TAG]

indy (SUN) 11/02/2008 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) ? & Linterna Verde b Carasrio De Fuego & Guerrero del Infierno
2) Destello, Jaguar, Turbo b Black Thunder, Perro Mocho Jr., Vampiro Metálico
3) Solar I & Súper Astro b el Signo & Negro Navarro
4) El Dandy & El Hijo Del Santo b Blue Demon Jr. & Cerebro Negro [Relevos Increíbles]

indy (SUN) 11/02/2008 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Century 2000 & Ferrarito Jr. vs Black Jack & Trueno Infernal
2) Aritmetico, John Terry, Rey Egipto vs Black Baby, Kronos (indy), Sombra Guerrera
3) Ángel del Misterio, Blue Ángel, Cyborg (indy), Ferrari Jr. vs Hijo del Buitre, Matrix (indy), Tormeneto Chino, Triple X

indy (SUN) 11/02/2008 Gimnasio Contre, Hidalgo
1) Elemento & Spider vs Hombre De Negro & Legionario
2) Máscara Oriental & Mr. Tabla vs Pequeño Fire & Ursus
3) Mr. Kid vs Miedo
4) Niño de Fuego & Star Tiger vs Ángel Exterminador & Rey Terror
5) Black Star & Corsario Negro Jr. vs Antar & Sairus (Aficion)

5X (TUE) 11/04/2008 Arena Coliseo Monterrey
1) Anarquía & Kryven b Delirio & Intro
2) Lover Boy b Piwi, Pedro Navajas
3) Azteca Warrior & Titanic b Ángel Dorado Jr. & Black Soul
4) Hijo del Ninja & Príncipe de Oro b Flecha Azul & La Bestia
5) La Justiciera, Panthro, Tigre Universitario b Bello Rubi, Dulce Paola, La Kalaka De Tijuana

HULK (THU) 11/06/2008 Arena México [Matt Farmer]
Attendance: 800
1) La Sombra b Euforia
2) Misterioso II b Máximo
3) Volador Jr. b Virus
4) Hulk b Abdominacion [street]
Rey Bucanero (Hulk) & Terrible (Abdominacion) in one night costumes

Event Notes: Free show to promote the Hulk movie.

indy (THU) 11/06/2008 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Insólito & Jerry Brown b Cadet De Atlantida I & Cadet De Atlantida II
2) Mini Máximo b Pentagoncito [LAGUNA MINI]
3) Mr. Guerrero & Psycho b Piloto Suicida & Sexy Piscis
4) Blue Panther & Último Guerrero b Villano III & Villano V

indy (THU) 11/06/2008 Arena Solidaridad
1) Príncipe Rebelde & Turbina b Gavilán Negro & Maldito
2) Gato Volador, Oriental I, Orientale II b El Gitano, Flecha Azul, Sergio Romo Jr.
3) Súper Muñeco, Súper Pinocho, Súper Ratón b Coco Rojo, Coco Verde, Cocolores
4) Diluvio Negro I, Diluvio Negro II, Tigre Universitario b Difunto I, Difunto II, Rey Hechicero
5) Dr. Wagner Jr., Shocker, Súper Parka b Damián 666, LA Park, Mr. Águila

SCORPIO (FRI) 11/07/2008 Arena Azteca Budokan, Ciudad Nezahualcoyotl, Estado de México
1) Galáctico & Templario b Erseus & Gladiador Negro
2) Luis Cirio, Manny Cirio, Tony Cirio b La Hormiga, La Mosca, Príncipe Celeste
3) Black Spirit, Máscara Oro Y Plata, Mini Electro, Mini Oriental, Mini Zoom b Gladiador Negro, Máscara Virtual, Mini Cibernetico, Mini Ozz, Mini Scorpió
4) Alda Moreno, Esther Moreno, Flor Metálica, Sexy Star, Vicky Carranza b La Chola, Lady Metal, Pantera Sureña, Rossy Moreno
5) Enferermo, Gran Markus, Hijo de Gran Markus b Máscara Virtual, Ogun, Príncipe Celeste
6) Juventud Guerrera, LA Park, Zumbido b Hijo de Gran Markus, Máscara Año 2000, Universo 2000

indy (FRI) 11/07/2008 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Maquiavelico & Zarco vs Dragón Chino & Zeus
2) Pandillero I, Pandillero II, Wama vs Diamantina, Silver Star, Star Boy
3) Infierno, Príncipe Arandú, TJ Boy vs Celestial, Éxtassis, Rubi Gradenia
4) El Fantasma & Fantasma Jr. vs Universo 2000 & Universo 2000 Jr. and El Hijo de Rey Misterio & Rey Misterio

