indy: 2009-10

<-- 2009-09 --- 2009-11 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

LLF (FRI) 10/02/2009 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) La Bandida b Emperadora
2) Perla Negra b Dark Fantasy
3) Angelica b Sexy Queen
4) Hija de Karonte, La Chacala, Rayito De Luz DQ Bruja, Dark Fantasy, Poly Star

indy (FRI) 10/02/2009 Arena Victoria, Guadalajara, Jalisco
1) Rey Star vs Regge Boy
2) Bárbaro & Morfosis vs Capitán Cobra & Kal-El
3) Payaso Luchin, Shiyru Dragón, Tony Rodríguez vs El Engendro, Índio Cheyenne, Makabre
4) Apocalipsis, Príncipe Azteca, Sultan Negro vs Loco Zandokan, Master Terror, Tigre Negro

KBW (FRI) 10/02/2009 Auditorio Municipal, Tampico, Tamaulipas
1) Steel Dragón b Gallo de Oro, Black Snake
2) Anubis & Príncipe Orquidea b Guerrera Negra & King Monkey
3) Sádico b Peligro [TAMAULIPAS WELTER]
4) Black Master & Loco Castillo b Aborto & Okuzono
5) Halcón De Fuego & Mensajero de la Muerte b Ángel Negro, Arsenal, Átomo, Black Silver, Centauro, Chacal Negro, Infierno, La Figura, Máscara Año 2000 Jr., Rayo Aztca [losers advance]
6) Mensajero de la Muerte b Halcón De Fuego [mask]

KAOZ (SAT) 10/03/2009 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Sangunario b La Bandida
2) Epydemius b Xtrem Dragón
3) Voltaje Negro b Insane, Mortifeo, Ángel o Demonio

indy (SAT) 10/03/2009 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Sangre Latina vs Príncipe Guerrero
2) Crazy Azteca & Osiris vs Anubis & Príncipe Negro Jr.
3) American Rebel & Voltron vs Caballero Azteca & Humilde
4) Rey Cobra vs Genio del Aire [BC WELTER]

indy (SAT) 10/03/2009 Gimnasio Mario J. Montemayor, Monterrey, Nuevo León
1) Birdman & Gato Ortiz b Mini Dr. Cianuro & Mini Odio
2) Ángel Solitario & Luis Reyna b Odio & Rocco Martinez
3) Niño De La Selva, Shakira, Zeus b Carnage, Halcón Militar, Shadow Man
4) Apolo Estrada Jr., Spiderman, Virtual X b Androide, Euforia (Monterrey), Sangre Negra
5) Neutron Jr. & Súper Nico b Depredador & Diabolic

indy (SAT) 10/03/2009 Parque de la Delegacion de Teran, Tuxtla Gutiérrez, Chiapas
1) Mr. Sombra & Vangelis (local) vs Guerrero Negra & Rey Violencia
2) Loca Del Ring I, Loca Del Ring II, Loca Del Ring III vs Dr. Elektro, Guardián Del Infierno, Momia Del Bomampak
3) Murcy Jr. I, Murcy Jr. II, New Fire Jr. vs Ángel Maligno, Jaguar Negro, Sangre Águila
4) Caballero De Troya, Cazador Negro, Psicópata vs Ah Kin, Black Centella, Súper Hechos
5) Black Cat, Gran Man, Halcón Samuray vs Capitán Furia, Fuego Nuevo, Toro Salvaje
6) Guerrero Zulu vs Terrorista [CHIPAS LH]

indy (SAT) 10/03/2009 Unidad Deportiva Villa de Tamatán, Ciudad Victoria, Tamaulipas
1) Black Power, Red Dragón, Turako b Comando Extremo, El Guardián, Furia Roja [Tamaulipas TRIOS]

indy (SUN) 10/04/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Lover Boy b Tribal
2) Corazón Adicto b Rey Dragón
3) Androide & Rey Sagitario b Black Fox & Willy Wong
4) El Ninja & Hijo del Ninja b Hijo de Pierroth (IWRG) & Mongol Chino
5) Ángel Night b Ángel Dorado Jr.

