This Upcoming Week's Events

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/laredo-tx-012520.jpg

(www.luchaworld.com)

APW (SAT) 01/25/2020 1414 Rosario St., Laredo, Texas
1) Nerco Monger vs Jesse Garza
2) Skull Kid vs Centur
3) Aragon & Baby Phat vs Akuma & B. Misteriosa
4) Esterlaris II vs Megatron, Dark Lyon
5) Xtreme Warrior vs Dark Cobra, Rey Belcebub, Súper Boy

source: http://pbs.twimg.com/media/EOodB4sU0AAMGdo.jpg

(Twitter)

PHC (SAT) 01/25/2020 Arena 2 de Junio, Col. Benito Juárez, Ciudad Nezahualcóyotl, Estado de México
1) Star Boy vs Bufon Negro, Ciclón, Furia Jr., Exodus, Súper Gemelo, Tigre Tatuado, Súper Insecto, Sahman Jr., Golden Power, Miss Mary, Príncipe Celeste I, Tigre Salvaje [Copa Lobo Blanco]
2) Brillo De Luna vs Corazón Diabólico, Príncipe Celeste, Rapina [PCH WOMEN WELTER]
3) Julissa vs La Suastica, Miss Janeth, La Paracticante, Saret, Coral, Mitzi [Copa Perla Rey de Damas]
4) Geo & Guerrero Mixtico © vs Ahijado de la Muerte & Tony Cirio Jr. [PHC TAG]
5) Valiente vs Cósmico, Hacha De Guerra, Luis Cirio, Manny Cirio, Black Hunter, Jabali, Abc Jr., Abc 1, Dany Hernández, Payaso Fantástico, Payaso Pambasin, Zayama, Destructor Rojo, Chavo Banda, Shaman [ruleta de la muerte]

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/arena-capital-oaxaca-012520.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SAT) 01/25/2020 Arena Capital, Oaxaca, Oaxaca
1) Tamuz & Venom vs Challengercito & Gravity
2) Caballero Dragón & Dionisius vs Águila Negra & Noesis
3) Rasputin & Súper Águila vs Nieto De Pepe Cisneros & Tony Cisneros
4) Fantasma Jr. vs Chockma
5) Trauma I & Trauma II vs Arakanos & Caballero Jr.

source: https://pbs.twimg.com/media/EOvt5BVUUAcd3B0?format=jpg&name=900x900

(Twitter)

CMLL (SAT) 01/25/2020 Arena Coliseo
1) Fantasy & Último Dragóncito vs Pequeño Olímpico & Pequeño Violencia
2) Lluvia, Mystique, Skadi vs Amapola, La Infernal, Tiffany
3) Eléctrico, Magia Blanca, Retro vs Misterioso, Sagrado, Tiger
4) Súper Astro Jr. vs Hijo del Signo [lightning]
5) Audaz, Dulce Gardenia, Stuka Jr. vs Hechicero, Kawato San, Vangellys
6) Carístico, Diamante Azul, Flyer vs Cavernario, Euforia, Último Guerrero

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83516672_1389519584554457_5189018498768044032_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQnJ8OWfmo119nad3K7u8hxqhaA_fvvIS_bXA-nRMYyJyYI8B6luCzPt5xzhK2lrob0&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=c138b96a4cbad42b1c981a78c2018785&oe=5EDAC6E7

(scontent.xx.fbcdn.net)

FMLL (SAT) 01/25/2020 Arena Guatemala México, Guatemala City, Guatemala
1) Dragón Chino vs Espectro
2) Ciclón Negro vs Rita Dinamita
3) Ciclón Chapin Sr. & Kamikaze Rojo vs El Aspirante & Hijo de la Araña
4) Chente, Ciclón Chapin Jr., Hijo de Voltrón vs Darth Vader, Rayo De La Muerte, Terrorista
5) Comandante 502, Melivn Velasquez, Voltron vs Avernosis Jr., Didier Ortega, Hacha Sr.

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82775841_1080103355654404_8846867846408437760_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQnVrr5LXL7RUCfHWZ0-8QB3R4H7cKgwq-lXIfvlhJTROUa9CdX9NZb-JYP2qv9Y5WY&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=321f8950a9461f62d55a7dce6c263ac0&oe=5E966ABD

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SAT) 01/25/2020 Arena Imperial, Mexicali, Baja California
1) Darko vs Magia
2) Rey Cobra vs Fly Boy, Tempestad Jr.
3) Quarterback & Tackle vs Ironboy & Próximo
4) Dinámico vs Skalibur [Mucha Lucha MEGA]

source: https://scontent-ort2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/83144253_173221997114092_305681433865748480_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_ohc=iiLn_ejD9xIAX_4pOaL&_nc_ht=scontent-ort2-1.xx&_nc_tp=1002&oh=9f4471c4b53c26dfd5f00abed9e984be&oe=5EDBF423

(Facebook)

Bellavista (SAT) 01/25/2020 Arena Kalaka, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Avispón Verde Lee & Pequeño Leopardo vs Azbel & Red Warrior
2) Pequeño Andy, Pequeño Anima, Pequeño Aziel vs Cometa Jr., Crazy Ttan, Xtreme Soul
3) Kempo Jr. & Pantera Asesina vs Anima II & Anima III
4) ? vs Rey Guerrero Jr.
5) Dulce Kanela, Larry Miranda, Piloto Jr. vs Bestia II, Bestia Jr., Monaguillo
6) Falcón Jr., Rocky Lobo, Sirius vs Neutrón, Payaloco, Último Vikingo

source: http://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82626490_2697647783682386_1745412097061158912_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQmwqPVUh1zE6vSRLwQwMalSEvL6FWs2xjQ3lJvC5X32D2CfUmhh8M5OdP8mW6YqjUg&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=d672f97b3e8ccfeba624b02119e3e4e8&oe=5E9BED2C

(scontent.xx.fbcdn.net)

Tony (SAT) 01/25/2020 Arena Roberto Paz, Guadalajara, Jalisco

source: http://scontent-ort2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/82355783_545341179396149_5258840180076314624_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ohc=ccX9HyOV_1kAX8F8Vs6&_nc_ht=scontent-ort2-1.xx&oh=d3ca25bcd7cc6de6ecf0994758002f0a&oe=5E981358

(Facebook)