OLE (SAT) 11/08/2008 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) RBD & Tsunami vs La Bandida & La Chacala
2) Delirio & Neón vs Fear Factor & Lucifer
3) Babe Fox & Kaientai vs Piwi & Xtreme Dragón and Beto Alcala & Chico de Barrio
4) Black Soul, Joe Lider, X-Fly vs Ángel o Demonio, Titanic, Voltaje Negro

indy (SAT) 11/08/2008 Arena Juba, Reynosa, Tamaulipas
1) Antifaz del Norte, Corazón de Barrio, Hator vs Dr. Wagner Jr., Estrella, Príncipe Diamante

indy (SAT) 11/08/2008 Gimnasio Bimbo, Veracruz, Veracruz
1) Guerrerito 2000 vs Warrior
2) Norteño & Silver Boy vs Camboyano & El Payaso
3) Bad Boy & Capitán Jr. vs Black Demon & Hijo Del Cirujano
4) Infernal & Montalvo vs Rockero & Súper America

indy (SAT) 11/08/2008 Gimnasio el Ranchero, Gómez Palacio, Durango
1) Injuria, Morbo, Sadico vs Cadet De La Atlanida I, Cadet De La Atlanida I, El Real
2) Camorra, Coco Amarillo, Mini Psycho vs Ángel Negro, Mr. Chucky, Novia De Chucky
3) Moro Jr., Súper Leopardo, Súper Star vs Espíritu Mágico, Insólito, Rey Dragón
4) Brillante, Mini Máximo, Piel Canela, Sexy Piscis vs Dulce Paola, Gatubela, Pentagoncito, Psycho

indy (SAT) 11/08/2008 Texano Rodeo, Puebla, Puebla
1) Linda Star & Martha Villalobos vs La Chola & Rossy Moreno
2) Intocable, LA Park, Tinieblas Jr. vs Head Hunter I, Shocker, Zumbido

indy (SUN) 11/09/2008 Arena Coliseo Reynosa, Reynosa, Tamaulipas
1) Amorfis vs Incognito (local)
2) Rey Guerrero vs Dr. Urico
3) Exterminador & Tornado vs Rocker Boy & Sangre De León
4) El Burrito & Olímpico vs Hijo Del Titan & La Yoka
5) El Águila vs Aquaman

Villalobos (SUN) 11/09/2008 Centro Civico Nueva Aragon, Ecatepec, Estado de México
1) Hijo De Valiente & Valiente Jr. vs Antrax (Villalobos) & Exterminio
2) Máscara De Oro Y Plata, Máscara Magnífica, Súper Máscara vs Bestia Metálica, Bryan, Joshua
3) Mini Scorpió & Mini Zumbido vs Kid Cuervo & Mini Escoria
4) Linda Star & Martha Villalobos vs Lady Warrior & Mujer Demente
5) Intocable & Rey Cometa vs Monsther & Toxico AAA

PROLLM (SUN) 11/09/2008 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Betos Boy, Cyrus, Espejismo b Aleph, Guman, Monsturo 1ra Lucha 9Nov08 Coliseo Coacalco (posted by neotexanomx)
2) Alma Negra & Forastero b Águila Guerrera & Lobo Metálico 2ra Lucha 9Nov08 Coliseo Coacalco (posted by neotexanomx)
3) Dr. X, Loco Max, Virus b Cachorro Mendoza, Justiciero, Magnífico 3ra Lucha 9Nov08 Coliseo Coacalco (posted by neotexanomx)
4) Orfeo, Quiram, Windtuck b Cruz Diablo, Federal I, Federal II
5) Eterno, Niebla Negra I, Niebla Negra II b Daga, Huizar, Maverick 5ta Lucha 9Nov08 Coliseo Coacalco (posted by neotexanomx)

indy (SUN) 11/09/2008 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Zafiro vs Century 2000
2) Nimbus vs Cancerbero
3) Celestial, Kato, Rey Egipto, Sangre Y Fuego vs Black Baby, Matrix, Rockero Infernal, Triple X
4) Artimetico vs Sombra Guerrero [mask]

