indy: 2014-10

<-- 2014-09 --- 2014-11 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

source: http://s30.postimg.org/wx9sd3lb5/1001730.jpg

(s30.postimg.org)

indy (WED) 10/01/2014 Arena el Angel, Reynosa, Tamaulipas
1) Galante De Oro vs El Stro
2) Blac Slayer & Black Steel vs Black Spider & Iori
3) Gigga 2 & Komander vs Super Boy Jr. & Zeus
4) Alas de Fuego & K-lee vs Abaddon & Celtico
5) Necro Butcher vs Joe Lider

source: https://pbs.twimg.com/media/Bytke1cCMAAF0Nk.jpg

(Twitter)

indy (THU) 10/02/2014 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango [Arena Olimpico Facebook]
1) Tackle Jr. vs Gasper
2) Asombro & Piloto Suicida vs Elathan & Piloto Negro
3) Piel Canela & Red Ángel vs Linda Llamada & Pequeño Quetzal
4) Dany Fantom & Hijo del Soberano vs Araña del Futuro & Vector
5) Conflictus & El Elegido vs Darko & Machine Rocker

source: https://scontent-a-ord.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10395859_844715662219524_9092772911451244811_n.jpg?oh=c1efbc7e741353dac29ae741e4c258c1&oe=54BAE453&dl=1

(scontent-a-ord.xx.fbcdn.net)

indy (THU) 10/02/2014 Arena Roberto Paz, Guadalajara, Jalisco [Fuego en el Ring]
1) Dark Paymon & Shyru Dragón Jr. b Black Golden & Olimpio
2) Chiva Sagrada & Mazinger Z b Furia Del Sur I & Furia Del Sur II
3) Aero Xtreme & Índio Cherokee b Lobo Azteca, Magno, Sol Negro
3) Egipcio Jr. b El Soldado
5) Darko, Lacandon Jr., Rudy Santana b Gran Eku, Guerrero Negro, Magisterio
6) Tony Rodríguez b Low Rider
7) Chik Tormenta © b Mariposa Rosa, Morrigan, Sexy Sol [NWG DIVAS]
Tormenta kept her title and dedicated the win to Estrella Explosiva.

Event Notes: benefit show for Estrella Explosiva

source: http://s29.postimg.org/dyjobvudz/1002900.jpg

(s29.postimg.org)

indy (THU) 10/02/2014 Arena Tigre Padilla, Monclova, Coahuila
1) Centinel & Dady Boy vs Látigo de Acero & Silver Boy
2) Fantastic Boy & King Balam vs Halcón Plateado & Randall
3) Águila Plateada & Maldito II vs Demonio Negro & Kikapoo Jr.
4) Jack & Sexy Francis vs Golden Boy & Larry Miranda

source: http://s8.postimg.org/d8oft2f1x/1002815.jpg

(s8.postimg.org)

indy (THU) 10/02/2014 Auditorio Jose Maria Morelos y Pavon, Aguascalientes, Aguascalientes [Arena Olimpico Laguna Facebook]
1) Emperado Azteca & Golden Magic vs Centvrión & Imposible
2) Canek Jr. & Hijo del Fishman vs Brazo Cibernetico & Brazo Jr. [? TAG]
3) Eterno, Head Hunter, Hijo de Máscara Año 2000 vs Groon XXX, Relámpago, Súper Nova
4) La Parka Jr. & Sin Cara vs Averno & Dr. Wagner Jr.

source: http://s11.postimg.org/zf86w80s3/1005245.jpg

(s11.postimg.org)

LUNA (THU) 10/02/2014 Mission, Texas
1) Centella De Plata vs Payaso Infernal
2) Arkángel & Príncipe Celestial vs Rey Kuervo & Rey Negro Jr.
3) Hijo Del Arkángel & Zarzy Tiger vs Hijo De Al Cruz & Tukano Jr.
4) Black Cat & El Naval vs Águila Azteca & Viento Negro Jr.