Primo (SAT) 01/25/2020 Arena Universal, Matamoros, Tamaulipas
1) Halcón Oriental & King Samy vs Boru & Joker
2) Galáctico, Lion Fly, Silver Kidd vs Ángel o Demonio, Hannibal, Sicario Jr.
3) Gladiador, Karateka Jr., Silencio vs Dragón Blanco, Kaoma Jr., Símbolo
4) Atlantis Jr., Illegal Jr., Silver vs Chamaco Becerra, Guerrero Azteca, Último Azteca

source: http://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83245565_646692582805968_6483670634197942272_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQnicMov7ImuHobovagijl-Lfe4s7RTVtGpKMSSD0jrBtpWfqC8XZJKMZy7EZz-AHis&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=95d6de394473880a7dc7d83de5af6f78&oe=5E99747B

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SAT) 01/25/2020 Arena Zapata, Acapulco, Guerrero
1) Chaneque vs Aguilita India
2) Gerrillera & Panter Boy vs Baby Kiler & Cromanon
3) Clow Strim & Rey Águila vs Korita & The Panter
4) Hijo Del Norteño, Norteño, Norteño Jr. vs Ángel De La Muerte, Ecoloco, Viento Negro
5) Taurocosis, Verdugo Jr., Viento Negro Jr. vs Aéreo Strim, Dark Star, Mini Fuego

source: https://pbs.twimg.com/media/EO6Pw4TUEAEzKXU.jpg

(Twitter)

Contreras (SAT) 01/25/2020 Av. Calaparaiso, Ixtapaluca, Estado de México
1) ? vs ??
2) ? vs ??
3) Máscara Mágica & Star Abis vs Fire Jr. & Ivan Hoe
4) Los Hondurenos vs Los Colombianos
5) Mary Apache, Natsumi, Sexy Violeta, Ximena vs Chica Pantera, Diva Virtual, Luna Mágica, Reyna Siria
6) Máscara Divina, Máscara Sagrada Jr., Súper Brazo vs Pandemónium, Pandemónium Jr., Xibalba

source: https://pbs.twimg.com/media/EO6P6m5UYAAWL4m.jpg

(Twitter)

indy (SAT) 01/25/2020 Cancha de Basquetbol del Cici Renacimineto, Acapulco, Guerrero
1) Lobo Plateado Jr. & Tyrone vs Dexter & Máscara Mortal Jr.
2) Lobo Plateado & Magic Fire vs Presunto Culpable & Rey Muerte
3) Máscarita Sagrada & Mini Rey Tigre vs Jerrito Estrada & Mini Psicosis
4) Lady Pache & Princesa Coral vs Brillo De Luna & Lady Sensación
5) Alebrije & Súper Muñeco Jr. vs Diablo Rojo Jr. & Gemelo Rocker

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/explanada-municipal-de-san-pablo-huixepec-012520.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SAT) 01/25/2020 Explanada Muncipal, San Pablo Huixtepec, Oaxaca
1) Catalyea & Pili Rivera vs Diosa Quimera & Lola La Texana
2) Beckham vs Ángel De La Muerte
3) Challenger Jr. & El Jinete vs Alma Suicida & Puma Rojo
4) Endeavor, Halcón Infernal, Lazzer Man vs Cometa Azul, Rey Pegaso, Vega

source: http://pbs.twimg.com/media/EOodB4nU8AAQnaK.jpg

(Twitter)

indy (SAT) 01/25/2020 Foro Foto Lucha, Chalco, Estado de México
1) Kenji & Solido vs Chico Maravilla & Vudu
2) Samoano, Viserium, Viserium Jr. vs Furia Purpura, Lobo De Fuego, Olin
3) Serval & Sombra Vengadora vs Craneo Azteca & Mr. Furia
4) Príncipe Azteca, Saigo, Tiger Jr. vs Kido, Melkor, Pulsar
5) Cobra Egipcia, Flama Dorada Jr., Int. Mara, Parkita vs Carta Brava, Mini Centurión, Mini Demon Rocker, Titanus

source: http://pbs.twimg.com/media/EOodKeAU0AEb7BR.jpg

(Twitter)

indy (SAT) 01/25/2020 Gabinos Hall Event, El Monte, California
1) Mano Negra & Villano IV vs El Cobarde & Pirata Morgan
Mano Negra retirement match

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/mercado-tlacotal-012520.jpg

(www.luchaworld.com)

indY (SAT) 01/25/2020 Mercado Tlacotal, Iztacalco, Distrito Federal
1) Ciconcito & Ojo De Halcón vs ? & Mr. Jerry
2) Caballero Pabalo, Saeta De Fuego, Skay Golden vs Krampus, Okrus, Star Cross
3) El Alfil & Rhino King vs Caricia & Coco Blanco Jr.
4) Voraz vs Thunder Storm, Depredador, Baby Star, Adamantium, Metaleón, Caballero de Plata, Gran Felipe Jr., Troeyno [ADLI HEAVY]

source: https://pbs.twimg.com/media/EO6P6m7VAAA8zrG.jpg

(Twitter)

AKE (SAT) 01/25/2020 Mullme, Tijuana, Baja California
1) Tahúr Jr. vs Vulcano
2) Kigng Azteca vs El Enfermero
3) Skalibur vs Kamikc
4) Demencia vs Silver Star, Animal
5) Arandú vs Mortiz, TJ Boy, Star Boy
6) Nicho el Millionario vs Crazy Frank

source: https://pbs.twimg.com/media/EO6P6lEU4AAzz1L.jpg

(Twitter)

indy (SAT) 01/25/2020 Parque Ecologico Cuemanco, Xochimilco, Distrito Federal
1) Che Guevara & Desgarrador vs Sazuki & Souls
2) Angeluz & Arlequín vs Alas Blancas & Gato Negro
3) Cacheta, Cokito, Rey Neza vs Caballero Dante, Chamaco Davila, Motocross
4) Coco Lores, Coco Rojo, Coco Verde vs Espiral Negro, Felino, Golden Bull

source: https://pbs.twimg.com/media/EMu162qVAAITnvE?format=jpg&name=large

(Twitter)

AAA TV (SAT) 01/25/2020 Pepsi Center WTC, Benito Juárez, Distrito Federal
1) Big Mami & Niño Hamburguesa vs Dinastía & Lady Shani and Arez & Keyra and Lady Maravilla & Villano III Jr. © [AAA MIXED TAG]
7th defense, 2nd on TV.
2) Máscarita Sagrada, Mr. Iguana, Taya vs Abismo Negro Jr., Demus, La Hiedra
3) Aramis, Myzteziz Jr., Octagón Jr. vs Carta Brava Jr., Mocho Cota Jr., Tito Santana
4) Hijo Del Vikingo, Murder Clown, Puma King vs Rey Escorpión, Taurus, Texano Jr.
5) Aerostar, Drago, Pagano vs Blue Demon Jr., Chessman, Monsther Clown
6) Fénix, Pentagón Jr., Psycho Clown vs La Bestia Del Ring, LA Park, Rush Toro Blanco

Event Notes: announced on 12/26. 8 pm start time.