PWE (SUN) 11/09/2008 Los Angeles, California
1) Jaguar de Oro, Mercuiro Jr., Mercurio Sr. vs Dr. Maldad, Monje Maldito, Sombra Infernal
2) Acero Dorado, Piloto Suicida, Shamú Jr. vs Binoco, Dinamic, Príncipe Unlimited
3) Negro Navarro vs Solar I

indy (TUE) 11/11/2008 Arena Aficion
1) Súper Brazo vs Cerebro Negro, Mimi Dark, Chico Che (DF), Chico Che (Pachuca), Áspid, Dr. Cerebro [hair]
2) Brazo De Oro Jr. vs El Exótico, Fantasma de la Ópera, El Maldito, Último Vampiro, Ninja de Fuego, Ira, Pandemónium, Medics I

5X (TUE) 11/11/2008 Arena Coliseo Monterrey
1) Dark Face & El Lobo b Delirio & Krayven
2) David & Goliat b El Colmbiano & Erick el Rojo
3) Arquero & Galactar b Furor & Titanic
4) Ángel Dorado Jr., Chamaco Becerra, Pantera Blanca b Black Soul, Golden Boy, Príncipe Guerrero
5) Caifan 69, Emperador Azteca, Panthro b Difunto I, Difunto II, Hijo de Espanto II

indy (WED) 11/12/2008 Salón Eclipse, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Albatros, Astral, Fénix vs Cometa De Plata, Pequeño Saeta, Tigre Tatuado Jr.
2) Corazón De Fuego Jr. & Sexy Pantera vs Darketela & Valentin
3) Cripta & Lapida vs Black Danger & TIgre Tatuado
4) el Signo & Hijo del Signo vs As & As Jr.
5) Mini Skayde & Mini Volador vs Pentagoncito Black & Pierrothito

indy (THU) 11/13/2008 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Cadetes De La Atlantida I & Cadetes De La Atlantida II vs Insólito & Jerry Brown
2) Dragóncito & Mini Máximo vs Máscarita Maligna & Ricky Estrada
3) Brillante, Piloto Suicida (Laguna), Sexy Piscis vs Moro Jr., Mr. Guerrero, Psycho
4) Euforia & Stuka Jr. vs Semental & Último Guerrero

indy (THU) 11/13/2008 Arena Pavilion del Norte, Saltillo, Coahuila
1) Ángel del Infierno & Black Cat b Ángel Volador & Dragón Oriental
2) Latino, Solar I, Súper Astro b Dr. X, Negro Navarro, Spartaco
3) Cien Caras, Máscara Año 2000, Universo 2000 vs Green Demon, Lizmark Sr., Rey Bucanero

indy (THU) 11/13/2008 Auditorio Municipal, Tampico, Tamaulipas
1) Demonio Nocturno & Espanto VI vs Gino Ferran & Goleen Terror
2) Gato Volador & Panthro vs Difunto I & Difunto II

indy (THU) 11/13/2008 Banco de Alimentos de Caritas, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Aerolito & Bobita Tololoche vs Payaso Infernal I, Payaso Infernal II, Payaso Infernal III
2) Mini Laredo Kid vs Mini Hombre Sin Miedo, Mini Rio Bravo, Mini Black Mamba
3) Black Fénix, Hombre Sin Miedo, Street Boy vs Black Mamba, Penumbra, Violento
4) Estrella Universal, Mr. Impulso, Zeus vs El Protector, Mortal USA, Sobredosis

indy (FRI) 11/14/2008 Auditorio Americo Villarreal Guerra, Ciudad Madero, Tamaulipas
1) As Rojo & Guerrillero b Jimmy Torres & Mr. Job
2) Hechicero & Transmetal b El Falcón & Súper Lobo
3) Baby Lover & Baby Ruiz b As Rojo & Lumino
4) Darling Boy, Iron Boy, King b El Bronco (indy), Sádico, Silver Fox

indy (FRI) 11/14/2008 Casa del Sol, Omaha, Nebraska
1) Ángel Sagrado & Metal vs Cachorro & Thriller
2) Lety Rivera vs Cheetara, Tigresa
3) Huracán Ramírez & Súper Parka vs Corazón De Barrio & Pierko el Boricua

