Today's Events

source: https://pbs.twimg.com/media/ELeS9f-UYAAXXGs.jpg

(Twitter)

915-656 (SAT) 12/14/2019 El Maida Shrine, El Paso, Texas
1) Aviatico & Relámpago Jr. vs Guerrero Aztac & Pescador
2) Amazona & Unicornio vs Classico & Uzziel
3) Galáctico & Sammy Santana vs Ángel Jr. & Pika
4) Dragón, Hijo Del Impostor, Sky Bird vs Rey Escorpión, Venom, Vip
5) Casandro, Ráfaga Jr., Rocky Star Jr. vs Akantus, Átomo, Ghost Rider

source: https://pbs.twimg.com/media/EGulNDkWoAEYRvV?format=jpg&name=large

(Twitter)

AAA TV (SAT) 12/14/2019 Domo Madero, Ciudad Madero, Tamaulipas
***Guerra de Titanes, 2019***
1) Aramis, Dinastía, Octagoncito vs Arez, Mini Psycho Clown, Parkita Negra
2) Máscarita Dorada, Mr. Iguana, Niño Hamburguesa vs Demus, Látigo, Villano III Jr.
3) Faby Apache, Octagón Jr., Taya vs Carta Brava Jr., Mocho Cota Jr., Tito Santana and Abismo Negro Jr., Ayako Hamada, Keyra [lumberjack]
4) Brian Cage, Murder Clown, Pagano, Puma King vs Chessman, Killer Kross, Taurus, Texano Jr. [tlc]
5) Fénix & Pentagón Jr. © vs Angélico & Australian Suicide and ????? & Hijo Del Vikingo [AAA TAG]
fifth defense, one not on TV
6) Big Mami vs Lady Maravilla [hair]
7) Dr. Wagner Jr., Drago, Psycho Clown vs Blue Demon Jr., La Bestia Del Ring, Rush Toro Blanco

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/79112746_2605736459540186_2790539547560116224_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ohc=YQ5T5AfNY6QAQnsCMsUp6r99ysl0SFLAGz48Unwm76HGWJWieuBkVUvCQ&_nc_ht=scontent.xx&oh=1f6a63fcfba893ad3b8c4a6a175910aa&oe=5E75BC6E

(scontent.xx.fbcdn.net)

ALAZ (SAT) 12/14/2019 Arena Roberto Paz, Guadalajara, Jalisco
1) Cometa Galáctico, Danger King, Insólito vs Destroyer, Guerrero Noturno, Inhumano
2) Darketo Nazi, Hipnoz, Lucifer vs Golden Dragón, Hijo Del Cometa Azul, Príncipe Quetzal
3) Dark Paymon, Demncia, Zafado vs Black Golden, Magno, Shyru Dragón Jr.
4) Willy Banderas vs Adrenalina
5) Loco Zandokan, Master Terror, Tigre Negro vs Diamante Negro, Inmorta, Rey Corsario

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/78495919_3084227111601690_8491388178006016000_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ohc=JeGSCOh9CqcAQnWs14dhR-pmVHUlIiSat2sZg9FzFWLtgC79y-wWord3A&_nc_ht=scontent.xx&oh=212799c8fe023347e758d2267364af71&oe=5E6BD9C3

(scontent.xx.fbcdn.net)

ANLLEL (SAT) 12/14/2019 Centro de Alto Rendimento The Crash, Ecatepec, Estado de México
1) Dassaev & Venums vs Bluesman & Survivor
2) Átomo, Perseo, Príncipe Arael vs Blue Win, Odiseo, Skyler
3) Reyna Obscura & Torito Negro Jr. vs ? & Baronessa
4) Fresero Jr. vs Zeuxis, Drako, Fly Star, Iron Kid [ANLLEL UNIVERSAL]
5) Ancla & Toro Negro vs Andy Boy & Guerrero Mixtico Jr. [hair, seconds hair]

source: https://pbs.twimg.com/media/ELW39GTVUAIyIrS?format=jpg&name=900x900

(Twitter)

CMLL (SAT) 12/14/2019 Arena Coliseo
1) Fantasy & Último Dragóncito vs Pequeño Universo 2000 & Pequeño Violencia
2) Arkalis, Magnus, Oro Jr. vs El Coyote, Grako, Inquisidor
3) Lluvia, Sanely, Skadi vs Dalys, La Metálica, Reyna Isis
4) Audaz, Kráneo, Volcano vs Hechicero, Rey Bucanero, Vangellys
5) Ángel de Oro, Niebla Roja, Valiente vs Ephesto, Felino, Mephisto
6) Cuatrero © vs Carístico [CMLL MIDDLE]
4th defense

