indy: 2010-11

<-- 2010-10 --- 2010-12 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

indy (THU) 11/04/2010 Bar F. Bolko, Zapopan, Jalisco
1) Magneto (Guadalajara) vs Black Psyco
2) Samael vs Giovanni
3) Antuan vs Eterno Mal
4) Mr. Delta & Quazar vs La Mole & Perro Callejero
5) La Parkita & Máscarita Sagrada vs Pequeño Aguilita & Pequeño Halloween

indy (FRI) 11/05/2010 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Pegaso De Plata Jr. vs Bucanero Jr.
2) Brujería & Peligro vs Lobo Plateado & Vengador Radioactivo
3) Corsario De Fuego, Pegasso Black, Totem vs Pegasso De Plata, Pitufo, Planetario
4) Fullcontact, Gabriel o Gabriella, Skayde vs Armagedon, GMC, Poseidón
5) Vampiro vs Monge Siniestro [mask]

DTU (FRI) 11/05/2010 Deportivo 11 de Julio, Pachuca, Hidalgo [Estrellas del Ring]
***Ofrendas Insanas***
1) Pequeño Cobra vs Electro Boy, Kaleth, Jhonky, Arsenal, Kalibus, Miedo Extremo, Radical, ?, ?? Nuevos Talentos DTU marcapasos expres en Pachuca  Hidalgo (posted by videonemesis)
2) Aero Boy & Paranoiko vs Demente Extreme & Violento Jack DTU Insanas Ofrendas Dement Extrem VS Violento Jack VS Paranoiko VS Aeroboy (posted by videonemesis)
3) Ashley, Lolita, Ludark Shaitan, Megan b Chik Tormenta, Keira, La Vaquerita, Sexy Lady DTU ofrendas insanas Nuevo talento femenil (posted by videonemesis)
4) Daga b ? [DTU AI, torneo]
5) Tacubo b Loco Metálico [DTU AI, torneo]
6) Eterno b Cíclope [DTU AI, torneo]
7) Hormiga b Tribal [DTU AI, torneo]
8) Crazy Boy DQ Silver King
9) Joe Lider © b Dance Boy, Extreme Tiger [DTU]

indy (FRI) 11/05/2010 Deportivo Corona, La Paz, Baja California Sur
1) Itanai & Rekya vs Electromaniako & Louguer
2) Hijo Del Porky & Pantera Kid vs Comandante Kobra & Vengador Águila
3) Murciélago & Steel Dragón vs La Mole & Nocturno
4) La Parkita & Máscarita Sagrada vs Pequeño Halloween & Pequeño Mr. Aguilita

DANTES (FRI) 11/05/2010 Domo Unidad Revolución Cholo Larios, Tonalá, Jalisco
1) Spark vs La Mole
2) Brillante vs Eterno Mal
3) Lasser & Mr. Delta vs Mugroso Vago I & Mugroso Vago II
4) Quazar vs Boby Black

indy (SAT) 11/06/2010 Arena Las Torres, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Alacrán De Durango & Arlequín vs Estruendo & Silver Star
2) Bombita, Dansi Boy, Príncipe Rebelde vs Chamaco Espinosa, Rey Infernal, Sturgis
3) ?, Magnífico, Payaso Chispita vs Anima II, Mr. Alfa, Vaquero
4) Cinta De Oro, Pantera Asesina, Rocky Star vs Dark Warrior, Hijo De Súper Ángel, Perrush-K

indy (SAT) 11/06/2010 Auditorio de la Presidencia Municipal, Guadalupe, Zacatecas
1) Índio Kora vs Many Sanchez Jr., Piojo Negro, Viento Negro, Crazy Black, Sombra India, Vaquero, Murciélago, Bandido, Rey Halcón, Demoledor, Black Force I, Black Force II, Verdugo Nazi, Sangre De Rosa, Ángel Nocturno, Centella Dorada, Laser, Taurocosis, Slayer, Bombona, Dark Princesa, Caifan, Black Negro, Ráfaga, Chapulín, Destello, Dark Lluvia, Jupiter, Jason Van Hll, Gigolo, Rayito, Tiger, Relámpago, Súper Star I, Súper Star II, Mr. Dragón, Malaga, Ángel de la Muerte, Randi Jr., Capitán Águila, Súper Kiss
2) Malaga, Slayer, Tiger vs Relámpago, Rey Halcón, Tornado

source: http://3.bp.blogspot.com/_1KAZfzYI0-g/TMHjw2ucuVI/AAAAAAAAHyA/ULTaM9gTbn4/s1600/TJ.jpg

