indy: 2011-10

<-- 2011-09 --- 2011-11 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

MXW (SAT) 10/01/2011 Arena Aragon, Ecatepec, Estadio de México [Estrellas del Ring, The Gladiatores]
1) Águila Misteriosa b Praymer, Black Puma, Fulgor I, Fulgor II
2) Tribal b Drastik Boy, Low Rider, Cronos, Terremoto Negro, Daikiri, Vampiro Nocturno Part 1 (posted by videonemesis) Part 2 (posted by videonemesis)
Tribal beat Drastick Boy.
3) Peligro & Pesadilla b Máscara Oriental & Sairus [MXW TAG] Videonemesis (posted by videonemesis)
Champiosn retained their titles.
4) Ludark Shaitan & Ojo Diabólico b Demente Extreme & Sexy Lady and Shitara & Sick Boy [MXW MIXED TAG] Landru Part 1 (posted by drlandru) Landru Part 2 (posted by drlandru) XMW campeonato extremo mixto 1 octubre 2011 (posted by mowelbrito) XMW Campeonato mixto Shitara y Sick Boy  VS Sexy lady Dement Xtrem (posted by videonemesis)
Ojo Diabolico & Ludark were not in the match, but attacked both teams and got in the match that way. Sick Boy/Shitara went out first, and champs Demente/Sexy lost to Ludark/Ojo.
5) Ángel o Demonio b El Dollar, Big Memo, Alfred Dino, Fantasma La Opera, Tóxico Distrito Federal
Seemed like it was meant to be three singles match, but turned into one six way death match. Dance Boy beat Angel o Demonio for the win. El Monje, of Tercera Caida, was one of the wrestlers seconds, used weapons on the wrestlers, and was hurt significantly by the weapons.

indy (SAT) 10/01/2011 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Sin Nombre vs Despiadado
2) Skalibur vs El Marino
3) Platino, Príncipe Negro Jr., Próximo vs Crazy Azteca, Príncipe Guerrero, Vaquero Jr.
4) Genio del Aire, Rey Negro, Rubi Gardenia vs Guerrero Rojo, Pequeño Traidor, Rey Cobra

DTU PdM (SAT) 10/01/2011 Arena Roberto Paz, Guadalajara, Jalisco [Fuego en el Ring]
***Homenaje de Gran Cochisse***
1) Lacandon Jr. b Pequeño Espíritu
2) Cometa b Spark
3) Dreyco & Saturno DCO Índio Cherokke & Tony Rodríguez
Each team had an edecan who was forced to strip each time their team lost a fall. Match ended in three falls with a double countout.
4) Mr. Aguilita b Celestial [PdM MINI]
Mr. Aguilita kept the title.
5) el Hijo del Perro Aguayo, Shyru Dragón, X-Fly b Aeroboy, Violento Jack, Zumbi
Dragon was a surprise Perro for the night. Perro won with a foul on Zumbi.

indY (SAT) 10/01/2011 Arena San Nicolas, San Nicolás de los Garza, Nuevo León
1) El Rudo & León Salvaje vs Bad Falcón & El Padrino
2) Brazo De Hierro & Rocko Martinez vs Fireman I & Fireman II
3) Aladino & Diablo Del Ring vs Cirio Negro I & Cirio Negro II
4) Cóndor De Plata & Súper Nico vs Sangre Negra & Sombra Chicana

indy (SAT) 10/01/2011 Auditorio Municipal, Huejutla de Reyes, Hidalgo
1) Metaleón & Príncipe Azteca vs Espectro de Ultratumba & Nocturno
2) Súper Cuate vs Centauro [TAMAULIPAS WELTER]
3) El Hijo De Huracán Ramírez, Héctor Garza, Huracán Ramírez vs Anticristo, Canek Jr., May Flowers

indy (SAT) 10/01/2011 Cancha de Usos Múltiples, Col. Tlaltenango, Cuernavaca, Morelos [Estrellas del Ring]
1) Alas De Plata & Cometa b Furia Negra & Rey Tigre
2) Drako, Electro, Fénix (Cuernavaca) b Barón Siniestro Jr., Eufóriko, Nahual
Eufórico fouled Fenix
3) Eléctrico & Último Dragóncito b Pequeño Black Warrior & Pierrothito
4) Brazo de Oro b Cachorro [hair]
Brazo took 2/3

