indy: 2010-10

<-- 2010-09 --- 2010-11 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

LLF (FRI) 10/01/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Nahomi vs Reyna Vampira
2) Dark Fantasy vs Angelica, La Rebelde, La Chacala, Hija de Karonte, Maligna, Violeta, Dama de Hierro, La Bandida, Lady Puma, ? [royal rumble]
3) Diana La Cazadora & La Justiciera vs Flor de Loto & La Tigresa

indy (FRI) 10/01/2010 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [DJ Spectro]
Attendance: 3500
1) Astucia b Felino Salvaje
2) Lady De b Mariposa Rosa
3) Abejorro, Black Silver Jr., Kenoe b Astucia, Mofles, Pensamiento Negro II
4) Camaleón Negro, Viento, Zarco vs Classico, Transformer, X-Torm Zarco, Viento y Camaleon Negro vs Kannoe, Clasico y X-Torm (posted by THEFANTJ)
5) Ángel Metálico, Éxtassis, Horus (TJ), Zaeta b Maquiavélico, Mr. Maldito, Platino, Tony Casanova Mr. Maldito, The Platino, Tony Cassanova y Maquiavelico vs Angel Metalico, Horus, Extassis y Zaeta (posted by THEFANTJ)
6) El Hijo de Rey Misterio, Horus (TJ), Huracán Ramírez DQ Fishman Jr., Hijo De Ángel Blanco, Mr. Tempest
7) Dos Caras Sr., Solar I, Súper Astro DQ Black Terry, Kendo, Negro Navarro Solar, Super Astro y Dos Caras vs Negro Navarro, Black Terry y Kendo (posted by THEFANTJ)

Laredo (FRI) 10/01/2010 Salon Atlantico, Houston, Texas
1) Nacho Libre & Tomahuck vs Caballero Star & Gran Burtus
2) Bestia Nocturna & Terror Negro vs Mr. ATL & Puma Del Norte
3) Dark Energy vs Brindys Del Aire [UWF ?]
4) Máscarita Sagrada & Octagoncito vs Pequeño Violencia & Pierrothito

indy (SAT) 10/02/2010 Arena Lopez Mateos [Al Filo del Ring]
1) Astro Boy II, Hijo del Pantera, Máscara Oriental, Sairus (Aficion) b Chapuline Negro, Epidemia, Heavy Boy, Zeus Jr.
2) Chucho el Roto, Iron Love, Yakuza b Mohicano I, Mohicano II, Rey Mohicano
3) Águila Solitaria, Pantera, Robin Maravilla b Rey Krimen, Sepulturero I, Terry 2000
4) Súper Muñeco, Súper Pinocho, Súper Ratón DQ Bronco (UWA), Rocky Santana, Romano García
5) Blue Panther, Mil Máscaras, Rambo, Scorpió Jr. b Gran Alebrije, Histeria II, Monsther, Psicosis II

indy (SAT) 10/02/2010 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Sangre Latina vs El Marino
2) Rey Negro vs Despiadado
3) Mr. Kimbo & Skalibur vs Humilde & Príncipe Guerrero
4) Caballero Azteca vs Rey Cobra [BC MIDDLE]

indy (SAT) 10/02/2010 Deportivo Colinas del Sur, Morelia, Michoacán [lucha libre morelia (1), lucha libre morelia (2), lucha libre morelia (3), lucha libre morelia (4)]
1) Aracnido & Eclipse b Baby Boy & The Wolf
2) Legion & Poison b El Tigre & Fulgor
3) Dath Maut & Obituary Jr. b Arhgo & Danger
4) Obituary Sr. & Príncipe Sayri b Ángel Dorado II & Ángel Dorado Jr.

