indy: 2009-05

<-- 2009-04 --- 2009-06 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

Wagnermania (WED) 05/06/2009 Auditorio Miguel Barragan, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Ciclón Ramírez Jr., Huracán Ramírez, Sangre Chicana vs Cirujano, Halloween, Jaque Mate Jr.
2) Canes Jr., Dr. Wagner Jr., Máscara Sagrada vs Damián 666, el Hijo del Perro Aguayo, Mr. Águila

indy (THU) 05/07/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Imperio Negro & Rey Fobia vs ? & Camorra Jr.
2) Águila Negra & New Warrior vs Camorra & Detector Jr.
3) Brillante I & Galaxy vs Pequeño Star & Súper Punk
4) Dorado Jr. & Empereador Azteca vs Ciber Araña & Psycho

LLF (FRI) 05/08/2009 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Baby Puma b Lady Jaguar, Guerrero Otomi
2) Dark Fantasy b La Rebelde [LLF Juvenil, quarterfinal]
3) Angelica b La Emperadora [LLF Juvenil, quarterfinal]
4) La Bandida b Lady Puma [LLF Juvenil, quarterfinal]
5) Angelica b Dark Fantasy [LLF Juvenil, semifinal]
6) La Bandida b Perla Negra [LLF Juvenil, semifinal]
7) La Bandida b Angelica [LLF Juvenil, final]

indy (SUN) 05/10/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Sicia b Pee Wee
2) Águila Azteca & Iron b Euforia (Monterrey) & Invasor
3) Gallo de Oro & Lady Puma b La Rebelde & Lover Boy
4) Ares & Epydemius b Águila Extrema & Sicario
5) Príncipe Antares & Virtual X DQ Ejecutor & Mr. Secuestro

indy (SUN) 05/10/2009 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila
1) Ecliptico & Rey Sagitario vs Caballero Águila & Príncipe Halcón
2) Averno (Laguna) & Guerrero vs ? & Circus
3) Dorado Jr., Halcón Suriano Jr., Imperial vs Araña Steel, Gran Davis, Semental
4) Dulce Paola vs Bella Rubi [bull terrier]

indy (SUN) 05/10/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Guerrero Azteca vs Guerrero Imperial
2) Dany Fantom vs Pequeño Demonio
3) Águila Negra & Camorra vs Águila Salvaje & Fuerza Infernal
4) New Warrior & Sexy Piscis vs Detector Jr. & Halcón Jr.

indy (SUN) 05/10/2009 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Hijo Del Chicano b Dark Devil
2) Comodín & Mexican Dragón b Rey Infierno & Soldado Anonimo
3) Corsario De Fuego & Poseidón b El Gitano & Incognito Jr.
4) Gore DQ Crazy Man [super libre]
5) Full Contack, Linterna Verde, Planetario DQ Armagedon, Kioto, Pitufo

indy (SUN) 05/10/2009 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Bélico & El Herrero vs Black Bull & Gran Brujo
2) Terrorista & Vandalo vs Aries & Inmortal
3) Índio Loco & Rayman Jr. vs Blue Ángel & Mr. Essi
4) Eterno & Súper Spirit vs Araña Cibernetica & Sadico
5) Acuario, Espanto V, Psycho vs Black Boy, Brillante, Centella Azul Jr.

indy (TUE) 05/12/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Pee Wee b ?
2) Pedro Navajas b Lover Boy
3) Black Mamba, Kaientai, Lord Byron b Águila Extrema, Dralion, Street Boy
4) El Ninja & Hijo del Ninja b Koko Viper & Pancho Tequila
5) Hombre Sin Miedo & Máscara Púrpura b Caifan Rockero I & Golden Boy

indy (THU) 05/14/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Imperio Negro & Rey Fobia vs Camorra Jr. & Rey Halcón
2) Águila Negra & New Warrior vs Camorra & Detector Jr.
3) Brillante I & Galaxy vs Pequeño Star & Súper Punk
4) Dorado Jr. & Emperador Azteca vs Ciber Arena & Psycho

