indy: 2009-01

<-- 2008-12 --- 2009-02 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

AULL (THU) 01/01/2009 Arena Lopez Mateos
1) Águila Dorada & La Parkita b Espectrito De Ultratumba & Mini Love Machine
2) Oficial Del Terror I, Oficial Del Terror II, Oficial Del Terror III b Cococolores, Shrek, Súper Pinocho 3000
3) Hijo De Enrique Vera & Ojo De Tiger Jr. b Coco Rojo Jr. & Rambo Jr.
4) Andy Barrow & Enrique Vera DQ Coco Rojo & Rambo
5) Cocolores & Súper Muñeco b Batman & Ice Killer [losers advance]
6) Gran Markus & Shu el Guerrero b Espantapájaros & Súper Ratón [losers advance]
7) Coco Verde & Súper Pinocho b El Enfermero & Ojo De Tigre [losers advance]
8) Batman & Ice Killer b El Enfermero & Ojo De Tigre [losers advance]
9) El Enfermero & Ojo De Tigre b Espantapájaros & Súper Ratón [losers advance]
10) Súper Ratón b Espantapájaros [mask]

indy (THU) 01/01/2009 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Pequeño Dragón vs Maverick
2) Marino & Rey Azteca vs Platino & Príncipe Negro Jr.
3) Genio del Aire & Rey Negro vs Pitbul & Rey Cobra
4) Abismo Negro, Guerrero Rojo, N. Azteca vs Hijo de Kendo, Humilde, Rubi Gardenia

PdM (THU) 01/01/2009 Arena Neza
1) Fuerza Roja & Moto Cross DRAW Dragón Xtream & Rey Neza
2) La Parkita & Máscarita De Oro b Espectrito De Ultratumba I & Espectrito De Ultratumba II
3) Black Thunder, Hermano Muerte II, Hermano Muerte III b Black Spirit, Carta Brava, XXX
4) Damián 666, Scorpió Jr., Zumbido b Villano III, Villano IV, Villano V
5) Cocolores b Chacmol [hair]
6) Dr. Wagner Jr. & Súper Crazy DQ Cibernético & el Hijo del Perro Aguayo

indy (THU) 01/01/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Águila Del Espacio I & Águila Del Espacio II vs Detector Jr. & New Warrior
2) Black Boy & Dorado Jr. vs Araña Cibernetica I & Araña Cibernetica II
3) Hooligan, Mr. Guerrero, Psycho vs Eterno, Scriba, Sexy Piscis
4) Ángel de Oro, Atlantis, Stuka Jr. vs Ephesto, Euforia, Guerrero Inca

Fraternidad 2000 (THU) 01/01/2009 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Zafiro vs Cancerbero Jr.
2) La Jarochita vs Arachnofobia
3) Colmillo Blanco, Cyborg, Ferrarito Jr., Mixterio De Plata, Rey Egipto vs Black Jack, Kronos (indy), Rockero Infernal, Triple X, Trueno Infernal
4) Celestial, Rocky Marvin, Súper Parka Jr. vs Acero, Matrix (indy), Tormento Chino

indy (SAT) 01/03/2009 Colegio de Policia, Transito del Estado, Villahermosa, Tabasco
1) Estrella Metálica & Murciélago Dorado b Argos & Changuimono
2) Ángel Caído & Guerrero Blanco b Roger Ranger & Shendu El Guerrero

indy (SAT) 01/03/2009 Gimnasio Bimbo, Veracruz, Veracruz
1) Guerrerito 2000 vs Micro Chip
2) Camboyano & Mendigo vs Ángel Celestial & Bad Boy
3) Infernal vs Dragón Negro
4) Acuaman, Capitán Jr., Guerrero Jr. vs Black Demon & Hijo Del Cirujano

indy (SAT) 01/03/2009 Gimnasio el Ranchero, Gómez Palacio, Durango
1) Insólito vs Rey Dragón
2) Dragóncito & Pequeño Máximo vs Pentagoncito & Ricky Estrada
3) Brillante & Sexy Piscis vs Piloto Negro & Súper Leopardo
4) Misterioso II vs Piloto Suicida [mask, hair]

