All: 2010-09

<-- 2010-08 --- 2010-10 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

IWRG (THU) 09/02/2010 Arena Naucalpan [@gladiatores, Estrellas del Ring, SuperLuchas]
1) Tonatiuh b Volaris
2) Dinamic Black & Jack b Imposible & Némesis
3) Eragón, Freelance, Hijo del Pantera b Carta Brava Jr., Comando Negro, Magia Negra
4) Fabi Apache, Máscarita Sagrada 2007, Pasion Kristal b Mini Abismo Negro, Sexy Star, Yuriko
5) Bombero Infernal, Hijo de Pirata Morgan, Pirata Morgan DQ Hijo de Máscara Año 2000, La Parka Jr., Máscara Año 2000 Jr.

indy (THU) 09/02/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Alex Montana & Dany Fantom vs Pequeño Dorado & Ricky Montana
2) Profeta & Rey Fobia vs Camorra & Camorra Jr.
3) El Tackle & Piloto Negro vs Gringo Loko & Súper Punk
4) Dorado Jr., Hijo del Soberano, Sexy Piscis vs Araña del Futuro, Mr. Guerrero, V-57

indy (THU) 09/02/2010 Arena Solidaridad [Estrellas del Ring]
1) Gemelo Muerte I, Gemelo Muerte II, Príncipe Galileo b Ángel Espacial, Metrosexual, Súper Cometa
2) Halcón Peregrino, Rey Imagen, Sky b Black Poison, Dranzer, Scravos
3) Estrella Dorada Jr., Golden Boy, Lover Boy, Símbolo b Ángel Dorado Jr., Gato Fantasma, Hijo del Ninja, Raiden
4) Caifan 69, Hator, Silver Star DQ Mongol Chino, Pierko el Boricua, Vaquero Romo
5) Dr. Wagner Jr. & Hijo del Dr. Wagner Jr. b Hijo de LA Park & LA Park

AAA (THU) 09/02/2010 Auditorio Teopanzolco, Cuernavaca, Morelos [Estrellas del Ring]
1) Dr. Maldad & Rey Tigre b Mercurio & Voltaje
2) Nagual & Raksas b Araña Jr. & Cometa
3) Eufóriko, Hechicero, Júpiter b Comodín, Drako, Electro
4) Decnnis, Jennifer Blake, Mini Chessman b Celestial, Cinthia Moreno, Octagoncito
5) Cibernético, Octagón, Pimpinela Escarlata b Electroshock, Silver King, Último Gladiador

Dantes (THU) 09/02/2010 Bar F. Bolko, Zapopan, Jalisco [SuperLuchas]
1) Pantera Azul b Enigma
2) Antuan & Spark b Depredador & La Mole
2) Osiris b Barracuda
3) Cesar Dantes & Guerrero Negro b Capitán Pirata & Samael
4) La Parkita DQ Pequeño Halloween
5) Apolo Dantés, Cien Caras Jr., Villano IV b La Rocca, Tony Rivera, Vampiro Canadiense

LLF (FRI) 09/03/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Poly Star vs Nahomi [bull terrier]
2) Dama de Hierro vs La Rebelde
3) Angelica vs Paty Rey
4) Hija de Karonte vs La Maligna
5) La Bandida vs Dark Unicorn, Dark Fantasy

CMLL (FRI) 09/03/2010 Arena México [@cmllmagazine, Reforma Twitter]
***CMLL 77th Anniversario***
Attendance: 17600
1) Dark Angel, Luna Mágica, Marcela b Amapola, Princesa Blanca, Princesa Sugheit * Part 1 (posted by WarriorsX2000)
2) Ángel de Oro, Delta, Stuka Jr. b Arkángel de la Muerte, Pólvora, Skándalo * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
3) Blue Panther, La Máscara, Máscara Dorada b Dragón Rojo Jr., Misterioso Jr., Sangre Azteca * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
4) Felino, Negro Casas, Rey Bucanero b Charly Manson, Héctor Garza, Mr. Águila * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
5) Olímpico L Jushin Lyger, Último Guerrero, Averno, Mephisto, Mr. Niebla, Histeria, Psicosis, Místico, La Sombra, El Alebrije, Volador Jr., Ephesto, Atlantis [cage, mask] * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000) Part 3 (posted by WarriorsX2000) Part 4 (posted by WarriorsX2000)