indy (FRI) 05/15/2009 Arena Obreros del Progreso, Saltillo, Coahuila
1) Los Alacranes De Durange b Hijo del Guerrero Negro, Ángel Latino
2) Mini Diablo I & Mini Diablo II b Dragóncito Ninja & Pilotio 2000
3) Dr. Infierno Jr. b Capitán Yamamoto [Trofeo Zapata]
4) Negro Rivera & Pandillero b Hijo del Guerrero Negro & Pajaro Azteca Jr.
5) Ángel De Infierno, Oso Negro, Piloto Negro b Dragón De Jade, Espacial, Piloto 2000

indy (FRI) 05/15/2009 Auditorio Americo Villarreal Guerra, Ciudad Madero, Tamaulipas
1) Chacal Negro & Pequeño Rufian b Ángel Negro & Black Zilver
2) Aborto, Black Lover, Infierno b Black Evil, Rayo Azteca, Rayo Veloz
3) Anubis, Mensajero de la Muerte, Pequeño Peligro b Guerrera Negro, Kayros, Príncipe Orquidea
4) Arsena, Peligro, Sádico NC Black Master, Bunker, Okuzono
5) Cosmos 2000 b Asesino Negro, Centauro

indy (FRI) 05/15/2009 Auditorio General José María Arteaga, Querétaro, Querétaro
1) Money Pack & Soldado Diabólico b Atómico & Dance Boy
2) Mini Ciber & Mini Escoria b Imperial & Mini Rey Cometa
3) Cometa De Fuego, Path Finder, Súper Ángel b Barba Roja, Muerte Del Diablo, Pirata Morgan Jr.
4) Linda Star & Martha Villalobos b La Diabólica & Miss Janeth
5) Dragón De Oriente, El Alebrije, Zumbido b Histeria, Monsther, Psicosis
6) Intocable, LA Park, Olímpico b Damián 666, Halloween, Mr. Águila

indy (FRI) 05/15/2009 Centro de Convenciones, Ciudad Madero, Tamaulipas
1) Celestial & Konami vs Mini Aguilita & Pequeño Halloween
2) King Boy, Loco Castillo, Turbo vs Baby Ruiz, Black Thunder, Cerebro Negro
3) Canek Jr., Huracán Ramírez Jr., Súper Nova vs Head Hunter I, Pierko el Boricua, X-Fly
4) Antifaz del Norte, Hator, Rayman vs Porky, Scorpió Jr., Zumbido
5) Oro Negro vs Transmetal [mask, hair]
6) Blue Demon Jr., Dr. Wagner Jr., El Hijo Del Santo vs ?, Cibernético, el Hijo del Perro Aguayo

OLX (SAT) 05/16/2009 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Maligno vs Chico de Barrio, Rey Unicornio
2) Misionero vs Xtreme Dragón, Babe Fox
3) Galactar vs Mortifero
4) Ángel o Demonio & Titanic vs Big Memo & Black Soul

indy (SAT) 05/16/2009 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila
1) Aries & Guerrero Místico vs Diestro & Rey Sagitario
2) Baby Marvin & Eterno vs Alfil & Vector
3) Pentagoncito & Ricky Estrada vs Mini Máximo & Mini Sexy Piscis
4) Esther Moreno & Josselyn vs La Diabólica & Rossy Moreno
5) Brazo de Plata & El Alebrije vs Histeria & Psicosis II

AULL (SAT) 05/16/2009 Arena Lopez Mateos
1) Príncipe Torbellino & Rey Cristal b Pequeño Demonio & Yoruba
2) Iron Love & Mr. Potro b Cerebro Maligno & Herejía
3) Black Terry & Epitafio b Rocky Santana & Súper Astro
4) Krimen, Sepulturero I, Terry 2000 b Psicópata, Sádico, Yakuza
5) Solar I © b Negro Navarro [AMERICAS LH]

indy (SAT) 05/16/2009 Gimnasio Bimbo, Veracruz, Veracruz
1) Micro Chip vs Capitancio
2) Arcangel Sagrado & Bad Boy vs Kaibil & Neurosis
3) Súper America vs Infernal, Mendigo, La Sombra (Veracruz)
4) Captian, Captian Jr., Guerrero Jr. vs Copiloto, Hijo Del Cirujano, Justicia Americana

indy (SAT) 05/16/2009 Huehuetoca, Estado de México
1) Cósmico & Konami vs Mr. Aguilita & Pequeño Halloween
2) Linda Star & Martha Villalobos vs Lady Warrior & Mujer Demente
3) Mosco & Olímpico vs Halloween & Mr. Águila
4) Blue Demon Jr. & Intocable vs Damián 666 & el Hijo del Perro Aguayo

indy (SAT) 05/16/2009 Metepec, Toluca, Estado de México
1) Iron Killer, Medics I, Medics II b ?, Halcón Tarin, Pumba
2) Galaxy, Monje Loco I, Monje Loco Jr. b Iron Kid, Sangre Felina, Solmur
3) Caricia, La Loca, Súper Parkita b Black Danger, Black Heart, M-1
4) Groon XXX & Veneno DQ Head Hunter I & Septiembre Negro