DTU (SAT) 10/02/2010 Feria Celco Huixquilucan, Huixquilucan, Hidalgo [Black Terry Jr., Estrellas del Ring, Mi Lucha Libre]
1) Ángel Oriental & Jhonky vs Flecha Azul & Soldado Infernal Nuevos talentos DTU feria extrema en Huixquilucan 2 de octubre 2010 (posted by videonemesis)
2) Tacubo b Imperial, Fly Star, Lobo Metálico, Muerte Bucanera, Cíclope, Pequeño Cobra
3) Hormiga & Zumbi b Dinamic Black & Tigre Cota and Flamita & Tribal DTU feria extrema en Huixquilucan triangular de parejas 2 de octubre de 2010 (posted by videonemesis)
4) Extreme Tiger b Aero Boy, Eterno, Daga DTU Lucha Extrema Aerea Huixquilucan 2 de octubre 2010 (posted by videonemesis)
5) Violento Jack b Paranoiko Lucha Extrema Ultraviolenta DTU Paranoiko VS violento Jack (posted by videonemesis)
6) Silver King & Último Gladiador b Crazy Boy & Joe Lider

indy (SAT) 10/02/2010 Gimnasio Macro Body Express, Guadalupe, Nuevo León
1) Cuervo Celestial & Star Blazer vs Black Metal & Chico de Barrio
2) Desfario & Mr. Vega vs Black Soul & Titanic
3) Angelica & Nahomi vs Hija de Karonte & Princesa Sugheit
4) Apóstol, Corazón Adicto, Sky vs Caos, La Chona, Orquídea Negra
5) Ángel Del Especial, Diluvio Negro I, Tigre Universitario vs Anibal el Vampiro, Karonte, Monje Negro Jr.

TG POWER (SAT) 10/02/2010 Gimnasio TG Power, Tijuana, Baja California
1) Loco Man & Ultra Estrella vs Moloch & Silver Star Moloch y Silver Star vs Loco Man y Ultra Estrella (posted by THEFANTJ)
2) Flecha Roja & Psicomantia vs Kanalla & Pensamiento Negro II Kanalla y Pensamiento Negro II vs Psico Mantis y Flecha Roja (posted by THEFANTJ)
3) Ángel Metálico & Black Spider vs Mr. Maldito & Wama Mr. Maldito y Wama vs Black Spaider y Angel Metalico (posted by THEFANTJ)
4) Diamantina, Mr. Tempest, Venum Black vs Espectro Jr. II, Hijo De Espectro II, So Cal Crazy Venum Black, Mr. Tempest y Diamantina vs Hades, Hijo del Espectro 2do y Espectro 2do jr (posted by THEFANTJ)

indy (SAT) 10/02/2010 Unidad Deportiva Villa de Tamatán, Ciudad Victoria, Tamaulipas
1) Black Power, Dinky Jr., Red Dragón vs El Mercenario, Goliat, Rudy González
2) Comando Extremo, Rocker Boy, Tremors vs Gardenia Azteca, Rosa Salvaje, Súper Vaquero

JUBA (SUN) 10/03/2010 Aragon Music Hall, Pharr, Texas [Salinas Promotions]
1) Black Venom & Pirata Morgan b El Payaso & Silver Star
2) Eagle Fire b Electro
3) Tiger King & Wolverine b KluKluxKlan I & KluKluxKlan II
4) Hijo Del Índio & Medico Jr. vs Pantera (NL) & Rocker Boy
5) Asterisco Jr., El Hijo Del Santo, Magnífico b Imagen de Oro, Maldición, Spawn

indy (SUN) 10/03/2010 Arena Aficion [Hidalgo Sport]
1) Radical vs La Krysy
2) El Kayser vs Sacristán del Diablo
3) Chester vs Blue Prince
4) Andrés Robles & Gato Negro vs Guerrero Suicida & Karis La Momia
5) El Exótico, Nezzug, Templario b Colmillo Blanco, El Silencioso, Hannibal

indy (SUN) 10/03/2010 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) The Crow & Trucker vs Dragón Boy & Rojo Vivo
2) Black Master vs Misterio, Punisher, Alex Star
3) Tigre del Ring vs Chabela La Atrevida
4) Necropsia & Verdugo vs Darkness & Nebula