PROLLET (SAT) 01/03/2009 Palacio de los Deportes, Villahermosa, Tabasco
0) Huracán Guerrero & Shaolin b Comodín & Tornado
1) La Parkita & Octagoncito (original) DQ Espectrito I & Piratita Morgan
2) Enigma, Tinieblas Sr., Yumka b Cadáver Jr., Cadáver Jr. I, Vampiro (indy)

indy (SAT) 01/03/2009 Polideportivo La Huizachera, Tehuacán, Puebla
1) Caballero Misterioso & Rey Melodico vs Blazer & Hell Boy
2) Chispita & Princesa Sureño vs Mochia & Warys
3) Medico I & Medico II vs Centella De Plata & Rey Centella and Pandillero I & Pandillero II [mask]
4) La Parkita vs Octagoncito (original), Cicloncito Ramírez, Súper Astrito, Espectrito De Ultratumba, Payasito Coco Rosa, Chucky, Piratita Morgan [mask, hair]

indy (SUN) 01/04/2009 Arena Coliseo Mexicali, Mexicali, Baja California
1) Iron Boy, Luminoso, Skalibur vs Crazy Azteca, Inmortal, Tronx

indy (SUN) 01/04/2009 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Quijote, Rayo Potosino, Soulder Fly vs Asesino Maldito, Sangre Chicana, Virtual
2) Chico, Danny Boy, Oro Azul vs Coyote Azul, Sepulturero I, Venganza
3) Alma Roja, Gavilán Jr., Guerrero De La Muerte vs Bello Willi, Jaguar, Rompevientos
4) Galáctico, Mr. Llamas, Príncipe Del Futuro vs America, Bogar, Coascao Loco
5) Centella Inca, Dragón Fly, Pimpinela Escarlata vs Demenzía, Maniaco, Warrior

indy (SUN) 01/04/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) El Gato vs Guerrero Azteca
2) Camorra Jr. & Judicial vs Águila Salvaje & Fuerza Infernal
3) Detecetor Jr. & New Warrior vs Águila De Espacio I & Águila De Espacio II
4) Coco Amarillo vs Rey Fobia [FILL LH]

indy (SUN) 01/04/2009 Arena Solidaridad
1) Ciber Payaso b Rey Cobra
2) Arquero & Chico de Barrio b Mitzunori & Mortifero
3) Ángel Dorado, Ángel Dorado II, Ángel Dorado Jr. b Golden Boy, Rey Demonio, Símbolo
4) Androide & Potro Jr. b Corazón Adicto & Gato Fantasma
5) Coco Viper, Memo Valles, Silver Star DQ Gavilán Negro, Monje Negro II, Monje Negro III

indy (SUN) 01/04/2009 Auditorio Francisco Villa, Durango, Durango
1) Rey Lagarto & Tenoch vs Furia Americana & Princes Sareth
2) La Parkita & Mini Vagabundo vs Mini Bestia Magnifica & Mini Fuerza Boricua
3) Batman, Kato Kung Lee, Winner Black vs Coco Blanco, Coco Rojo, Cocolores
4) Cadets Del Espacio, Solar I, Súper Astro, Ultraman vs Bestia Magnifica, Negro Navarro, Psiquiatra

PROLLM (SUN) 01/04/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Cyrus & Lady Star vs Betos Boy & Lady Niebla 1ra Lucha Coliseo Coacalco 4Ene09 (posted by neotexanomx)
2) Alma Negra, Forastero, Lobo Metálico vs Mr. Cesar, Príncipe Celeste, Súper Insecto 2da Lucha Coliseo Coacalco 4Ene09 (posted by neotexanomx)
3) Eterno, Huizar, Osiris vs Ahijado de la Muerte, Danger King, La Mosca 3er Lucha Coliseo Coacalco 4Ene09 (posted by neotexanomx)
4) Judas el Traidor, Niebla Negra I, Niebla Negra II vs Luis Cirio, Manny Cirio, Tony Cirio 4ta Lucha Coliseo Coacalco 4Ene09 (posted by neotexanomx)
5) Dark Stigma, Hijo del Faraón, Stuka vs Magnífico, Mictlán, Negro Navarro 5ta Lucha Coliseo Coacalco 4Ene09 (posted by neotexanomx)

indy (SUN) 01/04/2009 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Zafiro vs Xtreme
2) Acero, Relámpago Cadenas Jr., Tormento Chino vs Celestial, Rey Egipto, Sangre Y Fuego and Ferrari, Ferrari Jr., Ferrarito Jr. and Ángel del Misterio, Aritmetico, Blue Ángel and Black Baby, Matrix, Triple X and Enigma, Kato, Misterio de Plata and Arachnofobia, Cronos, Rockero Infernal [torneo, Fraternidad Trios]

indy (SUN) 01/04/2009 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) El Herrero vs Black Bull
2) Aries & Dinámico vs Caballero Águila & Inmortal
3) Circus & Payasito vs Red Dragón & Sadico
4) Mensajero de la Muerte vs Brillante [hair, mask]
5) Misterioso II, Psycho, Semental vs Índio Chirikawa II, Junior Halcón, Moro Jr.