indy (SAT) 10/01/2011 Foro Cultural Mujam, Cuauhtémoc, Distrito Federal [El Pancracio]
1) La Catrina & La Llorna b Estrella Dorada & Princesa Dorada 5° Aniversario del Pancracio. Princesa Dorada y Estrella Dorada vs. La Catrina y La Llorona (posted by Arion Luchador)
2) Boikot, Halcón Diabólico II, Halcón Guerrero b Alacran Dorado, Escorpión Dorado Jr., Mr. Leo Escorpión Dorado, Alacrán Dorado y Mr. Leo vs. Halcon Guerrero, Halcon Diabolico II y ¿? ( (posted by Arion Luchador)
3) Hombre sin Rostro, Kilvan, Yakuza b Chicago Rush, Disturbio, Epidemia Yakuza, Hombre Sin Rostro y Kilvan vs. Epidemia, Chicago Rush y Disturbio (posted by Arion Luchador)
4) Chicago Power, Coco Amarillo, Coco Azul b Coco Verde, Mario Jimenez, Pankratos Payasos Coco Rojo Coco Verde y Pankratos vs.  Payasos Coco Amarillo, Coco Azul y Chicano Power (posted by Arion Luchador)
5) El Mimo & Kortiz b Earth Dragón & Kaving [relevos suicidas] Relevos suicidas de Mascaras Kaving y Earth Dragon vs. El Mimo y Kortis (posted by Arion Luchador)
6) Kaving b Earth Dragón [mask] unmasking (posted by Arion Luchador)
Earth Dragon is Diego Tadeo, 16.

indy (SAT) 10/01/2011 Gimnasio del Deportivo Luis Donaldo Colosio, Valle de Chalco, Estado de México
1) Octagoncito & Parkita vs Mini Cibernetico & Mini Scorpió Jr.
2) Esther Moreno & Rossy Moreno vs Vanely & Yuki Star
3) Oriental & Súper Nova vs ScorpioJr. & Zumbido
4) Alebrije (Kraneo), Juventud Guerrera, Súper Porky vs Histeria II, Monsther, Psicosis II

indy (SAT) 10/01/2011 Huajuapan de León, Oaxaca
1) Saeta vs Mágico
2) Protector vs Coby
3) Dios Trueno & Miyagui vs Cisne & Veneno
4) Bracito de Oro & Parkita vs Chucky & Gurrerito Maya
5) Espantapájaros & Fantasma Jr. vs Dr. X-Treme & Espectro de Ultratumba

indy (SAT) 10/01/2011 Santa María Xonacatepec, Puebla, Puebla [Estrellas del Ring]
1) El Bárbaro I & El Pato b King Daymon & Vago
2) Black Danger II & El Canalla b Hell Boy & Vaguira
3) Stell Boy DQ Príncipe Negro [hair]
Seconds were Black Danger (Stell Boy) and Vaguira (Principe Nuclear), who interfered and pulled Stell's mask for the DQ
4) Bongo Jr., El Hijo del Medico Asesino, Killer Jr. b Bárbaro I, Dilan, Gallo Tapado Jr.
Rudos took 1/3, and the tecnicos masks after the match

indy (SUN) 10/02/2011 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) Cassadnro & Extremo vs Camelinda & Gran Apache
2) Bonna Morte & Mexican Crazy vs Red Kahos & Rojo Vivo Jr.
3) Dona Tencha & Misterio vs Black Killer & Lethal
4) The Crowd & Tormento Chino vs King Warrior & Verdugo

indy (SUN) 10/02/2011 Arena Coliseo Monterrey [RFC]
1) Mr. Vega & Súper Cometa b Black Poison & Sexy Maciel
2) Muerte Guerrera Jr. & Pee Wee b Mr. Accion & Rey Demonio Jr.
3) Genocida & Pedro Navajas b Sky & Vudu
4) Alicia vs Lady Puma
5) 5X, Ángel Dorado Jr., Príncipe de Oro b Hermano Diablo I, Hermano Diablo II, Kalaka (Tijuana)
6) Konnan Big, Rey Hechicero, Vudu b Héctor Garza, Hijo del Ninja, Humberto Garza Jr. *
Vudu replaced Huracan Ramirez & Humberto Garza replaced Mascara Purpura

indy (SUN) 10/02/2011 Arena el Jaguar, Monterrey, Nuevo León
1) Lady Puma & Ultratumba vs Black Scorpió & Lady Maravilla
2) Black Poison, el Tacua, Súper Cometa vs Génesis, Muerte Guerrera, Príncipe Guerrero
3) Black Panther & Karonte vs Golden Boy & Rey Demonio
4) Héctor Garza & Hijo del Ninja vs Androide & Símbolo