source: http://s29.postimg.org/ycfel0qdz/1003730.jpg

(s29.postimg.org)

indy (FRI) 10/03/2014 Arena Angeles, Pachuca, Hidalgo
1) Ángel Gabriel & Man Colors vs Black Spider & Oso Asesino II
2) Máquina Guerrera & Odiseus vs Cadavérico I & Cadavérico II
3) Desconocido & El Divino vs Dark Spíritu & Janitzio
4) Dayet Cook & Kontrol vs Centinela & El Invasor

source: http://s29.postimg.org/jvfp02el3/1003815.jpg

(s29.postimg.org)

indy (FRI) 10/03/2014 Arena Coliseo Papá Milo, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Black Extreme vs Crazy Xtrem
2) Nefasto, Nefasto, Thunder vs Baby Rush, Golden Tiger, Guerrero Del Sol
3) Atenea & Perseus vs Sexy Flor & Zebru Jr.
4) Astuto, Estrella Universal, Marvick vs Charles Lucero, Karonte Sr., Panthro
5) The Tiger vs Mortal USA [mask, hair]

source: http://luchamaniamonterrey.com/wp-content/uploads/2014/09/CartelLLF03Oct2014page.jpg

(luchamaniamonterrey.com)

LLF (FRI) 10/03/2014 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Angelica b Tsunami [lumberjack belt]
2) Lady Azteca b Poly Star
Poly Star replaced Nina Windy. Azteca handcuffed Poly to the ropes to win.
3) Alicia b Lady Jaguar
The shortest match in the history of the promotion: Alicia was hurt on a prior show, Jaguar didn't want to fight her injured, Alicia insisted and Jaguar beat her in 10 seconds.
5) Diana La Cazadora vs Flor de Loto

source: http://s4.postimg.org/rse012tn1/1003800.jpg

(s4.postimg.org)

ULI (FRI) 10/03/2014 Arena Terraza Chapis, Matamoros, Tamaulipas
1) Luxor vs Omega
2) Sombra III & Zorillo vs Amorfis & Hellboy
3) Quetzal & Súper Portero vs Cometa Latino & Fly Boy
4) Cachorro II & Galáctico vs Guerrillero Jr. & Rockero Infernal

indy (FRI) 10/03/2014 Auditorio de Santa Isabel, Atenayuca, Juan N. Méndez, Puebla
1) Beat Flay & Bombon Asesino vs Ángel Maya & Skull Metal
2) Princesa Legna & Sexy Enfermera vs ? & Brillo De Luna
3) Flay Takana & Hijo de La Parkita vs Charly Boy & Espectrito I
4) Caballero De Plata, Gatillero, Vagabundo vs Black Abyss Jr., Guerrero Olímpico, Trasher
5) Hijo de Máscara Sagrada, Oro Jr., Tlatoani vs Black Shadow Jr., Canek Jr., Hijo del Fishman

source: http://s11.postimg.org/xu2pdw36b/1003500.jpg

(s11.postimg.org)

indy (FRI) 10/03/2014 Expoferia Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Airon Kid vs Ahijado
2) Astro E., Huizar, Shaggy vs Corak, Destructor Muerte, Gargolan
3) Ladylu, Princesa Warrior, Sexy Warrior vs Crazy Niebla, Lady Terrorista, Poison Cat
4) Buitre, Caliwa Jr., Maverick vs Alfred Dino, Niebla Negra, Storm
5) Asgard, Lince, Payaloco vs Huizar, Terrorista, Último Gallo

source: http://s14.postimg.org/oox5fl8f5/1003831.jpg

(s14.postimg.org)

indy (FRI) 10/03/2014 Feria del Maz, Ayotoxco de Guerrero, Puebla
1) Death Fly vs Skull Metal
2) Misterius Maldad & Súper Insector vs Mr. Karate & Pegasus Turbo
3) As Negro & Galaxia Nga vs Galactic Tiger & Stryker
4) Violencia Extrema vs Dr. Andru
5) Alas de Acero, Sadic Maiden, Súper Alfa vs La Sádica, Mini Cibernetico, Mini Rey Oriental

source: http://s28.postimg.org/vvimiwtgd/1003700.jpg

(s28.postimg.org)

