All: 2014-02

<-- 2014-01 --- 2014-03 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

indy (SAT) 02/01/2014 Antiguo Rodeo Crosthwaite, Rosarito, Baja California
1) Black Danger & Black Phantom vs Mirage & Taidra
2) Metalik Boy & Star Dragón vs Negro Jr. & Súper Xolo
3) Pitbull & Stigma (Baja California) vs Power Boy & Tapatío Jr.
4) Ángel Metálico & Urzus vs Diamantina & Leatherface

IWP (SAT) 02/01/2014 Arena Banderilla, Banderilla, Veracruz
1) Black Boy vs Black Orus
2) Corrupto & León Infernal vs Caminante & Colmillo Negro
3) Príncipe Guerrero, Rayo Divino, Silencio Jr. vs Demasiado, Demenzía, Rey Tornado
4) Dragón Fly, Fire King, Ojo De Halcón Jr., Payasonico vs Demoledor, El Cholo (Laguna), La Llorona, Ultratumba
5) Flyer Boy, Vengador Radioactivo, Zafiro vs Bucanero, Crazy Man, Peligro

indy (SAT) 02/01/2014 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) Celestial, King Warrior 1, Piel Morena vs Princesa De Oro, Sepulcro, Tornado Negro
2) King Warrior 1 & King Warrior II vs Lethal & Sexy Pop and Boricua & Nebula and Chabela La Atrevida & Charly [CHIHUAHUA TAG, torneo]
qualifies for the finals next week?
3) Darkness, Snake, Verdugo vs Lince, Tormento Chino II, Wild Cat
4) Chicano, El Wolf, Latino vs Silver Wolf, Vetrix, Xtasis

indy (SAT) 02/01/2014 Arena Coliseo Corona, Gómez Palacio, Durango
1) ? & Ángel Colosal vs Imperio Negro I & Tackle Jr.
2) Dulce Gardenia & Guerrero Mistico Jr. vs Disipulo & Gran Gojira
3) Flecha Veloz, Rey Fobia, Sepultura vs Cadete Del Atlantida I, Leopardo Negro, Mr. Guerrero Jr.
4) Dr. Maligno & Mr. Guerrero vs El Tackle & Piloto Negro [super libre]

source: https://scontent-a-ord.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/q71/s720x720/1604575_710139815684726_2131334728_n.jpg

(scontent-a-ord.xx.fbcdn.net)

DTU (SAT) 02/01/2014 Arena Lopez Mateos [Black Terry Jr. (Flickr), Estrellas del Ring, R de Rudo]
1) Aramis (Estado de México), Energy, Hellboy, Lanzeloth b Benji Maverick, Gremlin, Kastigador, Vengador
Queretaro vs DTU
2) Arkángel Divino b Artikus, Kalibus, Jhonky, Mr. Maldito
Divino used his high speed Mistica on Mr. Maldito for the win. This was listed as trios but turned out to be a five way (no Pequeno Cobra.)
3) Hacker b Slayer Pack, Fly Warrior, Séptimo Dragón [DTU AI, #1 Contenders]
Hacker beat Septimo Dragon, will get a shot at Jinzo's title.
4) Ángel del Misterio & Chica Ye-Ye b Crazy Boy & Pesadilla
Listed as a four way match for the #1 contenders to DTU tag team titles, but no sign of the Principe Halcon & ? team, Hormiga, and Black Fire.
5) Aero Boy & La Magnifica b Drastik Boy & Keira
6) Kaleth & Violento Jack b Flamita & Rocky Lobo and Jinzo & Rey Celestial
Moved to semifinal. 2 count rules.
7) Cíclope, Miedo Extremo, Onita Santana b Ángel o Demonio, Ovett, Paranoiko
moved to main event. Ovett was about to beat Ciclope, but Ciclope turned it around and got the win. Porros blamed Paranoiko for the loss and attacked him, with Santana making the save. Seemed to set up a tag match.

CMLL, SANCHEZ (SAT) 02/01/2014 Arena Neza [The Gladiatores]
1) Rayo Star & Sky Man b Chaman Jr. & Skull Metal THE SKY STAR'S (Rayo Star/ Skyman) vs Skullmetal/ Shaman Jr (Revancha) (posted by FollingDT)
2) Paloma Rouse, Sexy Angelica, Yuca La Potranquita b Dama Divina, Skadi, Star Fire
3) Hermano Muerte II, Hermano Muerte III, Warrior Steel Jr. b Boicot, Dr. Karonte, Súper Colt
4) La Máscara & Máximo b Dragón Rojo Jr. & Rey Escorpión
5) Neza Kid b Freelance [hair, mask]
Neza Kid took 2/3 to take Freelance's hair.
6) Atlantis, La Sombra, Rush b Mr. Niebla, Negro Casas, Shocker
Shocker replaced Felino, but didn't get along with Negro. Shocker fouled Rush, Negro tried to get the pin, Shocker fouled him, and Rush got the win.