indy (SUN) 10/04/2009 Arena Neza
1) Loco Gonazles, Matanza 68, Rey Cadena b Black Challenger, Chamaco Badillo, Elementos
2) Ceya, Cósmico, Cristal Y Acero b Asesino del Futuro, Iron Black, Lobo Azul
3) Dragón Xtreme, Furia Roja, Ultra Estar b Dr. Trauma, Lider, Turako
4) Black Danger, Black Heart, Elemento, Warrior Steel Jr. b Ambar, Cosmotron, Moto Cross, Rey Neza
5) Fantastik, Rayo Tapatío I, Rayo Tapatío II, Súper Z DQ Josef Von Schmidt, Lockard, Mohicano I, Piel Roja

indy (SUN) 10/04/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Destello de Plata vs Demoledor
2) Dany Fantom & Guerrero Azteca vs Gato Negro & Invasor
3) Águila Negra & Hara Kiri vs Camorra Jr. & Demenzia
4) Detector & Rey Fobia vs Ángel Negro & Crazzy Horse

indy (SUN) 10/04/2009 Arena Solidaridad
1) Pedro Navajas b Mini Hator
2) Rey Guerrero & Tequilita b Babe Fox & Metrosexual
3) Kukuxklan, Red Flamer, Votaje Negro b Anibal, Black Soul, El Vampiro, Titanic
4) Monje Negro II, Monje Negro III, Sergio Romo Jr. b Chica de Arabia, Llamarada, Sky
5) Apolo Estrada Jr., Casanova, Raiden DQ Estrella Dorada Jr., Hator, Monje Negro Jr.

indy (SUN) 10/04/2009 Arena Victoria, Guadalajara, Jalisco
1) Morfosis vs Rey Star
2) Payaso Coco Rosa vs Maximus
3) Ántrax vs Capitán Cobre
4) Babraro, Brillante Jr., Silver Fénix vs Master Terror, Pluma Negra, Tigre Negro
5) Loco Zandokan vs Tony Rodríguez [NWG MASTER]

indy (SUN) 10/04/2009 Cancha de Futbol Rap, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Astuto & Ziboth b Amenaza Del Norte & Rio Bravo I
2) Bella Karina, La Parikta, Sexy Flor b La Chacala, Mini Cibernetico, Sexy Piscis
3) Solar I, Súper Astro, Ultraman b Black Terry, el Signo, Negro Navarro
4) Oriental & Rossy Moreno b Pentagon Black & Xochitl Hamada and La Diabólica & Zumbido [IVP MIXED TAG]
5) El Hijo Del Santo, LA Park, Súper Porky DQ Blue Demon Jr., Charly Manson, Rayo de Jalisco Jr.

PROLLM (SUN) 10/04/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Cometa De Plata b Crazy Clown
2) Betos Boy b Fiebre
3) Dark Stigma & Forastero b Daga & Eterno
4) America, América Salvaje, Jeque b Black Jaguar I, Niebla Negra I, Niebla Negra II
5) Angélico, Magnífico, Negro Navarro b Black Warrior, Judas el Traidor, Sangre Azteca

indy (SUN) 10/04/2009 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Diamond & Infierno vs King Diamond & Relámpago Negro
2) Limbader & Mr. Violenica vs El Herrero & Inmortal
3) Ares & Emperador Azteca vs Rey Halcón & Surman
4) Centella Azul I & Centella Azul Jr. vs Conflictus & Índio Chirikawa II

indy (SUN) 10/04/2009 Deportivo Torreón, Torreón, Coahuila
1) Diestro & Guerrero Imperial vs Akord & Daisy Crazzy
2) Flecha Veloz & Súper Spirit vs Jr. & Samael
3) Acuario, Indomable, Kato Kung Lee Jr. vs As Rey, Chamuco Treviño, Ministro de la Muerte I