indy (SUN) 01/04/2009 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila
1) Diestro & Vector vs Águila I & Águila II
2) Baby Marvin & Dorado Jr. vs Alfil & Rey Sagitario
3) Dragóncito, La Parkita, Mini Máximo vs Coco Amarillo, Pentagoncito, Ricky Estrada
4) Black Boy, Centella Azul, Sexy Libra vs Araña del Futuro, Black Jet, Kain
5) Ephesto, Hooligan, Misterioso II vs El Dorado, El Tackle, Sexy Piscis

indy (SUN) 01/04/2009 unknown arena, unknown city, unknown state
1) Meteoro vs Diávolo
2) Payaso Malvadin & Payaso Rebeldin vs Krypton & Miellenium
3) El Colibrí & Godzilla vs Ángelus & Mimo Dark
4) Bombin, Ninja de Fuego, Robotman vs La Momia, Maldito Jr., Pandemónium

Fraternidad (MON) 01/05/2009 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Zafiro vs Crazzy Power
2) Aerokarma & Tiger Boy vs Black Jack & Siniestro
3) Aritmetico, Bosyni, Ferrari, Muñeco Atómico vs Acero, Kronos (indy), Relámpago Cadenas Jr., Tormento Chino
4) La Parkita & Octagoncito (original) vs Mini Histeria & Pentagoncito

FILL (TUE) 01/06/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) La Catrina & Lover Boy b Muerte Guerrera & Ultratumba
2) Hijo del Ninja & Panthro Jr. b Ángel Negro & Gemelo Muerte
3) Corazón Adicto & Panthro b Bengalí & Karonte
4) Casanova & Tigre Universitario b Sergio Romo Jr. & the Beast
7) Estrella Dorada Jr. b Androide

DTU (TUE) 01/06/2009 Centro Comercial Patio, Tulancingo, Hidalgo
1) Dinastía, Hormiga, Konami vs Desastre, Radge, Talaxys
2) Aeroboy, Crazy Boy, Drastik Boy vs Black Fire, Pesadilla, Violento Jack

FLORES, AGUILERA (TUE) 01/06/2009 Teoloyucan, Estado de México
1) Rayo De Teoloyucan, Sargento Lazcano, Trece Negro vs Black Keeper, N14, Psycho Killer
2) Leopardo Asesino I & Leopardo Asesino II vs Paladium & Torbellino Negro
3) Dragón Imperial, Kraven, Pancho Pantera vs Fantasma Infernal, Flama Infernal, Máscara Sangrienta
4) Huracán Ramírez & Sexy Man vs Canek Jr. & Rinoceronte

indy (THU) 01/08/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Detector Jr. & New Warrior vs Camorra Jr. & El Judicial
2) Daisy Crazzy & Sexy Libra vs Dulce Paola & Varita De Nardo
3) Araña Cibernetica I & Araña Cibernetica II vs Black Boy & Dorado Jr.
4) Eterno, Piloto Negro, Piloto Suicida vs ?, ??, Psycho

VIP DOMINGUEZ (FRI) 01/09/2009 Casa de la Cultura Heberto Castillo, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Afrodia & Xena vs La Fugitiva & Princesa Sareth
2) Ambar, Mimo Dark, Zorro Tapado DQ Dr. Lecter, Ganya, Siniestro Negro
3) Cerebro Negro, Romano, Samot b Crazy Rock, Dinámico, Robotman
4) Maldito Jr., Ninja de Fuego, Pandemónium, Pierroth II vs Angeulz, Canek Jr., Huracán Ramírez Jr., Miss Gaviota