GDT (FRI) 10/03/2014 Lienzo Charro Constituyentes, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Aviador & Saru vs Nocturno & Tupac Amaru
2) Fulgor I & Fulgor II vs Alfa & Omega
3) Hip Hop Man & Némesis vs Chris Stone & Veneno
4) Anibal, Sin Cara, Tinieblas Sr. vs Averno, Decnnis, Pirata Morgan

source: http://s30.postimg.org/7tk1e9om9/1031700.jpg

(s30.postimg.org)

GDR (FRI) 10/03/2014 Lienzo Charro Constituyentes, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Silver Boy Jr. & Sucesor vs Escorpión Negro & Tanque Infernal
2) Ángel Del Amor & Marabunta Jr. vs Ángel Mortal Jr. & Marabunta Sr.
3) Mitzy & Pequeño Warrior vs Pierrothito & Rossy Moreno
4) Blue Panther, Hijo De Dos Caras, Valiente vs El Hijo del Medico Asesino, Rey Bucanero, Shocker

source: https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10628062_726640387410524_7347557000235863010_n.jpg?oh=8c2843950e6f5111f3c6b3702894dfc5&oe=54C170AE&__gda__=1421459908_04854ebdac968b08a4c126dc90cbc66b&dl=1

(fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net)

DTU (FRI) 10/03/2014 Lienzo Charro Salvador Gomez Centeno, San Juan del Río, Querétaro [DTU (3), DTU (4), DTU (5), DTU (6), DTU (7)]
1) Elixer, Lasserado Kid, Leónidas vs Dj Master, Hechicero, The Criminal
2) Joven Maravilla & Maremoto Jr. vs Electro Boy & Star Boy
3) Jimmy, Kevin, Tony b Ángel Rebelde, Marduk, Revolver Kid
4) Artikus b Rocky Lobo, Lanzeloth
5) Pesadilla b Drastik Boy, Gremlin, Vengador, Hacker
Pesadilla replaced Septimo and got the win.
6) Cíclope (DTU) & Dragón de Oriente I NC Dragón de Oriente II & Miedo Extremo
relevos increibles fell apart
7) Galaxy & Ursus b Aero Boy & Violento Jack
8) Crazy Boy & Niño Hamburguesa vs Drabek I & Drabek II and Black Fire & Slayer Pack

source: http://s18.postimg.org/wvswtiho9/1003930.jpg

(s18.postimg.org)

SPC (FRI) 10/03/2014 Salón Colonos, Cancún, Quintana Roo
1) Andors & Esencia Aerea vs Átomo & Crazy Red
2) Astro Negro, Cadete, Jhostick vs Black Star, Espontáneo, Lunático
3) Dark Evil & Rey Monarca vs Codigo & Dragón De Oro
4) Kamaitachi & Okumura vs Bronco & Corsario Jr.

source: http://s15.postimg.org/bh3a355vf/1003600.jpg

(s15.postimg.org)

BWA (FRI) 10/03/2014 Universidad de Durango, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Mini Fussion & Mr. Magestic vs Rabia & Sky Bird
2) La Felina & Yuri Star vs Gata Salvaje & Zafiro
3) Émulo & Misterio Rojo vs Angelix & Guerrero Azteca
4) Akanthus & Ghost Rider vs El Inmortal & Flamarión
5) Aéreo (Ciudad Juarez), Latino, Máquina 45 Jr. vs Black Demon, Black Fish, Kenish

source: http://s27.postimg.org/e4mci6g6r/1004815.jpg

(s27.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Arena Coliseo Corona, Gómez Palacio, Durango
1) Gran Ángel vs Akos
2) Cadete Del Atlantida I & Darkness vs Kid Azteca & Mago I
3) Mr. Guerrero Jr. vs Mago II [mask, hair]
4) Dulce Gardenia, Mr. Guerrero, Rey Jaguar vs Circus, Payasito, Payasito Jr.