LLU (SUN) 10/04/2009 Mano de Memo y el Casanova, Instalaciones de Matamoros y Emilio Carranza, Monterrey, Nuevo León
1) Dark Fénix vs Gabanelli
2) Emperadora & La Chacala vs La Bruja & Poly Star
3) Dance Boy, Pink, Sky vs Dr. Cianuro, Hija de Karonte, Misionero
4) Difunto I & Difunto II vs Espanto Jr. & Potro Jr.
5) Androide, Enrique Vera, Gato Volador vs Galactar, Karonte, Mongol Chino

LLVIP (SUN) 10/04/2009 Plaza de Toros La Monumental, Monterrey, Nuevo León
1) Clever & Veneno vs Leo & Scorpió Jr.
2) Negro Navarro, Solar I, Súper Astro vs Black Terry, el Signo, Ultraman
3) Damián 666 & LA Park vs Halloween & Súper Parka
4) Blue Demon Jr. vs Ángel Blanco Jr., El Hijo del Solitario, el Hijo del Perro Aguayo, Matematico Jr., Hijo Del Cien Caras Jr., Fishman Jr., Rayo de Jalisco Jr., Máscara Año 2000 Jr., Canek Jr.

indy (MON) 10/05/2009 Arena Aficion
1) Karis La Momia b Chester
2) Sexy Pantera b Lady Monsther, Corazón De Fuego
3) Bugambilia, La Chona, Sexy Alondra b Dement, Hanibal, Pandemónium
4) Espectro, Hermano Muerte II, Monsther b Arenita, Chico Che, Maldito Jr.

PS (MON) 10/05/2009 Arena Tecate Azteca, Tijuana, Baja California
1) Demonio Nocturno & Súper Boy vs Astro Rey & Demonio Nocturno
2) Águila De Fuego & Silver Fénix vs ? & ??
3) Cruz El Hermoso, Maripsosa Salvaje, Negra Tomasa vs Malidicion, Rey del Camino, Zeus
4) Kaoma Jr. vs Rey Universal
5) Bronco, Chucky, El Ángel, Nacho Zapata vs Imagen De Oro, Mario Rock, Seises

indy (MON) 10/05/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Cometa Platedo b Crazy Clown
2) Betos Boy b Fiebre
3) Forastero & Stigma b Daga & Eterno
4) America, America El Salvaje, Jeque b Black Jaguar, Niebla Negra I, Niebla Negra II
5) Anglieco, Magnífico, Negro Navarro b Black Warrior, Judas el Traidor, Sangre Azteca

indy (TUE) 10/06/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Ángel Espacial & Solovino b Black Poison & Lobo Rojo
2) La Emperadora & Poly Star b Dark Fantasy & La Chacala
3) Hijo del Ninja b Koko Viper [super libre]
4) Koko Viper, Memo Valles, Potro Jr. b Charles Lucero, Difunto I, Difunto II
5) Gato Volador, Silver Star, Tigre Universitario b Androide, Pierko el Boricua, Rey Sagitario

indy (THU) 10/08/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Demenzia vs Camorra, Camorra Jr., Depredador, Sepultura, Áspid, Araña del Futuro, Mr. Guerrero, Gran Davis Jr., Power Ranger I, Power Ranger II, Piloto Negro, Sexy Piscis, Eterno, Cesar Garza, Dorado Jr.

indy (THU) 10/08/2009 Plaza Principal La Fama, Santa Catarina, Nuevo León
1) Jimmy Navarro & Rey Imagen vs Mr. Star & Titanic
2) Black Morse & Zulu vs Guerrero Griego & La Hiena
3) Androide & Rey Sagitario vs Corazón Adicto & Neurosis
4) Gato Volador & Silver Star vs Potro Jr. & Rey Hechicero

