indy: 2010-02

<-- 2010-01 --- 2010-03 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

indy (TUE) 02/02/2010 Arena Coliseo Monterrey [RFC]
1) Ángel Espacial b Black Poison
2) Gian Carlo & Solovino b Gemelo Muerte I & Gemelo Muerte II
3) Coliseo 2000 & El Pulpo b Koko Viper & Pulpo Negro
4) Ángel Dorado Jr. & Sky © b Lover Boy & Símbolo [AAA NORTH TAG]
5) Furor b Hijo del Ninja © [FILL LH] *  (posted by thecubsfan)

LJLL (THU) 02/04/2010 Coliseo Tulancingo, Tulancingo, Hidalgo
1) El Alfl & Loquito vs Amo de la Noche & Génesis
2) Ángel Suicida vs Black Fire, Dinastía, Drastik Boy, Konami, Rocky Lobo [torneo LJLL]
3) ?, Hijo del Dr. Wagner Jr., Súper Crazy vs Oriental, Pesadilla, Radge

indy (FRI) 02/05/2010 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Ultralord vs Black Crazzy
2) Arokarma vs Cancerbero Jr.
3) Blue Ángel, Stigma, Suspect vs Arachnofobia, Dandy Blanco, Kronos
4) Halcón Blanco, Matrix, Premier vs Crazzy Metal, Marix (?), Mini Kahoz

indy (FRI) 02/05/2010 Miami Soccer, Torreón, Coahuila
1) Halcón Blanco Jr. & Icaro vs Flama Negra Jr. & Gran Gojira
2) Mini Máximo & Stukita vs Espantito & Pentagoncito
3) El Dorado, Halcón Suriano Jr., Sexy Piscis vs Chamuco Treviño, Gran Jefe I, Gran Jefe II
4) Eterno vs Violencia [hair, mask]

indy (FRI) 02/05/2010 Río Bravo, Tamaulipas
1) El Pulpo & Silver Star vs Histeria II & Psicosis II
2) Pentagon Black & Pirata Morgan vs Antifaz del Norte & Coliseo 2000

indy (SAT) 02/06/2010 Arena Amigo Jr., Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Baby Star, Monarca, Zakura b Estrella Diabólica, Ouiki, Princesa Guerrera

FMLL (SAT) 02/06/2010 Chavas Cafe, Los Angeles, California
1) Acero Dorado & LA Park vs Blue Demon Jr. & Shamú Jr.

JWP (SAT) 02/06/2010 Puro Azteca Gym, Houston, Texas
1) Jaivo 6, Jaivo Jr., Poder Nocturno vs Black Cat, León Mágico, Rayo Dorado Jr.
2) Aztek King & Mysterious Q vs Amien Rios & Furia Guerrera
3) American Machine vs Tama Jaut
4) Jaivo Sr. vs Espíritu Guerrero

PPP (SAT) 02/06/2010 South Texas Events Center, San Benito, Texas
1) Relámpago b Éxtasis
2) Príncipe Azteca & Rey Apóstol b Ángel o Demonio & Hombre Lobo
3) Máscarita Sagrada (original) & Octagoncito (original) b Bam Bam & Sangre Latina
4) Chamaco Becerra & El Hijo Del Santo b Kaoma Jr. & Pirata Morgan

indy (SUN) 02/07/2010 Arena Coliseo Monterrey [Estrellas del Ring]
1) Mini De La Selva & Mini Gato Volador vs Mini Hator & Tequilita
2) Metrosexual & Quinto Elemento vs Gemelo Muerte I & Lover Boy
3) King Balam & Monarca Jr. vs Raiden & Voltaje Negro
4) Estrella Dorada Jr., Monje Negro Jr., Pierko el Boricua vs Gato Fantasma, Hijo del Ninja, Máscara Púrpura
5) Silver Star b Hator [seconds hair] * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)

indy (SUN) 02/07/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Flash Dragón vs Kung Fu Panda
2) Destello de Plata & Linterna Verde vs Águila Salvaje & Fuerza Infernal
3) Fénix & Norteño vs Imperio Negro & Profeta
4) Alex Montana & Dany Fantom vs Camorra Jr. & Detector Jr.

indy (SUN) 02/07/2010 Arena Solidaridad [Estrellas del Ring, RFC]
1) Ángel Espacial & Desafio b Black Poison & Twister
2) Gian Carlo & Solovino b Halcón Peregrino & Rey Imagen
3) Bello Rubi & Orquídea Negra b Dranzer & Scravos
4) Furor, Koko Viper, Símbolo b Oriental I, Orientale II, Zodiaco
5) Rambo & Solar I b Hijo del Cien Caras & Negro Navarro

indy (SUN) 02/07/2010 Arena Tecate Azteca, Tijuana, Baja California
1) Core vs Secreto
2) Camacho Ortiz & Sangre De León vs Rocker Boy & Zeus
3) Luminoso vs El Ángel (Reynosa)
4) Asterisco Jr., Hijo Del Asterisco, Magnífico vs Súper Boy, Súper Chucky, Turok
5) Estrella Dorada & Pirata Morgan vs Halcón De Oro & Kaoma Jr.

