All: 2014-03

<-- 2014-02 --- 2014-04 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

IWP (SAT) 03/01/2014 Arena Banderilla, Banderilla, Veracruz
1) Perro De La Calle vs Payaso Grunon
2) Cholito & Pequeño Halcón vs Mutilador & Ultratumbita
3) Bersek & Rayo Divino vs Capitán Argueta & Furia Nocturna
4) Lilith & Pantera Infernal vs Cachorra Flores & El Cholo (Laguna)
5) Contak, Corazón De Krystal, Sideral vs Darkdevil, Demoledor, Ultratumba

indy (SAT) 03/01/2014 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) Boricua & Nebula vs Silver Wolf & Xtasis
2) Chabela La Atrevida & Piel Morena vs Princesa De Oro & Sexy Pop
3) King Warrior 1, King Warrior II, King Warriors 3 vs Dark Cuervo, Mikey Montaña, Vetrix
4) Los Laguneros vs La Famalia [mask]
laguneros vs la Famalia, no teams mentioned

indy (SAT) 03/01/2014 Arena Coliseo Corona, Gómez Palacio, Durango
1) Imperio Negro I vs Fuego Jr.
2) El Mago & Flashman vs Monje De La Muerte Jr. & New Warrior Jr.
3) Circus & Escriba Jr. vs Dr. Maligno & Súper Punk
4) Charly Montaña, Eterno (Laguna), Sexy Piscis vs Araña del Futuro, Gran Kalifa, Mr. Guerrero

indy (SAT) 03/01/2014 Arena Cuadrilatero, Matamoros, Tamaulipas
1) Payaso Del Mal Jr. vs King Cobra
2) Asiel & Flay Boy vs Pólux & Quetzal Jr.
3) Sombra III, Sombra Jr. (Matamoros), Sombra Sr. vs ?, Amorfis, Quetzal
4) Cachorro II, Guerrillero Jr., Star Kid vs Horuz (matamoros), Rockero Infernal I, Turako

LLC (SAT) 03/01/2014 Arena de Lucha Libre, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) El Vigia vs Flecha Verde Jr.
2) Iori vs Éxtassis
3) Fantasmita & Sexy Subita vs Porro Extremo & Princesa Shun Ly
4) Nefasto & Thunder vs Dragster & Máscara Brillante
5) Canek Jr. & Xxtrano vs Hijo de Kato Kung Lee & The Tiger

indy (SAT) 03/01/2014 Arena del Pri, San Pedro, Coahuila
1) Boy Warrior Jr. & Zafiro Negro Jr. vs Aeroboy & Thunder Man II
2) Chamaco Treviño Jr. & New Star vs Black Bull & Boy Warrior
3) Latino Jr. & Silver Boy vs Depredador & Gran Jefe II

indy (SAT) 03/01/2014 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Destructor & Nube del Futuro vs Eclipso & Zama
2) Ángel del Silencio & Átomo vs Dr. Satán & La Jacaranda
3) Orquídea Negra & Tigre Universitario vs Coco Viper & Memo Valles

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/v/t1.0-9/1959347_793195347374506_644063393_n.jpg?oh=63b3fc8d1c495a04f457a3174af8dc2d&oe=5753B638

(scontent.xx.fbcdn.net)

CMLL, CLAN (SAT) 03/01/2014 Arena Lopez Mateos [Estrellas del Ring, R de Rudo]
1) Hieloco, Ice Ángel, Ice Killer, La Hielera b Caifan Jr., La Abogada, Sexy Ángel
2) Relámpago b El Ángel, Marabunta Jr. [Aerejo Que Queda en Pie]
eliminations only thru 10 count - either down on the mat for 10 seconds or out of the ring for 10 seconds. Marabunta was first out, followed by Angel.
3) Trauma I & Trauma II DCOR Barba Roja & Hijo de Pirata Morgan
Traumas took the first with submission, Piratas the second with pinfalls (as part of the stipulation), and both teams were counted out in the third.
4) Delta b Nitro [15 minutes]
Delta won with a moonsault in 12 minutes.
5) Epitafio, Leviatham, Samael, Tormento b Corsario Negro Jr., Kráneo, Maiden, Mr. Jack
6) Guerrero Maya Jr. & Último Guerrero DQ Atlantis & Gran Guerrero [Relevos Increíbles]
Match may have been switched to Atlantis/Maya vs Guerreros - it was fought that way, with Maya fighting Gran and UG fightnign atlantis the whole way. Tecnicos took 2/3.