indy (FRI) 09/03/2010 Cámara Junior de Matamoros, Matamoros, Tamaulipas
1) Discípulo vs Radamantis
2) Averno & Guerrero vs Baby Marvin & Silver Boy
3) Espanto V, Hijo De Pantaleon, V-57 vs Black Boy, El Auténtico, Zitro
4) Dorado Jr. vs Toxico

AAA (FRI) 09/03/2010 Hotel Camino Real, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Fabi Apache & Mari Apache vs Jennifer Blake & Sexy Star
2) Aerostar, Laredo Kid, Súper Fly vs Monster Clown, Murder Clown, Psycho Clown
3) Alan Stone, Cibernético, La Parka Jr. vs Alex Koslov, Silver King, Zorro

indy (FRI) 09/03/2010 Miami Soccer, Torreón, Coahuila
1) Guerrero Mistico Jr. vs Black Bull
2) Black Boy & Icaro vs Depredador & Sepultura
3) Camorra & Sadico vs Conflictus & New Warrior
4) Dulce Paola, Eterno, Sexy Libra vs Araña del Futuro, Piloto Negro, Piloto Suicida

Laredo (FRI) 09/03/2010 Salon Atlantico, Houston, Texas
1) Comandante Macros & Gran Brutus vs Caballero Star & La Chiva
2) Poison & Wings vs Darkus & Tribilin [Relevos Increíbles]
3) Dragón Azteca vs Dark Energy
4) Bengalí, Mr. ATL, Mr. Peligro vs Bestia Nocturna, Difunto, Soberano

CWF (FRI) 09/03/2010 San Pedro Pozohuacan, Tecámac, Estado de México
1) Chester, Chester Jr., Ku Fu Panda, Wero Valaguez vs Luguer, Mr. Tauro, Street Panther, Súper Potro Salvaje
2) SIlver Metal & Yelmo 2000 vs Alex Mlenio & Master Dragón
3) Serpiente Azteca & Terro Thanos vs Fulgor I & Fulgor II
4) Chapuline Negro vs Dark Streep [CWF JUNIOR]
5) el Ángel, Pesadilla, Súper Crazy vs Rambo, Rambo II, Zoom Driver

IWL (SAT) 09/04/2010 Arena Lopez Mateos [Al Filo del Ring, Black Terry Jr. (flickr), Estrellas del Ring, The Gladiatores]
1) Súper Panda b Spider Boy
2) Daga b Eterno
3) Fantasma de la Ópera & Suicida b Freelance & Naruto
4) Charly Manson & Súper Crazy b Robin Maravilla, Radge, Pesadilla [IWL Contiental]
5) Bestia 666 & X-Fly b Aeroboy & Violento Jack
6) Lizzy Valentine b New York Knockout Nikki [IWL WOMEN, torneo]
7) Colt Cabana b Adam Pearce [IWL CHAMP, eightfinal]
8) Canek b Gran Alebrije [IWL Champ, eightfinal]

LPF (SAT) 09/04/2010 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Rey Cobra & Vaquero vs Crazy Azteca & Ray Silver
2) Platino vs El Renegado [Copa LPF 2010]
3) Rey Negro vs Mahoma [Copa LPF 2010]
4) Eddie Mattson & Johnny Starr vs El Tirano & Tronx
5) American Rebel, Skalibur, Voltron vs Black Metal, Fredy Bravo, Jarek Matthews

indy (SAT) 09/04/2010 Arena Pinkusky, Campeche, Campeche
1) Fantasma Negro vs Fuego Infernal
2) Demonio Rojo & Imperio Dorado vs Apolo Sureño Jr. & Mamba
3) Rayson & Salvaje Rojo vs La Furia & Sangre Latina
4) Dr. Blood & Snow Metal vs Rangel Star & Thunder Kat