FMLL (SUN) 10/02/2011 Arena Guatemala México, Guatemala City, Guatemala
1) Máscara de Plata DQ Fuerza Rebelde
2) Ángel Negro, Black Drago, El Brujo b Huracán Diaz, Javi Antony, Príncipe Negro
3) El Aspirante, Terminator, Tornado I b Kamikaze Rojo, Starman Sr., Strom Boy
4) Rayo de Oro & Starman Jr. b El Chacal & Punisher
32 wins in a row for Rayo de Oro.
5) Big Ban, El Padrino, Mano Blanca Jr. b Alto Voltaje, Slayer, Súper Parka Latina
6) Voltron b Shocker [Champion du Monde, #1 Contenders]
Voltron faces UG on 11/20.

indy (SUN) 10/02/2011 Arena La Loba, Chimalhuacán, Estado de México
1) Aguilita Fantasma & Elegante vs Delux (DF) & Far Star
2) Arlequín, Pequeño Estrella, Striper Yozan vs Belleza Nocturna, Estrella Del Futuro, Tromba
3) Hiramn & Hombre Halcón vs Logan Extreme & Red Dragón
4) Angelito, La Parkita, Rambito vs Espectrito I, Mini Mohicano, Mini Scorpió Jr.
5) La Cachetada, Súper Porky, Z-4 vs Comando Negro, El Pillo, Scorpió Jr.

indy (SUN) 10/02/2011 Arena San Nicolas, San Nicolás de los Garza, Nuevo León
1) Centellita Del Ring vs Cianurito
2) Diablo Del Ring & Hombre Araña vs Amponi & Apocalipsis
3) Amazona & Destello Universal vs Bochido & Lady
4) Gallyo vs Rosa De Monterrey [TEXAS LH]
5) Fake Sin Cara & Virtual X vs Dr. Cianuro & Fake Big Show

indy (SUN) 10/02/2011 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz [Arena Xalapa Facebook]
1) Bucanero Infernal vs Marvell
2) Fantasma del Espacio vs Xtremo
3) Guerrero de la Noche & Totem II vs Black Ángel & Juventud Rebelde
4) Crazy Man, Rey Infierno, Totem vs Clon, Incognito Jr., Rey Dinámico
5) Corsario De Fuego, Eslabón Perdidod, Skayde vs Jaguar, Pitufo, Samuray

indy (SUN) 10/02/2011 Auditorio Municipal Ocotepec, Cuernavaca, Morelos [Estrellas del Ring]
1) Alex Boy & Zodiaco b El Cholo (Laguna) & Tony Díaz
2) Criss Boy & Kalakita b Delirio & Mercurio
Match was supposed to be Kalakitia & Delirio vs Destructor & Boneco
3) Destroyer, Furia Negra, Voltaje DQ Egipcio, El Enviado, Nacho Aranda
4) Anubis, Canelo Casas, Zokar b Circulo Negro, Colapso, Maremoto
Circulo Negro replaced Espia III. Tecnicos took 2/3.

LLU (SUN) 10/02/2011 Centro de Monterrey, Monterrey, Nuevo León
1) Vampiro Mortal vs Invasion X
2) Destructor & Pegasso vs Eclipso & Identix
3) Black Soul & Dark Fantasy vs Mr. Vega & Nahomia
4) Tigre Universitario vs Espanto Jr.