indy (SAT) 03/01/2014 Arena Monterrey, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Kerubin, La Fashion, Rosa Pastel vs Dragón Metálico, Enigma, Xtreme Soul
2) Aziel & Rockerito vs Ancestral & T. De Plata
3) Abigor & La Furia vs Celestial (Ciudad Juarez) & Shaolin
4) Alma De Ninja & Black Juvi vs Piloto Suicida (Chihuahua) & Sacro
5) Peluchin, Pequeño Peluchin, Pequeño Peluchin Maldad, Wilman vs Jivaro, Nefastro, Payaso Loco, Silver Kat

AAA (SAT) 03/01/2014 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Hijo del Dr. Wagner Jr. vs Hijo de LA Park, Hijo de Kato Kung Lee, Hijo Del Silver King [mask]
2) Monsther Clown, Murder Clown, Psycho Clown vs Hijo del Fantasma, Silver King, Texano Jr.

indy (SAT) 03/01/2014 Arena Roberto Paz, Guadalajara, Jalisco [Fuego en el Ring]
1) Black Tod, Dark Paymon, Donovan vs Cometa Espacial, Dragóncito Ninja, Olimpio
2) Andy Águilar, Kronoz, Lacandon Jr. vs Black Golden, Magno, Power Boy
3) Alex Romano, Baby Serratos, Roberto Paz Jr. vs Aero Xtreme, Apocalipsis (guadalajara), Rudy Santana
4) Crazy King b Dance Boy
5) Loco Zandokan & Zamorita vs Índio Cherokee & Pedro El Torlebus
6) Fénix (AAA) & Impulso b Makabre & Tony Rodríguez
Money thrown in. Fenix busted Tony's mouth with kick. Fenix won, but everyone agreed to a title match sometime next month.

indy (SAT) 03/01/2014 Arena San Francisco, Coacalco, Estado de México
1) Astro, Chaggy, Sexy Warrior vs Corak I, Corak II, Crazy Kiss
2) ?, Danger, Dragón Fly vs Perro De Tultepec I, Perro De Tultepec I, Ru
3) Lince, Maverick, Payaloco vs Dement I, Dement II, Dement III
4) Andy Barrow & Killer vs Niebla Negra & Terrorista
5) Asgard, Glamour, May Flowers vs Buitre, Norvak, Storm

indy (SAT) 03/01/2014 Arena San Martín, Tlaquepaque, Jalisco
1) ? vs ??
2) ?, Rey Neutron, Tribalero vs Espadachín Negro, Éxtasis, Súper Play
3) Gran Shaolin, Huesos, Phantom vs Ángel Aéreo, Black García, Fly Dragón
4) Baby Montaña, Muerte Negra, Soldado Asesino vs Calavera II, Máquina Del Mal, Thalos
5) Crazy Dinamo, Dark Boy, Jean Piere, Pesadilla vs Dengue Asesino, Egipcio Jr., Monje Maldito, Payaso Hechicero
6) Demoledor & Guerrero Azteca vs Daymar & Diamante Negro [hair, mask]

indy (SAT) 03/01/2014 Arena Universal, Matamoros, Tamaulipas
1) Protegido vs Príncipe Demonio
2) Halcón Negro vs Ángelus
3) Cat Master & Play Boy vs Arebar & Misterio Azteka
4) Alex Guajardo, Ángel O Demonio (matamoros), Zicario Jr. vs Chamaco Becerra, Kaoma Jr., Kastigador Jr.

BSW (SAT) 03/01/2014 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [The Gladiatores]
1) Tigrillo b Misionero De La Muerte
2) Black Phantom & Fantástico b Black Boy & Mirage
3) Cachondo, Silver Star, Súper Xolo DQ Enfermero Jr., Pancho Cachondo, Scream
Cachondo turned on Xolo, giving his team the win by DQ.
4) Johnny Goodtime & Johnny Yuma b Big Daddy Destro & Ray Rosas
5) Arandú & TJ Boy b Aeroboy & Violento Jack TJ Boy & Arandu vs Violento Jack & AeroBoy Tijuana 2014 (posted by videoslucha3000)
one fall. DTU dominated, TJ team came back, and Violento Jack leaped into a guitar shot for the loss.
6) Sin Cara b Black Warrior [BSW IC MIDDLE] Sin Cara en Tijuana 01 de Marzo del 2014 (posted by videoslucha3000)
Sin Cara took falls 2/3, the last with a casita, to win the vacant (new) title