Pandemonium VIP (FRI) 01/09/2009 Casa de la Cultura Heberto Castillo, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Apóstol Dorado & Blue Boy vs Fulgor & Xemesis
2) La Fugitiva & Xena vs Lady Afrodita & Princesa Sareth
3) Fantástico Azul, Mimo Dark, Red Bull vs Dr. Lecter, Ganya, Siniestro Negro
4) Crazy Star (F), Dinámico, Robotman vs Cerebro Negro, Romano, Samot
5) Ángelus, Canek Jr., Huracán Ramírez vs Maldito Jr., Pandemónium, Pierroth II

indy (SAT) 01/10/2009 Arena Coliseo Matamoros, Matamoros, Tamaulipas
1) Dr. Kaoma, Protegido, Secreto Azteca vs Holocausto, Misterio Azteca, Muerte Infernal
2) Ángel Boy, Pulga, Ricoche vs Amorfis, Hombre Lobo, La Rebelde
3) Constelación, Kaoma Jr., Príncipe Azteca vs Ángel o Demonio, Lucifer, Satruno

indy (SAT) 01/10/2009 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Maverick vs Osiris
2) El Marino vs Platino
3) Genio del Aire & Rey Negro vs Crazy Azteca & Tronx
4) American Rebel, Rey Cobra, Zombie Clown vs Iron Boy, Luminoso, Skalibur

PdM (SAT) 01/10/2009 Centro de Convenciones, Ciudad Madero, Tamaulipas
1) Guerrera Negra, Lince, Payaso Vagabundo b Black Snake, Pandillera, Pastor Diabólico
2) Araña Maligna I, Araña Maligna II, Black Master, Disturbio b Konami, Pesadilla, Violento Jack
3) Cerebro Negro, DJ Skull, Sádico b Bulldozer, Darling Boy, Yessi-K
4) Súper Crazy & X-Fly L Damián 666 & Mr. Águila and Scorpió Jr. & Zumbido [losers advance]
5) Súper Crazy b X-Fly [hair]
6) Dr. Wagner Jr. DQ Cibernético, el Hijo del Perro Aguayo

indy (SAT) 01/10/2009 Gimnasio Bimbo, Veracruz, Veracruz
1) Calaquita vs Guerrerito 2000
2) Ángel Celestial vs Dragón Negro
3) AFI & Terror Chino vs Batboy & Mendigo
4) ?, Acuaman, Capitán Jr. vs Black Demon, Comandante Cometa, El Hijo Del Cirujano

indy (SUN) 01/11/2009 Arena Aficion
1) Dr. Boris vs El Diávolo
2) Krypton & Millenium vs Bombin & Meteoro
3) Ángelus, El Colibrí, Godzilla vs Braulio Flores, La Momia, Maldito Jr.

indy (SUN) 01/11/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Guerrero Azteca vs Gato Negro
2) Dark Angelous & Hara Kiri vs Águila Salvaje & Fuerza Infernal
3) Camorra Jr. & Judicial vs Águila Negra & Guerrero Imperial
4) Detector Jr. vs Rey Fobia, Coco Amaillo, Piloto Negro [Monterrey LH]

indy (SUN) 01/11/2009 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Flama Azul, Piel Roja, Toro Negro Jr. vs Black Lancer, Flanagan, Kid Star
2) Caricia, Flama Roja, Rayo Tapatío I vs Luis Cirio, Manny Cirio, Tony Cirio

indy (SUN) 01/11/2009 Campo de Fútbol Rapido, Col. Xalapa, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Coyote Dorado & Flechador Del Cielo vs Electrodo Jr. & Rey Fénix
2) Mr. Freddy & Sangre Azul vs Ángel Mazteco & Guerrero Del Barrio
3) Hijo Del Teniente, Imagen Misteriosa, Niño Boomerang vs Águila Nocturna, Atrevido, Supersadico
4) Lockman & Rayo Del Bajio vs Dragón Master & Jacinto El Vaquero
5) Aguilita Magica, Angelito Mágico, Silver Boy Jr. vs ?, Coco Amarillo, Mini Gangster
6) Black Boy, Mafralu, Mente Misteriosa vs Emigrante Latino I, Emigrante Latino II, Emigrante Latino III

indy (SUN) 01/11/2009 Cancha de Fútbol Rapido, Rosarito, Baja California
1) Chiken Black, Kid Golden, Mini Payaso Loco vs Ángel Diabólico, Cabo Boy, Evil Boy
2) Alma Negra, Guerrero, Mr. Alianza vs Andy Boy, Astro Negro, Crazy Martinez
3) Mr. Astro vs Caballero Negro
4) Azabel, Cabo Power Ranger, Mexicat vs Halcón, Moreno Casas, Zarpa Negra

indy (SUN) 01/11/2009 Canchas de Fútbol Las Rajas, Las Rajas Hutzizilapan, Lerma, Estado de México
1) Ancla & Fuerza Negra b Manoa & Oduzz
2) Eragón, Halcón 2000, Venom vs Alarido Nocturno, Epidemia, Heavy Boy
3) Jack & Lady Rabbit b Judas el Traidor & La Fugitiva
4) Freelance & Zatura b Oficial 911 & Oficial AK47
5) Avisman, Suicida, Último Vampiro b Black Terry, Cerebro Negro, Dr. Cerebro