(3.bp.blogspot.com)

PdM (SAT) 11/06/2010 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [Espaldas Planas, KrisZ, The War]
1) Ángel Metálico, Horuz, X-Torm CO Cinico, Tony Casanova, Zarco Zarco, Cinico y Tony Cassanova vs Angel Metalico, Horus y X-Torm (posted by THEFANTJ)
2) Miss Jackie & Nikki The Knockout b Christina Von Eerie & Jennifer Blake
3) Bestia 666 & X-Fly b Extreme Tiger & Jack Evans * Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
4) Damián 666, Halloween, Konnan b Charly Haas, Súper Crazy, Tony Wilson
5) Blue Demon Jr., Booker T, El Mesías b Big Daddy V, Hernandez, Shelton Benjamin * Booker t -El Mesias y Blue demon Jr vs Shelton Benjamin-Big V y Hernandez Part 1 (posted by SoloLuchaLibre) Booker t -El Mesias y Blue demon Jr vs Shelton Benjamin-Big V y Hernandez Part 2 (posted by SoloLuchaLibre) Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)

indy (SAT) 11/06/2010 Auditorio Municipal, Tampico, Tamaulipas [SL391]
1) King Star b Downer
2) El Sucio & Pescador b Cisticerco & Soldado Universal
3) Danny Trueno, Gallo Dorado, King Music b Eclipse Jr., El Legendario (KBW), Silver
4) Dark Misterio & Reptilius b Aborto & Chaneke
5) Mensajero de la Muerte & Okuzono b Lumino & Rayo Veloz
6) Infierno b Eclipse Sr. [KBW HEAVY]
7) Black Master, Disturbio Ledesma, Loco Castillo NC Arsenal, Bunker, Sádico

source: http://3.bp.blogspot.com/_1KAZfzYI0-g/TMHj3c4upAI/AAAAAAAAHyI/F6kzQWn0BgA/s1600/tribute.jpg

(3.bp.blogspot.com)

NGX (SAT) 11/06/2010 Gimnasio Factores Mutuos, Monterrey, Nuevo León
1) Neurosis vs Insane
2) Vértigo vs Carnage
3) Xtreme Dragón vs Low Rider, Águila Extrema
4) Murder Ángel & Sick Boy vs Erick Snake & Lord Byron
5) Kaientai vs Caifan, Dralion

Event Notes: Tribute to death

indy (SAT) 11/06/2010 Palenque, Chiapas
1) ?, Agitable, Torbellino vs Cadáver I, Cadáver II, Cadáver III

PROHLLP (SUN) 11/07/2010 Arena Azteca Budokan, Ciudad Nezahualcoyotl, Estado de México [Estrellas del Ring]
1) Huracán Ramírez, Huracán Ramírez Jr., Utra Seven b Alma Negra, Sombra Blanca, The Black

indy (SUN) 11/07/2010 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) Chabela La Atrevida vs Alex Star
2) El Peso, Reyna Azteca, Tormento Chino vs Gran Apache, La Magnifica, Punisher
3) Darkness & Tigre del Ring vs Mystery & The Crow
4) Dragón Boy & Terror Latino b Mortuario & Moustro Del Pantano