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/LLME012520.jpg

(www.luchaworld.com)

LLME (SAT) 01/25/2020 Polideportivo Centenario, Los Mochis, Sinaloa
1) Dark Crow & Pescador Jr. vs Balder & Cachorro Cortez
2) Azteka Jr. vs Abddon [Aztlán, bull terrier]
3) Lady Lee vs Candy Lein, Milenia
4) El Elemental vs Príncipe Kisho, Willy Cortez Jr., Blue Star, Muerte Azteca, Súper Athos [LLME UNIVERSAL]

source: http://pbs.twimg.com/media/EOocuQGU8AU0rwm.jpg

(Twitter)

WFS (SAT) 01/25/2020 WFS Arena de Aztahuacan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Ángel Caído & Dark Streetp vs Black Raiden & Saurom
2) Leopardo Dorado & Zaeta Dorada vs Black Salmon & Furia Infernal
3) Arión, Drazer, EVIL vs Amenaza Roja, Ave Negra, Maligno Negro
4) Cobra Egipcia, Internacionla Mara, Solido vs Chico Maravilla, Mini Centurión, Pequeño Boricua
5) Bestia Metálica, Gargo, Ikki De Fénix vs Guerrero de Fuego, Hércules Negro, Rocky Universitario
6) Factor Miedo, Hijo De Lancero, Majsetic, Mr. Black vs Hellboy, Pakrur, Radiant, Sombra De Toro
7) Coco Rojo, Coco Verde, Rockstar I, Rockstar II vs ?, Acolito Del Diablo, Kahoz Jr., Xibalba

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/arenacoliseo23dejunio012620.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena 23 de Junio, Nicolás Romero, Estado de México
1) Fussion & Oska vs Furor & Kriss
2) Kraven & Raider 23 vs Danny Barrio & Vaquero García and Mission X & Payaxucho and Huracán Negro & Perro De Guerrera Jr.
3) Golden © vs Pankratos [A23J HONORFICO]
4) Miss Gaviota © vs Yuma [A23J MAXIMO]
5) Jhon Tito & Luis Niño Rios vs Ángel Tormenta & Veneno

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/arena-capital-oaxaca-012620.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena Capital, Oaxaca, Oaxaca
1) Beckman & Jinete Sureño vs Ángel De La Muerte & Puma
2) Cataleya & Pili Rivera vs Lola La Texana & Quimera
3) Alma Suicida & Pegasso vs Gravity & Tamuz
4) Challengersito, Príncipe Cóndor, Rey Águila vs Challenger, Endeavor, Fantasma Jr.

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/84033081_1019195261791380_3904845198777122816_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQnu_YXKgd9DJifoKympm2VhNrwFpSsDdLEpL7ZBzS5YTgemnn32fA_YuZyY5XRP3Xc&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=b9ea5e17a109d95617978b6f89277c35&oe=5E9AF267

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena Clásica, Pachuca, Hidalgo
1) Guerrero Metálico vs La Krisys
2) Iridium vs Sombra Blanca, Chulo II
3) Dementor & Matuz vs Millenium & Príncipe Rebelde
4) Mini Pikachu, Parquita Star, Santy Hernández vs Alquimia, El Intruso Jr., Mini Súper Crazy

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83230157_2729467493796631_7860088694856744960_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQkhjhL4mQ5O1S0RbQY9ru7rDU_CIixRmg4TRpFnm59yjb-LpWI1bUgvHvPF9MUfHsQ&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=ca34c677ac94c5c7c14b9c995ad14817&oe=5ED3958D

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) Ave Salvaje, Dark Clown, Impacto vs Coyote, Sangre Ninja, Xtreme
2) Charly & Sexy Pop vs King Warrior & Yessi Rey
3) Khaliel, King Warrior III, Máscara Maldita vs Camaleón Jr., Kratoz Rey, Saturno Jr.
4) Átomo (Monterrey) vs Apache Jr.

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83097517_1829536040512164_6115863267194699776_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQm7comMGvmSRD94eHugvatYmdXDH7C6UyKngfXTrNmH7P_SxWjuVdNqnoXU9_pkZWY&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=e14c5c18c40dd3fdc282f00f6e858aa1&oe=5E988A0C

(scontent.xx.fbcdn.net)

CMLL (SUN) 01/26/2020 Arena Coliseo Guadalajara
1) Cosmos, Logan, Temerario vs Capitán Cobra, Destello, Relámpago
2) Avispón Negro, Mágico, Rielero vs Demonio Maya, Demonio Rojo, Frezzer
3) Crixus, Luminoso, Paladín vs Cris Skin, Frenético, Fúnebre
4) Fugaz vs Satánico
5) Gran Kenut & León Blanco © vs Flash & Gallo [OCCIDENTE TAG]
3rd known defense

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/arenacoliseoreynosa012620.jpg

(www.luchaworld.com)

Panther (SUN) 01/26/2020 Arena Coliseo Reynosa, Reynosa, Tamaulipas
1) Coamando Estrella & Sizmo vs Khan & Wolf Warrior
2) Hijo De Turok & King Monkey vs Hijo De Máscara Roja & Máscara Celestial
3) Angelo, Mario Rock Jr., Único Jr. vs Bad Boy, Panther Boy, Última Sombra
4) Asterisco Sr., Halcón de Oro, Puma vs Maldición, Maldición Jr., Súper Boy
5) Iron Fly, Jc Valentine, Magnífico vs Asterisco Jr., Brillante, Zarzy Tiger

source: http://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82879104_2508698806042646_3057043578241941504_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQkBgN3BKJuOO-xVowfsjOO9r_x1aoesnTEgi4FSInBF42oOShj-nfCr0u5V3s6P8es&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=1ca36b79932f075a4acab3062de06030&oe=5EDBAA16