indy (SUN) 10/03/2010 Arena El Bombero, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Extreme Wolf & Flama Solar vs Black Excalibur & Psiquiatrico
2) Ángel Eterno & Caballero Azul vs Black Venus & Loco Salvaje Jr.
3) Cósmico, Magnífico, Ónix vs Coyote, Killer, Maldito
4) Avispón Verde Jr., Dancing Boy, Latino vs Carnicero De Texas, Jivaro Jr., Silver Kat
5) Aeroe, Génesis Jr., Último Vikingo vs Anima II, Estrella Roja II, Pantera Asesina

indy (SUN) 10/03/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [Estrellas del Ring]
1) Slayer Boy b Aladino
2) Cyberpayaso & Misionero b Homicida & Neurosis
3) Dama de Hierro & Princesa Sugheit DQ La Chacala & Poly Star
4) Hijo De El Espanto II & Titanic L Delirio, Dralion, Furor, Galactar, Mortifero, Vértigo [ruleta de la muerte, torneo]
5) Titanic b Hijo De El Espanto II [ruleta de la muerte, final, NORTH LH]

LLII (SUN) 10/03/2010 Club Woodies, Escondido, California
1) Black Mamba & Poison vs El GUerrillero & Súper Comando (Cal)
2) Maravilla Azul & Mexus vs Amneias & Hades
3) Blood Eagle & Solar I vs Negro Navarro & Steve Pain
4) Dos Caras Sr., Horus (TJ), Socal Crazy vs Ángel Blanco Jr., Maquiavélico, Tony Casavova

PROLLM (SUN) 10/03/2010 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México [SL385]
1) Albatros, Aramis, Drigger b Marduk, Niño de Fuego, Rey Dinámico
2) Impulso & Ztizan b Forastero & Wotan
3) Cyborg, Oficial 911, Oficial AK47 b Epidemia, Justiciero, Rey Gato
4) Epidemia, Judas el Traidor, Magnífico b Mr. Potro, Trauma I, Trauma II
5) Kalibus b Ángel de Tijuana [hair]

indy (SUN) 10/03/2010 Coliseo Molina, Uruapan, Michoacán [Lucha Libre Morelia (1), Lucha Libre Morelia (2), Lucha Libre Morelia (3), Lucha Libre Morelia (4), Lucha Libre Morelia (5), Lucha Libre Morelia (6)]
1) El Sable DQ Zombi
2) Ángel Dorado Jr. & Súper Chapulín b Fulgor & Legion
3) Ángel Dorado II b Obituary Jr. [Michoacan JUNIOR]
4) Darth Maut I, Darth Maut II, Maniac b Argho, Black Dragón, Danger

indy (SUN) 10/03/2010 Deportivo Gloria Almada de Bejarano, Cuernavaca, Morelos [Estrellas del Ring]
1) Damian el Inmortal b Kid Power
2) Cazador & Psycho b Koreano & Nacho Aranda
3) Corcel Maldito & Misterio Morelense b Kid Power & Rey Star
4) Brujo De Catemaco & Chamaco Cortes b Apolo Ramírez & Comando

indy (SUN) 10/03/2010 Deportivo La Nueva Moctezuma, Monterrey, Nuevo León
1) Coyote & Destroyer vs Veneno Extremo & Volcan Negro
2) Pedro Navajas & Quinto Misterio vs Ángel Del Abismo & HIjo De Destroyer
3) Angelica, Chica de Arabia, Panthro vs Androide, Hija de Karonte, Karonte

indy (SUN) 10/03/2010 Deportivo Siervo de la Nación, Ecatepec, Estado de México [SL386]
1) Terremoto b Stigma
2) Aztlán & Chamaco De Oro b Kaibil & Zérpico
3) Dr. Jekyll & Índio Chamula b Tornado & Zurdog
4) La Parkita & Tonala b Espectrito I & Mini Führer
5) Black Demon, Fishman Jr., Steel Rock b Corsario Negro Jr., Máscara Sagrada, Mercurio