PROLLM (SUN) 01/11/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
0) Firefox & Gans vs Dragón Negro & Mr. Surf 1ra Lucha Coliseo Coacalco 11 Ene 09 (posted by neotexanomx)
1) Cyros & Guman vs Alma Negra & Betos Boy 2da Lucha Coliseo Coacalco 11Ene09 (posted by neotexanomx)
2) Black Morbo, El Charro, Lobo Metálico vs Damian El Guerrero Jr., Forastero, Heracles 3ra Lucha Coliseo Coacalco 11 Ene 09 (posted by neotexanomx)
3) Buitre, Eterno, Ganya vs Dark Estigma, Niebla Negra I, Niebla Negra II 4ta Lucha Coliseo Coacalco 11 Ene 09 (posted by neotexanomx)
4) Justiciero, Negro Navarro, Romano vs Dr. X, Puma King, Tiger Kid 5ta Lucha Coliseo Coacalco 11 Ene 09 (posted by neotexanomx)

indy (SUN) 01/11/2009 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) La Jarochita & Tiger Boy vs Cronos & Tormento
2) Aerokarma, Bosyni, Renato, Rey Egipto vs Arachnofobia, Black Jack, Rockero Infernal, Siniestro
3) Black Baby, Matrix, Triple X vs Acero, Relámpago Cadenas Jr., Tormento Chino [Veracruz TRIOS]

indy (SUN) 01/11/2009 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Black Bull vs Caballero Águila
2) Daymon & Dinámico vs Guerrero Mistico Jr. & Red Dragón
3) Índio Wama & Vigilante vs Caballero Halcón Jr. & Circus
4) Eterno & Máquina 27 vs Moro Jr. & Sadico
5) Black Boy, Brillante, Junior Halcón vs El Tackle, Misterioso II, Psycho

indy (SUN) 01/11/2009 Deportivo Torreón, Torreón, Coahuila
1) Bumerang & Sexy Libra vs Dulce Paola & X Men
2) Ministro de la Muerte I, Ministro de la Muerte II, Ministro De La Muerte III, Ministro de la Muerte Jr. vs Black Charly I, El King, Stuka I, Súper Spirit

indy (SUN) 01/11/2009 Parque Viento Negro, Estado de México
1) Chicken Black, Kid Golden, Mini Payalo Loco vs Ángel Diabólico, Cabo Boy, Evil Boy
2) Alma Negra, Guerrero, Mr. Aliznza vs Andy Boy, Astro Negro, Crazy Martinez
3) Mr. Astro vs Caballero Negro
4) Azazel, Cabo Power Ranger, Mexicat vs Halcón, Moreno Casas, Zarpa Negra

indy (MON) 01/12/2009 Foro León, León, Guanajuato
1) Capitán Universo & Panchito Robles Jr. b Mayito & Zeus Rojo
2) Bestia Negra & Tiempo Negro b Relámpago & Volcan
3) Bobby Lee Jr., Prisionero 13, Skud b Fuerza K-9, Krimen, Máquina Infernal

indy (TUE) 01/13/2009 Arena Aficion
1) Medics III vs Godzila
2) Sareth & Sheena vs La Fugitiva & Lady Afrodita
3) Bugambilia, El Exótico, Multifacético vs Maldito Jr., Pandemónium, Samot
4) Arenita, Rayo Tapatío I, Súper Crazy vs Cerebro Negro, Ramstein, Último Vampiro

indy (TUE) 01/13/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Guardián & Súper Gala b Ángel del Silencio & Rey Pantera
2) Hijo del Ninja & Panthro Jr. b Ángel Negro & Galactar
3) Guerrero Griego & Súper Nico b Bengalí & Black Diamond
4) Panthro & Tigre Universitario b Karonte & Rey Hechicero
5) Androide & Sergio Romo Jr. b Estrella Dorada Jr. & Humberto Garza Jr.

