All: 2010-01

<-- 2009-12 --- 2010-02 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

AAA (FRI) 01/01/2010 Arena Azteca Budokan, Ciudad Nezahualcoyotl, Estado de México
1) Soldado del Futuro vs Príncipe Zarak I, Príncipe Zarak II, Génesis, Black Falcón, Neptuno, Rey Dragón, Majestic, Rey Neza, King Martha, Espiral Negro, Golden Bull, Elemento, Dr. Jenkylls, Estrella Del Futuro, El Pillo, Muerte Bucanera, Caballero Bush, Fraile Maldito, Potro De Plata [battle royal]
2) Mini Apache, Mini Oriental, Sexy Rubi vs Espectrito I, Mini Cibernetico, Pequeño Halloween
3) Soldado del Futuro vs Tony Cirio [AZTECA BUDOKAN CHAMP]
4) Alan Stone, Esther Moreno, Yuriko vs Black Abyss, Cinthia Moreno, Polvo de Estrellas
5) El Elegido & Marco Corleone vs Chessman & Nicho el Millionario

indy (FRI) 01/01/2010 Arena El Bombero, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Anima III, Chamaco Espinoza, Malandrín, Princesa Guerrera b Anima II, Dark Princess, Estrella Roja, Mr. Alfa

CMLL (FRI) 01/01/2010 Arena México [Cesar]
Attendance: 11000
1) Guerrero Maya Jr. & Starman b Artillero & Súper Comando
2) Arkángel de la Muerte, Loco Max, Skándalo b Ángel Azteca Jr., Ángel de Oro, Ángel de Plata
3) Hiroka b Marcela [lightning] * * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
4) Máximo, Metro, Stuka Jr. b Euforia, Pólvora, Virus *
5) La Máscara, Sagrado, Toscano b Dragón Rojo Jr., Rey Bucanero, Sangre Azteca
6) Brazo de Plata, Máscara Dorada, Místico b Mephisto, Terrible, Texano Jr. *

indy (FRI) 01/01/2010 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Marino & Tronx vs Osiris & Voltron
2) Caudillo & Rey Cobra vs Genio del Aire & Platino
3) Bobby Martinez, Fili Nava, Lobo Del Norte, Lore García vs Negro Azteca, Padre Gallo, Príncipe Negro, Tigre Zuniga
4) American Rebel, Crazy Azteca, Despiadado, Mini Traidor vs Caudillo Jr., Hormiga Atómica, Príncipe Negro Jr., Rey Negro

IWRG (FRI) 01/01/2010 Arena Naucalpan [The Gladiatores]
1) Avisman & Flama Infernal b Eragón & Volaris
2) Guizmo & Ultramán Jr. b Keshin Black & Veneno [quarterfinal]
3) Dr. Cerebro & Hijo del Signo b Imperial & Rocket [quarterfinal]
4) Chico Che & Dinamic Black b Alan Extreme & Black Terry [quarterfinal]
5) Comando Negro & Oficial 911 b Bushi & Guerrero 2000 [quarterfinal]
6) Fantasma de la Ópera & Gringo Loco b Trauma I & Trauma II
7) Dr. Cerebro & Hijo del Signo b Guizmo & Ultramán Jr. [semifinal]
8) Comando Negro & Oficial 911 b Chico Che & Dinamic Black [semifinal]
9) Dr. Cerebro & Hijo del Signo b Comando Negro & Oficial 911 [final]

CMLL (FRI) 01/01/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Áspid & Cesar Garza vs Camorra & Sadico (Laguna)
2) Brillante & Eterno vs Mr. Guerrero & Piloto Negro
3) Conflictus & Hijo del Soberano vs Espanto V & Psycho
4) Dorado Jr. & La Sombra vs Araña del Futuro & Hooligan

indy (FRI) 01/01/2010 Arena Unidos, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Cinta De Oro, Rocky Star, Takeda b Baby Solis, Ráfaga, Último Vikingo

AAA (FRI) 01/01/2010 Bazar Pericoapa, Toluca, Estado de México
1) Aerostar, Argenis, Súper Fly vs Monster Clown, Murder Clown, Psycho Clown
2) La Parka Jr. & Laredo Kid vs Kenzo Suzuki & Silver King

indy (FRI) 01/01/2010 Deportivo Torreón, Torreón, Coahuila
1) Toro Nordico vs Akord
2) Samael & Satiro vs ? & Steel
3) Oso Negro & Payaso Loco I vs Flecha Veloz & Súper Spirit
4) Acuario, King, Stuka I vs Ministro de la Muerte I, Ministro De La Muerte III, Ministro de la Muerte Jr.