PROLLM (SUN) 10/02/2011 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Dragón Cósmico & Golden Cat vs Ciclón Infernal & Lobo Escarlata
2) Kalibus & Maverick vs Albatros & Dragón Negro
3) Arez, Huizar, Ztizan vs Arlequín, Arlequín Negro, Karma
4) Jeque, Justiciero, Negro Navarro vs Black Jaguar, Cyborg, Daga
5) Trauma I & Trauma II © vs Eterno & Judas el Traidor [AULL TAG]

indy (SUN) 10/02/2011 Colonia 2. de Octubre, Iztacalco, Distrito Federal
1) Blue Ángel & Rey Lagarto vs Éxodo & Laberinto
2) Gavilán & Lobo Azul vs Black Metal & Iron Black
3) Black Heart, Cadenero Punk, Matanza 58 vs Black Jack, Dragón Extreme, Furia ROjoa
4) Motocross, Príncipe Azteca, Rey Neza vs Mohicano I, Mohicano II, Piel Roja
5) Ángel Azteca Jr., Cosmotron, Tony Rivera vs Bazooka, Dr. X-Treme, Espectro Jr.

indy (SUN) 10/02/2011 Deportivo Coliseo, Tulancingo, Hidalgo
1) Dragóncito & Jimy Victoria vs Eminencia & Temerario
2) Fretzer, Mokey, Príncipe Quetzal vs Duende Gabo, Jhony El Mendigo, Mun-ra
3) Rocky Lobo vs Takachy [mask, hair]
4) Dragón de Plata, Juve Xtreme, Konami, Talaxys vs Amo de la Noche, Príncipe Rebelde, Tiger Lee, Toro De Guanoro
5) Blueshar & El Alfil vs Impostor & Loquito [mask, hair]

indy (SUN) 10/02/2011 Deportivo Siervo de la Nación, Ecatepec, Estado de México [SL434]
1) Stigma (San Luis Potosí) & X-Boy b Fúnebre & Guerrero Infernal
2) Centella & Lúminer b Índio Chamula & Lobo Asesino
3) Black Spider, La Parkita, Pequeño Black Shadow b Desertor, Mini Führer, Tonalá
4) Crazy Star (F), Latin Star, Maravilla Negra b Chamaco De Oro, Corsario Negro Jr., Zértico
5) Dr. Jekyll b Robin [mask]
Robin was Mauricio Gutiérrez López, 15 years a wrestler

indy (SUN) 10/02/2011 Foro Cultural Mujam, Cuauhtémoc, Distrito Federal [El Pancracio]
1) Draiger & Máscara Oculta b Brujo De Tijuana I & Brujo De Tijuana II
2) Andy Barrow Jr. & Crazy Clown b Crazy Tiger & Pequeño Cometa
3) Keira b Felina Metálica [POP FEMENIL]
4) Águila Tapada, Diler, Harry Boy b Espiral Negro, Golden Bull, King Samoa
5) Mr. Zebra vs Maya Balam, Pinocho 3000, Lobo Vikingo, Dr. Máscara, Hijo del Rambo, Terror Thanos, Chicago Rush [Relevos Increíbles]

LLU (SUN) 10/02/2011 Gimnasio Constituyentes Querétaro, Monterrey, Nuevo León [LLU]
1) Cadáver & Demenzía b Delirio & Rey Pantera
2) Princesa Maya b La Hiedra, La Bandida
3) Perseus, Sangre Chicana Jr., Titanic b Halcón Maltez, Slayer Boy, Vértigo
4) La Justiciera b Patty Rey [MONTERREY WOMEN]
Title change. Justiciera's second was Halcon Maltes, Patty Rey's second was Sangre Chicana.

indy (SUN) 10/02/2011 Gimnasio del Deportivo Luis Donaldo Colosio, Valle de Chalco, Estado de México
1) Octagoncito & Parkita vs Mini Cibernetico & Mini Scorpió Jr.
2) Esther Moreno & Rossy Moreno vs Vanely & Yuki Star
3) Oriental & Súper Nova vs Scorpió Jr. & Zumbido
4) Alebrije (Kraneo), Juventud Guerrera, Súper Porky vs Histeria II, Monsther, Psicosis II

indy (SUN) 10/02/2011 Multiplaza Ojo de Agua, Ex Ejido, San Francisco Culhuacan, Coyoacán, Estado de México [SL434]
1) Sepulturero I b Iron Love
2) Corcel Infernal & Destructor Alfa b El Creyente & X-Lao
3) Fresero Jr. b Cinico, Ojo Diabollico Jr. [PACHUCA HEAVY]
Fresero Jr. retained the title, which appeared to be a UWA knockoff.
4) Coco Azul, Coco Azul Jr., Coco Rojo b Dr. X-Treme, Máscara Año 2000, Máscara Año 2000 Jr.