indy (SAT) 02/01/2014 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Mini Kato Kung Lee & Pequeño Dorado vs Coquito Amarillo & Pentagoncito
2) Eterno (Laguna), Hijo del Dr. Wagner Jr., Silver King Jr. vs El Dorado, Kato Kung Lee, V-57
3) Hijo del Ninja & Silencio vs Big Neurosis & Símbolo (Monterrey)

indy (SAT) 02/01/2014 Arena Roberto Paz, Guadalajara, Jalisco
1) Dark Paymon, Hipnosis, Leviatham vs Apolyon, Ivan Drago, Olimpio
2) Kronoz, Night Killer, Psicótico vs Dragóncito Ninja, Magno, Shyru Dragón Jr.
3) El Lacandón, Lacandon Jr., Loco Zandokan vs Índio Cherokee, Tony Rodríguez, Verdugo Nazi Jr.
4) Alex Romano, Roberto Paz Jr., Shyru Dragón vs Aero Xtreme, Rey Plata, Rudy Santana
5) Hades vs Crazy King [NWG AZTECA]
Hades appears to be champion.

indy (SAT) 02/01/2014 Arena San Francisco, Coacalco, Estado de México
1) Chaggy, Fly Danger, Rey Imperio vs Destructor Muerte, Gargolan, Struendo
2) Ángel De Acero, Astro Fénix, Cobra Imperial vs Corak I, Corak II, Gato Salvaje
3) Crazy King vs Alma Blanca
4) Demon Boy, Lince, Payaloco vs Bit Boy, Eclipse, Niebla Negra
5) Glamour, May Flowers, Miss Gaviota vs Norvak, Storm, Terrorista

indy (SAT) 02/01/2014 Arena San Martín, Tlaquepaque, Jalisco
1) ? vs ??
2) Alcala & As De Espadas Jr. vs Ángel Del Aire & Ángel Sky
3) Chamaco Anguiano, La Chiva, Star Fire vs Demonio De Tazmania, Escorpión Rojo, Mini Reo
4) Demoledor, Reo I, Reo Jr. vs Dengue Asesino, Pesadilla, Rey Star
5) Diamante Negro II & Enviado vs Diamante Negro I & Rey Dragón

Voltaje (SAT) 02/01/2014 Auditorio de la Colonia San Felipe, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Dark Moon & Miss Fantasy vs Aster Boy & Meteoro (San Luis Potosí)
2) Neurosis & S. Amnesia vs Ángel Real & Darkus
3) Alas de Ángel & Ángel Sin Amor vs Darkboy & Darkwarrior

LLLL (SAT) 02/01/2014 Auditorio Municipal, Tampico, Tamaulipas
1) ? vs ??
2) ?, Anubis, Dr. Muerte, Guerrera vs
3) Hahastary vs Avorto, Xatana
4) Luminoso & Vagabundo Jr. vs Mensajero de la Muerte & Ritmo Peligroso
5) Chacal Negro & Reptilius vs Misterio Negro & Sadico (tampico)

IWT (SAT) 02/01/2014 Calle Tercera, Revolucion, Tijuana, Baja California
1) Ángel Vengador & El Idioma vs Escorpión Negro & Ivan El Terrible
2) Destino Ko & Naruto vs Cyrax & Viuda Negra
3) Diamantina & Venum Black Jr. vs Amnesia II & Leatherface
4) Éxtassis vs Ángel Negro [IWT ?]
championship, Extasis is pictured with the belt

HUMO (SAT) 02/01/2014 Cancha Fútbol Rapido, Ezequiel Montes, Querétaro [KrisZ]
1) Elixer & The Criminal vs Creeper & Hechicero Negro
2) Avenger vs Black Hunter, Croyer, Gravedad Cero, Kid Jaguar, Medics I, Medics III, Shadow [cibernetico]
3) Alex Guajardo, El Guapito, La Sádica, Lasserado Kid vs Chamuel, Dj Master, Electro Boy, Miss Gaviota
4) Dinamic Black & Fresero Jr. vs Cerebro Negro & Fantasma de la Ópera [IWL TAG]
5) Máscara Sagrada Jr., Súper Crazy, Toscano vs Hijo de Pirata Morgan, Pirata Morgan, X-Fly

indy (SAT) 02/01/2014 Celaya, Guanajuato
1) Black Reyco Jr. & Destructor (Guanajunto) vs Amazing Dragón & Impala Part 1 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 2 (posted by LuchaLibreDeMexico)
2) Eduard Punk & Luzzifer vs El Enviado & Puma Dorado Part 3 (posted by LuchaLibreDeMexico)
3) Liger Zero, Pequeño Escarlata, Yako vs Casius, Magic Girl, Príncipe Infernal Part 4 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 5 (posted by LuchaLibreDeMexico)
4) Chavo Banda & Máscara De Acero vs Desastre Negro & Flyer Part 6 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 7 (posted by LuchaLibreDeMexico)
5) Joven Maravilla, Kenzo Zasuki, Meteoro vs Kid Star, King Dragón, Vudu Metálico Part 8 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 9 (posted by LuchaLibreDeMexico)
6) Escaflon, Escaflon Jr., Morpheo, Príncipe Otomí vs El Toro, Furia Maligna, Hijo Del Diablo Jr., Oso Guerrero Part 10 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 11 (posted by LuchaLibreDeMexico) Part 12 (posted by LuchaLibreDeMexico)