LLF (FRI) 10/09/2009 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Emperadora b Reyna Vampira
2) Angelica & Sexy Queen DRAW Hija de Karonte & La Bandida
3) Dark Fantasy & Poly Star b La Chacala & Perla Negra

NWG (FRI) 10/09/2009 Arena Roberto Paz, Guadalajara, Jalisco
1) Pequeño Demonio b Mr. Apolo
2) Estrellita Explosiva b La Vaquerita
3) Apocalipsis b Tigre Negro, Capitán Cobra, Master Terror, Brillante, Tony Rodriques, Morphosis, Silver Fénix, Dalia Negra, Príncipe Azteca, Sultan Negro, Rey Star, Makabre, Pluma Negra, Reggae Boy, Bárbaro, Ray Man, Roberto Paz Jr., Maximius [battle royal]
4) El Engendro b Shyru Dragón [NGW AZTECA]

Laredo (FRI) 10/09/2009 Salon Atlantico, Houston, Texas
1) American Machine & Misterio Rojo vs Chamaco Veloz & Furia Guerrera
2) Fenomeno & Lexa vs Energumeno & Poder Nocturno
3) León Mágico & Rayo Potosino vs Kaotix & Puma Del Norte
4) Doberman, Pirata Morgan, Terror Negro vs El Alebrije, Mr. ATL, Rayo Dorado Jr.

indy (FRI) 10/09/2009 San Andrés Totoltepec, Tlalpan, Distrito Federal
1) Action Man & Jago b Bracito de Platino & La Negra Loca
2) Angélico, Oro Negro, Vadel b Black Terry, Dick Angelo Jr., Dr. Cerebro
3) Juventud Guerrera & Olímpico b Fuerza Oscura & Histeria

indy (SAT) 10/10/2009 Plaza de Toros Salvador Barrera, Ciudad Lerdo, Durango
1) Black Steel & Radamantis vs Alfil & Pequeño Tornado
2) Circus & Payasito vs Máquina 27 & Rey Sagitario
3) Brillante & El Auténtico vs Alfil & Araña Cibernetica
4) Mr. Guerrero, Sexy Libra, V-57 vs Dorado Jr., Emperador Azteca, Sexy Piscis

indy (SUN) 10/11/2009 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) King Warrior II & King Warrior III vs Dark Night & Mini Crow
2) La Magnifica & Luna Cassandra vs Carmelinda, Dama De Negro, Reyna Azteca
3) Impacto, Sexy, Tigre del Ring vs Demonio Colombiano, El Lince, King Warrio
4) Religion Siniestro vs Triada Del Mal

indy (SUN) 10/11/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Mini Sky b Mini Rey Sagitario
2) Inifnito & Neurosis b Rey Imagen & Sky
3) Ángel Dorado Jr., Gato Fantasma, Silver Star b Ángel Night, Dralion, Lover Boy
4) Androide, Rey Sagitario, Tormento Negro b Golden Boy, Rey Demonio Jr., Símbolo
5) Chucho Mar Jr. b Caifan Rockero I, Rey Hechicero

indy (SUN) 10/11/2009 Arena Isabel, Cuernavaca, Morelos
1) Hacha Mortal & Mocho Gomez b Dragón De Fuego & Icaro
2) Jungla & Nagula b Araña Negra & Juventud Dorada
3) Celestial, Eddy Vega, Zokar b Colapso, Mongol, Ramsés
4) Circulo Negro DQ Sioux

indy (SUN) 10/11/2009 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila
1) Mini Coco Amarillo & Mini Coco Rojo vs Mini Robin & Pandita
2) Aleron & Star Jr. vs Bélico & Discípulo
3) Araña Cibernetica, Black Steel, Diamond vs Baby Marvin, Charly Montana, Silver Boy
4) Eterno, Máquina 27, Súper Star vs As Rey, Chamuco Treviño, V-57
5) Black Jet, Gran Markus, Hijo de Gran Markus vs Black Boy, Dorado Jr., Stuka I

