indy: 2009-08

<-- 2009-07 --- 2009-09 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

indy (SAT) 08/01/2009 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Anubis & Pequeño Dragón vs Marino & Príncipe Guerrero
2) Impacto & Platino vs Caudillo II & Rey Cobra
3) Humilde, Rey Negro, Rubi Gardenia vs Guerrero Rojo, Negro Azteca, Pzaico
4) Príncipe Negro Jr. vs Rey Azteka [mask]

HWS (SAT) 08/01/2009 Arena Santa Lucía, Monterrey, Nuevo León
1) Xtreme Dragón b Murder Ángel, Delirio
2) Erick Snake b Von Darker, Soldado Diabólico
3) Demente Extreme b Lord Byron
4) Dance Boy b Dralion, Kaientai
5) Supreme b Kaos, Sick Boy, Insane

indy (SUN) 08/02/2009 Arena Aficion
1) Cholo Extreme b Kripton
2) Karis La Momia & Ludge b Escorpión & Rey Fénix
3) Arenita, El Exótico, Godzilla b Chester, Hannibal, Maldito Jr.
4) Siniestro Negro b Dark [mask]

ENLL (SUN) 08/02/2009 Arena Imperial Buki Zepeda, Nogales, Sonora
1) Dark Iron, Gran Guerrero, Nocturno II vs Minotauro, Monte Cristo, Príncipe Dragón
2) Argonauta Jr., Hermes Jr., Mini Sol vs Pequeño Guerrero, Sextroy, Sstruendo
3) Huron El Guerrero & Huron Jr. vs Scarface & Serpiente Negra
4) Anguila & Yako vs Chano Cota & Mocho Cota

indy (SUN) 08/02/2009 Arena Isabel, Cuernavaca, Morelos
1) Nahual & Raksas b Electroshock & Flama
2) Circulo Negro & Drako b Bisonte & Dr. Bizarro
3) Eddy Vega, Ráfaga Moreno Jr., Zokar b Colapso, Mongol, Sioux
4) Canelo Casas, Celestial, El Hijo Del Santo b Euforia (local), Fuerza Guerrera, Ramsés

UWE (SUN) 08/02/2009 Arena Lopez Mateos
1) Hormiga Atómica & Rey Cristal b Pequeño Demonio & Space Warrior
2) Climax, Iron Love, Súper Halcón Jr. b Cerebro Maligno, Epitafio, José Caporal
3) Robin Maravilla, Sádico, Yakuza b Rey Krimen, Sepulutrero, Terry 2000
4) Blue Demon Jr. & Lizmark Sr. DQ LA Park & Scorpió Jr.

indy (SUN) 08/02/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Cometa 2000 vs Detector Jr.
2) Guerrero Azteca vs Demenzia
3) Dany Fantom & Judicial I vs Águila Salvaje & Camorra Jr.
4) Camorra & New Warrior vs Flash Magic & Rey Halcón

PROLLM (SUN) 08/02/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Net Warrior & Thunderbird b Dark & Fiebre Coliseo Coacalco 1ra Lucha 2ago09 (posted by neotexanomx)
2) Betos Boy & Guman b Arturo Gaona Jr. & Niño Tirburon Coliseo Coacalco 2da Lucha 2ago09 (posted by neotexanomx)
3) Huizar Black & Jerry Brown b Lobo Metálico & Rey Tempestad Coliseo Coacalco 3ra Lucha 2ago09 (posted by neotexanomx)
4) Angélico, Daga, Jaque b Black Jaguar, Niebla Negra I, Niebla Negra II Coliseo Coacalco 4ta Lucha 2ago09 (posted by neotexanomx) Coliseo Coacalco 4ta Lucha Agarron entre el Justiciero y Niebla Negra II 2ago09 (posted by neotexanomx)
5) Magnífico & Último Guerrero b Heavy Metal & Terrible Coliseo Coacalco 5ta Lucha 2ago09 (posted by neotexanomx)

indy (SUN) 08/02/2009 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) King Diamond & Relámpago Negro vs Black Bull & Caballero Águila II
2) Circus & Inmortal vs Black Trébol & Latino Jr.
3) Imperial vs Blue Ángel [COAHUILA WELTER]
4) Cóndor de Oro, Índio Chirikawa II, Ranchero vs Junior Halcón, Principe Negro, Vaquero Salazar