PROLLM (SUN) 02/07/2010 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Cyrius Black & Drigger vs Maldad & Marduck
2) Sangre Latina & Ztizan vs Ángel Exterminador & Chicago Rush
3) Impulso & Stigma vs Forastero & Wotan
4) Caníbal Punk & Latin Brother vs Bestia & Black Jaguar I
5) Justiciero, Latino, Negro Navarro vs Hooligan, Jaque Mate, Virus

indy (SUN) 02/07/2010 Coliseo Fraternidad, Veracruz, Veracruz
1) Maniaco & Pilar De Diamantes b Blue Dragón & Morrito
2) Chavo Infernal, Kid Warrior, Malicia b Águila Sensei, Guerrerito 2000, Suspect
3) El Buitre, El Hijo Del Buitre, Guerrillero Camboyano, Titan b Aritmético, Blue Ángel, Rey Egipto, Sangre Y Fuego
4) Acero, Matrix, Relámpago Cadenas Jr., Tormento Chino b Atila, Cyborg, Enigma, Flash Jr.

indy (SUN) 02/07/2010 Deportivo Gloria Almada de Bejarano, Cuernavaca, Morelos
1) El Patán b El Tecnico
2) Demonio Azteca b Icaro
3) Kid Power & Súper Antar b El Inquisidor & El Patán
4) Colapso, Damian El Salvaje, Tony Guerrero b Damian el Inmortal, El Coreano, Peligro

indy (SUN) 02/07/2010 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Black Fénix & El Herrero vs Black Bull & Sub Zero
2) Inmortal & New Warrior vs Diamond & Rey Halcón
3) Circus & Payasito vs Rey Fobia & Sepultura
4) Emperador Azteca, Hijo del Soberano, Junior Halcón vs Depredador, Súper Punk, Surman

indy (SUN) 02/07/2010 Deportivo Torreón, Torreón, Coahuila
1) Saad vs Akord
2) Daisy Crazzy & Samael vs Detector Jr. & Steel
3) Mr. Guerrero Jr. & Scriba Jr. vs El Mago & Flecha Veloz
4) Oso Negro Jr., Piloto Negro, Silver Line vs Acuario, Indomable, Súper Spirit

PdM, PRODELLS (SUN) 02/07/2010 Palacio de Deportes, Villahermosa, Tabasco [TabascoHoy]
1) Ángel Veloz & Robin Fly b Black Star & Red Dragón
2) Lince & Terrible Black b Crossman & Wolverine
3) Danes Jr., Full Back Jr., Guerrero Mistico Jr. b Boy Star, Golden Boy, Pequeño Maya
4) Full Back, Guerrero Místico, Thunderman Jr. b Enigma, Jonhy Villalobos, Magnífico
5) Damián 666, el Hijo del Perro Aguayo, Súper Mega b Groon XXX, Huracán Ramírez, Huracán Ramírez Jr.

indy (SUN) 02/07/2010 Unidad Deportiva de Acapulco, Acapulco, Guerrero
1) Baby Star, Copa Azul, Guerrero Vengador b Aqualan, Biter, Samuray
2) Centinela, Gavilán Solitario, Zigma b Caballo Loco, El Puma, Misterio De La Muerte
3) Bulldog García, Mr. Smith, Munrha b Amo Del Aire, Power Man, Rey Nocturno
4) La Orca, Pez Tiburón, Pez Tiger b Axel, Hijo de Black Silver, Ludwig Star
5) Black Silver Jr. b Vértigo [mask]

indy (SUN) 02/07/2010 Villa de Aragón, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Guerillero & Sandor vs Génesis Extreme & Next Xenesis
2) ?, Infector, Terror Thomas vs ??, Fulgor I, Fulgor II
3) Espectrito De Ultratumba & Rey Cadáver vs La Parkita & Máscarita De Plata
4) Dark Street & Mr. Stop vs Dark Misterio & Serpiente Azteca [mask, hair]