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena Coliseo San Ramón, Puebla, Puebla
1) Star Metal & Súper Dark vs Logan & Ojo De Águila
2) Haru Jr. & Red Power vs Diamante Negro & Tanathos
3) Cometa Boy Jr. & Ionus vs Roy Calavera & Saga
4) Gema, Rubi, Sexy Araña vs Cascabel, Guerrero de Plata, Versus
5) Brazo Celestial, Brazo Cibernetico, Brazo De Oro Jr. vs Ares el Guerrero, Guerrero Espacial, Payaso Remy

source: http://scontent-ort2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/82285740_1069674520045620_2181504444728868864_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_ohc=AX5UK7NFpNwAX8eFdNP&_nc_ht=scontent-ort2-1.xx&_nc_tp=1002&oh=aad1eba5f99f2c83c415506207d344df&oe=5E99692D

(Facebook)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena Coliseum Chachapa, Amozoc de Mota, Puebla
1) El Bronco, Hiena, Mini Darth Vader vs Black Fly, Blue Cat, Seprietne Jr.
2) Subzero & Verdugo Jr. vs Bastardo I & Bastardo II
3) Luna Wampy & Príncipe Azteca vs Guerrera Penumbra & Princesa Malefica
4) La Mafia De Puebla, Rokambole De Puebla Jr., Verdugo vs Black Stone, Capitán Fantasma, Murciélago

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82979319_591846598330998_4255231770405896192_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQnmpAOe1JPxAOcSi8A1etlh5cyrbTk71a8d0T8h8IkA41aMipdlogQkZMTSvNuaX6I&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=9f3a5150cf1b85c3425ab8da289fa00e&oe=5ECFCE45

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena Coliseum, Saltillo, Coahuila
1) Caballero Azteca & Último Caballero vs Biker & Kid Biker
2) El Cholo vs Espantapájaros
3) Cronic & Príncipe Adonis vs Crazy Xtreme & King Rap
4) Caballero Negro, Eragón, Majestik vs Guerrero Negro II Jr., Suavecito Jr., Volcan

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/lucha-pro-012620.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena Flroence, Los Angeles, California
1) Hector Canales vs Vintange Dragón, Vito Fratelli
2) Ashley Grace vs Katarina Leigh
3) Phoenix Star & Zokre vs La Raza I & La Raza II
4) Rubi Gardenia vs Baby Power

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82851712_450164079205295_7120242455991025664_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQnNaYEh4EHSkhNwMZYw7JWHF0YA2YXOCxUe5SNGSWpo2p1hjsJ4FTwz5wlGR-b6OVI&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=a5a3c64d0cef595b12fc962c716783cd&oe=5E905C29

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena Jalisco, Guadalajara, Jalisco
1) Dragóncito Ninja & Kal El vs Black Tauro & Implacable
2) Amenaza Negra Jr. & Principre Dragón vs Dengue Asesino & Galáctico
3) Nocturno & Nuevo Titan vs Alex Romano & Vegetta
4) Águila Guerrera & Rudy Santana vs Dalis Negra & Gran Misterio
5) ?, All Carrillo Jr., Estrella Oriental Jr., Hijo Del Bucanero Jr., Makabre vs Anteus, Destrucción, Gallo, Ray Man, Sniper

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82606944_2719121041509329_3035365160312111104_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQmiAoUcNjTVuyrv6d9AloWA0ygzEcX2MP1VcecFwDiuQ0mKEaC7lHhh-j_DgT67H_M&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=916ff70816dfe7f3071f7c66afdb58e5&oe=5E9ED300

(scontent.xx.fbcdn.net)

MARCA (SUN) 01/26/2020 Arena Margarita, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Halconsito G. & Rey Platino vs El Diablo & Rey Argon Jr.
2) Dinamita, Predicador, Rey Argon Sr., Sex Boy vs Ángel Diabólico, Lama, Maldito Del Ring, Toxico
3) Bastardo, Destello Jr., Guerrillero vs Coronel Castro, Kratos, Toruck
4) Heredero, Mini Lama, Príncipe Thor vs Muerte Inf., Signo Negro, Traficante
5) Danguerous, Vagabundo Jr., X-Turbo Jr. vs Chispa Divina, Efecto, El Espanol
6) Black Lady, Catolico, Mini Maniaco, Mr. Marca, Turbo X vs Garzez, Máscara Inf., Oro Y Plata, Salomé
5 vs 4

source: http://cmll.com/wp-content/uploads/2014/01/domingo-25.jpg

(cmll.com)

CMLL (SUN) 01/26/2020 Arena México
1) Kaligua & Shockercito vs Mercurio & Pierrothito
2) Arkalis, Leono, Magnus vs Apocalipsis, El Coyote, Inquisidor
3) Diamond, Dulce Gardenia, Fuego vs Cancerbero, Espíritu Negro, Raziel
4) Stuka Jr. vs Felino [lightning]
5) Ángel de Oro, Flyer, Niebla Roja vs Euforia, Luciferno, Mephisto
6) Cuatrero, Forastero, Sansón vs Carístico, Titán, Valiente

source: https://pbs.twimg.com/media/EOvpHmKVUAAz7Uj?format=jpg&name=large

(Twitter)

IWRG (SUN) 01/26/2020 Arena Naucalpan
1) Águila Oriental Jr. & Spider Fly vs Noicy Boy & Voltrex
2) Black Dragón, Chicanito, Legendario vs Canival King, Carnicero, Death Metal
3) Diva Salvaje, Jessy Ventura, Pasion Kristal vs Oficial 911, Oficial AK47, Oficial Fierro
4) Demonio Infernal & Fresero Jr. vs El Hijo del Medico Asesino & Hijo de Pirata Morgan
5) Fuerza Guerrera NG, Relámpago, Súpernova vs Black Terry, Emperador Azteca, Lindaman
6) Puma King & Séptimo Dragón vs CIMA & T-Hawk and Dragón Bane & Hijo de Canis Lupus

source: https://pbs.twimg.com/media/EOQxBnKUUAAQ_wE?format=jpg&name=large

(Twitter)