GLW (SUN) 10/03/2010 El Punto Beer, Guadalajara, Jalisco
1) Supper R vs El Trébol
2) Sexi Boy & Tio Lucas vs Bufon & Perro Tapatío
3) El Sabroso & Gran Demonio vs Aster Colvert & Power Blanco
4) El Cobarde & Greant Eku vs Dalia Negra & El Trasvesti
5) Makabre, Roberto Paz Jr., Shiryu Dragón vs Brillante, Índio Cherokee, Tony Rodríguez

indy (SUN) 10/03/2010 Explanada, Iztapalapa, Distrito Federal [The Gladiatores]
1) Chamaco Vadillo & Delta Tiger b Matanza 68 & Tigre Tatuado
2) Pavor & Zebra b Gepardo Azteca & Kiva
3) Brazo Metálico b Dr. Nexus [Copa Iztapalapa Bicentenario, semifinal]
4) Apolo Estrada Jr. b Bobby Zavala [Copa Iztapalapa Bicentenario, semifinal]
5) Hijo del Signo b Freesbe [Copa Iztapalapa Bicentenario, semifinal]
6) Hijo del Signo b Apolo Estrada Jr., Brazo Metálico [Copa Iztapalapa Bicentenario, final]
7) Cocolores b Hermano Muerte II [mask] Part 1 (posted by Fhernando Viçente Reyes) Part 2 (posted by Fhernando Viçente Reyes)

LLR (SUN) 10/03/2010 Terraza Elma, Apodaca, Nuevo León
1) Ángel Solitario Jr. & Gato Ortis vs Dafnificado & Silver Falcón
2) Destrello Universal, Joker, Luis Reyna vs Al Capone, Hampon I, Tigre De Oro (Monterrey)
3) Angelica, Rey Imagen, Rosa Salvaje vs Hija de Karonte, Mortifero, Sexi Maciel
4) Caifan, Centurión Negro, Karonte vs Bengalí, Difunto I, Veneno
5) Ejecutor vs Mr. Secuestro

indy (SUN) 10/03/2010 Unidad Deportiva de Acapulco, Acapulco, Guerrero [Estrellas del Ring]
1) Quinta Dimension b Rey Jaguar
2) Acuaman Jr. & Astaroth b Anfibius & Birth Man
3) Oceanic & Venganza b Black Fénix & Súper Star
4) Diablo Rojo I, Diablo Rojo II, Furia Guerrera b Agorafobia III, Black Silver Jr., Tunder Bright
5) Ludwig Star b Pez Tiburón [GUERRERO LH]

indy (SUN) 10/03/2010 Unidad Deportiva Salvatierra, Tijuana, Baja California
1) Águila Negra vs Templer
2) Loco Man & Ultra Estrella vs Clásico & Súper Ligth
3) Cadenal Jr. & Galeno vs Army & Shamu
4) Ángel Metálico & Zaeta vs Kamikaze & Silver Star
5) Diamantina Exotico & Rubi Gardenia vs Patrullero I & Patrullero II

indy (TUE) 10/05/2010 Arena Aficion [Estrellas del Ring]
1) Chester vs Kayser
2) El Silencioso vs Hombre Araña
3) Antar, Cronos, Sairus (Aficion) vs Brazo Metálico, El Exótico, Nezzug
4) Maldito Jr., Pandemónium, Péndulo b Ares (Aficion), Máscara Oriental, Niño de Fuego
5) Súper Crazy b Stell Rock [X-LAW JH]

indy (THU) 10/07/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Aero Kid & Astro Kid vs Fénix & Kid Azteca
2) El Tackle & Piloto Negro vs Camorra & Súper Punk
3) El Auténtico & Eterno vs Gringo Loko & Sadico
4) Dorado Jr., Mr. Guerrero, Sexy Piscis vs Araña del Futuro, Hijo del Soberano, Vector