FULL (SUN) 11/07/2010 Arena Coliseo Monterrey [RFC]
1) Black Cronos, Destructor Muerte, Medico Infernal Jr. b Alfa 3000, Ángel Solitario Jr., Enigma
2) Crucifijo & Faceman b Príncipe Azteca & Skream
3) Mr. Secuestro & Súper Nico b Ejecutor & Golden Boy
4) Estrella Dorada Jr., Koko Viper, Memo Valles b Chica de Arabia, Mongol Chino, Mongol Chino Jr.
5) Difunto I, Difunto II, Veneno Extremo b Caifan 69, Máscara Púrpura, Símbolo *

indy (SUN) 11/07/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Chico de Barrio & La Bandida b Dark Fantasy & Nautico
2) Demenzía b Black Metal
3) Delirio, Maléfico, Psicótico b Epydemius, Slayer Boy, Vértigo
4) Titanic b Mortifero, Misionero [NORTH LH]

indy (SUN) 11/07/2010 Arena Juba, Reynosa, Tamaulipas
1) Black Steel & Meteoro vs Dark Boy & Sangre De León
2) Guerrero, Merdico III, Nacho Zapata vs Águila De Fuego, Bufalo, Perfil
3) Halcón, Hijo Del Índio, Luminoso vs Olimpo, Puno De Serpiente, Rey Patriota
4) Asterisco Jr., Astro Rey, Magnífico vs Chucky, Súper Boy, Turok
5) ?, Mestizo, Yuma Jr. vs Imagen de Oro, Imagen II, Imagen III

indy (SUN) 11/07/2010 Arena Solidaridad
1) Príncipe Leo & Xtreme Boy vs Gemelos Muerte I & Gemelos Muerte II
2) Papichulo & Rica Chona vs Azulin I & Azulin II
3) Ángel Espacial vs Rey Infernal
4) Androide, Gato Volador, Orquídea Negra vs Potro Jr., Tigre Negro, Tigre Universitario
5) Estrella Universal, Pierko el Boricua, Vaquero Romo vs Diluvio Negro II, Gato Fantasma, Silver Star

PROLLM (SUN) 11/07/2010 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Drigger, Koyman, Tahúr vs Lobo Escarlata, Predator, Rey Justicia
2) Aramis & Rey Dinámico vs Albatros & Kalibus
3) Skelerman & Ztizan vs Forastero & Stigma (Estado de México)
4) Impulso & Mr. Potro vs Black Jaguar & Wotan
5) Judas el Traidor, Justiciero, Magnífico vs Daga, Heddi Karaoui, Naruto

indy (SUN) 11/07/2010 Deportivo Gloria Almada de Bejarano, Cuernavaca, Morelos [Estrellas del Ring]
1) Corcel Negro b Lanzallamas Jr.
2) Damian el Inmortal & Galento Azteca b Brujo De Catemaco & Cazadora
3) Chamaco Galindo, Corcel Negro, Lanzallamas Jr. b Corcel Maldito, Mr. Barrios, Psycho
4) Damian El Salvaje Jr. & Randy Balderas b Comando & Street Shadow

indy (SUN) 11/07/2010 Deportivo La Nueva Moctezuma, Monterrey, Nuevo León
1) Lady Jaguar & Lady Maravilla vs ? & ??
2) Lady Flammer & Pequeño Flamer vs Ciclón & Obsesión
3) Baby Power & El Marino vs Babe Fox & Latino 3X
4) Chucho Villa & Medico Infernal vs Bengalí & Tigre Universitario
5) Androide vs Red Flamer [super libre]

GLW (SUN) 11/07/2010 El Punto Beer, Guadalajara, Jalisco
1) Índio Reyes vs Aster Colvert
2) Scream I & Scream II vs Daimon Black & Pepe Aguayo
3) Mascotas Del Diablo vs Loco Zandoca, Master Terror, The Tiger

indy (SUN) 11/07/2010 Moroccos, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Nefasto & Silver Kat vs Sturgis & Yashiro
2) Kamikaze & Unicornio vs Áspid & Rey Infernal
3) Rasta Boys vs Artilleria Pesada
4) Aéreo, Génesis Jr., Latino, Suicida (Juarez) vs Anima II, Dark Warrior, HIjo De Súper Ángel, Mr. Alfa
5) Guerrero Escarlata, Rey Guerrero, Takeda vs Black Fish, Pantera Asesina, Perrush-K