AAA , Fusion (SUN) 01/26/2020 Arena Neza
1) Alfa, Príncipe Daiky, Rey Caballero vs Derh Dragón, Laberinto, Yin Dragón
2) Big Mami & Niño Hamburguesa vs Faby Apache & Tiger Boy
3) Big Chicoche, Big Mike, Big Ovett vs Dr. Karonte Jr., Fresero Jr., Hijo De Dr. Karonte
4) Hijo Del Vikingo, Myzteziz Jr., Octagón Jr. vs Argenis, Australian Suicide, Súper Fly
5) Averno vs Máximo, Texano Jr. [bull terrier]
6) Karis La Momia Jr., Pagano, Psycho Clown vs Dave The Clown, Monsther Clown, Murder Clown

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83230431_2234828083493653_120340491098128384_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQl3IgQU5qDy5z8REgT022hD8PNJEc11N-fPlKiZVemEue9PSuUtHP1iPxEmYS4Xkqo&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=2cf2c05ec252e39789633d3e3a6e65f7&oe=5E92DCDB

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena San Francisco, Coacalco, Estado de México
1) Águila Blanca & Gatoyde vs Jazmin & Poison Cat
2) Ahijado, Maverick, Rey Halcón vs Demon Boy, Gargola, Quetzal
3) Terrorista vs Sparta, Payaloco, Azteca, Corsario, Star Kid, Príncipe Kira, Mr. Tatuaje, Kid Impacto, Caramelo, Tochero, American Zomber, Destructor Negro

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83954695_450205152534521_6597319407335112704_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQmXn0ZgTDwE-nm-ewERck7K2DxYkQnnGN-kPeILDXJ3_RYFOg1w9DcLgQt3h8yHoK0&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=1ab14925318936dbabd841645ca0cae1&oe=5E99ACC6

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena Santa Fe, Guadalajara, Jalisco
1) Artiko & Calavera Boy vs As De Espadas Jr. & Consagrado
2) Crazy Dinamo vs Black Fox
3) Mr. Black & Psicótico vs Lunatic Xtreme & Pluma Negra
4) Cholo, Latin Brother, Mercurio vs Gladis Night, Steel Man III, Súper Tormenta
5) Cat Boy, Draego, Yenesys vs Espantapájaros Aaa, Freezer, Great Eku

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/82945834_3620599481314137_3265124070739410944_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQkxxFJsuvmwwcbBLJYapVy1LPFQjLFLal1HI0kspPQXDMmdagNBfiNIK_Q1znGQPoQ&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=49021ba018b5a1e647f7e064486eab62&oe=5ECC7E52

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Arena Union, Veracruz, Veracruz
1) B. Oscura & G. Negro vs Koga & Llama Azul
2) C. Salvaje, J. Magic, Pequeño Infernal vs Drag Shdaow, H. De Metalero, Metalero Jr.
3) Dark Kaoz, Flyman, Splot vs Aero Power, Comodín Jr., S. Guerrera and B. Charly, B. Phantone, B. Queen
4) Ángel Rojo, Descontrol., Junior vs Copioto Jr., G. Mantiz I, Pequeño Asesino

source: http://scontent-ort2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/82458828_2500401946889859_6119036191464488960_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ohc=B8S84TTNR4oAX_nfl3X&_nc_ht=scontent-ort2-1.xx&oh=0c12bf07f87473c69bd09ce387458661&oe=5ED8F2FB

(scontent-ort2-1.xx.fbcdn.net)

CMLL , Kingdom (SUN) 01/26/2020 Auditorio Matamoros, Matamoros, Tamaulipas
1) Aeroblack, Arcangel, Misionero vs Bestia Jr., Hellboy, Quetzal
2) Anemix, Diosa Blanca, Sanely vs ?, La Comandante, Lady Flammer
3) Hijo del Signo vs Quetzal Jr., Hijo de Mano Negra, Limbo Jr., Ángel Azul, Aero Crab, Halcón Suriano Jr., Pánico, Black Panther, Bulkano, Drone, Arebar Jr. [Copa JR VIP]
4) Rosa Infernal vs Ángel Exterminador, Jaivo IV, Génesis, Tony Tejano [hair]
5) Ángelus, Diamante Azul, Pantera Blanca Jr., Saru vs ?, ??, Ángel O Demonio Jr., El Gato

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83130431_892837267814867_7350850502927581184_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQnu0ETkOJN10UBRA34xC2sBXunD9xObn-zeb2H81_bkAc-_u4UqR3vO5guPMJc5egk&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=0b15692dacbeca366ed21d4f04ebb9e3&oe=5ED7990A

(scontent.xx.fbcdn.net)

MSLL (SUN) 01/26/2020 Auditorio San Pablo Xochimehuacan, San Pedro Cholula, Puebla
1) Minos vs Adamantium
2) Bombon, Demasiado, Sexy Alexander vs Arkanos, Blaze, Kilvan
3) Prayer vs Magnetico
4) Ébano & Lucky Boy vs Hellboy & Tony Iron
5) Yoruba vs Calibus, Tiger Fly, Tempo, Rey Samuray, Futuro, Wormin, Farsante, Eurus, Atiox [CELESTE CHAMP]

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82023307_1397499993789194_8107398332009152512_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQmWl4WuSTDFP8RVeqk4M75lIBinq8X4ec2rij8V3AwMkJxG7df_uxYY67rXs8EXIwQ&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1&oh=bb7a4e5ca072af79e34c22cdaa726123&oe=5E9CC03F

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Canos Bar, El Paso, Texas
1) Clásico vs Pequeño Dia, Noche
2) Panda Black & Pistolero vs Chuko & Clowns
3) Lagunero & Sangre Latina vs Misterio Rojo & Zaga
4) ?, Guerrero Azul, Romano vs Narinoc, Tiburón, Universis
5) Black Fish, Hermes Jr., Mr. Alfa vs Sexy Flower, Silver Hawk, Trimegistro

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/casino-el-aguila-012620.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SUN) 01/26/2020 Casino el aguila, Tlajomulco de Zúñiga, Jalisco
1) Joven Guerrero vs Cano Mendoza
2) Happy Clown & Sleepy Clown vs King Star & Nerón Oriental
3) Quetzal & The Panda vs Cordero I & Tsunami
4) Drakito & Pequeño Fujitivo vs Negro Cordero & Pequeño Guerrero
5) Gato Malefico, Loco Infernal, Sexy Gladiolo vs Furia Chicana, Rey Muerte, Yuriria La Loca

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/lucha-libre-coatitla-012620.jpg

(www.luchaworld.com)