DANTES (THU) 10/07/2010 Bar F. Bolko, Zapopan, Jalisco
1) Quazar vs La Mole
2) Star Fire vs Lady Crazy
3) Cometa & Lasser vs Mugrosos Vago I & Mugrosos Vago II
4) Rayman, Tony Rivera, Xavier Cruz vs Apolo Dantés, Cesar Dantes, Guerrero Negro

indy (THU) 10/07/2010 Gimnasio de la Villa, Tamatán, Tamaulipas [La Verdad]
1) Guardián & Zero b Furia Negra & Pepe Maisy
2) Black Demon Jr. & Two Xtream b Charro Negro & Stigma
3) Mini Silver Fly, Mini Two Xtream, Steel Boy DQ Mini Eitario, Mini Golden Dark, Mini Violencia Extrema
4) Ángelus, Galloian, Mercenario Jr. CO Black Power, Dinky Jr., Red Dragón
5) Gardenia Azteca, Rosa Salvaje, Súper Vaquero DRAW Comando Extremo, Rocker Boy, Rudy González
6) Avispón Negro b Fuego Latino

indy (THU) 10/07/2010 Salón Agricola, Coatepec, Veracruz
1) Karina Duval vs Princesa Egipcia
2) Esciavo & Pandilero vs C. Olímpico & Chambo
3) Dr. Satán Jr. vs El Legendario (93), Casanova
4) Ojo De Halcón & Sicario vs Cat Rocker & El Cholo (Laguna)
5) Gabriel o Gabriella, Jaguar, Joe Lider vs Costero, Perro Mocho, Ricky Estrada

indy (FRI) 10/08/2010 Arena Anahuac, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Pequeño Centinela, Pequeño Flash, Pequeño Sul Fly vs Kilercito, Pequeño Desastre, Siquiatriko
2) Jinete De La Muerte II & Trueno vs Apocalipsis & Nefasto
3) Aéreo, Angelix, Zignus vs Dragón Metálico, E. Soul, Enigma
4) Demonio Galáctico, Muñeco Infernal, Némesis, Rey Escorpión (Reynosa) vs Anima II, Dark Warrior, Hijo De Súper Ángel, Mr. Alfa
5) Centinela & Perrusk-K vs Hermes & Metro (Juarez)

indy (FRI) 10/08/2010 Reclusorio Preventivo Varonil Norte, Ciudad de México, Distrito Federal [Vanguardia]
1) Abogado Del Ring & Voltius b DJ Xtreme & Hijod E Don David
2) Action Man & Rey Ángel b Coco Blanco & Payaso Solitario
3) Águila Tatuado & Mr. Átomo b Minimaniaco & Rey Murciélago
4) Nwezzu, Robotman, Thangel b Bravo Del Norte I, Bravo Del Norte II, Halcón Nazi

indy (SAT) 10/09/2010 Arena Ben Hur, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Águila Real, Águila Real Jr., Guerrero Oriental, Signus vs Centinela, MC Pagano, Pantera Asesina, Único

indy (SAT) 10/09/2010 Gimnasio TG Power, Tijuana, Baja California
1) Slifer vs Arancel
2) Astucia & Moloch vs Abejorro & White Warrior
3) Kanall & Pensamiento Negro II vs Flecha Roja & Psicomantis Pensamiento Negro II y Jonathan vs Flecha Roja y Psico Mantis (posted by THEFANTJ)
4) Scream & Tazmania vs Dragón Chino & Transformer Scream y Tazmianiac vs Transformer y  Venum Black (posted by THEFANTJ)
5) Black Spider & Venum Black vs Silver Star & The Platino
6) Ángel Metálico, Black Spider, Venum Black vs Mr. Maldito, Silver, The Platino

indy (SUN) 10/10/2010 Arena Aficion [Estrellas del Ring]
1) Templario b Diavoloco, Dr. Boris, Demonio Star, Radical, Sacristán del Diablo [battle royal]
2) Nezzug & Ninj De Fuego b Guardián De Acero & Rock Monster
3) Radical b Dr. Boris
4) Templario b Sacristán del Diablo
5) Jefart, Kaisser, Karis La Momia b Dr. Kalini, El Exótico, Esquismal

indy (SUN) 10/10/2010 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) Tigre Nipon & Trucker vs Del Pantano & Moustro
2) Black Master & Darkness vs Punisher & The Crow
3) Peso & Tormento Chino vs Tigre del Ring & Verdugo
4) Nebula & Necropsia vs Alex Star & Chabela La Atrevida