Villalobos (FRI) 11/14/2008 Gimnasio Agustín Millán, Toluca, Estado de México
1) Deslizador De Plata & Spider-Man vs Cirujano Loco & Iluminado
2) Hijo Del Valiente & Valiente Jr. vs Brian & Kagurra
3) Máscarita De Oro, Mini Oriental, Mini Pathfinder vs Kid Cuervo, Mini Escoria, Mini Ozz
4) Engmatica, Linda Star, Martha Villalobos vs Lady Metal, Mujer Demente, Rossy Moreno
5) Intocable, Juventud Guerrera, Toscano vs Johnny Boy, Shocker, Zumbido

indy (FRI) 11/14/2008 Pista el Molinito, Naucalpan, Estado de México
1) Niño Artillero vs Pesadilla
2) Esquelerman & Lion Max vs Bandido & Vago
3) Caricia, Pantherman, Viva Salvaje vs Craneo, Halcón Marino, Lucifer Jr.
4) Alacran Dorado, Metálico, Rey Flecha vs Arafat, Gadafi, Hijo De Rambo
5) Canek Jr., Huracán Ramírez, Huracán Ramírez Jr. vs ?, Jeque, Monsther

indy (FRI) 11/14/2008 Salon De Fiestas Caracoles, Naucalpan, Estado de México
1) Erigma & Max Lion vs Bandido & Skelerman
2) Alacran Dorado & Carica vs Diva Salvaje & Rey Hechicero
3) Pantherman, Príncipe Pantera, Rey Pantera vs Arafat, Gadafi, Jeque
4) Canek Jr., El Hijo De Huracán Ramírez, Huracán Ramírez vs Head Hunter I, Hijo de Pierroth (IWRG), Pierroth II

indy (SAT) 11/15/2008 Arena Coliseo Reynosa, Reynosa, Tamaulipas
1) Atlantis & Último Guerrero vs La Sombra & Volador Jr.

OLX (SAT) 11/15/2008 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Intro vs Kryven, Borikua, Anarquía
2) Pedro Navajas vs Babe Fox
3) Azteca Warrior & Chico de Barrio vs Black Soul & Maligno
4) Galactar vs Príncipe Diamante, Furor
5) Big Memo & Cerebro Negro vs Rey Unicornio & Titanic

RH (SAT) 11/15/2008 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Intro vs Flecha De Fuego, Kryven, Anarkia, Delrio, Dark Face
2) Pedro Navajas vs Babe Fox
3) Azteca Warrior & Chico de Barrio vs Black Soul & El Maligno
4) Galactar vs Príncipe Diamante, Furor
5) Rey Unicornio & Titanic vs Big Memo & Cerebro Negro

indy (SAT) 11/15/2008 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) El Marino vs Pequeño Dragón
2) Rey Negro vs Crazy Azteca
3) Osiris & Platino vs Rey Cobra & Sangre Latino
4) Genio del Aire & Humilde vs Guerrero Rojo & Mega Black

indy (SAT) 11/15/2008 Club Casino, Schuyler, Nebraska
1) Ángel Sagrado & Metal vs Cachorro & Thriller
2) Lety Rivera vs Cheetara, Tigresa
3) Huracán Ramírez & Súper Parka vs Corazón De Barrio & Pierko el Boricua

indy (SAT) 11/15/2008 Explanada Municipal, Huejotzingo, Puebla
1) Súper Kiss & Triple X vs Black Panther & Dante
2) La Parkita & Octagoncito (original) vs Mini Cibernetico & Mini Scorpió
3) Linda Star & Martha Villalobos vs La Chola & Rossy Moreno
4) Pegasso & Rey Cometa vs Súper Caló & Toxico (AAA)
5) Máscara Año 2000, Shocker, Zumbido vs Groon XXX, Intocable, Tinieblas Jr.

Escuela Municipal (SAT) 11/15/2008 Gimnasio Bimbo, Veracruz, Veracruz
1) Guerrerito 2000 vs Mini Warrior (Veracruz)
2) Ángel Celestial vs Dragón Negro
3) Infernal & Mura Cat vs Rocker & Súper America
4) Bad Boy, Capitán Jr., Guerrero Jr. vs Black Demon, El HIjo Del Cirujano, Lucifer

indy (SUN) 11/16/2008 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Coyote Jr., Sangre Chicana, Tromba vs Oro Azul, Quijote, Virtual
2) Cachetes, Danny Boy, Orus vs Alma Roja, Imperial Jr., Sepulturero I, The King
3) Chacal Ruiz Jr., Desconocido Jr., Maligno, Yudoca vs Black Ventura, Cuervo (San Luis Potosí), Príncipe Del Futuro, Príncipe León
4) Cosaco Loco, Kukuxklan, Simon Blanco vs Lover Boy, Mr. Llamas, Vaquero (San Luis Potosí)
5) Bogar, Breack Demon, Demenzía, Mr. America, Warrior vs Apolo Star, Cachorro, Dragón Fly, Galáctico, Guerrero Jaguar