GARCIA (SAT) 03/01/2014 Auditorio Municipal, San Pedro Yeloixtlahuaca, Puebla
1) Arumi vs Princesa Mohicana
2) Trasher vs Destroyer
3) Ángel Diabólico & La Chona vs Roy Reyes & Skull Metal
4) Mohicano II, Mohicano III, Mohicano Jr. vs Bala De Plata, Coco Rosa, Tom Mix

indy (SAT) 03/01/2014 Autolavado VM, Tulancingo, Hidalgo [Criterio Hidalgo, Estrellas del Ring]
1) Concord vs Gotita de Plata
2) Cruz Infernal & Destructor b Hellboy & Renne Rocks
3) Jinzo b Artikus, Vengador Radioactivo, Ultimate Security, Príncipe Halcón, Lanzeloth
Jinzo wins a NOAH tour! He beat Artkus. Vengador Radioactivo came in third.
4) Súper Crazy b Lanzeloth, Rocky Lobo, Rex Estampida, Pesadilla, Artikus, Lethal, Peligro
Crazy beat Rocky Lobo. First defense.
5) Máscara Sagrada Jr., Matt Striker, Zumbi b Jorge Kebrada, Karma, Rex Estampida

HUMO (SAT) 03/01/2014 Cancha de Fútbol Rapido, Ezequiel Montes, Querétaro
1) Creeper, Dark Lady, Gravedad Cero vs Sihomara, Tigre De San Luis, Xtreme Boy
2) Big Mama vs Tiffany, Estrella Negra, Lady Monsther, Cristal, Atenea, Xena, Kamilión, Lady Sensation, Black Fury, Princesa Guerrera [HUMO WOMEN]
vacant title
3) Suicida vs Pantera I, Electro Boy, Croyer, Pantera Gris, Avenger, Black Hunter, Elixer, Lasserado Kid, Shadow, Halcón 2000, Kid Jaguar, Medics I, Medics III, Dj Master, Hechicero Negro [HUMO WELTER]
4) Negro Navarro vs Black Terry
5) Fantasma de la Ópera & Stukita vs Dinamic Black & Fresero Jr. [street]

indy (SAT) 03/01/2014 Casino, Macultepec, Tabasco
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) Black Yuli & Gatubela vs Comodín & Siniestro Negro
4) Máscarita Sagrada & Parkita vs Ángel Infernal & Vegueta
5) Súper Porky & Torbellino vs Cadáver I & Cadáver II

indy (SAT) 03/01/2014 Expalenque de la Feria, Chilpancingo, Guerrero
1) ? vs ??
2) Dr. Muerte, Payaso Malo I, Payaso Malo II vs Kromo, Soul Killer, Spawn
3) Kid Silver vs Sangre Costeña
Kid Silver is listed AAA (?) featherweight title match, Sangre is Guerrero featherweight title match
4) Diestro, Estrella Divina, La Calaca, Súper Loco vs Alen, Alibastik Jr., Ángel Guerrero, Thunderbright
5) Argentino vs Diablo Rojo [mask, hair]

NGX (SAT) 03/01/2014 Gimnasio Factores Mutuos, Monterrey, Nuevo León [LuchaMania Monterrey]
***Welcome To Hell***
1) Kratoz b Viento Divino
2) Sammy Guevara b Low Rider, Erick Ortiz
Guevara's debut here. He used a Justin Bieber song, which the crowd taunted him about during hte match, but won with a 630 senton.
3) Xtreme Dragón b Black Poison, Black Spyder
Xtreme Dragon gave his rivals a double Spanish Fly into lamps.
4) Alberto Dos Rios & Cachorro Zapata DQ Charles Lucero & Optimus
Alberto Dos Rios replaced Skam 13 (knee injury). This was a technical match until Optyumuz used a lamp on Alberto after a dive, though that looked to be an accident.
5) Chino Reyes, El Psicótico, Neurosis b Dash, Epydemius, Erick Snake
Chino Reyes' debut in this participation, and Dash's first actually match in four years.
6) Hooligan Byron & Kaientai b La Sádica & Sick Boy and Chuey Martinez & Ruben Steel

indy (SAT) 03/01/2014 Pista Pabellon, Tultitlán, Estado de México
1) El Yaqui & Robin Maravilla Jr. vs Crazy Clown & Extraño
2) Chica Pantera & Felina Metálica vs Mosha Dark & Princesa Calli
3) Fray Lavox vs Sangre De Lobo, Aero Kid
4) Casi Muerto & Psicópata vs Payachucho & Payaso Galli
5) Chucho el Roto & Iron Love vs Rey Krimen & Sepulturero I [LNG TAG]
Chucho & IRon are champions