FULL (SUN) 10/10/2010 Arena Coliseo Monterrey [Estrellas del Ring]
1) Dralion, Pedro Navajas, Sky b Black Poison, Infinito, Vierens 13
2) Furor, Galactar, Lover Boy b Príncipe Guerrero I, Príncipe Guerrero III, Rey Demonio Jr.
3) Golden Boy & Símbolo b Androide & Bengalí [NUEVO LEON TAG] *
4) Hijo del Ninja, Humberto Garza Jr., Máscara Púrpura b Ejecutor, Koko Viper, Memo Valles
5) Héctor Garza & Rey Bucanero b Hijo del Fantasma & Shocker *

LLU (SUN) 10/10/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [LuchaMania]
1) Nautico vs Thunder Fighter
2) La Chacala, Poly Star, Slayer Boy b Demenzía, Fatansy, Patty Rey
3) Homicida, Misionero, Neurosis b Ciber Payaso, Dralion, Vértigo
4) Difunto II, Mortifero, Veneno Extremo b Black Soul, Sangre Chicana Jr., Titanic

indy (SUN) 10/10/2010 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila
1) Guerrero Mistico Jr. vs Índio Loco
2) Gringo Loko & Oso Negro Jr. vs Bala de Plata & Espacial
3) Dulce Paola & Sexy Libra vs Daysi Crazzy & Sexy Francis
4) Dorado Jr., Sexy Piscis, Stuka I vs El Tackle, V-57, Vector

indy (SUN) 10/10/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Gato Negro vs Linterna Verde
2) Demenzia & Súper Máquina vs Dany Fantom & Príncipe Zorro
3) Águila Negra & Rey Fobia vs Camorra & Imperio Negro
4) Camorra Jr. & Profeta vs Detector Jr. & Fénix

indy (SUN) 10/10/2010 Centro Deportivo Cordobes, Córdoba, Veracruz
1) Diamante Negro (Cordoba) & Mr. Misterio vs Red Bull & Sombra Negra
2) Baby Star vs Rayo De Fuego
3) Charly Montana & Erik Montana vs Duende Acosta & Ringo Acotsa and Hades & Lazer Man and Rockero Tri & Súper Pantera

PROLLM (SUN) 10/10/2010 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Skelerman & Ztizan vs Forastero & Stigma
2) Epidemia, Impulso, Wotan vs Cripta, Índio Chirikawa, Lapida
3) Jeque, Justiciero, Potro vs Black Jaguar, Cyborg, Judas el Traidor

indy (SUN) 10/10/2010 Deportivo Gloria Almada de Bejarano, Cuernavaca, Morelos [Estrellas del Ring]
1) Chamaco Galindo b Demonio Azteca
2) Kid Power & Nacho Arando b Impostor & Psycho
3) Corcel Maldito & Misterio Morelense b Damian el Inmortal & Kid Power II
4) Comando b Brujo De Catematico

indy (SUN) 10/10/2010 Deportivo La Nueva Moctezuma, Monterrey, Nuevo León
1) Coyote Jr., Destroyer Jr., Saiko vs Baby Power, El Marino, Volcan Negro
2) Pedro Navajas & Quinto Misterio vs Ángel Del Abismo & Hijo De Destroyer [hair]
3) Chica de Arabia, Panthro, Sangre Chicana Jr. vs Androide, Karonte, Red Flamer

indy (SUN) 10/10/2010 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Black Spider vs Caber Metal
2) Siniestro & Toro Nórdico vs Génesis & Help Killer
3) Homicida, Inmortal, Metal vs Guerrero, Halcón Galáctico, Stukita
4) Black Bull & Sepultura vs Circus & Payasito
5) Bella Rubí & Brillante vs Araña Cibernetica & Mensajero de la Muerte