source: http://s1.postimg.org/g9vxndfdr/1004530.jpg

(s1.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Arena Coliseo Guatemala, Guatemala City, Guatemala
1) Abismo & Ángel Caído vs Amenaza Verde & La Muerte De La Barranca
2) Ninja El Emisario vs El Indomable Zohar
3) Aeroflash & Vengador del Futuro vs Retlaw El Exorcista & The Tenkus Brothers
4) Relámpago Negro Jr. vs Explosivo Peligro Negro
5) El Gladiador, Tenkus Jr., Vandalo Jr. vs Impacto, Kosako Del Demonio, Mano Negra Jr. (guatemala)

source: http://s28.postimg.org/4rwozlnkt/1004800.jpg

(s28.postimg.org)

LLX, Nunez (SAT) 10/04/2014 Arena Cortazar, Cortazar, Guanajuato
1) Joven Maravilla & Maremoto Jr. vs Negro García Jr. & Perro Callejero Jr.
2) Chik Tormenta & Kaoma Jr. vs Estrellita Explosiva & Galaxy
3) Crazy Latino & Leviatham vs El Toro & Fuego Negro
4) Nigma & Príncipe Otomí vs Juventud Rebelde & Maremoto
5) Joe Lider & Rey Latino vs Alex Guajardo & X-Fly

source: http://s23.postimg.org/51hvlwwzv/1004801.jpg

(s23.postimg.org)

PXN (SAT) 10/04/2014 Arena Cuadrilatero, Matamoros, Tamaulipas
1) Asiel vs Fervor
2) Quetzal Jr. & Rey Fuego vs El Águila & Unicornio
3) Karateka, Pequeño Azteca, Torito vs Guerrillero Jr., Kramer, Quetzal
4) Cachorro II, Cometa Latino, Galáctico vs Ángel Azul II, Guerrero Azteca, Súper Portero

source: http://s30.postimg.org/iijw80xi9/1004630.jpg

(s30.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Arena Cuautepec, Distrito Federal
1) Bagonet, Dragón De Acero, Saoky vs Avispón Blanco Jr., Fujitivo, Malin Black
2) Angelito, Kivito, Star Warrior vs Guerrero Diabólico, Príncipe Negro, Volcan Negro
3) Ángel Niño De Plata, Centella Oriental, Fly Cometa vs Anator, Kenium, Último Diamante
4) Adamantium, Cosmos Negro, Electroman vs Jaque Mate Jr., King Flash, Silver Star
5) Oficial 911, Oficial AK47, Oficial Fierro vs Flyer, Juventud Venegas, Rayan

source: http://s27.postimg.org/kfid742nn/1004745.jpg

(s27.postimg.org)

LLC (SAT) 10/04/2014 Arena de Lucha Libre, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Dientes De Sable & Rorro Xtremo vs Crazy Demon & Flecha Verde Jr.
2) Dragón Fly & Sexy Subita vs Fantasmita & Súper Boy
3) Golden Tiger, Silver Tiger, The Tiger vs Máscara Brillante, Nefasto, Thunder
4) Rico Rodríguez & Silencio vs Mortal USA & Psicosis II

source: http://s24.postimg.org/a3ayf7745/1004900.jpg

(s24.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Arena del Pri, San Pedro, Coahuila
1) Pegasso Jr. vs Pequeño Dragón
2) Aeroboy & Boy Warrior vs Boy Warrior Jr. & Templario
3) Lobo del Aire & Pequeño Tornado vs Fat Killer & Mr. Halcón
4) Flash Boy I & Flash Boy II vs Black Bull & Green Tiger

source: http://s29.postimg.org/wc4919lon/1004501.jpg

(s29.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Arena Guaymas, Guaymas, Sonora
1) Dr. Oktopuz & Éxodo vs Liro De Plata & Tianico
2) Black Phantom & Muerte Blanca vs Contra Golpe & Enigma
3) Rey Centella vs Tenebro

source: https://pbs.twimg.com/media/BvaMySaIUAAVZ9F.jpg

(Twitter)

indy (SAT) 10/04/2014 Arena Metropolitana Jorge Cuesy, Tuxtla Gutiérrez, Chiapas
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) ? vs ??
4) Decnnis, Máscara Sagrada Jr., New Fire Jr. vs Destroyer Jr., Fishman Jr., Murcy Jr.
5) Groon XXX & Marco Corleone vs Head Hunter & Mr. Niebla

source: http://s3.postimg.org/ff6vxb8ab/1004831.jpg

(s3.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Arena Nacional CTM, Allende, Nuevo León
1) Súper 28 vs Turbulencia
2) Havok & Sombra D. vs Black Fénix & Diamante Negro
3) Gabanelly & La Chocolata vs Black Némesis & Metamorfosis
4) Black Poison & el Tacua vs Arquero & Cometa Jr.