AAA (SAT) 09/04/2010 Estadio de Béisbol Carta Blanca, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Octagón vs El Cobarde
2) La Parka Jr. & Nicho el Millionario vs Konnan & Zorro
3) Dr. Wagner Jr. & Vampiro Canadiense vs Damián 666 & el Hijo del Perro Aguayo

AAA (SAT) 09/04/2010 Poliforo Juan Gabriel, Ciudad Juárez, Chihuahua [Mas Lucha]
1) Aéreo & Baby Star b Mr. Alfa & Princesa Guerrera
2) Angelix & Rey Guerrero b Génesis & Último Vikingo
3) La Parka Jr. & Nicho el Millionario b Konnan & Zorro
4) Cobarde II b Octagón
5) Damián 666 & el Hijo del Perro Aguayo b Dr. Wagner Jr. & Vampiro

indy (SUN) 09/05/2010 Arena Aficion
1) Blue Price, Brazo Metálico, El Exótico vs El Intruso Jr., Maldito Jr., Milemium

BJC (SUN) 09/05/2010 Arena Aragon, Ecatepec, Estadio de México
1) Sombra Negra b Guerrero de la Noche
2) Moria & Venganza Negra Jr. b Arez & Niño de Fuego
3) Cazador Salvaje b Canelo Juárez [hair]
4) Rolling Boy b Antar [BJC WELTER]
5) El Colombiano & El Puma b Camaleón & Franky

CMLL (SUN) 09/05/2010 Arena Coliseo [@cmllmagazine, RobViper (Music Video)]
1) Mortiz & Semental b Rayo Tapatío I & Rayo Tapatío II bisontejudge part 1 (posted by dtuoficialextremos)
2) Guerrero Maya Jr., Molotov, Tigre Blanco b Artillero, Puma King, Súper Comando *  (posted by thecubsfan)
3) Raziel, Virus, Yoshihashi b Fabián el Gitano, Pegasso, Rey Cometa *  (posted by thecubsfan)
4) Jushin Lyger, Rey Bucanero, Último Guerrero b Rush, Toscano, Valiente *
5) Charly Manson, Mr. Águila, Olímpico b Averno, Ephesto, Mephisto *

CMLL (SUN) 09/05/2010 Arena Coliseo Guadalajara [Fuego en el Ring, SuperLuchas]
Attendance: 3500
1) Astro Boy, Metálico, Starman b Bronco, Disturbio, Escorpión
2) La Comandante, Princesa Blanca, Princesa Sugheit b Dalis la Caribeña, Luna Mágica, Marcela
3) El Alebrije, Histeria, Psicosis b Hijo del Fantasma, La Sombra, Máscara Dorada
4) Blue Panther, Rayo de Jalisco Jr., Rotoporky DQ Felino, Mr. Niebla, Negro Casas
5) Místico b Volador Jr.

indy (SUN) 09/05/2010 Arena Coliseo Monterrey [RFC]
1) La Rebelde & Sexy Maceil b David Luna & Diane Smith
2) Black Escorpio & Danger Boy b Fire Boy & Magistral
3) Príncipe Guerrero I, Príncipe Guerrero III, Rey Demonio Jr. b Lover Boy, Pedro Navajas, Pee Wee
4) Golden Boy & Símbolo DRAW Androide & Rey Sagitario *

LLU (SUN) 09/05/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [R de Rudo]
1) Dark Fénix vs León Salvaje
2) Lover Boy & Poly Star vs Dama de Hierro & Gabanelli
3) Difunto II, Furor, Veneno Extremo b Galactar, Rey Imagen, Sangre Chicana Jr.
4) Patty Rey b La Chacala, Haily Hatred, Fantasay [MONTERREY WOMEN]
5) Chico de Barrio L Dralion, Carnage, Neurosis, Misionero, Insane, Sick Boy, Vértigo [hair]