indy (SUN) 10/02/2011 Parrouia Senora Reina de Las Americas, Ecatepec, Estado de México
1) Dark Milo & Súper Daddy vs Black Niebla & Furby
2) Black Fury & Máscarita De Oro vs Crazzy Rock & Spider Woman
3) El Legendario (93) & Tigre Americano vs Medieval I & Medieval II
4) Linda Star & Martha Villalobos vs AH1N1 & Antrax
5) Mini Rey Mistico & Rey Mistico vs Brazo de Plata Jr. & Mini Oriental

666 (SUN) 10/02/2011 Salon Mundet, Electricistas, Azcapotzalco, Ciudad de México, Distrito Federal
1) ? & Sidka vs ?? & Pequeño Starman
2) Xtreme Mask vs Pequeño Karaoui, Sangre De Toro
3) Enrique Chimeyo vs Quidam
4) MS2 vs Katharsis, Zoom Driver, Bobby Villalobos
5) Hombre sin Rostro, Joe Luis Cocafuego, Quidam, Sick Boy vs Ángel o Demonio, Heddi Karaoui, Naruto, Saint Seiya

indy (SUN) 10/02/2011 Tepetlacalco, Tlalnepantla, Estado de México [The Gladiatores]
1) Black Cóndor, Sexy Lady, Shaitan vs Ludark Shaitan, Máscara Universal, Pantera Panameña sexy lady shaitan y Black condor vs Ludark Shaitan pantera panameña y mascara universal (posted by alfonso lizarraga)

ERLL (SUN) 10/02/2011 Terraza Elma, Apodaca, Nuevo León [El.Fredy @ LuchaMania]
1) Ángel Xtreme & Lady Maravilla ?? Novato & Princesa Amazona
2) Alfa 3000, Ángel Solitario Jr., Destello Universal II b El Rudo, Falcón Star, Mr. Odio
3) Bochido, Hampon I, Hampon II b Alfa 3000, Destello Universal I, Rey Imagen
win via foul. Alfa 3000 replaced Corazon Adicto.
4) La Vaquerita © DRAW Chik Tormenta © [LLF Juvenil, POP WOMEN]
double pin off a Vaquerita superplex. Neither title changes hands.
5) Freelance, Gato Fantasma, Máscara Púrpura, Pee Wee b Androide, Cerebro Negro, Fantasma de la Ópera, Sombra Chicana
Mascara Purpura & Cerebro Negro added to the match.
6) Joe Lider, Tony Rivera, Zumbi b Difunto I, Oficial AK47, Zumbido
Lider backcracker on Zumbido
7) Ciber Payaso & Mortifero b Mike Segura & Silencio [Relevos Increíbles]
Turned into a hardcore match. After they were eliminated, Black Spider attacked Mortifero to set up a title match next week.
8) Silencio b Mike Segura [hair]

indy (SUN) 10/02/2011 Unidad Deportiva de Acapulco, Acapulco, Guerrero [Estrellas del Ring]
1) Mercurio b Acuaman Jr.
2) Línea De Fuego b Neo
3) Astaroth & Mr. Smith DQ Andros Black II & El Turko II
4) Andros Black I, Andros Black II, Diablo Rojo II DQ Pez Tiger, Ponky, Rey Nocturno
Andros Black II tossed his mask to Pez Tigre to draw the DQ.
5) Black Silver Jr., Pez Tiger, Ramtha DQ Huracán Negro, Pez Tiburón, Venganza
excessive violence DQ, Ramtha in particular had his mask ripped. Tecnicos previously took the second fall.

indy (MON) 10/03/2011 Arena Aficion
1) Andy Barrow Jr. & Drigger vs Chicago Rush & Terror Thanos
2) Águila Tapada, Diler, Harry Boy vs Espiral Negro, Golden Bull, King Samoa
3) La Vaquerita vs Vanely, Yuki Star [POP FEMENIL]
4) Aquila, Arenita, Ataque, Cíclope, Colmillo Blanco, Diávolo, Dr. Boris, Esquimal, Excalibur, Inruso, Kid Jaguar, Krónico, Luger, Lunático, Millenium, Tiger Lee vs

source: https://scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/302607_266336826731696_393373251_n.jpg?oh=272373ec18de3cd5682def7ab02c98fb&oe=57611470