EAW (FRI) 01/01/2010 Gimnasio Olímpico Juan de la Barrera, Ciudad de México, Distrito Federal [Luchando Libre]
1) Dinastía & Guerrero 2000 b Konami & Rex Estampida
2) Dianamita Kid & Dragón Celestial b Jaguar De Fuego & Príncipe Otomí
3) Celestial, Ente, Turbo b Black Thunder, Talisman Jr., Vampiro Metálico
4) El Pollo & Gran Alebrije b Hijo de Pirata Morgan & Monsther
5) Pantera & Súper Crazy DRAW Charly Manson & Juventud Guerrera
6) Canek Jr., Groon XXX, Tinieblas Jr. b Histeria, Pirata Morgan, Psicosis II

indy (SAT) 01/02/2010 Arena Baratilleros, Mérida, Yucatán [Cuadrilatero Peninsular]
1) Aquiles, Jaguar Sagrado, Misterio Maya b Enemigo Publico, Haragan, Súper Piloto Jr. I
2) Darko, Estrella De Fuego, Eterno b Ángel Infernal, Lobo Salvaje Jr., Súper Piloto Jr. II
3) Araña Negra, Cobraman, Súper Piloto b Anubis, El Zar, Hombre Águila
4) Suicida Jr. b Corsario Jr. [hair]

AAA (SAT) 01/02/2010 Auditorio de la Unidad Deportiva Morelos, Colima, Colima [RadioLevy]
1) Príncipe Galáctico & Rey Dorado b Aguililo Michoacano & El Aliado De La Muerte
2) Black Crazy & General De La Muerte b El Vaquero (Colima) & Payaso Man
3) Máscarita Sagrada & Octagoncito b Mini Abismo Negro & Mini Histeria
4) Gran Apache & Mari Apache b Billy Boy & Cinthia Moreno
5) Monster Clown, Murder Clown, Psycho Clown b Aerostar, Laredo Kid, Súper Fly

CMLL (SUN) 01/03/2010 Arena Coliseo [Ovaciones (PDF)]
Attendance: 3500
1) Cholo & Ramstein b Príncipe & Súper Camaleón
2) Bronco, Dr. X, Nitro b Molotov, Sensei, Starman *  (posted by thecubsfan) CMLL: Molotov, Sensei, Starman vs. Nitro, Dr. X, Bronco, 2010/01/03 (posted by TKD117) Info (posted by TKD117) intro (posted by TKD117)
4) Fabián el Gitano, Leono, Rush DQ Cancerbero, Raziel, Virus * CMLL: Rush, Leono, Fabián el Gitano vs. Virus, Raziel, Cancerbero, 2010/01/03 (posted by TKD117) intro (posted by TKD117)
5) Brazo de Plata, Shocker, Toscano b Dragón Rojo Jr., Ray Mendoza Jr., Rey Bucanero *  (posted by thecubsfan) Brazo de Plata, Shocker, Toscano vs. Rey Bucanero, Ray Mendoza Jr., Dragón Rojo Jr., 2010/01/03 (posted by TKD117)
6) Máscara Dorada b Felino * CMLL: Máscara Dorada vs. Felino, 2010/01/03 (posted by TKD117)

indy (SUN) 01/03/2010 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) Roth Wailer vs Dark Night
2) Grey Metal & Misterio vs Chillin Sky & Rojo Vivo Jr.
3) Crow & Mini Crow vs Punisher & Snake
4) Peso & Sexy vs El Lince & Necropsia