IWRG (SUN) 09/05/2010 Arena Naucalpan [Al Filo del Ring, Estrellas del Ring, The Gladiatores]
1) Guerrero 2000 b Imperial
2) Carta Brava Jr. & Epidemia b Dinamic Black & Súper Halcón Jr.
3) Comando Negro, Magia Negra, Némesis b Eragón, Freelance, Jack
4) Oficial AK47, Oficial Fierro, Oficial Marshal b Cerebro Negro, Dr. Cerebro, Suicida
5) Billy Boy, El Elegido, Escoria, Extreme Tiger, Último Gladiador b Chico Che, El Hijo de Aníbal, Hijo de Máscara Año 2000, Máscara Año 2000 Jr., Oficial 911

indy (SUN) 09/05/2010 Arena Pavilion del Norte, Saltillo, Coahuila [SL382]
1) Mr. Gallo Jr. & Sombra Guerrera b Crazy Killer & Judicial Jr.
2) Lince de Oro & Magnético b Tormento Negro & Zorro Galáctico Jr.
3) Alfa Romeo & Ángel Volador DQ Eclipse & Hijo del Guerrero Negro
4) Chavo Lomeli, Green Demon, Latino b Halcón Peregrino, Noviembre II, Skam 13
5) Negro Navarro & Rocky Santana b Black Terry & Solar I

PUEBLA (SUN) 09/05/2010 Arena SICOM, Puebla, Puebla [Poblanerias]
1) Milenium (Puebla) & Tigre Rojo Jr. b Alarido & El Bárbaro
2) Blue Center, King Jaguar, Silver b Akrón, Ares, Black Devil
3) Lestat b Siki Osama, Asturiano, Tigre Rojo, SWAT, Crazy Black, Saurón, Fuerza Chicana, Centauro de Fuego, Toro Bill Sr.
4) Black Tiger, Centella de Oro, Pegasso b Espíritu Maligno, Karisma, Policeman
5) Trauma I & Trauma II b Fuego Negro & Zigfried
6) Willi Bambino & Wolverin b Hechicero Maldito & Operativo
7) El Barón, Gema, Mr. Fish b Black Silver, Electric, Spaceman
8) Sexy Araña b Príncipe Orión
9) Ángel De Puebla, Black Cuellar, Guerrero 2000, Hombre Araña b Baby Rock, El Verdugo, King Vikingo, Tarahumara
10) Celeste Boy, El Bracito, La Parkita b Mini Chessman, Mini Cuervo, Mini Espíritu

indy (SUN) 09/05/2010 Auditorio Benito Juárez, Zapopan, Jalisco
1) Giovanni vs Enigma
3) Cometa & Lasser vs Mugrosos Vagos I & Mugrosos Vagos II
4) Antuan, Dakota, Quazar vs Azazel, Bobby Black, La Mole
5) Brillante, Pepe Aguayo, Xavier Cruz vs Ántrax, Depredador, Perro Callejero
6) Ángel Blanco Jr., El Hijo del Solitario, Hijo de LA Park, Rayman vs Apolo Dantés, Cesar Dantes, Cien Caras Jr., Hijo del Dr. Wagner Jr.
7) Blue Demon Jr. & LA Park vs Dr. Wagner Jr. & El Hijo Del Santo

PROLLM (SUN) 09/05/2010 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Dark & Thunderbird vs Marduk & Predator
2) Albatros, Ángel de Tijuana, Rey Dinámico vs Chicago Rush, Kalibus, Niño de Fuego
3) Cisne De Oro, Guerrero Universitario, Impulso vs Mr. Power, Sepulcro, Sepulcro Jr.
4) Jeque & Lobo Metálico vs Epidemia & Wotan
5) Daga, Freelance, Mr. Potro vs Dr. Cerebro, Judas el Traidor, Magnífico