source: https://pbs.twimg.com/media/ByesAoxCIAAAbA2.jpg

(Twitter)

DTU (SAT) 10/04/2014 Arena Querétaro [DTU (1), DTU (3), DTU (5)]
1) Joven Maravilla, Maremoto Jr., Speed Demon b Ángel Rebelde, Marduk, Revolver Kid
2) Electro Boy, Star Boy, Vengador vs Jimmy, Kevin, Tony
3) Pesadilla b Hacker, Rocky Lobo
Pesadilla replaced Septimo Dragon.
4) Drabek II & Lanzeloth vs Artikus & Drabek I
5) Drastik Boy © b Gremlin [DTU AI]
Drastick Boy retained the title
6) Cíclope (DTU) & Miedo Extremo vs Dragón de Oriente I & Dragón de Oriente II
7) Pantera vs Crazy Boy
8) Aero Boy & Violento Jack vs Black Fire & Slayer Pack and Galaxy & Ursus

source: http://s11.postimg.org/x4oif9s0j/1004700.jpg

(s11.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Arena San Francisco, Coacalco, Estado de México
1) Shaggy vs Airon Kid, Calavera, Grecus
2) Princesa Warrior & Sexy Warrior vs Crazy Niebla & Lady Terrorista
3) Astro Fénix, Dragón, Fly Danger vs Corak, Gargolan, Último Gallo
4) Destructor Muerte, Lince, Maverick vs Destructor, Niebla Negra, Storm
5) Aluoin, Black Shadow Jr., Diamante Rojo vs Asgard, Payaloco, Terrorista

source: https://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/large/866821647.jpg?1411682995

(d3j5vwomefv46c.cloudfront.net)

Cara Lucha (SAT) 10/04/2014 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México [Black Terry (flickr), Estrellas del Ring, The Gladiatores]
1) Hijo de Clímax & Hijo De Talisman b Lord Freeze & Novasonic
2) Alas de Oro & Hijo Del Ángel b Flama Roja & Toro Negro Jr.
3) Andy Boy, Danger, Guerrero Mixtico b Arkanos, Kilvan, Yoruba Cara Lucha 04-10-14 Resistencia vs Neza Boys (posted by tvluchadelpasado)
Mixtico used the ropes to beat Kilvan and get the win for the Neza Boys.
4) Fly Star & Toxin Boy b Fly Metalik & Wotan Cara Lucha 04-10-14 Lucha de Parejas (posted by tvluchadelpasado)
5) Dr. Cerebro, Trauma I, Trauma II b Flamita, Rayo Star, Súper Nova Cara Lucha 04-10-14 Relevos Australianos (posted by tvluchadelpasado)
Traumas & Cerbero took falls 1/3, Trauma II submitting Nova and challenging him to a match on 10/18.

Event Notes: Sky Man, out injuried after the last show here, will be a special guest

source: http://s10.postimg.org/kzq6gk27d/1004630.jpg

(s10.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Arena San Sebastian, León, Guanajuato
1) Lady Rocker & Terremoto vs Black Safari & Dark Princess
2) Androit, Chucky, Joven Maravilla Jr. vs Bael, Okuma, Sky Black
3) Arlequín, Escaflon Jr., Último Halcón Azteca vs Black Evil, Destructor (Guanajunto), Murder Kay
4) Arkángel (Guanajuato), Príncipe Dragón, Shiva vs Joven Rebelde, Kriminal, Mercurio

source: http://s27.postimg.org/6vmda0fzn/1004830.jpg

(s27.postimg.org)