CMLL (SUN) 01/03/2010 Arena Coliseo Guadalajara [Fuego en el Ring]
1) Tragedias b Nocturno
2) Titanio b Katana
3) Nube Roja & Virgo b Magnum & Samurai
4) Astaroth, Hierro, Metal Blanco b Asesino Negro, Évola, Ráfaga
5) Negro Casas, Terrible, Texano b Blue Panther, La Máscara, Máximo
6) Místico DQ Mr. Niebla

indy (SUN) 01/03/2010 Arena Coliseo Monterrey [RFC]
1) Halcón Peregrino & Solovino b Mortifero & Príncipe Guerrero
2) Metrosexual & Misionero b Dranzer & Scravos
3) Coliseo 2000, Gato Fantasma, Lover Boy b Black Soul, Kukuxklan, Red Flamer
4) Casanova, Monje Negro Jr., Pancho Tequila b Hijo del Ninja, Potro Jr., Zodiaco
5) Rey Hechicero, Silver Star, Zumbido b Estrella Dorada Jr., Hator, Raiden

indy (SUN) 01/03/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Bad Falcón vs Aladin
2) Epidemyus vs Slayer Boy
3) Chico de Barrio & Ciber Payaso vs Misionero & Mortifero
4) Androide, Panthro, Panthro Jr. vs Black Soul, Hijo de Espanto II, Sangre Negra
5) Emperadora, Poly Star, Princesa Sugheit vs Bruja, Dama de Hierro, La Chacala

IWRG (SUN) 01/03/2010 Arena Naucalpan [Black Terry Jr.]
1) Dinamic Black b Comando Negro
2) Alan Extreme & Hijo del Signo b Gemelo Fantástico I & Gemelo Fantástico II
3) Fantasma de la Ópera, Maldito Jr., Samot b Bushi, Eragón, Jack
4) Exodia, Hijo del Pantera, Ultramán Jr. b Barba Roja, Trauma I, Trauma II
5) Pantera, Scorpió Jr., Zatura b Hijo de Pirata Morgan, Máscara Año 2000, Veneno

indy (SUN) 01/03/2010 Arena Tecate Azteca, Tijuana, Baja California
1) Asterisco b Halcón De Oro

indy (SUN) 01/03/2010 Arena Unidos, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Guerrero Escarlata & Peluchin Maldad b Génesis Jr. & Pequeño Suicida [BOMBERO TAG]

indy (SUN) 01/03/2010 Armadillo, Houston, Texas
1) León Mágico & Tomahawk b Ricky & Silky
2) Andrómeda & Draci b American Machine & Blue Ángel
3) Jack & Rob b Andy Dalton & Memo Rios
4) Lowrider, Ray Dorado Jr., Skam 13 b La Bestia, Pink, Poder Nocturno

PYCV (SUN) 01/03/2010 Club Deportivo, Mérida, Yucatán
1) Veneno Maya vs Aqua Boy
2) Darket & El Divino vs La Furia & LIbra
3) Angelito & Torinito vs Mensajero del Diablo & Panther Boy Jr.
4) Halcón Rojo Jr. & Rebelde Punk vs ? & ??

indy (SUN) 01/03/2010 Mérida, Yucatán
1) Aqua Man b Veneno Maya
2) Dracken & El Divino b La Furia & LIbra
3) Angelito Vengador & Torinto DQ Mensajero del Diablo & Panther Boy Jr.
4) Huracán Ramírez, Mr. A, Rebelde Punk b Ciclón Rojo, Halcón Rojo Jr., Zeus

indy (SUN) 01/03/2010 Terraza Elma, Apodaca, Nuevo León
1) Aladino vs Juventud Azteca
2) Ángel Solitario & Destello Universal vs Bochido & Odio
3) Black Soul & Mortifero vs Chico de Barrio & Misionero
4) Rey Imagen & Zodiaco vs Coco Viper & Sangre Negra
5) Gato Volador, Panthro, Tigre Universitario vs Difunto I, Difunto II, Espanto Jr.