indy (SUN) 09/05/2010 Deportivo Gloria Almada de Bejarano, Cuernavaca, Morelos [Estrellas del Ring]
1) Damian el Inmortal b El Impostor
2) Kid Power b Demonio Azteca
3) Mr. Barrios & Psycho b El Coreano & Street Shadow
4) Canelo Casas, Chamaco Galindo, Kid Power b Corcel Maldito, Destroyer, Ramsés

indy (SUN) 09/05/2010 Deportivo La Nueva Moctezuma, Monterrey, Nuevo León
1) La Bandida vs Perla Negra
2) Jhony Rubio & Pedro Navajas vs Black Metal & Volcan Negro
3) Coyote Jr., Destroyer Jr., Mortifero vs Ciber Payaso, Marino, Quinto Misterio
4) Corazón Adicto & Golden Boy vs Rey Demonio Jr. & Símbolo
5) Pierko el Boricua & Sangre Chicana Jr. vs Ángel Dorado Jr. & Veneno Extremo

indy (SUN) 09/05/2010 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Shuriken vs Gran Brujo
2) Eclíptico & Inmortal vs Metal & Terrorista
3) Araña Cibernetica & Chamuco Treviño vs Centella Azul Jr. & Emperador Azteca
4) Bella Rubí vs Homicida, Black Bull, Vigilante, Junior Halcón, Payasito, Circus, Jerry Brown [hair, mask]

indy (SUN) 09/05/2010 Deportivo Los Soberanos, Torreón, Coahuila
1) Aferón vs Pequeño Robin
2) Black Gojira & Radamantis vs Discípulo & Silver Boy
3) Flama Negra Jr. & New Warrior vs Dulce Paola & Sexy Libra
4) Araña del Futuro, Euforia, V-57, Vector vs Hijo del Soberano, Piloto Negro, Piloto Suicida, Sexy Piscis

AAA, GLW (SUN) 09/05/2010 El Punto Beer, Guadalajara, Jalisco
1) Baby Vans vs Desertor
2) Mortal Star vs Supper R
3) Ranchero vs Rey Star
4) Danger Jr. & Pantano vs Chamaco Flores & Índio Vitela Jr.
5) Capitán Garfio, Danger, Lider vs Loco Zandoca, Master Terror, The Tiger [? TRIOS]

Veneno (SUN) 09/05/2010 Feria Anual de Apatlaco, Ciudad de México, Distrito Federal [Estrellas del Ring]
1) Centella Oriental, Mosco, Ultraboy b Cosmco Negro, Mantis, Salvaje
2) Avisman, Dr. Cerebro, El Hijo del Diablo DQ Oficial 911, Oficial AK47, Oficial Fierro
3) Diablo Jr., Escanner, Gran Master, Mini Veneno b Centauro, Exoricista, Rostro Infernal, Sultan
4) Colombinao, Crazy Star (F), Emir, Rencor Colombiano b Dragón De Oro, Jack, La Vaquerita, Máscara Magnífica
5) Ángel de Oro, Ángel de Plata, Divino, Elektrico b Caballero Halcón, Hijo del Soberano, Puma King, Tiger Kid
6) El Hijo de Aníbal, Master, Valiente, Villano III vs Comando Z, Espectro, Hijo del Cien Caras, Índio

indy (SUN) 09/05/2010 Gimnasio Lázaro Cárdenas, Salamanca, Guanajuato
1) Géminis & Psíquico vs Black Ángel & Legión
2) Ángel Dorado II & Kato Yop Maki vs Dart Maut & Obituary Jr.
3) Arhgo & Axel vs Macabro & Maniaco Crazy

GALLI (SUN) 09/05/2010 Grand Sports Arena, Hoffman Estates, Illinois
1) Willie Richardson b Joshua Cristian
2) Martin Acevedo b Diego Corleone, Rob Michaels
3) Acid Jazz & Marshe Rockett b Jarod Priest & Matt Cried
4) Demencia De La Muerte, Emperador Azteca, Fúnebre b Cameron Salem, Mason Conrad, Valentino
5) Joey Marx & La Furia b Bryce Benjamin & Doug Simmons