RdR (SUN) 08/02/2009 Jardin de Fiestas Aradis, San Vicente, Chicoloapan, Estado de México
1) Caballero De Fuego & Dinamite Kid vs Exterminio & Nekro
2) Máscarita De Plata, Mini Pegasus, Mini Rey Cometa vs Escorita, Kid Cuervo, Mago De Ozz
3) Lili Fighter & Linda Star vs Kat Killer & Lady Warrior
4) Cometa De Fuego, Máscara Divina, Súper Ángel vs Bryan, Johnny Boy, R-15
5) Intocable, Martha Villalobos, Máscarita De Oro vs Mujer Demente, Pathfinder, Zumbido

indy (SUN) 08/02/2009 Tizimín, Yucatán
1) Espectrito I & La Parkita vs Octagoncito (original) & Piratita Morgan
2) Canek Jr. & Homobre Águila vs Fuerza Boricua, Jaque Mate, Pierro Jr.
3) El Hijo de Aníbal, Huracán Ramírez, Huracán Ramírez Jr. vs Cien Caras Jr., Máscara Año 2000 Jr., Olímpico

indy (TUE) 08/04/2009 Arena Aficion
1) Lugar b Antax
2) Atena & Lady Monster b Kore & Lili Fighter
3) Arenita, Justiciero, Magnífico b Hermano Muerte II, Hermano Muerte III, Maldito Jr.
4) La Plage b Tony Rivera, Bugambilia, Vangelis, Cerebro Negro, Chico Che, Colmillo Blanco [cage, hair]

indy (TUE) 08/04/2009 Houston, Texas
1) Javier Rios & Mr. Colombia vs Caballero Star & Fenomeno
2) Aztek King & León Mágico vs Kaotix & Rey De Fuego
3) Draco & Soberano vs Ether & Rayo Dorado
4) Mr. ATL & Mr. Peligro vs Jaibo 6 & Luzbel

indy (THU) 08/06/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Camorra Jr. vs New Warrior
2) Dorado Jr. & Piloto Negro vs Araña del Futuro & Súper Punk
3) Ángel de Oro & Ángel de Plata vs Escriba & Mr. Guerrero
4) Dragón Rojo Jr., Ephesto, Hooligan vs Stuka I, Stuka Jr., Último Guerrero

LLF (FRI) 08/07/2009 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Baby Puma b Guerrera Otomi
2) La Bandida & Lady Maravilla b Baby Puma & Dark Fantasy
3) Poly Star b La Chacala
4) Lady Puma & Perla Negra NC Angelica & Hija de Karonte [Relevos Increíbles]

KBW (FRI) 08/07/2009 Auditorio Americo Villarreal Guerra, Ciudad Madero, Tamaulipas
1) Infierno b Gallo de Oro
2) Aborto & Chacal Negro b Halcón De Fuego & Pequeño Peligro
3) Anubis, Arsena, Mensajero de la Muerte b Bunker, Guerrera Negra, King Monkey
4) Peligo & Sádico b Ángel Negro & Silver
5) Black Master b Okuzono

source: https://scontent-ort2-2.cdninstagram.com/t51.2885-15/e35/25010986_179316442804617_2275749066723819520_n.jpg

(chacho_07 (instagram))

X-LAW (SAT) 08/08/2009 Arena Lopez Mateos
1) Dinastía & Okuzono b Aborto & Mensajero De La Muerte presentacion de X LAW  en la ARENA LOPEZ MATEOS (posted by pakorusell)
2) Ángel o Demonio, Big Memo, Leono Rojo, Ovett b Payaso Carroña, Payaso Escalofrio, Payaso Miedo, Payaso Terror BT Jr. Part 1 (posted by pakorusell) BT Jr. Part 2 (posted by pakorusell) Dr. Landru (posted by alfonso lizarraga)
3) Damián 666 & Halloween b Krakatoa & Tokyo Monster Familia de TJ vs Toxyo Mosther y Krakatoa. (posted by alfonso lizarraga)
4) Suicida b Mr. Águila, Súper Mega
5) Bunker, Epidemia, Gigante Warrior, Heavy Boy, Konami, Relámpago b Black Soul, Cat Man, Fantasma de la Ópera, Serval, Titanic, Tritón
6) Panama Jack Daniels b Halloween [RXW Heavy]
7) Súper Crazy b Panama Jack Daniels [XLAW JH]
8) LA Park b The Sandman [XLAW HEAVY] Sadman vs LA Park (posted by alfonso lizarraga)

indy (SAT) 08/08/2009 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Pequeño Dragón vs Magnum
2) Marino & Voltron vs Caballero Azteca & Rey Negro
3) Crazy Azteca & Guerrero Rojo vs Humilde & Príncipe Negro Jr.
4) Rey Cobra vs Platino [Meicali WELTER]