(DTU)

IWRG, FIL (TUE) 10/04/2011 Arena Naucalpan [The Gladiatores]
******
1) Dinastía b Lanzeloth, Pequeño Cobra, Kaleth
2) Halcón Xtreme & Zafiro b Aero Cruz & Artillero Galáctico
3) Flama Infernal & Serpiente Dorada b Dragón Celestial & Galáctico Infernal
4) Guizmo, Sky Ángel, Volaris vs Guerrero 2000, Matrix Jr., Monster Blue
Guizmo replaced Picudo Jr.
5) Centvrión, Halcón 2000, Rolling Boy b Dark Devil, Imposible, Keshin Black
6) Araña de Plata, Electro Boy, Excentrico, Hacker, Jhonky, Miedo Extremo, Radical, Slayer b Alan Extreme, Astro De Plata Jr., Carta Brava Jr., Dinamic Black, Eterno, Golden Magic, Saruman, Tritón [cibernetico, Copa Higher Power XVIII] Dr. Landru Part 1 (posted by alfonso lizarraga) Dr. Landru Part 2 (posted by alfonso lizarraga) Dr. Landru Part 3 (posted by alfonso lizarraga)
IWRG vs DTU. Arana de Plata was the unlisted guy on the DTU side. Team DTU won due to Violento Jack running in during a distraction and dropping Saruman with the "poderoso driver". Both sides brawled after the match due the finish. Violento Jack took the trophy for himself, saying this was a proof he was a better leader than Crazy Boy, while the IWRG side challenged the DTU to come back and win on their own merits.

indy (THU) 10/06/2011 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Dany Fantom & Príncipe Zorro vs Ghost & Rocko
2) Aero Kid & Panterita Del Ring vs Ángel Maligno & Kid Azteca
3) Espacial & Rey Fobia vs Gringo Loko & Súper Punk [AOL PARAJEAS TOURNAMNET]
4) Dorado Jr., Hijo del Soberano, Spiderman vs Araña del Futuro, Psycho, V-57

indy (THU) 10/06/2011 Gimnasio Guerrero, Ciudad de México, Distrito Federal
1) ?, Hijo de Clímax, Máscarita De Oro, Príncipe Azteca vs Andy Barrow Jr., Anthrax, Bracito De Plata, Espectrito De Ultratumba HOMENAJE A KATO KUN LEE GYM GUERRERO 06/10/11 (posted by CLIMAX JR)

LUCHA POP (SAT) 10/08/2011 Arena Lopez Mateos [MT (5), MT (rest)]
1) Terremoto Negro b Falcón Jr., Belial, Ángel del Misterio, Tritón
2) Black Mamba & Yuki Star b Bugambilia del Norte & Felina Metálica
3) Fabi Apache & Mari Apache b Keira & Lolita
The new team of Keira & Lolita were crushed by the Apaches.
4) Zumbi DQ Rocky Santana [street]
Santana was disqualified in a street fight, but clearly won the match in every other way.
5) La Vaquerita b Vanely [POP FEMENIL]
Vaquerita kept the title. Lolita and Felina Metalica were seconds, but it was a distraction by Yuki Star & Black Mamba that helped Vaquerita get the win. Yuki challenged for a title match, and will get one on the November show.
7) Joe Lider b Daga
Lider turned a 'rana into a Buca Storm for the win.

indy (SAT) 10/08/2011 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Próximo vs El Marino
2) Platino & Skalibur vs Crazy Azteca & Pequeño Traidor
3) Impacto & Rey Negro vs Pzaico & Rey Cobra
4) Guerrero Rojo vs Genio del Aire [BC HEAVY]

FMLL (SAT) 10/08/2011 Clara Sports Complex, Cudahy, California
1) Piloto Suicida vs Profeta Jr. [super libre]
2) Octagoncito vs Pentagoncito [lightning]
3) Dr. Wagner Jr. vs LA Park, El Mesías

source: https://scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/300933_266085413423504_645741632_n.jpg?oh=ca4370bc80af4f7df752a216197bb060&oe=57659A0F