WFS (SAT) 05/16/2009 WFS Arena de Aztahuacan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Rey Tribal & Simba Kid b Guerrero Latino & Hell Boy
2) Príncipe De Fuego & Relámpago Rojo b Dark Stripp & Granaloco
3) Princesa Sareth b Diosa Nativa, Zorra
4) Darketo b Colombiano
5) Súper Colt b Sexy Rubi [WFS WELTER]
6) Black Bull L Andy Barrow, Rock Star, Xibalva, Vértigo, Colapso, Puma 2000, Black Simba, Minino, Blue Boy, Pillo, Crazy Rock, El Silencioso, King Firer, Fralie Maldito [mask, hair]

GALLI (SUN) 05/17/2009 Addison Communinty Center, Addison, Illinois
1) Bazzoka & Rey Makawi b Panthleon & Rey Fuego
2) Chilango & Veneno b Golden Star & Kamikazee
3) Potro b Payaso De Galli
4) Águila del America, Ángel de la Muerte, Infernal, Payaso Blanco vs Discovery, Elektron, Impacto, Simpemente Chapulín

indy (SUN) 05/17/2009 Arena Aficion
1) Dr. Boris vs Chris Crystal
2) Millenium vs Colmillo Blanco Jr.
3) Bravo Del Norte & Bravo Del Norte I vs Chester & Luger
4) Siniestro Negro vs Pluma Roja
5) Huracán Ramírez & Lince vs Hannibal & Jaque Mate

indy (SUN) 05/17/2009 Arena Juba, Reynosa, Tamaulipas
1) Asterisco, Damián 666, Estrella Dorada vs Furia De La Oscuridad, Halcón De Oro Jr., Imagen
2) Blue Demon Jr. & El Hijo Del Santo vs Cibernético & el Hijo del Perro Aguayo

indy (SUN) 05/17/2009 Arena México San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Nezzug, Phantom, Rey Sombra vs Payasos Loco
2) Cardenal, Goblin, Rayo De Plata IV vs Cat Mortal, Máscara Infernal, Meuerte Extranejra
3) Belcebu, Fishman Jr., Platino vs Cirujano, Galáctico, Rayo de Plata Jr.

indy (SUN) 05/17/2009 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Dimension Cero & Rey Gato vs Mini Amenaza ORiental & Pequeño Martinez
2) Kodiak & Pequeño Brillante vs Dragón Rojo (SJ) & Terror
3) El Silencioso, Kido, T. Lion Max vs Alma China, Caballero Audaz, Minino
4) Cobra De Fuego, Kid Star, Paramdecio vs Flama Azul, Mr. Átomo, Toro Negro Jr.
5) Black Shadow I, Black Shadow Jr., Germano vs Bestia Magnifica, Bestia Magnifica I, Flanagan

indy (SUN) 05/17/2009 Arena Solidaridad
1) Misionero vs Dink
2) Axl, Guerrero Griego, Neón vs Black Soul, Titanic, Voltaje Negro
3) Babe Fox, Galactar, Turbina vs Hijo de Pirata Morgan, Pirata Morgan Jr., Sky
4) Ángel o Demonio, Mongol Chino, Monje Negro Jr. vs Diluvio Negro I, Diluvio Negro II, Estrella Dorada
5) Hator, Pirata Morgan, Vaquero Romo vs Aventurero, Sexy Piscis, Zumbido

indy (SUN) 05/17/2009 Auditorio Municipal Solidaridad, Valladolid, Yucatán
1) Buitre Lee vs Escorpio Negro
2) Cupacabras vs Proverbio
3) Ala Dorada & Caballero Galáctico vs Neurosis & Tigre Pardo
4) Suicida Jr., Torinito Recargado, Vaquero De Oro vs Astro Negro, Cachorro I, Cachorro II
5) Rebelde Punk vs Sombra Azul [Sureste LH]