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2019/11/arena-rayos-de-plata-121419.jpg

(www.luchaworld.com)

Dinastia Texas (SAT) 12/14/2019 Arena México Rayos de Plata, San Luis Potosí, San Luis Potosí
1) Aéreo Extrem, Ángel Del Air, Choche Jr. vs Alex Gogo, Destello Jr., Gavilán Jr.
2) Capitán Furia, Dark Crazy, Dark Razeil, Leopardo vs Chocheman, Cris Ángel, Saeta del Ring, Sombra Del Misterio
3) Guerrero De La Muerte, Jinete Mágico, Tiger Boy, Tigre del Ring vs Cometa Azul Jr., Halcón Infernal, Lazzerman, Vega
4) Coyote Azul, Coyote Azul Jr., El Divino, Jack (Monterrey) vs Destello, Rey Diamante, X-Turbo, X-Turbo Jr.
5) Vaquero De Texas Jr. vs Atomik Star, Power Man, Prince Turbo, Rey Águila, Cobre, Mr. T, Aster Boy, Amnesia, Ángel Negro, Draztick Boy, Lunatik Extreme
6) Bogar Jr., Hijo del Alebrije, Súper Nono vs ?, Chico Che, Dragón Fly
7) Bogar, Decnnis, Oro Azul vs Dark Spíritu, Extreme Fly, Hijo del Fishman

source: https://pbs.twimg.com/media/EKzhuoSWwAIjqrU?format=jpg&name=900x900

(Twitter)

DWE , BMLL (SAT) 12/14/2019 Cabana de Max, Ecatepec, Estado de México
1) Silencio vs Zareek, Obelyus, Dread, Destructor, Futuro, Tempo
2) Candy Swing vs Lady Pink, Sexy Miku, Mary Caporal [LLMX CHAMP]
3) Enjambre, Medieval, Shadow Boy vs Magnum 44, S. Átomo, Shaolin
4) Jhony Villalobos & Magnus vs Chris Stone Jr. & Demasiado
5) Argenis & Dr. Karonte Jr. vs Black Joe & Tonga

source: https://pbs.twimg.com/media/ELkVQ2AUEAApSII.jpg

(Twitter)

Escuala M2000 (SAT) 12/14/2019 Gimnasio Pino Suarez, Cuauhtémoc, Distrito Federal

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2019/11/GWB121419.jpg

(www.luchaworld.com)

GWB (SAT) 12/14/2019 Calle Filberto, Campeche, Campeche
1) Black Troyan vs Armagedon
2) Neviruss & Sangre Latina vs Murcilego Cruz Jr. & Salvaje Rojo
3) Drackull vs Rey Persa Jr., Dr. Blood, Necromisterio, Mascarita Del Ring, Drako [TLC]
4) Snow Metal vs Diva De Cristal, Jaguar Sagrada, Rey Persa, El Yankee, Lobo Siberiano, Cholo, Rayo De Plata [mask, hair]

source: https://pbs.twimg.com/media/ELe97ieXUAErp0h.jpg

(Twitter)

indy (SAT) 12/14/2019 Arena Coliseo Tabasco, Villahermosa, Tabasco
1) Máquina Mortal vs Máscara Diabólica, Huracán Guerrero
2) Perla Negra & Tridente vs Desertor & Millenium
3) Black Snake vs Mr. Surf
4) Ave de Fuego & Black Thunder vs Full Back Jr. & Guerrero Mistico Jr. [super libre]

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2019/11/arena-olivares-121419.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SAT) 12/14/2019 ARena Olivares, Xochimilco, Distrito Federal
1) Enviado & Trigllo vs Gran Brujo & Ojo De Halcón
2) Galactick Boy & Mini Uro Roker vs Espíritu Guerrero & Guerrero Infernal
3) Nocturno & Siberniano vs ?, Espacial, Pantera
4) Dash vs Rey Teutli, Príncipe Azteca Jr., Deorden
5) Dulce Gardenia & Gran Felipe vs Ciclonico & Mr. Jerry

indy (SAT) 12/14/2019 Centro Integral y de Participación Social, San Pablo Xochimehuacán, Puebla [El Popular]
1) Galáctico & Star Metal vs Incógnito & Ojo De Águila
2) Dandy Medina & Onel Extreme vs El Bulldog & Indomable
3) John Zeus, Máscara Divina Jr., Máscara Divina Jr. vs El Auténtico, Kalaj, Lonus