LLU (MON) 02/08/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [LLU]
1) Águila Dorada b Black Metal
2) Chakira & Neurosis b Chica de Arabia & Sombra del Ring
3) Dama de Hierro & La Chacala b La Justiciera & Poly Star
4) Rey Belcebu L Epydemius, Ciber Payaso, Slayer Boy, Mortifero, Delirio [mask]
5) Androide & Tigre Universitario b Gato Volador, Sky, Mongol Chino, Hijo de Espanto II [LLU NORTH]

indy (MON) 02/08/2010 Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Marvick, Mortal USA, Universitario b Master Boy, Megafly, Zberu Jr.

indy (TUE) 02/09/2010 Arena Coliseo Monterrey [RFC]
1) Príncipe Leo b Diamante Negro
2) Gian Carlo b Ángel Espacial
3) Koko Viper & Solovino b El Pulpo & Zodiaco
4) Gato Fantasma & Hijo del Ninja b Lover Boy & Símbolo *
5) Orlando Santa Cruz, Rambo, Silver Star b Furor, Hijo del Cien Caras, Pierko el Boricua *

indy (THU) 02/11/2010 Coliseo Tulancingo, Tulancingo, Hidalgo
1) El Alfl vs El Bandido
2) Súper Crazy vs Amo de la Noche
3) Konami, Pesadilla, Radge vs Black Fire, Dinastía, Drastik Boy
4) Charly Manson & X-Fly vs Damián 666 & Halloween

AULL (FRI) 02/12/2010 Arena Lopez Mateos
1) Hormiga Atómica & Rey Krystal vs Pequeño Demonio & Pequeño Troll
2) Ángel de la Noche & Love Ángel vs El Chacal & Tormento
3) Juan el Ranchero, Súper Panda, Tortuguillo Ninja vs Hombre sin Rostro, Kilvan, Rony Ventura
4) Yakuza vs Terry 2000

indy (FRI) 02/12/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Aero Kid vs Kid Azteca
2) Detector Jr. & New Warrior vs Pequeño Star & Sadico (Laguna)
3) Dorado Jr. & El Auténtico vs Araña del Futuro & Súper Punk
4) Sexy Piscis vs Espanto V [hair]

indy (FRI) 02/12/2010 Arena Roberto Paz, Guadalajara, Jalisco
1) Bárbaro, Black Ninja, Brillante Jr. b Dreyko, Kal-El, Reggae Boy
2) Demente & Tony Rodríguez b Índio Cheyenne & Tigre Negro
3) Mercurio b Demonio Maya [NWG CRUISER]
4) Roberto Paz Jr. b Terro Blanco [AMLL]
5) Rayman b Makabre [OLX]
6) El Elegido & Gronda II b Joe Lider & Shyru Dragón

indy (SAT) 02/13/2010 Arena Aficion
1) Meteoro & Sacristán del Diablo vs Ciclope I & Ciclope II
2) El Asid, El Maldito, La Plaga vs Chester, Mensajero de la Muerte, Titan
3) Arenita, Don Pollo, El Exótico b El Intruso Jr., Tuzo Infernal I, Tuzo Infernal II

indy (SAT) 02/13/2010 Arena Ben Hur, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Dark Princess & Zafiro vs Sublime & Utopía
2) Baby Star & La Monarca vs Guetco & Netza
3) Génesis, Latino, Pequeño Suicida vs Black Juvi, Kamikaze, Unicornio
4) Anima II, Mr. Alfa, Rey Guerrero DQ Cinta De Oro, Crazy 32, Estrella Roja, Rocky Star
5) Héctor Garza & Súper Ángel Jr. b Baby Solis & Muñeco Infernal III

Poder Y Honor (SAT) 02/13/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [josedjesus @ LuchaMania]
1) Lover Boy b Darling Boy
2) Ángel Dorado Jr. b Sky
3) Furor & Galactar b Kaentai & Skam 13
4) Rey Demonio Jr. b Voltaje Negro [NORTH WELTER]
5) Tigre Universitario b Monje Negro Jr.
6) Diluvio Negro I & Diluvio Negro II b Caifan & Chuch Mar Jr.