DCW (SUN) 09/05/2010 Intermall Laguna, Torreón, Coahuila
1) Caballero Halcón, Charly Montana, Depredador vs El Auténtico, El Tackle, Zitro
2) Black Boy, Dorado Jr., Dulce Paola vs Araña del Futuro, Black Jet, Kain

AAA TV (SUN) 09/05/2010 Palenque de la Feria, Pachuca, Hidalgo [AAA, Black Terry Jr. (Flickr), Estrellas del Ring]
Attendance: 5100
1) Pesadilla & Sairus b Konami & Máscara Oriental
2) Máscarita Sagrada 2007, Mini Charly Manson, Octagoncito b Mini Abismo Negro, Mini Histeria, Mini Psicosis *  (posted by thecubsfan)
3) Mari Apache b Sexy Star [Reina De Reinas] *  (posted by thecubsfan)
4) Chris Stone, Decnnis, Tigre Cota b Aerostar, Laredo Kid, Súper Fly *  (posted by thecubsfan)
5) Damián 666, Electroshock, Halloween b Heavy Metal, Joe Lider, Nicho el Millionario [street] *  (posted by thecubsfan)
6) el Hijo del Perro Aguayo, Hernandez, Zorro b Cibernético, El Mesías, La Parka Jr. *  (posted by thecubsfan)

indy (SUN) 09/05/2010 Plaza Principal, León, Guanajuato [am.com.mx]
1) Aéreo Mágico & Último Legionario vs Chico Maldad & Red Infernal
2) Guerrero Univeral, Máscara Sagrada Jr., May Flowers b Hijo de Pirata Morgan, Orión, Pirata Morgan

indy (SUN) 09/05/2010 Teatro del Puebla, Tijuana, Baja California [The Gladiatores]
1) Slicer b Clásico
2) El Canalla & Pensamiento Negro II b Cadenal Jr. & Dragón Chino
3) Flecha Roja, Kenoe, Psicomantis DQ Cinico, Viento, Zarco
4) Tony Casanova, X-Torm, Zaeta DQ Arandú, Star Boy, TJ Boy
5) Ángel Metálico & La Máscara b Héctor Garza & Mr. Maldito

indy (SUN) 09/05/2010 Unidad Deportiva de Acapulco, Acapulco, Guerrero [Estrellas del Ring]
1) Scorpion Black b Spawn
2) Cholo II & Copa Azul b Gavilán Solitario & Poseidón
3) Agorafobia I & Agorafobia III b Diablo Rojo II & Furia Nazi [Copa Bicentenario Acapulco, semifinal]
4) Black Silver Jr. & Hijo de Black Silver b Acuaman Jr. & Anfibius [Copa Bicentenario Acapulco, semifinal]
5) Pez Tiburón & Pez Tiger b Astaroth & Ludwig Star [Copa Bicentenario Acapulco, quarterfinal]
6) Pez Tiburón & Pez Tiger b Black Silver Jr. & Hijo de Black Silver [Copa Bicentenario Acapulco, semifinal]
7) Agorafobia I & Agorafobia III b Pez Tiburón & Pez Tiger [Copa Bicentenario Acapulco, final]

CMLL (MON) 09/06/2010 Arena Puebla [Fuego en el Ring]
1) Blue Center & Tigre Rojo b Akrón & Siki Osama * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
2) Astral, Eléctrico, Fantasy b Pequeño Nitro, Pequeño Olímpico, Pequeño Violencia * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
3) Arkángel de la Muerte, Nitro, Nosferatu b Delta, Fabián el Gitano, Leono
4) Ephesto, Mephisto, Misterioso Jr. b Blue Panther, Sagrado, Toscano * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000) Part 3 (posted by WarriorsX2000)
5) Máscara Dorada, Místico, Shocker b Héctor Garza, Jushin Lyger, Mr. Águila * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000) Part 3 (posted by WarriorsX2000) Part 4 (posted by WarriorsX2000)

indy (TUE) 09/07/2010 Arena Aficion [Hidalgo Sport]
1) Gran Máscara vs Guerrero Suicida
2) Cuchillo Jr. b Sultran
3) El Exótico b Ricky Flores
4) Ares (Aficion), Máscara Oriental, Niño de Fuego b Antar, Cronos, Sairus
5) Big Boy, Chico Che, Gran Markus b Maldito Jr., Pierko el Boricua, Veneno