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2019/11/club-deportivo-diamonds-121419.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SAT) 12/14/2019 Club Deportivo Diamonds, Jarretaderas, Nayarit
1) Randy Jr. vs Flay Boy
2) Indmoable & Lujuria Locao vs Black Terror & Oficial AK47
3) Jhony Boy & Meteoro vs Akeru & Siniestro Jr.
4) Baby Rocker, Back Power, Mercury 2000 vs Hijo De Tiburon Panameno I, Tiburón Panameno I, Tiburón Panameno Jr.
5) Mini Máscarita Divina & Mini Voladorcito vs Mini Joe Lider & Mini Ponzoña

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/73346471_2746536305409455_1588149052019572736_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_ohc=ocsY6dXnQBcAQk4WKWn1qWLphoRbNehSeQItyO8iU6MpzSF3sZW-T-eFg&_nc_ht=scontent.xx&oh=c458b92c1e7ecb2092678f28fa3938a4&oe=5E43FDCC

(scontent.xx.fbcdn.net)

indy (SAT) 12/14/2019 Deportivo Halcón Suriano, Torreón, Coahuila
1) D-Six & Negro Asesino vs Danny Black & Rayo Dorado
2) Junior Halcón & Yeiger vs Alacran Lagunero & Samael
3) La Rosa Salvaje & Panera Negra vs Dulce Paola & Karisma
4) Histeria 2.0, Psicosis, Ripper Jr. vs Gran Jefe IV, Gran Jefe V, Gran Jefe VI

source: https://pbs.twimg.com/media/ELhdpydUcAAnF5t.jpg

(Twitter)

indy (SAT) 12/14/2019 Gimnasio San Damian, San Martín Texmelucan, Puebla
1) Belcebu & Det. Lee vs Comisarido & Primera Dimension
2) Delfin & Príncipe Azteca vs Alexxandra La Beslla & Rey Marino Jr.
3) La Parkita & Mascaria Sagrada vs Mini Head Hunter & Pentagoncito
4) Hijo De Súper Muñeco & Súper Ratón Jr. vs Coco Azul II & Coco Rojo II

source: https://pbs.twimg.com/media/ELW1gvDU0AEy-px.jpg

(Twitter)

indy (SAT) 12/14/2019 Tlacolula de Matamoros, Oaxaca
1) Águila Roja, Furia Ateac, Galactor vs Acuario, Lady Angell, Mir Mosku
2) Black Twister & Furia Negra vs Halcón Negro & Red Boy
3) Hijo de Sangre Chicana, Jaque Mate II, Macho Jr. vs Avispón Negro, Coco De Bronce, Hijo De Blackman

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2019/11/tony-arena-121419.jpg

(www.luchaworld.com)

indy (SAT) 12/14/2019 Tony Arena, Coatepec, Veracruz
1) Circuito, Muraski, Patriarca vs Dr. Diabólico, La Llarona Roja, Satán Jr.
2) Angelena & Selene vs Black Queen & Cachorra Flores
3) Rey Pantera & Totem II vs Dragón De Oro & Macknum
4) Crimen, Miedo, Pánico, Siniestro vs Ricky Estrada, Ricky Estrada, Ringo Estrada, Ringo Estrada

source: https://pbs.twimg.com/media/ELjAchLUUAAVeAd.jpg

(Twitter)

JUNIOR (SAT) 12/14/2019 Arena Monarca, Zitácuaro, Michoacán
1) Ángel Galáctico II, Caballero De Plata, Green Dragón, Last Boy vs Aczino, Big Judas, Chack Mool II, Chak Mool
2) Big Bang, Fight, Flama Oriental vs ?, Punker Boy, Shagrath
3) Fuerza Delta, Iron Boy, Papillon vs Engendro Negro, Kabal, Serafin
4) Aero Kid, Diva Salvaje, Eddy Lee vs Mexican Style, Pasion Kristal, Zeus
5) Charly Manson & Electroshock vs Cuervo & Dark Scoria

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/78237066_1666072910195509_2601407840887242752_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ohc=uDmxEcuAvuIAQkHf5AHbHnaFmrRCIwm0y4IAjyzzZKwhD4_KjJOYWMZzA&_nc_ht=scontent.xx&oh=d0f03610e6d93cbf475539cd83e1de7a&oe=5E441B90

(scontent.xx.fbcdn.net)