LLC (SUN) 01/26/2020 Centro Civico de Santa Clara, Ecatepec, Estado de México
1) Aztek Boy & Katalán vs Dragón Siniestro & Migrante
2) Centellita & Tromba vs Abogado Del Diablo & Kill Korn
3) Kadete & Sentinel vs Krock & Potrillo
4) Terremoto & Tornado vs Azteca Negro & Maldad
5) Óscar El Hermoso, Raymunda, Zorayita vs Arez, Belial, Impulso

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83563912_2974395949288039_420814277117476864_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQk4W1CSNsg0ItAk5zzymSHWbFQRLitDlLcgNUZADYrczuqF0bfWCKy1rzMPiJQItV8&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=5f5ffee4ecb76dcab8e24bcfbd287ccb&oe=5E9C92C3

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Club Apolo, Xalapa, Veracruz
1) Chichiflin vs Baguera
2) Black Wolf, El Brujo, Paymon vs Flash Extreme, Guerrero Azteca, Mercurio
3) Emperador vs Lazer Boy, T. De Bronce
4) Maldad vs Planetario, Cat Rocker, Cat Boyvs Hijo Del Anticristo, Fantasma del Espacio [Copa Alfonso Ramos]
5) Black Queen, Poseidón, Rey Infierno vs Guerrero del Infierno, Sagitarius, Sayfer and Karina Duval, Mahui, Mist. Dancer
6) Rey Pantera Jr. vs Samuray
7) Deimoz Da Silva vs Crazy Boy, Xplosivo, Asmodeus, Ultrasonico, Dem. De Plata [RECIO 4x4]

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/col-san-isidro-los-reyes-la-paz-012620.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SUN) 01/26/2020 Col. San Isidro, Los Reyes de Paz, Estado de México
1) Espejismo & Paramedico Negro vs Águila Fantasma & Halcón Maya
2) Apolo Guerrero & Gran Tony vs Ángel Del Infierno & Titanic
3) Payaso Puper Cocolin, Payaso Súper Coco, Payaso Súper Cocus vs Blackzombi, Momia Gemela, Zomber
4) Hijo De La Parquita & Rey Gato vs Hijo Del Espectrito & Mini Demoledor
5) Máscara Divina, Payaso Clown, Payaso Loco, Príncipe Oriental vs Infierno Rocker I, Infierno Rocker II, Infierno Rocker III, Infierno Rocker IV

source: http://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83027101_2667732559929067_2289295805892263936_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQm776jkc_K_RkazKOfHS3qr90dnhKXdzvS5gTzGGqHJ9m5ushrBYH4mKUTNwRKG4uA&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=d844507aac0274b16cab5a7974da3ae1&oe=5E9FAD9C

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Coliseo La Dinastía, Ciudad Victoria, Tamaulipas
1) Ciber Boy & Jacker vs La Llarva & Megatron
2) Negro Venus & Sexy Divina vs Dinastía Martinez & Pantera Metálica
3) Jonny Valentino & Rocker Boy vs Máscara Oriental & Stigma
4) Charro Negro & Warrior Boy vs Cuervo & Engendro I
5) Black Faller, Kasike, Tremors vs Hiroshi, Raksha, Shadow
6) Hijo de Pirata Morgan & Mini Psicosis vs Hijo de La Parkita & Mini Potrito

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/84101092_2810978018962549_1316141587683606528_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQn2mQHLAm98MbFPbD-nJ5UhxDD728EDuf5w2g9ceXzG6Q8dHplERqUdTlaUVN0xiyU&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=a167c344003362769901b9c8f3cd961c&oe=5E8E39EF

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Coliseo Tony Arellano, Torreón, Coahuila
1) Dragón Imperial & Rey Celestial vs Nieto De Pitufo Varela & Pitufo Varela Jr.
2) Perla Lagunera vs Pantera Negra Jr.
3) Black Bull & Drako vs Dark Saint & Súper Punk
4) Diabólico I, Diabólico II, Diabólico Jr. vs Dulce Paola, Eterno, Sexy Francis

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/81725888_798763827235071_889746666284908544_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQlYVZPR9aapxX6h98CXNeIjR1av3HWpR60LZHUkm_32LRNdcvhpxgvtJ1Gna0mA3Vk&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1&oh=662b4b8b00f9aecc8d3bcbfb06e8d0ba&oe=5E9BEBD7

(scontent.xx.fbcdn.net)

DI (SUN) 01/26/2020 Escuela de Lucha libre Dragones Independientes, Valle de Santiago, Guanajuato
1) Súper Electrick vs Estlaris, Felino Metálico
2) Eragón Kid & Tiger Boy vs Kid Star & Venger
3) Rey Skaflon, Skaflon, Yako vs Kraken, Ridexx, Vendaval
4) Cuervo Style & Estrella de Plata vs Raiden & Volcho

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/chalco-solidaridad-012620.jpg

(www.luchaworld.com)

Foto Lucha (SUN) 01/26/2020 Foro Foto Luchas, Chalco, Estado de México
1) Kenji & Solido vs Chico Maravilla & Vudu
2) Samoano, Viserium, Viserium Jr. vs Furia Purpura, Lobo De Fuego, Olin
3) Serval & Sombra Vengadora vs Craneo Azteca & Mr. Furia
4) Príncipe Azteca, Saigo, Tigre Jr. vs Kido, Melkor, Pulsar
5) Cobra Egipcia, Flama Dorada Jr., Int. Mara, Parkita vs Mini Centurión, Mini Demon Rocker, Pequeño Carta Brava, Titanus

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/phoenix-012620.jpg

(www.luchaworld.com)

IC (SUN) 01/26/2020 Ingnacion Coches Elementary School, Phoenix, Arizona

source: http://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83254276_2517143345173026_4387344491984453632_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQm8hfI73xPbdllvWC77V6y8fFciCVHQ7jd5xqfF82iqMtSb0NJitv7wFnXxdsenl60&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=1684ed50d1dfba6f330b607ee1887c11&oe=5E9A8F23

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 La Mandona, Acapulco, Guerrero
1) Bizarro vs ?
2) Kraken & Optimus © vs Toxico & Tyrone [NOBA TAG]
3) Crazy Thengu © vs Astreda, Rey Muerte, Golden Jet [NOBA WELTEr]
4) Enigma © vs Andros Black, Capitán Átomo, 24 Kilates [NOBA HEAVY]
5) Toxin © vs Sauron, Baxter, Kid Silver [NOBA CRUISER]

source: http://pbs.twimg.com/media/EOockmEUUAEOzEE.jpg

(Twitter)

