All: 2009-06

<-- 2009-05 --- 2009-07 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

AAA (MON) 06/01/2009 Arena Cuatro Caminos, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Black Mamba, Doyma, Violento Obscuridad vs Black Fénix, Kendor Jr., Sobredosis
2) Aerostar, Gato Eveready, Relámpago vs Rió Bravo, Tigre Cota, Tito Santana II
3) Hombre Sin Miedo, Laredo Kid, Sangre Chicana vs Cuervo, Escoria, Ozz
4) Charly Manson & La Parka Jr. vs Chessman & Escorpión Negro Jr.

CMLL (MON) 06/01/2009 Arena Puebla
1) Blue Center & Iron vs Espíritu Maligno & Siki Osama * CMLL: Blue Center, Iron vs. Espíritu Maligno, Siki Osama Jr., 2009/06/01 (posted by TKD117)
2) As Jr., Black Tiger, Príncipe Valiente vs Puma King, René Guajardo Jr., Tiger Kid * Black Tiger, Príncipe Valiente, As Jr. vs. Tiger Kid, Puma King, René Guajardo Jr., 2009/06/01 (posted by TKD117)
3) Ángel de Oro, Ángel de Plata, Máscara Dorada vs Euforia, Nosferatu, Vangelis * CMLL: Máscara Dorada, Ángel de Oro, Ángel de Plata vs. Euforia, Nosferatuu, Vangelis, 2009/06/01 (posted by TKD117)
4) Atlantis, Misterioso II, Último Guerrero vs Averno, Ephesto, Mephisto * CMLL: Atlantis, Último Guerrero, Misterioso Jr. vs. Averno, Mephisto, Ephesto, 2009/06/01 (posted by TKD117)
5) Héctor Garza, La Sombra, Volador Jr. vs Felino, Mr. Niebla, Negro Casas

AAA (MON) 06/01/2009 Auditorio Municipal, San Miguel Tenancingo, Tenancingo, Tlaxcala
1) La Hechicera & Mari Apache vs Cinthia Moreno & Tiffany
2) Oriental & Pasion Kristal vs Decnnis & El Brazo
3) Gronda II, Nicho el Millionario, Súper Fly vs Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown

AAA (MON) 06/01/2009 Palenque, Irapuato, Guanajuato
1) Máscarita Divina & Pimpinela Escarlata vs Mini Histeria & Polvo de Estrellas
2) Alex Koslov & X-Pac vs Jack Evans & Teddy Hart
3) El Mesías & Marco Corleone vs Electroshock & Kenzo Suzuki

WagnerMania (MON) 06/01/2009 Plaza de Toros Lauro Luis Longoria, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Mini Bronce, Mini Oro, Mini Plata vs Mini Jaffron, Mini Killer, Mini Sepulcro
2) Astuto & Sangre Chicana vs Cien Caras Jr. & Hijo de Máscara Año 2000
3) Antifaz del Norte, Dr. Wagner Jr., Hator vs Damián 666, Pirata Morgan, Zumbido

AAA (MON) 06/01/2009 Salón Haidalog, Naolinco, Veracruz
1) Fabi Apache, May Flowers, Octagoncito vs Mini Psicosis, Sexy Star, Yuriko
2) Alan Stone & El Elegido vs Black Abyss & Espíritu

indy (TUE) 06/02/2009 Arena Aficion
1) Furia Extreme vs Chester
2) Pluma Roja & Príncipe vs Ministro & Siniestro Negro
3) Mini Silencioso & Tritoncito vs Mini Espantapájaros & Mini Súper Loco
4) Arenita & Súper Camaleón vs Maldito Jr. & Sepulturero I
5) Angélico & Súper Crazy vs Cerebro Negro & Negro Navarro