LLB (SAT) 12/14/2019 Arena Lopez Mateos
1) Divino & Ninja de Fuego vs Hijo De Brazo De Plaino & Juan Diego
2) Óscar El Hermoso & Zorayita vs Apolo Estrada & Atomic Star
3) Freelance, Mike Segura, Pantera I vs Belial, Groon XXX, Impulso
4) Fantasma de la Ópera, Fresero Jr., Hija De Fuerza Guerrera vs Herodes Jr., Morgana, Pirata Morgan Jr.
5) Trauma I & Trauma II vs Black Terry & Negro Navarro
6) Carístico & Místico II vs Fuerza Guerrera & Octagón [Relevos Increíbles]

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/77268707_584806195395519_8876840907043766272_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_ohc=vcso4p7h-CoAQlHi35COMTTju-GcuHax2o1EhQ-wTcd2UnvWmIiHgsEkQ&_nc_ht=scontent.xx&oh=a490369cd382c6619e8607b138f4000b&oe=5E70B23E

(scontent.xx.fbcdn.net)

LLMK (SAT) 12/14/2019 Arena Monte Kristal, Juárez, Nuevo Leon
1) Emperador vs Asesino Negro, Acertijo Crazy, Warrior Destino, Negro Mega Tiger, Corazón Imperial, Echicero II
2) Shakira & Sharkia Jr. vs Black Historia & Black Ray [mask, hair, ? CHAMP]
3) Gato Fantasma & La Chocolata vs Orquídea Negra & Vudu

source: https://scontent-ort2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/72706009_2684658108221094_4822620284764815360_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQlifqEx3gXMWXT36zwwDiO_LjEcpQ1vVm0S60ptLeWwv_fGBJVyNq1CfC7t_gjG5UY&_nc_ht=scontent-ort2-1.xx&oh=0b92650a51aa9f70eab8f5f4af63491d&oe=5E3E579B

(Facebook)

LLPA (SAT) 12/14/2019 Auditorio Municipal, Atlacomulco, Estado de México
1) Arsenal Boy vs Ángel Salvaje, Guerrero Divino, Vercker, Sureño Dorada, Príncipe Arameo [Copa Jeraquia LLPA, semifinal]
2) ? vs ?? [Copa Jeraquia LLPA, semifinal]
3) Hijo De Súper Brazo Jr., Oriental Jr., Súper Brazo II vs Coco Negro Jr., Espantapájaros Jr., Hijo De Coco Verde
4) Fly Tiger, Marverik, Soldado Nocturno vs Joker, Sádico, Vaquero
5) Misterioso Jr., Oriental, Tropikal vs Kawato San, Mr. Águila, Pepe Aguayo

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/78750238_10157043057366559_3733796657335107584_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ohc=hJ5SPdbR0p8AQmz806ep5rPprU0lPf4C9hyU5snld7xyrOzav9M217whA&_nc_ht=scontent.xx&oh=1cca0b67955ad0aaf102429d2aa8dfba&oe=5E41F38E

(scontent.xx.fbcdn.net)

Lucha Strong (SAT) 12/14/2019 Gimnasio Hercules, Cuauhtémoc, Distrito Federal
1) Corcus & Gato Salvaje vs Fly Danger & Rayo Boy
2) King Army & Último Corsario vs Soberbio I & Soberbio II
3) Casandra, Sadik Maiden, Stephanie Vaquer vs Nigma, Óscar El Hermoso, Princeso
4) Cinthia Moreno vs Metálica, Mary Apache
5) Herodes Jr. & Mr. Niebla vs Drako & Fresero Jr.
Mr. Niebla is unlikelly to wrestle

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/78380022_3071800936177641_2344354340279418880_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ohc=gbLeNOoIa1YAQm2nDILczgdv-9Mz1lM-9JBBx2zgsiOBrvvk_3Y3SKC9Q&_nc_ht=scontent.xx&oh=72cdc5602aed7b34c2a049d0553f18ea&oe=5E8A2A07

(scontent.xx.fbcdn.net)

MAMA LUCHAS (SAT) 12/14/2019 Arena Mama Luchas, Cuautitlán Izcalli, Estado de México
1) Ciclón Infernal, Dragosth, Gargola vs Deirus, Eddy Santos, Urano
2) Lilith Dark & Reina Obscura vs Diosa Quetzal & Princesa Legna
3) Capo del Norte, Capo del Sur, Rey Sicario vs Dante, Euro, Filder
4) Aero Panther, Crazy Boy, Dragón Suicide vs Camuflaje, Fight Panther, Samuray
5) Centella Oriental & Flamita vs Cyberpunk & Mordok

source: https://i.imgur.com/mY54SYi.png

(i.imgur.com)