Baja Stars (SAT) 08/08/2009 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Flecha Roja & Viento vs Cinico & Kanalla
2) Ángel Negro, Animaniac, Shamu vs Ángel Metálico, Celestial, Phantom
3) Black Spider, El Mexicano, Horus (TJ) vs Mr. Maldito, Star Boy, Tony Casanova
4) Hijo del Fantasma & Stuka Jr. vs Dragón Rojo Jr. & Misterioso II
5) La Máscara, La Sombra, Volador Jr. vs Averno, Mephisto, Texano Jr.

indy (SUN) 08/09/2009 Arena Corona, Reynosa, Tamaulipas
1) Índio, Metiche, Rey Negro vs Asterisco Jr., Rey Patriota, Súper Chucky
2) Ángel Azul, Medico I, Medico II vs Arizona Jr., Hijo Del Yuma, Luminoso
3) Jack Evans vs Teddy Hart
4) Electroshock, Silver King, Zorro vs El Elegido, La Parka Jr., Marco Corleone

IWG (SUN) 08/09/2009 Arena Emiliano Zapata, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Electro Boy, Magic Men, Templario b Beta, Bizarro, Maullido
2) La Mohicana & Lady Maldad b La Rebelde & Princesa Maya
3) Red Monsther, Sobredosis, Súper Loco b El Sucesor, Fénix, Skull Metal
4) Halcón Guerrero, Kumo, Rush b Hermano Muerte Jr., Jordy Boy, Silver Boy
5) Polaris, Trauma I, Trauma II b Silver Boy, Skayde, Urko

LLU (SUN) 08/09/2009 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Maldoso vs Gemelo Muerte
2) Ciber Payaso, Delirio, Vértigo vs Beto Alcala, Mortifero, Payaso Diabólico
3) Galactar, La Chacala, Sky vs Difunto II, Hija de Karonte, Sangre Negra
4) Gato Volador, La Momia, X-Fly vs Chino, Hijo de Espanto II, Karonte, Mongol
5) Furor vs Tigre Universitario [NORTE LH]

indy (SUN) 08/09/2009 Arena Isabel, Cuernavaca, Morelos
1) Icaro b Hacha Mortal
2) Araña Jr. & Comodín b Barón Siniestro Jr. & Jungla
3) Bisonte, Eufóriko, Mongol b Celestial, Circulo Negro, Zokar
4) Eddy Vega b Ramsés [hair]

AULL (SUN) 08/09/2009 Arena Lopez Mateos
1) Ángel de la Noche & Octavio Gaona Jr. b Niño Tiburón & Romy Ventura
2) Mr. Flama & Pequeño Demonio b Hormina Atómica & Rey Krystal
3) Iron Love b José el Caporal [super libre]
4) Climax, Rocky Santana, Súper Halcón Jr. b Cerebro Maligno, Epitafio, Misterio
5) Robin Maravilla, Sádico, Yakuza © b Rey Krimen, Sepulturero I, Terry 2000 [AULL TRIOS]

indy (SUN) 08/09/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Cometa 2000 vs Guerrero Azteca
2) Dany Fantom, Detector Jr., New Warrior, Rey Fobia vs Águila Salvaje, Camorra Jr., Flashman, Fuerza Infernal [trofeo AOL]
3) Camorra vs Rey Halcón

indy (SUN) 08/09/2009 Arena Solidaridad
1) Misionero b Tequilita
2) Babe Fox & Quinto Misterio b AXL & Halcón Militar
3) Chica de Arabia & Orquídea Negra b Bengalí & Cats
4) Monje Negro Jr., Raiden, Sergio Romo Jr. b Aventuero, Diluvio Negro II, Estrella Dorada Jr.
5) Apolo Estrada Jr. & Voltaje Negro NC Diluvio Negro I & Hator [hair]

indy (SUN) 08/09/2009 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Totem II vs Fugaz
2) Gitano & Soldado Anomio vs Divino & Mexican Dragón
3) Corsario De Fuego & Totem vs Full Contac & Pitufo
4) Gore, Samuray, Tigre Cósmico vs Eslabón Perdido, Perro Mocho Jr., Poseidón
5) Black Thunder vs Turbo [NWA MEX LIGHT]