indy (SUN) 11/07/2010 Salón Mezzanine, Tijuana, Baja California [The Gladiatores]
1) Septiembre Rojo b Munra
2) Slifer b Loco Man
3) Galeno & Pensamineto Negro II vs Abejorro & Cadenal Jr. Part 1 (posted by THEFANTJ)
4) Jonathan, Kanalla, Kennoe b Cinico, Viento, Zarco Part 1 (posted by THEFANTJ) Part 2 (posted by THEFANTJ) Part 3 (posted by THEFANTJ)
5) Arandú, Star Boy, TJ Boy b Ángel Metálico, Éxtassis, Horus (TJ) Arandu, Tj Boy y Star Boy vs Horus, Extassis y Angel Metalico (posted by THEFANTJ)

indy (SUN) 11/07/2010 Unidad Deportiva de Acapulco, Acapulco, Guerrero [Estrellas del Ring]
1) Spawn b Rey Jaguar
2) Borth Man & Rey Scorpion b Acuaman Jr. & Anfibius
3) Águila Guerrera & Bitter b Agorafobia II & Astaroth
4) Mr. Alianza L Pez Tiburón, Diablo Rojo I, Último Samurai, Hijo de Black Silver, Diabolo Rojo Jr., Diablo Rojo II, Diablo Rojo III, Power Man, Agorafobia I [mask]
5) Ludwig Star, Pez Tiger, Titere Maldad, Venganza b Black Silver, Súper Brazo, Súper Brazo II, Súper Brazo Jr.

indy (THU) 11/11/2010 Arena Aficion [Estrellas del Ring]
1) Lalo Guerra b Andy Robles

LLF (FRI) 11/12/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [Estrellas del Ring]
1) Maligna b Nahomi
2) La Chacala b Dama de Hierro [Copa LLF, quarterfinal]
3) Diana La Cazadora b Dark Fantasy [Copa LLF, quarterfinal]
4) Perla Negra b Hija de Karonte [Copa LLF, quarterfinal]
5) La Bandida b Angelica [Copa LLF, quarterfinal]
6) Diana Al Cazadora CO La Chacala [Copa LLF, semifinal]
7) La Bandida b Perla Negra [Copa LLF, semifinal]
8) Diana La Cazadora b La Bandida [Copa LLF, final]

indy (FRI) 11/12/2010 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Casandro, King Azteca, Zarco vs LA Park, Rubi Gardenia, X-Torm

CWF (FRI) 11/12/2010 Estado de México
1) Fulgor I & Fulgor II vs Dark Streep & Silver Metal
2) Dark Misterio, Epidemia, Euro vs Master Dragón, Radioactivo, Zoom Direr
3) Ángel o Demonio & Tiger Kid vs Puma King & Rambo Jr.
4) Coco Amarillo Jr. & Coco Blanco vs Fantasma de la Ópera & Felino

indy (FRI) 11/12/2010 Instalaciones de MEESA, Guadalupe, Nuevo León
1) Black Soul & Titanic vs Organ & Zulu
2) Gato Fantasma, Panthro Jr., Raiden vs Koko Viper, Memo Valles, Vudu
3) Gato Volador, Pantro SR., Silver Star vs Bengalí, Espanto Jr., Potro Jr.
4) Humberto Garza Jr., Ninja Jr., Ninja Sr. vs Centurion Negro Sr., Karonte, Mongol Chino
5) Difunto I, Difunto II, Tigre Universitario vs Caifan 69, Diluvio Negro, Sergio Romo Jr.