CMLL (TUE) 06/02/2009 Arena Coliseo Guadalajara
1) Milenio b Quazar
2) Hierro b Ángel del Mal
3) Metatrón b Infierno
4) Lluvia & Zeuxis b La Magnifica & La Seductora
5) Dark Angel & Lady Apache b Amapola & Princesa Blanca
6) Terrible & Texano Jr. © b Mictlán & Shocker [OCCIDENTE TAG]

indy (TUE) 06/02/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Águila Extrema b Kaientai
2) Silver Star b Mongol Chino Jr. [FILL LH, #1 Contenders, semifinal]
3) Rey Sagitario b Difunto II [FILL LH, #1 Contenders, semifinal]
4) Rey Sagitario b Silver Star [FILL LH, #1 Contenders, final]
5) Hombre Sin Miedo, Máscara Púrpura, Sangre Chicana Jr. DQ Golden Boy, Pierko el Boricua, Símbolo

CMLL (TUE) 06/02/2009 Arena México
1) Bracito de Oro, Eléctrico, Fantasy b Pequeño Universo 2000, Pequeño Violencia, Pequeño Warrior
2) Arkángel de la Muerte, Shigeo Okumura, Skándalo b Horus, Pegasso, Rey Cometa * CMLL: Rey Cometa, Pegasso, Horus vs. Arkángel, Skándalo, Okumura, 2009/06/02 (posted by TKD117)
3) Shockercito b Pequeño Damian 666 [hair] * CMLL: Shockercito vs. Pequeño Damián 666, 2009/06/02 [hair vs. hair] (posted by TKD117)
4) Averno, Ephesto, Mephisto b Blue Panther, Hijo del Fantasma, Sagrado * CMLL: Blue Panther, Sagrado, Hijo del Fantasma vs. Averno, Mephisto, Ephesto, 2009/06/02 (posted by TKD117)
5) La Sombra, Místico, Volador Jr. b Felino, Mr. Niebla, Negro Casas * CMLL: Místico, Volador Jr., La Sombra vs. Mr. Niebla, Negro Casas, Felino, 2009/06/02 (posted by TKD117)

AULL (WED) 06/03/2009 Arena Lopez Mateos
1) Epidemia & Epitafio b Mr. Potro & Yakuza
2) Esther Moreno & Rossy Moreno b La Diabólica & Vicky Carranza
3) el Signo & Negro Navarro DRAW Cachorro Mendoza & Ringo Mendoza
4) Hombre Bala, Pirata Morgan, Satánico b Enrique Vera, Villano III, Villano IV
5) Brazo de Oro, Brazo de Plata, Canek b Lizmark Sr., Máscara Año 2000, Rayo de Jalisco Jr.

CMLL (WED) 06/03/2009 Ensenada, Baja California
1) Flash & Stuka Jr. vs Arkángel de la Muerte & Skándalo
2) Máximo, Mictlán, Valiente vs Dragón Rojo Jr., Sangre Azteca, Virus
3) La Sombra, Místico, Volador Jr. vs Felino, Misterioso II, Negro Casas

IWRG (THU) 06/04/2009 Arena Naucalpan
1) Guizmo b Radamantis
2) Epidemia & Heavy Boy b Comando Negro & Goleador IWRG: Goleador, Comando Negro vs. Epidemia, Heavy Boy, 2009/06/04 (posted by TKD117)
3) Avisman, Fantasma de la Ópera, Tetsuya Bushi b Diva Salvaje, Miss Gaviota, Péndulo IWRG: Péndulo, Diva Salvaje, Miss Gaviota vs. Fantasma de la Ópera, Bushi, Avisman, 2009/06/04 (posted by TKD117)
4) Black Terry, Cerebro Negro, Dr. Cerebro b Trauma I, Trauma II, Zatura IWRG: Zatura, Trauma I, Trauma II vs. Black Terry, Dr. Cerebro, Cerebro Negro, 2009/06/04 (posted by TKD117)
5) Fuerza Guerrera, Pirata Morgan, Ricky Cruz b Angélico, Bobby Lee Jr., Scorpió Jr. Scorpio Jr., Angelico, Bobby Lee Jr. vs. Ricky Cruz, Fuerza Guerrera, Pirata Morgan, 2009/06/04 (posted by TKD117)

indy (THU) 06/04/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Cadete De La Atlantida I & Cadete De La Atlantida II vs Camorra & Detector Jr.
2) Dulce Paola vs Sexy Libra
3) Psycho & Sadico (Laguna) vs El Auténtico & Eterno
4) Ministro de la Muerte I & Ministro de la Muerte II b Conflictus & Sexy Piscis [LAGUNA TAG]

indy (THU) 06/04/2009 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Eslabón Perdido, GMC, Payaso Tramposo b Águila De Plata, Pegasso De Plata, Planetario