AULL (SUN) 10/11/2009 Arena Lopez Mateos
1) Silver Cat I Silver Cat II & Yoruba vs Iron Love, Súper Halcón Jr., Súper Panda
2) Cerebro Maligno, Epitafio, Herejía, Mr. Flama vs Ángel o Demonio, León Rojo, Ovett, Perico
3) Kung Fu, Rocky Santana, Sádico vs Rey Krimen, Sepulturero I, Terry 2000

indy (SUN) 10/11/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Lash Dragón vs Destello de Plata
2) Dany Fantom & Escorpión Negro (L) vs Gato Negro & Invasor
3) Camorra Jr. & Destroyer vs Harakira & Linterna Verde
4) Ángel Negro & Crazzy Horse vs Detector Jr. & Rey Fobia

indy (SUN) 10/11/2009 Arena Victoria, Guadalajara, Jalisco
1) Bárbaro & Silver Fénix vs Master Terror & Tigre Negro
2) Capitán Cobra, Joe Lider, Loco Zandokan vs Robreto Paz Jr., Shyru Dragón, Tony Rodríguez

indy (SUN) 10/11/2009 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Vampiro 2000 b Hijo Del Chicano
2) Incognito Jr. & Rey Bucanero II vs Rey Infierno & Totem II
3) Águila De Plata & Ángel Dorado I vs Ángel Del Silencio II & Totem I
4) Full Contack, Planetario, Tigre Cósmico DQ Ángel Del Silencio I, Crazy Man, GMC
5) Mexican Dragón & Samuray b El Gitano & Eslabón Perdido

PdM (SUN) 10/11/2009 Centro Civico Nueva Aragon, Ecatepec, Estado de México
1) Black Spirit & Skayde Jr. b Beta & Black Thunder
2) el Ángel & Konami b Pesadilla & Radge
3) Barba Roja, Hijo de Pirata Morgan, Pirata Morgan Jr. b Hombre Bala, Skayde, Turbo
4) Casandro & X-Fly b Leo & Riveiro
5) Celestial & Cósmico DRAW Mini Talisman & Mr. Aguilita *
6) Groon XXX, Hijo del Lizmark, Oriental b Head Hunter I, Pirata Morgan, Súper Nova
7) Mr. Águila, Scorpió Jr., Veneno b Histeria, Mosco de la Merced, Psicosis [TLC] highlights (posted by drlandru)
8) Damián 666, el Hijo del Perro Aguayo, Halloween b Brazo de Plata, El Alebrije, LA Park * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000) Part 3 (posted by WarriorsX2000)

indy (SUN) 10/11/2009 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Espejismo b Fiebre
2) Dark b Mr. Surf
3) Aquarios & Eterno b Dark Stimga & Forastero
4) Arafat, Hooligan, Saragon vs Black Jaguar, Niebla Negra I, Niebla Negra II
5) Angélico, Justicerio, Magnífico DRAW Dr. X, Judas el Traidor, Nitro

indy (SUN) 10/11/2009 Coliseo Tulancingo, Tulancingo, Hidalgo
1) Loquito b Makarita
2) Rayo Del Ring b Toro De Guanoro [Tulacingo MIDDLE]

indy (SUN) 10/11/2009 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Kid Azteca vs Vandalo
2) El Herrero vs Terrorista
3) Ares & Inmortal vs Limbader & Surman
4) Índio Chirikawa II & Mensajero de la Muerte vs Brillante & Centella Azul Jr.
5) Conflictus & Espanto V vs Centella Azul & Enrique Vera

indy (SUN) 10/11/2009 Deportivo Siervo de la Nación, Ecatepec, Estado de México
1) Centella Azul & Cronos b Aztlán & Sertico
2) Arez & Tornado b Índio Chamela & Príncipe Infernal
3) Antar, Hijo de Cuchillo, Impostor b Máscara De Fuego, Máscara Oriental, Spider
4) Anubis, Enfermero Jr., Ghefar b Monarca Jr., Ogun, The King
5) Corario Negro DRAW Hijo del Cien Caras [super lbre]