AAA (SAT) 02/01/2014 Centro Cívico Gubernamental, Ciudad Victoria, Tamaulipas
1) La Parkita, Lolita, Pimpinela Escarlata vs Black Mamba, Mini Charly Manson, Sexy Star
2) El Extraño, Hefasto, Thunder (reynosa) vs Golden Tiger, Silver Tiger, The Tiger
3) Cibernético, el Hijo del Perro Aguayo, El Mesías vs Dark Cuervo, Dark Scoria, Dark Spíritu

indy (SAT) 02/01/2014 Expalenque de la Feria, Chilpancingo, Guerrero
1) Ray Boy vs Black King
2) Alen vs Kid Dragón
3) Alibastik Jr. & Spawn vs Dr. Muerte & Garra Mortal
4) Ángel Guerrero, Kid Power, Sangre Costeña vs Dark Knight, Diablo Rojo, Payaso Malo I
5) Darko, Elecktro, Thunderbright vs Dark Cyborg, Eufórico, Sioux

Del Valle (SAT) 02/01/2014 Gimnasio del Valle, Pachuca, Hidalgo [La Copa]
1) Príncipe Dragón b Rebeldía
2) Ángel Extremo & Kulikitaka b Horror & Talos La Momia Jr.
3) De Luto I Jr., De Luto II, De Luto IV b Guardián Azteca, Monarca Azul Jr., Piloto Infernal

indy (SAT) 02/01/2014 Gimnasio Municipal, Jalacingo, Veracruz
1) La Parkita & Súper Juguete vs Gitano Reyes Jr. & Pequeño Psicosis
2) Estrellita & Goya Kong vs Princesa Sugheit & Tiffany
3) Máscara Dorada, Súper Porky, Valiente vs Kraneo, Misterioso Jr., Último Guerrero

indy (SAT) 02/01/2014 Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Crazy Warrior & Fantasmita 2000 vs Éxtasis & Temible
2) Guerrero Espacial & Rayito De Luz vs Amazona & Black Fire
3) ? & Maloro Roicter vs ?? & Sigrio
4) Ángel De La Calle & Master Boy vs Muerte Subita & Siglo Xxi
5) Canek Jr. vs Huracán Ramírez Jr.

indy (SAT) 02/01/2014 Pista Pabellon, Tultitlán, Estado de México
1) Fray Lavox & Princesa Calli vs Chica Pantera & Ronny Ventura
2) Cerebro Maligno & Misterio vs Sentencia & X-Corpio
3) Rey Krimen & Sepulturero I vs Súper Panda & Yuma
4) Negro Navarro, Trauma I, Trauma II vs Rocky Santana, Terry 2000, Yakuza

indy (SAT) 02/01/2014 Plaza de Toros El Pinal, Teziutlan, Puebla
1) La Parkita & Súper Juguete vs Gitano Reyes Jr. & Pequeño Psicosis
2) Estrellita & Goya Kong vs Princesa Sugheit & Tiffany
3) Decnnis & Súper Porky vs Black Histeria & Misterioso Jr.
4) Máscara Dorada, Místico, Valiente vs Kráneo (CMLL), Ripper, Último Guerrero

ULM (SAT) 02/01/2014 Plaza Sendero, Mérida, Yucatán
1) Ángel Infernal vs Fly Tigurer
2) Cyborg & Estrella De Fuego vs Cobraman & Star Can
3) Diana La Cazadora, Drako, Suicida Jr. vs Hijo del Lizmark, Raksha, Rey Persa

Joker (SAT) 02/01/2014 Polideportivo del Sur, Puebla, Puebla [Estrellas del Ring, R de Rudo]
1) Rey Fénix b Amnesia
Bonus match. Appears like it might have been the ex-AAA guy (but fatter)
2) Conde Negro, Dragón De Plata, Prayer b Drager, King Vikingo, Príncipe Azteca
Conde & Dragon fouled Azteca & Vikingo for the win.
3) Lady Amazona & Maldad Extrema b Jazz Bell & Thunder Black (Puebla)
4) Crazy Black & Príncipe Haru b Ángel Spark & Esplendor and Guerrero de Plata & Violencia Jr. [PUEBLA INDY TAG, torneo]
Violenica Jr. & Guerrero de Plata beat Esplendor & Angel Spark, and Crazy Black & Principe Haru beat them.
5) Mini Cobra b Pequeño Joker, Vega, Pequeño Kraneo Alebrije, Hijo Del Vikingo, Nube Negra, Mini Guerrerito De Plata, Mimin Pingun [Copa Torbellino Rojo]