AAA (THU) 06/04/2009 Auditorio General José María Arteaga, Querétaro, Querétaro
1) Máscarita Sagrada 2007, May Flowers, Sexy Star vs Mini Chessman, Tiffany, Yuriko
2) Aerostar & Súper Fly vs El Brazo & Escorpión Negro Jr.
3) Crazy Boy, Octagón, Último Gladiador vs Extreme Tiger, Jack Evans, Teddy Hart
4) El Mesías, Gronda II, Marco Corleone vs Electroshock, Kenzo Suzuki, Konnan

CMLL (THU) 06/04/2009 La Cali, San Quintín, Baja California
1) Flash & Stuka Jr. vs Arkángel de la Muerte & Skándalo
2) Máximo, Mictlán, Valiente vs Dragón Rojo Jr., Sangre Azteca, Virus
3) La Sombra, Místico, Volador Jr. vs Felino, Misterioso II, Negro Casas

AAA (FRI) 06/05/2009 Arena Corona, Reynosa, Tamaulipas
1) Halcón de Oro, Imagen I, Imagen II vs Alan Stone, Charly Manson, El Elegido
2) Black Abyss, Chessman, Nicho el Millionario vs Alex Koslov, La Parka Jr., Rocky Romero

CMLL (FRI) 06/05/2009 Arena México
1) Astro Boy & Bengala b Calígula & Messala
2) Amapola, La Nazi, Princesa Blanca b Dark Angel, Lluvia, Sahori * *
3) Heavy Metal, Misterioso II, Shigeo Okumura b La Máscara, Metro, Sagrado * CMLL: Heavy Metal, Misterioso Jr., Okumura vs. La Máscara, Sagrado, Metro, 2009/06/05 (posted by TKD117)
4) Black Warrior b Máscara Dorada [CMLL Universal, eightfinal] * CMLL 05/06/09 Black Warrior VS Máscara Dorada [4tos de Final 1° Eliminatoria Camp. Universal CMLL] (posted by LuchaLibreNation)
5) Texano Jr. b Hijo del Fantasma [CMLL Universal, eightfinal] * CMLL 05/06/09 Texano Jr. VS Hijo del Fantasma  [4tos de Final 1° Eliminatoria Camp. Universal CMLL] (posted by LuchaLibreNation)
6) Averno b Dragón Rojo Jr. [CMLL Universal, eightfinal] * CMLL 05/06/09 Dragón Rojo Jr. VS Averno [4tos de Final 1° Eliminatoria Camp. Universal CMLL] (posted by LuchaLibreNation) CMLL: Averno vs. Dragón Rojo Jr., 2009/06/05 [CMLL Universal eighthfinal] (posted by TKD117)
7) La Sombra b Sangre Azteca [CMLL Universal, eightfinal] * CMLL 05/06/09 Sangre Azteca VS Sombra [4tos de Final 1° Eliminatoria Camp. Universal CMLL] (posted by LuchaLibreNation)
8) Texano Jr. b Black Warrior [CMLL Universal, quarterfinal] * CMLL 05/06/09 Black Warrior VS Texano Jr. [Semifinales 1° Eliminatoria Camp. Universal CMLL] (posted by LuchaLibreNation)
9) La Sombra b Averno [CMLL Universal, quarterfinal] * CMLL 05/06/09 Sombra VS Averno [Semifinales 1° Eliminatoria Campeonato Universal CMLL] (posted by LuchaLibreNation)
10) Texano Jr. b La Sombra [CMLL Universal, semifinal] * CMLL 05/06/09 Sombra VS Texano Jr. [FINAL 1° Eliminatoria Campeonato Universal CMLL] (posted by LuchaLibreNation)
11) Héctor Garza, Shocker, Volador Jr. DQ Dos Caras Jr., Naito, Yujiro * * CMLL: Shocker, Héctor Garza, Volador Jr. vs. Dos Caras Jr., Yujiro, Naitō, 2009/06/05 (posted by TKD117)