Tecoman (SAT) 10/04/2014 Arena Tecomán, Tecomán, Colima
1) ? vs ??
2) Luna Metálica & Mulato III vs Ángel Diabólico & Pasion Morena
3) Dark Fénix & Mini Dark Fénix vs Súper Quico & Trébol Mágico I
4) Gronda & Payaso Vagabundo vs Johnny Bayony Jr. & Zumbido

source: http://s30.postimg.org/irqnpfp29/1004800.jpg

(s30.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Arena Universal, Matamoros, Tamaulipas
1) Black Golden vs Optimus
2) Protegido vs Príncipe Demonio
3) Ilegal Jr. & Rosa Infernal vs B. Scorpion & Rey Supremo
4) Gran Midas, Jaivo IV, Silver vs Ángel O Demonio Jr., Chamaco Becerra, Misterio Azteka

indy (SAT) 10/04/2014 Beraka Adventure Park, Xochitepec, Morelos [Estrellas del Ring]
1) Arez, Belial, Impulso b Atomic Star, Canis Lupus, Eterno
2) Chica Ye-Ye & Guerrera Isis b Coco Rosa & Yuca La Potranquita
3) Coco Blanco Jr., Coco De Bronce, Coco Verde b Broken Clown, Dave The Clown, Rothen Clown
4) Máscara Sagrada & Solar I b Fuerza Guerrera & Máscara Año 2000
1/3.

source: http://s27.postimg.org/nhifdrmyb/1004700.jpg

(s27.postimg.org)

CMM (SAT) 10/04/2014 Cancha San Pedro, Atencingo, Chietla, Puebla
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) ? vs ??
4) Diva Salvaje, May Flowers, Miss Gaviota vs Dark Docu, Rencor Boricua, Tupac Amaru Jr.
5) Huracán Ramírez Jr., La Parkita, Valiente vs Canek Jr., Herodes Jr., Mini Cibernetico

source: https://pbs.twimg.com/media/By7dUwVCEAAfqJ5.jpg

(Twitter)

Black Shadow (SAT) 10/04/2014 Centro Cultural Fuentes del Valle, Tultitlán, Estado de México
1) Ladylu & Payaloco vs Lady Terrorista & Terrorista
2) Astro Fénix, Crazy Niebla, Duke The Clown vs Acuario, Ángel De Acero, Presioso
3) Caliwa, Caliwa Jr., Kid Fly vs Bit Boy, Corak II, Gallo
4) Alucin, Diamante Rojo, Glamour vs Demon Boy, Niebla Negra, Niebla Negra II

source: http://s15.postimg.org/z7cdm2ddn/1003915.jpg

(s15.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Centro Deportivo Gran Markus, Torreón, Coahuila
1) Centinela vs Águila Roja Jr.
2) Lethal vs Príncipe Halcón
3) Daisy Crazy, Dulce Paola, Sexy Francis vs Black Gojira, Devastador, Torturador
4) Hermano Difunto & Piloto Negro vs Águila Roja & Piloto Suicida

source: http://s15.postimg.org/4tqcarvi3/1004400.jpg

(s15.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Colonia Cultura Maya, Tlapan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Boyka, Cometin Mágico, Genky vs Dragón Mágico, Fuego Negro, Okelos
2) Halcón De La Sierra, Kukulkan, Rakner vs Duncan Moy, Guerrero Del Sur, Pánico
3) Águila Tapada, Puma 2000, Rey Optimus vs Hazama, Piti Tenebroso Jr., Vastago Chino
4) Ferrari, Sangre Latina, Tigre Volador vs Chacal, Chacal Jr., Rey Apolo
5) Legionario Azteca, Pantera, Tigre De Acero vs Black Falcón, Siberiano, Ultra Violeta

Event Notes: location may be wrong

source: http://s2.postimg.org/jjwcuchzt/1004800.jpg

(s2.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Dallas, Texas
1) ? vs ??
2) Hombre Sin Alma & Rayito Ramírez vs Carvante & Peligroso Jr.
3) Stelaris & Tornado Power vs Águila Negra Jr. & Maligno Rudazo
4) Ángel Dorado Jr. & Ángel Latino vs El Espanto & Scorpió Jr.