PROLLM (SUN) 08/09/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Fiebre DQ Net Warrior
2) Constantine b Guman Coliseo Coacalco 2da Lucha 9ago09 (posted by neotexanomx)
3) Impulso, Lobo Metálico, Rey Tempestad b Black Saint, Bugambilia, Wotan Coliseo Coacalco 3ra Lucha 9ago09 (posted by neotexanomx)
4) Brazo Cibernetico & Niebla Negra II b Daga & Latino Coliseo Coacalco 4ta Lucha 9ago09 (posted by neotexanomx)
5) Angélico, Justiciero, Súper Ratón DQ Calígula, Judas el Traidor, Súper Brazo

indy (SUN) 08/09/2009 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Ecliptico & Inmortal vs Aries & Averno (Laguna)
2) Circus & Payasito vs Blue Ángel & Latino Jr.
3) Misterioso II, Rey Halcón, Súper Vaquero vs Imperial, Índio Chrikawa, Máquina 27

RH (SUN) 08/09/2009 Salón el Casino, Coacalco, Estado de México
1) Caudillo, Kraven, Mike Rivera vs Perro De Coacalco I & Perro De Coacalco II
2) Bunker & Cat Man vs Epidemia & Heavy Boy
3) Panama Jack Daniels, Relámpago, Serval vs Black Soul, Titanic, Tokyo Monster
4) Gigante Warrior, Krakatoa, Tritón vs Alfred Dino, Ángel o Demonio, Big Memo, León Rojo, Obett, Perico

indy (TUE) 08/11/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Solovino b León Salvaje
2) Pedro Navajas b Pee Wee, Lover Boy
3) Bombon 1, Bombon De Vanilla, Golden Boy b Genocida, Neurosis, Paranoia
4) Black Diamond & X-Fly b Ángel Dorado Jr. & Sexy Francis
5) Hijo del Ninja, Oriental I, Orientale II b Caifan Rockero I, Hombre Sin Miedo, Máscara Púrpura

indy (THU) 08/13/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Camorra Jr. & Oso Negro vs Demoledor & Imperio Negro
2) Aries & El Auténtico vs Bumerang & El Tackle
3) Brillante & New Warrior vs Camorra & Súper Punk
4) Último Guerrero © b Ephesto [CMLL HEAVY]

indy (THU) 08/13/2009 Palenque del Recinto Ferial, Pachuca, Hidalgo
1) Máscarita Sagrada, Niño de Ébano, Payasito vs Espectrito I, Mini Ozz, Pequeño Boricua
2) Súper Brazo, Súper Pinocho, Súper Ratón vs Black Terry, Mohicano I, Pierko el Boricua
3) Luna Mágica vs Casandra, Lady Sensación, La Briosa, Caicia, Cachetada, Diva Salvaje, Ricky Ricon, Miserable, Infinito, Zertico, La Santa Muerte, Príncipe Rebelde I, Príncipe Rebelde II [cage, Foiddeh MIXED]
4) El Hijo de Rey Misterio & Groon XXX vs Head Hunter I & X-Fly
5) Villano III vs el Signo, Súper Muñeco, El Fantasma, Villano IV, El Dandy [mask, cage, hair]

LLF (FRI) 08/14/2009 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Dark Fantasy b Lady Jaguar
2) Dark Fantasy b Guerrero Otomi
3) La Bandida b Lady Maravilla, Baby Puma
4) La Chacala b Bruja, Poly Star
5) Hija de Karonte b Lady Puma, Angelica [Monterrey Women]
6) Lady Puma b Angelica, Hija de Karonte [LLF Juvenil]

indy (FRI) 08/14/2009 Arena Neza
1) Neurosis & Star Tron b Dinamita Kid & Silver Dragón
2) Konami & Pesadilla b Dinastía & Radge
3) Chico Che & Fantastick b Hermano Muerte II & Hermano Muerte III
4) Enfermero Jr. & Hijo de Gran Markus b Sangre Chicana Jr. & Ultramán Jr.
5) El Alebrije & Zumbido b Gran Markus & Monsther

indy (FRI) 08/14/2009 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Aerokarma, Águila Sen Sey, Baby Panther vs Ángel Infernal, Cancerbero Jr., Malari
2) Shun Ly & Tormento vs Atila & Avaricia and Enigma (Veracruz) & Flash (Veracruz) and El Buitre & El Imperial and Blue Ángel & Rocky Marvin and Century 2000 & El Minero and Malicia & Rayo Negro and Guerrerito 2000 & Nimbus [copa de lucha libre]