CMLL (TUE) 09/07/2010 Arena Coliseo Guadalajara
1) Thunder Boy b Metalik
2) Black Metal & El Divino b Ángel del Mal & In Memoriam
3) Hierro & Magnum b Drago & Ráfaga
4) Hijo del Fantasma & Rush b Ephesto & Vangelis * Hijo del Fantasma & Rush vs Ephesto & Vangelis (posted by thecubsfan)
5) La Máscara, Máximo, Shocker b Charly Manson, Olímpico, Psicosis * La Máscara, Máximo, Shocker vs Charly Manson, Olímpico, Psicosis (posted by thecubsfan)

CMLL (TUE) 09/07/2010 Arena México [@cmllmagazine, Cesar]
1) Rayo Tapatío II & Robin b Disturbio & Zayco *
2) Goya Kong, Luna Mágica, Marcela b Amapola, Mima Shimoda, Zeuxis * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
3) Averno & Mephisto b Dragón Rojo Jr. & Sangre Azteca [Copa Bicentenario Rudos, eigthfinal] * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
4) Atlantis & Último Guerrero b Héctor Garza & Mr. Águila [Copa Bicentenario Rudos, eigthfinal] * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico)
5) Mr. Niebla & Volador Jr. b Jushin Lyger & Shigeo Okumura [Copa Bicentenario Rudos, eigthfinal] * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
6) Terrible & Texano b Felino & Rey Bucanero [Copa Bicentenario Rudos, eigthfinal] * .CMLL. 11-Septiembre-2010 (C3) =p5= (posted by LuchaLibreDeMexico)
7) Averno & Mephisto b Atlantis & Último Guerrero [Copa Bicentenario Rudos, quarterfinal] * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
8) Terrible & Texano b Mr. Niebla & Volador Jr. [Copa Bicentenario Rudos, quarterfinal] * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico)
9) Mr. Niebla & Volador Jr. b Averno & Mephisto [Copa Bicentenario Rudos, semifinal] * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
10) Volador Jr. b Mr. Niebla [Copa Bicentenario Rudos, final] * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
11) Máscara Dorada b Negro Casas © [CMLL WELTER] * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 3 (posted by LuchaLibreDeMexico)

AAA (TUE) 09/07/2010 Gimnasio San Damián, San Martín Texmelucan, Puebla
1) Mini Pegaso & Mini Rey Cometa vs Mini Cuervo & Mini Espíritu
2) La Parka Jr. vs LA Park
3) Monster Clown, Murder Clown, Psycho Clown vs Damián 666, Halloween, X-Fly
4) Cinthia Moreno & Fabi Apache vs Jennifer Blake & Sexy Star

CMLL, FRAM (THU) 09/09/2010 Arena Coliseo Guadalajara [Fuego en el Ring]
1) Amapola, Princesa Blanca, Princesa Sugheit b Dark Angel, Luna Mágica, Marcela
2) Demus 3:16, Pequeño Warrior, Pierrothito b Bam Bam, Shockercito, Último Dragóncito
3) Hooligan, Loco Max, Skándalo b Ángel Azteca, Ángel de Oro, Ángel de Plata
4) La Máscara, Máximo, Valiente b Dragón Rojo Jr., Misterioso Jr., Sangre Azteca
5) La Sombra, Máscara Dorada, Místico b Felino, Mr. Niebla, Negro Casas