CMLL, Baja Star (FRI) 06/05/2009 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Dragón Chino & TG Power vs Cinico & Tony Casanova
2) Ángel Negro, Halcón Tapatío, Mr. Maldito vs Mandingo, Mazambula, Mozambique
3) Celestial, Horus (TJ), Phantom vs Pandillero I, Pandillero II, Star Boy
4) Camaleón de Oro, Máximo, Rubi Gardenia vs Mortiz, Skándalo, Virus
5) Místico, Stuka Jr., Valiente vs Felino, Mr. Niebla, Negro Casas

indy (FRI) 06/05/2009 Coliseo Centenario, Torreón, Coahuila
1) Sexy Libra & Sexy Piscis b Bella Rubi & Dulce Paola
2) Mr. Aguilita & Pequeño Halloween b Celestial & Konami
3) Lady Warrior & Mujer Demente b Flor Metálica & Lilly Fighter
4) X-Fly L Olímpico, Damián 666, Súper Porky, Súper Crazy, Mr. Águila [mask, hair, cage]
5) Dr. Wagner Jr. DRAW el Hijo del Perro Aguayo, El Hijo Del Santo

AAA (FRI) 06/05/2009 Unidad Deportiva Morelos, Colima, Colima
1) Fabi Apache & Gran Apache vs Cinthia Moreno & Oriental © [AAA MIXED TAG]
2) Jack Evans & Teddy Hart vs Joe Lider & Nicho el Millionario
3) La Parka Jr. & Marco Corleone vs Black Abyss & Silver King
4) Charly Manson, El Mesías, Vampiro vs Cuervo, Ozz, Zorro

AAA (SAT) 06/06/2009 Arena Juba, Reynosa, Tamaulipas
1) Alex Koslov & Rocky Romero vs Alan Stone & Pimpinela Escarlata
2) Charly Manson, El Elegido, La Parka Jr. vs Black Abyss, Chessman, Nicho el Millionario

indy (SAT) 06/06/2009 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Magnum vs Príncipe Guerrero
2) Tronx vs Ángel Diablo
3) Furia Roja & Rey Azteca vs Platino & Rey Negro
4) Impacto & Rubi Gardenia vs Caudillo II & Rey Cobra

AAA (SAT) 06/06/2009 Arena Tecate, Reynosa, Tamaulipas
1) LA Park & Máscara Sagrada vs Espectro Jr. & Súper Parka

indy (SAT) 06/06/2009 Arena Veracruz, Veracruz, Veracruz
1) Kid Fire & Silver Boy b Crazy Power & Dinastía Felina
2) Kid Warrior & Xtreme DQ Dr. Crimen & Mr. Loko
3) Eddie Montana & Triple X b Halcón Guerrero & Nimbus
4) Acero, Matrix, Misterio de Plata DQ Ángel del Misterio, Black Demon, Tormento Chino [Relevos Increíbles]

indy (SAT) 06/06/2009 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Totem I & Totem II b Cosmos & Pitufo

IWRG (SAT) 06/06/2009 Arena Xochimilco, Xochimilco, Distrito Federal
1) Guizmo vs Radamantis
2) Eragón & Máscara Magnífica vs Avisman & Vampiro Metálico
3) Chico Che, Goleador, Jack vs Azoka, Carta Brava Jr., Fantasma de la Ópera
4) Bobby Lee Jr., Trauma I, Trauma II vs Oficial 911, Oficial AK47, Oficial Fierro
5) Angélico, Tinieblas Jr., Zatura vs Ricky Cruz, Tetsuya Bushi, Veneno