(DTU)

DTU (SAT) 10/08/2011 DTU Academy, Tulancingo, Hidalgo [Estrellas del Ring]
1) Arsenal & Elastick Boy b Flyer & Portero Infernal
2) Pequeño Cobra b Dinastía, Kaleth, Lanzeloth
3) Araña de Plata, Cíclope, Eterno b Ángel Suicida, Electro Boy, Slyger
4) Jhonky, Pesadilla, Sacristán del Diablo b Kaleth, Paranoiko, Radical
5) Aero Boy & Violento Jack b Drastik Boy & Hormiga

indy (SAT) 10/08/2011 Iglesia de San Francisco, Tláhuac, Distrito Federal
1) Príncipe Guerrero vs Ángel Dorado I
2) Archie Veloz, Boro, Shadow vs Black Tornado, Gueltiz, Vértigo Negro
3) Cassadndra & Xena vs Lady Sensación & Seductroa
4) Hacha Dorada & Piel Roja vs Mohicano I & Mohicano III
5) Aguilita Solitaria & Bracito de Platino vs Pequeño Guerrero Maya & Trtioncito
6) Boikot, Centurión Negro, Mr. Leo vs Halcón Diabólico I, Halcón Diabólico II, Súper Colt

indy (SAT) 10/08/2011 Progreso No 9, San Lorenzo Tezonco, Iztapalapa, Distrito Federal
1) Águila De Acero & Rey Croonos vs ? & Comando Imperial
2) ?, Comando E, Lobo De Plata vs Black Heart, Enfermero De La Muerte, Levicoco
3) Aguiliucho, Ángel Nocturno, Granaloco vs Águila Plateada, Interceptor, Omega
4) Ángel Del Silenico, Fuego Azteca, Mini Boricua vs Loquillo, Mr. Jama, Payaso Chuponcito

indy (SUN) 10/09/2011 Arena Aficion
1) Crisis & Diávolo vs Kid Jaguar & Spawn Red
2) Dr. Boris & Millenium vs Krónico & Tiger Lee
3) Eqsuimal & Lunático vs Arenita & El Exótico
4) Drastik Boy & Medics III vs Cíclope & Colmillo Blanco

indy (SUN) 10/09/2011 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) Casandra & Xtremo vs Carmelinda & Dragón Boy
2) Bonna Morte, Dona Tencha, Mexican Crazy vs Rojo Vivo Jr., Slayer, Tormento Chino
3) Misterio, Nebula, The Crow vs As De Chihuahua, King Warrior, La Furia
4) Necropsia vs Verdugo [CELL NORTE]

LyC (SUN) 10/09/2011 Arena Coliseo Monterrey
1) Mini Big Neurosis & Mini Hator vs Mini Androide & Mini Ángel Infernal
2) Black Uma, Gemelo Muerte I, Gemelo Muerte II vs Epydemius, Maravilla Azteca Jr., The Ángel
3) Kaientai, Misionero, Vudu vs Dralion, Rey Dragón, Rey Imagen
4) Gran Alebrije, Hijo del Ninja, Humberto Garza Jr. b Genocida, Rey Demonio Jr., the Beast * Alebrije, Hijo del Ninja, Humberto Garza Jr. vs Genocida, Rey Demonio Jr., the Beast (posted by thecubsfan)

GALLI (SUN) 10/09/2011 Arena GALLI, Villa Park, Illinois
1) Discovery & Flash Metal vs Destructor & Fúnebre DISCOVERY & FLASH METAL VS FUNEBRE & DESTRUCTOR (posted by GALLI Lucha Libre)
2) 450 Hammet vs Ripper [AIWF LUCHA CHAMP] 450 Hammet VS Ripper

FMLL (SUN) 10/09/2011 Arena Guatemala México, Guatemala City, Guatemala [FMLL]
1) Tarahumara Sr. b Príncipe Negro
2) Ángel Negro & El Brujo b Huracán Diaz & Julio Cruz
3) Kamikaze Rojo & Starman Sr. b Fuerza Rebelde & Tornado I
4) Mano Blanca b Javi Antony [WWA WELTER, league]
Mano Blanca has 6 points, advances to the final.
5) Príncipe Negro, Rayo de Oro, Slayer DQ Black Drago, El Aspirante, Punisher
Punisher fouled Slayer. Rayo de Oro has 32 wins in a row.
6) Alto Voltaje, Súper Parka Latina, Voltron DQ Big Ban, El Padrino, Terminator
Punisher, Angel Negro, Fuerza Rebelde, Mano Blanca ran for the DQ. Rayo de Oro, Slayer, Javi Antony, Angel Negro, and Terminator all joined in to set up a cage match next week.