Laredo (FRI) 08/14/2009 Salon Atlantico, Houston, Texas
1) American Machine & La Migra vs Misterio Rojo & Mr. Colombia
2) Energumeno & Puma Del Norte vs Fenomeno & Rayo Potosino
3) Doberman & Monje Negro vs Ángel De Acero & Mr. ATI
4) Alcon De Oro, Maldición, Terro Negro vs Astersco Jr., Luminoso, Mr. Peligro

indy (FRI) 08/14/2009 Salon De Fiestas Caracoles, Naucalpan, Estado de México
1) Ahijado Del Diablo & Espíritu De La Muerte vs Terrorista I & Terrorista III
2) Icario, Máscara Metálica, Venum vs Menum El Diablo, Spawn, Tormento Negro
3) Capitán Fantasma, Mamba Negra, Mr. Cosmos vs Dinamic Black, MR. Leking, Star Fish
4) Erikman, Pantherman, Tirano vs Gallo Negro, Relámpago, Skelerman
5) Máscarita Sagrada vs Piratita Morgan, Octagoncito (original), Mini Kato, Mini Spiderman, Pentagoncito, Payasito, Vago, Súper Máscarita, Mini Volador, Mini Boricua I, Mini Boricua II, Chucky, Águila Misteriosa, Bracito de Oro, Sombrita, Espectrito I, Bracito De Plata

LX (SAT) 08/15/2009 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Rey Unicornio vs El Maligno
2) Mortifero vs Lobo Rojo
3) X-Fly vs Galactar, Misionero
4) Ángel o Demonio & Krakatoa vs Big Memo, Black Soul, Titanic RevoluXion Hardcore (posted by olxmtyhardcore)

indy (SAT) 08/15/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) La Nazi & Piloto Negro vs Indomable & Sevxy
2) Chamuco Treviño, Euforia, Nosferatu vs Ángel Azteca, Leono, Tony Rivera

Super X (SAT) 08/15/2009 Deportivo Recreo, Iztacalco, Distrito Federal
1) Dick Angelo, Jago, Negra Sexy b Cazador, Oculto, Salvaje
2) Veneno b Ricky Cruz VENENO VS RICKY CRUZZ (posted by alfonso lizarraga)
3) Scorpió & Zumbido b Black Terry & Negro Navarro
4) El Alebrije & Fuerza Guerrera b Solar I & Súper Astro
5) Head Hunter I b Máscara Año 2000 Jr.
6) Juventud Guerrera b Angélico, Black Dragón [COPA XL] Juventud Guerrera vs. Angelico vs. Black Dragon en Super X (posted by alfonso lizarraga)

LUM (SAT) 08/15/2009 Parque Tolteca, Guadalupe, Nuevo León
1) Bengalí & Raiden b Koko Viper & Memo Valles
2) Gato Fantasma, Panthro, Tigre Universitario b Difunto I, Espanto Jr., Tigre Negro
3) Chucho Mar Jr. & Diluvio Negro II b Caifan Rockero I & Sergio Romo Jr.
4) Charles Lucero b Difunto I © [WWA MIDDLE]

indy (SAT) 08/15/2009 Salón Premier, Monclova, Coahuila
1) Índio Kikapoo, King Balam, Príncipe Del Rap vs Iviz Guajardo Jr., Maldito I, Zintro
2) Gemelo Muerte & Martha Villalobos vs Linda Star & X-Fly
3) Aventuero, Hator, LA Park vs Damián 666, Halloween, Mr. Águila

indy (SAT) 08/15/2009 San Carlos, Baja California Sur
1) El Infernal & La Mola vs Mucielago & Odisea
2) Chipre & Scream vs Vengador Águila & Zangano
3) Hijo De Porky vs Krash [mask]