PROLLM (SUN) 05/17/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Cyrus & Guman vs Drac & Espejismo Coliseo Coacalco 1ra Lucha 17May09 (posted by neotexanomx)
2) Sangre Latina & Scriba Jr. vs Betos Boy & Forastero Coliseo Coacalco 2da Lucha 17May09 (posted by neotexanomx)
3) Caballero Halcón Jr., Eterno, Latino vs Huizar, Niebla Negra I, Niebla Negra II Coliseo Coacalco 3ra Lucha 17May09 (posted by neotexanomx)
4) Astro Boy, Flash, Leono vs Judas el Traidor, Magnífico, Pólvora Coliseo Coacalco 4ta Lucha 17May09 (posted by neotexanomx)
5) Justiciero & Negro Navarro vs Mr. Niebla & Negro Casas Coliseo Coacalco 5ta Lucha 17May09 (posted by neotexanomx)

indy (SUN) 05/17/2009 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Vampiro (local) vs Subject
2) Aerokarma, Century 2000, Tormento vs Cancerbero Jr., Conquistador Jr., Shun Ly
3) Aritmetico, Blue Ángel, Michael, Rey Egipto vs Black Jack, Kronos (Veracruz), Químico, Sombra Guerrera
4) Conquistador, Sangre Y Fuego, Spiderman, Súper Parka Jr. vs Apolo Segovia, Aracanofobia, El Buitre, Silver Star

TG POWER (SUN) 05/17/2009 Gimnasio Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Viento vs Kenoe
2) Mr. Maldito & Voltio vs Éxtassis & TG Power and Ángel Negro Jr. & Animaniac and Scream & Tazmaniac and Cinico & Shamu and Spark Jr. & Zaeta and Arlequín & Jungla and Felino Salvaje & Moloch

LLLI (SUN) 05/17/2009 the Show Palace, Oceanside, California
1) ? & Supremo Jr. vs Black Fish & Faaraon De Occidene
2) Horus (TJ) & X-Trom vs Maquiavelico & Tony Casanova
3) Magno (Tijuana) & Shocker vs Magno (Juarez) & Rey Escorpión (Reynosa)

indy (TUE) 05/19/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Tribal b 30-30
2) Pedro Navajas b Pee Wee
3) Dralion & Streeth Boy b Black Mamba & Kaientai
4) Mongol Chino Jr., Silver Star, Tigre Universitario b Ángel Blanco Jr., Rey Sagitario, Sobredosis
5) Black Diamond, Caifan Rockero I, Golden Boy b Ángel Dorado Jr., Hombre Sin Miedo, Máscara Púrpura

UWE (TUE) 05/19/2009 Arena Querétaro
1) Alex Raul Guajardo & El Blanco b Black Saint & Rostro Maligno
2) Máscarita Sagrada & Voladorcito vs Pentagoncito Black & Piratito Morgan Jr.
3) Esther Moreno & Vicky Caranaza b La Diabólica & Rossy Moreno
4) Scorpió Jr. & Zumbido b Máscara Sagrada & Olímpico
5) Cibernético & Súper Crazy b LA Park & X-Fly

indy (THU) 05/21/2009 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Diamante Oriental I & Diamante Oriental II vs Full Contact & Lobo Solitario
2) Muerte Bucnaera & Titan vs Dragón Azteca & Ninja De La Sombra
3) Dr. Ira, Emigrante Latino I, Emigrante Latino II vs Black Duku, Chamaco Perez, Kumo
4) Cicloncito Ramírez & Mini Vagabundo vs Mini Bestia Magnifica & Mini Boricua
5) Halcón Tarin, Rayo Tapatío I, Rayo Tapatío II vs Barba Negra, Enemigo Publico, Ice Killer

indy (THU) 05/21/2009 Arena Solidaridad
1) Chico de Barrio vs Mini Hator
2) Axl & Chico De Cristal vs Neón & Rey Morgan
3) Chica de Arabia & Orquídea Negra vs Red Flamer & Tormento Negro
4) Bengalli, Cats, Raiden vs 5o Misterio, Furor, Halcón Galáctico
5) Máscara Sagrada, Mosco de la Merced, Zumbido vs Antifaz del Norte, Viernes 13, Voltaje Negro
6) Diluvio Negro I vs Diluvio Negro II, Monje Negro, Estrella Dorada, Apolo Estrada, Hator, Aventurero, Sergio Romo Jr.