AAA (SAT) 06/06/2009 Auditorio Municipal, Tlapa de Comonfort, Guerrero
1) Jesse & La Chiva vs Espectro & Gallego
2) Atomic Boy & La Parkita vs Máscarita de la Muerte & Mini Abismo Negro
3) Argenis, Mari Apache, Némesis AAA vs La Hechicera, Pasion Kristal, Polvo de Estrellas
4) Gronda II & Octagón vs Decnnis & El Brazo

indy (SAT) 06/06/2009 Centro de Convenciones, Ciudad Madero, Tamaulipas
1) Celestial & Konami b Mr. Aguilita & Pequeño Halloween
2) King Boy, Loco Castillo, Titanic b Baby Ruiz, Black Thunder, Cerebro Negro
3) Canek Jr., Pierko el Boricua, X-Fly b Danger, Huracán Ramírez Jr., Súper Nova
4) Brazo de Plata, Head Hunter I, Súper Nova b Antifaz del Norte, Hator, Mr. Águila
5) Oro Negro b Transmetal [mask, hair]
6) Cibernético, Dr. Wagner Jr., El Hijo Del Santo b Damián 666, el Hijo del Perro Aguayo, Halloween

indy (SAT) 06/06/2009 Gimnasio Bimbo, Veracruz, Veracruz
1) Sombra Justiciera vs Payaso
2) Capitancito & Rocker vs Micro Chip & Neurosis
3) Party Boy & Súper America vs Camboyano & Mendigo
4) Bad Boy, Capitán, Capitán Jr. vs El Copiloto, Hijo Del Cirujano, Justicia Americana

AAA (SAT) 06/06/2009 Parque de Beisbol José Aguilar y Maya, Guanajuato, Guanajuato
1) Máscarita Azul & Máscarita Sagrada 2007 vs Máscarita de la Muerte & Mini Abismo Negro
2) Mari Apache & Pimpinela Escarlata vs Cinthia Moreno & Oriental
3) Alex Koslov, El Elegido, Rocky Romero vs Cuervo, Espíritu, Ozz
4) Alan Stone, Charly Manson, La Parka Jr. vs Black Abyss, Electroshock, Silver King

EAW (SAT) 06/06/2009 Plaza de Toros El Pinal, Teziutlan, Puebla
1) Dinastía, Penumbra, Radge b Black Fire, Drastik Boy, Pesadilla
2) Neursois, Startron, Toro b Cometa De Fuego, Dinamita Kid, Silver Dragón *
3) Barba Roja, Hijo de Pirata Morgan, Pirata Morgan Jr. b Fantastik, Turbo, Voltaje Alto Voltaje/Fantastik/Turbo vs Los Hijos de Pirata Morgan - 6/6/09 (posted by Rob Viper) Part 1 (posted by alfonso lizarraga) Part 2 (posted by alfonso lizarraga)
4) Ericka Del Rico & John Scott b Derrick Nikerson & Girl Dynamite *
5) Histeria & Psicosis II b Scorpió Jr. & Zumbido *
6) El Alebrije, Intocable, LA Park b Monsther, Pirata Morgan, Súper Crazy

AAA (SAT) 06/06/2009 Reinto Ferial, Atlixco, Puebla
1) Fabi Apache & Gran Apache vs Billy Boy & Sexy Star
2) Crazy Boy, Máscara Divina, Último Gladiador vs Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown

indy (SUN) 06/07/2009 Arena Aficion
1) Dr. Boris vs Tragabalas
2) Serpiente Azteca vs Millenium
3) Krypton & Robotman vs Granaloco & Tanque Infernal
4) Bravo Del Norte I, Bravo Del Norte II, Luger vs Blue Prince I, Blue Prince II, Chester
5) Karis La Momia (Pachuca) vs Hannibal [Pachuca MIDDLE]

indy (SUN) 06/07/2009 Arena Aztahuacan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Halcón Tarin & Ice Killer b Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II [EdM TAG]

CMLL (SUN) 06/07/2009 Arena Coliseo
1) Apocalipsis & Skándalo b Príncipe Valiente & Sensei
2) Dr. X, Hooligan, Loco Max b Guerrero Maya Jr., Hijo de Ultraman, Starman
3) Bam Bam, Máscarita Dorada, Pequeño Olímpico b Pequeño Damian 666, Pequeño Violencia, Pequeño Warrior
4) Heavy Metal, Hijo del Lizmark, Misterioso II b Máximo, Mictlán, Sagrado *
5) Black Warrior, Naito, Yujiro b Héctor Garza, Hijo del Fantasma, La Máscara *