CMLL (MON) 01/04/2010 Arena Puebla [Fuego en el Ring]
1) Karisma & Siki Osama b Asturiano & Lestat *  (posted by TKD117)
2) Hiroka, La Seductora, Yeska b Estrella Mágica, Lady Apache, Star Fire *  (posted by TKD117)
3) Pequeño Damian 666, Pequeño Warrior, Pierrothito b Bam Bam, Máscarita Dorada, Pequeño Olímpico *  (posted by TKD117) Part 1 (posted by TKD117) Part 2 (posted by TKD117)
4) Mephisto, Terrible, Texano Jr. b Black Tiger, Máscara Dorada, Valiente *  (posted by TKD117)
5) Brazo de Plata, Místico, Sagrado DQ Atlantis, Rey Bucanero, Toro Bill Sr. * CMLL: Místico, Brazo de Plata, Sagrado vs. Atlantis, Rey Bucanero, Toro Bill, 2010/01/04 (posted by TKD117)

indy (TUE) 01/05/2010 Arena Coliseo Monterrey [RFC]
1) Solovino b Ángel Espacial, Infinito
2) Gemelo Muerte I & Gemelo Muerte II b Halcón Peregrino & Rey Imagen
3) Ángel del Silencio, Ángel Dorado Jr., Gato Fantasma b Crazy Demon, Orquídea Negra, Viernes 13
4) Voltaje b Furor [super libre]
5) Hijo del Ninja, Silver Star, Vaquero Romo b Estrella Dorada Jr., Hator, Monje Negro Jr.

VIP (WED) 01/06/2010 Abarrotes La Arena, Iztapalapa, Distrito Federal
1) Black Bird II & Halcón Suriano Jr. vs Dragón Dorado & Rencor Caribeno
2) Máscarita De Fuego, Mini Vagabundo, Zakura vs Aprodita, Mini Boricua, Ultratumbita
3) Bravo Del Norte I, Bravo Del Norte II, Katman, Silencioa vs Callejero, Dement Extreme, El Chaman, Siniestro Negro
4) Dinámico II, El APache II, Robotman vs Demoledor, Ganya, Samot
5) Chico Che, Crazy Rock, Metro vs Maldito Jr., Pandemónium, Xibalba

CMLL (WED) 01/06/2010 Arena Coliseo [ESTO, Fuego en el Ring, Ovaciones (PDF)]
1) Bengala & Príncipe b Disturbio & Ramstein
2) Molotov, Sensei, Trueno b Apocalipsis, Artillero, Súper Comando
3) Ángel de Plata, Delta, Fuego DQ Dr. X, Nitro, Pólvora * CMLL: Fuego, Delta, Ángel de Plata vs. Virus, Nitro, Dr. X, 2010-01-06 (posted by TKD117) Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 3 (posted by LuchaLibreDeMexico)
4) Máscara Dorada, Metro, Stuka Jr. b Dragón Rojo Jr., Misterioso II, Sangre Azteca [MEX TRIOS] * Máscara Dorada, Stuka Jr., Metro vs. Sange Azteca, Dragón Rojo, Misterioso, 2010-01-06 [MEX TRIOS] (posted by TKD117) Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 3 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 4 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 5 (posted by LuchaLibreDeMexico)
5) Brazo de Plata, La Máscara, Místico b Atlantis, Rey Bucanero, Último Guerrero * CMLL: Místico, Brazo de Plata, La Máscara vs. Atlantis, Rey Bucanero, Último Guerrero, 2010-01-06 (posted by TKD117) Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 3 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 4 (posted by LuchaLibreDeMexico)

CMLL (WED) 01/06/2010 Arena Coliseo Guadalajara [Fuego en el Ring]
1) Relámpago b In Memoriam
2) Angelo & Idolo b Acertijo & Infierno
3) Mr. Trueno & Rey Trueno b Ángel del Mal & Ráfaga
4) Hijo del Fantasma, Rouge, Valiente b Exterminador, Nosferatu, Shigeo Okumura
5) Máximo & Strong Man b Euforia & Negro Casas

indy (WED) 01/06/2010 Ayuntamiento de Papalotla, Papalotla, Estado de México
1) La Parkita & Octagoncito (original) b ?? & ???
2) Batman, Súper Muñeco, Súper Ratón b ?, ??, Hijo del Cien Caras