PWL (SAT) 03/01/2014 Salón Los Angeles, Milpa Alta, Distrito Federal [Black Terry Jr. (flickr)]
1) Arez, Freelance, Yoruba vs Canis Lupus, Eterno, Fresero Jr.
2) Vampiro Metálico vs Saurón, Imposible, Alas de Oro [Copa Tony Sugar, final]
3) Súper Nova © vs Averno [UWA LH] highilghts (posted by tvluchadelpasado)
Super Nova is champion

indy (SAT) 03/01/2014 Texcoco, Estado de México
1) La Hechicera vs Monsther, Chucky, Histeria, Mamba, Fénix (AAA), Chica Ye-Ye, Diva Salvaje, Felina Metálica, Mistic, La Sádica, Bárbaro (Neza), Ángel del Misterio, Pegasus, Henry, Chamuel, La Parkita, Panterita, Black Shadito, Flamita, Mini Black Metal, Mini Cuchillo, Chico Che, Furiel, Golden Jr., Bat Boy, Peter La Anguila, Dino Jr., Psico Kid, Súper Terry, Dave The Clown, Kaliwua Jr., Luny, Inmortal, Ironía, Hijo De Ciclón Ramírez, Charro Negro I, Charo Negro II, The Black, Barrio Azteca, El Sable, Sable Celestial, Príncipe Gladiador, Guardián Azteca, Blue Demon, Black Miner, Fisher Boy, Rothen Clown, Ice Killer, Acolito Del Diablo, La Abogada, La Hielera, Caifan, Heilokito, Black Celta, Albartros, Black Killer, Fetiche I, Fetiche II, Fetiche III, Cruzado, Tarasco, Fiebre, Flama Negra, La Furia, Demonio Baltazar, Gold Star, Forastero, Perro de Guerra, Kraven, Niebla Negra, Niebla Negra II, Demon Boy, Arumi, La Zorra, Calle 13, Relámpago Veloz, Guardián De Acero, Camaleón

Event Notes: scheduled to appear

WFS (SAT) 03/01/2014 WFS Arena de Aztahuacan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Caballero Negro & D. Amory vs Maligno & Romell
2) Aero Dinamic, Príncipe Aéreo, Simba Kid vs Blue Poison, Falcón Miedo, Serpiente Amarilla
3) Apolo Navarro, Black Simba, Hellboy vs Factor Miedo, Furia Salvaje, Furia Salvaje Jr.
4) Águila De Acero & Gato Guerrero vs Destructor De Galaxias & Payaso Clon
5) Coco Rojo, Coco Verde, Xibalba vs Rockstar I, Rockstar II, Vértigo

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Aficion
1) Diávolo vs Dragón Bane
2) Ángel Diabólico & El Lacandón vs Freyser & Ram
3) Arquitecto Del Mal & El Inmortal vs La Plaga & Malandro
4) Avispón, Blazer, El Exótico vs Despiadado, El Intruso, Tigre Lee

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Azteca, Guadalajara, Jalisco
1) Pay Mon, Rey Explosivo, Solecito vs Guerrillero, Loquito Azteca, Warrior Drago
2) Ángel Astral vs Darko
3) Gran Misterio vs Electrofobia
4) Súper Meteoro vs Muerte Bocanegra [JALISCO MIDDLE]
Meteoro is champion
5) Destello vs Celestial [JALISCO HEAVY]
Destello is champion

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Azteca, Torreón, Coahuila
1) Guerrero Dragón & Rey Tornado Jr. vs Espíritu De Plata & Lince Negro
2) Fantástico I & Fantástico II vs Oso Negro Jr. & Urban Xtreme
3) Demenzia, Luminoso, Omega vs Espacial, Pentagoncito, Vaquero Salazar
4) Bello Rubi, Brillante, Misterioso Jr. vs Chamaco Treviño Jr., Chamuco Treviño, Gran Jefe II

source: https://scontent-dfw5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/10479554_740844735954443_8324428802553739700_n.jpg?_nc_cat=0&oh=112ec3b4bcb13265028688a2f398e545&oe=5B60C7F9

(scontent-dfw5-1.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Centauro Negro, Zapopan, Jalisco