indy (SAT) 02/01/2014 Salón Los Angeles, Milpa Alta, Distrito Federal
1) Arez, Freelance, Mike Segura vs Alas de Oro, Imposible, Vampiro
2) Saruman & Tiger vs Puma (CMLL) & Tritón (CMLL)
3) Kung Fu vs Felino, Huracán Ramírez

indy (SAT) 02/01/2014 Sierra Madre del Norte, Naucalpan, Estado de México
1) Kmomachi & Máscara Metálica vs Ángel Oriental & Mr. Nao
2) Dulce Luna & Kaiser Dragón vs Espada De Plata & Lilith Dark
3) Pequeño Fiero & Power Fénix vs Pequeño Espantapájaros & Rey Gato
4) Black Shadow Jr. & Rey Flecha vs Dr. Killer & Mr. Libra
5) Guerrero Negro & Zumbido vs Súper Brazy & Tony Rivera

SC (SAT) 02/01/2014 Sin Cara Gym, Ciudad de México, Distrito Federal [@terceracaida, Black Terry Jr., Estrellas del Ring, MT, R de Rudo, The Gladiatores]
1) Galáctico & Magnético b Mini Sangre Chicana & Yoruba
2) Saeta, Shadow Boy, Sonny b Black Lince, Rolling, Shaoling
3) Bugambilia, Danger King, King Dragón, Saruman b Bad Boy, Guerrero Máximo, Loco Max, X-Fly
4) Arkángel Divino b Mr. Maldito, Rey Celestial, Ángel del Misterio, Kaleth, Slayer Pack
5) Mini Murder Clown, Mini Psycho Clown, Zafiro b Máscara Púrpura, Relámpago (IWRG), Zumbi
6) Black Abyss, Monsther Clown, Soul Rocker b Aerostar, Astro Boy, Drago (AAA)
A new Astro Boy.
7) Argenis, La Sombra, Sin Cara b Argos, Black Warrior, Oriental LUCHA GYM SIN CARA Sombra, Argenis y Sincara /Mistico vs  Black Warrior Argos y AEl Oriental (posted by alfonso lizarraga) Sin Cara, La Sombra (Andrade Cien Almas) y Argenis VS Black Warrior, El Oriental y Argos (posted by ENTRE SEGUNDA Y TERCERA)
AAA & CMLL wrestlers in the same match. Sin Cara beat Black Warrior with La Mistica. Sin Cara thanked the crowd, who loudly chanted Mistico.

source: https://scontent-dfw5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/60080_740844665954450_8039660531525376697_n.jpg?_nc_cat=0&oh=50b4c0fe305554f4fe38a2885297332e&oe=5B72FAE9

(scontent-dfw5-1.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Centauro Negro, Zapopan, Jalisco

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Centro de Espectáculos, Tonalá, Jalisco
1) Escorpión Negro vs Átomo
2) Castigador & Dragóncito Ninja vs Delirio & Guerrero Nocturno
3) Príncipe Solitario vs Darko [mask]
4) Aero Xtreme & Xtreme Fly vs Mamut Negro & Zafado
5) Xtigma vs Magisterio [CONTINENTAL CHAMP]
No champion listed.

CMLL (SUN) 02/02/2014 Arena Coliseo [CMLL, LuchaWorld, Yahoo! Deportes]
1) Apocalipsis & Inquisidor b Bengala & Leono * Bengala & Leono vs Apocalipsis & Inquisidor, on DailyMotion (posted by thecubsfan) Intro fro CMLL on Terra on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Rudos took 1/3.
2) Magnus, Molotov, Sensei DQ Artillero, Camorra, Súper Comando * Magnus, Molotov, Sensei vs Artillero, Camorra, Super Comando, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Tecnicos took 1/3 in a bad match. Camorra's first post-mask loss appearance in DF. He pulled Molotov's mask for the DQ. There was a threat of a rematch.
3) Hijo del Signo b Dragón Lee [lightning] * Dragon Lee vs Hijo del Signo in a lightning match, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Hijo del Signo submitted Dragon Lee in about 8 minutes.
4) Boby Zavala, Canelo Casas, Nosferatu b Pegasso, Starman, Súper Halcón Jr. * Pegasso, Starman, Super Halcon Jr. vs Boby Zavala, Canelo Casas, Nosferatu, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Skandalo was listed as making his return, but was replaced by Canelo Casas. Rudos took 1/3.
5) Negro Casas, Puma, Tiger b Atlantis, Delta, Guerrero Maya Jr. * * Atlantis, Delta, Guerrero Maya Jr. vs Negro Casas, Puma, Tiger (posted by thecubsfan) Atlantis, Delta, Guerrero Maya Jr. vs Negro Casas, Puma, Tiger, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Good match. Zacarias returned from injury to second Negro Casas. Rudos took 1/3. Cuatro (or Tres) Fantasticos won again, and Puma & Tiger challenged Delta & Maya to a Coliseo Tag Title defense next week.
6) Dragón Rojo Jr., Pólvora, Rey Escorpión b La Sombra, Místico, Valiente * * La Sombra, Mistico, Valiente vs Dragón Rojo Jr., Pólvora, Rey Escorpión (posted by thecubsfan) La Sombra, Mistico, Valiente vs Dragon Rojo Jr., Polvora, Rey Escorpion, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Rudos took 1/3. Revolucionarios, who just lost to the trios champions in a non-title match a couple weeks ago, want another shot after beating Mistico & Valiente. Mistico appeared to accept, but it's not happening yet. Escorpion made a sly reference to Sombra showing up on the Sin Cara show.