source: http://s24.postimg.org/ki0la7qyt/1004.jpg

(s24.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Expalenque de la Feria, Chilpancingo, Guerrero
1) Guerrero Vengador & Ray Boy vs Dr. Muerte & Spawn
2) Bitter & Black King vs Alibastik Jr. & Sangre Costeña
3) Ángel Star & Dibalita Roja vs Diva Virtual & Steel Dark
4) Astro Nave vs Kaisser [GUERRERO MIDDLE]
5) Pierroth Jr., Príncipe Siniestro, Sexi Rubi vs ?, Sexy Lola, Thunderbright

source: https://o.twimg.com/2/proxy.jpg?t=HBgpaHR0cHM6Ly90d2l0cGljLmNvbS9zaG93L2xhcmdlL2VjNG44ZC5qcGcUwAcUvgoAFgASAA&s=X28pPy6HEVsZRnhXOzVyB_cJm2w6ZbaWjnLTv2Bq20Q

(o.twimg.com)

indy (SAT) 10/04/2014 Feria Col. Barrio Norte, Atizapán de Zaragoza, Estado de México
1) Criss Boy vs Inmortal
2) Paloma Rouse vs Reina Dorada
3) Baxter & Mercurio vs Magnífico I & Magnífico II
4) Demente Extreme & Kung Fu Jr. vs Black Silver Jr. & Pez Tigre
5) ?, Sagrado, Terrible vs Golden Magic, Hijo de Black Silver, Veneno

source: http://s28.postimg.org/agyjwr4ml/1004702.jpg

(s28.postimg.org)

PWR (SAT) 10/04/2014 Feria, King City, California
1) Blue Demon vs Rocky Romero, Juventud Guerrera

source: http://s1.postimg.org/eysrsn95r/1004701.jpg

(s1.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Gimnasio el Ranchero, Gómez Palacio, Durango
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) Darko & Pequeño Quetzal vs Piel Canela & Rey Fobia
4) Asombro & Brillante vs ? & Áspid

source: http://s24.postimg.org/ctovq4t6t/1005430.jpg

(s24.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Gimnasio Nuevo Mezquital, San Nicolás de los Garza, Nuevo León
1) Bad Boy vs Aeropower
2) Gladiador & Poly Star vs Dama de Hierro & El Chacal
3) Cometa Jr., Meetal, Sombra del Ring vs Mr. Cuervo, Poder Latino, Siniestro
4) Arquero vs Mongol Chino, Norteño, Luis Reyna [mask, hair]

LU (SAT) 10/04/2014 Lucha Underground Temple, Boyle Heights, Los Angeles, California
1) Cage b Mariachi Loco
Cage is Brian Cage. A blond woman accompanied Mariachi Loco (probably the one who is Holly Meowy on Twitter.)
2) Fénix b Big Ryck, Máscarita Sagrada, Prince Puma, Pentagón Jr., Son of Havoc, Súper Fly, King Cuerno, Mariachi Loco, Drago (AAA) * Lucha Underground 12/17/14: 10 WAY MATCH - Full Fight (posted by El Rey Network)
All ten wrestlers came to the ring, then Dario Cueto announced he'd be giving someone a big chance on the show. He announced a ten man elimination match with the guys who were in the ring. Fenix beat Puma to end a great crazy match. Crowd was into Mascarita Sagrada trying to win.
3) Mil Muertes b Chavo Guerrero Jr., Sexy Star, Johnny Mundo, B-Boy, Mr. Cisco, Cortez Castro, Pimpinela Escarlata, Ricky Mandel, Famous B [battle royal] *
Chavo eliminated Sexy Star, so their issues continue. Mundo kept nearly getting eliminated, then was thrown out by Mil at the end. Fenix came out and he and Mil had a staredown. Cueto returned with a belt and announced there'd be a champion crowned before the end of the year. He explained how this would happen; The person at the show didn't understand the explanation, except for the part where Mil versus Fenix would be the first match and happen right now
4) Mil Muertes b Fénix [Aztec Warfare seeding] *
Winner of the match earned the last spot in Aztec Warfare. Loser of the match earned the first spot in the match.
5) King Cuerno b Súper Fly *
Drago watched the match.
6) Chavo Guerrero Jr. b Fénix *
Pentagon Jr. tripped up Fenix leading to his loss. Sexy Star said Demon would be back for his revenge soon.
7) Johnny Mundo b Big Ryck, Prince Puma [Ladder] * Lucha Underground 12/10/14 - TRIPLE THREAT LADDER MATCH (posted by El Rey Network)
A mystery man tried to make the save for Ryck, but Mundo ended up winning. Cueto demanded his key returned, and Mundo gave it to him - after he punched him.