JLS (SUN) 01/26/2020 Parque Bicentenario Col. Hank Gonzalez, Ecatepec, Estado de México
1) Azteka Boy vs Viento Azul
2) Fly Tager & Superklass vs Aullido Infernal & El Cisne
3) Black Jony & Cachorro Negro vs El Cruzado & Ventarron
4) Cometa Rojo, Estrella Del Mar Jr., Rey De Oro vs Caballero Lopez, Tiburón Rojo, Tigre Oriental

source: http://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/82481185_2796891350371775_5305400370049056768_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQnJK4bs44bx52wE5zQP1Ye1ESVZwOvnZZ8-taN7FHKldAlzRDqNbH2LQWxjb7HQqr4&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=d1af4b3c6d9e5e1fe1efc2c6b0735abe&oe=5ED4BB49

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SUN) 01/26/2020 Plaza de Toros Valente Arellano, Torreón, Coahuila
1) Superior vs Blue Rocket Jr.
2) Demencia, Meny Sanchez, Piel Canela Jr. vs Black Justic, Estrellita Lag., Príncipe Escarlata
3) Charly Montaña vs La Fashion [lightning]
4) Gran Jefe IV, Gran Jefe V, Gran Jefe VI vs Frank Clown, Hijo Del Picudo, Insólito
5) King Star Jr. vs Zyrus [mask, hair]

source: http://pbs.twimg.com/media/EOoc3ntU8AArwct.jpg

(Twitter)

indy (SUN) 01/26/2020 Teatro del Pueblo, Hueyotlipan, Tlaxcala
1) Estonder & Mr. Alcon vs Guardián De La Noche & Juventud Azteca
2) Estrellita Mágica & Prinesa Alendra vs Lady Amazona & Sexi Maravilla
3) Hijo de Black Man & Marquez Jr. vs La Cripta & Mascare
4) Huracán Ramírez & Máscara Sagrada Jr. vs Fishman Jr. & Pentagon

source: http://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82462740_2501874350075952_6612950580031651840_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQma06G_ss84v6neDO7l-xW2TqjgIHVAwU9flHAzJ2kjpOzbGrE6KHeseS6au_rm63I&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=15eed7e75de79de179a153accb76b6bc&oe=5E97FD22

(scontent.xx.fbcdn.net)

WILL (SUN) 01/26/2020 Terraza Elma, Apodaca, Nuevo León
1) Black Raider & Hell Raider vs Origen & Vértigo
2) Charro Negro vs Vazco Jr.
3) ? vs Sayrus, Oro Negro
4) Metálica (CMLL) & Perla Lagunera vs Diosa Quetzal & Hahastary
5) Divo vs Trittón, Epydemius

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82899359_2993918240620518_7924226038488367104_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQn43zOTY1ou_9UgH2PMTTBkye_ec_RatCkU4TE-HhV-po93sG8k_cxa-nlJ7FHW1w0&_nc_ht=scontent.xx&oh=8a1a677ae321772e145f032769a83d9e&oe=5E946796

(scontent.xx.fbcdn.net)

ELLAP (SUN) 01/26/2020 Unidad Deportiva Jorge Campos Rena, Acapulco, Guerrero
1) Rey Silver vs Súper Loco Jr., Ángel De Plata, King Fobia
2) Lady Xtrema, Princesa Del Pacifico, Skolker vs León Dorado, Moustro Negro, Verdugo
3) Ángel Guardián, Lobo Plateado, Súper Chiva vs Agorafobia, Kromo, Presunto Culpable
4) Hijo de Black Silver, Romano, Uranio vs Águila Azteca, Guerrero Azteca, Mercurio

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/unidad-deportiva-mire-012620.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SUN) 01/26/2020 Unidad Deportiva Mire, Cadena, Mineral de la Reforma, Hidalgo
1) Chulo II & Punisher vs León Dorado & Mr. Zaeta Jr.
2) Cara Negra, Símbolo Negro, Sombra Blanca vs Gato Tenton, Poder Azul, Rey Tormenta Jr.
3) Caelus, Dragón Boy, Zagma vs Dragón King, Herencia, Zokar
4) Killer Boy, Pequeño Makara, Rocker Boy vs Black Panther, Pequeño Ángel, Pumara
5) Colmillo Blanco, Deluto II, Kariz Jr. vs Barrio Latino, Godzila, Piloto Infernal
6) Ciclope (Indie), Draztick Boy, Miedo Extremo vs Caballero De Atenea, Falcón Fire, Gasaprin Jr.

source: http://cmll.com/wp-content/uploads/2015/04/puebla-26.jpg

(cmll.com)

CMLL (MON) 01/27/2020 Arena Puebla
1) Millenium & Rey Samuray vs Black Tiger & Rey Apocalipsis
2) Marcela, Mystique, Sanely vs La Comandante, La Infernal, Reyna Isis
3) Stigma vs Kawato San [lightning]
4) Audaz, Dulce Gardenia, Flyer vs Shocker, Templario, Vangellys
5) Carístico, Soberano Jr., Titán vs Cuatrero, Forastero, Sansón

source: https://pbs.twimg.com/media/EPDXjwYVAAIzrtc.jpg

(Twitter)

CMLL (TUE) 01/28/2020 Arena México
1) Acero & Aéreo vs Pequeño Olímpico & Pequeño Violencia
2) Avispa Dorada, La Guerrera, Princesa Sugehit vs Amapola, Metálica, Tiffany
3) Súper Astro Jr. vs El Coyote [lightning]
4) Diamond, Oro Jr., Pegasso vs Disturbio, Misterioso, Sagrado
5) Black Panther, Blue Panther, Blue Panther Jr. vs Hechicero, Rey Bucanero, Terrible
6) Atlantis Jr., Carístico, Soberano Jr. vs Cuatrero, Forastero, Sansón

source: https://pbs.twimg.com/media/EPER1IYX4AEeJwa?format=jpg&name=large

(Twitter)