CMLL (SUN) 03/02/2014 Arena Coliseo [BxB Fly (music video), CMLL, LuchaWorld]
1) Pequeño Olímpico & Pequeño Violencia b Fantasy & Stukita * Fantasy & Stukita vs Pequeno Olipico & Pequeno Violencia, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Tecnicos took 2/3.
2) Canelo Casas, Disturbio, Inquisidor b Metálico, Molotov, Sensei * Metalico, Molotov, Sensei vs Canelo Casas, Disturbio, Inquisidor, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Rudos took 1/3.
3) Estrellita, Goya Kong, Marcela DQ Amapola, Dalys, Princesa Sugheit * * Estrellita, Goya Kong, Marcela vs Amapola, Dalys, Princesa Sugheit (posted by thecubsfan) Estrellita, Goya Kong, Marcela vs Amapola, Dalys, Princesa Sugheit, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Straight falls, Dallys (weakly) disqualified for too much hair pulling of Marcela.
4) La Máscara, Máximo, Titán b Ephesto, Gran Guerrero, Virus * La Mascara, Maximo, Titan vs Ephesto, Gran Guerrero, Virus, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Tecnicos took 2/3
5) Kráneo, Mr. Águila, Reaper b Atlantis, Marco Corleone, Volador Jr. * Atlantis, Marco Corleone, Volador Jr. vs Kraneo, Mr. Aguila, Reaper, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
Rudos took 1/3. Reaper snuck in a foul on Atlantis (though the referee seemeed to be looking at it.) Mr. Aguila was in poor form.
6) La Sombra © b Dragón Rojo Jr. [NWA MIDDLE] * * La Sombra vs Dragón Rojo Jr. for the NWA World Middleweight Championship (posted by thecubsfan) La Sombra vs Dragon Rojo Jr. for the NWA World Middleweight Championship, on DailyMotion (posted by thecubsfan)
La Sombra came in as champion. 3rd defense, six months since the last one. Dragon Rojo was the previous champion, getting his first rematch. Sombra won a first fall with a double moonsault, Dragon Rojo won the second with the Dragon Bomb, both really quick. Third fall was epic, both man surviving big moves time and time until Sombra finally won with a final Shadow Bomb (Brillante Driver.)

source: https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/1979679_622293017852775_444472694_n.jpg?oh=978a3224e9f571e8237f398c19d7b46e&oe=54B638FD&__gda__=1420635828_ec460656c7529590cad9bd2e15b92b1f

(fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net)

CMLL (SUN) 03/02/2014 Arena Coliseo Guadalajara [@acogdl]
1) El Tapatío b El Piraña
2) El Yaqui & Infierno b Idolo & Javier Cruz
Rudos took 2/3.
3) Demonio Rojo b El Divino
4) Black Metal & Leo b Exterminador & Sádico
Black Metal is returning from an injury suffered 12/25. Tecnicos took 2/3.
5) Máscara Dorada, Stuka Jr., Valiente b Maléfico, Niebla Roja, Ráfaga
Tecnicos took 2/3. Stuka and Rafafa feuded again, but Stuka got the win.
6) Místico b Pólvora
Mistico took 2/3, the last with La Mistica.

CMLI (SUN) 03/02/2014 Arena Coliseo Monterrey [LuchaMania Monterrey]
1) Hijo Del Rey b Black Silver
2) Corazón de Barrio & Hator DQ Panthro & Tigre Universitario [CMLI TAG, eightfinal] * Corazón de Barrio & Hator vs Panthro & Tigre Universitario [CMLI TAG tournament] (posted by thecubsfan)
Mr. Nice got involved, and fouls led to the DQ.
3) Ángel Justiciero & Pancho Tequila b Hijo de Espanto II & Potro Jr. [CMLI TAG, eightfinal] * Angel Justiciero & Pancho Tequila vs Hijo del Espanto II & Potro Jr. [CMLI TAG tournament] (posted by thecubsfan)
4) Genocida & Vaquero Romo b Máscara Púrpura & Memo Valles [CMLI TAG, eightfinal]
5) Galactar & Rico Rodríguez b Erika Sotelo & Larry Miranda [CMLI TAG, eightfinal]
6) Charles Lucero b Silver Star © [WWA MIDDLE] * Silver Star vs Charles Lucero for the World Middleweight Championship (posted by thecubsfan)
Silver Star came in as champion, but Lucero won the title.