AULL (SUN) 10/09/2011 Arena Lopez Mateos
1) Dante & Death Power b Karma & Zodiacal
2) Medieval I, Medieval II, Medieval III b Demente, Sepulcro, Sepulcro Jr.
3) Gran Markus Jr., Hijo de Gran Markus, Ronny Ventura b Comando Negro, Juan el Ranchero, Ronny El Italiano
rudos took 2/3.
4) Daga, Epitafio, Herejía, Hombre sin Rostro b Sádico, Súper Panda, Terry 2000, Tóxico
one fall match. Daga and Rostro pinned Sadico & Toxico for the win. Daga wants a shot at Sadico's title.
5) Robin Maravilla, Rocky Santana, Solar I b Negro Navarro, Rambo, Scorpió Jr.
Solar submitted Negro Navarro.

indy (SUN) 10/09/2011 Arena San Nicolas, San Nicolás de los Garza, Nuevo León
1) Apocalipsis & Dark Side vs Metal Xtreme & Rocko Martinez
2) El Rudo & Princesa Maya vs Reyna Vampira & Samael
3) Ángel Xtreme & Diablo Del Ring vs Sangre Negra & Sombra Chicana
4) Cóndor De Plata & Virtual X vs Bengalí & Silver Star

indy (SUN) 10/09/2011 Arena Solidaridad
1) Mini Gato Volador & Principelo vs El Cholo (Laguna) & Mini Hator
2) Demonio del Caribe & Neutron Jr. vs Goliat & Sombra Chicana
3) Infinito, Orquídea Negra, Rica Chona vs Koko Viper, Memo Valles, Mongol Chino Jr.
4) Diluvio Negro I, Sangre Chicana Jr., Vaquero Romo vs Caifan Rockero I, Difunto II, Tigre Universitario
5) Diluvio Negro I, Gallo Tapado Jr., Silver Star vs Canek Jr., Espanto Jr., Fishman Jr.

CLLM (SUN) 10/09/2011 Arena Universal, Matamoros, Tamaulipas
1) Kaoma Jr., Karateka Jr., Sayrus vs Cachorro II, Chamaco Becerra, Fhénix
2) Aeroflash & Dr. Kaoma vs Ángel o Demonio & Crazy Boy and Hijo De Lince & Play Boy and Príncipe Azteca & Príncipe Guerrero and Cometa Latino & Nismo and Jocker & Lince

indy (SUN) 10/09/2011 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz [Arena Xalapa Facebook]
1) Bucanero Infernal vs Diamante Rojo Jr.
2) Devastador & Gitano vs Flyer Boy & Xtremo
3) Crazy Man, GMC, Poseidón vs Pegasso De Plata, Planetario, Vengador Radioactivo
4) Corsario De Fuego, Eslabón Perdido, Skayde vs Jaguar, Pitufo, Samuray
5) Rey Dinámico vs Incognito [XALAPA ?]

indy (SUN) 10/09/2011 Auditorio de la Colonia San Felipe, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Acuario & Calavera Extrem vs Águila Negra & Violento Negro
2) Darko, Star Boy, Súper Ángel vs Extrem Fury, Extrem Jr., Violento Negro
3) Carnicerito, Claudio Salas, Puños De Oro vs Amenaza Roja, Furia Azul, Sabú
4) Bello Willy, Furia Azul Jr., Slayer, Stigman vs El Divino, Electro Boy, The Kink, Tigre del Ring
5) Black Maravilla, Cosaco, Kukuxklan vs Chocheman, Mensajero, Rey Fuego

Page: 1 2 3 4

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-04-23 05:25

Return to Index