indy (SUN) 10/11/2009 Deportivo Torreón, Torreón, Coahuila
1) Fuerza Infernal vs Magnet
2) Akord & Daisy Crazzy vs Águila Salvaje & Guerrero Imperial
3) Latino Jr. & Samael vs Flecha Veloz & Indomable
4) Dulce Paola, Kato Kung Lee Jr., Sexy Libra vs Apóstol Jr., Ministro de la Muerte I, Súper Spirit

indy (SUN) 10/11/2009 Gimnasio Chombo, Ecatepec, Estado de México
1) Death Knigth vs Penado 14
2) Eterno & Slifer vs Alkimista & El Migra
3) Black Eder, Randuz, Transformer vs Pitbull, Scream, Tazmaniac
4) Celestial, Hijo de Kendo, Kendo vs Calavera, Genio, Smoke

indy (SUN) 10/11/2009 unknown location, San Pedro, Coahuila
1) Difunto I, Difunto II, Kain vs Anthrax, Gato Volador, Tigre Universitario
2) Chessman & Konnan vs Electroshock & Marco Corleone

indy (MON) 10/12/2009 Plaza Comercial Solidaridad, Cuautla, Morelos
1) Fonesca & Volcan Negro vs Hijo De Satanas & Sika
2) Hermano Muerte I & Hermano Muerte II vs Exorcista & Sexy Rubi

indy (TUE) 10/13/2009 Arena Coliseo Monterrey
1) Ciber Payaso & Príncipe Azteca b Black Poison & Chico de Barrio
2) Águila Extrema & Gato Fantasma b Gemelo Muerte I & Infinito
3) Coliseo 2000, Hijo del Ninja, Sky b Dranzer, Galactar, Scravos
4) Furor, Koko Viper, Memo Valles b Androide, Mongol Chino, Rey Sagitario
5) Potro Jr., Silver Star, Tigre Universitario b Charles Lucero, Difunto II, Pierko el Boricua

indy (THU) 10/15/2009 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Pequeño Star & Súper Star vs Brillante & New Warrior
2) Araña del Futuro & Mr. Guerrero vs Cesar Garza & Dorado Jr.
3) Blue Panther & Conflictus vs Mr. Niebla & Psycho
4) Último Guerrero © vs Yujiro [CMLL HEAVY]

indy (THU) 10/15/2009 JC Arena, Anaheim, California
1) Annie Social & Dinasty vs Generico & Sara del Rey
2) Dogura & Magura vs Delirious & Hallowicked
3) Kojiky & Onryo vs Shinobu & Yuko Miyamoto and Quidam & Sempai and Great Aku & Milano Collection AT and CIMA & Ha Harkuru [Great Alternative 666]

indy (THU) 10/15/2009 Salón Tauro, Iguala, Guerrero
1) Strong Boy vs Caribe King
2) Mini Ángel & Platita vs Mini Ultratumba & Pentagoncito
3) Marcela & Sioda Maya vs La Nazi & Mohicana
4) Axel & Fray Tormenta vs Monsther & Rostro Infernal

LLF (FRI) 10/16/2009 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Dark Fantasy b Nahomi
2) La Bandida b Perla Negra
3) L Emperadora b La Bandida
4) La Brija & Poly Star b Angelica & Hija de Karonte

indy (FRI) 10/16/2009 Arena Jardines, Ecatepec, Estado de México
1) Demonio Baltazar & Perro de Guerra vs Chico Malo I & Chico Malo Jr.
2) ?, Centella Magica, Cobra vs Arez, Máscara Oriental, Niño de Fuego
3) Máscara Infernal, Sangre Chicana, Star Fly vs Antar, Cronos, Zayrus

Page: 1 2 3

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-18 05:22

Return to Index