AAA (WED) 01/06/2010 Parque Lineal, Boca del Río, Veracruz
1) Shun Ly & Suspect b Rayo Negro & Skarlett
2) Águila Sensei, Atila, Avaricia b Century 2000, Kronos (local), Stigma
3) Blue Ángel, Dandy Blanco, Sangre Y Fuego, Tigre Boy b Apolo Segovia, Arachnofobia, Camboyano, El Buitre
4) Artimetico, Michael, Rey Egipto b Crazzy Metal, Hijo del Buitre, Sombra Guerrera
5) Aerostar & Fabi Apache b Billy Boy & Sexy Star
6) El Elegido, Gronda, La Parka Jr. DQ Chessman, Kenzo Suzuki, Zorro

indy (WED) 01/06/2010 Parque Manuel Mestre, Villahermosa, Tabasco
1) Huracán Ramírez, Huracán Ramírez Jr., Torbellino vs Cadáver Jr., Cadáver Jr. I, Jaque Mate
2) La Parkita & Octagoncito (original) vs Bracito de Oro & Bracito de Platino

indy (WED) 01/06/2010 Unidad Deportiva José María Morelos y Pavón, Cuautla, Morelos
1) Corcel Negro, Lanza Llamas, Rakum vs Cobra, Kumbra, Moske
2) Corcel De Oro & Lady Cristal vs Fénix & La Rebelde
3) Máscarita De Plata & Pequeño Callejero vs Mini Rey Cadáver & Rey Flama
4) Fonseca III vs Sexi Ruby, Thuni Star, Payaso Loco, Stell Dragón, Gran Loco, Fuego (local), Infernal, Hijo de Pierroth (IWRG) [hair, mask]
5) El Vago & Oficial AK47 vs Nando el Muñeco & Rey Espacial

indy (WED) 01/06/2010 WFS Arena de Aztahuacan, Ciudad de México, Distrito Federal [Estrellas del Ring]
1) Ángel de Fuego, Harry, Hero, Serpiente Azteca b Kid Tornado, Mr. Stop, Rencor Colombiano, Rey Infinito
2) Máscarita, Mini Simba, Startrus b Chico Malo Jr., Mini Boricua, Payasito Cocolín
3) Dragón Dorado, Halcón Suriano, Puma 2000, Shaman b Chico Malo I, Chico Malo II, Dement Extreme, Siniestro Negro
4) Ganya, Halcón Del Averno, Mimo Dark, Pegasus Kid II b Bravo De Norte, Dinámico, Robotoman, Transmetalik
5) Chico Che, Crazy Rock, Skayde b Dement Extreme, Demoledor, Samot
6) Gran Apache, Gran Apache II, Roberta DQ Keira, Maldito Jr., Pandemónium

IWRG (THU) 01/07/2010 Arena Naucalpan [Black Terry Jr. (photos), Black Terry Jr. via Box Y Lucha, The Gladiatores via Luchando Libre]
1) Volaris b Halcón 2000
2) Eragón & Imperial b Comando Negro & Flama Infernal
3) Avisman, El Hijo del Diablo, Gringo Loco b Brazo de Plata Jr., Brazo Jr., Brazo Metálico
4) Black Terry, Cerebro Negro, Dr. Cerebro b Pantera, Suicida, Zatura
5) Negro Navarro, Trauma I, Trauma II b Angélico, Solar I, Ultramán Jr.

indy (THU) 01/07/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Aero Kid & Dany Fantom vs Demenzia & Kid Azteca
2) Cesar Garza & New Warrior vs Camorra Jr. & Espíritu Maligno (Laguna)
3) Brillante & Eterno vs Mr. Guerrero & Sadico (Laguna)
4) Dorado Jr., La Sombra, Sexy Piscis vs Araña del Futuro, Hooligan, Psycho

Dantes (THU) 01/07/2010 Bar F. Bolko, Zapopan, Jalisco
1) Anubis vs Baby Moreno
2) Quazar vs Capitán Cobra
3) Casanova & Dakota vs Criminal & Kenut
4) Metalik II & Pepe Aguayo vs Ántrax & Cesar Dantes [Relevos Increíbles, hair, mask]

CMLL (FRI) 01/08/2010 Arena México [Cesar, R de Rudo]
Attendance: 9000
1) Diamante & Starman b Durango Kid & Inquisidor
2) Astral, Eléctrico, Pequeño Olímpico b Pequeño Nitro, Pequeño Violencia, Pierrothito *
3) Loco Max b Ángel Azteca Jr. [lightning] *
4) Averno, Ephesto, Virus b La Máscara, Stuka Jr., Valiente * *
5) Shocker, Toscano, Volador Jr. b Naito, Ray Mendoza Jr., Shigeo Okumura
6) Héctor Garza, Místico, Strong Man DQ Atlantis, Rey Bucanero, Último Guerrero *