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Coliseo San Luis Potosí, San Luis Potosí, San Luis Potosí [Sabor del Ring]
1) Heredero & Slayfer b Melman & Mr. T
2) Guerrillero & Súper Aguilita b Rey Diamante & Steel Ángel
3) Arañita, Cachetes, Solovino b Danny Boy, Galaxia 79, Perro Andre
4) Black Maravilla, Cosaco Loco, Mr. Llamas DDQ Coyote Azul, Coyote Azul Jr., Rey Águila
Mr. Llamas replaced Kukuxklan in what was supposed to be a reunion of the Rockers. Azul & Maravilla exchanged fouls for the DDQ.
5) Black Extreme b Oro Azul [super libre]
Mask challenges made, but not accepted.

indy (SUN) 03/02/2014 Arena El Bombero, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Andy, Kevin, Sacro vs Duende Azteca, Kal-El, La Fashion
2) Bombita, Doberman, Meteoro, Rocky Star vs Alma De Ninja, Apocalipsis (Ciudad Juarez), Chabelo Holguin Jr., Príncipe Rebelde
3) Chamaco Espinoza vs Cinta De Oro

indy (SUN) 03/02/2014 Arena el Jaguar, Monterrey, Nuevo León
1) Sombre Del Norte vs Black Tide
2) 30-30, King Fénix, Titanium vs Flecha, Muerte Guerrera, Rudy El Buitre
3) Dr. Tormenta & Rey Demonio vs Alberto Dos Rios & Sombra del Ring
4) Dulce Kanela vs Lady Maravilla
5) Eterus, Hijo del Ninja, Jack Cena vs Erika Sotelo, Larry Miranda, Símbolo (Monterrey)

Casanova (SUN) 03/02/2014 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Aero Power vs Damaso
2) La Justiciera & Magistral vs Katary & Kerberos
3) Epydemius, Rey Orión, Rosvy El Gitano vs Azrael, Black Animal, Hijo de la Muerte HIJO DE LA MUERTE , KATARY Y DAMASO VS ORION, AERO POWER Y HALCON GALACTICO (posted by MrALVAROGZZ)
4) Androide, Erick Snake, Silvie Silver vs La Chacala, Orquídea Negra, Tony Boy
5) Ángel Del Futuro, Gato Fantasma, Súper Nico vs Mongol Chino, Mr. Cuervo, Rey Pantera

WAR CITY (SUN) 03/02/2014 Arena Flex, Reynosa, Tamaulipas
1) Komander vs Draguido
2) Ales De Fuego, Gallo Fino, K-lee vs Black Slayer, Black Steel, Celtico
3) Angel-o & Rey Ángel vs Abaddon & Core
4) Adrian Gaona, Costeno, Paquito Medina vs Furia Roja, Perfil, Skeletor
5) Big Neurosis & Símbolo (Monterrey) vs Gigga & Súper Boy

indy (SUN) 03/02/2014 Arena GALLI, Villa Park, Illinois
1) Atómico, Dark Scorpion, El Traidor vs Alfa, Emperador, Fúnebre Dark Scorpion, Traidor & Atomico VS Funebre, Alfa & Emperador 03-02-2014 (posted by GALLI Lucha Libre)

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Gladiador, Matamoros, Tamaulipas
1) Pólux vs Black Skeletor
2) Quetzal & Rey Fuego vs Águila De Acero Jr. & Fly Boy
3) ?, Príncipe Azteca, Príncipe Guerrero vs Aziel, Cometa Latino, Protegido
4) Galáctico, Guerrillero Jr., Karateka Jr. vs Ángel Azul, Fidel Perez, Hijo Del Guerrillero

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Independiente, Tultitlán, Estado de México
1) Capitán Titanio vs Desastre
2) ? vs ??
3) Arquero, Mr. Dragóns, Pequeño Yaqui vs Alastor, Babel, Hijo de Zumbido
4) Alfred Dino, Cerebro Maligno, Rudy Garduño vs Ciber Punk, Herejía, Judas el Traidor
5) Los Bastardos vs La Rebelión
rematch

source: https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10351245_1518790545043146_5050572321091175652_n.jpg?oh=7f4124d07aa3852611732f9f8c018502&oe=54FFB0D4&__gda__=1430621886_ba6a0e3ba1b35fc92b4fb808c23510a4

(fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net)

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Jalisco, Guadalajara, Jalisco
1) Black Golden, Cometa, Dinamic Fly, Pokarito Jr. vs Calavera Charra, Guerrero de la Muerte, Shyru Dragón Jr., Ultra Cara
2) El Brujo, El Yago, Impacto Negro vs Maravilla Azteca, Príncipe, Rey Azteca
3) Chale García, Chucho García, El Argentino, Mr. Romy vs Centella, El Lobo, Molacho García, Monje Maldito
4) Águila Guerrera, Fumanchu, Pepe Aguayo, Tiger King, Yenesis vs Arlequín II, Bestia Roja, Omega, Toxico (GDL), Vengador Nazi
5) Pluma Negra vs Rudy Santana [JALISCO LH]
Pluma Negra is champion
6) Sunny vs Guerrero Negro [hair]