indy (FRI) 11/12/2010 Mercado de San Martín Caballero, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México [Estrellas del Ring]
1) Pavor & Seiya b Guepardo Azteca & Kiba
2) Bobby Zavala, Coco Amarillo, Coco Blanco, Último Samurai b Apolo Estrada, Dr. X, Negro Casasola, Skándalo
3) Comando Negro, Destroyer, Hijo del Signo, Warrior Steel b Flamita, Guerrero Mixtico, Keshin Black, Sakura

indy (FRI) 11/12/2010 Parque Fundidora, Monterrey, Nuevo León [Record, RFC]
1) Aventurero & Hijo del Ninja b Estrella Dorada Jr. & Hator
2) Máscarita Sagrada & Mini Kato Kung Lee b Bracito de Oro & Mini Pentagon
3) El Hijo Del Santo & Huracán Ramírez DRAW Blue Demon Jr. & El Hijo del Solitario

indy (FRI) 11/12/2010 Quinta Las Bugambilias, Guadalupe, Nuevo León
1) Faceman vs Coco Rayado, Crucifijo, Latino 3X
2) Ciber Payaso & Rey Unicornio vs Anarakia & Kryven
3) Black Soul vs Titanic [OLX] CAMPEONATO OLX - BLACK SOUL VS TITANIC (posted by olxmtyhardcore)

source: http://4.bp.blogspot.com/_1KAZfzYI0-g/TNUK4DCYBJI/AAAAAAAAItg/bwQ5GngUQU4/s1600/DTU+bi+001.jpg

(4.bp.blogspot.com)

DTU (SAT) 11/13/2010 Arena Lopez Mateos [Estrellas del Ring, Mi Lucha Libre]
1) Cíclope b Electro Boy
2) Chik Tormenta, Ludark Shaitan, Sexy Lady b Ashley, Lolita, Megan DTU BIPOLAR talento femenil (posted by videonemesis)
3) Bestia 666 & Dinamic Black b Tacubo & Zumbi part 1 (posted by bRaSiLzUmBi) part 2 (posted by bRaSiLzUmBi)
4) Drastik Boy & Flamita b Eterno & Hormiga DTU BIPOLAR neurosis Terminal Arena Lopez Mateos 13 noviembre 2010 VIDEONEMESIS (posted by videonemesis)
5) Octagoncito & Paranoiko b Mini Chessman & Sick Boy
6) Dance Boy & Violento Jack b Erick Snake & Murder Ángel * part 1 (posted by dtutv) part 2 (posted by dtutv)
7) Aero Boy, Crazy Boy, Joe Lider b Damián 666, Kaientai, Lord Byron * Part 1 (posted by dtutv) Part 2 (posted by dtutv)

indy (SAT) 11/13/2010 Arena Winner, León, Guanajuato [Box Y Lucha 3001]
1) Chico Calambres & Dragón Fly DQ Chicano Misterioso & Mercurio
2) Porro Callejero J, Porro Callejero Sr., Vandalo Salvaje b Cíclope, Dr. Pólux, Maravilla Negra Jr.
winning team was from Irapuato, losing team from Leon
3) Ángel De Bien & Mr. Lex b Black Elvia & Cuervo Xtreme
4) Aduanale Jr., Aduanale Sr., Perro Guapo, Rayo Universitario b Crazy Star, K-9 Jr., K-9 Sr., Latin Star [losers advance]
5) K-9 Jr. L Latin Star, Crazy Star, K-9 Sr. [mask]
K-9 Jr. lost his mask to Latino Star, and was unmasked as Rodolfo Galindo Jr.

IWL (SAT) 11/13/2010 Los Reyes Iztacala, Tlalnepantla, Estado de México [Estrellas del Ring, R de Rudo]
1) Naruto b Eterno, Ojo Diabólico, Tribal, Freelance, Cerebro Negro, Miedo, Último Vampiro [guest ref Daga]
2) El Hijo del Medico Asesino & Fishman Jr. b Black Fire & Low Rider
3) Carta Brava, Cerebro Negro, Fantasma de la Ópera b Ángel o Demonio, León Rojo, Obett
4) Heddi Karaoui & Oriental b Chucho el Roto & Súper Nova

source: http://4.bp.blogspot.com/_1KAZfzYI0-g/TNUJZyf9n7I/AAAAAAAAIso/Z34MOoLWrfw/s1600/cartel+texcco.jpg