LUM (SUN) 11/16/2008 Arena el Halcon, Monterrey, Nuevo León
1) Bengalí & La Bestia vs Karonte & Potro Jr.
2) Pantro Sr. & Súper Nico vs Difunto I & Difunto II © [FILL TAG]
3) Codigo Rojo & Fomer Love vs Black Killer & Creazy Demon [hair, mask]
4) Silver Star vs Sergio Romo Jr. [UWA ?]
5) Mongol Chino vs Gato Volador [hair]

indy (SUN) 11/16/2008 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Guerrero Imperial vs Park Ángel
2) Camorra Jr. & Detector Jr. vs New Barrios & Vulcano
3) Ángel Negro & Judicial II vs Caballero Halcón Jr. & Camorra
4) Pequeño Demonio vs Demenzia

NWG (SUN) 11/16/2008 Arena Victoria, Guadalajara, Jalisco
1) The Police vs Giovanny
2) Hitman vs Kal-El, Tigre Negro
3) Roberto Paz Jr. vs Enigma, Ántrax, Black Mercury, Master Terror, Príncipe Azteca, Sultan Negro, Shyru Dragón, Baby Serrators, Re Star, Samael, Black Ninja
4) Escorpión Rojo vs Índio Cheyenne [mask, hair]
5) Tony Rodríguez vs Makabre [NWG Azteca]

indy (SUN) 11/16/2008 Barcelona Night Club, Kansas City, Missouri
1) Ángel Sagrado & Metal vs Cachorro & Thriller
2) Lety Rivera vs Cheetara, Tigresa
3) Huracán Ramírez & Súper Parka vs Corazón De Barrio & Pierko el Boricua

indy (SUN) 11/16/2008 Casa del Partido Nueva Alianza, Santa Cruz Acayucan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Dinamita Kid vs Tony Ramos
2) Hijo Del Valiente & Vlaietne Jr. vs American Crazy I & American Crazy II
3) Big Mama & Crazy Star (F) vs La Fugitiva & Shina
4) Mini Oriental & Rey Parkita vs Mini Cibernetico & Mini Ozzy

PROLLM (SUN) 11/16/2008 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Betos Boy, Espejismo, Guman b Fetiche I, Fetiche II, Fetiche Jr.
2) Águila Guerrera & Lobo Metálico b Alma Negra & Forastero
3) Hermano Niebla I, Hermano Niebla II, Judas el Traidor b Ave Nocturna, Halcón 2000, Huizar
4) Magnífico & Terrible b Black Warrior & Dragón Rojo Jr. 4ta Lucha 16Nov08 Coliseo Coacalco (posted by neotexanomx)
5) Daga b Eterno [hair] 5ta Lucha 16Nov08 Coliseo Coacalco (posted by neotexanomx) 5ta Lucha 16Nov08 Coliseo Coacalco II (posted by neotexanomx) 5ta Lucha 16Nov08 Coliseo Coacalco III (posted by neotexanomx) 5ta Lucha 16Nov08 Coliseo Coacalco IV (posted by neotexanomx) 5ta Lucha 16Nov08 Coliseo Coacalco V (posted by neotexanomx) 5ta Lucha 16Nov08 Coliseo Coacalco VI (posted by neotexanomx)

Fraternidad 2000 (SUN) 11/16/2008 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Zafiro b Xtreme
2) John Terry & Nimbus b Black Jack & Cancerbero Jr.
3) Acero, Apolo Segovia, Hijo del Buitre b Aero Karma, Junior, Kato (Veracruz)
4) Blue Ángel, Cyborg, Reapareciendo b Arachnofobia, Kronos (Veracruz), Tormento Chino

indy (SUN) 11/16/2008 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) El Herrero vs El Loco
2) Aries vs Black Bullo
3) Circus & Payasito vs Averno (Laguna) & Caballero Águila
4) Eterno, Índio Chirikawa II, Máquina 27 vs Araña Stell, Mr. Violenca, Vigilante
5) Misterioso II, Súper Leopardo, Súper Star vs ?, Araña Cibernetica, Araña del Futuro

indy (SUN) 11/16/2008 Deportivo Los Soberanos, Torreón, Coahuila
1) Araan Cibernetico, Araña del Futuro, Araña Steel vs Moro Jr., Piloto Negro Jr., Psycho [Trofeo Gran Markus]
2) Black Boy, Dorado Jr., Piloto Negro vs Black Jet, Diabólico, Kain
3) Gran Jefe Jr., Gran Markus Jr., Hijo de Gran Markus vs El Dorado, Emperador Azteca, Semental

Page: 1 2 3

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-08-24 05:24

Return to Index