IWRG (THU) 09/09/2010 Arena Naucalpan [@gladiatores, Black Terry Jr. (flickr), Estrellas del Ring]
1) Alan Extreme b Súper Halcón Jr.
2) Brazo Metálico & Dinamic Black b Carta Brava & Comando Negro * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 3 (posted by LuchaLibreDeMexico)
3) Chico Che, Eragón, Freelance DQ Avisman, Bombero Infernal, El Hijo del Diablo * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 3 (posted by LuchaLibreDeMexico)
4) Oficial 911, Oficial AK47, Oficial Fierro, Oficial Marshal DQ Hijo de Máscara Año 2000, Hijo del Cien Caras, Máscara Año 2000, Máscara Año 2000 Jr. * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 3 (posted by LuchaLibreDeMexico)
5) Decnnis, El Mesías, Último Gladiador b Dr. Cerebro, Hijo de Pirata Morgan, Pirata Morgan * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 3 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 4 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 5 (posted by LuchaLibreDeMexico)

indy (THU) 09/09/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Discípulo & Silver Boy vs Black Gojira & Radamantis
2) Profeta & Rey Fobia vs Camorra & Fantasma Del Ring
3) Piloto Negro & Piloto Suicida vs Gringo Loko & Súper Punk
4) Dorado Jr., Hijo del Soberano, Sexy Piscis vs Araña del Futuro, Mr. Guerrero, V-57

indy (THU) 09/09/2010 Arena Solidaridad
1) Príncipe Gallileo vs Súper Cometa
2) Dama de Hierro & Dark Fantasy vs Angelica & Nahomi
3) Babe Fox & Metrosexual vs Dranzer & Scravos
4) El Cadillo, Quinto Misterio, Red Flamer vs Chica de Arabia, Orquídea Negra, Rica Chona
5) Gato Fantasma, Rey Imagen, Sky vs Black Poison, Hator, Monje Negro I

MW (THU) 09/09/2010 Whataburger Field, Corpus Christi, Texas [@jeremysirio]
1) Chi Chi & Rosetta Park b Azteko & Mini Park
2) Súper Nova b Magno
3) Charly Malice b Oriental
4) Pequeño Halloween & Torerito b Máscarita Dorada & Octagoncito
5) Marco Corleone b Lizmark Jr.
6) Blue Demon Jr. b RJ Brewer

LLF (FRI) 09/10/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [Estrellas del Ring, LuchaMania]
1) Nahomi b Poly Star [bull terrier]
2) Dama de Hierro b La Rebelde
3) Patty Rey b Angelica [barefoot]
4) Hija de Karonte b La Malinga [LLF Juvenil]
5) La Bandida b Hailey Hatred, Dark Fantasy

CMLL (FRI) 09/10/2010 Arena México [@cmllmagazine, Cesar]
1) Ángel Azteca Jr. & Guerrero Maya Jr. b Durango Kid & Puma King
2) Cancerbero, Demus 3:16, Raziel b Diamante, Pegasso, Rey Cometa
3) Blue Panther & Máscara Dorada b Hijo del Fantasma & Stuka Jr. [Copa Bicentenario, eightfinal] * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
4) La Sombra & Místico b Sagrado & Toscano [Copa Bicentenario, eightfinal] * Part 1 (posted by WarriorsX2000)
5) Brazo de Plata & Máximo b Rayo de Jalisco Jr. & Valiente [Copa Bicentenario, eightfinal] * Part 1 (posted by WarriorsX2000)
6) La Máscara & Shocker b Rush & Strong Man [Copa Bicentenario, eightfinal] * Part 1 (posted by WarriorsX2000)
7) La Sombra & Místico b Blue Panther & Máscara Dorada [Copa Bicentenario, quarterfinal] * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
8) La Máscara & Shocker b Brazo de Plata & Máximo [Copa Bicentenario, quarterfinal] * Part 1 (posted by WarriorsX2000)
9) La Sombra & Místico b La Máscara & Shocker [Copa Bicentenario, semifinal] * Part 1 (posted by WarriorsX2000)
10) Místico b La Sombra [Copa Bicentenario tecnicos, final] * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
11) Charly Manson, Olímpico, Psicosis b Mr. Niebla, Negro Casas, Rey Bucanero * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)

Page: 1 2 3 4

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-21 05:23

Return to Index