indy (SUN) 08/16/2009 Arena Isabel, Cuernavaca, Morelos
1) Mocho Gomez b Ranfiel
2) Amuraby & Rey Tigre b Electroshock & Flechador
3) Canel Casas & Zokar b Colapso & Fobia
4) Mini Mosco De La Merced & Pequeño Histeria b Brcito De Platino & Platita

indy (SUN) 08/16/2009 Arena Moctezuma, Monterrey, Nuevo León
1) Gardenia Azteca & Sexy Francis vs Huesitos & Sombre Del Ring
2) Caudillo Del Sur & Príncipe Guerrero vs Pee Wee & Poseidón
3) Caifan Rockero I & Lover Boy vs ? & Símbolo

indy (SUN) 08/16/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Cometa 2000 & Súper Máquina vs
2) ? vs Dany Fantom
3) Águila Salvaje & Fuerza Infernal vs Camorra Jr. & Detector Jr.
4) Camorra & Demoledor vs New Warrior & Rey Fobia

indy (SUN) 08/16/2009 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Cometa Blanco & Gato Karrateca b Black Templer & Lobo Vikingo
2) Guerrera Purpura & Vicky Carranza b La Diabólica & Tina La Guerrilera
3) Galtar & Tiger Kid b Artillero & Súper Comando
4) Bengala & Black Lancer DQ Dr. X & Nitro
5) Brazo de Platino & Hijo del Fantasma b Felino & Mephisto

source: http://i160.photobucket.com/albums/t188/mr_reyes_2007/MONTERREYLUCHALIBRE2.jpg

(i160.photobucket.com)

indy (SUN) 08/16/2009 Arena Solidaridad
1) Babe Fox & Burrito b Quinto Misterio & Tequilita
2) Apolo Estrada Jr., Gatito Volador, Magnífico, Martha Villalobos b Cats, Linda Star, Mini Hator, Raiden
3) Imagen I, Imagen II, Imagen III b Chica de Arabia, Orquídea Negra, Sexy Piscis
4) Aventurero, Leo Vencen, Monje Negro, Vaquero Romo b Ángel o Demonio, Krakatoa, Mosco de la Merced, X-Fly
5) Damián 666, Halloween, Mr. Águila b Diluvio Negro II, Estrella Dorada, Zumbido
6) Hator L Diluvio Negro I, Konnan Big, el Hijo del Perro Aguayo [hair, mask]

PROLLM (SUN) 08/16/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Fiebre b Stigma
2) Demenzía & Niño Tiburón b Arturo Gaona Jr. & Fire Dragón
3) Stigma DRAW Forastero
4) Judas el Traidor, Magnífico, Sangre Chicana Jr. b Ángel de Oro, Ángel de Plata, Diamante (Cmll) Coliseo Coacalco 4ta lucha 16ago09 (posted by neotexanomx)
5) Daga, Eterno, Justiciero DQ Judas el Traidor, Maldito, Pandemónium Coliseo Coacalco 5ta lucha 16ago09 (posted by neotexanomx)

indy (SUN) 08/16/2009 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Bélico & Icaro vs Black Bull & Black Steel
2) Ecliptico & Príncipe Halcón vs Averno (Laguna) & Caballero Águila
3) Alfil & Vector vs Muerte Oriental & Vikingo
4) Circus, Índio Chirikawa II, Payasito vs Junior Halcón, Mr. Violencia, Rey Halcón
5) Psycho Sadico & Súper Punk vs As Rey, Gran Jefe II, Gran Jefe Jr.

indy (SUN) 08/16/2009 Deportivo Torreón, Torreón, Coahuila
1) Radamantis vs Samael
2) Daysi Crazzy & Toro Nordico vs Infierno Negro & Riesgo
3) Apóstol Jr. & X-Men vs Akord & Dulce Paola
4) Acuario, Cóndor de Oro, Súper Spirit vs Conflictus, Ministro de la Muerte, Principe Negro

indy (SUN) 08/16/2009 Palacio de los Combates, Durango, Durango
1) Cósmico, Krytos, Tino Vazques vs Destructor Jr., Odio Negro, Sable
2) Raiden & Rayo Cósmico vs Aquelarre & Black Metal
3) Darko, Pantera Asesina, Zaku El Zombie vs Destructor, Lobo del Aire, Vayolet

Page: 1 2 3

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-15 05:26

Return to Index