(4.bp.blogspot.com)

indy (SAT) 11/13/2010 Palenque de la Feria, Texcoco, Estado de México
1) Estrellita & Ultramán Jr. vs Bestia Metálica & Rossy Moreno
2) Hijo de LA Park & Hijo del Dr. Wagner Jr. vs Gran Markus & Hijo de Markus
3) Black Abyss & Psicosis II vs Blue Demon Jr. & LA Park

indy (SUN) 11/14/2010 Arena Aficion [Estrellas del Ring]
1) Colmillo Blanco b Blue Prince, Bull Power, Académico, Despiadado, Guerrero Suicida, La Krysys, Templario
2) El Intruso Jr. & Jefart b Arañita & El Exótico
3) Ares (Aficion), Máscara Oriental, Niño de Fuego b Antar, Cronos, Sairus

indy (SUN) 11/14/2010 Arena Angeles, Pachuca, Hidalgo [Hidalgo Sport]
1) Campeón vs The Black, Mini Chocolate, Comisario, Guerrero Ónix, Hombre Lobo, Mexican Snake, Guerrero Azteca
2) M3, Máscarita Sagrada Jr., Pequeño Brillante vs Cheriff, Coco Rosa, Espectrito Jr.
3) Guerrero Ónix & Morfeo b Energia Jr. & The Capitán

source: http://2.bp.blogspot.com/_1KAZfzYI0-g/TNUKQfTd6gI/AAAAAAAAItI/jdxDt9LybiI/s1600/Jrs.jpg

(2.bp.blogspot.com)

indy (SUN) 11/14/2010 Arena Aragon, Ecatepec, Estadio de México [Estrellas del Ring, Mi Lucha Libre]
1) Rolling Boy b Canelo Juarez
2) Araña De Morelos, Babe Tores, Monster Man b Sepultura Jr., Tartu El Brujo Jr., Ultratumba Jr.
3) Hijo de Clímax, Pinocho 3000, Talisman Jr. b Dr. Karonte Jr., Hermano Muerte Jr., Masakre Jr.
4) Arturo Gaona Jr., Cuchillo Jr., Enrique Vera Jr. b Andy Barrow, Hijo Del Rambo, Killer Jr.
5) Gallo Tapado Jr., Huracán Ramírez Jr., Kung Fu Jr. b Fishman Jr., Halcón Jr., Sangre Fría
6) Enrique Vera b El Cuchillo

indy (SUN) 11/14/2010 Arena Azteca Budokan, Ciudad Nezahualcoyotl, Estado de México [Estrellas del Ring]
1) Gato Tenton & Killer Boy b Drastik & Samuray

indy (SUN) 11/14/2010 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) Rojo Vivo Jr. & Terror Latino vs Fusion Siniestra & Mortuaro
2) El Apache (CELL) & Punisher vs El Peso & Tormento Chino
3) Darkness & Tigre del Ring vs Nebula & Necropsia
4) Alex Star & Misterio vs Black Master & Chabela

FULL (SUN) 11/14/2010 Arena Coliseo Monterrey [RFC]
1) Arquero & Goliat b Bochido & Rey Águila
2) Hampon I & Hampon II b Black Cronos & Ciber Payaso
3) Chica de Arabia, Rosa Salvaje, Sexi Maciel b Medico Infernal, Mongol Chino Jr., Sky
4) Silencio & Símbolo b Rey Demonio & Veneno Extremo
5) Difunto I, Difunto II, Estrella Dorada Jr. b Caifan 69, Hijo del Ninja, Máscara Púrpura

indy (SUN) 11/14/2010 Arena El Bombero, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Flama Solar & Rey Mercurio vs Black Excalibur & Estruendo
2) Donecella Imperial & Esfinge vs Black Venus & Loco Salvaje Jr.
3) Chabelo Holguin & Doberman Jr. vs Destructor & Estrellas Roja II
4) Bad Boy, Dandy Boy, El Resplandor vs Dancing Boy, Mr. Rayito, Último Vikingo
5) Génesis Jr., Latino, Suicida vs Centinela, Mr. Alfa, Soul Fly and Jivaro Jr., Nefasto, Silver Kat Jr.