Event Notes: 40th anniversy show

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/v/t1.0-9/1899926_535240583261950_2066023044_n.jpg?oh=60ad0d4a2a92c4cc499ba7b61957285f&oe=5731DC68

(scontent.xx.fbcdn.net)

AAA (SUN) 03/02/2014 Arena Juba, Reynosa, Tamaulipas
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) ? vs ??
4) Asterisco Jr. & El Magnífico (Tamaulipas) vs Kaoma Jr. & Sairus [TAMAULIPAS TAG]
Magnifico & Astersico is champion.
5) Monsther Clown, Murder Clown, Psycho Clown vs Hijo del Fantasma, Silver King, Texano Jr.

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Kalaka, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Guerrero Escarlata & Kal-El vs Tornado De Plata & Unicornio Jr.
2) Cachorro (Ciudad Juarez) & Kempo vs Mini Fussion & Misterio (Chihuahua)
3) Black Juvi, Nacho Plus, Rabia vs Génesis (Ciudad Juarez), Jivaro, Zero
4) Akanthus & Ghost Rider vs Sky Bird & Vary and Latino & Piloto Suicida (Chihuahua)
5) Centinela, Émulo, Magno vs Angelix, Crazy Star, Hermes Jr.

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Lone Star, Escobedo, Nuevo León
1) Rey Demonio vs Lady Maravilla, Súper Jack, Lady Flammer, Dulce Kanela, Cirio Negro I, Cirio Negro II, Baby Power, Jaguar Boy, Titanium, Mortifero, 30-30
scheduled to appear
2) Big Neurosis & Símbolo (Monterrey) vs Golden Boy & Silencio

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1920481_798718323488875_984079599_n.jpg?oh=3f9745b48249b783b651bb429393d7bd&oe=574CC1FF

(scontent.xx.fbcdn.net)

UWE (SUN) 03/02/2014 Arena Lopez Mateos [Black Terry Jr. (Flickr), Estrellas del Ring]
1) Espíritu Balamri, Kaligua, Kiuby vs Black Tempest, Ciber Black, Príncipe Mixteco
2) Diosa Atenea, India Mazahua, Star Fire b Mystique, Princesa Ahy Leen, Sexy Ángel
3) Pegazus, Shibata, Sky Fly, Spider Boy b Arkanos, Kilvan, Shadow, Yoruba
Money thrown in. Shibata, Pegazus and Sky Fly are going by Los Dinamikos.
4) Fuerza Guerrera, Solar I, Villano IV b Negro Navarro, Trauma I, Trauma II
Villano IV defeated Negro for the win.
5) Josef Von Schmidt, Matt Striker, Ultimate Security DQ Ricky Marvin, Súper Crazy, Súper Zeta
Foreigners were DQed for excessive violence.

MARK (SUN) 03/02/2014 Arena Margarita, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Androide, Mistico (San Luis Potosí), Príncipe Mágico vs Dragón Jr., Rey Dragón, Rey Mercurio
2) Alas de Plata, Fuerza Aerea, Infante vs Aero Kid, Black Nagel, Pequeño Dragón and Boumerang, El Engendro, Nerón
3) El Átomo, Exterminador, Kancerverius, Samael vs Antrax (San Luis Potosí), Canera, Corsario Azteca, León Negro
4) Crazy King & Crazy Power vs Furia Salvaje & Jack (Monterrey) and Éxtasis & Mr. Dragón
5) Centella Inca, Pantera Silva, Rey Ángel vs Aliado de Dios, Corazón Forajido, Sauron (San Luis Potosí)

source: http://www.iwrg.mx/uploads/1393355439-thumb2%20DE%20MARZO%202014..jpg

(www.iwrg.mx)

IWRG (SUN) 03/02/2014 Arena Naucalpan [IWRG, The Gladiatores]
1) Galaxy & Látigo b Andy Boy & Orión
Main show debuts for Neza trainees Orion; Andy Boy snuck onto a show back in 2012 (teaming with Star Boy Jr.!)
2) Dragón Celestial & Emperador Azteca b Dowki & Hanaoka
3) Apolo Estrada Jr., Tony Rivera, Tupac Amaru Jr. b Black Terry, Chico Che, Skayde
straight falls, when Skayde and Terry had problems and Tony rolled up Terry for the win. This sets up their singles match Wednesday.
4) Golden Magic, Hip Hop Man, Veneno DQ Oficial 911, Oficial AK47, Spartan
Hip Hop Man replaced Alan Extreme (injury), while Spartn took Fierro's place. Tecnicos took 2/3, AK-47 fouling Veneno.
5) Hijo De Dos Caras, Relámpago, Súper Nova DQ Cien Caras Jr., El Hijo del Diablo, X-Fly
Tecnicos took 1/3. Apolo Estrada ran in, hit Super Nova with a weapon for the DQ, then challenged him. X-Fly took Super Nova's mask for good measure.