indy (THU) 05/21/2009 Auditorio Municipal, El Carmen Tequexquitla, Tlaxcala
1) Marioneta & Mr. Lee vs Crossman & Silverman
2) Chona & Xena vs Afrodia & Cheque Pena
3) La Parkita & Octagoncito (original) vs Mini Electro & Mini Ozz
4) Piel Roja, Súper Pinocho, Súper Ratón vs Gringo, Mohicano I, Mohicano II

indy (THU) 05/21/2009 Canchas de Fútbol Rapido, Matamoros, Tamaulipas
1) Ángel Boy & HIjo Del Guerrero vs ? & Kramer

source: https://scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/269251_542004492507000_677045725_n.jpg?oh=22a9047c081e35886075b5997bc88d9b&oe=574CDEFE

(scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net)

indy (SAT) 05/23/2009 Arena Union, Veracruz, Veracruz
1) Kid Fire vs Dinastía Felina
2) Furia Americana, Guerrerito 2000, Microferrarito vs Black Demon, Kid Warrior, Trueno Infernal
3) Ángel Azul, Guerrero Jr., Hijo Del Cirujano vs Black Baby, Matrix, Triple X
4) Celestial, Ferrary Jr., Halcón Guerrero vs Acero, Relampado Cadenas Jr., Tormento Chino

indy (SAT) 05/23/2009 Arena Victoria, Guadalajara, Jalisco
1) Ángel del Misterio, Misterio De Plata, Nimbus DQ Black Demon, Kid Warrior, Trueno Infernal
2) Black Baby, Matrix, Triple X b Ángel Azul, Guerrero Jr., Hijo Del Cirujano
3) Celestial, Ferrari Jr., Halcón Guerrero b Acero, Relámpago Cadenas Jr., Tormento Chino

indy (SAT) 05/23/2009 Gimnasio Bimbo, Veracruz, Veracruz
1) Capitancito vs Micro Chips
2) Arcangel Sagrado & Mendigo vs Neurosis & Payaso
3) Bad Boy, Capitán, Capitán Jr. vs Camboyano, Copiloto, Justicia Americana

TG POWER (SAT) 05/23/2009 Gimnasio Municipal, Tecate, Baja California
1) Flecha Roja & Viento vs Kanalla & Kenoe
2) Mandingo & Mazambula vs Maquiabelico & Tony Casanova
3) Ángel Negro, Animaniac, Zarco vs Éxtassis, TG Power, Zaeta
4) Dalia Negra, Rubi Gardenia, Sexy Libra vs Mr. Maldito, Star Boy, Voltio
5) El Maxicano & Elvis Porky vs Capitán Furia & Espanto III Jr.

LUM (SAT) 05/23/2009 Parque Tolteca, Guadalupe, Nuevo León
1) Bengalí, Cats, Raiden vs Koko Viper, Memo Valles, Potro Jr.
2) Caifan Rockero I, Coliseo 2000, Silver Star vs Centurión Negro, Karonte, Mongol Chino
3) Difunto I, Difunto II, Tigre Negro I vs Gato Volador, Panthro, Tigre Universitario

indy (SAT) 05/23/2009 Zacatecas, Zacatecas
1) Dr. Dico, Fugas, Rayito vs Mini Dracula, Panteria (Zacatecas), Timy Tomer
2) ?, Arlequín, Kanserverus vs Flama, Lama, Serberus
3) Black Muerte, Jason Van Hell, Silver Zero vs Crazy King, Crazy Power, León Negro

indy (SUN) 05/24/2009 Arena Solidaridad
1) Perro Bravo vs Boomerang
2) Axl & Centurion Negro Jr. vs Kukuxklan & Neón
3) Chica de Arabia, Orquídea Negra, Sexy Piscis vs Bengalí, Cats, Raiden
4) Gato Volador, Panthro, Silver Star vs Galactar, Sergio Romo Jr., Voltaje Negro
5) Aventurero, Diluvio Negro I, Diluvio Negro II, Estrella Dorada Jr. vs Apolo Estrada Jr., Astro Negro Jr., Hator, Monje Negro Jr.