AAA (FRI) 01/08/2010 Auditorio Municipal, Zacatlán, Puebla
1) Máscarita Sagrada & Octagoncito vs Mini Abismo Negro & Mini Chessman
2) Fabi Apache & Yuriko vs Polvo de Estrellas & Sexy Star
3) Monster Clown, Murder Clown, Psycho Clown vs Cuervo, Escoria, Ozz

indy (SAT) 01/09/2010 Arena Ben Hur, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Sturgis, Terror, Yachiro b Juvi Plus, Nacho Plus, Venom Plus

AAA (SAT) 01/09/2010 Bojai, Hidalgo, Bojay, Tula, Hidalgo
1) Estrellita & Fabi Apache vs Cinthia Moreno & Sexy Star
2) Aerostar & Súper Fly vs Cuervo & Escoria
3) La Parka Jr., Laredo Kid, Octagón vs Monster Clown, Murder Clown, Psycho Clown

AAA (SAT) 01/09/2010 Zocalo, San Pedro Cholula, Puebla [SPORTimes]
1) King Vikingo b Danny Casas
2) Metalik Boy & Príncipe Orión b Black Devil & Black Star
3) Electric & Space Man b Tiburón Blanco & Verdugo
4) Argenis, Atomic Boy, Súper Águila b Gema, Polvo de Estrellas, Yuriko
5) Alebrije II, Crazy Boy, Gato Eveready b El Brazo, Silver King, Último Gladiador

CMLL (SUN) 01/10/2010 Arena Coliseo [ESTO, Ovaciones (PDF)]
Attendance: 3500
1) Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II b Cholo & Disturbio
2) Fabián el Gitano, Leono, Tony Rivera b Bronco, Puma King, Tiger Kid *  (posted by thecubsfan) CMLL: Fabián el Gitano, Leono, Tony Rivera vs. Tiger Kidd, Puma King, Bronco, 2010/01/10 (posted by TKD117)
3) Ángel Azteca Jr., Pegasso, Rey Cometa b Arkángel de la Muerte, Hooligan, Skándalo *
4) Astro Boy, Hijo del Fantasma, Sagrado b Dragón Rojo Jr., Naito, Sangre Azteca *  (posted by thecubsfan) CMLL: 52MX info clips, aired 2010/01/16 (posted by TKD117) CMLL: Sagrado, Hijo del Fantasma, Astro Boy vs. Naitō, Sangre Azteca, Dragón Rojo Jr., 2010/01/10 (posted by TKD117)
5) Blue Panther, Místico, Strong Man b Averno, Ephesto, Mephisto *

CMLL (SUN) 01/10/2010 Arena Coliseo Guadalajara [El Occidental, Fuego en el Ring]
1) Guerrero Romano b Flyer
2) El Divino b Katana
3) Acertijo & Exterminador b Magnum & Samurai
4) Gallo & Neutrón b Maléfico & Mr. Trueno
5) Dalis la Caribeña, Lluvia, Star Fire b La Comandante, La Magnifica, Princesa Sugheit
6) Brazo de Plata, La Sombra, Toscano DQ Terrible, Texano, Vangelis

indy (SUN) 01/10/2010 Arena Coliseo Monterrey
1) Halcón Peregrino & Mini Gato Volador vs Mini Hator & Solovino
2) Ángel del Silencio & Gato Fantasma vs Misionero & Príncipe Guerrero
3) Bengalí, Hijo del Ninja, Potro Jr. vs Black Soul, Corazón Adicto, Kukuxklan
4) Difunto I, Difunto II, Hijo del Cien Caras, Zumbido vs Estrella Dorada, Monje Negro Jr., Raiden, Voltaje
5) Silver Star vs Hator

indy (SUN) 01/10/2010 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Aero Kid vs Neurosis
2) Crazy King, Creazy Power, Solovino vs Demonio I, Demonio II, Demonio III
3) Oro Azul vs Aero Boy, Imperial, Bogar, Maligno, Eragón, Mensajero, Rompe Vientos, Niño Sin Amor, Superstar [cibernetico]
4) Black Extreme, Canserverius, Warrior vs Capitán Furia, Corsario Negro, Stigma
5) Cosaco Power vs Apolo Star