source: https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1506630_607624069319670_713027808_n.jpg?oh=0ac9e2adecf380be6ae3e7577f67522d&oe=54AE7D30&__gda__=1422359219_42bac9733bfe764063330f87d01dc226

(fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net)

CMLL (SUN) 02/02/2014 Arena Coliseo Guadalajara [@acogdl]
1) Brillante & Explosivo b Furia Nazi & Relámpago Azul
Brillante replaced Indigo. Tencicos took 1/3.
2) El Yaqui b Demonio Rojo
Demonio Rojo replaced William Rock.
3) Halcón de Plata & Javier Cruz Jr. b Acertijo & Ángel del Mal
Tecnicos took 2/3.
4) Bárbaro Cavernario, Maléfico, Sádico b Gallo, Sagrado, Smaker
Rudos took 2/3, Malefico sneaking a foul on Sagrado.
5) Diamante Azul b Olímpico © [OCCIDENTE HEAVY]
Diamante took falls 2/3 to win the title. Olimpico falls in a third defense.
6) Shocker b Terrible
Shocker took 1/3 in a battle of rudos.

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Coliseo Monterrey
1) Muerte Guerrera & Zagaz vs Coyote Jr. & Destroyer
2) Lady Flammer & Pedro Navajas vs Lady Maravilla & Súper Jack
3) Cirio Negro I, Cirio Negro II, Golden Boy vs Babe Fox, Pee Wee, Príncipe Guerrero
4) Erika Sotelo & Larry Miranda vs Galactar & Rey Demonio
5) Konnan Big & Rico Rodríguez vs Dulce Kanela, Kamaro, Símbolo, Vudu

MANTIZ (SUN) 02/02/2014 Arena Cuautepec, Distrito Federal [R de Rudo]
1) Cronos, Thanator, Tsunami b Ángel Niño De Plata, Prehispanic, Sombra Del Ángel
2) Ahijado de la Muerte, Kenium, Thalos b Flyer, La Mole, Lirio De Plata
3) Kamus & Soy Raymunda b Sol de Oriente & Sombra Escarlata
4) Adamantium, Arlequín Negro, Rayan b Ángel Del Amor, Centella Oriental, Dragol
Angel del Amor replaced Charly Madrid
5) Fresero Jr., Fuerza Guerrera, King Flash b Cosmos Negro, El Hijo del Medico Asesino, Freelance
Fresero Jr. replaced Mike Segura, snuck in a foul on Hijo de Medico Asesino.

indy (SUN) 02/02/2014 Arena El Bombero, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Avigor, Celestial, Inframundo vs Casanova, Ex Conicto 0023, Furia Guerrera
2) Chamaco Espinoza Jr., Dr. Muerte, Kevin vs Águila del Espacio, Cáncer (chihuahua), Misterio (Chihuahua)
3) Alacrán De Durango, Diamante Negro, El Tiburón vs Danny Dyablo, Misterio Rojo, Zeus
4) Mr. Master, Pequeño Peluchin, Piloto Suicida (Chihuahua), Zeus vs Demonio Infernal, Pequeño Peluchin Maldad, Vary, Zinico
5) Bad Boy II, Malandrin II, Unicornio vs Fistol Negro, Gato Samuray, Nacho Plus
6) Avispón Verde Jr., Chamaco Espinoza, Doberman vs Alma De Ninja, Dark Warrior, La Bestia
7) Génesis (Ciudad Juarez), Latino, Sacro vs Dragón Metálico, Enigma, Extreme Soul and Guerrero Escarlata Jr., Kal-El, La Fashion and Jivaro Jr., Nefastro, Silver Kat Jr.
8) Payaso Loco, Peluchin, Rocky Star vs Astro Boy (chihuahua), Baby Solis, Black Demon

indy (SUN) 02/02/2014 Arena el Jaguar, Monterrey, Nuevo León
1) Pequeño Destroyer vs Spider Boy
2) Chamaco Contreras & Kanelo Sr. vs Mc Jaser & Rudy El Buitre
3) El Gato, Red Flamer, Volcan Negro vs 30-30, Sexy Maciel, Súper Jack
4) Dulce Kanela, Erika Sotelo, Larry Miranda vs La Bandida, Lady Flammer, Lady Maravilla
5) Centurión Negro, Príncipe Guerrero, Símbolo vs Alberto Dos Rios, Babe Fox, Golden Boy