Event Notes: Last three matches ended up airing before the first three.

source: http://s29.postimg.org/4wal5xm2v/1004500.jpg

(s29.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Navojoa, Sonora
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) ? vs ??
4) Azteca & Elemental vs Troyano & Willy Cortez Jr.
5) Dragón Bider & La Parkita vs Espectro & Gallito Maligno

source: http://s1.postimg.org/bz5lpas0f/1004600.jpg

(s1.postimg.org)

LNG (SAT) 10/04/2014 Pista Pabellon, Tultitlán, Estado de México
1) Misterio vs Pequeño Cerebro
2) Fray Lavox & Starmoon vs Blasfemia & Pequeño Demonio
3) Mosha Dark & Shinobi vs Darko Omega & Felina Metálica
4) Robin Maravilla Jr. vs Rey Inmortal [LNG LIGHT]
5) Robin Maravilla, Sentencia, Xcorpio vs León Rojo, Obett, Perico

source: http://s28.postimg.org/67vpnphct/1004830.jpg

(s28.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Rebelde Gym, Kanasín, Yucatán
1) Star Black vs Steel Dragón
2) Acuaboy & Thunder Fly vs Herodes & Horus Escorpión
3) Cory & Reyson vs Imperio Dorado & La Hiedra
4) Darko & Zaar vs Mr. Voltio & Proverbio
5) Araña Negra, Corsario Jr., Kamaitachi, Okumura vs Halcón Rojo Jr., Mensajero del Diablo, Panther Boy, Rebelde Punk

source: http://s2.postimg.org/jilhy62ux/1004500.jpg

(s2.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Salón Bazar, Xalapa, Veracruz
1) ? vs ??
2) Guerrero Lee & Sideral vs Costero & Demenzía
3) ?, Puma Metálico, Rayo Divino vs Capitán Argueta, Loco Silver, Payaso Infernal
4) Jaguar, Loco Castillo, Súper Porky vs Enigma, Mercenario, Psicosis Jr.

source: http://s29.postimg.org/602z6p87b/1004601.jpg

(s29.postimg.org)

indy (SAT) 10/04/2014 Teatro del Pueblo, Chocamán, Veracruz
1) ? vs ??
2) Many Lopez & Volador Sagrado vs Fire Boy & Infierno Negro
3) Pantera & Tony Acosta vs Dr. Bryan & Súper Orión
4) Ringo Acosta, Rockero Tri, Súper Marco vs Demonio Rojo, Lazzerman, Súper Orión Jr.

source: http://s30.postimg.org/ojr6sj5xt/1005604.jpg

(s30.postimg.org)

indy (SUN) 10/05/2014 Arena Azteca, Guadalajara, Jalisco
1) Solecito vs Destellito
2) Dark Fly & Paymon vs Destroyer Jr. & Guerrillero
3) Príncipe Dilan & Rito Romero Jr. vs Lobo Azteca & Warrior Drago
4) Nocturno, Sol Negro, Súper Meteoro vs Bulldog Rivera, Milttonni Vannucci, Muerte Bocanegra
5) Darko, Neutrón, Ray Man vs Destello, Gran Misterio, X-Fly

source: http://s21.postimg.org/lpv43yemv/1005800.jpg

(s21.postimg.org)

indy (SUN) 10/05/2014 Arena Azteca, Torreón, Coahuila
1) ? vs ??
2) Fantasma del Amor & The Tiger vs Chucho el Roto & Detector
3) Lobo del Aire, Omega, Pequeño Demencio vs Chamaco Treviño Jr., Lince Negro, Urban Xtreme
4) Dark Saint, Luminoso, Pequeño Quetzal vs New Star, Red Ángel, Súper Punk

Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-02-15 05:28

Return to Index