CMLL, SANCHEZ (SUN) 03/02/2014 Arena Neza
1) Dr. Trauma & Logan Extrem b Billy Jack & Súper Chiva Jr.
2) Balak & Motocross b Impacto & Imperio Negro
3) Cinujano, Danger King, Súper Colt DRAW Bugambilia, Goksary Jr., Príncipe Cronos
4) Chac-Mol, Dr. Cerebro, Rey Lobo NC Canis Lupus, Maldito Jr., Mike Segura
Rudos took the first, tecnicos took the second. Rey Lobo attacked Dr. Cebrero, and Arkangel & Isis attacked both teams, declaring CMLL was better than the Neza & Naucalpan groups.
5) Rey Bucanero & Terrible DQ Averno & Mephisto
Fouls both ways for the finish, but TRT was declared the winner.

CMLL (SUN) 03/02/2014 Arena Obreros del Progreso, Saltillo, Coahuila [El Diario de Coahuila]
1) Celestik b Forastero
2) La Magnifica & Nemo b Fase I & Paty Rey
3) Demonio Rojo & Terremoto b Celestik & Magnético
4) Chavo Lomeli, Mr. Secuestro, Tormenta Negra b Leónidas, Príncipe, Soldado Universal
5) Flyer, Meteorito, Oro Jr. b Akuma, Guerrero Negro, Taurus Taurus,Akuma y Guerrero Negro jr. Vs Angel del Inf (posted by doncelladehielo89)

source: https://scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/1796504_10202182715261794_865739624_n.jpg?oh=9b91af398a258498a624c19c16085943&oe=582DFC14

(Tony Cisneros)

indy (SUN) 03/02/2014 Arena Pepe Cisneros, Oaxaca, Oaxaca
1) ? vs ??
2) Águila Negra & Templario vs Águila Roja & Puma Rojo
3) Crazy Fly & Xtreme Fly vs Coyote Jr. & Soberbio
4) Challenger, Challenger Jr., Endeavor vs Caballero de la Muerte, Pepe Cisneros Jr., Rigo Cisneros Jr.
5) Ojo De Halcón, Súper Águila, Vuelo Espacial vs Caballero Jr., Chokmah, Rony Cisneros

AAA, PROES (SUN) 03/02/2014 Arena Victoria, Ecatepec, Estado de México
1) Cobra Imperial & Guerrero De Fuego vs Gato Salvaje & Súper Felino
2) Cazadora Salvaje & Tormenta Roja vs Black Celta & Último Corcel
3) Demonio Baltazar & Forastero vs Magnum 44 & Sky Master
4) Príncipe Furia & Vórtice vs Cazadora Salvaje II & Corsario Negro Jr.
5) Fénix (AAA) & Príncipe Furia vs Cazadora Salvaje II & Corsario Negro Jr.

source: https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1972402_587207144701715_1805421318_n.jpg?oh=36e24d0fc7099136b3adcb327ccba30e&oe=54C5DD61&__gda__=1420957768_46c4aa4fadec57872a497d9f99a107ff

(fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net)

LLX (SUN) 03/02/2014 Arena Xalapa, Xalapa, Veracruz
1) Corazón De Krystal & Karisma vs Demoledor & Ultratumba
2) As Del Espacio Jr. & Lobo Solitario Jr. vs Barret & Kraken
3) Caballero Ninja Jr., Thunder Kat, Zafiro vs Peligro, Rey Infierno, Slayer
4) Destello Azul, Poseidón, Xtremo vs Crazy Man, Eslabón Perdido, Rey Pantera
5) Cosmos b Bucanero Infernal [XALAPA MIDDLE]
Bucanero Infenral came in as champion. Cosmos is champion.

indy (SUN) 03/02/2014 Arizona Event Center, Mesa, Arizona
1) Muñequito vs Darko, Pakal, Máquina 45 Jr., Último Gran Guerrero, Chucho, Último Samurai, Tigre Del Ring, Serpiente Blanca, Pequeño Flama, Galaxy (Arizona), Kratos El Legendario, Mini Halcón, Pequeño Galáctico, Hawaiian Lion
scheduled to appear

Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-20 05:24

Return to Index