LLU (SUN) 02/02/2014 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [LuchaMania Monterrey]
1) Kalani b La Loba
2) La Chacala & La Justiciera b Ángel Espacial & Viernes 13
3) Errante Solitario, Gato Fantasma, Sombra del Ring b Genocida, Halcón Maltés, Mr. Cuervo
Mr. Cuervo fouled Gato Fantsma.
4) Charles Lucero & Tigre Universitario b Jungla Negra & Potro Jr. and Hijo de Espanto II & Rey Imagen and Mongol Chino Jr. & Veneno Extremo [Copa 3 Décadas de la Leyenda Plateada]
Univeristario & Lucero won, but then argued about who should keep the cup. They'll have a match next week.
5) Tony Boy b Coco Viper [hair] Tonyboy vs Coco Viper  Cabellera vs cabellera (posted by MrALVAROGZZ)

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Fusion, Ecatepec, Estado de México
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) Bárbaro (Neza) & Stukita vs Arceus & Zafiro
4) Apolo Estrada Jr. © vs Corsario Negro Jr., Dr. Cerebro [WWS WELTER]
Apolo Estrada is champion
5) Joe Lider vs Darko [? EXTREMO]
6) Mini Black Shadow vs Alex Segura [mask, hair]
Mini Black Shadhow is masked (and runs the building.)

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Gladiador, Matamoros, Tamaulipas
1) Pólux vs Black Skeletor
2) Águila de Acero Jr. & Star Kid vs Bestia Jr. & Horuz (matamoros)
3) Ángel Azul, Cachorro II, Guerrillero Jr. vs Animal, Rockero Infernal, Siniestro Del Infierno
4) Core, Guerrero Azteca, Hijo De Guerillero vs Galáctico, Gamer, Rey Astral

FMLL (SUN) 02/02/2014 Arena Guatemala México, Guatemala City, Guatemala
1) ? & ?? vs Espectro De La Muerte & Espectro Rojo
2) El Apache (Guatemala), Huracán Diaz, Príncipe Negro vs El Discipulo, Tornado, Violencia (Guatamala)
3) Javi Antony & Kamikaze Rojo vs Ángel Negro & El Aspirante
4) Rayo de Oro, Slayer, Terminator vs Bárbaro, Big Ban, Punisher
5) Mano Blanca vs Voltron [super libre]

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Jalisco, Guadalajara, Jalisco
1) Onix vs Cometa
2) Androide & Rey Griego vs Calavera Charra & Linterna Verde
3) Dengue Asesino, Govanny, Guerrero de la Muerte vs Charly Gutierrez, El Príncipe, Maravilla Azteca
4) Fumanchu, Rey Azteca, Último Ángel vs Black, Crazy King, Luxor
5) Al Carrillo, Rudy Santana, Sunny, Yenesis vs Guerrero Negro, Omega, Pluma Negra, Toxico

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/1656372_520700254715983_343715513_n.jpg?oh=3e5be54edaef64baffb4911152b67c91&oe=57700F6F

(scontent.xx.fbcdn.net)

AAA (SUN) 02/02/2014 Arena Juba, Reynosa, Tamaulipas
1) Águila De Fuego, King Monkey, Puno De Serpiente vs Bufalo, Hijo Del Zarzy, Última Sombra
2) Diamante Infernal, Rocker Boy, Único Jr. vs Furia Cross, Hijo Máscara Roja, Máscara Roja Jr.
3) Estrella Dorada, Hator, Kommos vs Asterisco, Asterisco Jr., El Magnífico (Tamaulipas)
4) Black Mamba, Pimpinela Escarlata, Yuriko vs Imagen de Oro, Imagen II, Maldición

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Kalaka, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Esfinge (Chihuahua) & Tornado De Plata vs Misterio Rojo & Teknus
2) Apocalipsis (Ciudad Juarez), Black Juvi, Tigre Oriental, Yuri Star vs Kevin, La Venus, Misterio (Chihuahua), Sacro
3) Génesis (Ciudad Juarez), Jivaro, Zero vs Cachorro (Ciudad Juarez), Kempo Jr., Tigre Oriental
4) Crazy Boy 32, Fussion, Galáctico, Rey Arturo vs Centinela, Émulo, Ghost Rider, Latino
5) Chicano, Dragón, Tigre del Ring vs Hermes Jr., Impostor Jr., Último Samurai

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/s960x960/1553291_775929232434451_1696368505_o.jpg

(scontent.xx.fbcdn.net)