Cuellar (SUN) 05/24/2009 Auditorio de la Presidencia, San Felipe Hueyotlipan, Puebla, Puebla
1) Electric & León Dorado vs Maya Astral & Sadic
2) Máscarita De Plata & Mini Rey Cometa vs Mini Espíritu & Mini King Vikingo
3) Black Bull, Black Cuellar, Factor X vs Cheta, Corsario, Pentagon Black
4) Barba Roja, Darka Morgan, Pirata Morgan vs Hombre Bala Jr., Pegasso, Rey Cometa
5) El Alebrije & Intocable vs Monsther & Pirata Morgan

indy (SUN) 05/24/2009 Candelaria, Campeche
1) Escorpión Negro Jr. vs Horus
2) Moncho Cachondo & Stigma vs El Yankee & Rey Serpiente
3) Gato Nocturno & Sombra Azul vs Arlequín & Neurosis
4) Ángel Celestial & Espíritu Maya vs Apolo Sureño Jr. & Mecanico Infernal

PROLLM (SUN) 05/24/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Arturo Gaona Jr., Filósofo, Niño Tiburón vs Aleph, Drac, Firefox Coliseo Coacalco 1ra Lucha 24May09 (posted by neotexanomx)
Tepito (Tiburon) vs Coacalco (Firefox)
2) Ángel De La Muerte, Betos Boy, Espejismo vs Cyrus, Guman, Sangre Latina Coliseo Coacalco 2da Lucha 24May09 (posted by neotexanomx)
3) Forastero, Medico I, Medico III vs Guman, Huizar, Scriba Jr. Coliseo Coacalco 3ra Lucha 24May09 (posted by neotexanomx)
4) Niebla Negra I, Niebla Negra II, Nube Negra vs Caballero Halcón Jr., Eterno, Latino Coliseo Coacalco 4ta Lucha 24May09 (posted by neotexanomx)
5) Ángel de Oro, Ángel de Plata, Angélico vs Judas el Traidor, Magnífico, René Guajardo Jr. Coliseo Coacalco 5ta Lucha 24May09 (posted by neotexanomx)

indy (SUN) 05/24/2009 Gimnasio del Valle, Pachuca, Hidalgo
1) Libertador vs Red Power
2) Galaxy Man & Matador I vs Darketo III & Dr. Muerte Jr.
3) Sable & Último Samurai vs Darketo I & Darketo II
4) Drastik, Matador II, Payaso De Rodeo vs Capo, Señor De La Muerte, Sombra Blanca

indy (SUN) 05/24/2009 Lienzo Charro Tulpetlac, Ecatepec, Estado de México
1) Spaider & Tornado vs El Impostor & Príncipe Infernal
2) Máscara De Fuego & Máscara Oriental vs Antar & Sairus (Aficion)
3) Corsario Negro & Star Tiger vs Comando & Ministro
4) Mr. Jack & Scorpió Jr. vs Nygma & Punker
5) Cibernético, Extrem Emotion, Rocker Steel vs El Alebrije, Intocable, The King

indy (SUN) 05/24/2009 Maria Auxiliadora, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Crazy Star (San Luis Potosí), La Diabla, Lady TNT, Mensajero, Tigre del Ring vs Aero Boy, Black Drago, Furia Azul Jr., La Hiedra, Reina Azteca
2) Coyote Azul, Coyote Azul Jr., Oro Azul, Vaquero de Texas vs Asesino Maldito, Capitán Furia, Turbo X, X Turbo
3) Apolo Star, Curro Hernández, Príncipe Del Futuro, Sexy Salazar vs America, Maniaco, Príncipe León, Súper Kiss

indy (MON) 05/25/2009 Plaza de Toros Lauro Luis Longoria, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Astuto & Sangre Chicana Jr. vs Difunto I & Difunto II
2) Histeria, Psicosis, Súper Parka vs Damián 666, Halloween, Pirata Morgan

indy (TUE) 05/26/2009 Arena Aficion
1) Chester vs Mimi Dark
2) Star Fire & Xena vs Lady Rabbit & Zeuxis
3) Judas el Traidor & Maldito vs Black Destroyer & Príncipe [Relevos Increíbles]
4) Hermano Muerte I & Hermano Muerte II vs Cerebro Negro & Súper Camaleón
5) Fabián el Gitano & Súper Crazy vs Dr. X & Mosco

Page: 1 2

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-08-22 05:26

Return to Index