UWE (FRI) 01/16/2009 Arena Neza
1) Teddy 2000 & Yakuza b Epitafio & Rey Krimen
2) Danny Boy & El Falcón b Águila Venezolma & Roberto Paz
3) Lola González & Rossy Moreno b Martha Villalobos & Vicky Carranza
4) Bronco (UWA), Rocky Santana, Romano García b Solar I, Súper Astro, Ultraman
5) Villano III, Villano IV, Villano V b El Fantasma, Enrique Vera, Mano Negra
6) Dos Caras Sr., Dr. Wagner Jr., Mil Máscaras DQ Canek, Scorpió Jr., Shu el Guerrero

LM (FRI) 01/16/2009 Rock America, Monterrey, Nuevo León
1) Galactar b Príncipe Guerrero
2) Gato Volador & Príncipe de Oro b Black Diamond & Voltaje Negro
3) Gato Fantasma b Ángel Negro
4) Difunto I & Difunto II b Ares & Casanova
5) Pancho Tequilla b Hijo del Cien Caras
6) Bronco (Monterrey) & Vaquero Romo b Orientale I & Orientale II
7) El Ninja b Karonte
8) Rey Hechicero & Tigre Universitario b Diluvio Negro I & Diluvio Negro II

UWE (SAT) 01/17/2009 Arena Lopez Mateos
1) Rey Krimen & Sádico b Epitafico & Herejía
2) Sepulturero I & Terry 2000 b Robin Maravilla & Yakuza
3) Águila Venezolana (Diablo), Danny Boy, Roberto Paz b Bronco (UWA), Rocky Santana, Romano García
4) Solar I, Súper Astro, Ultraman b Black Power, el Signo, Negro Navarro
5) Dos Caras Sr., Dr. Wagner Jr., Mil Máscaras DDQ Canek, Enrique Vera, Villano III

indy (SAT) 01/17/2009 Gimnasio Bimbo, Veracruz, Veracruz
1) Capitancito b Micro Chip
2) Camboyano & Dragón Negro b Águila Sensei & Ángel Celestial
3) Bad Boy & Súper America b El Mendigo and Infernal, Mata Viejitas, Mendigo
4) Capitán Jr., Extraño, Tigre Cósmico b Black Demon, Clon, Hijo Del Cirujano

FCW (SAT) 01/17/2009 Los Angeles, California
1) Rogelio Ruiz b Vigilante
2) Brandon Gatson & Ryan Taylor b Cyanide & Vintage
3) Matt Jackson & Nick Jackson b Joey Ryan & Scott Loss
4) El Fantasma, Enigma De Oro, Fantasma Jr., Kayam b Black Metal, Fuerza Guerrera, Juventud Guerrera, The Zodiac
5) LA Park, Tinieblas Sr., Tinieblas Sr. b Máscara Año 2000, Scorpió Jr., Universo 2000

indy (SAT) 01/17/2009 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila
1) Caballero Águila & Corsario Rojo vs Averno & Guerrero
2) Caballero Halcón Jr. & Insólito vs Guerrero Místico & Pequeño Cometa
3) Buerang, Dulce Paola, Eterno vs Depredador (L), Licantropo, Oso Negro
4) Black Spider, Hombre Arena, Stuka I vs Araña del Futuro, Piloto Negro, V-57
5) Black Jet, Diabólico, Kain vs El Tackle, Sexy Libra, Sexy Piscis

WFS (SAT) 01/17/2009 WFS Arena de Aztahuacan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Dano Mortal & Fraile Maldito vs Comando Imperial & Rey Tribal
2) Acertijo & Black Simba vs Ángel Nocturno & Fuego Azteca
3) Cicloncito Ramírez, Mini Turako, Mini Vagabundo vs Mini Boricua I, Mini Boricua II, Pequeño Galeno
4) Camaleón Sting, Crazzy Rock, Puma 200 vs Galardon De Plata, Gallo De Jalisco, Pillo
5) Darketo, Dr. Lector, Maldito, Monsther, Samot, Súper Colt vs Black Terry, Cyborg, Mr. Bull, Rock Star, Vértigo, Xiblaba

indy (SUN) 01/18/2009 Arena Aficion
1) Millenium vs Meteoro
2) Luger & Samot vs Godzila & Krypton
3) Ángelus & Bugambilia vs Abeja & Hormiga
4) Enrique Vera & Enrique Vera Jr. vs Maldito Jr. & Pandemónium

Page: 1 2

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-18 05:22

Return to Index