Lucha Fan Fest (SUN) 02/02/2014 Arena Lopez Mateos [MT]
1) Dark Lady b Crazy Girl, Sayre
Dark Lady replaced Estrella Explosiva.
2) Lady Sensación & Yuca La Potranquita b Isis & Lady Monster
Lady Monster replaced Estrella Magica.
3) Arumi, Blue Danger, Mystique b Dark Magic, Estrella Negra, La Abogada
4) Ángel Sexy, Lady Dragón, Pumita Star vs India Mazahua, Princesa Mohicana, Xena Princesa Mohicana Xena India Mazahua, VS Sexy Angel, Lady Dragon y Pumita Star (posted by RINGEXTREMO)
5) Baby Rabbit, Felina Metálica, Reina del Sur b Baby Judas, Chica Pantera, Guerrera Misteriosa Felina Metalika Reyna del sur Baby rabit VS Guerrera misteriosa Baby judas Chica Pantera (posted by RINGEXTREMO)
6) Cristal, Lady Monster, Sahori ?? Dark Lady, Diosa Maya, Kamilión
match not listed in results (and some appeared in other matches)
7) Diosa Atenea, Princesa Ahy Leen, Reina Dorada, Star Fire b Canadian Diamond, Chik Tormenta, JC MaClean, Zuzu Divine
8) Lady Apache, Miss Janeth, Tania b Lola González, Rossy Moreno, Vicky Carranza Miss Janet, Tania, Rosy Moreno, VS Vicky Carranza,  Lola González, Lady Apache (posted by RINGEXTREMO)

source: http://www.iwrg.mx/uploads/1390844324-thumb02%20FEBRERO%202014%20-%20copia.jpg

(www.iwrg.mx)

IWRG (SUN) 02/02/2014 Arena Naucalpan [BxB Fly (highlights), The Gladiatores]
1) Cristal, Dama de Hierro (Mexico City), Látigo b Diosa Maya, La Sádica, Zurdog
First IWRG match of the year for the women.
2) Chico Che, Diva Salvaje, Miss Gaviota b Hijo del Fishman, Oficial AK47, Oficial Fierro * Chico Che, Diva Salvaje, Miss Gaviota vs Hijo del Fishman, Oficial AK47, Oficial Fierro (posted by thecubsfan)
Fishman's first match here since 2012.
3) Golden Magic b Oficial 911 © [IWRG Rey del Ring] * Oficial 911 vs Golden Magic for the IWRG Rey del Ring (posted by thecubsfan)
Oficial 911 kept the point over recent rival Golden Magic. Second defense
4) Alan Extreme & Emperador Azteca b Araña de Plata, Atomic Star, Centvrión, Dragón Celestial, Electro Boy, Imposible [El Protector, seeding battle royal]
5) Dragón Celestial & Relámpago b Centvrión & Hijo De Dos Caras [El Protector, quarterfinal]
6) Electro Boy & Súper Nova b Araña de Plata & Trauma I [El Protector, quarterfinal]
7) Atomic Star & Eterno b Hijo de Pirata Morgan & Imposible [El Protector, quarterfinal]
Eterno's return from leg injury.
8) Emperador Azteca & Máscara Púrpura b Alan Extreme & Veneno [El Protector, quarterfinal]
Alan Extreme & Veneno, the actual IWRG tag team champions, lose in the first round to a team that's never teamed before and may never team again.
9) Electro Boy & Súper Nova b Dragón Celestial & Relámpago [El Protector, semifinal]
10) Atomic Star & Eterno b Emperador Azteca & Máscara Púrpura [El Protector, semifinal]
11) Electro Boy & Súper Nova b Atomic Star & Eterno [El Protector, final]
Tag team partners collide! Both Eterno & Super Nova and Electro & Atomic are regular teams, and the younger guys are always wearing Eterno t-shirts. No one really wanted to do this match at first, but they eventually got into it. Super Nova beat Eterno & Electro Boy beat Atomic Star to win the tournament.

source: https://scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/7556_10201989308826754_153339471_n.jpg?oh=8b85fcdd0a44098a38f2cb5acce554f6&oe=57F22F35

(scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net)

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Pepe Cisneros, Oaxaca, Oaxaca
1) Coloso & Príncipe Cóndor vs Coyote & Coyote Jr.
2) Challenger Jr., Endeavor, Fantasma Jr. vs Pepe Cisneros Jr., Poblano, Rigo Cisneros Jr.
3) Oficialito 911 & Oficialito Fierro vs Xtreme Fly & Zombie Jr.
4) Apocalipsis & Chokmah vs Súper Águila & Tony Cisneros

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Poza Rica, Poza Rica, Veracruz
1) Águila & M. Rocka I vs Halcón De La Muerte & Rostro De La Muerte
2) El Falcón & Piloto Suicida vs Ángel Divino & El Piraña
3) Galaxy, Meteoro, Power Ranger vs Astro Satanico, Delfin I, Payo III
4) Avatar, Piloto, Puma de Oro vs Águila Jr., Byron Temerario, King Lion