indy (SUN) 01/10/2010 Arena El Bombero, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Estrella Diabólica, Nefasto, Princesa Guerrera b Baby Star, Dark Princess, Latino
2) Apocalipsis, Imperial, Milenio, Mr. Alfa b Centinela, Génesis Jr., Perrush K, Último Vikingo

indy (SUN) 01/10/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Black Metal vs Aladin
2) Maravilla Azteca Jr. & Sombra del Ring vs Delirio & Misionero
3) Ciber Payaso, Dark Fantasy, Emperadora vs Dama de Hierro, La Chacala, Mortifero
4) Anroide, Epydemius, Galactar vs Black Soul, Sangre Negra, Súper Vaquero
5) Difunto I, Difunto II, Hijo de Espanto II vs Gato Volador, Panthro, Tigre Universitario

DTU (SUN) 01/10/2010 Arena Lopez Mateos [Al Filo del Ring]
1) ? & Demente Extreme vs Flamita & Talaxys and Hormiga & Muerte Bucanera
2) Juan el Ranchero b Dance Boy, Chico Che
3) Drastik Boy vs Dinastía
4) Cerebro Diabólico & Cerebro Negro b Black Fire & Freelance and Money Pack & Sádico
5) Pesadilla b Magnífico, Radge
6) Último Gladiador b Súper Mega, Epitafio, Sepulturero I, Robin Maravilla, Psicópata
7) Aeroboy & Violento Jack b Crazy Boy & Insane

AULL (SUN) 01/10/2010 Arena Lopez Mateos [R de Rudo]
1) Tormento b Love Ángel
2) Epitafio & Iron Love b Cerebro Maligno, Chucho el Roto, Kilvan, Rey Krimen, Silver Cat (AAA), Sol de Oriente [AULL MIDDLE, cibernetico]
3) Juan el Ranchero, Rocky Santana, Súper Panda b Psicópata, Ronny Ventura, Sepulturero I
4) Robin Maravilla, Sádico, Yakuza © b Ángel o Demonio, León Rojo, Ovett [AULL TRIOS]

indy (SUN) 01/10/2010 Arena México San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Goblin, Rayo De Playa IV, Súper Light vs Cat Mortal, Galaxia 79, Venos
2) Cardenal Jr., Nezzug, Tomahawk vs As Negro, Galáctico, Vagabundo
3) Corazón & The Ángel vs Dark Moonm & Leopardo
4) Kukuxclan, Rayo de Plata Jr., Steel Ángel vs Black Fantasy, Fuerza Maligna, Sabú Jr., Tigre Boy

IWRG (SUN) 01/10/2010 Arena Naucalpan [Black Terry Jr., Black Terry Jr. (photos)]
1) Ángel de la Noche & Guizmo b Guerrero 2000 & Keshin Black
2) Dinamic Black & Imperial b Alan Extreme & Comando Negro
3) Chico Che, Eragón, Hijo del Pantera b El Hijo del Diablo, Gringo Loco, Masada
4) Dr. Cerebro b Bushi © [IWRG IC Light]
5) Hijo de Pirata Morgan, Máscara Año 2000 Jr., Pirata Morgan b El Hijo del Canek, Gran Alebrije, Pantera

indy (SUN) 01/10/2010 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Confetin, Payaso Chilin, Payaso Fantástico b Pecky, Tonina Cirio, Tony Cirio
2) Caricia & Dama Del Ring b La Chola & Sniper Black
3) Blue Monsther, Niebla I, Niebla II, Samot b Cazador, Medics I, Medics II, Metalion
4) Dr. Ira, León Dorado, Súper Brazo, Tauro De Creta, Torero b Damián 666, Rayo Tapatío I, Rayo Tapatío II, Rey Lobo, X-Fly
5) Cocolores, Dinámico II, Halcón Tarin, Halcón Tarin Jr., Súper Tarin b Bizarro, Canalla I, Canalla II, Ira, Moro [captain hair]

Page: 1 2 3 4

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-16 05:23

Return to Index