Mataleon (SAT) 12/14/2019 Central de Abastos, Gómez Palacio, Durango
1) Tackle Jr. vs Black Gojira [? CHAMP]
2) Kyoki, Lind Allaramda, Princesa Quetzal vs Estrellita Lagunera, Evolet, Pantera Negra Jr.
3) Bala de Plata Jr., Demencia, Insólito vs Crazy Clown, Hijo Del Enfermero, Kaoz Clown
4) Hijo Del Espectro Jr. & Lady Flammer vs Perla Lagunera & The Tiger

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/78962651_417458119142558_7552003406450130944_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ohc=AykEteq5XqMAQnoVa2nkbuQSqIx1_KM9_X_9BJmPEVSlzMM_fV8GhH2sQ&_nc_ht=scontent.xx&oh=ac929ce2c11a92acfe1081e876023e0b&oe=5E674435

(scontent.xx.fbcdn.net)

NGLL (SAT) 12/14/2019 Queen Club, Guadalajara, Jalisco
1) Hierbita & Mini Jalapeño Asesino vs Azteca de Oro & Azteca Warrior
2) Baron Blanco Jr., Gran Misterio, Nuevo Titan vs Guerrero Negro, Jalapeño Asesino, Vegetta
3) Amenaza Negra Jr., Draego, Estrella Oriental Jr. vs Hijo De Bucanero Jr., Reggae Boy, Sniper
4) Estrella Divina, Gallo, Leo vs Joe Lider, Makabre, Rudy Santana

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/78376772_3060289940662074_7155572564910145536_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_ohc=bL2DJ2h2l4IAQn-cmt3GZ-4lflbiT-Keu0Yq5spo5qp9L2f5pSCXl-QXQ&_nc_ht=scontent.xx&oh=637dfd6861085d74307c4d7e71b3f12e&oe=5E4C3657

(scontent.xx.fbcdn.net)

NOBA (SAT) 12/14/2019 Arena Gladiador, Matamoros, Tamaulipas
1) Príncipe M vs Fussion, Eclipse, Corcel Del Diablo, Laberinto Jr.
2) Baby Camaleón & Misterik vs Karma II & Máscara Oriental
3) Diosa Atenea vs Chica Pantera, Crazy Star (F), Lady Egipcia
4) Drako & Naual vs Chamaco Gurrola & Corcel M. and Cholo & Maniaco and Baxter & Destroyer
5) Toxin vs Último Maldito, Demonio Infernal, Hantar [NOBA CRUISER]

source: https://pbs.twimg.com/media/ELWz1uPU4AodmS7.jpg

(Twitter)

RDLL (SAT) 12/14/2019 Salón de Eventos Sociales, Ecatepec, Estado de México
1) Comando Negro vs Rayo Rojo
2) Paramedico Jr. & Rey Pablo vs Águila Nesher & Mini Centurion
3) Dr. Nelson & Geo vs El Elote & Súper Zote
4) Camaleón © vs Soy Raymunda [EDM WELTER]
5) Olímpico & Olímpico Jr. vs Aquiles & Guerrero Maya Jr.

source: https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s720x720/79251884_2694375507252317_2518372009793028096_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_ohc=knfbsACZcdwAQl52eBde41YZoJ8KJtmJNVMEm0DZlUVXCDvEBCKoVX5FA&_nc_ht=scontent.xx&oh=aff455177861e908183c958568ec07be&oe=5E815105

(scontent.xx.fbcdn.net)

Vidal (SAT) 12/14/2019 Arena Vidal, Chetumal, Quintana Roo
1) Blue Bird II & Ultimatum vs Coco Loco & Escorpión Negro
2) Guerrero Galáctico Jr. & Neurosis vs Blue Bird & Gato Nocturno
3) Caballero Galáctico vs Ángel del Apocalipsis, Hades, Duende Mágico Jr. [IWC CHAMP]
4) Raul Vidal Jr. vs Black Mr. [mask, hair]

source: http://www.luchaworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2019/11/empresa-tabasquena-de-lucha-libre-121419.jpg

(www.luchaworld.com)

XXX (SAT) 12/14/2019 Cancha Deportiva Tito Livo, Comalacalco, Tabasco
1) Alas de Fuego & Venom vs ? & Casillero Del Diablo
2) Mr. Hormiga & Rayo Tapatío II vs Mucha Lucha & Tigger Max
3) Alebrije, Faraón De Oro, Príncipe Valiente vs Príncipe Escorpión, Rey Escorpión, Timbiosis
4) As Del Espacio, Hijo de Máscara Sagrada, Maxima Potencia vs Canek Jr., Hijo del Fishman, Índio Maya

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2019-12-14 07:15

Return to Index