IWRG (WED) 01/29/2020 Arena Naucalpan
1) Lemuria, Príncipe Jr., Spider Fly vs Baby Star, Blue Monsther, Zika
2) Chicanito, Príncipe Aéreo, Salchichita vs Carnicero, Dinámico, Tromba
3) Ángel Estrella Jr., Chef Benito, Noicy Boy vs Canival King, Especie Maligna, Voltrex
4) Águila Oriental Jr., Biosfrea, Puma de Oro vs Atomic Star, Death Metal, Rey Halcón
5) Ángel Drago, Galactus, Güero Tijuana, Marduk, Omega Jr., Rey Gato, Taurino, Ultra Mega vs Internacional Mara, Magneto, Pantera Jr., Príncipe Rebelde, Rayado, Rey Quetzal, Rugido, Versal
Gum Zeus (Taurino) vs Gym Tepito (Rugido) 0winning team advances to a Copa High Power match on 02/16

source: https://pbs.twimg.com/media/ENdjcUTUwAEIvpV.jpg

(Twitter)

indy (THU) 01/30/2020 Arena Aficion
1) Drástico & El Poeta vs Hijo De Roco Vann & Roco Vann Jr.
2) Dayai, Dulce Luna, Tabatha vs Krazy Star, Lady Cat, Lilith Dark
3) Alex Extreme, Ángel Cósmico, Deluto I Jr. vs Hijo De Payaso Pura Santa, Payaso Pura Santa, Payaso Pura Santa Jr.
4) Big Chico Che, Big Mike, Big Ovett vs Diva Salvaje, Nygma, Pasion Kristal
5) ?, Ciclón Ramírez Jr., Jurassico, La Máscara vs Aeroboy, Dark Cuervo, Joe Lider, Taurus
6) Dr. Wagner Jr. vs Rayo de Jalisco Jr., Blue Demon Jr., Canek [Copa 68 Aniversario]

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/83733704_2869654579764293_4134423896671649792_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQlEfaUpoEN8Vc129N-P6Vli8Q-T8Y4vd3TMIqygOlUVR3NHh1XsIyaHFDzsNVdgkNg&_nc_ht=scontent.xx&oh=68cbf4b3d1af191533f801ac8c216fbc&oe=5E8DDB4A

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (THU) 01/30/2020 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Tiger Fly vs Hijo De Imperio Negro
2) Duende Azteca & Sirio vs Black Dragón & Tackle Jr.
3) Príncipe Samurai & Rey Samuray vs Blue Rocker & Rey Fiera
4) Asombra, Hijo del Soberano, Rey Insólito vs Camorra, New Warrior, Súper Punk

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82165947_1529683333837400_4260490622852399104_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQk4FoHO9tpCL5NJAbDKVGsiGTSWl3lTvyjIzAKUi1IDBZPBllsSF4B0XUT8wWuU-TI&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1&oh=3a6edfed6c34dc30c8db007c4e297909&oe=5EA10CC3

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (FRI) 01/31/2020 Arena Campeones, Torreón, Coahuila
1) Estrellita Lagunera vs Kyoki, Perla Lagunera
2) 1 vs 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 [Corona Rey Wagner]
3) Galeno del Mal, Syrus, Wagner Kid vs Gran Jefe IV, Gran Jefe VI, Kaoz
4) Rey Wagner vs Gran Jefe V [cage]

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82306260_2411833955593960_4473388208935141376_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQmUjRRYA4gHeFzasNso47XBCm6rWvoROli1siwtZxdBJ8wT3ZJPnpNolG29N1txOjc&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1&oh=dc28e26fdff61d54766ae9bf57c8ff87&oe=5EA01C5F

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (FRI) 01/31/2020 Arena Querétaro
1) Deimus, Golden King, Phomos vs Natague, Samuray Azteca, Yanzan
2) Big Chico Che, Big Mike, Big Ovett vs Dark Crazy, Iracundo, Lucifer and Demasiado, Diva Salvaje, Soraya and Alex Guajardo, Atómico, Speed Demon
3) Ángel Caído, Angeluz Fly, Futuro, Murciélago Plateado, Vengador vs Gremlin, Homicida, Kastigador, Mike Segura, Tempo [cibernetico]
4) Miedo Extremo & Mr. Electro vs Ciclope (Indie) & Villano IV
5) Rayo de Jalisco Jr. vs Canek, Blue Demon Jr., Tinieblas Jr. [Copa Carlos Maynes]

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/84089928_2914014285297257_693828481787625472_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQltnxuBKbOXDiLt4o2u9FIoKW8AHaJYn05nlDBrzrf6-we5DAsRXo86RwI90_3rjPg&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=31c1712caf34e41b55020c3c9d732596&oe=5ECBD4D1

(scontent.xx.fbcdn.net)

DTU (FRI) 01/31/2020 Arena Roberto Paz, Guadalajara, Jalisco
1) Anarkia & Raul Vidal vs Black Golden & Dariux
2) Aero Panther vs Vengador Radioactivo, Fight Panther, Dark Power
3) Princesa Azul vs Hahastary
4) Shun Skywalker vs Kevin, Samuray Jr., Pesadilla, Calibus, Tiburón, Willy Banderas
5) Brazo Celestial & Brazo Cibernetico © vs Aero Xtreme & Rey Plata [DTU NEXO]
6) Makabre © vs Paranoiko [UWF MIDDLE]
7) Joe Lider vs Crazy Boy

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/82834036_2471985433040998_6720335392475709440_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQk7UPrWl4Me7l6fwiCSF_Qyw-W7luaFF4lwg5Y64W2rQsManU7unruryn_xUTmEjGQ&_nc_ht=scontent.xx&_nc_tp=1002&oh=cd82ce6e67fcc27ca4d0ac4b3b6b06cf&oe=5E9696AF

(scontent.xx.fbcdn.net)

AAA , EMW (FRI) 01/31/2020 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1) Adrian Quest, Drake, Griff vs Éxtasis, Juve Venegas, Romero
2) Keyra © vs Lady Shani, Miranda Alize [EMW WOMEN]
first defense (won title in December 2018)
3) Jonathan, TJ Boy, Tony Casanova vs Carta Brava Jr., Mocho Cota Jr., Tito Santana and Danny Limelight, El Hijo del Medico Asesino, Lady Lee
4) Genio del Aire, Kamik-C, Skalibur vs Black Boy, Fantastik, Rayo Star [hardcore]
5) Pagano & Puma King vs Hijo Del Vikingo & Xtreme Tiger and Gringo Loco & Nicho el Millionario
6) Pentagón Jr., Psycho Clown, Rey Horus vs Daga, Monsther Clown, Rey Escorpión

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2020-01-25 05:08

Return to Index