GLW (SUN) 10/10/2010 El Punto Beer, Guadalajara, Jalisco
1) El Sabroso & Power Blanco vs Aster Colvert & Índio Reyes
2) Estrella Explosiva & La Magnifica vs Sexi Sol & Súper Estrella
3) Capitán Garifo, Danger, Lider vs Loco Zandoca, Master Terror, The Tiger

indy (SUN) 10/10/2010 Feria de Todos los Santos Colima, Colima, Colima
1) Aeroboy & Rey Platino vs Aguilillo & Anthrax
2) Infierno & Terremoto vs Caifan & Kamus
3) Pantera Guerrera vs Fanatico Del America
4) Caballo Negro, Rey Volcan, Tigre Del Colima vs Ángel Negro, Baby Plus, Soriny

indy (SUN) 10/10/2010 Gimnasio CWF, Tizayuca, Hidalgo
1) Kung Fu Panda vs Master Dragón Jr.
2) Cirujano, Escorpión Negro, Mr. Stop, Ojo Diabólico Jr. vs Dark Misterio, Dark Streetp, Euro, Rokett
3) ???, Artikus, Konami, Lanzeloth, Rocky Lobo vs EVIL, Fulgor I, Fulgor II, Master Dragón, Silver Metal [cibernetico]
4) Pesadilla, Radge, Súper Crazy vs Chapuline Negro, Yelmo, Zoom Driver [ref hair]

indy (SUN) 10/10/2010 Gym Working Body Fitness Center, Tijuana, Baja California
1) Abejorro, Black Shaygon, Súper Morles vs Astucia, Moloch, Tigre Tron
2) Cardenal Jr., Flecha Roja, Loco Man vs Cinico, Viento, Zarco
3) Ángel Metálico, X-Torm, Zaeta vs Pandillero I, Pandillero II, Pensamiento Negro II
4) Black Spider, Camaleón de Oro, Diamantina, Éxtassis vs Brujo Diabólico, Espectro II Jr., Espectrum, Hijo De Espectro II

TORYUMON (SUN) 10/10/2010 Sala de Armas Magdalena Mixhuca, Ciudad México, Distrito Federal [The Gladiatores]
1) Daisuke Hanaoka & Yoruba b Miedo & Mr. Rolling
2) Lluvia & Luna Mágica b Amapola & La Comandante
3) Bizarro, Demus 3:16, Medico Asesino b Camaleón, Ministro, Platino
4) Brazo de Oro, Brazo de Platino, Hijo del Solar, Solar I b Black Terry, Ohara, Trauma I, Trauma II
5) Rey Bucanero b Último Dragón

PAES (SUN) 10/10/2010 Salón Mezzanine, Tijuana, Baja California [The Gladiatores]
1) Slifer b Jonathan Jonathan vs Slifer (posted by THEFANTJ)
2) Oro Negro b Aracanel
3) Abejorro & Transformer b Black Mamba & Galeno
4) Hades, Maquiavélico, Mazambula b Animaniac, Tazmaniac, X-Torm Tazmaniac, Animaniac y X-Torm vs Mazambula, Maquiavelico y Hades (posted by THEFANTJ)
5) Jonathan, Mr. Maldito, Venum Black b Arandú, Silver Star, Star Boy Arandu, Star Boy y Silver Star vs Jonathan, Venum Black y Mr. Maldito (posted by THEFANTJ)

IWRG, FIL (TUE) 10/12/2010 Arena Naucalpan [Estrellas del Ring]
******
1) Snake & Zafiro b Enfasis & Muerte De Plata
2) Araña Negra, Dragón Fly, Matrix b Galeno Kid, Máscara De Oro, Niño Banda
3) Flama Infernal, Rolling Jr., Star Ángel b Muerte Infernal, Soldado De La Muerte, Star
4) Dinamic Black, Fly Star, Guizmo b Halcón 2000, Mariscal, Volaris
5) Comando Negro b Guerrero 2000, Keshin Black, Alan Extreme, Bugambilia del Norte, 5000 Voltios, Tonatiuh, Fulgor, Leopardo Negro, Killer Jr., Azzael, Centvrión, Black Sky, Súper Black, Wotan [cibernetico, Torneo FIL]

Page: 1 2 3

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-08-23 05:27

Return to Index