AULL (SAT) 02/13/2010 Arena Lopez Mateos [Al Filo del Ring]
1) Ángel de la Noche vs Tormento
2) Flor Metálica, Josseline, Lady Sensación vs La Chola, La Diabólica, Lady Metal Lucha de damas 13/02/2010 Arena Lopez Mateos. (posted by pakorusell)
3) Chucho el Roto, Iron Love, Mr. Potro b Ángel o Demonio, León Rojo, Ovett
4) Brazo de Plata Jr., Brazo Jr., Brazo Metálico, Cerebro Maligno, Epitafio, Herejía b Rey Krimen, Robin Maravilla, Sepulturero I, Terry 2000, Último Vampiro, Yakuza [losers advance]
5) Rey Krimen, Sepulturero I, Terry 2000 b Robin Maravilla, Último Vampiro, Yakuza © [AULL TRIOS]
6) Black Terry, Negro Navarro, Sangre Chicana b Olímpico, Rocky Santana, Solar I

indy (SAT) 02/13/2010 Foro Cultural Mujam, Cuauhtémoc, Distrito Federal
1) Loock Man vs Alarido Nocturno
2) Motocross & Rey Neza vs Espiral Negro & Golden Bull
3) El Pandita, Enrique Vera Jr., Rur El Rudo vs El Canalla, Hijo De Rambo, Ice Killer
4) Enrique Vera, Hijo Del Señor Tormenta, Súper Muñeco vs Coco Amarillo, Coco Rojo, Como Azul

indy (SAT) 02/13/2010 Puro Azteca Gym, Houston, Texas
1) Gustavo & La Bestia vs Comandante Sanches & Tama Javi
2) American Machine vs Furia Guerrera
3) Black Cat vs Jaivo Jr. [? CHAMP]
4) Hijo Del Rayo Dorado, Puma Del Norte, Rayo Dorado Jr. vs Darko, Doberman, Terror Negro

CELL (SUN) 02/14/2010 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) Grey Metal & Mini Crow vs Moustro Del Pantano & Rothwiler
2) Misterio & Reina Azteca vs Carmelina & Sexy Tigre
3) Darkness & Sin Fu vs Nebula & Necropsia
4) Bugambilia & Chabela vs Black Master & Verdugo

LLU (SUN) 02/14/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [LLU]
1) Dama de Hierro & Fantasy b Nahomi & Titania
2) Sombra del Ring DCO Chakira [MONTERREY WELTER]
3) Gato Volador, Sky, Slayer Boy b Delirio, Hijo de Espanto II, Titanic
4) Poly Star b La Chacala [bull terrier]
5) Tigre Universitario b Androide [NORTH LH]

indy (SUN) 02/14/2010 Arena Jalisco, Guadalajara, Jalisco
1) Especie Maligna L Gran Misterio, Sádico, Makabre [hair]

indy (SUN) 02/14/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Flash Dragón vs Escorpión Negro Jr.
2) Destello de Plata vs Invasor
3) Dany Fantom & Linterna Verde vs Guerrero Azteca & Norteño
4) El Mago & Súper Bombón vs Imperio Negro & Profeta

indy (SUN) 02/14/2010 Arena Solidaridad
1) Black Poison & Diamante Negro vs Halcón Peregrino & Súper Cometa
2) Bello Rubi & Orquídea Negra vs Gemelo Muerte I & Gemelo Muerte II
3) Gato Fantasma, Hijo del Ninja, Zodiaco vs Corazón Adicto, Dranzer, Scravos
4) Rey Hechicero, Silver Star, Tigre Universitario vs Furor, Pierko el Boricua, Sangre Chicana Jr.

PROLLM (SUN) 02/14/2010 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Dark & Sangre Latina vs Ángel Exterminador & Chicago Rush
2) Arturo Gaona Jr. & Vengador vs Niño Tiburón & Ztizan
3) Impulso & Mimo Dark vs Forastero & Wotan
4) Black Jaguar & Latino vs Caníbal Punk & Latin Brother
5) Judas el Traidor, Justiciero, Magnifco vs Cancerbero, Jaque Mate, Virus

indy (SUN) 02/14/2010 Deportivo Gloria Almada de Bejarano, Cuernavaca, Morelos
1) El Impostor b Fuerza Negra
2) Dragón Salvaje b Peligro
3) Demonio Azteca & El Mosco Del Distrito Federal b Bulldog & Nacho Aranda
4) Apolo Ramírez, Kid Power, Ráfaga Moreno Jr. b Colapso, Damian El Salvaje, Ramsés

indy (SUN) 02/14/2010 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Flama Negra & King Diamond vs Black Sabag & Vandalo
2) Aferon & Black Bull vs El Herrero & Inmortal
3) Dark Saint & Jerry Brown vs Depredador & Sepultura
4) Alfil & Vector vs Circus & Payasito
5) Emperador Azteca, Índio Chirikawa II, Sexy Francis vs Araña Cibernetica, Gran Jefe II, Gran Jefe Jr.