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Union, Veracruz, Veracruz
1) Silver Dragón & Sombra Guerrera Jr. vs Gabacho & Jinete de los Apocalipsis
2) ?, Comodín Asesino, Gran Prix vs Dragón King, Misterio de Plata, Virtual
3) Ángel Azul, Ferrari Ng, Lady Ferrari vs Acero (Veracruz), Athenas, Kronos (veracruz)
4) Aéreo Power, Niño Hamburguesa, Relámpago Cadenas, Stephanie Vaquer vs Black Baby, Dark Lady, Príncipe Infernal, Sepultura

source: https://scontent-a-ord.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/1743655_573279872761109_1899932854_n.jpg?oh=f5fd03c4c24257b1853ed7556a4097f2&oe=54B486CD

(scontent-a-ord.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 02/02/2014 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Barret vs Kat Rocker II
2) Príncipe Guerrero & Sombra de Dragón vs Kraken & Soldado Maldito
3) Destello Azul, Linterna Verde, Vengador Radioactivo vs Bucanero Infernal, Gitano, Peligro
4) Flayer Boy & Planetario vs Rey Pantera & Rey Pantera Jr.
5) Corsario De Fuego & Crazy Man vs Eslabón Perdido & Poseidón

LDLL (SUN) 02/02/2014 Auditorio Municipal, Tampico, Tamaulipas
1) ? vs ??
Professor Flash students
2) Dr. Muerte & Guerrera Negra vs ? & Anubis
3) Aborto vs Hahastary, Xatana
4) Luminoso & Vagabundo Jack vs El Mensajero De La Muerte & Ritmo Peligroso
5) Misterio Negro & Sadico (tampico) vs Chacal Negro & Reptilius
Chacal Negro is welterweight champ of Poza Rica

source: https://scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/1011101_717042671661107_569861955_n.jpg?oh=2477b0bc0dac8705f20f375acb9ba141&oe=57659B5E

(scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net)

DTU (SUN) 02/02/2014 Autolavado VM, Tulancingo, Hidalgo [Ultra.com.mx]
1) Alexis X & Korey vs Corazón Latino & Valentino Casanova
2) Slayer Pack b Drastik Boy, Príncipe Halcón
3) Black Fire, Chica Ye-Ye, Hormiga b Gremlin, Hacker, La Magnifica
4) Artikus, Lanzeloth, Pesadilla b Cíclope, Miedo Extremo, Pequeño Cobra
5) Flamita & Rocky Lobo b Jinzo & Kaleth and Ángel del Misterio & Rey Celestial
6) Ángel o Demonio & Ovett b Crazy Boy & Jhonky and Paranoiko & Violento Jack

ENER, GUM (SUN) 02/02/2014 Avenida Ticoman, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Ángel Guerrero Jr. & Infarto vs Magic Jr. & Magnético
2) Cosmo Maligno & Payaso De La Santa vs Black Intrepit & Príncipe Ónix
3) Pacto Negro & Revolber vs Star Warrior & Yango
4) Furia Roja & Sombra De La Muerte vs Guerrero Estrella & Halcón Imperial
5) Darma & Último Diamante vs Cross Dragón & Fly Cometa

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/1544954_504307153020004_1973234264_n.jpg?oh=6344569f4a788a83bba46f19ab6485f4&oe=5757F4B2

(scontent.xx.fbcdn.net)

ANLL (SUN) 02/02/2014 Bar el Solar, Cuernavaca, Morelos [Estrellas del Ring]
1) El Profeta & Mercurio (cuernavaca) b Centella & Kid Latino
2) Falkho & Príncipe Galáctico b Poseidón & Rey Tigre
Principe Galactico replaced Cometa.
3) Hechicero (Cuernavaca), Nahual, Raksas DRAW Black Hangman I, Black Hangman II, Voltaje
No draw reason specified.
4) Elektro, Fénix, Fuego Dorado b Cachorro, Destroyer, Eufóriko
Fuego Dorado replaced Canelo Casas (replaced Skandalo in Arena Coliseo). Tecnicos took 2/3, Elecktro pinning Euforico. Sioux and Colapso attacked right after the match, wanting a trios title shot.

indy (SUN) 02/02/2014 Centro de Convivencia Familiar, Irapuato, Guanajuato
1) Dragón Lee, Murciélago Plateado Jr., Séptimo Dragón vs Apando Negro, Energy, Perro Callejero II
2) Comando Sexy, Íkaro, Súper Payaso II vs Chico Infernal, Ethereal, Flama Infernal
3) Jake Taylor & Ridexx vs Génesis (llng) & Star Light Jr.
4) Apando Negro Jr. vs Juventud Rebelde [hair]

Page: 1 2 3 4 5 6

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-08-18 05:28

Return to Index