CMLL (SUN) 06/07/2009 Arena Coliseo Guadalajara
1) Puma King & Tiger Kid b Molotov & Trueno
2) Lady Apache, Sahori, Zeuxis b La Magnifica, La Nazi, Princesa Blanca
3) Máscara Dorada, Stuka Jr., Valiente b Euforia, Nosferatu, Virus
4) Atlantis, Dos Caras Jr., Último Guerrero b Blue Panther, Shocker, Volador Jr.
5) Místico b Felino

AAA (SUN) 06/07/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Águila Azteca vs Lover Boy
2) Epydemius & Euforia (Monterrey) b Rey Dragón & Virtual X
3) Iron & TDN b Ejecutor & Mr. Secuestro
4) Escoria & Espíritu b Alan Stone & Pimpinela Escarlata
5) Charly Manson & El Elegido b Black Abyss & Chessman

indy (SUN) 06/07/2009 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila
1) Bélico & Discípulo vs Black Steel & Pequeño Psycho
2) Depredador & Sepultura vs Baby Marvin & Rey Dragón
3) Black Boy, Eterno, Ranchero vs As Rey, Caballero Halcón, Moro Jr.
4) Máscara Sagrada, Sexy Francis, Sexy Piscis vs Black Jet, Chamuco Treviño, Diabólico I

Bizarros (SUN) 06/07/2009 Arena Lopez Mateos
1) Príncipe Infernal & Templario b Spider & Tornado (DF)
2) Mr. Bono & Tiger Volador b Cosaco Loco & Ministro
3) Mini Cibernetico & Mini Scorpió b Máscarita Brillante & Máscarita De Oro Y Plata
4) Bandido, Nygma, Punker b Anubis, Mr. Jack, The King
5) Cibernético, Emo Extreme, Rock Steel b Head Hunter I, Pirata Morgan, Scorpió Jr.

indy (SUN) 06/07/2009 Arena Moctezuma, Monterrey, Nuevo León
1) Rey Unicornio vs Intro
2) Ángel del Silencio & Rey Pantera vs Misionero & Mortifero
3) Lover Boy & Titanic vs Black Soul & Galactar

IWRG (SUN) 06/07/2009 Arena Naucalpan
1) Comando Gama & Comando Negro b Galactik & Máscara Magnífica
2) Exodia & Péndulo b Black Thunder & Latino
3) Avisman & Tetsuya Bushi b Freelance & Turbo
4) Oficial 911, Oficial AK47, Xibalba b Bobby Lee Jr., Trauma I, Trauma II
5) Angélico, Olímpico, Tinieblas Jr. b Arlequín, Arlequín Verde, Ricky Cruz

indy (SUN) 06/07/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Dany Fantom vs Vulcano
2) Mr. Terror vs Camorra Jr.
3) Águila Negra & Cadete De La Atlantida vs Detector Jr. & Zaracatan
4) New Warrior vs Rey Forbia [? MIDDLE]

indy (SUN) 06/07/2009 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Cataclismo & Mr. Lee vs Crossman & Gran Conde
2) Chona & Xena vs Afrodia & Cheque Pena
3) Marioneta, Mr. Mega, Súper X vs Luis Cirio, Manny Cirio, Sepulcro
4) Batman 2000, Rey Mohicano, Santa Muerte vs El Yaki, Gringo, Tony Cirio
5) Piel Roja, Súper Pinocho, Súper Ratón vs As Negro, Black Hunter, Mohicano II