indy (SUN) 11/14/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [Lucha Mania]
1) Hija de Karonte & La Bandida b Angelica & Perla Negra
2) Slayer Boy b Delirio
3) Dama de Hierro & Vértigo b Caos & Dark Fantasy
4) Chico de Barrio, Demenzía, Epydemius b Misionero, Mortifero, Psicótico

indy (SUN) 11/14/2010 Arena La Rosita, Torreón, Coahuila
1) Radamantis vs Daimon
2) Black Gojira & Flama Negra Jr. vs Baby Marvin & Stukita
3) Dulce Paola & Súper Punk vs Halcón Suriano Jr. & Sexy Francis
4) Black Jet, Kain, Mensajero de la Muerte vs Brillante, El Auténtico, Índio Chirikawa II

indy (SUN) 11/14/2010 Arena México San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Dark Conde, Desconocido Jr., Vagabundo vs Rayo De Plata IV, Rayo de Plata Jr., Rayo De Plata V

indy (SUN) 11/14/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Linterna Verde vs Invasor
2) Chicharito & Imperio Negro vs Camorra & Demenzia
3) Destroyer & Rey Fobia vs El Tackle & Fénix
4) Dany Fantom vs Chamaco Steel [LAGUNA LIGHT]

indy (SUN) 11/14/2010 Deportivo Gloria Almada de Bejarano, Cuernavaca, Morelos [Estrellas del Ring]
1) Kid Power & Street Shadow b Cazador & Corcel Maldito
2) Chamaco Galindo & Koreano b Damian el Inmortal & Psycho
3) Brujo De Catemaco & Damian El Salvaje Jr. vs Comando & Mr. Barrios

indy (SUN) 11/14/2010 Deportivo La Nueva Moctezuma, Monterrey, Nuevo León
1) Ciclón & Obsesión vs Lady Flammer & Pequeño Flamer
2) Aladino, Ángel Del Abismo, Baby Power vs ?, Babe Fox, Cachorro Del Ring
3) Apolo Estrada Jr., Karonte, Potro Jr. vs Corazón Adicto, El Marino, Medico Infernal
4) Androide, Chucho Villa, Quinto Misterio vs Red Flamer, Rosa De Cadereyta, Tigre Universitario [mask, hair]

indy (SUN) 11/14/2010 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Príncipe Zorro & Relámpago Negro vs Help Killer & Siniestro
2) Blue Ángel & Homicida vs Marvell & Toro Nórdico
3) Demenzia, El Herrero, Halcón Galáctico vs Inmortal, Jerry Brown, Vigilante
4) Black Bull vs Sepultura
5) Bella Rubí & Centella Azul Jr. vs Araña Cibernetica & Sexy Libra

indy (SUN) 11/14/2010 Deportivo Torreón, Torreón, Coahuila
1) Rey Escándalo vs Zeus
2) Samael & Vulcano vs Muerte Negra & Príncipe Mazahua
3) Circus & Payasito vs Bala de Plata & Súper Spirit
4) As Rey, Black Charly Jr., The King vs Acuario, Detector Jr., Latino Jr.

GLW (SUN) 11/14/2010 El Punto Beer, Guadalajara, Jalisco
1) Dengue Asesino vs Ángel De Fuego
2) Crossover & Golden Star vs Sexy Boy I & Sexy Boy II
3) Águila De Plata & Carismatico vs Gran Demonio & Pequeño Demonio
4) Egipcio & Yuricca La Loca vs El Pantano & Índio Vitela Jr.
5) Makabre & Pepe Aguayo vs Black Juvi & Morduck

indy (SUN) 11/14/2010 Gimnasio TG Power, Tijuana, Baja California
1) El Tapatío & White Warrior vs Arancel & Súper Mofles
2) Cadenal Jr. & Kennoe vs Kanalla & Ultra Estrella
3) X-Torm vs Socal Crazy
4) Diamantina, Éxtassis, Kamikaze vs Cholo (TJ), Enfermero Jr., Hijo De Espectro II

Page: 1 2 3

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-08-17 05:26

Return to Index