indy (SUN) 02/14/2010 Deportivo Torreón, Torreón, Coahuila
1) Akord vs Vandalo
2) Daisy Crazzy & Detector Jr. vs Mr. Guerrero Jr. & Scriba Jr.
3) El Mago & El Tackle vs Flecha Veloz & Samael
4) Chamuco Treviño, Espanto V, Leopardo Negro vs Acuario, Cesar Garza, Súper Spirit

indy (SUN) 02/14/2010 Gimnasio el Ranchero, Gómez Palacio, Durango
1) Profeta vs Zaracatán
2) Aero Kid, Astro Kid, Kid Azteca vs Fénix, Monarca, New Warrior
3) Mini Máximo & Stukita vs Mini Sexy Piscis & Pentagoncito
4) Espacial & Galaxy vs Mensajero de la Muerte & Oso Negro
5) Brillante, Dorado Jr., Sexy Piscis vs Araña del Futuro, Araña Steel, Psycho

indy (SUN) 02/14/2010 location unknown, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Black Terry & Shu el Guerrero vs el Signo & Negro Navarro

indy (SUN) 02/14/2010 Unidad Deportiva de Acapulco, Acapulco, Guerrero
1) Bulldog García, La Orca, Pez Tiburón b Astro Nava, Dark Ciborg, Spider
2) Mr. Smith & Omega b Agorafobia III & Munrha
3) Guerrero Vengador & Rey Jaguar b Byter & Eifi
4) Baby Star & Gavilán Solitario b Aqualan & Samuray

FELIX (SUN) 02/14/2010 Wild Wild West, El Paso, Texas
1) Darko & Marcialista vs Ghost Rider & Tiburón
2) Mini Peluchin & Yury Star vs Gata Salvaje & Mini Pequeño Maldad
3) Fuego (Texas), Príncipe Rebelde, Samuray Jr. vs Rey America, Rey Infernal, Tigre Azteca
4) Máquina 45 Jr., Samuray, Sexy Flawer vs Muñeco Infernal, Peluchin Maldad, Scorpió Jr.
5) Casandro, Héctor Garza, Magno vs Bestia II, Bestia Jr., Black Fish

IMW (MON) 02/15/2010 Chavas Cafe, Los Angeles, California
1) Moctezuma vs Ponky Boy
2) Rey Lee & Xoxo vs Barrio Boy & Raditx
3) Daimante Negro, El Piolin, La Chiva vs El Duende, Lobo Salvaje, Mr. Átomo
4) Lestat & Súper Niño vs Steve Pain & Thunderwolf
5) El Trueno, Piloto Nuclear, Rayo De Plata, Súper Porkirio vs Hades, Mastin Negro, Nightmare, Súper Natural

indy (TUE) 02/16/2010 Arena Aficion [Hidalgo Sport]
1) Don Pollo & Maldito Jr. vs Áspid & Hombre Lobo
2) Cerebro Negro & Negro Navarro b Trauma I & Trauma II
3) Felino, Puma King, Tiger Kid b Delta, Diamante, El Exótico

indy (TUE) 02/16/2010 Arena Coliseo Monterrey [RFC]
1) Scravos b Gemelo Muerte I
2) Gemelo Muerte II b Dranzer
3) Euforia (Monterrey) & Virtual X b Azteca Warrior & Sangre Negra
4) Lover Boy & Símbolo b Ángel Dorado Jr. & Sky * * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
5) Furor, Galactar, Sergio Romo Jr. b Gato Fantasma, Hijo del Ninja, Misterioso Jr. * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 3 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 4 (posted by LuchaLibreDeMexico)

indy (THU) 02/18/2010 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [RAMBAR ]
1) Ángel Metálico, Horus (TJ), Spyder Black vs Arandú, Star Boy, TJ Boy
2) Héctor Garza & La Máscara b Terrible & Texano Jr.
3) Shocker & Strong Man b Atlantis & Último Guerrero

LLJL (THU) 02/18/2010 Coliseo Tulancingo, Tulancingo, Hidalgo
1) Rocky Lobo b Lanzeloth
2) Bactiera, Black Fire, Concord, Dinastía, Korey, Masterson Boy b Amo de la Noche, Paranoiko, Siniestro
3) Brazo de Plata Jr. & El Bandido b Pesadilla & Radge
4) Drastik Boy b Konami [LJLL]
5) Alebrije II, Ángel o Demonio, Estampida b Enfermero Jr., Gran Markus Jr., Monsther

indy (FRI) 02/19/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Aero Kid vs Kid Azteca
2) Águila Negra & Dany Fantom vs Camorra Jr. & Súper Bombón
3) Detector Jr. & New Warrior vs Pequeño Star & Súper Punk
4) Cesar Garza & Conflictus vs Mr. Guerrero & Psycho

Page: 1 2 3

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-19 05:23

Return to Index