indy (SUN) 06/07/2009 Arena Solidaridad
1) Crazy Demon & Kukux Clan b Cuerno De Chivo & Morse
2) Chica de Arabia & Orquídea Negra b Halcón Militar & Neón
3) Caifan Rockero I, Titanic, Voltaje Negro b Axl, Cats, Raiden
4) Diluvio Negro I & Diluvio Negro II b Aventurero & Monje Negro Jr.
5) Hator & Sergio Romo Jr. b Apolo Estrada Jr. & Estrada Dorada Jr.
6) Galactar, Gato Volador, Panthro b Bengalí, Mongol Chino, Potro Jr.
7) Apolo Estrada Jr. & Estrella Dorada Jr. b Aventurero & Monje Negro Jr.
8) Aventurero b Monje Negro Jr. [hair]

indy (SUN) 06/07/2009 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Karina Duval vs Juliete
2) Diamante Negro vs Pegasso Black
3) Divino & Linterna Verde vs Fire Fox & Soldado Anonimo
4) Cosmos, Full Contac, Pitufo vs Kyoto, Totem, Totem II
5) Águila De Plata, Gore, Samuray vs Armagedon, Crazy Man, Eslabón Perdido

indy (SUN) 06/07/2009 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Carina Duval b Juliette
2) Hijo Del Chicano & Pegasso Black b Diamante Negro & Rey Dinámico
3) Divino & Linterna Verde b Fire Fox & Soldado Anomio
4) Cosmos, Full Contac, Pitufo b Kioto, Totem I, Totem II
5) Armagedon, Crazy Man, Eslabón Perdido DQ Águila De Plata, Gore, Samuray

indy (SUN) 06/07/2009 Capilla del Espiritu Santo, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Flechita Verde vs Sueno Latino
2) Alma Blanca & Comando Imperial vs Dano Mortal & Fuego Azteca
3) Balam & Jordi Boy vs Flechador & Halcón Guerrero
4) Electrodo & Meteoro vs Halcón Diabólico I & Halcón Diabólico II
5) Camaleón De Oro, Jack, Polaris vs El Resplandor, Kumo, Urko

PROLLM (SUN) 06/07/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Ojo de Tigre I, Ojo De Tigre II, Ojo de Tigre Jr. vs Daga, Eterno, Lobo Metálico Coliseo Coacalco 2da Lucha 7jun09 (posted by neotexanomx)
2) Angélico, Latino, Negro Navarro vs Arkángel de la Muerte, Black Jaguar, Vangelis Coliseo Coacalco 3ra Lucha 7jun09 (posted by neotexanomx)
3) Charro, Heracles, Impulso, Sangre Latina, Wotan vs Dark Estigma, Forastero, Guman, Huizar, Lobo Metálico, Mr. Sugar, Rey Tasco [cibernetico] Coliseo Coacalco Agarron despues del Torneo Cibernetico 7jun09 (posted by neotexanomx) Coliseo Coacalco Torneo Cibernetico 7jun09 (posted by neotexanomx)

Fraternidad 2000 (SUN) 06/07/2009 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Zafiro vs Shun Ly
2) Guerrero 2000 & Suspect vs Muerte Roja & Rayo Negro
3) Black Jack, Cancerbero Jr., Kronos (Veracruz), Veneno vs Aerokarma, Baby Panther, Century 2000, Conquistador Jr.
4) Aritmetico, Blue Ángel, Rey Egipto vs Crazzy Metal, Hijo del Buitre, Sombra Guerrera

indy (SUN) 06/07/2009 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Relámpago Negro vs Aries
2) Icaro & Índio Loco vs Black Bull & Caballero Águila
3) Rey Halcón vs Rey Sagitario, Mr. Violencia, Circus, Galaxy, Máquina 27, Inmortal, Limbader
4) Brillante, Centella Azul Jr., Imperial vs Araña Cibernetica, Mensajero de la Muerte, Vaquero Salazar

indy (SUN) 06/07/2009 Deportivo Torreón, Torreón, Coahuila
1) Akord vs Radamantis
2) Águila Salvaje & Fuerza Infernal vs Daisy Crazzy & Guerrero Imperial
3) Espacial & Insólito vs Ángel Infernal & Bumerang
4) Apóstol Jr., El Tackle, Oso Negro vs Flecha Veloz, Índio Chirikwawa, Súper Spirit

Page: 1 2 3 4 5

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-04-23 05:24

Return to Index